Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes (dla firm) od Banku Pekao

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

13.08.2019

Premia do 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes (dla firm) od Banku Pekao

Bank Pekao odpalił promocję dla przedsiębiorców.

Premia do 600 zł za konto firmowe w Pekao
Bank ten rozpędza się w serwowaniu okazji do bankobrania. Po promocjach, w których zgarnąć można rekordową premię 100 zł za konto osobiste (i 3% dla oszczędności), przyszedł czas na propozycję dla przedsiębiorców. Do wzięcia są bonusy na sumę nawet 600 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą przedsiębiorcy (osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z o.o.), których roczne przychody netto ze sprzedaży są poniżej 5 milionów zł.

Z promocji wyłączone są podmioty, które na dzień 1.08.2019 r. posiadały rachunek rozliczeniowy w Banku Pekao (zatem okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta firmowego jest bardzo krótki, bo nawet gdy zostało ono zamknięte w lipcu br., to teraz można powrócić i uzyskać premię).

Nagroda. Do wzięcia czekają 3 bonusy po 200 zł każdy, więc łącznie zgarnąć można do 600 zł. Z bankobiorczego punktu widzenia (a więc bazującego na racjonalnym podejściu bez ponoszenia zbędnych kosztów) najłatwiej jest o 1 lub 2 bonusy.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay" i zgarniać bonusy:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą i z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 i najpóźniej do 30.09.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • zaakceptuj regulamin promocji i wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów z nim współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telekomunikacyjnej.

Bonus 200 zł na start


Dalej przyjdzie już spełniać warunki promocji. By uzyskać pierwszy bonus 200 zł na start, przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta (a więc np. gdy otworzysz je w sierpniu, to od września do listopada), w każdym z tych miesięcy:
 • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł; 
 • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł oraz 
 • wykonaj jeden przelew (inny niż do ZUS) poprzez aplikację mobilną PeoPay lub mobilną stronę m.pekao24.pl na kwotę min. 100 zł.

Bonus 200 zł za terminal płatniczy


Z możliwości uzyskania tej premii bank wyklucza niektóre rodzaje działalności. A są to:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z)" 
By załapać się na bonus  200 zł musisz spełnić warunki uzyskania bonusu 200 zł na start (a więc za zawarcie umowy, przelewy i płatności kartą) oraz:
 • zawrzyj z Bankiem Pekao umowę o terminal płatniczy i
 • przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta przyjmij za jego pomocą płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Na ten bonus nie załapią się wszyscy przedsiębiorcy, bo nie każdy ma potrzebę przyjmowania płatności kartą (co zależy od branży), ale jeśli taka forma przyjmowania płatności w twej działalności jest potrzebna, to warto przyjrzeć się promocji, w której bank zwalnia z opłaty za dzierżawę terminala przez 18 miesięcy (o ile w poprzednich 12 miesiącach nie przyjmowałeś płatności kartą).

Bonus 200 zł za zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy


Na tę gratyfikację załapią się przedsiębiorcy, którzy spełnią warunki uzyskania bonusu 200 zł na start oraz w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta, zawrą umowę o produkt kredytowy Banku Pekao na kwotę min. 5 000 zł. Może być to kredyt, pożyczka lub karta kredytowa. I to właśnie ten ostatni produkt wydaje się takim, który szczególnie warto wziąć pod uwagę. W przypadku kart kredytowych Moto Biznes lub Mastercard Business Duo Komfort za pierwszy rok bank nie pobiera opłaty za kartę.

Plecak za kartę kredytową w Banku Pekao
A mało tego - wyrabiający którąś z tych kart, załapać się mogą jeszcze na promocję "Odbierz plecak z kartą kredytową Mastercard – II edycja" (dostępną od 1.07. do 31.12.2019 r.; pula nagród w tej promocji została ograniczona do 2 000 sztuk plecaków, ale jak na promocję dla przedsiębiorców wydaje się niemałą pulą). W promocji z plecakiem udział wziąć mogą osoby, które na dzień 1.07.2019 r. nie posiadały karty kredytowej Banku Pekao wydawanej przedsiębiorcom.

Poza wyrobieniem karty, w ciągu 45 dni od zawarcia umowy należy wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub za pomocą Apple Pay.

Nagroda w postaci plecaka z kieszenią na laptopa (w regulaminie promocji brak szczegółów dotyczących marki czy ceny plecaka) zostanie wysłana na adres korespondencyjny uczestnika promocji najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

Zwolnienie z opłaty za wpłaty PeoPay


Uczestnicy promocji uzyskują też 12-miesięczne zwolnienie (licząc od otwarcia konta) z opłaty za wpłaty gotówki we wpłatomatach Pekao oraz Planet Cash realizowane za pomocą BLIKa.

Kiedy nastąpi wypłata bonusów?


Każdy z bonusów 200 zł Bank Pekao będzie wypłacał do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków dla uzyskania danego bonusu. A więc np. 200 zł na start otrzymasz do końca grudnia, jeśli konto otworzysz w sierpniu, a warunki (przelewy i płatności kartą) będziesz wtedy realizować od września do listopada.

Biorąc udział w promocji z kontem firmowym w roli głównej, pamiętaj, że uzyskana premia stanowi przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?


Główne cechy konta firmowego zakładanego w promocji to:
 • 0/9 zł - by uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie konta wystarczy spełnić jeden z poniższych warunków:
  • zapewnij wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • wykonaj przelew do ZUS albo US, lub
  • zapewnij wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • wykonaj jedną wymianę walut w Pekao, lub 
  • opłać jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu kalendarzowych (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. No i elegancko że taki ZUS a nie cała składka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wpływy może być z mojego konta osobistego czy musi być z obcych (np. kontrahentów?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na potrzeby promocji wpływy nie są wymagane. Jeśli zaś chodzi o ten warunek pod kątem zwolnienia z opłaty za konto, to przelew może być z własnego konta w innym banku. Aczkolwiek już sam przelew do ZUS - na potrzeby promocji - z automatu spełni też warunek bezpłatnego prowadzenia konta :)

   Usuń
 3. Warto dodać że z kartą kredytową Moto Biznes można też mieć moneyback za płatności na stacjach paliw. Ale opłaca się tylko takim co dużo wydają na paliwo. Wynosi 0,3% (max. do 50 zł miesięcznie).

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy te wymienione PKD wykluczają tylko z promocji z premią za terminal czy ogólnie z wszystkiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko z jednej premii za terminal. Z reszty można. Tak to rozumiem.

   Usuń
  2. Tak, wykluczone PKD dotyczą tylko bonus 200 zł za terminal płatniczy.

   Usuń
  3. OK. Dzięki za info! Wniosek wysłany.

   Usuń
 5. Czy można zrezygnować z karty do konta by uniknąć konieczności wykonywania płatności na kwotę 300,-zł? (obowiązki wydatków wobec innych kont) :) :)
  Oczywiście wniosek będzie o kartę kredytową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę do konta trzeba wyrobić i wykonać płatność ale później można z niej zrezygnować. Bo regulamin już nie każe jej utrzymywać.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...