Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 200 zł za darmowe konto w Nest Banku (+ lokata 4% na 3 lub nawet 6 miesięcy)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

17.07.2019

Premia 200 zł za darmowe konto w Nest Banku (+ lokata 4% na 3 lub nawet 6 miesięcy)

Wystartowała nowa promocja konta osobistego w Nest Banku.

Premia 200 zł za konto w Nest Banku
I jak to w promocjach tego banku bywa, tak i teraz wymagane jest zapewnienie wpływów - przy czym musi być to wpływ wynagrodzenia, emerytury lub innych wskazanych świadczeń (w tym np. z programu "Rodzina 500+"). Jednak tym razem na szczęście obniżono minimalną kwotę wymaganego wpływu, więc już 500 zł wystarcza, by spełnić ten warunek!

[Aktualizacja w dn. 32.07.2019 r.: z powodu wyczerpania puli wniosków objętych promocją, akcja została zakończona. Kto jednak zdążył już złożyć wniosek, ten może mieć pewność uzyskania swych bonusów (oczywiście po zawarciu umowy o konto i spełnieniu warunków). Sprawdź inne aktualnie dostępne promocje.]

Zatem kto ma dziecko, ten może zapewnić na konto w Nest Banku wpływy świadczenia z "Rodzina 500+" i tyle wystarczy - nie będzie trzeba zmieniać rachunku do wypłaty wynagrodzenia przez pracodawcę. To sytuacja, którą warto wykorzystać, bo we wcześniejszych edycjach bank zazwyczaj wymagał wpływów na sumę min. 1 000 zł, więc było po prostu trudniej (same świadczenia z programu "Rodzina 500+" już nie u każdego wystarczały; tak samo jak u osób o niższym uposażeniu, dorabiających czy niepracujących na cały etat).

Dla kogo ta promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, posiadająca polski dowód osobisty lub paszport, która nie posiada i w okresie co najmniej 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie posiadała konta osobistego w Nest Banku. Wykluczenie obejmuje także osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto obecnie rozpatrywany przez bank.

Nagroda. Do wzięcia czekają premie pieniężne na sumę 200 zł, które bank wypłaci na Twe konto w trzech transzach (1 x 100 oraz 2 x 50 zł). Środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać według własnego uznania.

Limit wniosków. Nest Bank przygotował się na udział 500 uczestników promocji. Gdy pula wniosków się wyczerpie (co jest mocno prawdopodobne, bazując chociażby na doświadczeniach z poprzednich edycji), to na stronie promocji pojawi się komunikat o zakończeniu akcji. Dobra wiadomość jest jednak taka, że:
"Zakończenie Promocji nie będzie miało wpływu na prawa osób, które przystąpiły do Promocji przed jej zakończeniem"

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "200 zł z Nest Kontem dla Ciebie i Twojej rodziny":
 • do 31.07.2019 r. (aczkolwiek miej na uwadze, że promocja może zakończyć się wcześniej) złóż wniosek o Nest Konto wraz z wydawaną do niego kartą (tylko w taki sposób złożone wnioski biorą udział w promocji z premią do 200 zł); 
 • do 31.08.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • najpóźniej do 30.09.2019 r. zapewnij wpływ wynagrodzenia (nieco niżej wyjaśniam czym dla banku jest wynagrodzenie - w praktyce mogą to być także inne świadczenia) w wysokości min. 500 zł oraz (w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym zapewnisz ww. wpływ) wykonaj płatności kartą na sumę 500 zł.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus pieniężny w wysokości 100 zł. Do wzięcia pozostaną jeszcze 2 bonusy po 50 zł. By je uzyskać:
 • w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu spełnienia warunku uzyskania bonusu 100 zł (a więc po miesiącu pierwszego wpływu wynagrodzenia i wykonania płatności na sumę min. 500 zł), w każdym z tych miesięcy: 
  • zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 500 zł oraz
  • wykonaj płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Wypłata premii. Każdy z bonusów otrzymasz do 20. dnia roboczego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Do momentu otrzymania premii nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia umowy.

Ważne wskazówki. Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj, że do płatności kartą (tych na sumę min. 500 zł) nie zaliczą się wypłaty gotówki (w tym cash back), płatności za gry hazardowe, transakcje odwołane lub anulowane oraz "u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie".

Z kolei wynagrodzeniem według regulaminu promocji jest suma wpływów na konto osobiste z tytułu:
"(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie"

Bank daje sobie możliwość poproszenia klienta o udokumentowanie wysokości wynagrodzenia (będzie to należało zrobić w ciągu 7 dni).

Ile kosztuje konto osobiste w Nest Banku?


Lubię opisywać takie konta, jak to, bo jest to całkiem proste:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta i jej posiadanie (bez warunków do spełnienia);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Czyli jest prosto i klarownie. Wniosek o konto objęte promocją z premią do 200 zł złożyć można wyłącznie na stronie promocji. Wówczas umowę z bankiem zawrzeć można na jeden z poniższych sposobów:
 • podczas wideorozmowy z konsultantem banku;
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (ale możliwe jest to tylko z wąskiego grona banków, do których należą: Alior Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank i T-Mobile Usługi Bankowe) - w tym przypadku ważne, by dane przy przelewie idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku o konto; 
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku możesz podać adres miejsca podpisania umowy inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy) lub 
 • w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku wybierając odpowiadającą lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj, by doradca w placówce koniecznie kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji) i nie przyjmował kolejnego.

Jakiekolwiek dodatkowe produkty, które można wybrać we wniosku (np. konto oszczędnościowe, konto walutowe, limit w koncie czy przeniesienie konta z innego banku) są dobrowolne - regulamin promocji nie wymaga ich wybierania. Podobnie rzecz ma się ze zgodami marketingowymi - możesz, ale nie musisz ich zaznaczać.

Dodatkowa zachęta: lokata 4%


Do skorzystania z promocji zachęcić może nie tylko premia do 200 zł, ale też promocyjna lokata (to już opcja dodatkowa - dla chętnych, bo regulamin promocji z premią tego nie wymaga).

Nest Lokata Witaj z bardzo dobrym - jak na obecne czasy - oprocentowaniem 4% w skali roku dostępna jest w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Na depozyt można wpłacić do 10 000 zł, a oprocentowanie będzie obowiązywać - w zależności od samodzielnie wybranego okresu - przez 3 lub 6 miesięcy. Krótszy okres nie wymaga spełniania dodatkowych warunków, ale jeśli wybierzesz lokatę na pół roku, to na konto będzie trzeba zapewnić wpływy wynagrodzenia (ale już na sumę min. 1000 zł; więcej na temat tej lokaty tutaj).


Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. No to 500+ nie pójdzie do Millennium a jednak do Nest Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nad tym myślę. Bo jednak 200 zł to więcej niż 100 zł. A wynagrodzenia przenosić nie mogę bo mam wymóg przy umowie o kredyt hipoteczny.

   Usuń
  2. Aktualny okres zasiłkowy 500+ niedługo się kończy, zmieniać konto do wypłaty kiedy zostały raptem dwa miesiące? W "moim urzędzie" dwa miesiące zajęłoby wprowadzenie takiej zmiany :)

   Termin zapewnienia wpływu do 30.09 nie został najszczęśliwiej dobrany, miesiąc później i możnaby podawać nowe konto we wniosku 500+ na nowy okres

   Usuń
 2. Czy możliwe jest zdalne zamknięcie konta w tym banku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie że obniżyli do 500 zł, bo bym się załapał ze stypendium, ale niestety dostanę je dopiero w październiku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanko o tę lokatę 4%. Czy już we wniosku muszę co zaznaczyć żeby ją założyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie musisz zaznaczać. Lokata jest dostępna w bankowości internetowej dla każdego nowego klienta przez 30 dni od otwarcia konta.

   Usuń
 5. Czy zgody marketingowe są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 6. kazali komuś potwierdzać wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wpływ musi być przez pracodawcę czy może być z konta w innym banku lub przez znajomego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednich edycjach przechodziło wszystko.

   Usuń
 8. Czy uprzednio trzeba jeszcze w banku złożyć jakiś wniosek o przeniesienie wpływów czy to się załatwia samemu? Bo nie widzę takiego wymogu. A w Santanderze i CA trzeba było kwity robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samemu. Tu nic składać ani uzupełniać nie trzeba.

   Usuń
 9. Czy do płatności kartą zaliczają się też transakcje online?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy sprytny Bill załatwi sprawę wydatkowania tych 500zl czy tez wykluczone są transakcje z mcc 4900?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,
  jak długo należy utrzymywać płatność kartą 500 zł?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy jeszcze da się skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jeśli promocja się skończy to będzie informacja na stronie promocji

   Usuń
 13. Zawnioskowałem o konto z kartą. Ale nie widzę jej po zalogowaniu do bankowości. Czy ty normalne czy coś przeoczyłem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta pojawi się jak ją wyślą. Zanim dojdzie już tam ją będziesz widzieć.

   Usuń
 14. 20 lipca powinni płacić 100zl.za czerwcowe operacje.
  Czy ktoś otrzymał nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. To chyba nie ta promocja ale jakaś wcześniej.
   2. 20 dzień ROBOCZY to nie 20 lipca.

   Usuń
 15. Czy do płatności na 500 zł może być zaliczone zasilenie konta w Revolut?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...