Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon 400 zł do wydania na sprzęt Xiaomi za przetestowanie karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

4.08.2019

Bon 400 zł do wydania na sprzęt Xiaomi za przetestowanie karty Citi Simplicity

Citibank odpalił nową promocję, w której zyskać można 400 zł na zakupy w sklepie mi‑home.pl.

Bon 400 zł do mi-home.pl za kartę kredytową Citibanku
Dzięki tej propozycji można zaplanować sobie zakup sprzętu Xiaomi taniej właśnie o te 400 zł. A do wyboru są m.in. telefony tej marki, które przy takich samych parametrach często są tańsze od propozycji konkurencji.

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2017 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. 

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego, kredytu pożyczki czy dodatkowej karty kredytowej z logo Citi) nie wyklucza z promocji.

Nagroda. Do wzięcia jest bon rabatowy do wykorzystania podczas zakupów w internetowym sklepie mi-home.pl, który sprzedaje sprzęt marki Xiaomi.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i sprawdź jak otrzymać kod rabatowy na 400 zł do wykorzystania w sklepie internetowym mi–home.pl" i zdobyć tytułową nagrodę: 
 • do 2.12.2019 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują tylko wnioski złożone na stronie promocji); 
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody, zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy posiadanie samej karty - nie trzeba zakładać konta);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 2 000 zł. 

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w sierpniu, to czas na wykonanie płatności na powyższą sumę będziesz mieć do końca listopada (aczkolwiek czym prędzej wydasz min. 2 000 zł, tym prędzej otrzymasz nagrodę, o czym piszę ciut niżej). 

Na potrzeby promocji kartą można płacić w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Pamiętaj jednak, że bank weźmie pod uwagę tylko transakcje, które: 
•  "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniami przelewu krajowego w złotych (...), 
• nie będą Transakcjami zwróconymi"

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Takie wykluczenie bank zastosował zapewne celem wyeliminowania wszelkich sposobów na zrealizowanie szybkiego obrotu na karcie (często bez faktycznych zakupów). Na potrzeby promocji zaliczać się będą wszystkie płatności w sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), aptekach, drogeriach, restauracjach, kawiarniach, kinach, w przychodni, u mechanika lub na stacji paliw czy też np. na Allegro.

Nagrodę w postaci kodu rabatowego o wartości 400 zł do wykorzystania w internetowym sklepie mi-home.pl otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (do tego czasu posiadaj aktywną kartę). Kod ma być ważny przez 6 miesięcy, a będzie można go zrealizować jednorazowo przy zamówieniu o wartości co najmniej 401 zł.

Kto może otrzymać kartę w Citibanku? 


Klient powinien spełniać poniższe kryteria: 
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank akceptuje też takie źródła dochodu, jak umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują te same kryteria minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Ile kosztuje karta Citi Simplicity i jak z niej korzystać, by nic nie płacić?


Karta wyrabiania w promocji wydawana jest bezpłatnie. Bank nie pobiera też opłat (ani miesięcznych, ani rocznych) za użytkowanie karty Citi Simplicity. I to bez warunków, więc nawet jeśli kartę po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) odłożysz do szuflady, to pozostanie ona darmowa. Warto jedynie pamiętać, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Jeśli zaś chodzi o samo korzystanie z karty kredytowej, to działa ona na zasadzie przyznanego limitu kredytowego, z którego można korzystać w zakresie indywidualnych preferencji. Na potrzeby promocji trzeba co prawda wydać określoną kwotę, ale jeśli te wykorzystane środki oddasz w okresie bezodsetkowym (maksymalnie do 56 dni), to oddasz dokładnie tyle samo (bez odsetek i bez opłat).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest wspomniany okres bezodsetkowy.


💡 Na koniec przypomnę, że dla posiadaczy karty kredytowej w Citibanku (jak i dla tych, którzy ją dopiero wyrobią) dostępna jest też promocja konta osobistego z kontem oszczędnościowym oprocentowanym na poziomie 3% w skali roku (do 100 tys. zł; z gwarancją utrzymania tych warunków przez 6 miesięcy).

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Zostaw swój mail tutaj. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.

13 komentarzy:

 1. Czyli przelewy24 i dotpay, też się liczą do puli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli działają jako operator płatności w jakimś sklepie internetowym to tak.

   Usuń
 2. Jakie potwierdzenie dochodu będzie potrzebne w przypadku otrzymywania jedynie emerytury? W rodzinie bez karty Citi została już tylko babcia 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie na ostatniej stronie jest wykaz źródeł dochodu, które bank akceptuje i są też wykazane dokumenty, o które może prosić. Jeśli emerytura wpływa na konto to powinien starczyć wyciąg.

   Usuń
  2. Mało kto w Polsce ma tak dużą emeryturę.
   Mi Citibank nie chciał przyznać karty.

   Usuń
  3. 1200 zł? Bez przesady. Jeszcze teraz emerytów z godziwą emeryturą nie brakuje. Gorzej będzie z nami.

   Usuń
 3. Mr Złotówa - wiesz może ilu procentom osób, które wnioskują o kartę Simplicity, bank ją przyznaje? Czy są w ogóle takie statystyki albo może z doświadczenia możesz taką podać przybliżoną? Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno aż 40% - taka polska tradycja :)

   Usuń
  2. Banki tego typu informacji nie ujawniają.

   Czy to 40%? To mogą być pewne szacunki. Ale one są trudne. Ogólnie temat jest wielowątkowy i żeby określić statystyki, to pewnie też trzeba by wyselekcjonować powody odmownych decyzji:
   - negatywna historia w BIK, zajęcia egzekucyjne itp. itd.
   - za dużo obciążeń (kredytowych i innych zobowiązań typu alimenty itp.)
   - brak historii kredytowej, niski scoring (czyli ocena punktowa).

   I tego pewnie może być więcej - od przyczyn obiektywnych po bardziej subiektywne (bo, co w jednym banku może być przyczyną odmowy przyznania karty, to w innym niekonieczne - każdy bank ma bowiem wą własną politykę w tym zakresie).

   Usuń
 4. Jest jakaś minimalna wartość zamówienia przy realizacji bonu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Spełnienie warunku zalogowania do bankowości lub aplikacji nie wymaga czasami otwarcia w tym celu jeszcze konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. By zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, wystarczy sama karta kredytowa.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...