Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: czerwiec 2016 + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

31.05.2016

Najlepsze lokaty bankowe: czerwiec 2016 + ranking lokat

Wyłącznie bezpieczne lokaty bankowe i najkorzystniejsze obecnie oprocentowanie. Wszystko w jednym miejscu - w comiesięcznym przeglądzie Bankobrania.

najlepsze lokaty bankowe ranking lokat 2016
Czytelnicy śledzący blog i szukający sposobów na korzystne ulokowanie swych oszczędności po minionym miesiącu mogą być usatysfakcjonowani. W maju dostępna była lokata 3% bez warunków do spełnienia i nawet do miliona złotych, jak i lokata 3,2% z dodatkowym, gwarantowanym bonusem pieniężnym. Co przynosi czerwiec? Sprawdzam.

Przegląd najlepszych lokat jak co miesiąc zaczynam od przyjrzenia się najlepszej ofercie depozytu z każdego banku. Tu jak w soczewce widać rynkowe tendencje. 
przegląd najlepsze lokaty bankowe w każdym z banków

Lokaty z najwyższym oprocentowaniem to niestety oferty z dość rygorystycznie ustanowionym limitem kwotowym. Na stawkę 3,5-5% można załapać się z kwotą nie większą niż 10 000 zł. Czym większe są Twe oszczędności, tym niższe oprocentowanie banki proponują. Zależność świetnie prezentuje poniższa grafika:

Poszukiwanie ofert najlepiej dopasowanych do Twych oczekiwań ułatwić powinno pogrupowanie lokat, które przygotowałem. I tak możesz przejść do najbardziej odpowiadającej Ci części wpisu:
 • Lokaty promocyjne dla nowych klientów
  • Lokata bez konta
  • Lokaty z kontem
 • Lokaty bankowe dla większych kwot
  • Lokaty bez konta
  • Lokata z kontem oszczędnościowym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków:
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe

Lokaty promocyjne dla nowych klientów


Tutaj wybór jest dość duży, oprocentowanie całkiem wysokie, ale do spełnienia jest podstawowy warunek: trzeba być nowym klientem. I w większości przypadków trzeba również założyć konto osobiste. Choć i jest wyjątek.

Lokata bez konta


4% na 3 miesiące do 10 000 zł bez konta ☞ W Idea Banku dostępna jest 3-miesięczna Lokata Happy, która daje 4% w skali roku dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł. Można ją założyć bez zakładania konta, jak i bez korzystania z innych produktów banku. Propozycja skierowana jest wyłącznie dla osób, które dotąd nie posiadały w Idea Banku żadnego innego produktu. Wraz z otwarciem lokaty zyskasz dostęp do bankowości internetowej Idea Banku, która może Ci się przydać do... zakładania kolejnych lokat. Tych korzystnych w tym banku nie brakuje, ale o tym nieco niżej.

Lokaty z kontem


Poza wyjątkiem jakim jest Lokata Happy w Idea Banku, w każdym innym banku który oferuje lokatę powitalną z oprocentowaniem min. 3,5% wymagane jest otwarcie konta. Choć w części przypadków nie wiąże się to na szczęście z żadnymi dodatkowymi kosztami lub warunkami, które należałoby dodatkowo spełniać by opłat unikać. Tak jest w przypadku kont, które są prowadzone bezwarunkowo za 0 zł.

5% na 2 miesiące do 10 000 zł ☞ Najwyższe oprocentowania daje lokata powitalna w Deutsche Banku. To oferowany już od dłuższego czasu 2-miesięczny depozyt ze stawką 5% w skali roku. Taka oferta - w obecnych czasach - robi wrażenie. Ale nie robi wrażenia, gdy poczytamy komentarze osób, które lokatę w Deutsche Banku zakładały. Proces zakładania konta jest wydłużony, przez co - wskutek warunków oferty - trudno o uzyskanie maksymalnej stawki oprocentowania przez cały okres lokaty. Jeśli zdecydujesz się na tę propozycję, uważaj na kartę do konta. W przypadku jej zamówienia, uniknięcie opłat za jej posiadanie możliwe jest przy wykonywaniu comiesięcznych płatności na sumę min. 700 zł.

4% na 3 miesiące do 10 000 zł ☞ Lokata na Start w Plus Banku daje możliwość ulokowania do 10 000 zł na okres 3 miesięcy. Oprocentowanie depozytu rośnie z miesiąca na miesiąc (od 3%, przez 4, do 5% w skali roku w kolejnych miesiącach - co daje w okresie trzymiesięcznym średnią 4%), a odsetki wypłacane są po każdym miesięcznym okresie. Wtedy też można lokatę zerwać bez utraty odsetek już wypłaconych. Oferta skierowana jest dla osób, które posiadają Konto Plus założone w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nie zakładały w tym okresie żadnych lokat w Plus Banku. Wadą oferty jest karta wydawana do konta, która kosztuje... 9 zł miesięcznie (z opłaty bank zwalnia za wykonanie płatności na sumę min. 500 zł miesięcznie).

4% na 2 miesiące do 10 000 zł ☞ Na powitalną lokatę mogą załapać się również osoby zakładające konto osobiste w Alior Banku (może być to Konto Wyższej Jakości, Konto Internetowe lub Konto Rozsądne). Ostatni z wymienionych rachunków dodatkowo daje możliwość oszczędzania podczas zakupów. Bank oddaje 3% wartości płatności kartą w sklepach spożywczych i marketach (więcej na ten temat piszę w rankingu kont z moneybackiem).

4% na 1 miesiąc do 10 000 zł ☞ Ostatnim bankiem, który daje 4% w skali roku jest Bank Smart, ale w tym przypadku stawka obowiązuje wyłącznie w wariancie depozytu 1-miesięcznego. W przypadku dłuższego okresu (2 lub 3 miesiące) oprocentowanie wyniesie 3,5% w skali roku. Konto otwierane w Banku Smart jest prowadzone bez żadnych warunków za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za kartę, przelewy, ani wypłaty gotówki w bankomatach (to jedyna taka oferta w bankach w Polsce - więcej na ten temat piszę tutaj).

3,5% na 3 miesiące do 10 000 zł ☞ Lokatę Powitalną oferuje jeszcze mBank, ale  w tym przypadku oprocentowanie wynosi już 3,5% w skali roku (choć na początku kwietnia było to jeszcze 4%). Bardziej niż dla lokaty (z której przy maksymalnej kwocie zysk po trzech miesiącach wyniesie ok. 71 zł) konto w mBanku opłaca się założyć w promocji "Zyskaj z eKontem": bez lokaty na powitanie, ale za to z premiami nawet do 500 zł za korzystanie z konta.

Lokaty bankowe dla większych kwot


Już grafika na wstępie dzisiejszego wpisu pokazała zależność: im większa kwota oszczędności, tym o korzystniejsze oprocentowanie trudniej. Choć są na szczęście pewne wyjątki. I o nich poniżej.

Lokaty bez konta


Jeśli oszczędności posiadasz więcej, przyjrzyj się poniższym propozycjom.

3,25% na 3 miesiące do 100 000 zł ☞ W Idea Banku nowi klienci (którzy dotąd nie mieli żadnych produktów w tym banku) skorzystać mogą z lokaty powitalnej w wariancie Happy Plus. To 3-miesięczny depozyt na który można wpłacić od 10 000,01 do 100 000 zł i uzyskać 3,25% w skali roku. W tym przypadku - podobnie jak przy podstawowym wariancie, czyli przy Lokacie Happy - nie trzeba zakładać konta, ani korzystać z innych produktów banku.

2,85% 3%na 3 miesiące do 600 000 zł ☞ Dla osób które dotąd nie miały okazji współpracować z Idea Bankiem, godną rozważenia opcją jest Lokata Welcome w Lion's Banku (to oddział Idea Bank , który został stworzony do obsługi najzamożniejszych klientów). Ten 3-miesięczny depozyt dostępny jest w dwóch wariantach. W przypadku wpłacenia kwoty od 50 000 do 350 000 zł otrzymasz oprocentowanie 2,75% w skali roku. Jeśli wpłacisz kwotę większą (od 350 000,01 do 600 000 zł) to stawka oprocentowania nieco wzrośnie - do poziomu 2,85% w skali roku.

3% na 36 miesięcy do 20 000 000 zł ☞ Do osób z zasobniejszym portfelem i jednocześnie mogących sobie pozwolić na ulokowanie oszczędności na dłuższy okres skierowana jest oferta Noble Banku. Na Lokacie Rentierskiej Gold można ulokować od 150 000 do nawet 20 milionów złotych (choć w takiej sytuacji zawsze przypominam, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny obejmuje wyłącznie środki do kwoty będącej równowartością 100 000 euro). Lokata dostępna jest w dwóch wariantach: 24-miesięcznym i 36-miesięcznym, a oprocentowanie wynosi odpowiednio 2,9 oraz 3% w skali roku. Na tle większości depozytów Lokata Rentierska - co sugerować może nazwa - wyróżnia się wypłatą odsetek co miesiąc.

Lokata z kontem oszczędnościowym


3,2% (bank obniżył oprocentowanie) 3,0% na 3 miesiące do 100 000 zł ☞ 3-miesięczna Lokata Bezkarna pozwala ulokować od 1 000 do 100 000 zł na stałe oprocentowanie 3,2% w skali roku. Nazwa lokaty nawiązuje do możliwości bezkarnego zerwania lokaty w dowolnym momencie jej trwania. Otrzymasz wówczas odsetki naliczone wg podstawowej stawki oprocentowania adekwatne do długości utrzymywania depozytu.

Propozycja skierowana jest dla nowych oraz powracających klientów BGŻ Optima (którzy konta oszczędnościowego w tym banku nie posiadają co najmniej od 12 miesięcy). Przy czym posiadanie konta czy jakichkolwiek innych produktów w BGŻ BNP Paribas (lub wcześniej w Banku BGŻ bądź BNP Paribas) nie wyklucza możliwości skorzystania z lokaty.

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima otwierana jest z automatu wraz z bezwarunkowo darmowym kontem oszczędnościowym. To rachunek służący obsłudze lokaty, jak również utrzymywaniu dodatkowych oszczędności (w przypadku "nowych środków" w kwocie do 150 000 zł promocyjne oprocentowanie wynosi 2,6% w skali roku). Lokatę otworzysz online, do zawarcia umowy wykorzystując przelew ze swego rachunku w innym banku. Wszystkie dyspozycje dot. lokaty i konta (wraz z wypowiedzeniem umowy) można złożyć w bankowości internetowej. 

Lokaty mobilne


Czasami "pod latarnią najciemniej" i być może masz konto w którymś z poniżej wymienionych banków, ale nie wiesz o istnieniu danej oferty. Lokat tych możesz bowiem nie widzieć w bankowości internetowej swego banku, ale są one dostępne jeśli sięgniesz po aplikację mobilną.

Najlepsze tego typu lokaty można znaleźć w Eurobanku i Banku Millennium. W pierwszym z nich depozyt można założyć tylko w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji, a na zaledwie 1-miesięczną lokatę wpłacisz do 10 000 zł. Oprocentowanie wyniesie 3,5% w skali roku. Z kolei w Banku Millennium Lokata Mobilna ma już nieco sensowniejszy okres: 3 miesiące. Poza tym lokatę można założyć wielokrotnie, przy czym w danym momencie posiadać można tylko jedną Lokatę Mobilną. Maksymalna kwota depozytu to również 10 000 zł, a oprocentowanie wynosi dla posiadaczy Kont 360º od 3,25 do 3,5% (w przypadku otwarcia lokaty w rozszerzonej rzeczywistości, o której więcej piszę tutaj).

Do 10 000 zl na lokatach mobilnych można jeszcze ulokować w Getin Banku oraz w Credit Agricole. Oferty te są bliźniaczo podobne nie tylko ze względu na maksymalną kwotę depozytu, ale także na okres depozytu (2 miesiące) oraz oprocentowanie (3% w skali roku).

Najwięcej, bo aż do miliona złotych, można zdeponować na Lokacie Mobilnej w Idea Banku. Tu jednak - na tle wyżej wymienionych - najskromniej wypada oprocentowanie. Na 3-miesięcznej lokacie wynosi ono 2,65% 2,55% w skali roku.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


Pewnie masz dość tych wszystkich warunków w stylu "dla nowych klientów" czy "konieczność założenia konta". Więc ta część wpisu powinna Cię zainteresować szczególnie. Piszę tu o lokatach przy których takich wymogów nie ma albo nawet te lokaty znajdziesz już w banku, w którym konto posiadasz.

Lokaty krótkoterminowe


Przez półtora tygodnia w maju oszczędzających "rozpieszczał" Idea Bank. Bo tak należy w obecnych czasach nazwać ofertę ze stawką 3% w skali roku bez żadnych warunków. Już po klikalności we wpis o Lokacie Wakacyjne Oszczędności widzę, że tego typu propozycje są bardzo pożądane. Niestety 30.05. bank wycofał lokatę z oferty. Jeśli nie chcesz by takie okazje ominęły Cię w przyszłości, zapisz się na mój bezpłatny newsletter:
Adres e-mail
Poza Idea Bankiem o taki poziom oprocentowania aktualnie będzie trudno. Z kolejnych depozytów krótkoterminowych wymienić można tu 4-miesięczną Lokatę Prestige w Lion's Banku, która daje 2,7% w skali roku ale dla sumy od (podkreślam "od", a nie "do") 2 000 000,01 zł.

Po 2,6% na 3-, 4- lub 6-miesięcznej lokacie daje Bank Smart, aczkolwiek tu pojawia się konieczność otwarcia konta. Jest to jednak rachunek prowadzony bezwarunkowo za 0 zł. Jego otwarcie celem założenia lokaty warto więc rozważyć, bo można w tym przypadku zdeponować nawet większe kwoty (od 1 000 do 2 milionów złotych).

Również 2,6% oferuje Getin Bank na lokacie dla nowych środków. Tu nie trzeba być ani "nowym klientem", ani zakładać konta czy korzystać z jakichkolwiek produktów banku. Na 4-miesięcznej lokacie ulokować można od 500 zł. Bank nie ogranicza maksymalnej kwoty depozytu.

Wśród lokat na krótszy okres i bez konieczności zakładania konta trzeba jeszcze wymienić Lokatę Letni Sejf w Idea Banku. Na okres 5 miesięcy uzyskasz oprocentowanie 2,55% w skali roku.

Ciekawą propozycję zaserwował na czerwiec Open Finance. Za jego pośrednictwem można założyć lokatę bankową w Getin Banku w kwocie do 40 000 zł (bez konta i bez żadnych nnych produktów; wymagane jest jedynie spotkanie z doradcą). Jest to lokata 4-miesięczna, która w pierwszym i drugim miesiącu objęta jest oprocentowaniem 3,3% w skali roku, a przez dwa kolejne miesiące 2% w skali roku. Średnia wynosi 2,65% w skali roku, ale... lokatę możesz zerwać każdej chwili - także po dwóch miesiącach. Odsetki i tak dostaniesz. Więcej o Lokacie Pod Słońcem piszę tutaj.

Lokaty długoterminowe - dobry procent w razie cięć stóp procentowych


Wybór lokat na dłuższy okres, np. 2 czy 3 lat musi być decyzją przemyślaną. Nie tylko z tego powodu, że "zamrażasz gotówkę" i ewentualne przedwczesne zerwanie umowy będzie oznaczać wyłącznie zwrot kapitału (w nielicznych przypadkach ze śladowymi odsetkami naliczonymi jako ułamek podstawowego oprocentowania). Pod uwagę brać należy możliwe zmiany stóp procentowych. Jeśli te w końcu zaczną rosnąć, Twa lokata długoterminowa pozostanie z naliczaniem odsetek według wcześniej ustalonej stawki. Choć oczywiście jest i drugi scenariusz... gdyby stopy procentowe miały być ponownie cięte, wtedy będziesz cieszyć się ponadprzeciętnym oprocentowaniem (w odniesieniu do lokat, które miałyby jeszcze niższe oprocentowanie). Wszystko to więc zależy od pewnego przeczucia i kalkulacji.

Najwięcej na dłuższy okres dają BOŚ Bank i Noble Banku. W tym pierwszym banku 25-miesięczna EKOlokata Urodzinowa zaowocuje oprocentowaniem 3% w skali roku, ale wyłącznie posiadaczom konta, którzy zapewnią regularne comiesięczne wpływy. W Noble Banku wspomniana już wcześniej Lokata Rentierska jest depozytem na 36 miesięcy. Ta sama lokata, ale w wariancie 24-miesięcznym daje 2,9% w skali roku.

Wśród lokat 24-miesięcznych godne uwagi propozycje znajdziemy w Alior Banku oraz Idea Banku (po 2,75% w skali roku) i w Toyota Banku (2,7% w skali roku). Na 36 miesięcy najkorzystniejsze lokaty oferują Idea Bank i Toyota Bank (po 2,75% w skali roku) oraz Santander Cosnumer Bank (2,6% w skali roku).

Wszystkie lokaty bankowe z oprocentowaniem od 2,55 do 5,0% w skali roku znajdziesz w na bieżąco aktualizowanym rankingu najlepszych lokat bankowych.

Jeśli nie chcesz by ominęła Cię promocja lokat to jest na to kilka sposobów. Możesz polubić Bankobranie na Facebooku lub obserwować na Twitterze. Polecam również zapis na newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach na blogu):
Adres e-mail

42 komentarze:

 1. Dzięki za kolejne zestawienie!

  Chciałbym jednak zauważyć, że lokaty "mobilne" nie są lokatami dla każdego i bez warunków - to dość oczywiste, nieprawdaż Złotówa?

  OdpowiedzUsuń
 2. Te wszystkie 2,5%, 2,6% itp. szłoby jeszcze przeżyć gdyby nie podatek Belki od tego. A pamiętam jak złotousty minister Marek Belka obiecywał, że to jedynie podatek tymczasowy. I tak sobie go pobierają od 2002 r. Kolejne partie zapowiadały (w kampaniach wyborczych) zniesienie podatku. A ledwo dochodziły do władzy z zapowiedzi się wycofywały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomnij sobie jeszcze temat z VATem, którego podwyżka też miała być "na rok-góra dwa". W 2016 roku mieliśmy odetchnąć i wrócić do (i tak jednej z największych danin w Europie) na poziom 22%. I co? W zupie to mają. Kiełbaska wyborcza dla naiwniaków.

   Sorry, za lekki off topic. :)

   PS: Jak oprocentowanie zejdzie na poziom 2% - zabieram gotówkę z banku i deponuję ją choćby w ogrodzie w słoikach. Raz, że kroją mnie na moich że pieniądzach (podatek Belki od mizernych odsetek), pobierają prowizje wszelkiej maści (prowadzenie konta, opłata za kartę, teraz będą jeszcze płatne przelewy), to jeszcze bankstersi na moich że pieniądzach zarabiają (minimum 4-5x: 2% na lokacie dla mnie - 10% na kredycie dla potrzebującego). A ludzie i tak - dają się, ulegając reklamom w stylu np. "Wielka ÓSEMKA" (na 2,28% w Ideabanku). :)

   Usuń
  2. Przy 2% odsetek otrzymuje się netto 1,62% czyli np. przy lokacie na PLN 100K to daje rocznie 1.620 zł.

   PS. Podatek 19% od zysków kapitałowych i tak jest bardzo niski w porównaniu do większości krajów, w których taka forma podatku występuje. Co jest skandalem w PL to groteskowo niska kwota zwolnienia podatkowego: 3.091 zł!

   Usuń
  3. Ale są też kraje w których podatku tego w ogóle nie ma! I to nie są raje podatkowe typu Panama, ale też kraje w Europie.

   Usuń
  4. Do Anonimowy1 czerwca 2016 10:14:

   A teraz wkalkuluj w to ryzyko zachwiania się systemu bankowego, jak to było na Cyprze. Raz, że nie masz dostępu do swoich 100K, a dwa - nie wiadomo czy je dostaniesz w całości i czy W OGÓLE je dostaniesz. :)

   W obecnych czasach - gotówka parzy. Trzeba szukać sposobu jej wartościowego zabezpieczenia. Niestety, ale depozyty bankowe już do takowych nie zaliczam.

   Usuń
  5. Tylko w Szwajcarii, ale ichni podatek dochodowy to 40% ... w Rosji, Czechach i na Węgrzech nie istnieje wyodrębniony podatek od zysków kapitałowych, gdyż zaliczane są do podstawy podatku dochodowego.

   Gdzie mają tanie łopaty ogrodowe?

   Usuń
  6. W Holandii 1,2%, w Rosji 14%, Czechy 15%, Węgry 16%, UK 18%. Najwięcej Skandynawia: Norwegia i Finlandia po 28%, a Szwecja 30%. Tak wyglądają podatki. W Szwajcarii jak są ujemne stopy to by z podatku nic nie było ;)

   Usuń
 3. Tak czasem patrzę sobie na te propozycje promocyjnych lokat. I tak jak ktoś pomyśli to taka promocyjna lokata do 10 000 nawet na 3.5% to raptem ten ktoś za założenie konta, poświęcenie czasu na wypełnianie wniosków itp. raptem dostanie ok. 10 zł więcej niż na zwykłej lokacie na 2%. Ja rozumiem, że to ładnie wygląda - 3.5% ale jeśli bank przy okazji nie daje jakiejś innej promocji to lokaty na małe kwoty chyba tak na prawdę się nie opłacają. Czas poświęcony na ogarnięcie tego jest więcej wart.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - są to jedynie wabiki na nowych klientów, za które tzw. bankowi marketingowcy dostają sute bonusy!

   Usuń
  2. Ale uwierzcie mi, wielu klientów po takie lokaty sięga. Pracuję w banku i wiem jak to wygląda. To jak z promocjami w marketach. Niektórzy całe miasto przejadą by kupić coś z gazetki. Pal licho jak mają miesięczny bilet. Ale jak jadą autem to głupota.

   Usuń
  3. Jednak 3,5% vs 2% na 3 mies. przy 10 tys. to już 30 zł różnicy. Więc w sumie...

   Usuń
  4. W sumie albo w różnicy ... po co zakładać lokaty na 2% jeśli są lepsze?

   Usuń
 4. Lokata Rentierska jest fajna. Ale ten próg wejścia... 150k zł. Nie dla psa kiełbasa :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3% - Belka = 2,43%. I to jest fajna lokata? Chyba jakiś żart. :)

   Usuń
  2. Odsetki co wypłacane regularnie, a 3% to i tak najlepsze na długi okres z dostępnych obecnie. Jak nowa RPP zacznie cięcia stóp to takie 3% może zostać tylko wspomnieniem i marzeniem.

   Usuń
  3. A jak dupnie kryzys (który wisi w powietrzu) i stopy procentowe wystartują w kosmos? Co zrobisz z zamrożonymi na 3 lata pieniędzmi, które spopieli inflacja w ciągu np. kwartału?

   Kup sobie lepiej (wg zasobności portfela) walutę, złoto, ziemię, nieruchomość, dzieło sztuki. Wyjdziesz na tym o niebo lepiej, aniżeli na 3-LETNIEJ lokacie "rentierskiej". Inwestycje bez gwarancji zysku w ogóle nie uważam za jakkolwiek godne uwagi.

   Na samym GBP ostatnio szło zarobić w ciągu jednego miesiąca prawie 10%, a tu takimi ochłapami się ktoś podnieca.

   Usuń
  4. Masz rację. Całej kasy bym nie wsadził na tak długi okres. Ale np. wspomniane waluty nie wchodzą w grę. Zbyt duża zmienność. Tak jak piszesz funt sporo zyskał w ciągu miesiąca... ale ciągle jest niżej niż jeszcze pół roku temu.

   Usuń
  5. Anonimowy, 1 czerwca 2016 15:35
   "Jak nowa RPP zacznie cięcia stóp to takie 3% może zostać tylko wspomnieniem i marzeniem."
   -----
   Tak właśnie będzie - w Polsce od mocno ponad roku jest deflacja, zresztą podobnie jak w €-kołchozie i w Szwajcu!

   Usuń
  6. Do Anonimowy 2 czerwca 2016 15:37:

   Kolega z branży opowiedział ostatnio anegdotę, kiedy to zapytał przełożonego o podwyżkę, na co usłyszał odpowiedź: "Przecież jest DEFLACJA! No to jej podziękuj, bo wartość twojej wypłaty JUŻ wzrosła! Zatem, ... nie potrzebujesz podwyżki."

   Widzę, że chyba na forum pojawił się właśnie ten prorok, który znajomemu te kity pociskał. :)

   Usuń
  7. Deflacja to długotrwały spadek przeciętnego poziomu cen przekładający się na wzrost siły nabywczej pieniądza w efekcie czego za tę samą ilość pieniędzy po pewnym czasie można kupić więcej towarów i usług.

   Usuń
  8. Inflacja, deflacja i inne pojęcia to wszystko jest statystyka. A wiadomo że jeździec i koń średnio mają po 3 nogi. Zmiany cen każdy odczuwa inaczej. Zależy na co kto wydaje najwięcej. Koszyk towarów i usług który do wyliczeń przyjmuje GUS jest właśnie uśrednieniem. Więc komu pasuje może mówić że jest deflacja, to inny będzie mówił "ee, gdzie tam, wszystko drożeje".

   Usuń
  9. Jeśli masz nieruchomość - to zwróć się do zarządcy czy dostawcy mediów (gaz, woda, prąd), że mamy deflację i ciągle spadające ceny surowców i nośników energetycznych na rynkach. Idziesz do lekarza czy na konsultację do prawnika lub zamawiasz jakąkolwiek usługę, to z roku na rok płacisz więcej. Powiedz im wszystkich, że nie akceptujesz zmiany ceny (w górę), bo przecież jest deflacja!

   Niech do opornych w końcu dotrze, że obecnych układzie gospodarczym (kolokwialnie - kapitalizmie) gro wydatków stanowią przede wszystkim USŁUGI, które de facto drożeją. Artykuły przemysłowe czy spożywcze stanowią znacznie mniejszy koszt w budżecie domowym. Dlatego statystyczna papka o jakichś tam koszykach konsumenckich wypchanych produktami pokroju "Tesco value" jest tak naprawdę mydleniem oczu motłochowi w celu utrzymywania poziomu zarobków. W imię "konkurencyjności gospodarki"!

   Usuń
  10. A wracając do lokaty rentierskiej, jakie są konsekwencje jej zerwania? (leniwy jestem, zapewne w jakimś regulaminie bym to znalazł, ale może ktoś podzieli się wiedzą).

   Usuń
  11. "Likwidacja lokaty w ciągu 12 miesięcy od założenia lub odnowienia Lokaty skutkuje obniżeniem oprocentowania do wysokości 1,00%, a likwidacja w terminie późniejszym – obniżeniem oprocentowania do wysokości 1,25%"

   http://noblebank.pl/produkty/depozyty/lokata-rentierska

   Usuń
  12. Japonia walczyła z deflacją prawie 20 lat m.in. dodrukowując jeny na masową skalę - załatwił ich masowy spadek cen nieruchomości w latach 90-tych.

   Każdy, kto ma nawet średnie pojęcie o finansach rozumie, ze Polska weszła na drogę inflacji kilka lat temu, gdyż niestety związała się gospodarczo z chorym €-kołchozem!

   Usuń
  13. Anonimowy, 2 czerwca 2016 19:33
   Niech do opornych w końcu dotrze, że obecnych układzie gospodarczym (kolokwialnie - kapitalizmie) gro wydatków stanowią przede wszystkim USŁUGI
   .....

   Jakie znowu usługi? W dawnych demoludach takich jak Polska, gdzie panuje zmodyfikowany socjalizm z bardzo silnie zakorzenionym etatyzmem i nepotyzmem w jakże licznych instytucjach utrzymywanych z budżetu czyli przez podatników, akurat nic innego tak nie wpływa na wydatki jak ceny paliwa.

   Usuń
 5. Gdy zakładałem swoje pierwsze lokaty w życiu to dostałem 10% w BPH i 8% w Getinie. A potem było już tylko gorzej, gorzej, gorzej i jeszcze gorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja pamiętam swoje pierwsze konto eMax w mBanku (które założyłem w 2001 roku) z oprocentowaniem rocznym na poziomie 16,5% i miesięczną kapitalizacją.

   I ceny mieszkań we Wrocławiu po 1.700-2.000 w prestiżowych lokalizacjach. 2 tys. DEM (był taki pieniądz) kosztował m2 w nowobudowanej włoskiej rezydencji (Italiana Costruzioni) w ścisłym Rynku (ul. Więzienna). To były czasy! :)

   Usuń
 6. Uwaga: "Lokata na Start" w Plusie-dodatnim u Kroka-Podgórksiego-Solorza-Żaka wymaga założenia konta z przymusową kartą za 9 zeta - żałosne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem lokaty (tutaj) konieczne jest posiadanie konta, ale nie ma wymogu posiadania karty. Samo konto prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Karta kosztuje 0/9 zł (nie ma opłaty w przypadku wykonania płatności na sumę 500 zł miesięcznie). Gdzie pojawił się przymus wyrobienia karty?

   Usuń
  2. Mr. Złotówa, 3 czerwca 2016 17:38
   "Gdzie pojawił się przymus wyrobienia karty?"

   W oddziale i to błyskawicznie zakończyło dla mnie temat tej lokaty :)

   Co do ichniego regulaminu: warunkiem otwarcia "Lokaty na Start" jest (m.in.) założenie ROR "Konto Plus" i właśnie stąd wynika kwestia karty. Jeśli miałbym płacić 3x9zł/mies. za kartę, której nie potrzebuję, to sens zakładania lokaty jest dość wątpliwy, czyż nie?

   Rachunek, o którym mowa w ust. 9 pkt. 1)9.

   Usuń
  3. Wszystko możliwe że pracownicy banku mają plan na sprzedaż kont z kartą i tylko takie się dla nich liczą więc bajki wciskają że karta musi być. Już nie pierwsza taka historia.

   Usuń
  4. Nic prostszego tylko sprawdzić, czy pracownik "miał plan na sprzedaż kont z kartą" :)

   https://plusbank.pl/obsluga-klienta#napisz

   Usuń
 7. @Anonimowy 3 czerwca 2016 19:43, zgadza się. W takiej sytuacji otwieranie konta z kartą (gdy miałoby to cokolwiek kosztować lub wymagać tak dużego zaangażowania jak wydanie kartą 500 zł miesięcznie) mija się z celem. Ale to co pisze @Anonimowy 3 czerwca 2016 20:12 niestety w bankach się zdarza. Sam też kiedyś tego doświadczyłem (aczkolwiek w innym banku). Gdy rzeczywistość pracy w banku i wymogów wobec pracowników zderza się ze standardami rzetelnej obsługi klienta niestety wygrywa to pierwsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa, warunkiem założenia tej lokaty jest Konto Plus, a do tego konta karta nie jest opcją. Dla kogoś, kto nie planuje wydawania 500 zł na miesiąc tą kartą, kosztuje ona aż 9 zł. To oznacza, że wysokość odsetek zamiast 27 zł/mies. wynosi tylko w 18 zł czyli odsetki to nie 4% tylko 2,67% - czy to zbyt trudne do ogarnięcia?

   Pomijam tu nawet aspekt moralny zakładania konta w banku osobnika znanego jako TW Zegarek.

   https://plusbank.pl/oferta-dla-ciebie/konto-osobiste/konto-plus

   Usuń
  2. No tak, faktycznie jest haczyk. Karta musi być. A nawet bez niej bank pobiera opłatę 9 zł miesięcznie. W ofercie Plus Banku haczyk to nie pierwszy (kiedyś przy lokacie ponad rocznej podawano oprocentowanie "w skali okresu lokaty", a nie - jak to zazwyczaj bywa - "w skali roku" dzięki czemu łatwo lokaty porównać. Kombinatorstwo ewidentne, ręce opadają (na szczęście rynek wszystko weryfikuje i bank ten jest gdzie jest). Dziękuję za czujność! Wpis już uzupełniony.

   Usuń
  3. Jaki pan, taki kram :)

   Usuń
 8. Złotówa, co do 4% lokaty w Alior Bank na 2 miesiące do 10K zł, to osoby zakładające konto osobiste (Konto Wyższej Jakości, Konto Internetowe lub Konto Rozsądne) mogą przez 30 dni od aktywacji konta założyć nie jedną, a KILKA lokat o łącznej sumie nie przekraczającej 10K.

  OdpowiedzUsuń
 9. Złotówa, 25-miesięczna "EKO-Lokata Urodzinowa" w Bosiu jest na 3% jednak dopiero po uwzględnieniu bonusu w wysokości 0,25% i aby go uzyskać konieczne jest zapewnienie 1 tys. zł wpływu WYNAGRODZENIA na ichni ROR!

  OdpowiedzUsuń
 10. W niedzielę kończą mi się lokaty Wakacyjne Oszczędności a tu nowych sensownych promocji brak. A mocno liczyłem na Idea Bank, że będzie chciał zatrzymać klientów. A tu klapa.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...