Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2019 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

25.08.2019

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2019 roku

Czas na zaraportowanie kolejnego miesiąca mego zyskiwania na promocjach bankowych.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2019 roku
Jak co miesiąc (już od grubo ponad 5 lat) piszę, ile i w jaki sposób dzięki promocjom bankowym zyskałem, ile przy tym wydałem oraz co zmienia się w mym portfelu, jeśli chodzi o posiadane konta i karty. Przy okazji przypominam też niektóre promocje bankowe (zwłaszcza, że ostatnio obfituje).

Wynik z tego miesiąca być może nie jest zanadto okazały (wszak bywały miesiące, w których był 3- czy nawet 4-krotnie wyższy), ale zawsze podkreślam: nie o wyścig, czy o wynik tutaj chodzi. Liczbę posiadanych kont i kart trzeba dopasowywać do swych możliwości (m.in. do wydatków), by móc na spokojnie spełniać warunki promocji (chodzi tu przede wszystkim o wykonywanie płatności na określone sumy). Niższa kwota w minionym miesiącu to dla mnie żaden powód do zmartwienia. Ważne, że jest (i tak niemały) plus, a do tego wypracowana świadomość, że to nie ja mam płacić bankom, ale banki mnie za aktywne korzystanie z ich produktów. A przecież z takich produktów i tak każdy z nas korzysta przy codziennych zakupach, czy przy opłacaniu rachunków itp. Problem w tym, że większość przyzwyczaja się do jednego konta i płacenia jedną "zwykłą" kartą lub gotówką. W ten sposób przecieka przez palce sporo okazji do oszczędności (np. w postaci zwrotów określonego procentu za płatności) albo okazji do zarobku (np. gwarantowanych bonusów za spełnienie określonych, często nawet bardzo prostych, warunków aktywności w korzystaniu z konta lub karty).

Podsumowanie zacznę od promocji, z którą przychodzi się żegnać. To czwarty, ale już ostatni bon Allegro o wartości 100 zł sprezentowany przez BNP Paribas za wyrobienie karty kredytowej (łącznie w ramach tej promocji zysk wyniósł aż 400 zł).

Stówka, ale już w postaci premii pieniężnej, wpadła też od PKO BP. To efekt polecenia konta w tym banku w ramach programu "Polecam PKO". Standardowo nie ujmuję w tym miejscu poleceń Czytelników (bo to nie byłoby miarodajne), ale jedynie polecenia, które uda mi się zrealizować wśród rodziny czy znajomych. Tym razem premia 100 zł za polecenie to efekt skutecznej rekomendacji konta mamie (ona zarobiła z kolei 100 zł za otwarcie tego konta).

W przypadku konta w Alior Banku (założonego już przed kilkoma miesiącami dla premii na start - już zresztą wypłaconej jakiś czas temu), odnotować mogę dwie korzyści. Jedna to zwrot za płatności mobilne (telefonem lub BLIKiem) w wysokości 11,09 zł. Z kolei voucher o wartości 50 zł (do wykorzystania na stacjach Circle K) to efekt wymiany 3400 punktów powitalnych Priceless Specials za rejestrację karty wydanej do konta w programie lojalnościowym Mastercard.

Kolejne dwie gratyfikacje to efekt zwrotów za płatności kartą. Na konto w T-Mobile Usługi Bankowe wpłynęło 25 zł za wykonanie transakcji na sumę min. 500 zł. W przypadku Eurobanku 5-procentowy zwrot w wysokości 22,27 zł został naliczony za płatności wykonane w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych.

Wszystkie premie i nagrody od banków ujęte w jednym miejscu, to:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
PKO BP
Program „Polecam PKO”
-
100 zł
BNP Paribas
Bony Allegro za kartę kredytową
1002 zł
bon Allegro 100 zł
Alior Bank
Zwrot (1%) za płatności telefonem lub BLIKiem
1109 zł
11,09 zł
Punkty powitalne Mastercard Priceless Specials
bon Circle K 50 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Zwrot na Konto Premium
504 zł
25 zł
Eurobank
Zwrot 5% za płatności kartą
445,40 zł
22,27 zł

Wpływy na konta i otrzymany voucher prezentują się następująco:
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2019

Wyliczenia


Sumując zebrane bonusy za zeszły miesiąc wychodzi kwota ‭308,36‬ zł. I taką też sumę mogę przyjąć jako ostateczny zysk, gdy posiadane przeze mnie konta i karty nie generowały żadnych kosztów (są bowiem albo bezwarunkowo darmowe, albo spełnianie warunków na potrzeby promocji jednocześnie zwalnia z opłat za konto czy kartę).

Kwotę uzyskaną dzięki bankobraniu tradycyjnie porównuję z odsetkami, które uzyskałbym na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By w ten sposób zyskać ‭308,36‬ zł, musiałbym przez cały miesiąc posiadać i "zamrozić" sumę 141 074,74 zł (tym razem to kwota dość mała, ale wszystko za sprawą wzrostu, przynajmniej w promocyjnych ofertach, oprocentowania na kontach oszczędnościowych - 4% w skali roku można uzyskać w Nest Banku, a 3% nawet do 100 tys. zł w Citibanku; w obydwu przypadkach są to oferty z gwarancją utrzymania tych stawek przez pół roku).

(Po)rachunki - czyli co zmieniło się w moim portfelu


W ramach wakacyjnych porządków w posiadanych przez nas kontach i kartach, do zamknięcia poszło konto w mBanku (żony) oraz Konto Inteligo. I na tym mogę zakończyć sprawozdanie, bo... tym razem nic nie założyłem. Promocji jest obecnie sporo, ale tak się złożyło, że na wiele z nich niestety się nie łapiemy (choć są rokowania, że może się to niebawem zmienić... wszak karencje upływają).


Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi


Blog Bankobranie powstał na początku 2014 roku i od tego czasu niezmiennie publikuję swe comiesięczne sprawozdania z zarabiania na promocjach bankowych. Me wyniki w analogicznych miesiącach lat poprzednich wyglądały następująco:

Promocje bankowe godne uwagi


Mimo wakacji bankowcy nie próżnowali. Wręcz przeciwnie! Dzięki temu w chwili obecnej ciekawych promocji nie brakuje. A szczególną popularnością wśród Czytelników bloga cieszą się poniższe propozycje:

I te powyższe okazje do bankobrania warto brać szczególnie pod uwagę, bo ich dostępność przewidziana jest tylko do końca sierpnia. W nieco dłuższym okresie skorzystać można z poniższych propozycji:

Nie brakuje też promocji z kartą kredytową w roli głównej. Ten temat zdominował jednak Citibank, który serwuje najwięcej promocji - do wyboru jest m.in. bon o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro lub również 400 zł do wydania w sklepach Biedronka.

Z kolei przedsiębiorcy sporo zyskać mogą za założenie konta firmowego w Alior Banku, bo w kumulacji promocji do wzięcia czeka nawet 1700 zł! Zaś Bank Pekao przygotował promocję konta biznesowego z premiami do 600 zł.

Zainteresował Cię temat promocji bankowych i chcesz wiedzieć więcej?


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Koniecznie sięgnij po bezpłatny przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera objaśnienia, wskazówki, podpowiedzi oraz triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Przewodnik przekazuję jako prezent dla każdego, kto zapisze się na mój darmowy newsletter. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach z bloga, które wysyłam do 2 razy w tygodniu. 

18 komentarzy:

 1. Super, u nas w sierpniu wpadło 400zł (100zł za otwarcie rachunku PKO BP, 100zł za polecenie Żony, 100zł u niej i do tego 100zł z Citi za 10% zwrotu płatności kartą), czekam też jeszcze na 3400 punktów z Aliora, czyli będzie 450zł końcowo w sierpniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny wynik! Kolejnych miesięcy życzę równie udanych.

   Usuń
 2. U mnie tylko 30 zeta od Visa Oferty za zakup biletu w LOT i drugie tyle od Millennium za transakcję kartową zakupu tego biletu - cieniutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć kwota u Ciebie akurat 2-cyfrowa, to wcale nie cieniutko, bo ciągle na plusie. Wiesz, że nie trzeba płacić bankowi, wiesz, że są promocje. A okazje jeszcze przyjdą :)

   Usuń
 3. U nas lipiec ma cztery cyfry 1060 zł, a to 200 zł karta kredytowa ING, 150 zł Santander konto firmowe, Getin Bank 50 zł za konto męża i 100 zł dla mnie za polecenie, Credit Agricole 200 zł, Alior 70 zł za firmowe, Idea 30 zł za frimowe, Millenium 60zł , Nest bank 100 zł, oraz BNP Paribas 100 zł w Mambonus, oczywiście, to wszytsko minus podatek, od firmy, ale i tak fajnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Długa, imponująca lista! Gratulacje! No i życzę kolejnych miesięcy z 4-cyfrową sumką! :)

   Usuń
  2. Wrzesień pobił wszystko ! :)

   Usuń
 4. U mnie miesiąc świetny.
  Citi + Allegro 400 zł + 50 zł (Priceless Specials)
  BNP Paribas: 100 zł (konto) + 100 zł (Allegro)
  Santander 80 zł (i jeszcze 150 zł w drodze)
  TMobile Bankowe: 25 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny wynik! Potwierdzam :) Życzę dalszego owocnego bankobrania!

   Usuń
 5. Do kiedy zwrot z Aliora za platnosci blikiem przychodzi?
  W zeszlym miesiacu wlaczylem korzysc, wydalem z 1000zl blikiem a zwrotu nie mam :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca miesiąca. Ale zazwyczaj ok. 12-15-go.

   Usuń
  2. Alior rozlicza za okres do końca miesiąca. U mnie "WYPLATA CASHBACKPROGRAM: KJO" jest zawsze do połowy miesiąca.

   Usuń
  3. jak aktywujesz zwroty za płatności blikiem np. dziś to dzisiejsze zakupy nie są brane pod uwagę bo korzyść jest uruchamiana dopiero od jutra

   Usuń
 6. blik tylko w stacjonarnych sklepach podchodzi pod zwroty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Online tez nie ma problemu. Dostałem kilka zwrotów przez blik. Problem pojawiał się z przyjęciem zwrotu, ale odpowiednie pismo i wszystko zrobili jak należy. Jak chcą to mogą.

   Usuń
 7. Złotówa, a czy w aliorze płacisz też 300 zł normalnie kartą, czy wszystko telefonem? Dzięki z góry za odpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności kartą podpiętą np. pod Google Pay (tak jak to jest w mym przypadku) zaliczają się do obrotu (czyli tych min. 300 zł) zwalniającego z opłaty za kartę. Zatem plastikiem od Aliora nie płacę w ogóle.

   Usuń
 8. I ja chciałabym się pochwalić - jestem w Bankobraniu od czerwca i w sierpniu zebrałam pierwsze bonusy - w sumie 460 zł! :D 150zł - pierwszy bonus w promocji na lato w PNB Paribas, 150zł - bony do Biedronki od Santandera oraz 2x80zł od Santandera za polecenia (80 dla męża i 80 dla mnie) Bardzo mi się o podoba! :) Chociaż na razie zabiera mi trochę dużo czasu, aby ogarnąć te wszystkie konta, przelewy, płatności :) Mam nadzieję, że opanuję to z czasem ;)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...