Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonusy do 2000 zł za PKO Konto Firmowe e-Biznes

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

31.07.2019

Bonusy do 2000 zł za PKO Konto Firmowe e-Biznes

Największy bank w Polsce odpalił promocję konta firmowego.

Bonusy do 2000 zł za PKO Konto Firmowe e-Biznes
Ostatnio w bankach obrodziło tego typu propozycjami, bo spore pieniądze dla przedsiębiorców oferują też inne promocje bankowe. Tym razem do wzięcia czeka rekordowa kwota, bo aż 2000 zł! Choć realnie wyciśnięcie całej sumy jest dość trudne. No i z propozycji skorzystać mogą prowadzący wyłącznie wybrane rodzaje działalności gospodarczej.

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualnie dostępne promocje kont firmowych.]

💡 Na samym początku przypomnę, że to niejedyna obecnie propozycja od PKO BP. Do wzięcia jest także premia 100 zł za otwarcie konta osobistego (i po 100 zł za jego polecanie).

Dla kogo promocja konta firmowego w PKO BP? Uczestnikiem może być przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą o rocznych wpływach do 5 mln zł. Z udziału wykluczone są osoby, które na dzień rozpoczęcia okresu promocji (17.05.2019 r.) posiadały w PKO BP rachunek bieżący dla swej firmy (identyfikacja odbywa się po numerze NIP).

Premia ma być wypłacona wyłącznie uczestnikom, którzy na dzień złożenia wniosku o konto prowadzą działalność gospodarczą w ramach następujących kodów PKD: 45.11.Z, 45.19.Z, 45.31.Z, 45.32.Z, 45.40.Z 46.11.Z 46.12.Z 46.13.Z 46.14.Z, 46.15.Z 46.16.Z, 46.17.Z 46.18.Z, 46.19.Z 47.91.Z, 47.99.Z.
💡 Jeśli nie łapiesz się na promocję PKO BP, sprawdź inne okazje do bankobrania z kontem firmowym (już bez ograniczeń do określonych kodów PKD). Do zdobycia czeka: nawet 1700 zł za konto w Alior Banku lub do 600 zł za konto w Idea Banku.

Zasady promocji w PKO BP. By wziąć udział w akcji "2 000 zł dla e-Biznesu":
 • najpóźniej do 16.08.2019 r. złóż wniosek o PKO Konto Firmowe eBiznes wraz z wydawaną do niego kartą PKO Biznes Partner i zawrzyj umowę z bankiem;
 • wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów współpracujących za "pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących".

Dalej przyjdzie już zdobywać bonusy za różnego rodzaju aktywności, którymi wykazywać się można w okresie 6 miesięcy kalendarzowych od dnia otwarcia konta firmowego w PKO BP (wliczając w to już miesiąc otwarcia konta; przykładowo: jeśli konto otworzysz w lipcu, to warunki należy spełniać od lipca do grudnia). I tak otrzymasz: 
 • jednorazowy bonus 200 zł za otwarcie konta i rejestrację działalności gospodarczej w CEIDG za pośrednictwem bankowości iPKO oraz

  za każdy miesiąc kalendarzowy (czyli maksymalnie 6 razy):
 • bonus 50 zł za przelew do ZUS kwoty min. 250 zł; 
 • bonus 100 zł, jeśli Twe konto firmowe w PKO BP zostanie uznane kwotą min. 2 000 zł z tytułu płatności online (zgodnie z regulaminem chodzi w tym przypadku o uznania z tytułu płatności pay-by-link, których nadawcą jest: PayU S.A., Pay Pro S.A., DOTPAY SP. Z O.O., ECARD S.A., BLUE MEDIA S.A., KRAJOWY INTEGRATOR PŁATNOŚCI S.A., DIALCOM24 SP. Z O.O., CASHBILL SA, CENTRUM ELEKTRONICZNYCH USŁUG PŁATNICZYCH ESERVICE SP. Z O.O., VOYAGER.COM SP. Z O.O., PAYLANE SP. Z O.O., MENNICA POLSKA OD 1766 SP. Z O.O); 
 • bonus 100 zł za korzystanie z usługi e-sklep poprzez serwis iPKO (wymagana jest realizacja przelewu z konta firmowego do Shoplo na kwotę min. 49 zł; czyli de facto w tym przypadku bonus "na czysto" wyjdzie mniejszy, bo jego część w praktyce będzie rekompensatą poniesionego kosztu);
 • bonus 50 zł za skorzystanie z pożyczki na start (wypłacany proporcjonalnie od daty skorzystania z pożyczki na start) - i to niestety także bardziej kolejny koszt, niż korzyść. Bonus jedynie zrekompensuje zapewne tylko część kosztów (odsetek).

Biorąc udział w promocji, pamiętaj o zapisie: 
"Uczestnik Promocji traci prawa związane z uczestniczeniem w Promocji w momencie zamknięcia rachunku firmowego w ciągu 6 miesięcy od daty jego otwarcia, wliczając w to miesiąc przystąpienia do Promocji" 

W tym samym okresie także nie wycofuj wyrażonych zgód marketingowych oraz nie zgłaszaj "sprzeciwu na profilowanie", bo to wykluczy Cię z promocji.

Bonusy mają być wypłacane do 30. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania. Przy okazji przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje wypłacane w promocji należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.

Ile kosztuje PKO Konto Firmowe e-Biznes?


Uczestnicy promocji, na podstawie regulaminu akcji, łapią się także na preferencyjne warunki prowadzenia konta:
"1) 0 zł za prowadzenie Rachunku Firmowego przez 24 miesiące, po upływie tego okresu prowadzenie Rachunku Firmowego również będzie bezpłatne jeśli w danym miesiącu zostanie zrealizowana płatność do ZUS z Rachunku Firmowego, w przypadku braku spełnienia warunku opłata za prowadzenie rachunku pobierana będzie w wysokości określonej w Taryfie prowizji i opłat bankowych określonych dla PKO Konta Firmowego, która może ulegać zmianom w okresie obowiązywania umowy Rachunki Firmowego na zasadach przewidzianych w Regulaminie rachunków bankowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Powszechnej Kasie Oszczędności Banku Polskim Spółce Akcyjnej [obecnie ta opłata wynosi 25 zł miesięcznie - przyp. Mr. Złotówa], 
2) 0 zł za 100 pierwszych przelewów zewnętrznych w danym miesiącu zleconych za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO (w tym do ZUS i Urzędu Skarbowego) z wyłączeniem przelewów natychmiastowych, przelewów za pośrednictwem SORBNET 2 oraz przelewów z rachunków pomocniczych, 
3) 0 zł za wpłaty we wpłatomatach PKO Banku Polskiego do 50 000 zł miesięcznie, 
4) 0 zł za wypłaty gotówki w PLN z obcych bankomatów przy użyciu BLIK, 
5) 0 zł za powiadomienia sms przez 3 m-ce od daty aktywacji usługi, 
6) 0 zł za wydanie karty debetowej PKO Biznes Partner, 
7) 0,6% min. 10 zł za wpłaty gotówkowe w złotych dokonywane w formie otwartej w oddziałach na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim, 
8) 0,6% min. 10 zł za wypłaty gotówkowe dokonywane w formie otwartej w oddziałach z rachunków bankowych prowadzonych w PKO Banku Polskim, w kwocie nie wymagającej awizowania"


Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce Marcie i Czytelnikowi podpisanemu jako Metkor.

Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Odnoszę wrażenie że tą "promocją" to chcą więcej dla siebie zarobić niż dać klientowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 600 zł można zdobyć na luzie. Tylko te PKD...

   Usuń
 2. Wystarczy prowadzić działalność z jednym z kodów PKD, czy wszystkimi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie zapis brzmi dokładnie tak:

   "Premia zostanie przyznana Uczestnikom, którzy na dzień złożenia wniosku o Rachunek Firmowy prowadzą działalność gospodarczą w ramach następujących kodów PKD: 45.11.Z, 45.19.Z, 45.31.Z, 45.32.Z, 45.40.Z 46.11.Z 46.12.Z 46.13.Z 46.14.Z, 46.15.Z 46.16.Z, 46.17.Z 46.18.Z, 46.19.Z 47.91.Z, 47.99.Z"

   Faktem jest, że brak doprecyzowania, iż wystarczy minimum jeden z tych kodów, ale z drugiej strony wszystkich też się nie da posiadać (regulamin wymienia 16, a z tego co kojarzę, to w chwili obecnej w CEiDG podać można do 10 kodów PKD).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...