Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2019 roku + ranking lokat

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.08.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2019 roku + ranking lokat

Przed nami nowy miesiąc. Wakacje w pełni, ale dobrze by nasze pieniądze jednak nie odpoczywały.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2019 roku + ranking lokat
Tradycyjnie więc szukam propozycji banków na bezpieczne ulokowanie środków z gwarancją kapitału i zysków. Poniżej znajdziesz wszystkie aktualnie dostępne najkorzystniejsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2019 roku.

Przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe publikuję na blogu Bankobranie co miesiąc już od kilku lat. I tak z czystej ciekawości sięgnąłem sobie po wpis sprzed dokładnie 4 lat. Pisałem tak:
"Przygotowany przeze mnie ranking najlepszych lokat - sierpień 2015 obejmuje 29 lokat z 18 banków, które dają na depozytach co najmniej 3% w skali roku"

Tak, 18 (słownie: osiemnaście banków) oferowało wówczas oprocentowanie od 3 do nawet 5% w skali roku (najwyższa stawka była oferowana tylko przez jeden bank na lokacie powitalnej). Cztery lata to szmat czasu, a w bankowości to już prawie era. W praktyce zniknęły już marki jak Deutsche Bank, Meritum, Getin Online, Lion's Bank i Raiffeisen Bank (oraz Volkswagen Bank, Orange Finanse czy BPH, które jednak nie należały do czołówki banków oferujących najlepsze oprocentowanie). A część banków zmieniła nazwę (np. Bank Smart na Nest Bank) lub strategię (w BGŻ Optima już próżno szukać promocyjnych lokat znanych z tamtych czasów).

Dziś o dobre oprocentowanie już zdecydowanie trudniej, a czasem nie sposób, by załapać się na ponad 3% (z nielicznymi wyjątkami lokat dla nowych klientów). Do poziomu 3% najczęściej jeszcze dochodzą niektóre konta oszczędnościowe, o których piszę na samym końcu. Dziś banków, które załapują się do mego rankingu jest już zaledwie 12. I to przy... niżej zawieszonej poprzeczce, bo od niedawna pod uwagę biorę już oprocentowanie zaczynające się od 2,1% w skali roku. A przecież przy rosnącej inflacji trzeba szukać i tak wyższych stawek. Lekko nie jest, ale na szczęście jak się trochę postara, to da radę (pod warunkiem jeszcze, że tych zaskórniaków nie ma się zbyt wiele - większość promocji jest bowiem tylko dla określonych, często niezbyt dużych, kwot).

Po tej wycieczce do przeszłości i porównaniu sierpnia 2019 z sierpniem 2015 roku, zapraszam do szczegółowego przeglądu aktualnej sytuacji.

Przygotowanie poniższego zestawienia jest dość czasochłonne. Z racji wielu wątków i niuansów, całość jest obszerna. By łatwiej było Ci przebrnąć przez całość i znaleźć dla siebie odpowiednie lokaty czy konta oszczędnościowe, stosuję poniższy podział:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne okazje 
  • Najlepsze lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertami banków: na Twitterze i polub na Facebooku (gdzie blog Bankobranie ma już grubo ponad 36 tysięcy fanów):


Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


W tym miejscu znajdziesz kumulacje promocji, w których do wzięcia są nie tylko odsetki wynikające z promocyjnego oprocentowania, ale także dodatkowe, gwarantowane bonusy, które zwiększą Twe zyski.

3% na 180 dni + premia 200 zł


Bank Pekao przygotował dwie promocje. Oszczędzający otrzymują stawkę 3% w skali roku gwarantowaną na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 30 000 zł przez okres aż 180 dni. Skorzystanie z tej promocji wymaga też otwarcia konta osobistego, co w chwili obecnej bardzo się opłaca, gdyż bank płaci za to 200 zł. Premia do zdobycia jest w bardzo prosty sposób (warunki promocji w praktyce sprowadzają się do tych, których spełnienie zwalnia z opłat za konto i kartę). Zatem będziesz mieć darmowe konto i kartę, oprocentowanie 3%, a do tego oprócz odsetek wpadną gwarantowane bonusy na sumę 200 zł. Sprawdź promocję w Banku Pekao.

3% do 50 000 zł + bonusy do 250 zł!


Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2019 roku + ranking lokat
W Credit Agricole nowi klienci mogą liczyć na promocyjną stawkę 3% w skali roku, którą bank gwarantuje dla kwoty do 50 000 zł na okres 4 miesięcy. Skorzystanie z takiej oferty na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia także konta osobistego. A z nim do wzięcia są obecnie - w całkiem prosty sposób - bonusy na sumę 250 zł (200 zł za przeniesienie konta + 50 zł za podanie kodu polecenia). Sprawdź szczegóły promocji Credit Agricole.

3% do 50 000 zł + zwroty do 150 zł


Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2019 roku + ranking lokat
Druga z promocyjnych okazji to przedłużona promocja konta w T-Mobile Usługi Bankowe, czyli w banku będącym efektem współpracy telekomu z Alior Bankiem (ale by skorzystać z jego oferty numer można posiadać w dowolnej sieci komórkowej). Do udziału w promocji konieczne jest założenie konta osobistego. Tu opcje są dwie. Jeśli ktoś nie chce aktywnie korzystać z konta, to może założyć Konto Freemium bez karty i nie będzie płacił ani grosza (bez warunków). Jeśli jednak wolisz skorzystać z okazji, to lepiej wybrać Konto Premium z kartą, gdyż bank jego posiadaczom płaci 25 zł (przez 6 miesięcy), jeśli zostaną wykonane płatności na sumę min. 500 zł miesięcznie (a konto będzie wtedy jednocześnie darmowe). Sprawdź szczegóły promocji T-Mobile Usługi Bankowe.

Do 3,5% dla oszczędności + bonus 50 zł


Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2019 roku + ranking lokat
W Getin Banku dostępny jest całkiem bogaty pakiet propozycji dla oszczędzających. Na koncie oszczędnościowym uzyskać można 3,5% gwarantowane aż na rok (dla kwoty do 10 tys. zł). Kto posiada większe środki, to i dla siebie coś znajdzie, bo jest też 3% w skali roku na 4 miesiące do 200 tys. zł. W banku dostępna jest też 3-miesięczna lokata mobilna z oprocentowaniem 3% w skali roku (do 10 tys. zł). Część z tych propozycji skierowana jest tylko dla posiadających lub dopiero zakładających konto osobiste w Getin Banku. Ten ostatni ruch jednak się opłaca, bo do zgarnięcia jest też gwarantowany bonus 50 zł na start (dziś wystartowała nowa edycja promocji!), który otrzymasz oprócz odsetek. Sprawdź szczegóły promocji w Getin Banku.

Promocyjne okazje na sierpień 2019


Najlepiej oprocentowane lokaty bankowe to najczęściej promocyjne lokaty powitalne. Banki oferują je głównie nowym (lub w najlepszym przypadku powracającym) klientom. Niektóre z lokat tego typu można założyć bez konta (to niestety już bardzo nieliczna grupa), a inne wymagają skorzystania także z konta (na szczęście jednak nie brakuje takich kont, które są bezwarunkowo darmowe, więc ich posiadanie nie jest wtedy obciążające).

Najlepsze lokaty bez konta osobistego


Obecnie praktycznie już tylko jeden bank oferuje lokatę powitalną z promocyjną stawką oprocentowania bez zobowiązywania klienta do zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Idea Bank do wyboru daje jeden z poniższych depozytów:
 • Lokata Happy - to 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4% w skali roku dla kwoty od 500 do 20 000 zł lub 
 • Lokata Happy Pro, będąca propozycją dla osób dysponujących większą sumą środków, bo bank pozwala wpłacić od 20 000,01 do 400 000 zł. Na 3 miesiące uzyskać można stawkę 3,2% w skali roku (to 0,3 p.p. mniej niż jeszcze miesiąc temu).

Z oferty skorzystać mogą jedynie osoby, które nigdy nie posiadały, ani nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt w Idea Banku.

Jeszcze miesiąc temu w zestawieniu uwzględniałem e-Lokatę na plusie z oferty BOŚ Banku, która nowym klientom dawała zarobić 2,5% w skali roku. Aktualnie oprocentowanie jest już niższe od poziomu, który uwzględniam przy tworzeniu tego rankingu (obecnie bank ten proponuje na start jedynie 2%).

Lokaty z kontem osobistym


Wiele banków przyciągając klientów wysokim oprocentowaniem, jednocześnie chce też skusić ich ofertą swego konta osobistego. I nie daje wyboru, więc albo lokata + konto, albo nic.

Oczywiście jednak to do klienta zostaje decyzja, jak długo z bankiem współpracować. Po zakończeniu lokaty można bowiem i zamknąć konto. Samym zakładaniem dodatkowego rachunku nie ma się więc co przejmować. A już tym bardziej, że często są to konta osobiste prowadzone bezwarunkowo za 0 zł.

Najlepsza lokata bankowa z kontem osobistym dostępna jest obecnie w ofercie Nest Banku (Nest Lokata Witaj). Przy oprocentowaniu 4% w skali roku można zdeponować do 10 000 zł na okres 3 lub 6 miesięcy. Ten krótszy okres nie wymaga spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale w przypadku depozytu na 6 miesięcy niezbędnym jest już zapewnienie wpływów na konto (o czym szczegółowo piszę tutaj). Konto osobiste w Nest Banku jest prowadzone za 0 zł (nawet wraz z kartą płatniczą).

Plus Bank oferuje Lokatę na Start, na której też można utrzymać do 10 000 zł przez 3 miesiące. I oprocentowanie również wynosi 4% w skali roku (ale jest to oprocentowanie uśrednione, bo w kolejnych miesiącach wynosi ono w rzeczywistości 3, 4 i 5% w skali roku). W przypadku konta w Plus Banku, by nic za nie nie płacić, konieczne będzie wykazanie się aktywnością (trzeba zapewnić comiesięczne wpływy lub wykonywać transakcje kartą na określoną sumę).

mBank osobom zakładającym konto proponuje mLokatę na Wejście (3,5% w skali roku przez 3 miesiące; maksymalnie do 10 000 zł). Wybierając tę lokatę, najlepiej zdecydować się na eKonto osobiste bez karty, bo wtedy prowadzone jest ono za 0 zł (bez warunków).

Ostatnią z lokat powitalnych z kontem, na którą warto jeszcze zwrócić uwagę, jest ta dostępna w Eurobanku. Na okres 3 miesięcy uzyskać można 2,5% w skali roku nawet dla kwoty 100 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie przysługuje dla klientów, którzy zapewnią wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 500 zł lub zapewnią 2 wpływy na konto po min. 1 500 zł i wykonają min. 9 płatności kartą (jednak, by karta do konta była darmowa, to trzeba pamiętać o transakcjach na sumę co najmniej 400 zł miesięcznie)

Lokaty mobilne w sierpniu 2019 roku


Wśród lokat dostępnych wyłącznie w bankowości mobilnej (bo próżno te propozycje znaleźć w bankowości internetowej czy w placówkach bankowych), dominują lokaty dla niewielkich kwot. Liderująca w zestawieniu propozycja od Getin Banku też doczekała się cięć - zarówno kwoty maksymalnej (z 20 do 10 tys. zł), jak i oprocentowania (z 4 do 3% w skali roku).
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
3 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium (Urodzinowa)**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium (Mobilna)
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (standardowe oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,25% w skali roku).

Spośród wymienionych lokat jedynie Getin Bank i Bank Millennium (w przypadku Lokaty Mobilnej) umożliwiają założenie kolejnego depozytu tego samego typu, ale dopiero po zakończeniu jednego. W Eurobanku czy w Santander Banku to jednorazowe propozycje.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego - sierpień 2019


Poniżej znajdziesz już lokaty dostępne w praktyce dla każdego (a więc nie tylko dla nowych, ale także dla obecnych klientów). Choć dodatkowe warunki też się pojawiają. To najczęściej posiadanie (lub założenie) konta osobistego i/lub wpłacenie "nowych środków".

Lokaty krótkoterminowe na sierpień 2019


Ostatnie tygodnie dość spokojnie minęły w Idea Banku, który dotąd często modyfikował tabelę oprocentowania lokat. W ostatnim miesiącu zmiany były tylko kosmetyczne. Lokata Na Nowe Środki Plus (wymaga posiadania lub założenia konta) nadal daje 2,8% w skali roku na 3 miesiące lub 2,4%, jeśli klient decyduje się na wariant dłuższy (6 lub 12 miesięcy). Jeśli zaś chodzi o Lokatę Nr 1 (która nie wymaga wpłacania nowych środków, ani posiadania konta) oprocentowanie ciut wzrosło. Na 3 miesiące uzyskać można stawkę 2,3% w skali roku, a na 1 lub 6 miesięcy oprocentowanie wynosi 2,1%. Na pojedynczej lokacie w Idea Banku zdeponować można nawet do miliona złotych, ale przypominam, że limit Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest jednak o wiele niższy (więcej piszę o BFG nieco niżej).

Podwyżki oprocentowania wprowadził za to Nest Bank. Nest Lokata Lojalna (która wymaga posiadania konta i zapewnienia comiesięcznych wpływów) daje: 2,35% (na 5 miesięcy), 2,55% (na 6 miesięcy) lub 2,65% (na 12 miesięcy). W każdym przypadku podaję oczywiście oprocentowanie ujęte w skali roku.

Z kolei Nest Lokata Nowe Środki pozwala uzyskać 2,3/2,1% (na 5 miesięcy), 2,5%/2,3% (na 6 miesięcy) i 2,6/2,4% (na 12 miesięcy) w skali roku. W każdym z przypadków wyższe oprocentowanie odnosi się do lokaty dla klientów posiadających konto w Nest Banku. Jeśli takowego nie posiadasz i nie chcesz zakładać, to uzyskasz stawkę o 0,2 p.p. niższą.

Toyota Bank oferuje Lokatę Sprint, na której na 180 dni uzyskać można oprocentowanie 2,4% w skali roku (dla kwoty do 18 tys. zł na pojedynczej lokacie; klient może założyć maksymalnie 10 takich lokat, więc ulokować można do 180 tys. zł).

Lokaty długoterminowe


Dosłownie od przedwczoraj na fotel lidera wśród banków oferujących najwyższe oprocentowanie na 24 miesiące powrócił Nest Bank. Na Nest Lokacie Lojalnej oferuje obecnie 2,7% w skali roku (pod warunkiem posiadania konta i zapewnienia comiesięcznych wpływów wynagrodzenia). W przypadku Nest Lokaty Nowe Środki oprocentowanie wynosi 2,65% (dla posiadaczy konta) lub 2,45% w skali roku. Stawkę 2,4% w skali roku na 2-letniej lokacie można znaleźć w Santander Consumer Banku (nie mylić z Santander Bankiem, który stał się następcą BZ WBK).

24-miesięczna EKOlokata na lata w BOŚ Banku standardowo daje 2,1% w skali roku, ale możliwe jest uzyskanie dodatkowego bonusu (0,5%). By podwyższyć sobie oprocentowanie, trzeba jednak spełnić szereg dodatkowych warunków (posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe, zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł oraz co miesiąc wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł).

Jeśli chodzi o lokaty na 36 miesięcy, to najlepszą ofertę mają obecnie Eurobank i Santander Consumer Bank (po 2,6% w skali roku). Toyota Bank proponuje 2,4%.

Najwyższe oprocentowanie wśród lokat długoterminowych znaleźć można w BOŚ Banku, ale to propozycja dla długodystansowców, gdyż lokata jest 5-letnia! Średnie oprocentowanie za ten okres wynosi 2,84% w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe na sierpień 2019 roku


Na dzień dzisiejszy najlepszą propozycję, a właściwie od razu dwie, można znaleźć w Getin Banku. Na koncie oszczędnościowym uzyskać można 3,5% gwarantowane na cały rok dla kwoty do 10 000 zł. Kto dysponuje większymi środkami, ten uzyska 3% w skali roku na okres 4 miesięcy maksymalnie do 200 000 zł. Promocje łączą się ze sobą.

Pozytywnie w ostatnim czasie zaskoczył też Citibank, który odpalił promocję ze stawką 3% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł, którą zapewnia na całkiem długi okres, bo na 6 miesięcy. W preferencyjnej sytuacji są jednak wyłącznie osoby, które już tam posiadają lub właśnie wyrobią kartę kredytową.

Jeszcze w 4 innych bankach można znaleźć oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku. Ale są to już propozycje dla mniejszych kwot (i najczęściej z gwarancją utrzymania promocyjnych warunków przez krótszy okres).

Wspomniane już wcześniej (przy okazji omawiania kumulacji promocji: oprocentowania i dodatkowych bonusów) Credit Agricole i T-Mobile Usługi Bankowe stawkę 3% w skali roku dają do 50 000 zł. Okres z podwyższonym oprocentowaniem obowiązuje odpowiednio przez 4 miesiące i 92 dni.

Banku Pekao 3% w skali roku obowiązuje do 30 000 zł i na 6 miesięcy, a w przypadku Alior Banku propozycja skierowana wyłącznie dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego (którzy włączą sobie przy nim tzw. korzyść podwyższającą oprocentowanie) 3% otrzymają do 20 000 zł i do 31.12.2019 r.

Objaśnienia


Powyższy stan obowiązuje na dzień 1.08.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Wszystkie lokaty bankowe i konta oszczędnościowe, przedstawione w powyższym wpisie, oferowane są przez banki podlegające Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG). A to oznacza, że o swe środki możesz być spokojny, jeśli ich suma w danym banku nie przekracza równowartości 100 tys. euro. Taki jest bowiem limit ochrony depozytów - gdyby bank upadł, Twe pieniądze wrócą do Ciebie. Jeśli ten temat Cię interesuje, polecam wpis poradnikowy: jak działa BFG oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat lokat, sprawdź z kolei mój inny wpis: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam też znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator odsetek z lokat i kont oszczędnościowych, który pozwala wyliczyć, ile pieniędzy otrzymasz od banku.

Nie przegap okazji na wysokie oprocentowanie!


Historia pokazuje, że od czasu do czasu pojawiają się promocyjne okazje, dzięki którym załapać się można na wyższe oprocentowanie dla oszczędności. Te okazje Czytelnicy bloga bądź ja wychwytujemy na bieżąco. Jeśli nie chcesz, by Cię ominęła jakaś promocja, zapisz się na bezpłatny newsletter, zostawiając swój e-mail tutaj.

83 komentarze:

 1. Ciekawe porównanie z przeszłością. Choć bolesne. Mocno się zmieniło oprocentowanie i mocno się zmienił rynek. Szkoda Meritum Banku i Getin online bo tam lokaty były najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze BGŻ Optima to było co innego niż teraz. Kto pamięta czasy z tokenem o wyglądzie kalkulatorka to wie jakie było tam oprocentowanie. Teraz najwięcej 1,1%.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 1 sierpnia 2019, 00:23

   Meritum rzeczywiście był dobra firmą, ale po Getin Online chyba raczej nikt nie płacze. Podobny los czeka Open Finance.

   Usuń
  3. Ja płaczę. Co prawda raz w Getin Online zgubili mi lokatę na 1k zł, ale ogólnie to były czasy lokat jakoś po 5-7% więc wspominam miło. Wtedy też były lokaty 1-dniowe. Ech.

   Usuń
  4. Ja też płaczę. Nie dałam się namówić na tzw. produkty bo nie jestem chciwa , wystarczyła mi godziwie oprocentowana lokata i jestem dużo do przodu.

   Usuń
 2. To nie są zbyt dobre czasy dla ludzi szukających okazji do korzystnych depozytów. Z drugiej strony kredytobiorcy raczej nie powinni narzekać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredytobiorcy zawsze narzekali a jeszcze jak ktoś śmie żądać od nich żeby oddali

   Usuń
 3. Pisałem już o tym wcześniej, ale nic to nie dało, więc napiszę ponownie. BOŚ Bank Lokata na lata z kontem osobistym daje 2,75% na 24 miesiące! Czyli jest to jedna z najlepszych propozycji w zestawieniu, więc dlaczego jej nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informację. Dodane. Aczkolwiek obecnie to 2,1 + 0,5%.

   Usuń
  2. Jakie są warunki założenia tej lokaty poza koniecznością posiadania ROR? Czy obrót kartą też jest konieczny?

   Usuń
  3. We wpisie powyżej jest fragment o tej lokacie:
   "24-miesięczna EKOlokata na lata w BOŚ Banku standardowo daje 2,1% w skali roku, ale możliwe jest uzyskanie dodatkowego bonusu (0,5%). By podwyższyć sobie oprocentowanie, trzeba jednak spełnić szereg dodatkowych warunków (posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe, zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł oraz co miesiąc wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł)"

   Usuń
  4. Za te wymogi chociaż dają 0,5% więcej. W Nest Banku za wpływ wynagrodzenia jest 0,05% więcej :P

   Usuń
  5. Przy 10 tys. zł 0,05% po pół roku robi 2 zł różnicy w odsetkach xD

   Usuń
  6. Mając na uwadze ogólny trend dla depozytów w jakiejkolwiek formie, to każda lokata kilku-letnia na dobry procent jest raczej dobrą inwestycją.

   Usuń
  7. Podobno od nowego roku stopy procentowe mają ruszyć z kopyta :)

   Usuń
  8. Na pewno. Już coraz mniej w to wierzę. Likwidacja podatku Belki mogła by pomóc. Ostatnio czytałem wypowiedzi jednego z członków RPP i rzekomo jest taki pomysł. Mogliby przed wyborami coś takiego zafundować :)

   Usuń
  9. Być może dochody kapitałowe zostaną włączone do zeznania podatkowego razem z dochodami innego rodzaju i będą rozliczane na koniec roku na formularzu PIT-36. W wielu krajach właśnie tak to funkcjonuje.

   Wczoraj rządowe obligacje 10-letnie sprzedano z rekordowo niską rentownością 2,038% - czy to oznaka obniżki stóp?

   Usuń
  10. Obligacje rządowe stanowią 2/3 całego długu Polski - wyemitowano je za łącznie 650 mld zł!

   Usuń
 4. Dzisiaj wycofywałem kasę z OKO w ING. Kwota 99k. Dostałem propozycję lokaty 2% na 3 mies. Jak na ING to szok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w Getinie przelewałam 10 tys. zł. Propozycje aż 3:
   - lokata 2,3% na 3 mies. od 10 tys. zł
   - lokata 2% na 6 mies. od 10 tys. zł
   - konto oszczędnościowe 2,3% do 400 tys. zł

   Usuń
  2. Natomiast Getin oferuje KO @ 3% na 122 dni :)

   Usuń
 5. Jeżeli ktoś ma nieaktywne konto w Credit Agricole to może warto je teraz zamknąć. Ja tak zrobiłem i zadzwoniła do mnie osoba z działu utrzymania klienta - jako powód rezygnacji podałem mało atrakcyjne lokaty w stosunku do innych banków na co otrzymałem propozycję otwarcia lokaty rocznej na 3% do kwoty 50000 zł. Dodatkowy warunek to wpływ nie mniej niż 10000 zł miesięcznie przy czym nie musi to być wynagrodzenie. No i warto zrobić jedną transakcję kartą żeby nie ponosić opłaty za jej posiadanie (w sumie to nie pamiętam czy karta jest obowiązkowa). Może kogoś zaciekawi takie rozwiązanie. Ale uwaga. Moja druga połowa zamykała rachunek kilka dni wcześniej i takiej propozycji nie otrzymała. Więc nie jest to reguła że dostaniecie ofertę jak u mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 1 sierpnia 2019 13:52
   Wpływ 10 000 zł miesięcznie? To całkiem możliwe i uzasadnione, pytam jednak aby się upewnić że nie chodzi o 1 000 zł.

   Usuń
  2. Jak składałeś wypowiedzenie?

   Usuń
  3. Potwierdzam, wpływ dziesięć tysięcy złotych. Złożyłem wypowiedzenie w oddziale, zostało przyjęte i otrzymałem potwierdzenie zamknięcia rachunku na papierze. Kilka dni później zadzwonił konsultant, złożył ofertę i odwołaliśmy telefonicznie dyspozycję. Tylko karta do rachunku przyszła nowa bo stara została zamknięta nieodwołalnie.

   Usuń
  4. Pamiętam, że gdy 'przenosiłem' do nich konto po raz pierwszy, to mieli konto, na którym sumaryczny wpływ 10K zwalniał z opłat za konto oraz kartę. Wpływ ten mógł pochodzić nawet z konta od innego klienta CA :)

   Usuń
  5. Ciągle tak jest z kontem VIP.

   Usuń
  6. Żeby spełnić warunki bezpłatności przelewaliśmy sobie z żoną 1K w tą i z powrotem 10 razy - to se ne vrati :)

   Usuń
  7. Ale co se vrati skoro jest konto VIP i tam jest taka zasada że wpływy na sumę 10k zwalniają z opłaty i konto z kartą są darmowe?

   Usuń
  8. Całą rodziną 'przenosiliśmy' do nich konta już 3 razy i właśnie to se vrati.

   Usuń
 6. W Idea Banku lokata Zawrotna dziś: 2,39% przy przelewie do ING i 2,6% przy przelewie do Milennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj lokata Zawrotna: 2,19% do ING, 2,21% do Millenium, 2% do Santandera.

   Usuń
  2. Czyli gorzej niż lokata nr 1. Bez sensu.

   Usuń
  3. Jak na razie 3-miesięczna Lokata NR1 jest na 2,20% ale lokaty SHORT PLUS oraz PING PONG ponownie zapikowały!

   Wkrótce się może okazać, ze 24-miesięczne lokaty w Nest to rewela :)

   Usuń
  4. Znamienne jest też to jak leci w Idea Banku oprocentowanie lokaty Happy Pro. Teraz już tylko 3%. Nie wiem ile tych lokat zakładają tam ludzie na co dzień, ale czy te 0,5% robi dla banku aż taką różnicę? Skoro to ma być przede wszystkim lokata magnes na nowych klientów?

   Usuń
  5. Żaden bank nie pożycza pieniędzy za więcej niż musi - to fakt znany od stuleci.

   Usuń
  6. Wczoraj KNF wszczęła z urzędu postępowanie administracyjne w przedmiocie zastosowania wobec Idea Banku środka nadzorczego.

   Postępowanie to jest wynikiem niespełniania przez Idea Bank minimalnych wymogów kapitałowych.

   Usuń
  7. Czy Idea nie miał już wcześniej przyznanego kuratora?

   Usuń
  8. Miała. Od tamtego momentu oprocentowanie lokat zaczęło ostro spadać.

   Usuń
  9. Skoro Idea miał już kuratora, to w jakim celu kolejny? Dziwne.

   Usuń
  10. Dzisiaj Zawrotna do mBank 2,46 albo 2,47.

   Usuń
  11. Zawrotna dziś: nic przy przelewie do Credit Agricole, 2,49% do ING, 2,51% do Millennium.

   Usuń
 7. W jaki sposób Nest podchodzi do kwestii nowych środków na lokatach? Obecnie mam u nich lokatę zapadającą w styczniu i ciekaw jestem czy gdybym wypłacił kasę po zakończeniu tej lokaty nie wpłynie to na oprocentowanie lokaty na nowe środki, która planuje tam założyć w sierpniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare środki musisz utrzymywać przez cały okres lokaty na nowe środki. Zatem spokojnie możesz zakładać coś na 3-5 mies.

   Usuń
  2. Czyli nie stosują metody sprawdzania salda jednego konkretnego dnia? To nieciekawie. Miałem zamiar otworzyć u nich lokatę 24-miesięczną, a tu taki zonk.

   Usuń
  3. Gdzie jest o tym napisane? Mają jakiś regulamin do tej lokaty?

   Usuń
  4. W tabeli oprocentowania:
   "W przypadku stwierdzenia przez Bank nie spełnienia warunków promocji, o których mowa w Regulaminie promocji „Nest Lokata Nowe Środki w Nest Bank S.A.”,
   oprocentowanie Lokaty zostanie obniżone do stawki 1,20% w skali roku, w terminie i na warunkach określonych w ww. Regulaminie."

   W regulaminie nowych lokat:
   "W przypadku stwierdzenia przez Bank niespełnienia któregokolwiek z warunków, o których mowa w ust. 1, przez Klienta, od następnego Dnia roboczego oprocentowanie Lokaty ulega zmianie na oprocentowanie wskazane w tabeli oprocentowania wymienionej w ust. 3."

   Usuń
  5. Lokaciarz, dzięki za odpowiedź, jednak nie odnosi się ona do mojego pytania. Chyba zadam to samo pytanie w bankowości - zobaczymy co odpiszą.

   Usuń
  6. Regulamin promocji – Nest Lokata Nowe Środki w Nest Bank S.A. (obowiązuje od dnia 11 listopada 2016 roku)

   §2 ust. 2.

   pkt. 1) Dzień bazowy – ustalony przez Bank dzień wskazany w tabelach oprocentowania wymienionych w § 1 ust. 3 pkt. 1) i 2) Regulaminu;

   pkt. 3) Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający Dzień bazowy;

   Usuń
  7. W tabeli oprocentowania dzień bazowy dla tych lokat to 27. czerwca - o co tu może chodzić?

   Usuń
  8. Dla zainteresowanych wklejam otrzymaną odpowiedź z Nest:

   "Uprzejmie informuję, że bierzemy pod uwagę Pana środki zgromadzone w Nest Banku (czyli sumę środków na wszystkich posiadanych przez Pana rachunkach płatniczych prowadzonych w złotych, w tym również na rachunkach oszczędnościowych i lokatach) na dzień zakładania lokaty i porównujemy je ze środkami na dzień 26.06.2019 roku. Powstała różnica to kwota nowych środków, którą może Pan ulokować na Nest Lokacie Nowe Środki.

   W związku z powyższym po założeniu kolejnej lokaty Nest Lokata Nowe Środki może Pan wypłacić środki z obecnej lokaty bez konsekwencji utraty promocyjnego oprocentowania."

   Usuń
  9. Wychodzi więc na to, że Anonimowy w swoim wpisie z 4 sierpnia 2019, 18:13 usiłował wprowadzić w błąd twierdząc, że "stare środki" trzeba utrzymywać przez cały okres Lokaty na Nowe Środki aby nie utracić na niej promocyjnego oprocentowania.

   Złotówa, skąd brak Twojej reakcji na takie wpisy?

   Usuń
  10. Złotówa, czy przy zakładaniu lokaty w Nest wymagane jest potwierdzenie operacji kodem SMS?

   PS. W niektórych bankach tego nie wymagają, np. w Idea.

   Usuń
  11. Złotówa, ponawiam pytanie.

   Czy do Nest można zrobić przelew natychmiastowy, np. z Idea?

   Usuń
  12. @Anonimowy 16 sierpnia 2019 20:24, tak, Nest Bank przyjmuje przelewy natychmiastowe (i również można z Nest Banku takie przelewy robić - stosunkowo tanie w porównaniu do większości banków, bo za 1 zł).

   Usuń
  13. Dzięki za ekspresowo szybką odpowiedź!

   Wiesz może czy przy zakładaniu lokaty w Nest wymagane jest potwierdzenie tej operacji kodem SMS?

   Usuń
  14. Przy zakładaniu lokaty poprzez bankowość internetową (będąc już klientem, bo tylko tak to przerabjałem) SMS nie był wymagany.

   Usuń
  15. Tak właśnie było. Dzięki.

   Usuń
 8. Jak wygląda sytuacja w przypadku Getin? Skończyło mi się promocyjne oprocentowanie 1 sierpnia, wycofałem środki. Czy jak 19 sierpnia ruszy nowa promocja, to mogę do niej przystapić? Zostawiłem na koncie 10tyś, bo mam 3,5% za wpływy. Wszystko co bym wpłacił, powinno być jako nowe środki traktowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie,u mnie identycznie z tym,że nie wycofałam środków (jeszcze).. aha i mam jeszcze dwie lokaty kończące się za ok.3 m-ce kiedy należy wrocić ze środkami ?

   Usuń
  2. @Anonimowy 5 sierpnia 2019 14:59, jest spora szansa. Bo jeśli Twój okres promocyjnego oprocentowania upłynął, to tamta edycja nie będzie zazębiać się z 23. edycją, a i jest też szansa, że będą to "nowe środki", nawet jeśli z nimi powrócisz (bo data badania salda na potrzeby 23. edycji raczej powinna być po 1.08.).

   @Anonimowy 5 sierpnia 2019 18:17, jeśli Twój okres promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym już się zakończył, to z wycofaniem środków nie ma co zwlekać (i ze względu na to, że standardowe oprocentowanie jest dość słabe, i także w kontekście dobrego punktu wyjścia dla udziału w 23. edycji). Jeśli chodzi o te lokaty, to w praktyce będzie trzeba je utrzymywać dalej (jeśli będziesz chciała utrzymywać środki przez cały - najprawdopodobniej 122-dniowy - okres wynikający z udziału w 23. edycji). Albo skorzystać z promocyjnego oprocentowania na KO tylko do czasu zakończenia lokat (gdy będziesz chciała wycofać środki z tych lokat).

   Usuń
 9. Idea zaczyna sierpień od kolejnych obniżek - lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS znowu zapikowała!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomimo tego wciąż mają jedne z lepszych ofert na rynku :)

   Usuń
 10. Idea Bank poleciał w kulki z oprocentowaniem, skoro zlecieli do ok 2% to wycofuje od nich pieniądze i idę do Pekao S.A na lokatę 3% plus 200 zł premii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekamy na kolejną aferę to wtedy znów zmądrzeją.

   Usuń
  2. O co konkretnie chodzi? Z czym 'zlecieli' poniżej 2%?

   Usuń
  3. Od 1. lipca obniżyli oprocentowanie na KO.

   Usuń
  4. Ja mam w Idea dwie roczne 6-cyfrowe lokaty na 3,5% - życie jest piękne :)

   Usuń
  5. Przy próbie przelewu do niemal każdego banku oferują ponad 2% na Lokacie Zawrotnej.

   Usuń
 11. Czytałem właśnie ciekawy artykuł w którym jest odpowiedź na przyczyny tak niskiego oprocentowania na lokatach. Banki mają za dużo pieniędzy, a ludzie biorą za mało kredytów:
  "Depozyty bankowe osób prywatnych w czerwcu wyniosły 802 mld zł i były większe aż o 80 mld zł rok do roku. Firmy na kontach miały natomiast o 25 mld zł więcej. Razem 105 mld zł więcej depozytów. Tymczasem kredyty przyrosły o łącznie 77 mld zł."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kumulacja efektów polityki socjalnej i drukowania pieniądza. W PL możemy się tylko (jeszcze) cieszyć z oprocentowania jakie jest bo w UE to 0,1-0,5%. Ja ostatnio czytałem o bankach w Danii które dla kredytów hipotecznych dają zerowe oprocentowanie! I jest to oprocentowanie stałe. Właściwie to jak się ma gotówkę to lepiej i tak brać kredyt.

   Usuń
  2. Kredyty w strefie € to suma LIBOR i prowizji banku - nie jest aż tak różowo :)

   Usuń
  3. To prawda, choć Dania nie jest w strefie € :)

   Usuń
 12. Ważne że chociaż Euro rośnie bo wtedy rośnie limit BFG :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że kurs euro nie jest stabilny więc ten limit może też spaść i zamiast dziś obowiązującego ok. 435 tys. zł możesz mieć za jakiś czas np. 425 tys. zł. A trzeba mieć też na względzie że do wpłaconej kwoty będą doliczone odsetki naliczone do dnia upadku banku.

   Usuń
  2. Jest dokładnie odwrotnie - to kurs złotego względem innych walut jak np. CHF czy EUR0 jest niestabilny :)

   Usuń
  3. raczej "kilka osób" bawi się kursem jak chce i jak im wygodnie

   Usuń
  4. Idea i Getin to już taka nędza % że odstają od innych

   Usuń
  5. Taka nędza że ciągle więcej niż w innych bankach.

   Usuń
  6. O kursie złotego względem innych walut od lat decyduje londyńskie City :)

   Usuń
  7. Wczoraj znowu była istna rzeźnia na złotym!

   Usuń
 13. Getin Noble Bank poinformował w środę 14. sierpnia, że zakończył działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego. Bankowi nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu jego dokapitalizowanie.

  W styczniu b.r. Getin Noble Bank i Idea Bank uzgodniły i podpisały plan połączenia, które nastąpić miało poprzez przeniesienie całego majątku GNB jako spółki przejmowanej na Idea Bank jako spółkę przejmującą. Banki informowały także, że podjęły działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego, który dokapitalizowałby połączony bank.

  Pod koniec maja KNF odmówiła wydania zezwolenia na połączenie Idea Banku z Getin Noble Bankiem.

  Strata netto grupy Getin Noble Banku w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 157,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 42 mln zł.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nest Bank już drugi raz w tym miesiącu obniżył oprocentowanie lokat (Lojalnej i na Nowe Środki). Teraz max. 2,3% na 2 lata. Krótsze jeszcze gorzej.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...