Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: T-Mobile Usługi Bankowe: rewolucja w ofercie oraz zmiana opłat i prowizji

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

30.05.2016

T-Mobile Usługi Bankowe: rewolucja w ofercie oraz zmiana opłat i prowizji

Kolejny bank wprowadza spore zmiany w swej ofercie oraz tabeli opłat i prowizji.

W T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank zmienia się bardzo dużo. Pojawią się dwa rodzaje kont oraz limit darmowych wypłat z bankomatów, znikną darmowe przelewy natychmiastowe, a do tego na jednym z kont miesięczny moneyback zostanie okrojony. Dla obecnych klientów rewolucja wejdzie w życie 1.08.2016 r. Wkurzonym na podwyżki, na końcu wpisu podpowiadam gdzie szukać alternatyw.

Przed kilkunastoma dniami blog Bankobranie, jako pierwszy w sieci doniósł o podwyżkach i nowych opłatach zaserwowanych przez BZ WBK. Teraz znów wiadomość, która należy do tych najmniej pożądanych. Czyli podwyżki w kolejnym banku. T-Mobile Usługi Bankowe informacje o zmianach wysyła mailami. Jeśli wiadomości jeszcze nie masz, pewnie dopiero ją otrzymasz. Ja również maila od banku nie dostałem, ale o zmianach donoszą już Czytelnicy bloga.

1 czerwca T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza do swej oferty dwa rodzaje kont osobistych: Freemium oraz Premium. Pierwszy z nich docelowo (od 1.08.2016 r.) zastąpi obecnym klientom standardowe konto osobiste w tym banku. Stanie się tak z automatu. I zmiany te będą oznaczały przesiadkę na gorsze. Choć jest sposób by z tego wybrnąć i... by prawie nic się nie zmieniło (choć oczywiście "prawie robi różnicę"). Ale po kolei.

Konto Freemium


Rachunek ten ma być prowadzony bezwarunkowo za 0 zł (bez konieczności zapewniania comiesięcznych wpływów). Z kolei karta płatnicza wydawana do konta będzie również darmowa, ale pod warunkiem wykonania płatności na sumę co najmniej 200 zł miesięcznie (jeśli tego nie zrobisz opłata wyniesie 6 zł). W tym zakresie nie zmienia się zatem nic w porównaniu z aktualnie jeszcze obowiązującą ofertą.

Dotąd jednak możliwe było wypłacanie gotówki z bankomatów dowolnych banków i instytucji bez limitów. Konto Freemium da już tylko 3 darmowe wypłaty w miesiącu kalendarzowym. Za każde kolejne podjęcie gotówki bank obciąży Twój rachunek prowizją w wysokości 6 zł. Zważywszy na to, że całkiem niedawno T-Mobile Usługi Bankowe wycofał obsługę kasową w swych placówkach to kolejny dowód na to, że zmierzamy ku rzeczywistości bezgotówkowej (przynajmniej taka jest wola banków)... płać kartą, korzystaj z bankowości internetowej lub mobilnej, ale po gotówkę nie sięgaj, bo bankowi się to nie opłaca (wysokie koszty administracji, transportu czy ochrony gotówki i brak korzyści - np. prowizji jakie bank zyskuje gdy płacisz kartą).

Ograniczenie obejmie również wpłaty gotówki. Teraz z wpłatomatu Euronetu będzie można skorzystać tylko raz w miesiącu. Za każdą kolejną tego typu transakcję zapłacisz prowizję w wysokości 0,5% wpłacanej kwoty (nie mniej niż 1 zł).

Dotąd atrakcyjnym dodatkiem do konta w T-Mobile Usługi Bankowe była możliwość skorzystania w każdym miesiącu z 10 darmowych przelewów natychmiastowych. W przypadku Konta Freemium darmowych przelewów natychmiastowych od 1.08.2016 r. już nie będzie. A jeśli z takowych zechcesz korzystać to uderzy Cię to po kieszeni. Opłata za każdy przelew tego typu wyniesie 6 zł.

Wszystkie wymienione zmiany znajdziesz również w nowej Tabeli Opłat i Prowizji, która obowiązuje:
"a) w przypadku umów zawartych do dnia 31 maja – od 1 sierpnia 2016, 
b) w przypadku umów zawartych od dnia 1 czerwca 2016 – od dnia zawarcia umowy"

Zmian już by Ci wystarczyło? Otóż to nie wszystko, jeśli korzystasz z 5-procentowego moneybacku za płatności kartą. Na Koncie Freemium maksymalnie będzie można wycisnąć 15 zł zwrotu miesięcznie (zmianę potwierdzają konsultanci na czacie banku, ale póki co brak nowego regulaminu na stronie banku). To o 10 zł mniej niż dotąd. To najbardziej uderza w bankobiorców. Dla mnie liczy się maksimum możliwości i im większy miesięczny zwrot jest do wzięcia tym lepiej. Więc z tego powodu konto Freemium już odpada. Na szczęście automatyczna zmiana obecnego konta osobistego na Freemium to nie koniec opcji. Można bowiem wybrać konwersję rachunku na Konto Premium przy którym zwroty miesięczne niezmienne mogą wynosić nawet 25 zł.

Konto Premium


Ten rachunek jest propozycją dla aktywnych. Trzeba bowiem wykazać się aktywnością w płaceniu kartą. Jeśli miesięcznie wykonasz transakcje na sumę co najmniej 500 zł (a to w sam raz tyle, by zdobyć 25 zł w wyniku 5-procentowego zwrotu) to za darmo będziesz mieć: konto, kartę, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej, a także wszystkie wypłaty z dowolnych bankomatów.

O wyrobieniu limitu płatności na sumę co najmniej 500 zł miesięcznie warto będzie pamiętać. Nie tylko w kontekście zdobycia maksymalnie przysługującego zwrotu (25 zł miesięcznie). Jeśli płatności tych nie wykonasz, bank pobierze opłatę w wysokości aż 18,90 zł!

W porównaniu z dotychczasową ofertą stracisz jednak (tak samo jak przy koncie Freemium) możliwość korzystania z pakietu darmowych przelewów natychmiastowych.

Zmiany w moneybacku 5%


Było już o zmianie limitu miesięcznego maksymalnego zwrotu za płatności kartą (do 15 zł na koncie Freemium). Ale to nie jest jedyna zmiana.

W nowym regulaminie usunięto zapis o wymogu comiesięcznych wpływów na sumę min. 2 000 zł (wow, wreszcie jakaś zmiana "na plus"!). Dodano jednak warunek minimalnych sum transakcji jakie należy wykonać kartą (200 zł w przypadku Konta Freemium i 500 zł w przypadku Konta Premium). Wynika więc z tego, że jeśli kartą do konta Premium wydasz np. 400 zł to... nie dość, że zapłacisz bankowi 18,90 zł to w dodatku nie dostaniesz ani grosza zwrotu!

Drobna modyfikacja pojawiła się także w punkcie który wskazuje punkty handlowo-usługowe nieobjęte naliczaniem moneybacku:
"Premia za Transakcje Kartą nie jest naliczana w punktach posiadających MCC (Merchant Category Code) równy:
a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
c. 4111, określający m.in. usługi transportowe,
d. 6012, określający instytucje finansowe;
e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne"

Bank czyha na niedopatrzenie klienta


Ktoś kto konto w T-Mobile Usługi Bankowe traktuje jako swe główne (a może nawet jedyne) konto bankowe, może być poirytowany kolejnymi zmianami. Wszak jeszcze rok temu wszystko (konto, karta, przelewy, bankomaty) było w tym banku bezwarunkowo darmowe, ale w końcu zapowiedziano zmiany i wymóg korzystania z karty, by uniknąć opłaty. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany.

Jeśli konto w T-Mobile Usługi Bankowe jest jednak Twym rachunkiem dodatkowym i przede wszystkim korzystasz z niego ze względu na zwroty za płatności kartą to zmiany aż tak dotkliwe nie będą. Chcąc jednak zachować zwrot w wysokości do 25 zł trzeba będzie pamiętać o konwersji rachunku z Freemium na Premium. Póki co jest to jeszcze niemożliwe (bo rachunki dopiero wejdą do oferty banku od 1.06.2016 r.). Jedno jest jednak pozytywne. W Tabeli Opłat i Prowizji nie widać opłaty za zmianę rodzaju rachunku.

Jaka alternatywa?


Dla tych, którzy nie chcą zaakceptować kolejnych zmian wprowadzanych przez T-Mobile Usługi Bankowe, podsuwam podpowiedź gdzie można szukać dobrego i taniego konta.

W chwili obecnej jedynym bankiem, który oferuje konto, kartę, przelewy i wszystkie bankomaty za darmo oraz bez żadnych warunków do spełnienia, jest Bank Smart. Tabela opłat i prowizji tego banku jest bardzo przejrzysta i - co ważne - od momentu powstania banku się nie zmienia. Więcej o tym koncie przeczytasz tutaj.

Stabilną ofertę od bardzo długiego czasu ma też Inteligo, czyli internetowa odnoga PKO BP. Konto prowadzone jest za 0 zł (bez konieczności zapewniania regularnych wpływów). Kartę płatniczą będziesz mieć darmową jeśli miesięcznie wydasz nią min. 100 zł (wymóg jest więc niewyśrubowany). Bezpłatne są również przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej. Mankamentem jest jedynie ograniczona sieć bankomatów, z których gotówkę możesz wypłacać bez prowizji (można to zrobić wyłącznie w urządzeniach PKO BP oraz BZ WBK). Aktualnie na założeniu konta w Inteligo można zarobić. Bank płaci 100 zł za otwarcie konta z polecenia i po 50 zł za każdą skuteczną rekomendację.

mBank proponuje eKonto, które w wariancie plus przy comiesięcznym wpływie 1 000 zł i wykonaniu pięciu płatności kartą na dowolne kwoty oznacza 0 zł za konto, kartę, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz bezpłatne wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce i na świecie. Dodatkowo teraz można załapać się na promocję "Zyskaj z eKontem" z premią nawet 500 zł.

Minizestawienie alternatyw dla TMUB zamyka Bank Millennium. Tutaj konto, karta, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe, jeśli miesięcznie wykonasz co najmniej jedną płatność kartą (na dowolną kwotę) i zapewnisz wpływ co najmniej 1 000 zł (z dowolnego źródła). Bank ma też ciekawą ofertę dla oszczędzających (m.in. konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% w skali roku oraz 3-miesięczną lokatę mobilną ze stawką 3,25-3,5%). W Banku Millennium klient również może zarobić dzięki otwarciu konta i aktywnemu korzystaniu z karty i/lub BLIKa. Więcej o promocji piszę tutaj.

Chcesz być na bieżąco z nowymi promocjami, jak i ze zmianami w ofercie banków? Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

225 komentarzy:

 1. Jakaś epidemia czy co?? BZWBK, teraz TMUB. Jeszcze mam konto w Millennium i teraz zaczynam się bać również o nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Ty myślałeś, że kto zapłaci za podatek bankowy? Banki? :)

   Usuń
  2. a dlaczego ci złodzieje,czyli banki mieliby nie płacić?

   Usuń
  3. @Anonimowy31 maja 2016 09:31, zachęcam do merytorycznej dyskusji o zmianach w ofercie banku. Blog Bankobranie służy wymianie wiedzy, doświadczeń i spostrzeżeń dot. produktów i promocji bankowych.

   Usuń
  4. Złotów, sam podnosisz emocje, a potem się dziwisz. Twój artykuł wręcz zachęca ludzi do takich reakcji, myślałeś o tym?

   Oferta TMUB jest wciąż bardzo atrakcyjna!

   Usuń
  5. Jest atrakcyjna, korzystam z niej i korzystać będę dalej (w opcji Premium). Choć teraz cechuje się haczykami. Poinformowanie o zmianach jest mą powinnością. I tak było w innych przypadkach. W tym roku pisałem już o podwyżkach oraz zmianach także w BZ WBK, PKO BP, Citibanku czy Raiffeisen Polbank.

   Usuń
  6. Miałem na myśli ton tego artykułu i pewne negatywne konotacje jak choćby ta: "nie widać opłaty za zmianę rodzaju rachunku" etc.

   Nikt nigdy nie obiecywał, że Alior ma BEZTERMINOWO dawać ludziom pieniądze za używanie ich kart płatniczych!

   Usuń
 2. Kolejny efekt podatku bankowego. Jedni dostają za to 500 zł na dziecko, a płacą wszyscy klienci banków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naturalna równowaga która dzieje się w przyrodzie. Nie ma tak że coś się bierze z niczego. Jeśli coś się dostaje tzn że ktoś w tym czasie musi tracić.

   Usuń
  2. Równowaga równowagą ale w aparacie urzędniczym jej nie ma. Są 40% straty na produkowanie, przerzucanie papierków i zatrudnianie tych wszystkich ludzi do tego. Żeby dać 500zł na dziecko trzeba wszystkim zabrać 900zł albo pożyczyć w imieniu wszystkich i skazać następne pokolenia na walkę z tym długiem. Grecja to pikuś przy tym co będzie niebawem tutaj.

   Usuń
  3. Żeby rząd dał komuś 100 zeta, to najpierw musi innym wydrzeć 130 - sorry, ale taki klimat :)

   Podatnicy w Rajchu będą dodatkowo płacić teraz na miliony nierobów!

   Usuń
  4. Nie dajmy się zwariować tym wpływem podatku bankowego na wszystko co się dzieje w bankach. Praktyka dawania czegoś za darmo i wprowadzania opłat po jakimś czasie nie pojawiła się przecież z chwilą wprowadzenia podatku bankowego (Alior Bank zresztą opanował tę sztukę bardzo dobrze)

   Usuń
  5. Dodatkowo w TMUB opłata za kartę pobierana jest od kart o statusie "Do aktywacji", "Aktywna", "Zablokowana". Standardowy zabieg banku, który ma na celu zarobek za wszelką cenę. Opłata nie pojawiła się w związku z wprowadzeniem podatku bankowego, więc nie usprawiedliwiajmy wszystkich bolących na opłat podatkiem bankowym. Niech ci wysoko opłaceni prezesi ruszą głową...

   Usuń
  6. Opłata za kartę pobierana jest od kart o statusie "Do aktywacji", "Aktywna", "Zablokowana" - skąd takie "wieści"? Jeśli bank pobiera opłatę za "posiadanie" zablokowanej karty, to popełnia wykroczenie bankowe i należy zgłosić to do przechowalni znajomych królika zwanej KNF :)

   Usuń
  7. myślicie czemu pojawiły sie oferty bankowe typu przenies kredyt do nas a my obniżymy cin niż miałbyś u konkurencji. albo gwarancja najniższej raty jesli znajdziesz taniej zwrócimy ci różnice? bo zysk i tak jest kolosalny nawet bedąc najtańszym bankiem w kraju, a podatek bankowy nieco tylko te kolosalne zyski by zmniejszył a banki i tak dołożą "na lepsze"

   Usuń
  8. Anonimowy - 31 maja 2016 10:32

   Pierwsze primo: nie czemu 9rusyzyzm!) tylko dlaczego
   Drugie primo: co mają kredyty to zmian w TUMB dotyczące kart płatniczych?

   Usuń
  9. "Opłata za kartę pobierana jest od kart o statusie "Do aktywacji", "Aktywna", "Zablokowana" - skąd takie "wieści"?"

   Wieści z pierwszej ręki- z tabeli opłat i prowizji TMUB. Cytuję:
   "*0 zł pod warunkiem wykonania przez Klienta i rozliczenia przez Bank transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 200 zł dokonanych Kartą debetową w danym miesiącu rozliczeniowym, liczone dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidualnie. Opłata niepobierana, gdy właściciel rachunku, do którego wydana jest Karta, nie ukończył 19 roku życia. Opłata jest pobierana od Kart ze statusem „Do Aktywacji”, „Aktywna” lub „Zablokowana” – z wykluczeniem miesiąca w którym Karta została wysłana, przy czym w przypadku Kart ze statusem „Do Aktywacji” opłata jest pobierana od momentu, w którym Klient miał możliwość aktywowania Karty".

   Nie będę tutaj linkował, ale zajrzyj na moją stronę to zobaczysz jak ciekawie Bank próbował mi wytłumaczyć na jakiej podstawie chce pobierać opłaty za kartę nienadającą się do używania.

   Usuń
  10. Kuriozalne! Jeśli Alior pobiera opłatę za "posiadanie" zablokowanej karty, to popełnia wykroczenie bankowe i należy zgłosić to do przechowalni znajomych królika zwanej KNF.

   Usuń
  11. Nie jestem pewien ale zablokowana to chyba coś innego niż zastrzeżona. Kiedyś w którymś banku kobitka pytała się co chce zrobić z kartą... i były do wyboru - jak dla mnie - dwie podobne opcje. Chyba właśnie coś pokroju zablokowania i zastrzeżenia.

   Usuń
 3. Jak można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwości jest wiele: placówka banku, list, infolinia, bankowość internetowa lub Wirtualny Oddział. Więcej w poradniku: Jak zamknąć konto w banku? Wypowiedzenie umowy rachunku

   Usuń
  2. W porównaniu do BZWBK i tak nie jest źle. Najbardziej uderza tylko max 3 darmowe wypłaty z bankomatów. A poza tym dalej jest ok.

   Usuń
  3. Ale po co zamykać konto??? Przecież dla bankobiorcy zmiany nie są jakieś złe. Najważniejsze, że zostaje moneyback :)

   Usuń
 4. Swoją drogą zmienia się tylko podejście do bankobrania. Każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy wyciągnie po 500 zł na każdym z kont. Jeśli tak - to przechodzi na predmium i tyle. W takim wypadku najbardziej boli brak darmowego przelewu natychmiastowego. Konto w TMUB traktowałem jako szybkie narzędzie aby szybko podrzucić kasę na któreś z innych kont w przypadku kiedy nie dopilnowałem aby zapewnić na nim wystarczającą ilość pieniędzy. Teraz będę musiał być nieco bardziej czujny. Myślę, że damy radę Panie i Panowie! Kwestia tylko czy nadal obrót kartą liczą się zakupy w internecie... bo w TMUB większość obrotu robię zakupami na allegro itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do obrotu liczą się wszystkie płatności, także w internecie.

   Usuń
  2. Dokładnie. Brak darmowych przelewów natychmiastowych, choćby 1-3 będzie najbardziej doskwierał.

   Usuń
  3. korzystałem rzadko z natychmiastowych teraz do końca lipca wykorzystam po 1 zł 10 przelewów i ile wlezie powypłacam z różnych bankomatów po 20 zł tak na złośc dziekuje

   Usuń
  4. Anonimowy, 30 maja 2016 20:38

   Żałosne!

   Usuń
 5. Mam 2 rachunki,czy po zmianach mogę mieć oba Premium i po spełnieniu warunków zwrot 25 zł x 2 ?czy już 1.06 muszę zgłosić zmianę na Premium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie będzie przeszkód. Przynajmniej nigdzie ich nie widać. Jak będzie ze zmianą tych warunków to w sumie nie wiadomo jeszcze bo Freemium i Premium wejdą 1.06.

   Usuń
 6. Z moneybacku wykluczony zostanie jeszcze MCC Narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne. Dla przeciętnego klienta zmiana nieodczuwalna. Dla korzystających z opłacania rachunków w Żabolu lub Sprytnym Billem zmiana olbrzymia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A opłaty za czynsz w Żabce też nie będą brane pod uwagę?

   Usuń
  2. Nie bo tam masz właśnie MCC 4900

   Usuń
  3. Dzięki

   Usuń
  4. Jakie opłaty za czynsz w Żabce? Czy my oglądamy ten sam film?

   Usuń
  5. Otóż kolego, w Żabce możesz opłacać rachunki za prąd, gaz, czynsz itp. i płacić za to kartą. Tylko że MCC to 4900 czyli niebawem wykluczony z moneybacku.

   Usuń
  6. A ile ta Żabka za to pobiera?

   Usuń
  7. 1,89 PLN

   Usuń
  8. Czyli płacę kartą rachunek za czynsz i Alior daje mi 5% zwrotu? Po prostu nie wierzę!

   Usuń
  9. Jeszcze jedno: jaki kod MCC jest wyświetlony? 5411 jak zwykle?

   Usuń
  10. MCC4900 za opłatę czynszu?
   .....

   Merchant Category Code: 4900

   Code Reference: Utilities

   Telegraph services
   Wire transfer money orders
   Cable or pay television services
   Utilities-Electric
   Gas
   Sanitary
   Water

   Usuń
  11. Ja placilem 500 za studia szybkim bilem... Koszt 0,97. I keszbek wpadał. A teraz sajonara różowy banku...

   Usuń
 7. Czytałem jeszcze, że dla posiadaczy konta Premium ma być darmowy abonament w T-Mobile. Prawda to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś takiego ma się najprawdopodobniej pojawić. Jak będą oficjalne informacje na stronie banku, prześwietlenie oferty pojawi się również na blogu.

   Usuń
  2. W info ktore przyszlo z Tmobile już jest informacja na ten temat. Taryfa Komfort bez telefonu za 10PLN miesięcznie i 35GB netu za tyle samo. Ale skorzystanie z ktorejkolwiek z tych opcji zabiera możliwość uzyskiwania moneyback...

   Usuń
  3. Czyli gdzie indziej pisali pierdoły że będzie moneyback i jeszcze darmowy abonament, że zamiast 25 wyjdzie 55 zł zysku na miesiąc. A wychodzi na to że albo to albo to :(

   Usuń
  4. Dodano zapis o braku możliwości wzięcia udziału w Promocji w Koncie Premium, w przypadku skorzystania z promocji organizowanej przez T-Mobile Polska S.A. „Jump Comfort bez telefonu z kontem bankowym (www)” albo „Internet Comfort LTE 4G z kontem bankowym”, który brzmi:
   W przypadku gdy Klient posiada Rachunek w wariancie Konto Premium i przystąpił do promocji „Jump Comfort bez telefonu z kontem bankowym (www)” albo „Internet Comfort LTE 4G z kontem bankowym” organizowanych przez T-Mobile Polska S.A. nie jest upoważniony do udziału w promocji „Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe”.

   Więc na to wygląda... Do tego nawet przy zrezygnowaniu z karty i bez moneyback trzeba będzie obrót 500PLN robić żeby nie płacić za konto więc ta opcja chyba jest najlepsza dla tych którzy się na KK u nich zdecydują.

   Usuń
  5. to jest t-mobile czego wy sie spodziewacie? od samego początku dokrecanie śruby tu i w erze po przejeciu niemiaszki przyszły wycisnąc z Polaków ile wlezie

   Usuń
  6. ps ktonormalny robi opłate za sprawdzenie stanu konta w telefonie na karte (wycofali sie juz z tego jakże pazernego zamysłu)

   Usuń
  7. Kto się wycofał? Alior?

   Usuń
 8. Kolejnym bardzo dużym minusem jest:
  "Dodano punkty posiadające MCC 4900, określające narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne, jako te, w których nie jest naliczana Premia za Transakcje"
  BM.PL używa 4900

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wpis już uzupełniony. Niestety bank ma dziwną politykę dozowania informacji. Jako klient wiadomość dostałem dopiero dziś o g. 12.

   Usuń
  2. No to bardzo przykra wiadomość. Rozumiem, że czerwiec i lipiec można jeszcze zapłacić MCC 4900 ? Podpowiedzcie proszę w jaki, inny sposób płacić rachunki kartą ?

   Usuń
  3. Już chyba nie ma sposobu :( Poza płaceniem kartą lub ewentualnym kombinowaniem typu zakup i zwrot w gotówce itp.

   Usuń
  4. Hmm...A czy płatności Sprytnym Billem w kończącej się jutro promocji w mBanku wchodzą w moneyback ?

   Usuń
  5. A wypłata gotówki do 300 zł w Żabce, stacjach Orlen itp, chyba też się wlicza jako płatność kartą, czy się mylę?

   Usuń
  6. Dotąd cashback wliczał się w obrót więc nie powinno być problemu.

   Usuń
  7. Jestem początkująca i pewnie to głupie pytanie, ale sugeruję się powyższym wpisem.Jeżeli na Orlenie czy Żabce wypłacę 300 zł to te 300 zł bedzie zaliczało się do moneybacku ?

   Usuń
  8. To kupując bułkę za 1 zł i wypłacając 300 zł w żabce przy użyciu karty mam kwotę obrotu 301 zł bezgotówkowego który zalicza się do zwrotu ?
   Robił ktoś tak z konta TMUB ? Jaki jest kod MCC takiej transakcji ?

   Usuń
  9. Liczy się do obrotu min. 200 zł który zwalnia z opłaty za kartę.

   Usuń
  10. Cashback jest honorowany jako transakcja bezgotówkowa? Wolne żarty :)

   Usuń
  11. W CA wlicza się jako wykonanie płatności kartą

   Usuń
  12. Co to jest CA jaki to punkt ?

   Usuń
  13. Co to jest CA? CAlifornia?

   Usuń
  14. :) Credit Agricole

   Usuń
  15. Credit Agricole

   Usuń
  16. Wypłata gotówki czyli tzw. cashback nie jest traktowana jako transakcja bezgotówkowa!

   To jest wprowadzanie ludzi w błąd (celowe?) lub w najlepszym przypadku SPAM ... dlaczego Złotówa nie kasuje spamu tak jak to obiecuje?

   Usuń
  17. @Anonimowy 31 maja 2016 11:56, do kwestii cashbacku banki podchodzą bardzo różnie. Niektóre rozbijają transakcję: odrębnie widać płatność za zakup (transakcja bezgotówkowa) i wypłatę gotówki w kasie (transakcja gotówkowa). Są jednak i takie, które takie podziału nie uwzględniają - w historii widać sumę zakupu i cashbacku. Traktowane jest to jako transakcja bezgotówkowa.
   Więc komentarz nie musi być wprowadzaniem w błąd, ani spamem. Osobiście nie sprawdzałem jak to wygląda w T-Mobile Usługi Bankowe. Ale to nie pierwszy komentarz tego typu. Była w nich mowa o tym, że drobny zakup + cashback 200 zł pozwalał uniknąć opłaty za kartę, bo został zaliczony jako transakcja bezgotówkowa.

   Usuń
  18. Zatem proszę niech ktoś kto sprawdził napisze jak to się ma w TMUB ? Czy jest w T-Mobile Usługi Bankowe - jest podział czy nie ma podziału ?

   Usuń
  19. Złotówa, czy to prawda, że do 1 sierpnia dalej można opłacać kartą czynsz w Żabce i dostawać za to 5% zwrotu gotówkowego?

   Usuń
  20. Skoro jest 4900 to nie będzie zwrotu.

   Usuń
  21. jak już jesteś klientem tmub to do 1 sierpnia będzie zwrot

   Usuń
 9. A u mnie ani maila, ani wiadomosci w systemie transakcyjnym nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakładałem konto jeszcze za czasów Alior Sync. To był super bank. Odkąd zmieniło się na T-Mobile wszystko zaczęło się psuć. Od oferty, przez jakość obsługi. Teraz czas się pożegnać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to były czasy. Gdy zwrot za płatności mógł wynieść 1250 zł. Miesięcznie.

   Usuń
 11. A w kontach walutowych coś się zmienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostaje po staremu. Chociaż tyle.

   Usuń
  2. To pocieszenie. Dzięki za info.

   Usuń
 12. Czy ta rewolucja dla obecnych klientów która ma wejść w życie 1.08 oznacza że do tego czasu nic się nie zmieni dla nich przez te 2 miesiące w kwestii moneybacku? Mam tu na myśli to czy do sierpnia będzie naliczany 25 zwrot i czy przez te 2 m-ce nie będzie wykluczenia dla sprytnego billa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązuje:

   a) w przypadku umów zawartych do dnia 31 maja – od 1 sierpnia 2016,

   b) w przypadku umów zawartych od dnia 1 czerwca 2016 – od dnia zawarcia umowy.

   Więc jeśli masz już konto to od 1 sierpnia. Teraz nadal bill się liczy

   Usuń
 13. Czy usunięto warunek wpływu wynagrodzenia bądź kwoty 2000 zł miesięcznie do otrzymania Premii ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dla osób które konto już posiadają, warunek ten zostanie usunięty od 1.08.2016 r.

   Usuń
  2. Ta "moda" na obowiązek zasilenia konta pewną ustaloną sumą jest jednym z najbardziej idiotycznych wymysłów w polskiej bankowości, które powoduje jedynie kompletnie niepotrzebne obciążenie systemu Elixir - w bankach po prostu jest zatrudnionych zbyt dużo idiotów, którym się nudzi :)

   Usuń
  3. A to różnie z tym bywa. Są banki które wymagają wpływu WYNAGRODZENIA. Jestem ciekaw jak oni sprawdzają co jest wynagrodzeniem a co zwykłym przelewem? Po tytule? Po osobie wysyłającej (nie mogę być to ja)? Po tym że z konta firmowego? To jest bardzo ciekawy temat...

   Usuń
  4. Po numerze konta z którego przychodzi przelew. Po tym idzie sporo wyczytać m.in. jaki bank, jaki oddział prowadzi konto i jaki to rodzaj konta np. firmowe.

   Usuń
 14. Czy Polecenie Zapłaty (np. do sieci Play) dalej będzie darmowe?

  OdpowiedzUsuń
 15. Najpierw banki, potem sklepy, a ludzie z samych zasiłków potrafią uzbierać 2000tys ( nie licząc 500+) a my mamy za to wszystko płacić. Hejt nie powinien być ani kierowany na t mobile ub ani na inny bank tylko na sprawców

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to już wątek na forum gazety lub onetu ;)

   Usuń
 16. A pozostawione konto bez karty jak się skończą zwrot będzie generować jakieś koszty ? Czy będzie darmowe jak kiedyś po zastrzeżeniu karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo konto będzie bez zmian darmowe. Jeśli zostaniesz przy freemium.

   Usuń
  2. - usunięto warunek wpływu wynagrodzenia bądź kwoty 2000 zł miesięcznie do otrzymania 5% premii
   - dodano warunek transakcji kartą w łącznej wysokości 200 zł miesięcznie do otrzymania 5% premii

   Usuń
 17. Konto Freemium jest darmowe, za co będę płacić wybierając konto Premium wyrabiając limit płatności 500 zł i do kiedy muszę podjąć decyzję które konto wybiorę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy musisz podjąć decyzję? Jak będziesz na to gotowy :)

   Usuń
  2. na pewno po 1.06., raczej w dowolnym momencie, najkorzystniej pod koniec lipca.

   Usuń
 18. Ciekawe skąd ta data 1 sierpnia? Czy chodzi tu o rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego czy może dlatego, że BePeH właśnie wtedy kończy swoją promocję "Lubię to" na 3% zwrotu gotówki?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ludziom się chyba nigdy nie dogodzi: BZ-WBK-Santander daje 4% na 12 tys. zł na trzech zupełnie darmowych ROR-ach i darmową kartę z darmowymi wypłatami we wszystkich ATM w Polsce i to jest niedobre.

  TMUB daje darmowe konto i jeszcze płaci do 15 zeta za używanie ich karty i też źle - co robić?

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam pytanie o "możliwość korzystania z pakietu darmowych przelewów natychmiastowych" - czy tu chodzi jedynie o przelewy do innych banków czy również p przelewy pomiędzy kontami w TMUB?

  Pytam poważnie, gdyż nigdy z tego nie korzystałem - sesje Elixir są dla mnie zupełnie wystarczające.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew z rachunku w T-Mobile Usługi Bankowe na inny rachunek w T-Mobile Usługi Bankowe jest przelewem wewnętrznym (darmowym i realizowanym od razu). Pozostanie darmowy (choć kto wie czy w przyszłości ułańska fantazja zarządzających bankami nie skłoni do kasowania za takie usługi. Oby nie!). Przelew natychmiastowy jest opcją która pozwala na na przelew do innego banku. Teraz 10 takich przelewów jest darmowych. Od 1.08. za każdy będzie trzeba płacić.

   Usuń
  2. Dziękuję za klarowną odpowiedź. Wszystkie inne banki pobierają opłatę za szybkie przelewy z "normalnych" kont - np. Noble oferuje darmowy Sorbnet, ale trzeba trzymać u nich trochę forsy. Jeśli komuś nie wystarczą 3 przelewy w sesjach Elixir, to ...

   Myślę, że mimo tych zmian oferta TMUB jest wciąż jedną z najlepszych na rynku!

   Usuń
 21. Nowe toipy pojawią się w wielu bankach: BPH, Millennium, BGŻ, Toyota Bank, TMUB ... no i oczywiście mBąk :)

  Czy to zmowa czy jedynie nieudolność matołów zarządzających polskimi oddziałami zagranicznych banków? A może po prostu banków w Polsce jest za dużo?

  OdpowiedzUsuń
 22. W powyższym tekście Złotówy brak dość ważnej informacji, że od 1 sierpnia 2016, do transakcji zwalniających z opłaty za kartę będą wliczały się transakcje dokonane wszystkim kartami wydanymi do konta łącznie (również transakcje naklejkami zbliżeniowymi i kartami NFC) oraz transakcje kartą kredytową właściciela/współwłaściciela T-Mobile konta/Konta Freemium!

  OdpowiedzUsuń
 23. Żadna zmowa, brakuje na 500+, a przecież podatku bankowego nie zapłacą banki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewuś, banki mają zbyt duże koszta, a nie jakiś podatek?
   Słyszałaś o bardzo poważnie obniżonym interchange fee?
   Czy wiesz jaki efekt mają na banki znacznie podwyższone składki na BFG albo niskie stopy procentowe? Ręce opadają!

   Usuń
 24. TMUB płaci za użycie karty i oferuje bezpłatnie 3 wypłaty w miesiącu z jakiegokolwiek ATM w Polsce i na świecie!

  OdpowiedzUsuń
 25. Mam pytanie dotyczące MCC 4900, określający "narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne". Czy za zakupy w marketach budowlanych typu Castorama nie będzie zwrotu jeśli kupię np. kabine prysznicową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to są opłaty za media

   Usuń
  2. Kabina to nie narzędzie :)

   Usuń
  3. ktoś z TMUB głupotę napisał o MCC 4900 jako "narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne". a to chodzi o płatności rachunków za media. markety budowlane mają MCC 5211

   Usuń
  4. W sklepie budowlanym w moim mieście (nie jakaś sieciówka) miałem 5211 (Sklepy z drewnem i materiałami budowlanymi), a w Leroy Merlin (uwaga: 5200 Dostawy domowe ze sklepów)

   Usuń
 26. w podpunkcie o koncie Premium jest o bezpłatnych elixir w Free też bedą bezpłatne? bo nie wspomniano. czyli w facc dostaje zwrot za wydane max 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej przy koncie Freemium pozostaną darmowe. Przy tym koncie zwrot dostaniesz jeśli wydasz min. 200 zł w miesiącu i zostanie on naliczony max. do 15 zł (czyli wydawanie więcej niż 300 zł nie będzie premiowane).

   Usuń
 27. Jak można sprawdzić MCC do uprzednio już wykonanej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W historii transakcji w TMUB klikasz w daną płatność. Wyświetlą się szczegóły i u dołu "Tytuł płatności". Tam masz 4-cyfrowy kod. To MCC

   Usuń
 28. Czy można mieć 2 konta premium lub premium i frrenium

  OdpowiedzUsuń
 29. kiedy najlepiej zamienić an Premium i czy w trakcie zamiany bonusy nie znikną

  OdpowiedzUsuń
 30. "Bank czyha na niedopatrzenie klienta" - kocham takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale tak jest. W necie znajdziesz takich co na forach i w tym roku pytali co się stało, że TMUB zaczął mi pobierać opłatę 6 zł i za co to. A przypomnę że opłata za kartę weszła w połowie ub.r. Już swoje Janusze bankowości zapłaciły. I pewnie płacą dalej bo zmienić się im nic nie chce. I takich podobnych jest wielu. Maila nie przeczytają, w sierpniu machną przelew ekspresowy, wypłacać będą w bankomacie po 20 zł bo drobniejszych potrzebowali. I tak będzie -6 zł, -6 zł, -6 zł. Zanim zauważą będą kilkadziesiąt złotych w plecy. Banki na to czekają.

   Usuń
 31. Dżinglisz w wydaniu wolskim w pełnej krasie:

  "narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" zostało przetłumaczone z angielskiego błędnie ---> MCC4900 tyczy się "utility bills" a nie "tools" - zgroza!

  OdpowiedzUsuń
 32. MCC 4111 to kod przydzielany dla: "Commuter Transport, Ferries" czyli dla lokalnego transportu naziemnego i wodnego, np. dojazd do tyrki, szkoły, etc. - warto to wreszcie poprawić Złotówa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opis MCC 4111 jest cytatem z regulaminu promocji.

   Usuń
  2. oznacza to np. zakup biletów w automacie w autobusie??

   Usuń
  3. Wszystko zależy od umowy z akceptantem (zapłać testowo to się dowiesz po kilku dniach), ale pewnie tak

   Usuń
  4. Kasa Kolei Mazowieckich. MCC = nie ma zwrotu. Kasa InterCity = zwrot jest. Więc trzeba to zawsze przetestować.

   Usuń
  5. Słowo-klucz w opisie MCC4111 to przymiotnik "commuter" :)

   Usuń
  6. LOT ma kod 3182, KM mają 4111, PKP InterCity 4112, a PolskiBus 4131.

   Usuń
  7. Kto zna kody zakupu biletów ZTM Czy wszystkie automaty mają takie same kody, jakie kody mają te automaty w autobusach i przy przystankach i jaki kod ma skycasch.

   Usuń
  8. Raz zapłacisz i się dowiesz. Bo ZTMy masz w różnych miastach. Ale obawiam się, że to będzie 4111

   Usuń
 33. nowy regulamin dalej ma zapis o posiadaniu nie więcej niż 2 kont w tej samej walucie i tym samym wariancie,,, wynika z tego, że można mieć 2 konta premium i 2 fremium,,, i można żyłować ten zwrot...? 2x 25 + 2x 15 /mc? to daje 960 na rok, więcej niż magiczne 760 ? ktoś analizował pod tym względem ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa interpretacja i miejmy nadzieję że słuszna. Jutro spróbuję otworzyć kolejne konto.

   Usuń
  2. No to zmiany były by z punku widzenia bankobiorcy w lepszym kierunku zamiast 100 zł z kont żony i mojego będzie 160 zł miesięcznie jak to przejdzie :)

   Usuń
  3. Typ rachunku: ROR; wariant rachunku: tu do wyboru T-Mobile konto lub Premium. Ale wniosek o kolejne odrzucony :( Więc odrzucenie jest niezgodne z regulaminem skoro w danym wariancie można mieć dwa konta. Mam 2 w wariancie Freemium. A odrzucają mi wniosek o otwarcie konta Premium!

   Usuń
  4. dowiedziałem się co nieco...
   zapis regulaminu ma mówić o ROR'ach w PLN, które można mieć 2 i koniec: albo 2x fre albo 2x pre albo 1x fre i 1x pre. szkoda :)
   określenie wariant myli... chyba nie przemyśleli tego zapisu do końca :P

   Usuń
  5. 1 konto zmieniło mi nazwę na Konto Freemium a miało być od 1.08 a drugie nie zmieniło nazwy o co chodzi

   Usuń
  6. U mnie też zmienione 2x na Freemium. Martwię się, czy będą zwroty po 25 zł....

   Usuń
 34. Wszędzie tylko narzekania i narzekania. Aktywni klienci zapłacą dokładnie tyle ile płacili wcześniej, czyli 0 złotych, a dodatkowo zyskają abonament telefoniczny, więc nie wiem skąd tyle żali dookoła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie zyskają abonamentu bo albo moneyback albo abonament.

   Usuń
 35. Wszystkie banki wprowadzają powoli opłaty w swoich ofertach, a TMUB zawsze była bardzo prokliencka!

  OdpowiedzUsuń
 36. TMUB było moim kontem głównym do wczoraj. Dziś się przenoszę z pensją do "matki" czyli Alioru do Konta Wyższej Jakości, ponieważ za samo przelewanie pensji będę mieć je całkowiecie za darmo, bez martwienia się o to czy wyrobię limit transakcji etc., co np. jest bardzo ważne dla mojego męża który jest gotówkowy i tych 500zł płatności nie wyrobi. W TMUB zaś zamknę kartę i zostawię sobie konto walutowe, z którego korzystam przy okazji wyjazdów oraz kartę kredytową, tabeli opłat dla tych produktów na razie nie ruszyli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby uniknąć opłaty za kartę wystarczy wydać 200 zł, co daje 10 zł premii, a na KWJ nic.

   PS. Też miałem kiedyś "gotówkową" narzeczoną i wiem co to za ból :)

   Usuń
 37. tmobile wprowadza opłaty ale i tak jest o tysiąc lat przed konkurencją, konto premium wygląda na prawdę super a przekroczyć próg wymaganej kwoty transakcji bezgotówkowych nie trudno :)dla mnie idealnie!! :)

  OdpowiedzUsuń
 38. 1 konto zmieniło mi nazwę na Konto Freemium a miało być od 1.08 a drugie nie zmieniło nazwy o co chodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też. No ale taryfa chyba jednak od 1.08 się zmienia

   Usuń
  2. Gadałem w tej sprawie na czacie, niby tylko nazwa się zmieniła. Prawdziwe zmiany tak jak miało być, od 1.08. Dla przetestowania zrób przelew natychmiastowy, jak będzie bezpłatny to nie ma powodu do niepokoju.

   Usuń
 39. U mnie po staremu na obu kontach. Żadnych zmian w nazwach kont. Przelewy natychmiastowe za 0 zł. Może ktoś podpowie dlaczego u innych, starych klientów już dziś zmiana w nazwach ? Może u klientów mniej aktywnych, którzy nie zawsze wykazywali się płatnościami 500 zł, jedno z kont z góry zmienili na Konto Freemium. Nie rozumiem tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie i u żony 4 konta zmieniły nazwy na Freemium ale wczoraj i dziś zrobiłem kilkanaście przelewów expresowych i wszystkie za 0 zł oj będzie mi brakowało tych darmowych przelewów expresowych od 1 sierpnia

   Usuń
 40. Mr. Złotówo, nawiązuje do Twojego cytatu:
  "a do tego na jednym z kont miesięczny moneyback zostanie okrojony"
  Czyli mam rozumieć, że tylko na jednym koncie zachodzą te zmiany, a na drugim nie? Mając dwa konta wystarczy jedno podnieść do wersji premium, a drugie zostaje freemium i nadal po spełnieniu warunków będzie wpadać 50 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przytoczony cytat ""a do tego na jednym z kont miesięczny moneyback zostanie okrojony" odnosi się do zdania w którym mowa o tym, że w banku pojawią się dwa konta: Freemium i Premium. I właśnie na jednym z nich (Freemium) moneyback zostanie okrojony do 15 zł. Więc pozostawienie sobie konta Freemium oznacza niestety spadek max. miesięcznego zwrotu.

   Usuń
  2. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) Dzięki.

   Usuń
 41. natychmiastową reakcja na "sreemium", było przeniesienie się do SMART BANKU - wszyscy znajomi, którym kiedyś Alior-Sync poleciłem - też przenoszą się właśnie
  ...ooodpływ widzę wielki
  ...i skąd na gażę dla Kota i innych Lewandowskich wezmą?

  OdpowiedzUsuń
 42. Kto pyta ten nie błądzi :) stąd mam pytanie, czy jak płacę kartą za w warsztacie samochodowym np. za serwis klimy, czy inne podobne to też bank policzy mi zwrot od tej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
 43. Masakra. Skoro płatności za rachunki Sprytnym Billem/w Żabce się nie wliczają (niby dlaczego, przecież to normalna płatność?!) to natychmiast zamykam konto w tym banku. Szkoda, miałem je od pierwszego dnia Alior Sync.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że Sync był bankiem idealnym. Wszyscy piszą o nim pozytywnie. Szkoda, że nie miałem tam konta.

   Usuń
 44. Jest jeszcze opcja konwersji rachunku na konto z usługą telekomunikacyjną o której nikt nie mówi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie TMUB masz ciągle info "Oferta dostępna w najbliższych dniach" i tak wisi od 1. czerwca

   Usuń
 45. Pytanie po lekturze na stronie T-Mobile:

  Jaki wpływ upoważnia mnie do udziału w Promocji „Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe”?
  Dla kont założonych po 1 czerwca 2016, aby skorzystać z promocji, nie jest wymagana konkretna kwota wpływów na konto. (...)

  Moje pytanie: a co z kontami założonymi przed 1.06 ? Nadal pozostanie 2k wpływu na konto aby załapać się na moneyback ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak .chyba ze zmienisz teraz konto premium to 2 k nie bedzie obowiazywało

   Usuń
  2. do końca lipca masz stare zasady na freeemium - musisz mieć wpływ 2k zł

   Usuń
  3. Tzn że jeżeli od 1.08 zmienię konto na premium to nie muszę zasilać konta 2k?

   Usuń
  4. Osobiście nie jestem przekonany, bo w regulaminie masz adnotację:
   "Obowiązuje:

   a) w przypadku umów zawartych do dnia 31 maja – od 1 sierpnia 2016,

   b) w przypadku umów zawartych od dnia 1 czerwca 2016 – od dnia zawarcia umowy."

   Więc dla spokoju juz lepiej ten wpływ 2 tys. w czerwcu i lipcu jeszcze zapewnić.

   Usuń
  5. @ Anonimowy23 czerwca 2016 20:45

   Sprawdzałem FAQ na ich stronie właśnie dla opcji Premium i jest tam taki zapis, stąd moje zdziwienie.

   Usuń
  6. To wreszcie od 1.08 przy opcji Premium dla umów sprzed 1.06 2016 trzeba będzie zasilać konto 2k czy nie będzie trzeba ?

   Usuń
  7. Od 1.08 nie. Obojętnie czy Freemium czy Premium.

   Usuń
 46. A czy jak 1 sierpnia złoże wniosek o zmianę kont na Premium to już będzie 25 zł za każde konto zwrotu za miesiąc sierpień ? Czy wpadną na pomysł że miałem konto Freemium 1 dzień sierpnia i naliczą 15 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie będzie problemu, ale dmuchając na zimne zmienię konto na Premium już wcześniej w lipcu bo te 500 zł i tak wydaję.

   Usuń
  2. Płacę Billem, kiedy mam zmienić na Premium żeby nie stracić ? Czy jak w lipcu zmienię na Premium zalicza płatność Billem?

   Usuń
  3. Dokładnie mam tak samo chce zapłacić billem w lipcu a po tem zmienić jak zmienię w lipcu to billa nie zaliczy.

   Usuń
  4. Mr.Złotówo jak to właściwie jest z tą zmianą dla płacących Billem ? Jak zlecić zmianę na Premium żeby nie stracić, żeby od 1.08 mieć Premium?

   Usuń
  5. W regulaminie jest zapis:
   "Obowiązuje:

   a) w przypadku umów zawartych do dnia 31 maja – od 1 sierpnia 2016,

   b) w przypadku umów zawartych od dnia 1 czerwca 2016 – od dnia zawarcia umowy."

   Więc jeśli masz umowę o konto sprzed 1 czerwca to nowe zasady będą obowiązywać od 1 sierpnia 2016 r. Obojętnie czy to konto freemium czy już nowe premium.

   Usuń
  6. Ale które zasady od 1 sierpnia konta premium czy freemium ? Bo wiadomo z punktu widzenia bankobiorcy lepiej mieć konto premium

   Usuń
  7. Zasady moneybacku. Przecież o to było pytanie z Billem. W lipcu MCC 4900 powinno się więc liczyć tym co konto mają sprzed 1 czerwca - obojętne czy będzie to freemium czy już zmienione na premium.

   Usuń
  8. Na premium zmień sobie 01.08.
   @Anonimowy28 czerwca 2016 17:25
   Ale wtedy przyłączasz konto do nowej wersji promocji, więc nici z premii.

   Usuń
 47. Wątek przeniesiony spod innego wpisu:

  Anonimowy 29 czerwca 2016 22:17
  Mam 2 konta i kartę kredytową. W jaki sposób zliczane będą płatności kk ? Do którego konta będą "wskakiwały" transakcje kk ? Poza tym jestem "starym" klientem banku, w lipcu na starych zasadach będę płacić MCC4900. Jeżeli 1.08 zadzwonię na infolinie informując, że wybieram Premium to od razu będzie Premium i nie stracę na moneybacku?

  Anonimowy 29 czerwca 2016 22:55
  Też mnie to ciekawi. Pewnie transakcje "kredytówką" będą uzupełniać sumy obrotu dla danych kont. Ale raczej musimy pożyć i zobaczyć bo w regulaminie nie jest to wyjaśnione. A jak jest w praktyce też nikt póki co nie odpowie. MCC 4900 będzie za lipiec się jeszcze liczył dla starych klientów. Ja zmienię konto na Premium wcześniej bo w sumie te 500 zł na miesiąc to wydaję zawsze.

  Anonimowy 29 czerwca 2016 23:49
  Jeżeli wcześniej zmienisz na Premium to już chyba będzie na nowych warunkach i czy płacąc MCC4900 nie stracisz premii z moneybecku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 29 czerwca 2016 23:49 nowe warunki dla kont otwartych do 31 maja mają obowiązywać od 1 sierpnia więc chyba MCC nadal będzie się liczył czy to konto freemium czy już premium.

   Usuń
  2. Właśnie otrzymałem odp z Banku w sprawie posiadania 2 kont Premium + KK oraz ewentualnego moneybacku:
   "W nawiązaniu do korespondencji przekazuję, że wykonanie transakcji na kwotę 500zł przy użyciu wyłącznie karty kredytowej zwalnia z opłaty miesięcznej za Konto Premium. Oznacza to, że jeśli ten warunek zostanie spełniony, nie trzeba wykonywać dodatkowo transakcji kartą debetową, aby opłaty uniknąć.

   Dodatkowo przekazuję, że transakcje kartowe bezgotówkowe wykonane kartą kredytową również upoważniają do otrzymania premii w ramach Promocji zwrotu za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe.
   Po spełnieniu warunków Promocji premia wypłacana jest na rachunek, w którym jako pierwszym Promocja została uruchomiona. "

   Usuń
 48. No cóż, przykro, że takie zmiany nastąpią. Było to moje główne konto (chociaż oczywiście do bankobrania też używane). Boli bardzo ta wypłata z bankomatów i jak dla mnie osobiście przelewy natychmiastowe. To było coś, co wyróżniało ten bank spośród pozostałych. No a teraz wychodzi na to, że będę musiał poszukać czegoś nowego :/ zwłaszcza tych przelewów natychmiastowych szkoda, bo używałem dość często, a o ile mi wiadomo teraz żaden bank nie oferuje ich już za darmo, chyba że się mylę?

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam,czy dzisiaj zmieniając konto na premium ,liczą się płatności kartą wykonane od 1.07 do11.07,czy od jutra muszę zrobić kartą 500 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się wykonanie w miesiącu więc liczyć się będą transakcje od 1.07.

   Usuń
 50. Czy można mieć w tym banku konto bezpłatne, jeśli tak to w jaki sposób? Jakie i gdzie polecacie konto w innym banku z kartą i bezpłatne, mały obrót kartą i nie musi być zwrotu za transakcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BOŚ pobiera 35 zeta za zamknięcie konta w ciągu 90 dni od otwarcia!

   Usuń
  2. Może inteligo - jak skorzystasz z polecenia - dostaniesz 100 pln za spełnienie dość prostych warunków promocji ...
   http://bankobranie.blogspot.com/2016/05/program-polecen-mam-inteligo-100-zl-za-konto-50-zl-za-polecenia.html

   Usuń
  3. Konto bezpłatne w TMUB można mieć. Freemium bez karty. Ale jeśli nie płacisz kartą albo wydajesz bardzo mało to Smart ma wszystko za darmo: http://bankobranie.blogspot.com/p/konto-smart-darmowe-konto-od-banku.html

   Usuń
 51. No to rekompensując zmiany ładnie się spisali. Mam 2x25 zł.

  OdpowiedzUsuń
 52. Pewnie każdy z Was dziś zauważył że dostaliście podwójne zwroty w TMUB (2x25) na każdym swoim koncie. Zdarzało się to wielokrotnie już w mojej historii na różnych kontach. Dziś jednak szybko wybrałem kasę z kont. Ciekawe czy odbierając mi kasę - zrobią mi debet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będą chcieli wziąć to wezmą Ci i w debet. Więc różnicy nie ma. Ale lepiej tematu nie ma co nakręcać tylko przejść cichaczem.

   Usuń
  2. Już sobie wzięli. Tytuł "storno błędnego księgowania5 procent zwrotu kwoty zakupów"

   Usuń
  3. Na 2 kontach wybrali mi 25 zł. Na tym 3-cim opróżnionym nie widzę żadnego obciążenia. Może będą czekać aż wrzucę jakąś kasę... poczekam kilka dni i spróbuję :)

   Usuń
  4. Tylko dopowiem koniec historii. Ostatecznie nie zabrali mi nadmiarowych 25 zł z konta, które opróżniłem przed ich korektą. Po przelaniu pieniędzy wczoraj - nie widzę prób zabrania mi tych nadmiarowych 25 zł. Wniosek? Jak zobaczycie, że bank przez pomyłkę przelał Wam za dużo - szybko zabierajcie kasę aby nie mógł Wam jej odebrać jako STRONO.

   Usuń
  5. Arko, 21 lipca 2016, 14:12

   Tak czy owak, te omyłkowo przyznane 25 zł sobie odbiorą - chcesz się założyć?

   Usuń
  6. Jak zauważę, że to zrobią - obiecuję, że napiszę w tym wątku.
   A na pewno zauważę bo monitoruję czy wydałem już 500 zł co miesiąc.

   Usuń
  7. W sumie napisali w wiadomości, że będą robić storno, a jak ktoś nie ma dostępnych środków to będą próbować w późniejszym terminie.

   Usuń
  8. Ja dostałem taką wiadomość:

   "Szanowni Państwo,

   14 lipca br. dokonaliśmy korekty kwoty premii wypłaconej na Państwa rachunek 14.07. br., w ramach w promocji „5% zwrotu kwoty zakupów dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe”/ "Zwrot za zakupy dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe".
   Kwota ta wymagała powtórnego przeliczenia. Na rachunkach na których nie było środków do zwrotu – dokonamy korekty w najbliższym czasie. Przepraszamy za niedogodności."

   Ale kto wie. Może im umknie :)

   Usuń
  9. W takim razie będę twardo trzymał 0 zł na koncie i przelewał z telefonu chwilę przed transakcją. Ciekawe ile czasu będą czekać aż im się uda. No chyba że zabiorą mi 25 zł które przeleją mi w następnym miesiącu.

   Usuń
 53. Jak dają to bierz, jak biją to uciekaj :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Chyba zaczeli naliczać zwrot według nowego regulaminu z pominięciem MCC 4900 ponieważ nie dostałem pełnej kwoty, czy ktoś jak ja otrzymał mniejszy wpływ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątek toczy się chyba pod inny wpisem. Złóż reklamacje. Ja złożyłem i jeszcze nie odpowiedzieli, ale... już pojawił się zwrot "Dopłata MCC 49005 procent zwrotu kwoty zakupy"

   Usuń
 55. A co sądzisz o Koncie Wyższej Jakości w matce - Alior Bank? Właściwie stara oferta z Alior Sync (przelewy natychmiastowe!!!), tylko większe minima - albo 2 500 zł wpływu/mc albo 700 zł transakcji kartą/mc. ale nawet jak się tego nie spełni - 12 zł opłaty, nie 18,90. Do tego 5 lat gwarancji niezmienności opłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Wyższej Jakości jeśli chodzi o sam rachunek, kartę, przelewy czy wypłaty z bankomatów jest darmowe - tak jak piszesz - po spełnieniu jednego z tych warunków. Ale niestety nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi profitami (premia za otwarcie czy moneyback). Więc z punktu widzenia bankobrania to opcja słaba. Ale jeśli ktoś chce mieć tylko darmowe konto, a do tego np. przelewy natychmiastowe (co w opcji darmowej jest trudne do znalezienia w innych bankach) to może być :)

   Usuń
 56. A jak na koncie premium wydam kartą 501 zł z czego powiedzmy 300 w punktach naliczanych zwrot i 201 w punkcie MMC4900 gdzie od 1 sierpnia nie jest naliczany zwrot to czy pobiorą opłatę za konto. A może naliczą zwrot od kwoty 300 zł i nie pobiorą opłaty za konto bo przecież będzie wydane ponad 500 zł kartą ?

  OdpowiedzUsuń
 57. za konto nic nie zapłacisz bo defacto wydasz 500 pln , lecz zwrotu za zakupy nie dostaniesz

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...