Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2019 roku + ranking lokat

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.07.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2019 roku + ranking lokat

Wakacje wakacjami, ale dobrze by nasze oszczędności jednak pracowały.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2019 roku + ranking lokat
Sprawdzam więc, gdzie są obecnie najlepiej oprocentowane lokaty i konta. W ostatnim czasie niestety sporo banków poobniżało stawki. Żeby więc znaleźć dobre propozycje, trzeba się jeszcze więcej naszukać. Ale okazje na szczęście są.

Jeszcze przed rozpoczęciem pisania niniejszego przeglądu, miałem odczucie, że lipiec zaczniemy bardzo słabo. Gdy zacząłem sprawdzanie aktualnych ofert, potwierdziły się obawy. Banki obniżają oprocentowanie i tną limity maksymalnych kwot. Choć ogólnie jestem daleki od pesymizmu i gdy szklanka w połowie jest pusta, to widzę tę zapełnioną część. I to co pozytywnego rzuciło mi się w oczy, to fakt, że tym razem jest dostępne sporo propozycji, gdzie banki nie tylko oferują jeszcze dobre - jak na obecne czasy - oprocentowanie, ale dodatkową umożliwiają połączenie tego z promocją. Dzięki temu można zdobyć nie tylko odsetki od oszczędności, ale też dodatkowy, gwarantowany bonus pieniężny, który finalnie zwiększa nasz ostateczny zysk.

Bonusy oferowane przez najciekawsze promocje bankowe towarzyszące lokowaniu kapitału wynoszą od 50 do 350 zł (w zależności od banku) i co ważne: spełnianie warunków i wysokość premii nie są uzależnione od kwoty jaką wpłacimy! Zatem są to oferty szeroko dostępne, z których korzystać mogą osoby zarówno z mniejszą, jak i z większą kwotą oszczędności (najlepsza z nich pozwala ulokować do 400 tys. zł).

By ułatwić przegląd tego dość obszernego wpisu, pogrupowałem go w taki sposób, że znajdziesz tutaj:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne okazje 
  • Najlepsze lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 


W tej części znajdziesz nie tylko propozycje, które dają najlepsze oprocentowanie, ale przy okazji których można też zgarnąć gwarantowany bonu pieniężny, dzięki czemu zwiększy się Twój ostateczny zysk z ulokowanych środków.

Do 4% dla oszczędności + bonus 50 zł na start


W Getin Banku dostępny jest całkiem bogaty pakiet propozycji dla oszczędzających. Na koncie oszczędnościowym uzyskać można 3,5% gwarantowane aż na rok, aczkolwiek dla kwoty do 10 tys. zł. Ale kto posiada większe środki, to i dla siebie coś znajdzie, bo jest też 3% w skali roku na 4 miesiące do 400 tys. zł. W banku dostępna jest też 3-miesięczna lokata mobilna z oprocentowaniem 4% w skali roku (do 10 tys. zł). Część z tych propozycji skierowana jest tylko dla posiadających lub dopiero zakładających konto osobiste w Getin Banku. Ten ostatni ruch jednak się opłaca, bo do zgarnięcia jest też gwarantowany bonus 50 zł na start, który otrzymasz oprócz odsetek. Sprawdź szczegóły promocji w Getin Banku >>

3% gwarantowane do 31.12.2019 r. + premia 150 zł


Alior Bank zarówno dla nowych, jak i obecnych posiadaczy Konta Jakże Osobistego oferuje możliwość skorzystania z tzw. 'korzyści'. Jedną z nich jest podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. I tak właśnie można uzyskać 3% w skali roku, gwarantowane do końca bieżącego roku. A kto dopiero teraz założy wspomniane Konto Jakże Osobiste, to jeszcze załapie się na dodatkowy gwarantowany bonus pieniężny w wysokości 150 zł. Sprawdź szczegóły promocji w Alior Banku >>

3% do 50 000 zł + bonusy do 350 zł!


Kolejna propozycja kumulacji promocji pochodzi od Credit Agricole. Dla oszczędzających skierowana jest promocyjna stawka 3% w skali roku gwarantowana na 4 miesiące na Rachunku Oszczędzam dla kwoty do 50 000 zł. By skorzystać z promocji oprocentowania, niezbędnym jest otwarcie konta osobistego w Credit Agricole. Ale to akurat warto zrobić także ze względu na 2 promocje, dzięki którym w prosty sposób zyskać można dodatkowo nawet 350 zł! Sprawdź szczegóły promocji konta oszczędnościowego w Credit Agricole (tam też znajdziesz odnośnik do opisu promocji z gwarantowanymi bonusami pieniężnymi).

Nawet 300 zł na start + 2,7% nawet do 100 tys. zł!


Bank Millennium ponownie udostępnił promocję z bonusem na start, która dotąd cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze względu na wartość nagrody, jak i na prostotę warunków do spełnienia. Tym razem oprócz "standardowego" bonusu 200 zł, do wzięcia jest jeszcze (dla tych, którzy mają dziecko) dodatkowa premia 100 zł. Zachętą do skorzystania z oferty Banku Millennium jest także konto oszczędnościowe ze stawką 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł, gwarantowaną na 3 miesiące... Ale promocja ta jest regularnie wznawiana i systematycznie można załapywać się na podwyższą stawkę z edycji na edycję. Sprawdź szczegóły promocji w Banku Millennium >>

Promocyjne okazje na lipiec 2019 roku


Najlepiej oprocentowane lokaty bankowe to zazwyczaj promocyjne lokaty powitalne, które banki oferują nowym (lub powracającym) klientom. Część z nich dostępna jest bez konta (choć obecnie to już mniejszość), ale niektóre banki wymagają jego założenia. Oto przegląd tego, co obecnie najlepsze.

Najlepsze lokaty bez konta osobistego 


Swego czasu tego typu lokaty były o wiele powszechniejsze. Dziś sensowny wybór ograniczył się zaledwie do dwóch banków. Najlepszą propozycję ma Idea Bank, w którym na nowego klienta (a więc takiego, który nigdy nie posiadał jakiejkolwiek umowy, ani nie wnioskował o jakikolwiek produkt w tym banku) czeka jedna z poniższych lokat (do wyboru):
 • Lokata Happy - to 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4% w skali roku dla kwoty od 500 do 20 000 zł lub 
 • Lokata Happy Pro, będąca propozycją dla osób dysponujących większą sumą środków, bo bank pozwala wpłacić od 20 000,01 do 400 000 zł.

Z kolei e-Lokata na Plusie w BOŚ Banku (również skierowana wyłącznie do nowych klientów) daje możliwość uzyskania oprocentowania 2,5% w skali roku. W tym przypadku zdeponować można do 100 tys. zł na okres 3 miesięcy.

Lokaty z kontem osobistym


W tej grupie lokat wybór jest już większy. Ot, banki przyciągając do siebie klienta, którego interesuje najlepsze oprocentowanie na lokacie, chcą też coś ugrać dla siebie i zobowiązują do założenia konta, licząc przy tym, że w taki sposób klient zostanie na dłużej. Oczywiście takiego zobowiązania nie ma - po zakończeniu lokaty z kontem można zrobić co się chce (a więc i zamknąć). A w wielu przypadkach są to też na szczęście konta, które nie są zanadto zobowiązujące, jeśli chodzi o uniknięcie opłat. Ba, w większości przypadków można je mieć za 0 zł bez warunków.

Najlepsza lokata bankowa z kontem osobistym obecnie oferowana jest przez Nest Bank. Można na niej zdeponować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku na okres 3 lub nawet 6 miesięcy. O ile jednak dla krótszego okresu nie ma konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków, to aby cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem przez pół roku, trzeba zapewnić wpływy na konto (więcej na ten temat piszę tutaj). Konto osobiste w Nest Banku otwierane i prowadzone jest za darmo bez jakichkolwiek warunków do spełnienia.

W Plus Banku dostępna jest Lokata na Start, na której zdeponować można do 10 000 zł na okres 3 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 4% w skali roku, ale jest to oprocentowanie średnie (gdyż zmienia się ono w kolejnych miesiącach umowy i wynosi  3, 4 oraz 5% odpowiednio w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu). Jednak w tym przypadku o to, by nic nie płacić za konto, trzeba się postarać (zapewniając comiesięczne wpływy lub wykonując płatności kartą na określoną sumę).

mBank już od bardzo dawna w swej ofercie utrzymuje mLokatę na Wejście. Dzięki niej można uzyskać stawkę 3,5% w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł. Z lokatą najlepiej założyć eKonto osobiste, bo ono (bez wyrabiania karty) jest bezwarunkowo darmowe.

Promocyjna lokata powitalna dostępna jest także dla osób zakładających konto osobiste w Eurobanku. Tu na okres 3 miesięcy załapać się można na stawkę 2,5 lub 3% w skali roku nawet do 100 tys. zł. Wyższe oprocentowanie przysługuje dla klientów, którzy zapewnią wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 500 zł lub zapewnią 2 wpływy na konto po min. 1 500 zł i wykonają min. 9 płatności kartą (jednak by karta do konta była darmowa, to trzeba pamiętać o transakcjach na sumę co najmniej 400 zł miesięcznie!)

Lokaty mobilne 


To kilka propozycji, które być może nie są aż na tyle kuszące, by dla nich samych stawać się klientem danego banku i tam zakładać konto. Ale są jednak miłym dodatkiem i okazją do lepszego oprocentowania dla tych, którzy już korzystają z usług któregoś z banków. Jak już sama nazwa sugeruje, tego typu depozyty dostępne są wyłącznie w aplikacji mobilnej (nie sposób więc założyć je w placówkach czy w bankowości internetowej). A obecnie najlepsze lokaty mobilne to:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
3 miesiące
4%
500 zł
10 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium (Urodzinowa)**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium (Mobilna)
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (standardowe oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,25% w skali roku).

Zestawienie to z miesiąca na miesiąc jest dość statyczne. Aczkolwiek względem przeglądu z początku czerwca, teraz w Getin Banku na lokacie mobilnej ulokować można do 10 000 zł (czyli połowę tego, co możliwe było do niedawna).

Lokaty mobilne w Getinie i Banku Millennium charakteryzują się możliwością wielokrotnego założenia (po zakończeniu jednej lokaty, otworzyć można kolejną). W pozostałych bankach lokatę tego typu założyć można tylko jeden raz.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego - lipiec 2019


W tej części pomijam już promocyjne lokaty dostępne wyłącznie dla nowych klientów. Choć pojawiają się inne - acz już prostsze do spełnienia - warunki, jak wpłacenie "nowych środków" czy posiadanie konta. Wybór wśród tych lokat ostatnio mocno zubożał.

Lokaty krótkoterminowe


Idea Bank dotąd wiódł prym wśród banków, które oferują najlepsze lokaty na kilka miesięcy... i nadal lideruje, ale oprocentowanie niestety mocno obniżył. Aktualnie najlepsza jest Lokata Na Nowe Środki - w jej przypadku niezbędne jest wpłacenie "nowych środków" oraz posiadanie (lub założenie) konta osobistego. Wysokość oprocentowania zależy od wybranego wariantu czasowego. Bank daje 2,8% w skali roku na 3 miesiące, a na 6 lub 12 miesięcy oprocentowanie wynosi 2,4%.

Bez dodatkowych warunków i bez konieczności posiadania konta najlepszą lokatą w Idea Banku jest Lokata Nr 1, która w najlepszym wariancie - na 3 miesiące - daje 2,2% w skali roku... czyli już poniżej minimum, które przyjmuję do uwzględnienia w rankingu lokat i dla niniejszego przeglądu.

Na 180 dni Lokata Sprint w Toyota Banku daje 2,4% w skali roku. Taką samą stawkę można też znaleźć na 4-miesięcznej e-Lokacie na nowe środki w Getin Banku (można ją założyć bez konta). W przypadku lokaty w Idea Banku i Getinie zdeponować można do miliona złotych (aczkolwiek przypomnę, że limity kwot gwarantowanych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny są niższe - podstawowa ochrona obowiązuje do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro). Na lokatę w Toyota Banku można wpłacić do 18 000 zł, a każdy klient może posiadać maksymalnie 10 lokat tego typu.


Lokaty długoterminowe


Jeszcze rok temu grupa lokat na 2 czy 3 lata była bardzo obszerna, a wśród nich można było znaleźć propozycje z oprocentowaniem do 2,8% w skali roku. Teraz próżno szukać takich ofert.

Na 24 miesiące najlepsze propozycje ma Santander Consumer Bank (nie mylić z następcą BZ WBK, czyli z Santander Bankiem), gdzie oprocentowanie wynosi 2,4% w skali roku. Nest Bank daje 2,3% w skali roku, ale wymaga posiadania konta, na które dodatkowo będzie wpływać wynagrodzenie. Bardzo słabo, jak na bank, który do niedawna brylował wśród banków oferujących najlepsze lokaty długoterminowe.

Na dłuższy okres, czyli na 3 lata najlepsze oprocentowanie oferują: Eurobank i Santander Consumer Bank (po 2,6%) oraz Toyota Bank (2,4%) i Credit Agricole (2,3%). Oczywiście w każdym przypadku oprocentowanie podawane jest w ujęciu rocznym.

Najwyższe oprocentowanie wśród lokat długoterminowych znaleźć można w BOŚ Banku, ale to propozycja aż na 5 lat! Średnie oprocentowanie za ten okres wynosi 2,84% w skali roku.


Najlepsze konta oszczędnościowe na lipiec 2019 roku


W sytuacji, gdy lokaty krótkoterminowe oprocentowane są - delikatnie rzecz ujmując - na nie najlepszym poziomie, to alternatywą stają się konta oszczędnościowe. O tyle to sensowny wybór, że część z nich gwarantuje utrzymanie warunków przez określony czas. Najczęściej jest to kilka miesięcy. A konta oszczędnościowe mają jeszcze tę zaletę, że w każdej chwili środki można dopłacać, jak i wypłacać (część lub całość bez utraty odsetek).

Obecnie najlepsze konto oszczędnościowe znaleźć można w Getin Banku, który - jak już wcześniej wspomniałem - oferuje aż 3,5% na 12 miesięcy. Taka stawka obowiązuje dla kwoty do 10 000 zł. Jeśli posiadasz większe środki pieniężne, to także w tym banku znajdziesz stawkę 3% w skali roku, maksymalnie do 400 tys. zł na 4 miesiące.

Oprocentowanie 3% w skali roku na 4 miesiące, ale maksymalnie do 50 000 zł, uzyskać można też w Credit Agricole. Rachunek Oszczędzam z taką stawką oferowany jest jednak tylko dla osób, które założą konto osobiste (co jednak się opłaca, bo można z nim zgarnąć do 350 zł w gwarantowanych bonusach).

Do końca roku ma być również dostępna stawka 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Alior Banku. Z tej opcji skorzystać mogą jednak wyłącznie posiadacze Konta Jakże Osobistego, a bank na promocyjnych warunkach pozwala ulokować do 20 000 zł.

Kilka promocji oprocentowania na rachunkach oszczędnościowych zakończyło się wraz z końcem czerwca (tak stało się m.in. w Citibanku, Idea Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe), więc niewykluczone, że banki te lada dzień wznowią promocje lub zaproponują coś nowego.

Objaśnienia 


Stan przedstawiony w powyższym wpisie obowiązuje na dzień 1.07.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Wszystkie wyżej wymienione lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). A to oznacza, że nie musisz się martwić o swe oszczędności, bo kwota do równowartości 100 tys. euro jest objęta gwarancją zwrotu. Przeczytaj: jak działa BFG oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat lokat, sprawdź mój poradnikowy wpis: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam również znajdziesz prosty i intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek z lokat i kont oszczędnościowych, który pozwoli Ci wyliczyć, ile pieniędzy otrzymasz od banku.

Wysokie oprocentowanie tylko dla trzymających rękę na pulsie! Zdarzają się okazje, gdy promocyjna lokata dostępna jest przez bardzo krótki czas. Dlatego warto być na bieżąco. Jeśli nie chcesz tracić czasu i samodzielnie szukać najlepszego oprocentowania, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki niemu dowiadywać się będziesz o nowościach i najlepszych promocjach bankowych. 

101 komentarzy:

 1. W Idea Banku tylko lokata na nowe środki jest sensowna. Reszta już słaba. W czerwcu oprogramowanie obniżali kilka razy. Nawet Zawrotna to teraz max 2,2%

  OdpowiedzUsuń
 2. W Santanderze na Koncie systematycznym promocji nie wznowili. Teraz max to 1,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że między 1-wszą, a 2-gą edycją też mieli przerwę. Raczej nie było tak, że były bezpośrednio po sobie.

   Usuń
  2. Teraz dają 2% na koncie VIP

   Usuń
  3. I na tym koncie VIP 2% jest do 400k PLN, do 20.01.2020

   Usuń
  4. Ale doczytuję jeszcze w TOIP że wypłata z tego konta 20 zł. Każda. Nawet pierwsza w m-cu kalendarzowym

   Usuń
  5. Przepraszam. Kilka słów sprostowania. Jest trochę inaczej. Wrzucam cytat z regulaminu:
   1. Nagrodą w promocji jest:
   a) Oprocentowanie promocyjne dla Rachunku Promocyjnego, jest przyznawane w Miesiącu Bonusowania, następującym po Miesiącu Weryfikacyjnym (jeśli warunki zostały spełnione) do końca trwania promocji czyli do 28.02.2020r,
   b) 0 zł za pierwszą transakcję w każdym miesiącu na Koncie oszczędnościowym VIP.

   Usuń
  6. Z 2,7 na 2%. Poziomem spadku oprocentowania przebija ich tylko Idea Bank.

   Usuń
  7. Coś czuję że 21. lipca mniejsze oprocentowanie zobaczymy też na KO Profit w Millenium.

   Usuń
  8. Żaden bank nie będzie pożyczał pieniędzy od swoich klientów za więcej niż naprawdę musi - to historia znana od tysięcy lat!

   Usuń
  9. Założyłem konto oszcz. VIP w Santander BP. Osobno trzeba jeszcze pamiętać wejść w SZCZEGÓŁY żeby uruchomić promocję.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 1 lipca 2019, 20:54

   Ciekawe, że mało kto widzi to w takim świetle, gdyż banki de facto pożyczają pieniądze od swoich klientów w zamian za wypłacane im odsetki.

   Usuń
  11. Z tym kontem VIP w Santanderze to trzeba uważać i najlepiej wszystko wypłacić 31 XII lub 1 I. Bo promocja do 20 I i do wtedy tylko darmowy przelew w każdym miesiącu a później kasować będą standardowe 20 zł nawet za p-wszy przelew. Więc wypłata całej kasy czy nawet samych odsetek dopisanych 31 I nie opłaca się.

   Usuń
  12. Aż 20 zeta nawet za 1-szy przelew? To nawet Pekao pobiera jedynie 7 zeta za przelew z KO - cyrk!

   Usuń
  13. Anonimowy3 lipca 2019 15:33 po co wprowadzasz w błąd? Przelewy z KO w Pekao są darmowe nawet bez limitu ilościowego o ile są zlecane w bankowości mobilnej.

   Usuń
  14. @Anonimowy 4 lipca 2019 14:28
   po co ty wprowadzasz w błąd? Normalny klient banku NIE MUSI korzystać z bankowości mobilnej. @Anonimowy 3 lipca 2019 15:33 pisze tak jak jest i nikogo nie wprowadza w błąd. Pekao to zacofany bank niemalże pod każdym względem.

   Usuń
  15. No to jak np. z RORu przelewy przez internet są darmowe, a w placówce płatne, to z taką retoryką należałoby napisać: wszystkie przelewy są płatne. Bo parafrazując ten twój tok myślenia "normalny klient banku NIE MUSI korzystać z bankowości internetowej". Zastanów się.

   Usuń
  16. P-wszy przelew z KO VIP normalnie kosztuje, ale w placówkach można wypłacić kasę za darmo.

   Usuń
  17. Do 20-go stycznia to można przystąpić do promocji, a obowiązuje do 28-go lutego (2% i 1 darmowy przelew)

   Usuń
 3. Na KO Idealnie Prostym w Idea wciąż widnieje niezmienione oprocentowanie tzn. 3,20% pomimo tego, że wcześniej informowali, że miało obowiązywać na tym podwyższonym poziomie jedynie do wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakie 3,2% , jest do 1,1%

   Usuń

  2. Pakiet: Konto IDEALNIE PROSTE
   Typ konta: Oszczędnościowe
   Oprocentowanie: 3,20%

   Usuń
  3. Potwierdzam, nadal jest 3,2% na wszystkich trzech kontach oszczędnościowych idealnie prostych.

   Usuń
  4. Jednak zaktualizowali i jest 1,1 %. :(

   Usuń
  5. De facto 1,1% obowiązuje od 1. lipca mimo, że jeszcze do północy wyświetlali 3,2% w szczegółach KO.

   Usuń
 4. Dzisiaj dzwoniłam do Toyota Banku. Telefonicznie można negocjować oprogramowanie ale tylko dla lokaty min 12 mies. Mnie chodziło o krótszy okres.a oferują niewiele więcej od standardu bo 2,35%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe ile oferowali na lokacie 12-miesięcznej przy inwestycji dość solidnych kwot, np. 200K?

   Usuń
  2. Nie sądzę, żeby można u nich 'wynegocjować' więcej niż 0,1% - 0,15% ponad oprocentowanie oferowane na ich stronie.

   Usuń
  3. Mam 180 tys. na lokatach Sprint. Szukałam czegoś dla 220-240 tys. na 3-6 mies.

   Usuń
  4. To ile oferowali na lokacie 12-miesięcznej dla tych 220-240 tys.?

   Usuń
  5. No właśnie 2,35 zamiast standardowego 2,3%. W odsetkach to 89 zł różnicy przy kwocie 220 tys.

   Usuń
  6. Ja nie mam u nich konta, a jedynie wciąż aktywną 3-letnią lokatę na 3% i zaoferowali 2,2% na rocznej oraz 2,25% na 2-letniej dla 200K - lipa!

   Usuń
 5. Odnośnie Konta Idealnie Prostego: "Szanowna Pani,

  nawiązując do poniższej wiadomości uprzejmie informuję, że zgodnie z
  informacją zawartą na stronie głównej Idea Banku
  [1]https://www.ideabank.pl/konto-idealnie-proste obecne oprocentowanie kont
  Idealnie Prostych wynosi 1.1%, gdyż promocja zakończyła się 30.06.2019. W
  bankowości internetowej może pojawiać się błędny widok, który do dnia
  jutrzejszego powinien być naprawiony, a widok wróci do prawidłowej wartości
  1.1%."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak też się stało - od rana jest 1,1% :)

   Usuń
 6. Orientujecie się może jakie oprocentowanie daje teraz Getin na lokacie "Specjalny procent" ?
  I czy wogóle oferują taką lokatę teraz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Propozycje z dziś przy przelewie 40k: 1,8% na 3 mies. i 1,5% na 6 mies.

   Usuń
  2. hehe ,to już wiem ! Ta lokata jest odnawialna-dziś odnowiła się na 1,25 % (3 miesiące) Czyli ten "specjalny procent" to mniej niż standardowa lokata za strony... Szał po prostu

   Usuń
  3. Nawet w trakcie afery z KNF późną jesienią ub.r. ta lokata na zatrzymanie była na 6 m-cy @ 3% jednak wyższe % dawali na 3-miesięcznym KO "Podwyższamy oprocentowanie” - to se ne vrati :)

   Usuń
 7. Dzień dobry,
  czy Getin oferuje teraz lokaty "na zatrzymanie" przy próbie wykonania przelewu ? Z jakim oprocentowaniem-kończą mi się dwie lokaty w tym tygodniu i nie wiem czego się spodziewać.
  Szkoda,że obniżyli kwotę lokaty mobilnej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś i wczoraj przy przelewie do millenium powyżej 10000 proponowano 2,5% na 3 mieś.

   Usuń
  2. Nie. Jedyna oferta jest wyświetlana nawet bez próby przelewu wychodzącego - to 2,4% na 3 m-ce czyli cieniutko.

   Usuń
  3. Dziś miałeś 2,5% przy przelewie do Milenium? W Getinie to?

   Usuń
  4. Ja miałam tak samo: do Millenium 3 m-ce :2,50 % a na 6 m-cy 2,20 %
   a do Santandera chytruski proponowali analogicznie 1,8 i chyba 1,6

   Usuń
 8. Ja mam na 3,5% jeszcze 9 mies i wiecie co oddałbym to fajne oprocent z idei w zamian za normalnie rokujacy bank np. ing na 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie? Zerwij roczną lokatę na 3,5% w Idea i wchodź na KO w ING z 2,5% płatne na koniec ich oferty 4-miesięcznej ... sam bym tego nie wymyślił :)

   Usuń
  2. Ochrona BFG obowiązuje do równowartości 100 tys. euro. W każdym banku. Bez względu na rokowania ;) Osobiście część środków udało mi się ulokować na 12 mies. (3,5%) i bardzo się z tego cieszę (choć generalnie jestem sceptyczny wobec tak długich lokat).

   Usuń
  3. Dokładnie! Od circa 6-ciu lat jestem bezustannie 'zmaksowany' w Idea na pułap ochronny BFG i pomimo najprzeróżniejszych negatywnych scenariuszy dla banków Leszka Czarneckiego sprawy maja się dobrze.

   PS. Złotówa, moje najlepsze trafienia były niemal zawsze w lokaty długoterminowe czyli minimum 24-miesięczne i nawet 36-miesięczna lokata w Meritum oparta na WIBOR okazała się ostatecznie bardzo opłacalna mimo przejęcia tego banku przez Alior!

   Usuń
  4. Mnie również udało się w kwietniu założyć 12-miesięczną lokatę Na Nowe Środki w Idea na 3,5% i żałuję, że nie oferowali jej na dłużej, gdyż oprocentowanie lokat raczej nie wróci do tych pułapów już nigdy.

   Usuń
  5. Wtedy gdyby dali to na 2 albo i 3 lata to bym wszedł.

   Usuń
  6. Gra na wysoki % w Idea była krótkodystansowa i ewidentnie chodziło o podreperowanie stanu aktywów zgodnie z zaleceniem KNF-u po aferze z GetBack.

   Usuń
 9. zawrotna na 2,5% przy przelewie do millennium i 2,2% do idei na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Zawrotna przy przelewie do Idea Bank? Naprawdę?

   Usuń
  2. Piszesz o Zawrotnej (w Idea Banku) i o tym że przelew robiłeś do Idea Banku. Co w końcu masz na myśli?

   Dzisiaj z IB próbowałem przelewać 47 tys. do ING, Santandera, Aliora, mBanku i Milenium. Wszystko po 2% a jedynie do Getinu 2,2%.

   Usuń
  3. Przy przelewie z GNB oferują 3-miesieczne KO i też bardzo daleko od dawnego 3,3% - najlepsze % do Millennium, gorzej do TB oraz Idea.

   Usuń
  4. GNB rzy próbie przelewu do Idea dawał 3,3% na KO tylko dlatego, że na KO Idealnie Prostym w Idea było 3,2% - to se ne vrati.

   Usuń
  5. Dziś przy przelewie 150 tys. zł z Getinu do Santandera propozycja 1,5 lub 1,8%. Lokata Specjalny Procent.

   Usuń
 10. W T-Mobile Usługi Bankowe promocja na konto oszczędnościowe 3% przedłużona do 25 września :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ciągle tylko dla nowych klientów. Karencję przesunęli o 3 miesiące ale to mało kogo urządza.

   Usuń
  2. Jaka to oferta, bo Złotówa nic o tym tutaj nie wspomina?

   Usuń
  3. Promocja była dostępna do 30.06., ale bank ją wznowił. Szczegółowy opis tutaj.

   Usuń
 11. Uzależnienie możliwości założenia lokaty terminowej od faktu posiadania ROR to po prostu nieporozumienie, a oferty na 10K takie jak z Plus lub mBank to istne kpiny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Plus Banku (uwaga: przydzielony kurator KNF-u!) darmowe utrzymanie tego ROR to spory wysiłek!

   Usuń
  2. Alior jest niedaleko tej stawki ze swoim KO na 3% z ograniczeniem kwotowym do 20K i podobnie konieczny jest aktywny ROR z warunkami.

   Usuń
 12. Wczoraj Nest bank podniósł oprocentowanie ale tylko o 0,1%. Lojalna teraz max. 2,4% a na Nowe Środki max 2,35%. 24 mies. i oczywiście z RORem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Lojalna? Co to jest? Dla lojalnych klientów?

   Usuń
 13. Pytanie mam takie ogólne. Czy z innego banku pieniądze można przelewać bezpośrednio na konto oszczędnościowe czy najpierw na ROR a później na KO? Bo kojarzę sprzed lat, że gdzieś mi kasę odbiło gdy przelałem od razu na konto oszczędnościowe. Tak chyba było w Milenium. Jak to wygląda teraz? Także w innych bankach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezpośrednio. Tak przelewy przychodzące jak i wychodzące.

   Usuń
  2. Kiedyś tak było w Millennium ale zmienili to dobre kilka lat temu. Do Santander Banku, Getinu, ING i Millennium można przelewać bezpośrednio. Nie wiem czy gdzie indziej są wyjątki.

   Usuń
  3. W Millenium można zrobić przelew przychodzący na KO ,ale nie można wychodzącego-trzeba najpierw przelać na ROR.

   Usuń
  4. Do Aliora i Idea Banku na k.oszcz. też przelewy lecą bezpośrednio z innego banku.

   Usuń
  5. A jest bank, w którym bezpośredni wpływ na KO nie jest możliwy?

   Usuń
 14. Mobilną Getin już dorżnął na 3% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym raczej nie narzekał na odsetki w wysokości 3% - to okres zapadalności oraz kwota maks. tej 'lokaty' są tu problemem!

   Usuń
 15. źle się dzieje. Mobilna w Getinie od dzisiaj 3%. A nowe środki max. 2,1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne są już po negocjacjach z nabywcą banku :)

   Usuń
  2. Dziś założyłam drugą mobilną na 3% mimo ze mam już jedną na 4%. Obie po 10000 zł.każda.

   Usuń
  3. Nie zapominajmy, że GNB ma ofertę 21. edycji KO na 122 dni @ 3,0% - czy ktoś daje więcej?

   Usuń
  4. A właśnie jutro mi się kończy i chcę przedłużyć....

   Usuń
  5. @Anonimowy4 lipca 2019 13:46 - Dziś założyłam drugą mobilną na 3% mimo ze mam już jedną na 4%
   -----
   Na tym samym koncie?

   Usuń
  6. Tak. Wychodzi na to że to jest jakiś nowy typ lokaty mobilnej. Można mieć starą na 4% i nową na 3%.

   Usuń
  7. No ale też jedną.

   Usuń
  8. No i już nie jest do 20k, ale do 10k

   Usuń
  9. To wygląda na istny wysyp 'lokat' po 10K każda :)

   Usuń
  10. Jak ktoś ma starą mobilną jeszcze na 20000 zł na 4% to teraz też może założyć drugą mobilną na 10000 na 3%. To już są razem dwie. Dość fajne dla tych którzy już nie mogą mieć dobrych oprocentowań w GB tak jak ja.

   Usuń
  11. Odsetki netto od tej 'lokaty' to całe 60,75 zł i jeśli wkład z odsetkami zostaną wypłacone po dniu badania salda dla KO "Na nowe środki' to pomniejszają one saldo tzw. nowych środków - spory minus ujemny!

   Usuń
  12. Lokata już niestety zniknęła.

   Usuń
 16. @Anonimowy, 1 lipca 2019, 20:54 - "Żaden bank nie będzie pożyczał pieniędzy od swoich klientów płacąc im za to więcej niż naprawdę musi"

  10/10!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest wielu upartych tzw betonowa klientela co płaca bankowi za to żeby ten mógł od nich pieniędzmi dysponować....

   Usuń
 17. Bank Santander ma nowe konto oszczędnościowe prawite banking na 1. 5 do 100 tys

  OdpowiedzUsuń
 18. Ale Santander ma tempo... Dopiero dziś raczył poinformować w aplikacji, że 2,7% na koncie systematycznym się skończyło i teraz jest 1,5%. Informuje też o 2% na koncie VIP

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy zalozenie lokaty w Idea, Getin w kontekscie tego co sie w tych bankach dzieje, kto jest ich wlascicielem i co moze sie z nimi hipotetycznie stac jest bezpieczne? Wiem BFG...ale zakladajac najczarniejszy scenariusz jakie sa zagrozenia depozytow? Tlumacze sobie ze ze jezeli nawet BFG tego udzwignie to lezy caly system bankowy w PL i depozyty w pozostalych bankach traca swoje zabezpieczenie. Co na ten temat myslicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto jest ich właścicielem? Obydwa banki są notowane na giełdzie, a to ma daleko idące implikacje, np. zmiana akcjonariatu ---> Pekao SA czy Alior.

   Usuń
  2. "ze jezeli nawet BFG tego udzwignie to lezy caly system bankowy" - o co konkretnie Ci biega?

   Usuń
  3. mialo byc BFG tego NIE udzwignie... a wtedy znaczyloby to ze ze padnie caly system bankowy w PL i depozyty w zadnym banku nie sa bezpieczne. Co myslicie o lokatach w Idea oraz Getin? Sa to aktualnie inwestycje podwyzszonego ryzyka czy mozna byc raczej spokojnym?

   Usuń
  4. Poczytaj ustawę o ochronie depozytów. Bo to nie tylko BFG. Będziesz spać spokojnie i bez siania fermentu.

   PS. Poza tym nikt nie dopuści do upadku takich banków. Spokojnie

   Usuń
  5. Cyt :"padnie cały system bankowy " . Nie tylko banki.Byłby efekt domina Tysiące małych i średnich firm padałyby jedna po drugiej. Tylko szaleńcy by do tego dopuścili, krach byłby gorszy niż w latach 80-tych bo nagły dlatego sądzę że upadek Getinu nie grozi.

   Usuń
 20. No właśnie.....
  Chciałem założyć mobilną w GB a tam już tylko 3% zamiast 4%

  OdpowiedzUsuń
 21. Może w IB w końcu coś odbije. Podnieśli % na lokacie nr 1 do 2,3%. Niedużo no ale w końcu wyhamowali obniżki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Symbolicznie niestety. I daleko do 3,5% które było na rok jeszcze w kwietniu.

   Usuń
 22. W Idea Banku Zawrotna 2,2% przy przelewie do Getinu. A do innych banków albo nie ma, albo 2%. Biednie. Wycofuję kasę i może za miesiąc uda się ją wprowadzić jako nowe środki.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...