Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla klientów Banku Millennium korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

16.07.2019

Przypomnienie dla klientów Banku Millennium korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit

Nadszedł czas, by przygotować się na kolejną (miejmy nadzieję) edycję promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Przypomnienie dla klientów Banku Millennium korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit
Dla osób korzystających z konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium istotną datą jest 20.07.2019 r. Bo to właśnie na ten dzień najlepiej posiadać jak najmniej środków na rachunkach w tym banku, by z korzystnym dla siebie saldem przygotować się do załapania się na kolejną promocję oprocentowania dla "nowych środków".

💡 Jeśli jeszcze nie jesteś klientem Banku Millennium, sprawdź promocję, w której w łatwy sposób zgarniesz gwarantowany bonus 200 lub nawet 300 zł na start. Promocja trwa już tylko do piątku (tj. 26.07.2019 r.).

Prosty trik dla dotychczasowych klientów


Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium może nie oferuje najwyższego oprocentowania (bo przecież jest chociażby propozycja Getin Banku z oprocentowaniem do 3,5% lub 3% w Pekao), ale już od bardzo dłuższego czasu jest jednym z najlepszych tego typu kont oferowanych przez banki w Polsce. To dlatego, że nawet obecni klienci Banku Millennium ciągle mogą korzystać z promocji oprocentowania, lokując w praktyce te same środki. Chociaż trzeba pamiętać, że ta wyższa stawka oferowana jest tylko dla "nowych środków"! Kluczowe jest tylko zastosowanie pewnego prostego triku, który to umożliwia.

Co i kiedy zrobić?


Bank Millennium po zakończeniu danej edycji promocji, już kolejnego dnia odpala jej kolejną odsłonę, a dniem badania salda środków wyznacza wówczas dzień poprzedzający start nowej edycji. I ta zasada stosowana jest od dawna, edycja po edycji (a tych w sumie mieliśmy już 14), więc pozostaje nadzieja, że i tym razem stanie się podobnie.

Nowa edycja powinna wystartować w niedzielę (21.07.2019 r.), a wtedy moment badania salda środków przypadnie na koniec dnia 20.07.2019 r. Jeśli planujesz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z kolejnej edycji, dobrze się do tego przygotować poprzez wypłacenie środków z rachunków w Banku Millennium. Środki wystarczy wycofać chwilowo, bo już w niedzielę (a w praktyce - ze względu na sesje Elixir działające wyłącznie w dni robocze - w poniedziałek) ze środkami będzie można wrócić.

Pamiętaj, że do wyliczania salda bank bierze nie tylko środki na koncie oszczędnościowym, ale również na wszystkich innych rachunkach klienta w Millennium.
💡 O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium.

Limit uciążliwy dla zamożniejszych


O tym chwilowym wycofywaniu środków z Millennium przypominam już teraz, bo osoby posiadające więcej niż 50 000 zł na rachunkach w Banku Millennium wcześniej muszą pomyśleć o ich wycofywaniu. Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi 50 000 zł, więc jeśli ktoś ma ulokowane w tym banku np. 90 000 zł, przelewy będzie trzeba rozłożyć na 2 dni.

Jak uniknąć kosztów? 


Wspomniany dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami w Banku Millennium. Dowolne środki (nawet większe kwoty) z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku możesz przelać od razu. I tak zresztą najlepiej zrobić, bo z konta oszczędnościowego tylko jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny będzie trzeba zapłacić 7,50 zł.

Jeśli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego w taki właśnie sposób? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na taką samą, wysoką kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno dyspozycja klienta).

By jak najdłużej utrzymywać środki na koncie oszczędnościowym Profit (na którym zapewne masz obecnie 2,7%), można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł). W środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. I w środę też zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Czy promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium znów się powtórzy i znów będzie można wpłacać te same środki, jako "nowe środki"? Miejmy nadzieję. W poprzednich edycjach taki scenariusz się powtarzał.

Alternatywne konta oszczędnościowe?


W innych bankach promocyjne oprocentowanie zazwyczaj obowiązuje tylko przez określony czas, by później spaść do standardowego. To spora różnica względem propozycji Millennium. Ale mimo tego czasowego ograniczenia, chociażby na wysokość oprocentowania, kilka propozycji jest godne uwagi:

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


45 komentarzy:

 1. Złotówa, dlaczego w opisie metody uniknięcia 'pułapki' z dniem badania salda używasz przykładu 90K na KO Profit skoro limit dla podwyższonego oprocentowania na tym koncie to 100K?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. proste złotówa ma 90 k na tym koncie i dał przykład z zycia wzięty

   Usuń
  2. Przelewy na 50 000 zł jednego dnia plus 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł trzeciego dnia daje sporo więcej niż 90K, czyż nie?

   Usuń
 2. O co może chodzić Millennium jeśli przez zmianę kwoty przelewu o 2 grosze z dnia na dzień da się 'uśpić' ich czujność? Działalność bankowa to nie zabawa w przedszkolu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to algorytm mają tak ustawiony a nie człowiek sprawdza. Jak pod rząd są te same powtarzane kwoty przelewów czy płatności to jest podejrzenie fraudu i automatycznie to blokuje. Miałem tak już np. w Toyota Banku jak pod rząd zrobiłem 2 płatności kartą w tym samym miejscu i na tę samą kwotę (20 zł). Dzwonili potwierdzić czy to ja robię.

   Usuń
  2. Czyli jednak ten ich 'algorytm' to lipa? Co mają płatności kartowe na drobne do kilku przelewów tego samego dnia na circa 50K to już inna sprawa.

   PS. Fraud to po polsku oszustwo.

   Usuń
 3. Jak uczestniczę w tej 14 edycji promocji do 20.07.2019 roku, to po wyzerowaniu konta na dzień 20.07.2019 roku automatycznie będę uczestniczył w kolejnej edycji po zakończeniu 92 dniowego promocyjnego oprocentowania? Czy tak to działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Po ponownej wpłacie kasy na KO dalej będziesz objęty warunkami 14. edycji do 'wyczerpania' 92 dni, które rozpoczęły się w chwili przystąpienia.

   Usuń
  2. Każdy ma indywidualnie liczony okres 92 dni z 2,7% w danej edycji. Jeśli ten okres ci się skończy np. 3. sierpnia, to ta wypłata jest teraz tylko po to żeby od 4. sierpnia ta kasa leżąca na KO była zidentyfikowana jako nowe środki (względem 20. lipca) i wtedy od razu przejdziesz z jednej edycji na kolejną. Nic już wtedy nie robiąc.

   Usuń
 4. A jak przeleję pieniądze z powrotem w poniedziałek to będę mieć wtedy od razu oprocentowanie z tej nowej edycji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Millennium to jeden z lepszych banków działających w Polsce, ale to (celowe?) zamieszanie jakie stwarzają wokół kwestii KO Profit to kuriozum :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jakie zamieszanie? Masz szansę na kolejne promocje % a narzekasz że trzeba 1 przelew na 2 miesiące zrobić. No to możesz trzymać kasę na KO w PKO i pewnie z 0,4% dostaniesz w skali roku.

   Usuń
  2. Ja też uważam że to niepotrzebne zamieszanie. Bo bank i tak jest świadomy, że ludzie robią te przelewy i wracają od razu jak tylko startuje nowa edycja. Pytanie więc po co zmuszać klientów do robienia tych przelewów skoro tak czy siak bank daje nam 2,7%? Millenium jest spoko, ale ja znacznie bardziej docenilabym stałe oprocentowanie zamiast robienia przelewów w kilku ratach + zapisywanie przypomnien w telefonie, że już czas na przelewy.

   Usuń
 6. Czy tą dyspozycję przelewu z KO na ROR z datą wykonania tego przelewu na piątek można zlecić już dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
 7. Specjalnie zrezygnowałem z edycji 13-tej, aby się jeszcze załapać na 14-tą. Nie wiadomo czy trochę nie obniżą oprocentowania dla edycji 15-tej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie rozumiem. W maju była poprzednia edycja (chyba 25 maja). A przecież nie minęły jeszcze 3 miesiące. Jak to działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W skrócie: dostępność promocji to jedno, a obowiązywanie oprocentowania to drugie. Okres 92 dni zazwyczaj nachodzi na kolejną edycję. Tu chodzi jednak o zarezerwowanie sobie oprocentowania z nowej edycji zaraz po zakończeniu 2,7% z obecnej albo z poprzedniej.

   Zobacz sobie instrukcję do której linkuje Złotówa bo tam to najlepiej jest wytłumaczone.

   Usuń
 9. Jak obstawiacie, ile dni potrwa kolejna edycja? Wczoraj skończyłem 13 edycję, dziś zaczynam nową (14). Czy jest sens zerowac teraz konto? Bo prawdopodobnie po 90 dniach, może być juz 16 edycja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj trwają ok. 50-60 dni choć kiedyś była edycja dostępna przez 3 miesiące.

   Usuń
 10. Może głupie pytanie, ale... Jeśli w moim przypadku te 90 dni promocji mija w sierpniu to czy teraz muszę odlewać kasę z oszczędnościowego? Wydaje się że nie, ale skoro nie, to po co są te wpisy o tym, by przypomnieć osobom, że mają odlać kasę? I dlaczego nie jest tak, że skoro jest jedna promocja to następna wchodzi dopiero po 3 miesiącach? Wtedy miałoby to sens, a tak w moim przypadku jestem w połowie 90 dniowego okresu, a wyskakują mi wpisy, że rusza kolejna edycja i mam odlać kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd znowuż wzięło się 90 dni?

   Usuń
 11. Jeśli teraz (na dzień badania salda) nie odlejesz kasy to stracisz dobre oprocentowanie w kolejnej edycji, w którą wskoczysz, jak skończy ci się obecna edycja czyli za (+ -) 45 dni. Jeśli teraz wycofasz środki na weekend to za (+-) 45 dni będziesz mógł nie ruszać swojej kasy na koncie oszczędnościowym i nadal będzie ona procentowała na 2,7%.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam Bede teraz korzystał z tego pierwszy raz, przed piątkiem wyzeruje konto, w poniedziałek wpłacam np 40K ale od razu nak konto profit czy najpierw na zwykły rachunek w Milenium a potem przelew wewnetrzny na profit?
  Pytanie dodatkowe przypuśćmy ze minie 20dni bede chciał wypłacić te 40K co z odsetkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie jak wpłacisz. Można przelać bezpośrednio na konto oszczędnościowe. Nie ma to znaczenia. Odsetki zawsze dostaniesz za te dni w których kasa była na koncie oszczędnościowym. Nawet jak ją wypłacisz. Odsetki zawsze są jednak dodawane na koniec miesiąca.

   Usuń
 13. Zgubiłam się korzystam z 14 edycji oprocentowania promocyjnego środki założone 05.07.2019 do 04.10.2019 czy muszę wyczyścić ro na 20.07.2019? Info na ro że saldo z dnia badania poprzedniej promocji to 25.05.2019

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie nie musisz. Pewnie do 4.10. zdąży się pojawić nowa, czyli 16. edycja. I wtedy przed nią będzie należało wypłacić (czyli na ostatni dzień 15. edycji). Ale nie wiadomo jak będzie trwała 15. edycja. Ostatnio to zazwyczaj ok. 2 mies.

   Usuń
  2. Czyli że jak mam oprocentowanie promocyjne do od 01.06 do 31.08 14 edycja to wycofać środki i potem wpłacać na 15 czy czwkać na 16 ?

   Usuń
  3. Anonimowy 16 lipca 2019 23:24
   Trudno przewidzieć, do kiedy będzie 15 edycja KO Profit. Jeśli koniec 15 edycji w twoim przypadku będzie przed 31.08.2019 roku, wtedy 19.07.2019 roku trzeba wyzerować konto. Jeśli po 31.08.2019 roku, co jest bardziej prawdopodobne nie trzeba teraz, a dopiero przed 16 edycją.

   Usuń
 14. Warto dodać, że od 14 września dla osób korzystających z mobilnej autoryzacji przelewów limit przelewów będzie wynosił 100 tysięcy zł.
  Dla operacji autoryzowanych kodem SMS limit przelewów nadal pozostanie na poziomie 50 tysięcy złotych.

  OdpowiedzUsuń
 15. Delikatnie odbiegnę od tematu Millennium. Mam pytanie odnośnie KO na nowe środki w Getinie. Tam też się kończy jedna promocja i pewnie zacznie się następna. Czy tam też jest przewidziane badanie salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Getinie to trudne. Dzień badania salda zawsze jest wyznaczany na kilkanaście dni przed edycją. Edycje nie mogą na siebie nachodzić. Ciężki temat.

   Usuń
 16. muszę zrobić w tym miesiącu drugi raz przelew z konta oszczędnościowego na główne, jak uniknąć opłaty 7,50 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od kwoty ale pewnie odsetki i tak ci to odpracują.

   Usuń
  2. No niestety nie da się uniknąć opłaty, regulamin. Pierwszy przelew darmowy, drugi 7,50 zł.

   Usuń
 17. Ciekawe co będzie. Obstawiam że 2,5%, a na osłodę do 200k.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jest 2,7% nadal. Teraz na 100 dni.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem nowicjuszem i tak: założyłam tydzień temu konto w Millenium i jest jeszcze puste. Czy mam do końca miesiąca wpłacić jakieś środki, aby załapać się na oprocentowanie czy lepiej przelać pieniądze pod koniec sierpnia? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie kiedy. 2,7% będziesz mieć przez 100 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na KO Profit.

   Usuń
  2. Obojętnie, ale najpóźniej do 7 IX

   Usuń
 20. Czy ktoś może potwierdzić czy metoda ominięcia tej 'pułapki' z saldem poprzez składanie dyspozycji częściowych przelewów sugerowana przez Złotówę zadziałała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt? Nie wierzę.

   Usuń
  2. Działa. Przerabiałem już kilka razy.

   Usuń
  3. Potwierdzam. Zlecenia z datą przyszłą działają i jednego dnia można przelać 50k+ PLN

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...