Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4% do 30 000 zł na 6 miesięcy z darmowym kontem w Nest Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

19.08.2019

4% do 30 000 zł na 6 miesięcy z darmowym kontem w Nest Banku

To kumulacja promocji dla oszczędzających.

4% do 30 000 zł na 6 miesięcy z darmowym kontem w Nest Banku
Do wzięcia jest powitalna lokata 4% do 10 000 zł, a także 4% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł dla otwierających konto w Nest Banku. To jednak nie wszystko, bo można też skorzystać z 3% na rachunku Nest Skarbonka oraz uzyskać premie za oszczędzanie w ramach Nest Rodzinne Oszczędności.

[Promocja zakończona w dn. 30.08.2019 r. Sprawdź inne aktualne promocje bankowe.]

Konto oszczędnościowe 4% w Nest Banku


Na początek nowość i tylko okazjonalnie dostępna promocja ze stawką 4% na koncie oszczędnościowym dla osób teraz zakładających konto osobiste w Nest Banku.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i w ciągu 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie miała konta osobistego w Nest Banku. Wykluczenie obejmuje również osoby, które złożyły wniosek o konto obecnie rozpatrywany przez bank.

Limit wniosków. Udział w promocji wziąć może maksymalnie 500 osób. Gdy pula wniosków się wyczerpie, to na stronie promocji pojawi się komunikat o zakończeniu akcji. Dobra wiadomość jest jednak taka, że: "Zakończenie Promocji nie będzie miało wpływu na prawa osób, które przystąpiły do Promocji przed jej zakończeniem".

Główne cechy konta oszczędnościowego objętego promocją:
 • oprocentowanie: 4% w skali roku
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 20 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: "okres od dnia otwarcia Konta Oszczędnościowego, (...), do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto Konto Oszczędnościowe oraz przez następne 6 pełnych miesięcy kalendarzowych, w którym należy spełnić warunki Promocji w celu uzyskania promocyjnego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym" (a więc jeśli konto oszczędnościowe założysz w sierpniu, to 4% na koncie oszczędnościowym bank będzie Ci naliczał od dnia otwarcia konta do 29.02.2020 r. - pod warunkiem spełnienia warunków promocji w każdym z tych miesięcy).

Zasady promocji. By skorzystać z promocji "4% na koncie oszczędnościowym":
 • do 31.08.2019 r. (acz miej na uwadze, że promocja może zakończyć się wcześniej) na stronie promocji złóż wniosek o Nest Konto wraz z wydawaną do niego kartą i z kontem oszczędnościowym (tylko w taki sposób złożone wnioski biorą udział w promocji z oprocentowaniem 4% na koncie oszczędnościowym); 
 • do 13.09.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem.

W każdym miesiącu kalendarzowym, w którym chcesz uzyskiwać stawkę 4% na koncie oszczędnościowym:
 • zapewnij na Nest Konto (konto osobiste w Nest Banku) wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł (pierwszy taki wpływ musi pojawić się najpóźniej do 15.10.2019 r.) oraz 
 • wykonaj płatności kartą na sumę 500 zł.

W przypadku niespełnienia powyższych warunków, za dany miesiąc bank naliczy oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku (zamiast promocyjnej stawki 4% w skali roku).

Ważne wskazówki. Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj, że do płatności kartą (tych na sumę min. 500 zł) nie zaliczą się wypłaty gotówki (w tym cash back), płatności za gry hazardowe, transakcje odwołane lub anulowane oraz "u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie".

Jeśli zaś chodzi o wpływ wynagrodzenia, to dla Nest Banku jest nim suma wpływów na konto osobiste z tytułu:
"(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie"

Bank daje sobie możliwość poproszenia klienta o udokumentowanie wysokości wynagrodzenia (będzie to należało zrobić w ciągu 7 dni).

Nest Lokata Witaj 4% do 6 miesięcy


Ta propozycja nie jest już nowością, ale dobrze znaną i dostępną już od dłuższego czasu lokatą powitalną dla osób zakładających Nest Konto (konto osobiste). Z propozycji skorzystać mogą osoby, które jeszcze nigdy dotąd takiej lokaty w Nest Banku nie posiadały.

Nest Lokata Witaj - główne cechy to:
 • oprocentowanie: 4% w skali roku (stałe) 
 • minimalna kwota: 1 000 zł 
 • maksymalna kwota: 10 000 zł 
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy
 • liczba lokat, jakie można założyć: jedna

Nest Lokatę Witaj założyć można w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Podczas zakładania lokaty w bankowości internetowej do wyboru będziesz mieć okres na jaki chcesz ulokować środki. Nest Bank daje dwie opcje depozytu: 3- lub 6-miesięczny. Wybór depozytu na półroczny okres wymaga zapewnienia wpływu wynagrodzenia na konto nie później niż 60 dni od dnia otwarcia lokaty w wysokości min. 1 000 zł w co najmniej jednym miesiącu.

Przez wynagrodzenie (podobnie jak przy promocji oprocentowania 4% na koncie oszczędnościowym) Nest Bank rozumie nie tylko wpływy od pracodawcy, ale i renty, emerytury, stypendia czy świadczenia z programu "Rodzina 500 plus".

Nest Skarbonka


Stosunkowo niedawno w ofercie Nest Banku pojawił się także rachunek oszczędnościowy Nest Skarbonka. To dodatkowa okazja na uzyskanie dobrego - jak na obecne czasy - oprocentowania.

Nest Skarbonka - główne cechy:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe w okresie promocji)
 • maksymalna kwota: 5 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od dnia otwarcia rachunku do końca tegoż miesiąca kalendarzowego oraz przez kolejne 6 miesięcy kalendarzowych
 • liczba rachunków Nest Skarbonka, które może posiadać klient: jeden

Konto oszczędnościowe Nest Skarbonka założyć można po zalogowaniu do bankowości internetowej po ścieżce: Pasaż produktów => Oszczędności => Nest Skarbonka = Załóż cel (konfigurując go najlepiej wybrać kwotę docelową do 5 000 zł i od razu wskazać kwotę wkładu początkowego, co pozwoli wpłacić środki już od samego początku obowiązywania stawki 3% w skali roku). 

Rachunek Nest Skarbonka otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać możesz tylko jeden wewnętrzny przelew za 0 zł. Drugi i każdy kolejny przelew wewnętrzny (jak i każdy do innego banku) wykonywany z konta Nest Skarbonka w tym samym miesiącu kalendarzowym kosztuje 5 zł.

Nest Rodzinne Oszczędności z premią


To propozycja dla preferujących regularne oszczędzanie w dłuższej perspektywie. Nest Rodzinne Oszczędności dostępne są już od początku istnienia banku pod marką Nest Bank. Oprócz naliczania standardowego oprocentowania osoby regularnie zasilające rachunek mogą liczyć na premię wypłaconą co roku w wysokości od 2 do nawet 30% wartości wpłat na rachunek. Osoby mające dziecko są w uprzywilejowanej sytuacji, gdyż im więcej latorośli, tym wyższa jest premia. Przykładowo: za pierwszy rok osoba bezdzietna uzyska 2% premii, ale rodzic jedynaka otrzyma już 3%, a w przypadku dwójki dzieci można liczyć na premię 4%. Opis tej promocji jest dość długi, więc zachęcam do zapoznania się z dedykowanym wpisem. Sprawdź prześwietlenie promocji Nest Rodzinne Oszczędności.

Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku?


No a teraz podstawa, czyli konto osobiste w Nest Banku, bez którego nie byłoby możliwości skorzystania z powyższych propozycji dla oszczędzających. Główne cechy tego rachunku to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta i jej posiadanie (bez warunków do spełnienia);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

We wniosku składanym na stronie promocji (bo tylko tak złożony wniosek kwalifikuje do promocji z oprocentowaniem 4% na koncie oszczędnościowym), wybór dodatkowych produktów (jak konto walutowe, limit w koncie czy przeniesienie konta z innego banku) jest dobrowolny i przez regulamin promocji niewymagany. Podobnie rzecz ma się ze zgodami marketingowymi - możesz, ale nie musisz ich zaznaczać.

Jak zawrzeć umowę o konto? Nest Konto otworzysz na jeden z poniższych sposobów:
 • podczas wideorozmowy z konsultantem banku; 
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (ale możliwe jest to tylko z wąskiego grona banków, do których należą: Alior Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank i T-Mobile Usługi Bankowe) - w tym przypadku ważne, by dane przy przelewie idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku o konto; 
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku możesz podać adres miejsca podpisania umowy inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy) lub 
 • w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku wybierając odpowiadającą lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj, by doradca w placówce koniecznie kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji) i nie przyjmował kolejnego.

Przydatne dokumenty:

31 komentarzy:

 1. Brakują mi tylko 3 miesiące do upływu 24 mies. od zamknięcia konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie dobrze się składa, bo ta promocja nie jest aż tak zyskowna jak poprzednie. Szczególnie, gdy mamy dostęp do konta oszczędnościowego w innym banku, np. 2,7% w Millennium.

   Usuń
 2. Aby dostać stawkę 4% na KO należy zapewnić miesięcznie wpływ 1K wynagrodzenia oraz obrót 500 zł kartą - nie jest lekko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie jest teraz ciężko o jakiś sensowny %

   Usuń
 3. Czy w związku z tą promocją idea coś podniosła na zawrotnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec zeszłego tygodnia dawali 2-2,2 proc. w zależności od banku do którego miał być przelew.

   Usuń
 4. @Anonimowy 19 sierpnia 2019 14:19
  Idea dopiero co poleciała w dół. Dzisiaj za nią Getin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe co to oznacza?
   Że kondycja banków Czarneckiego poprawia się i w związku z tym mogą sobie pozwolić na obniżanie oprocentowania ...czy wprost przeciwnie? Koniec już bliski...

   Usuń
  2. Anonimowy w wpisie z 19 sierpnia 2019 @ 15:33 miał na myśli notowania akcji obu banków :)

   Usuń
 5. Czyli wpływ na konto nie może być innego własnego konta...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wpływy z innego konta z stosownym dopiskiem będą wypełniały warunek przelewu wynagrodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednich edycjach ludzie pisali że przechodzi od innej osoby.

   Usuń
 7. Czy wpływ wynagrodzenia do konta oszczędnościowego 4% będzie brany pod uwagę przy lokacie na 6 miesięcy czy to musi byc dodatkowo jeszcze 1000zł wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden wpływ załatwia obie promocje.

   Usuń
  2. Tylko wpływ wynagrodzenia musi być na konto osobiste a nie na oszczędnościowe.

   Usuń
 8. Mogę wpłacić na tę Nest Skarbonka od razu 5 tyś. i oszczędzać na 3%, czy trzeba coś kombinować??

  OdpowiedzUsuń
 9. Mając na uwadze trendy zniżkujące w ostatnim czasie otworzyłem Lokatę na Nowe Środki 24M @ 2,65% na 6-cyfrową kwotę. Myślę, że już po wyborach zobaczymy czy to był dobry ruch :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już teraz widać, że to był dobry ruch - dzisiaj dają na tej samej lokacie 2,3% :)

   Usuń
  2. Ale na kontach oszczędnościowych ciągle 2,7-3% więc nie wiem czy tak warto.

   Usuń
  3. Ciekawe ile będą dawać na tych KO za rok lub dwa :)

   Usuń
  4. To jest właśnie ten aspekt, którego ludzie dość powszechnie nie trybią.

   Usuń
  5. Od sierpnia już jest górka względem 2,65%. I na pewno jakiś czas jeszcze będzie. Wątpię by przez drugą połowę tego okresu oprocentowanie na kontach oszcz. spadło poniżej 2,2%. Bo wtedy byłbym w plecy.

   PS. Pomijam już procent składany. Na lokacie 2-letniej tego nie ma.

   Usuń
  6. Górka względem sierpnia? W sierpniu założyłem Lokatę na Nowe Środki 24M @ 2,65% a dzisiaj mógłbym założyć na 2,3% tą samą lokatę ... czy to jest 'górka'?

   Myślę, że chłopcy w RPP wezmą pod uwagę to, że obniżka stóp to dla Ciebie problem :)

   Usuń
 10. Dotyczy Nest Skarbonka 3%
  "czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od dnia otwarcia rachunku do końca tegoż miesiąca kalendarzowego oraz przez kolejne 6 miesięcy kalendarzowych"
  U mnie już w drugim miesiącu przestali naliczać te 3%. Może dlatego, że w poprzednim miesiącu już zebrałem te 5 tyś?

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobno jakiekolwiek przekroczenie wartości wkładu na tej Skarbonce ponad 5k, np. poprzez dopisanie odsetek, drastycznie obniża oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Przekroczenie magicznej kwoty 5 tys. zł nawet o 1 grosz obniża oproc. dla całej kwoty do 1,2% - dość szokujące.

   Usuń
  2. U mnie już pierwszego dnia zaraz po wpłacie inicjalnej na Skarbonkę pojawił się 'banner' zachęcający do wpłaty kwoty dopełniającej saldo na Skarbonce do 5 tys. zł.

   Usuń
 12. Czy ktoś posiada "Tabelę Oprocentowania" z oprocentowaniem 3% w skali roku (czyli sprzed zmiany na 2%) dla rachunku oszczędnościowego "Nest Skarbonka"?
  Jeżeli tak, proszę o udostępnienie i z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ma ktoś może informacje na temat dziwnych praktyk Nest banku z wypłatą premii na Nest Rodzinne Oszczędności. Za kolejny rok wypłacili premie identyczna jak za pierwszy tłumacząc, że ,,źle rozpoczeto rok oszczędzania”, ale łaskawie wypłacili premię w wysokości jak za pierwszy, bo mogli w ogóle nie wypłacać. Oczywiście były pilnowane wysokość wpłaty i terminy. Najpierw prosili, aby reklamacje złożyć tylko w formie zapytania telefonicznie, tak jakby chcieli przewlec sprawę maksymalnie. Zastanawiam się co bank kombinuje, bo zachowują się jak parabank lub piramida finansowa.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje w tym temacie

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...