Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank ponownie daje 3% na koncie oszczędnościowym (do 200 000 zł)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

22.07.2019

Getin Bank ponownie daje 3% na koncie oszczędnościowym (do 200 000 zł)

Uff. A jednak, Getin Bank utrzymał 3% dla nowych środków na swym koncie oszczędnościowym.

Getin Bank ponownie daje 3% na koncie oszczędnościowym (do 200 000 zł)
Getin nie uległ ogólnie dominującej wśród banków tendencji obniżania oprocentowania. Utrzymał stawkę 3% w skali roku, ale o połowę ściął limit maksymalnej kwoty jaka może być objęta promocją oprocentowania na tym poziomie. Zamiast nawet 400 tys. zł, teraz propozycja dotyczy kwot do 200 tys. zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje Getin Banku.]

Z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, gdyż warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie jest wpłacenie "nowych środków". Ale dla tych pierwszych, którzy dopiero teraz otworzą konto w Getinie, do wzięcia jest też jeszcze gwarantowany bonus 50 zł, który bank wypłaci oprócz odsetek (ale o tym za chwilkę).

Konto oszczędnościowe 3% w Getin Banku


Najważniejsze parametry nowej oferty Getin Banku w ramach 22. edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym to: 
 • oprocentowanie dla nowych środków: 3,0% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł (dla kwoty w przedziale od 200 000,01 do 400 000 zł oprocentowanie wynosi już tylko 2%);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, do których należą: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze masz) konta osobistego oraz oszczędnościowego w Getin Banku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz (przede wszystkim) 
  • wpłacenie pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji (od 22.07. do 18.08.2019 r.).

Udział w promocji biorą wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe (w tej sytuacji nie warto więc zakładać konta wspólnego). Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe będzie "nowymi środkami" (ale jeżeli jesteś już klientem Getin Banku, to objaśnienia dotyczące wyliczenia środków objętych promocyjną stawką znajdziesz nieco niżej).

Jeśli oprócz odsetek w prosty sposób chcesz też zgarnąć dodatkowy, gwarantowany bonus 50 zł (i ewentualnie 2 bilety do kina) za otwarcie konta osobistego w Getinie, to sprawdź wpis z prześwietleniem promocji Getin Banku (tam znajdziesz link do wniosku, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu oraz dowiesz się jak ten kod uzyskać).

Getin Bank za otwarcie, ani za prowadzenie konta oszczędnościowego nie pobiera opłat (bez warunków). Ale jak to w większości banków, w każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można wyłącznie jeden przelew za darmo. Drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym to koszt 9 zł. Jednak w Getin Banku jest pewien sposób, by tej opłaty unikać - darmowe są bowiem także wypłaty (bez limitów ilościowych) z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilają lokatę zakładaną w Getin Banku (gdy we wniosku o lokatę wskażesz konto oszczędnościowe jako rachunek do zasilenia lokaty). 

By załapać się na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, niezbędne jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego w Getin Banku. Szczegóły aktualnej oferty tego banku przedstawiam tutaj

I to wszystko, co istotne dla nowych klientów. Teraz czas na kluczowe informacje także dla tych, którzy już korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na promocję oprocentowania.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku jest wpłacenie "nowych środków", którymi dla banku są: 
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych" 

Saldo początkowe na potrzeby aktualnej edycji promocji wyliczane jest na 15.07.2019 roku. Getin Bank sumuje w tym przypadku wszystkie środki klienta zgromadzone na koniec tego właśnie dnia na produktach depozytowych (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te trzeba będzie utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, a to co jest nadwyżką, będzie własnie objęte promocyjną stawką oprocentowania.

Ale wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem banku. Udziału w obecnej, 22. edycji promocji nie można łączyć się z poprzednimi edycjami, więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że większość z poprzednich odsłon promocji raczyło klientów promocyjną stawką przez 122 dni). 

Poza tym:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 22.07.2019 r. do 18.08.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”." 

Jeżeli posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmie wyłącznie najstarszy z tych rachunków, a może być to dowolne konto oszczędnościowe z oferty Getin Banku ("z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka, Kont Oszczędnościowych Premium, Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver oraz Kont Oszczędnościowych, które Bank wprowadzi do oferty w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej").


Przydatne dokumenty: 

44 komentarze:

 1. Nie do końca rozumiem ten fragment. Można prosić o wytłumaczenie? Mam obecnie środki na koncie oszczędnościowym w Millennium ale niestety przegapiłem w tamtym tygodniu wycofanie ich z uwagi na badanie salda. Szukam więc innego atrakcyjnego konta oszczędnościowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorki, wycięło mi tekst. Chodzi o to: "Środki te trzeba będzie utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, a to co jest nadwyżką, będzie własnie objęte promocyjną stawką oprocentowania."

   Usuń
  2. Proste codziennie o północy system sprawdxi ile masz górki i ta górka złapie sie ba lepszy procent

   Usuń
  3. Przykładowo: 15.06 miałeś 1000 zł. No to teraz jak dopłacisz i będziesz mieć 10000 zł to 3% będzie dla kwoty 9000 zł, a 1000 zł musisz cały czas trzymać.

   Usuń
 2. MojA poprzednia edycja kończy się 30 lipca więc nie wiem czy dobrze rozumiem ze nie mogę skorzystać z obecnej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz, bo:
   "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 22.07.2019 r. do 18.08.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."

   Usuń
 3. Jeżeli w chwili obecnej posiadam konto oszczędnościowe gdzie promocyjne oprocentowaniem zostało zakończone w ostatnim czasie to jak mogę teraz załapać się na nową promocję ?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Ale jeszcze znaczenie ma saldo z 15.07

   Usuń
 4. A ja kasę wycofałem 17 lipca. Czyli jeśli teraz wpłacę ją z powrotem to jednak nie będą nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to dla banku nie będą nowe środki.

   Usuń
 5. Otworzyłem kiedyś lokatę w Getin przez internet, która kończyła się dawno temu. Nigdy nie miałem tam konta.
  1) Czy mogę teraz otworzyć konto oszczędnościowe bez kuriera czy wizyty w oddziale, mając dostęp tylko do bankowości internetowej?
  2) Rozumiem, że muszę otworzyć też konto osobiste by mieć wyższe oprocentowanie, Czy mogę to zrobić też z bankowości internetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) prawdopodobnie tak.
   2) tak, musisz. Z tym że we wniosku przez bankowość może nie być miejsca na podanie kodu polecającego

   Usuń
 6. Czy to widać w bankowości kiedy skończyła się stara promocja?
  Jak myślę... to trzeba sobie samemu wyliczyć od momentu pierwszej wpłaty dodać 122 dni lub 152 dni zależy która edycja, przy czym nie wiem jak to jest gdy przed 22 lipca wypłaciłem np. wszystkie pieniądze z KO i z konta osobistego, a edycja jeszcze trwa, też pewnie nie można skorzystać z nowej edycji?
  Może to ktoś niestety... potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz też napisać w bankowości. Odpowiadają szybko. Ja dzisiaj rano pytałem i odpowiedź dziś przyszła. Wyjaśniają bardzo szczegółowo.

   Usuń
 7. U mnie jeszcze trwa XVIII edycja. Ale saldo nowych środków i tak mam na mega minusie więc nic mi z tego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Saldo początkowe wyliczane jest na 15. lipca nie przez przypadek, gdyż to dla wielu ludzi dzień wypłaty bonusu za aktywność :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale przecież to tylko kilka złotych ;)

   Usuń
 9. myślicie że idea coś dorzuci powyżej 2.8%?? np jakaś lokata letnia bo teraz kończa sie lokaty wiosenne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię. Odkąd przyszedł kurator od KNF-u to raczej tną oprocentowanie.

   Usuń
  2. Nie ma żadnej presji. Ani zewnętrznej, ani już wewnętrznej by podwyższać. Dla nowych środków dają 2,8% co i tak jest dużo patrząc na to co się porobiło ostatnio w innych bankach.

   Usuń
 10. Cóż ja zamknąłem u nich wszystko i robi tak dużo ludzi z jakimi rozmawiam, niech liczą straty bo myślą że ktoś będzie się bawił w nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KO zawsze były tak pomyślane, że istniał dzień wyliczenia tzw. salda początkowego - nihil novi.

   Usuń
  2. Jedni odchodzą, inni przychodzą. Tak się kręcą wszystkie biznesy.

   Usuń
 11. Szkoda, że limit to jedynie 200K - lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepszy niż 10k jak na wielu "promocyjnych" lokatach xD

   Usuń
  2. To fakt, bo zazwyczaj limit na KO to 400K.

   Usuń
  3. Nie ma co narzekać, bo te ewidentnie najlepsza oferta na rynku. KO w Millennium jest tylko do 100K @ 2,7% oraz trudniejsze warunki utrzymania ROR.

   Usuń
 12. Jak wycofalem pieniążki 15 lipca do millenium(tamta edycja) to łapie się na nowe środki na to 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się saldo na koniec dnia więc tak.

   Usuń
  2. Regulamin Oferty Specjalnej „Na nowe środki” – XXII edycja
   II. Definicje
   3. Data Salda początkowego – dzień wyliczenia Salda początkowego dla Uczestnika określony jako 15.07.2019 r.

   Usuń
 13. Jakie jest oprocentowanie standardowe? Pytam, gdyż wygląda na to, że po zakończeniu okresu 122 dni będę za granicą i migracja kasy z Getin nie będzie możliwa - SMS do autoryzowania przelewów zewnętrznych wysyłane są jedynie na terytorium Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,05-1,3%. SMSu bank nie wysyła? To niemożliwe. Nie wie czy jesteś za granicą jak masz podany polski nr tel. Alternatywnie możesz ustawić przelew przed wyjazdem z datą wykonania w przyszłości.

   Usuń

  2. Do 50K - 0,85% (Millennium 0,60%)
   Od 50K do 100K - 0,95% (Millennium 0,70%)
   Od 100K do 500K - 1,05% (Millennium 0,90%)

   Usuń
  3. Precyzyjniej: Getin wyśle SMS, który niestety nie dojdzie do odbiorcy - taki klimat :)

   Usuń
  4. To prawda. SMS do autoryzacji operacji nie dotrze do abonenta przebywającego w chwili wysłania poza granicami Polski.

   Niestety kilka lat temu Getin de facto uniemożliwił funkcjonowanie odbiorców zaufanych na zasadach jakie obowiązywały wcześniej czyli bez obowiązku autoryzacji przelewów zewnętrznych kodem SMS. Nikt w banku tego nie przyzna jaki był tego powód, ale zapewne chodziło o solidną wtopę.

   @Anonimowy, 26 lipca 2019, 22:45 - skąd pochodzą te liczby: 1,05-1,3%?

   Usuń
 14. Czy zakładając konto z poziomu bankowości elektronicznej - w formularzu jest tam miejsce na wpisanie kodu polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno być (było w poprzednich edycjach). Tyle tylko, że przez bankowość elektroniczną nie zawsze da się otworzyć, bo może pojawiać się komunikat o braku potrzebnych danych (lub coś podobnego).

   Usuń
 15. Konto Proste zasady i KO założyłam 25lipca. Do kiedy muszę wpłacić pieniądze na KO? Bo lokata mi się kończy dopiero 7sierpnia...
  Czy 1000zl w ramach bonusu za aktywność to ma być wpływ na konto z innego banku czy od pracodawcy? Pan na infolinii powiedział że od pracodawcy. Zaskoczona jestem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pyt.: Do kiedy muszę wpłacić pieniądze na KO?
   Odp.: Do do 18.08.2019 r. włącznie.

   Pyt.: Czy 1000zl w ramach bonusu za aktywność to ma być wpływ na konto z innego banku czy od pracodawcy?
   Odp.: Z innego banku bądź z konta firmowego GNB.

   PS. Nigdy nie ufaj ludziom z infolinii - taki klimat.

   Usuń
  2. Też tak samo uważam. Lepiej zapytać tu lub nawet zrobić po swojemu. Słowa pracowników banku nie są wiele warte.

   Usuń
 16. Czy kod polecajacy jest jeden dla pięciu potencjalnych nowych klientów? Czyli taki sam kod daje osobom którym polecam konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako polecający masz jeden kod w danej edycji dla wszystkich osób, które polecasz.

   Usuń
 17. I od dzisiaj już tylko 2,80%
  LOL

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...