Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 10 promocji dla wygodnych. Czyli łatwe, proste i przyjemne okazje do bankobrania na sierpień 2019 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

9.08.2019

10 promocji dla wygodnych. Czyli łatwe, proste i przyjemne okazje do bankobrania na sierpień 2019 roku

W tym miejscu znajdziesz wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami, które nie wymagają spełniania zbyt wielu warunków.

10 promocji dla wygodnych. Czyli łatwe, proste i przyjemne okazje do bankobrania na sierpień 2019 roku
Są promocje bankowe, które wiążą się z realizacją wielu warunków, płatności na duże kwoty i ogólnie sporej gimnastyki. Ale na szczęście nie brakuje też takich, w których spełnianie warunków ogranicza się do absolutnego minimum. I tak jest właśnie w tym przypadku. A do wzięcia i tak czekają spore pieniądze!

Promocje bankowe na wakacje


Cykl wpisów o promocjach z uproszczonymi warunkami rozpocząłem w czerwcu - tuż przed własnym urlopowym wyjazdem z rodziną, czując atmosferę wakacji. Czas szybko upływa, mamy już sierpień, a i w promocjach bankowych w tym czasie sporo się wydarzyło. Przedstawiam więc aktualnie dostępne, najprostsze promocje bankowe na sierpień.

Skupiam się tutaj wyłącznie na promocjach bankowych, w których wystarczy wykonywanie płatności na dowolne, nawet najdrobniejsze kwoty (może być to np. zakup bułki, lodów czy gazety) i zapewnienie wpływów z konta w innym banku (ale niekoniecznie przez pracodawcę, bo najczęściej mogą być to przelewy z własnego konta). Nie ma zatem konieczności robienia transakcji na jakieś duże sumy. No i też nie trzeba załatwiać dodatkowych formalności u pracodawcy.

Jak zarobić i się nie narobić - podpowiedzi


Na wstępie jednak kilka praktycznych wskazówek:

▶️ Gdy poniżej pojawia się wymóg wpływu na konto, to wystarczy przelew z własnego konta w innym banku (chyba, że w opisie zaznaczam inaczej - tak jest w przypadku Credit Agricole oraz ING Banku Śląskiego).

▶️ Wpływ na konto oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres (możesz je więc nawet od razu w części lub w całości wydać, przelać lub wypłacić).

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem oznaczają, że możesz płacić w dowolny sposób. Albo samą kartą, albo samym BLIKiem, albo w sposób mieszany (i kartą, i BLIKiem).

▶️ Płatności kartą lub BLIKiem, gdy nie wskazano, że mają być na jakieś określone minimum (tak jest tylko w promocji ING Banku Śląskiego), mogą być na dowolne kwoty. Zatem transakcja nawet na najdrobniejszą sumę będzie zaliczona.

Za każdym razem warunki oraz zasady uczestnictwa w danej promocji omawiam w podlinkowanych wpisach,w których bardziej szczegółowo opisałem poszczególne okazje do bankobrania.

Rekordowa premia 200 zł od Pekao


Logo Bank Pekao
Dotąd ten bank jeszcze nigdy nie płacił aż tak dużo za założenie konta. A jeśli dodać, że warunki promocji i jednocześnie warunki zwalniające z opłat za konto i kartę są aż tak proste (bo wystarczy wpływ 500 zł i 1 płatność kartą), to nie można się dziwić, że promocja cieszy się także rekordowym wzięciem. Wiele wskazuje na to, że będzie hitem wakacji. A dodatkową zachętą do skorzystania z propozycji Banku Pekao jest także promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku. Bank gwarantuje utrzymanie takiej stawki przez pół roku dla kwoty do 30 000 zł.Gwarantowane 150 zł na start + iPhone lub bony do Biedronki do wygrania


logo Alior Bank
To promocja jakich mało, bo nie dość, że do wzięcia są nagrody gwarantowane, to zyski można zwiększyć dzięki konkursowi. Do wygrania czeka iPhone XS Max 64GB oraz bony do Biedronki (o wartości od 150 do 450 zł). Jeśli jednak chodzi o kwintesencję bankobrania, czyli to co pewne i gwarantowane, to na uczestników promocji czeka premia pieniężna 150 zł na start za spełnienie prostych warunków. Dodatkowo można też uzyskać zwroty za płatności mobilne (do 20 zł/miesięcznie), 3% dla oszczędności (do 20 000 zł gwarantowane do 31.12.2019 r.) oraz - to już jednak nagroda dla najszybszych - punkty powitalne w programie Mastercard Priceless Spiecials, które można wymienić np. na 4 bilety do kina lub voucher na zakupy (m.in. do RTV Euro AGD czy Circle K) o wartości 50 zł.
150 zł w bonach do Biedronki od Santandera + dużo więcej


Logo Santander Bank Polska
Osoba dopiero co zakładająca Konto Jakie Chcę (konto osobiste) w Santander Banku jednocześnie może załapać się aż na 4 promocje. To odrębne akcje (które można jednak ze sobą łączyć), w których do wzięcia są: bony o wartości 150 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Biedronka, bonus pieniężny 80 zł za otwarcie konta z polecenia, kolejna premia do 150 zł za zapewnienie regularnych wpływów na konto oraz zwroty za płatności z konta (do 300 zł rocznie). Pierwsza z wymienionych promocji (czyli z bonami do Biedronki) jest szczególnie prosta, bo wystarczy zapewnić wpływ 1 000 zł oraz wykonać 5 płatności na dowolne kwoty. W pozostałych promocjach warunków jest już nieco więcej (aczkolwiek o bonus 80 zł też jest całkiem łatwo). Samodzielnie możesz zdecydować, z których promocji skorzystasz, a z których nie.
Ultra łatwa premia 140 zł lub... łatwa premia 150 zł za konto w mBanku


Logo mBank
Najnowsza, już 19. edycja popularnej promocji Money mania daje możliwość założenia konta w mBanku z gwarantowaną premią 140 zł na start. By zgarnąć nagrodę, wystarczy wykonać 5 transakcji z konta... którymi mogą być nawet przelewy (choćby na swe konto w innym banku). Jest więc całkiem prosto i wygodnie. Podobnie jak z samym kontem osobistym w mBanku (eKonto osobiste). Rachunek prowadzony jest za 0 zł bez warunków, a i za kartę nic nie zapłacisz, jeśli w miesiącu wykonasz zaledwie jedną płatność (na dowolną kwotę).
Ale z kontem osobistym w mBanku w roli głównej jest dostępna jeszcze jedna (alternatywna) promocja. W niej zdobyć można ciut więcej, bo do zgarnięcia są dwie premie pieniężne na łączną sumę 150 zł. Ale i warunków do spełnienia jest ciut więcej i są one rozciągnięte w czasie. Choć i tak jest łatwo, bo w praktyce wszystko sprowadza się do zapewnienia dwóch wpływów po min. 1 000 zł oraz wykonania łącznie 10 płatności kartą lub BLIKiem.
Bonus 50 zł i 2 bilety do kina na start + nawet 3,5% dla oszczędzających


Logo Getin Banku
To promocja z najskromniej wyglądającym bonusem. Aczkolwiek propozycje Getin Banku zainteresować mogą szczególnie osoby oszczędzające, gdyż w tym banku załapać się można na 3,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł. Kto ma większe oszczędności, ten może skorzystać z 3% w skali roku przez 4 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł. By uzyskać bonus 50 zł, warunki do spełnienia są bardzo proste - wystarczy zapewnić wpływy (z własnego konta). A żeby zdobyć 2 bilety do kina wystarczy wykonać jeden przelew (w promocji z biletami należy jednak pamiętać, że pula nagród jest ograniczona). Tak jak proste są warunki promocji, tak i proste są warunki bezpłatnego prowadzenia konta - w miesiącu wystarczy wykonać jedną płatność kartą lub BLIKiem.
Credit Agricole płaci do 250 zł za przeniesienie konta


Logo Credit Agricole
W przypadku Credit Agricole mamy do czynienia z dwoma (łączącymi się promocjami). Akcja "Letnie korzyści z Kontem dla Ciebie" (z bonusem 200 zł) premiuje przeniesienie konta z innego banku (jest więc okazja, by zamknąć jakieś niepotrzebne konto bez osobistego załatwiania formalności). Warunki tej promocji z pozoru mogą wydawać się wymagające (przeniesienie konta z innego banku + wypełnienie dyspozycji do pracodawcy + zapewnienie wpływów). Ale to tylko pozory, bo w praktyce jest prosto - wystarczą wpływy na konto w postaci wpłaty gotówkowej bądź przelewu z innego konta niż własne (a już niekoniecznie od pracodawcy). We wniosku o zakładane konto warto też podać kod polecenia, bo za to wpadnie dodatkowy bonus 50 zł (dzięki równolegle trwającemu programowi poleceń).
Premia do 140 zł za konto dla młodych w ING Banku Śląskim


Logo ING Bank Śląski
Konto Mobi to propozycja dla osób w wieku 18-26 lat. W aktualnie dostępnej promocji załapać się można na bonusy od 100 do 140 zł na start. A warunki do spełnienia są bardzo proste - przynajmniej dla zgarnięcia 120 zł. Wystarczy bowiem wykonać 10 płatności kartą lub BLIKiem na dowolne kwoty oraz 3 płatności BLIKiem po min. 5 zł każda w sklepach internetowych (te 3 płatności wliczają się do wspomnianych 10 transakcji). Oprócz tego jest jeszcze dodatkowy bonus 20 zł za zapewnienie odpowiedniego wpływu na konto (co dokładniej definiuję w opisie promocji). Konto Mobi i wydawana do niego karta płatnicza są bezwarunkowo darmowe.
120 zł do wzięcia za młodzieżowe konto w mBanku


Logo mBank
To alternatywna propozycja mBanku, bo przecież i młodzi mogą skorzystać z wyżej już wspomnianej promocji Money mania, w której do wzięcia czeka premia 140 zł za eKonto osobiste lub z akcji z premią 150 zł za to samo konto. Z wrodzonej skrupulatności odnotowuję jednak i tę propozycję banku. W tym przypadku premiowane jest otwarcie eKonta możliwości (dostępnego dla osób w wieku 18-24 lata). Do wzięcia czekają 3 bonusy po 40 zł każdy. By je zgarnąć należy wykonać 2 płatności telefonem (za pomocą Google Pay bądź Apple Pay), 2 przelewy BLIK oraz aktywować cel oszczędnościowy. Konto i karta (do 26. roku życia) są darmowe bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.
Promocja dla przedsiębiorców: 200 zł na start + do 1500 zł w pozostałych bonusach


Logo Alior Banku
Na koniec promocja dla osób prowadzących działalność gospodarczą. A właściwie to kumulacja dwóch promocji iKonta Biznes w Alior Banku. Jedna z nich to okazjonalnie dostępna akcja z bonusem 200 zł na start (by zdobyć te nagrodę w praktyce wystarczy zapewnić wpływ 500 zł. Z kolei łącząca się z nią promocja banku daje możliwość zgarnięcia bonusów do 1 500 zł za spełnienie różnych aktywności. Jednak i tu warunki dla części bonusów są proste (już za samo comiesięczne wykonywanie przelewów do US, ZUS i natychmiastowego do wzięcia jest łącznie 720 zł).
Chcesz wiedzieć więcej o najlepszych promocjach organizowanych przez banki?


Podobne zestawienia przesyłam każdemu, kto wyrazi chęć otrzymywania mojego newslettera. To prosty sposób na zawsze aktualną wiedzę o promocjach bankowych, bez konieczności codziennego przeglądania wszystkich ofert. Pozwól, że zrobię to za Ciebie. Po prostu zostaw swój mail.

31 komentarzy:

 1. Czy w Aliorze można skorzystać z 2 promocji jednocześnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby jakich?

   Usuń
  2. Może chodzi o połączenie promocji kona osobistego z promocją kona firmowego.
   Swoją droga "lubię" takie pytania gdzie czytam coś w rodzaju: Można? Moja odpowiedź: No jasne albo nawet nie.

   Usuń
  3. Chodzi o konto Jakże Osobiste i iKonto Biznes

   Usuń
  4. Tak, można skorzystać z obydwu kont (i wszystkich promocji z nimi związanych).

   Usuń
 2. mBank już by mógł skrócić te karencję bo widzę że w obydwu promocjach jest taka sama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam. Już ponad 2,5 roku.

   Usuń
  2. Obecna karencja obowiązuje od dość niedawna - poprzednio była o rok wcześniej.

   Usuń
  3. O ten rok skrócili karencję w grudniu ub.r. Więc może kolejne przesunięcie o rok będzie też w grudniu?

   Usuń
 3. Czy do Credit Agricole można przenieść konto oszczędnościowe (Profit z Millennium)?

  OdpowiedzUsuń
 4. czy polecona osoba w PKO może skorzystać z powyższej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższym wpisie nie ma mowy o PKO BP. A Bank Pekao to odrębny bank, więc można śmiało brać udział.

   Usuń
 5. Pół roku temu dostałem od Millenium propozycję zwrotów z karty i blika.
  Teraz okres zwrotów się kończy i chciałbym znów zrobić myk z zamknięciem konta i otrzymaniem ponownych zwrotów za pozostanie.
  Czy ktoś już może tak robił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś kiedyś pisał że dostał drugi raz. Ja póki co jestem na p-wszej promocji.

   Usuń
  2. Ja dostałem już drugi raz taką propozycję ze zwrotami. Nie wiem, czy miało na to wpływ to, że powiedziałem, że zamykam konto w Millennium, bo w Getinie dostałem ofertę 5% zwrotów za płatności kartą.

   Usuń
  3. a za co te zwroty w Getinie?

   Usuń
  4. Jaka to promocja z 5% zwrotem?
   Getin oferuje taki zwrot obecnie?

   Usuń
  5. Oferował. Na tzw. zatrzymanie za płatności kartowe.

   Usuń
  6. Jakim kanałem składałeś rezygnację?
   Ja próbowałem on-line i nie mogę, muszę skontaktować się z placówką....

   Usuń
  7. Sposób złożenia dyspozycji zamknięcia konta nie ma znaczenia, gdyż ta oferta jest już nieaktualna :)

   Usuń
 6. Mam konto jakze osobiste w Alior banku jeśli do tego założę walutowe to mogę skorzystać z promocji?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież konto zakładane w promocji to Jakże Osobiste w PLN a nie walutowe.

   Usuń
 7. Szukam promocji na otwarcie konta wspólnego z drugą osobą. Czy mógłbyś coś polecić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej premie są dla kont indywidualnych. Zresztą wspólne zakładać się nie opłaca. Załóżcie 2. Zgarniecie premie to 1 zamkniecie a drugie zmienicie na wspólne.

   Usuń
 8. Z tego co widzę to w ING promo na 140 zł jest też dla konta Direct, czyli osób powyżej 26 roku życia :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, jest taka promocja (opisuję tutaj), ale nie uwzględniam w powyższym zestawieniu, bo wymaga nieco większego zaangażowania (wydatki na większą sumę).

   Usuń
 9. Mam pytanie: czy po uzyskaniu premii można od razu zamykać konto czy są jakieś wymogi co do czasu jego prowadzenia? Jeśli są to w jakich bankach, bo nie mogę się tego nigdzie doczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Na marginesie: o jakie konto chodzi?

   Usuń
  2. @Anonimowy 18 sierpnia 2019 09:17
   Tak, można zamknąć.

   Usuń
  3. Od kilku (3-4) lat właściwie nie spotyka się już lojalek (czyli okresu przez który trzeba by utrzymywać konto/kartę po uzyskaniu nagrody. A i wcześniej był to zapis rzadko stosowany. Chyba w myśl zasady, że z niewolnika i tak nie ma klienta. W praktyce więc konto/kartę wystarczy posiadać do momentu otrzymania premii (czy innej nagrody).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...