Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 150 zł za eKonto osobiste w mBanku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

9.08.2019

Premia 150 zł za eKonto osobiste w mBanku

mBank odpalił kolejną edycję promocji "eKonto z premią".

Premia 150 zł za konto w mBanku
Do wzięcia czekają 2 bonusy pieniężne na sumę 150 zł za spełnienie prostych warunków. A dla oszczędzających dodatkową zachętą może być stawka 2,6% w skali roku na rachunku oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała:
1) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub  
2) rachunku oszczędnościowego  
o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. 

Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu rachunków.

Nagroda. W promocji uzyskać można 2 bonusy pieniężne w wysokości 100 i 50 zł. mBank wypłaci je na Twe konto osobiste, więc z tymi środkami będzie można zrobić co się zechce (wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel).

Dodatkowo - ale to już opcja dla chętnych - załapać się można na stawkę 2,6% w skali roku na koncie oszczędnościowym Moje cele dla kwoty do 20 000 zł. Bank gwarantuje utrzymanie takiego oprocentowania do 29.02.2020 r.

Zasady promocji "eKonto z premią - VI edycja"


By wziąć udział w promocji:
 • najpóźniej do 30.10.2019 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą oraz zawrzyj umowę z bankiem. 

By uzyskać premię 100 zł (to tzw. premia za szybki wpływ):
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (może to być przelew nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakikolwiek dłuższy okres; możesz więc je w dowolnej chwili częściowo lub w całości wydać, przelać lub wypłacić) oraz
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności na dowolne kwoty kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj, a więc nie zwracaj zakupów). 

Aby uzyskać premię 50 zł za transakcje, w drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji:
 • zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (wytyczne są takie same, jak wyżej: musi to być wpływ jednorazowy spoza Twego konta w mBanku) oraz 
 • w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

Wypłata premii przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełniania warunków jej uzyskania. Jako że pojawiło się już kilka różnych terminów i warunków, to przebieg promocji dla uproszczenia przedstawię na przykładzie:
💡 Jeżeli umowę o eKonto osobiste w mBanku zawrzesz w sierpniu, to na zapewnienie szybkiego wpływu będziesz mieć 7 dni, a na wykonanie 5 transakcji bank da Ci czas do końca września. Za to otrzymasz premię 100 zł, którą mBank wypłaci Ci do końca października. W październiku będzie należało też wykonać 5 transakcji i zapewnić wpływ 1 000 zł, za co premię 50 zł otrzymasz w listopadzie.

Ważne wskazówki. Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne (załóż więc konto samodzielnie i nie zmieniaj go na wspólne, by nie pozbawić się prawa do premii).

Ile kosztuje eKonto osobiste w mBanku?


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 1 płatność kartą (na dowolną kwotę);
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł).

Otwarcie konta w mBanku. We wniosku o konto wskazać możesz sposób zawarcia umowy z bankiem. Do wyboru jest kurier lub placówka banku. W tym drugim przypadku, by mieć pewność udziału w promocji, dopilnuj tego, by w placówce została zawarta umowa do wniosku, który został już złożony (najprościej będzie zapisać sobie i podać doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości potwierdzającej złożenie wniosku).

2,6% na rachunku oszczędnościowym Moje cele


Kto chce (bo to już opcja dobrowolna i niewymagana na potrzeby uzyskania premii do 150 zł) skorzystać może też z usługi Moje cele i idącej za tym okazji na promocyjne oprocentowanie wynoszące 2,6% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł. Takie warunki mBank gwarantuje do 29.02.2020 r.

By uzyskać promocyjne oprocentowanie należy włączyć "Moje cele". Jest to usługa polegająca na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz ją skonfigurować tak, by małe kwoty mBank przerzucał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze, gdy będziesz płacił kartą, robił przelewy lub wypłacał pieniądze z bankomatu. Wybrać można zaokrąglanie do 10 zł, stałą kwotę z przedziału od 3 do 10 zł lub określony procent (w przedziale od 1 do 15%). Środki te będą trafiać na oszczędnościowe.

By uzyskać stawkę 2,6% w skali roku, należy spełniać poniższy warunek:
"Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym"

Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat).

Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. Tylko 2,6% na KO? To spora obniżka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że podnieśli opłatę za wypłaty z bankomatu kwot poniżej 100 zł - co jest grane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podwyżka jedynie o 92% :)

   Usuń
  2. Wypłaty blikiem są za darmo bez względu na kwotę.

   Usuń
 3. Od 14 września logowanie do systemu bankowości internetowej mBanku będzie wymagało nie tylko wpisania loginu i hasła, ale także potwierdzenia kodem SMS lub tzw. mobilnej autoryzacji w aplikacji mobilnej - mega zonk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszędzie. W życie wejdą nowe wytyczne dla banków.

   Usuń
  2. A właśnie, że nie wszędzie. Niektóre banki mają wystarczająco sprytnych decydentów i wprowadzą unijną dyrektywę PSD2 trochę rozsądniej :)

   Usuń
  3. Przecież każdy musi wprowadzić 2-etapowe logowanie.

   Usuń
  4. Ta dyrektywa nigdzie nie precyzuje, żeby logowanie do konta internetowego wymagało potwierdzenia kodem wysyłanym poprzez SMS.

   Usuń
  5. Logowanie do konta internetowego telefonem to jakieś mega-nieporozumienie!

   Usuń
  6. Zwłaszcza że jeden z banków pobiera opłaty za sms-y. ;(

   Za to np. w Nest banku potrafili wprowadzić dość rozsądne logowanie, z dodatkowym "obrazkiem" i sms nie jest konieczny.

   Usuń
  7. Tego rodzaju obrazki obowiązywały od wielu lat w ING w innych krajach, więc ta cała unijna dyrektywa to żadna nowość. Na dodatek jeśli jest interpretowana tak niezręcznie jak w przypadku mBank, to przestaje to być zabawne.

   Usuń
  8. Potwierdzam. Miałem kiedyś konto w ING za granicą.

   Usuń
 4. Czy możemy te promocje łączyć z poleceniem w mBanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie. Czy może mnie ktoś polecić i dostać za mnie pieniążki z promocji (oczywiście po spełnieniu warunków)?

   Usuń
 5. A karencja ciągle bez zmian. + 01.01.2017 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze niedawno była 01.01.2016 :)

   Usuń
 6. Skan dowodu jest wymagany?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, czy ma znaczenie którą kartę wybiorę do konta, tj. VISA, czy Mastercard? Bo z tego co widzę to pod względem tabeli opłat niczym się nie różnią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce bez różnic. Nie ma znaczenia.

   Usuń
  2. Visę dodasz do Visa Oferty, a karty debetowej MC do Priceless Specials niestety nie da się dodać.

   Usuń
 8. Witam, czy ten wpływ na konto 1 000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta będzie liczony od dnia dostarczenia umowy przez kuriera czy z dniem złożenia wniosku o konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas ten liczy się od aktywacji konta przez bank (gdy bank powiadomi, że konto jest otwarte).

   Usuń
 9. Umowę można podpisać w banku czy tylko z kurierem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o tym: "We wniosku o konto wskazać możesz sposób zawarcia umowy z bankiem. Do wyboru jest kurier lub placówka banku. W tym drugim przypadku, by mieć pewność udziału w promocji, dopilnuj tego, by w placówce została zawarta umowa do wniosku, który został już złożony (najprościej będzie zapisać sobie i podać doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości potwierdzającej złożenie wniosku)."

   Usuń
 10. Czy podczas zakładania "eKonto z premią" jest możliwość wpisania gdzieś kodu otrzymanego od osoby polecającej tak, żeby ta osoba otrzymała 100 zł z tytułu akcji "PolecamBank" (oczywiście przy spełnieniu przeze mnie warunków: w ciągu 60 dni od daty otwarcia rachunku 5 płatności w placówkach handlowych lub usługowych)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakby ktoś miał podobne wątpliwości to na czacie mBanku Pani napisała, że jest taka możliwość

   Usuń
 11. Ile czasu trwa otwarcie konta przy podpisaniu umowy w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto wspomnieć o wymogu "aktywnego korzystania z konta" zarówno przez polecającego jak i nowego klienta -> za regulaminem:

  * NOWY KLIENT:
  Organizator będzie uznawał, iż Nowy Klient aktywnie korzysta z rachunku, o którym mowa w § 5.1.3.a., jeżeli w
  okresie 60 dni od dnia otwarcia rachunku dokona on kartą debetową wydaną do rachunku 5 płatności w placówkach
  handlowych lub usługowych honorujących płatności kartą z zastrzeżeniem, że jeżeli rachunek Nowego Klienta jest
  rachunkiem wspólnym, 5 płatności wykonać musi każdy współposiadacz rachunku osobno.

  * POLECAJĄCY:
  Organizator będzie uznawał, iż Uczestnik Programu aktywnie korzysta z rachunku, o którym mowa w § 5.1.1., jeżeli w
  miesiącu kalendarzowym poprzedzającym wypłatę Premii – spełni on co najmniej jeden z następujących warunków:
  1) dokona dowolnego przelewu ze swojego rachunku osobistego w mBanku na rachunek w innym banku;
  2) dokona dowolnej płatności lub wypłaty gotówki wykonanej za pomocą karty debetowej lub kredytowej
  wydanej przez mBank na podstawie umowy o korzystanie z takiej karty przez osobę fizyczną, niezwiązanej z
  prowadzoną przez tę osobę działalnością gospodarczą;
  3) jego rachunek osobisty w mBanku zostanie zasilony z rachunku prowadzonego w innym banku

  OdpowiedzUsuń
 13. Konto założyłem jeszcze w październiku, więc warunki muszę spełnić w listopadzie i grudniu, ostatnia transzę premii powinienem dostać do końca stycznia. Czytając warunki prowadzenia konta po wypowiedzeniu obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia, muszę więc wypowiedzieć konto po styczniu, czyli początkiem lutego aktywnie go utrzymując do końca marca? Czy mogę zrobić to wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę zastrzeż sobie zaraz po wypłacie premii. I już nic obchodzić cię nie będzie bo konto darmowe. Złóż wypowiedzenie i zamkną ci po 30 dniach (czyli na początku marca).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...