Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 50 zł za konto w Getin Banku w promocji "Polecam Proste Zasady" + do 500 zł za polecenia + do 3,5% dla oszczędności

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.08.2019

Bonus 50 zł za konto w Getin Banku w promocji "Polecam Proste Zasady" + do 500 zł za polecenia + do 3,5% dla oszczędności

Getin Bank odpalił już 5. edycję swego programu poleceń.

Program poleceń w Getin Banku
A to oznacza możliwość załapania się w bardzo prosty sposób na bonus 50 zł za otwarcie konta (także przez powracających klientów, bo okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta jest bardzo króciutki). Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty Getin Banku są propozycje dla oszczędzających, dzięki którym uzyskać można nawet 3,5% gwarantowane na rok.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Program "Polecam Proste Zasady"


Dla kogo promocja? W programie poleceń tradycyjnie wyróżnić trzeba dwie grupy uczestników. To osoby polecane (które dopiero założą konto w Getin Banku), jak i osoby polecające (które taki rachunek już posiadają).

Osoba polecana to osoba pełnoletnia, która od dnia 31.07.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku (karencja jest więc bardzo krótka!). Ewentualne posiadanie innych produktów Getin Banku nie wyklucza z udziału w promocji "Polecam Proste Zasady".

Polecającym może być z kolei osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w Getin Banku (posiadanie innych produktów niż konto osobiste nie uprawnia do polecania).

Zasady promocji. By zgarnąć gwarantowany bonus 50 zł od Getin Banku:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku i zawrzyj umowę z bankiem (konto musi być aktywowane najpóźniej do 31.10.2019 r.); jeśli nie posiadasz kodu polecenia możesz go uzyskać tutaj
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS, na możliwość prowadzenia marketingu oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi w tym przypadku tylko o to, że bank wypłacając premię za polecenie w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna);
 • w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł (musi to być przelew z konta w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie trzeba ich utrzymywać przez jakikolwiek określony czas). Najłatwiej ten warunek spełnisz, jeśli przelejesz środki ze swego konta w innym banku.

Wypłata nagród. Bonus 50 zł za otwarcie konta otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (w tym terminie swą nagrodę za polecenie otrzyma także polecający). Do dnia wypłaty bonusów ani polecający, ani polecony nie mogą zamknąć konta, ani wypowiadać umowy z bankiem.

Przykładowo więc: jeśli konto zostanie założone w sierpniu, to polecony musi zapewnić wpływy we wrześniu, październiku oraz w listopadzie, a bonusy (dla poleconego i dla polecającego) bank wypłaci do końca grudnia (doświadczenie z poprzednich edycji tej promocji pozwala mieć jednak nadzieję, że z wypłatą premii Getin Bank nie czeka do ostatniej chwili).

Gdzie wpisać kod polecenia? Kod należy podać na drugim etapie składania wniosku w polu "Kod polecenia" (znajdującym się pod oświadczeniami):
Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Proste Zasady

Jak zarobić na polecaniu konta? By móc polecać, należy przystąpić do programu "Polecam Proste Zasady - edycja V" i wygenerować kod poleceń (po zalogowaniu do bankowości: "Oferty i wnioski" => "Program poleceń"). Kody poleceń z poprzednich edycji programu "Polecam Proste Zasady" są obecnie już nieaktualne.

Osoba polecająca musi mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Twój kod polecenia osoba polecona musi podać we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na wpisanie kodu polecenia; zwróć na to szczególną uwagę, gdyż nie każdy wniosek to umożliwia!). Za skuteczne polecenie, a więc takie, gdy polecona osoba spełni swe warunki uzyskania bonusu 50 zł, osoba polecająca zdobędzie bonus 100 zł. Z poleceń maksymalnie można uzyskać 500 zł.

Program "Polecam Proste Zasady" ma być dostępny do 31.10.2019 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń, jak i otwarcie i aktywowanie konta przez poleconego).

Lokaty i konto oszczędnościowe w Getin Banku


Dodatkową zachętą do założenia konta w Getin Banku jest także jego oferta dla oszczędzających. Obecnie do najciekawszych propozycji należą:
 • konto oszczędnościowe 3,5% przez 12 miesięcy (promocja "Bonus dla aktywnych") - z tej propozycji skorzystać mogą osoby, które konta osobistego w Getin Banku nie posiadają co najmniej od 11.05.2017 r.; na tę promocję załapać się można jednak tylko do 31.08.2019 r.; 
 • konto oszczędnościowe 2,8% przez 4 miesiące (maksymalnie do 200 tys. zł) - to propozycja dla osób, które wpłacają "nowe środki" (a więc nie tylko nowi, ale i obecni klienci; jednak gdy dopiero staniesz się klientem banku, to warunek wpłacenia nowych środków w praktyce spełnisz z automatu); promocja łączy się z wyżej wymienioną promocją ze stawką 3,5%;
 • Lokata Mobilna 3% - to 3-miesięczny depozyt dostępny dla kwoty od 500 do 10 000 zł - założyć go można za pomocą aplikacji mobilnej (dostępnej na urządzenia z oprogramowaniem Android i iOS).

Bilety do kina za jeden przelew


W Getin Banku dostępna jest jeszcze jedna promocja dla osób zakładających konto. Nagrodą w niej są 2 bilety do kina, a warunek do spełnienia jest bardzo prosty. Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta osobistego w Getin Banku jest jednak dłuższy, bo na promocję z biletami do kina łapią się tylko osoby, które konta w Getinie nie posiadali od 1.06.2018 r. 

By uzyskać 2 bilety do kina (Cinema City lub Helios) wystarczy: 
 • w okresie promocji (od 1.06. do 31.08.2019 r.) zawrzeć umowę o Konto Proste Zasady w Getin Banku oraz
 • najpóźniej do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto wykonać min. jeden przelew w bankowości internetowej lub mobilnej na rachunek prowadzony w innym banku (przelewy na rachunki uczestnika promocji nie będą uwzględniane). 

I to wszystko. Nagrodę otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej i mobilnej w ciągu 7 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków promocji. Do momentu otrzymania voucherów, posiadaj aktywne konto w Getin Banku.

W przypadku tej promocji trzeba jedynie pamiętać, że Getin Bank przygotował ograniczoną pulę 20 000 nagród (w postaci 2 biletów każda) dla osób, które jako pierwsze spełnią proste warunki promocji. Akcja z biletami może więc zakończyć się wcześniej. Promocja z bonusem 50 zł za otwarcie konta na szczęście nie jest limitowana.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Przydatne dokumenty: 

53 komentarze:

 1. Czy dobrze rozumiem? Konto zamknąłem 23. czerwca. Teraz mogę znów założyć i dostanę też 50 zł?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1-dniowa karencja? Zacytuję hasło reklamowe kiedyś któregoś banku: "tak powinno być w każdym banku"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie hasło było w Lukas Bank (poprzednik Credit Agricole).

   Usuń
 3. Czy jak otworzę konto w sierpniu to już od sierpnia zapewniać wpływy (do października wtedy) czy muszę od września do listopada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Ba S 1 sierpnia 2019 11:05
   "Od sierpnia."

   Informacja umieszczona opisie promocji:
   "w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł"

   Jedno przeczy drugiemu.

   Zachęcam Wszystkich do czytania regulaminów promocji a nie odpowiedzi dawanych w komentarzach.

   Usuń
 4. Rozumiem, że posiadanie innych 'produktów' niż ROR nie uprawnia do polecania ale też i nie przeszkadza, czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że nie przeszkadza. Ale trzeba konto mieć lub (chyba też) założyć.

   Usuń
 5. Ta promka oraz inne możliwości depozytowe (KO, lokata mobilna) po raz kolejny stawia GNB na podium!

  OdpowiedzUsuń
 6. Można to wszystko zrobić (otworzyć konto z polecenia i potem wygenerować kod polecajacy) stacjonarnie w banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to znaczy stacjonarnie? Inaczej niż mobilnie?

   Usuń
  2. Stacjonarnie czyli w oddziale. W odróżnieniu od online, czyli przez internet. Jeśli pytanie okazało się za trudne - przepraszam.

   Usuń
  3. To jest opisane szczegółowo w regulaminie programu poleceń.

   Usuń
 7. W Getin banku miałem od czasu do czasu lokaty, nigdy konta osobistego. Zatem łapię się w pełni na promocję? Chodzi mi zwłaszcza o te 3,5% na 12 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyny warunek to nieposiadanie ROR w GNB co najmniej od 11.05.2017 r.

   Usuń
  2. Dzięki :)

   Usuń
 8. A czy muszę wyrazić zgodę "NA OFERTY MARKETINGOWE SPÓŁEK POWIĄZANYCH I PODMIOTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z BANKIEM" ??

  OdpowiedzUsuń
 9. Tych zgód marketingowych jest całe mnóstwo. Jak się zaznaczy wszystkie to praktycznie cała Polska będzie znała dane kontaktowe danego klienta. Bo zgody dotyczą nie tylko Getin Banku ale także rożnych podmiotów i spółek współpracujących z bankiem Czarneckiego.
  Za 50 zł warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wymagane są tylko zgody dla banku. Pozostałe są dobrowolne.

   Usuń
  2. W regulaminie pisze "zgody marketingowe". Nie podaje się które, jakie. Więc nie jestem taki pewien, że tylko dla banku.

   Usuń
  3. W regulaminie promocji w części II DEFINICJE znaleźć można wyjaśnienie o jakie zgody marketingowe chodzi. Bowiem gdy w regulaminie zapisane jest coś wielką literą, to wcześniej musi być objaśnione.

   Usuń
 10. Zawarcie umowy możliwe jest tylko przez kuriera, czy można przelewem z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 11. Warunkiem dla konto oszczędnościowe 3,5% przez 12 miesięcy jest wpływ Wynagrodzenia (cz. III p.3 Regulaminu "Bonus dla aktywnych")!
  Szkoda, że nie ma o tym ani słowa w powyższym artykule. Specjalnie założyłem po to konto, wyrażając wszystkie zgody marketingowe i podając dane osobowe. Żenada!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy wpis poświęcam programowi "Polecam Proste Zasady". A jako że promocja "Bonus za aktywność" jest dodatkową promocją (z której można, ale nie trzeba korzystać), to linkuję do jej odrębnego opisu (link można znaleźć wyżej; wpis dostępny jest tutaj).

   I temu "wynagrodzeniu" poświęcam tam spory wątek. Piszę tak:

   "W regulaminie promocji, przy wymogu wpływów na konto pojawia się słowo >>wynagrodzenie<<, ale na całe szczęście jego definicja jest bardzo liberalna, a tym samym korzystna dla nas, gdyż jest to:

   >>suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł<<

   Zatem nie ma wymogu, by był to przelew od pracodawcy. Wystarczy nawet przelew z własnego konta w innym banku (co zostało już zweryfikowane w praktyce w poprzednich edycjach promocji). Wpływ środków oznacza pojawienie się ich w historii konta - w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić."

   Zatem nie jest źle. Możesz zapewniać wpływy przelewem z własnego konta w innym banku. I będzie dzięki temu podwyższone oprocentowanie, i tym bardziej będzie bonus 50 zł.

   Usuń
  2. Potwierdzam,ja sama przelewam sobie z innego banku co miesiąc 1000,- ( jestem w poprzedniej promocji ) i mam co miesiąc księgowaną dodatkową operację ( nazywa się to chyba "za aktywność " czy jakoś tak ) Zaraz to z powrotem przelewam,zostawiając jakieś grosze dosłownie na 1 płatność kartą.Trzymam ten ROR tylko dla tego oprocentowania.Niestety skończył mi się czas 122 dni na 3,4 % na nowe środki..

   Usuń
  3. No to uspokoiliście mnie :) Dzięki i przepraszam, bo trochę się zdenerwowałem czytając warunki oprocentowania przysłane przez bank.

   Usuń
 12. A można sobie wybrać bilety Cinema City bądź Helios, czy przysyłają losowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wyboru. Sami przysyłają co chcą.

   Usuń
 13. Te 3,5% od kiedy będą się naliczać? Jeśli konto Proste Zasady mam od sierpnia, wpłacę na nie np. 10 tyś. i następnie przeleję na oszczędnościowe. To promocyjne odsetki będą obowiązywać od teraz czy od września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już za 1. m-c, w którym zostaną spełnione warunki.

   Usuń
  2. Poważnie? Zgodziłbyś się na to żeby w oczekiwaniu na 3.5% bank obracał tymi 10 tys przez 23 dni za darmo?
   Oczywiście są takie banki i konta w PL gdzie jest dosłownie 0% lub prawie zero (0.4%, 0.5%...), to jednak jest patologia z którą w żaden sposób nie powinniśmy się identyfikować.

   Usuń
  3. Aha, dzięki :) A co z ewentualną nadwyżką środków ponad te 10 tyś? Na jaki procent będą leżeć na tym samym koncie?

   Usuń
  4. Jeśli kwalifikujesz się na obecną edycję podwyższonego oprocentowania na KO, to:
   - do 200K dają 3%
   - dla nadwyżki do 400K dają 2% przez okres 122 dni od przystąpienia do tej edycji.

   Usuń
 14. Można gdzieś sprawdzić czy pula biletów została wyczerpana?
  I czy jeżeli założyłam konto w oddziale nie korzystając z żadnych innych promocji, to załapię się tę z darmowymi biletami do kina?

  OdpowiedzUsuń
 15. Info dla osoby, która poprosiła o kod polecenia na adres sy*****73@gmail.com - wiadomość z kodem nie dotarła ("nie znaleziono adresu"). Prawdopodobnie wkradła się więc literówka - prośba o przesłanie zgłoszenia raz jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 16. >>wykonać min. jeden przelew w bankowości internetowej lub mobilnej na rachunek prowadzony w innym banku (przelewy na rachunki uczestnika promocji nie będą uwzględniane).

  Czyli na konta osoby, od której brało się kod polecający, takiego przelewu też nie można wykonać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 20 sierpnia 2019 07:58
   Przeczytaj "Regulamin Promocji" której to dotyczy (drugi link na dole w przydatnych dokumentach).
   Ten "Regulamin" mówi wyraźnie:
   "Uczestnik – osoba fizyczna, która ukończyła 18. rok życia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która nie posiada i nie posiadała w Banku jakiegokolwiek rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w okresie 12 miesięcy przed 1 czerwca 2019 r., a która począwszy od dnia 1 czerwca 2019r. w Okresie Promocji otworzy Konto Osobiste oraz spełni warunki Promocji określone w niniejszym Regulaminie"

   Inaczej mówiąc, Twój wniosek jest całkowicie błędny.

   Usuń
  2. Chodziło mi o to, że w regulaminie pisze o dwóch uczestnikach - drugi z nich to obecny klient, który przystępuje do tej samej promocji poprzez wygenerowanie kodu polecenia (punkt IV. Warunki przystąpienia do promocji dla obecnego klienta) i otrzymuje 100zł po tym, jak polecony spełni warunki promocji (i który otrzyma za to 50zł). Skoro przelewy na rachunki uczestnika promocji nie są uwzględniane, to rozumiem to tak, że obie wspomniane osoby są wykluczone w kwestii ,,przelewy na rachunki uczestnika promocji nie będą uwzględniane".

   Usuń
  3. Nie może być przelew z konta w Getin Banku (nawet, gdy to konto należy do innej osoby), ale z innego banku może być (czy to z konta osoby polecającej, czy nawet z własnego konta).

   Usuń
 17. Wyrażaliście zgodę na oferty marketingowe spółek powiązanych i podmiotów współpracujących z Bankiem? Czy wystarczy tylko te pierwsze dwie. Z góry dziękuje za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymagane są tylko te zgody, które dotyczą banku. Jeśli chodzi o inne podmioty, to są to już zgody dobrowolne.

   Usuń
 18. Konto oszczędnościowe 3% przez 4 miesiące? Chyba raczej na 2,8% :)

  OdpowiedzUsuń
 19. kojarzycie czy w poprzednich edycjach promocji Getin dawał może jakieś większe pieniążki za założenie konta i może warto poczekać na następną edycję, czy te 50 zł to max w perspektywie historycznej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 50 z promocji na promocję. W Getinie można za to w inny sposób się odkuć. :)

   Usuń
  2. Kiedyś był moneyback 10%. Chyba do 50 zł miesięcznie. Ale to z 5 lat temu.

   Usuń
  3. a zdradził/-a byś swój sposób na odkucie? ;)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...