Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 2,8% do 200 tys. zł gwarantowane na 4 miesiące

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

19.08.2019

Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 2,8% do 200 tys. zł gwarantowane na 4 miesiące

Getin Bank udostępnił nową, już 23. edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

23. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku
To oferta, z której skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Getinu. Kluczowym warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie 2,8% jest wpłacenie nowych środków. Jednak dla tych, którzy dopiero teraz założą konto osobiste, do wzięcia jest jeszcze gwarantowany bonus 50 zł na start.

[Promocja zakończone. Sprawdź nowości w Getin Banku.]

Stawka w wysokości 2,8% w skali roku (zwłaszcza dla takiej kwoty), to wciąż bardzo dobre - jak na obecne czasy - oprocentowanie. Aczkolwiek gdy spojrzeć na ranking najlepszych kont oszczędnościowych, to Getin Bank z propozycją tej promocji wskutek obniżki oprocentowania (o 0,2 p.p., bo wcześniej oferował 3,0% w skali roku) odnotował spadek z pozycji drugiej na ósmą! Aczkolwiek wiele pozycji nad nim zajmują promocje z niższą kwotą maksymalną (3% w skali roku można uzyskać np. dla kwot od 20 do 50 tys. zł). Wyjątkiem jest jedynie Citibank, gdzie można załapać się na 3% w skali roku do 100 000 zł gwarantowane przez pół roku.

Konto oszczędnościowe 2,8% w Getin Banku


Główne cechy promocji konta oszczędnościowego w Getin Banku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,8% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł (środki w przedziale od 200 000,01 do 400 000 zł objęte będą już stawką na poziomie 2% w skali roku); 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, do których należą: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie  masz) konta osobistego i oszczędnościowego w Getin Banku,
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • (przede wszystkim) wpłacenie pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji (od 19.08. do 22.09.2019 r.).

Do promocji kwalifikują się wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe. Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe z automatu będzie uznawane jako "nowe środki". Jeżeli jednak jesteś już klientem Getin Banku, to objaśnienia dotyczące wyliczenia środków objętych promocyjną stawką znajdziesz nieco niżej (w części zatytułowanej "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak zgarnąć bonus 50 zł na start?


Jeśli oprócz odsetek chcesz też w prosty sposób uzyskać bonus 50 zł (i ewentualnie 2 bilety do kina) za otwarcie konta osobistego w Getin Banku, to sprawdź wpis z prześwietleniem promocji (tam znajdziesz link do promocyjnego wniosku o konto, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu oraz dowiesz się, jak ten kod uzyskać).

Ile kosztuje konto oszczędnościowe w Getin Banku?


Za otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego Getin Bank nie pobiera opłat (bez warunków). Ale jak to w większości banków, w każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można tylko jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym to koszt w wysokości 9 zł. Jednak w Getin Banku jest pewien sposób, by tej opłaty unikać - darmowe są bowiem także wypłaty (bez limitów ilościowych) z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilają lokatę zakładaną w Getin Banku (gdy we wniosku o lokatę wskażesz konto oszczędnościowe jako rachunek do zasilenia lokaty). Odsetki na koncie oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień, w którym środki znajdowały się na rachunku. Wypłata odsetek następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

By załapać się na promocyjne oprocentowanie 2,8% w skali roku na koncie oszczędnościowym, konieczne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Getin Banku. Szczegóły aktualnie dostępnej oferty tego banku przedstawiam tutaj.

I to już wszystko, co kluczowe dla nowych klientów. Poniżej przedstawiam już informacje dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na obecną promocję oprocentowania.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?


By załapać się na promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym, wpłacić należy "nowe środki", którymi dla Getin Banku są:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych" 

Saldo początkowe na potrzeby aktualnej, 23. edycji promocji wyliczane jest na 12.08.2019 roku. By to saldo wyliczyć, zgodnie z wytycznymi banku, należy zsumować środki klienta zgromadzone na koniec tego właśnie dnia na wszystkich produktach depozytowych (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te będzie trzeba utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (a tylko to co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania).

Jednakże wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem do spełnienia. Udziału w obecnej, 23. edycji promocji nie można łączyć z poprzednimi edycjami, więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że większość z poprzednich odsłon promocji raczyło klientów promocyjną stawką przez 122 dni). Poza tym:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 19.08.2019 r. do 22.09.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”." 

Jeżeli posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmie wyłącznie najstarszy z tych rachunków, a może być to dowolne konto oszczędnościowe z oferty Getin Banku ("z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka, Kont Oszczędnościowych Premium, Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver oraz Kont Oszczędnościowych, które Bank wprowadzi do oferty w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej").

O najlepszych propozycjach dla oszczędzających, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz zapisując się na bezpłatny newsletter.

Przydatne dokumenty: 

19 komentarzy:

 1. Liczyłem że będzie znów 3%. Szkoda. Czas na Citibank.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli znowu trzeba mieć u nich konto, źeby korzystać z KO. Fajnie było, gdy oferowali lokaty bez konta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getinie to odkąd pamiętam wymagane było posiadanie kont osobistego. Bez konta można było założyć lokatę na nowe środki (i tak jest nadal), ale obecnie oprocentowanie na tej lokacie to max. 2% :(

   Usuń
  2. Nie ma chyba banku, w którym można mieć KO bez ROR.

   Usuń
  3. ROR Proste Zasady to obecnie jedna z lepszych propozycji na rynku!

   Usuń
  4. Anonimowy19 sierpnia 2019 12:24. Alior (Mocno Oszczędnościowe), BGŻ Optima, ING, Santander. Tam konta oszcz. można mieć bez konta osob.

   Usuń
  5. Aczkolwiek tak gdzie jest jakieś promocyjne oprocentowanie to faktycznie potrzeba też konta osobistego. Wyjątki to Alior i ING.

   Usuń
  6. @Anonimowy 19 sierpnia 2019 12:24
   Ależ są takie banki: PKO BP, Alior, Pocztowy, Getin, ING, mBank, Santander.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 19 sierpnia 2019, 13:59
   Super! Jakie oprocentowanie na KO oferuje Getin bez ROR?

   Usuń
  8. Właściwie to chyba w większości banków konto oszczędnościowe można mieć bez RORu. Ale promocje tego RORu już zazwyczaj wymagają (Getin, Millenium, Alior 3%).

   Usuń
  9. Kiedyś się załapałam u nich na lokatę, a nie KO. Bez zakładania konta i to na całkiem ładny procent, chyba 3,7 czy 3,9 jak dobrze pamiętam

   Usuń
  10. Ja też kiedyś miałem u nich lokaty nawet na 8,5% ale to było dawno temu i nie ma za wiele wspólnego z tematem dyskusji o KO :)

   Usuń
 3. Wczoraj właśnie uruchomiłem XXII edycję @ 3% na 122 dni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo Ty! Choć tych 0,2 p.p. też nie można demonizować. Przy kwocie np. 100k PLN różnica w odsetkach wynosi 54 zł. po całych 4 miesiącach!

   Usuń
 4. Bida, bida i rozczarowanie
  -Adam Miauczyński

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie dzisiaj składałem reklamację w związku poprzednimi edycjami. Pozwole sobie wkleić moją reklamację:

  "Na początku lipcu przystąpiłem do promocji "Na nowe środki" - XXI edycja" dla konta oszczędnościowego. Obecnie widze że biorę udział w XXII edycji i stan nowych środków (objętych promocyjnych oprocentowaniem) jest mniejszy bo wyliczony po późniejszej dacie. Po przystąpieniu do XXI edycji wpłacałem nowe środki na konto, które wg mojego rozumowania regulaminu powinny być zaliczone do XXI edycji promocji, a nie do XXII. Zauwazyłem że wypłacone zyski (z dnia 31 lipca) są dużo mniejsze niż powinny być. Wnoszę o koretkę zaistniałego błędu i wypłacenie zaległych odsetek."

  Ktoś miał podobną sytuacje? Może jakaś mądra głowa coś doradzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy przed XXI edycją korzystałeś z jakiejś wcześniejszej edycji? Bo może oprocentowanie z tamtej edycji jeszcze ci nachodziło na czas dostępności XXI edycji? I dlatego bierzesz udział od XXII

   Usuń
  2. Bardzo prawdopodobne że masz rację. Wcześniej wpłacałem tam niewielkie kwoty i nawet nie wiedziałem o tych promocjach i że prawdopodobnie się na nie załapałem :/. No cóż zobaczymy co odpowie bank.

   Usuń
  3. W moim przypadku składałem reklamację za zbyt niskie odsetki za lipiec. Tyle, że ja mam korzystam z oferty "bonus za aktywność" na 3,5%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...