Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,7% na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium nawet dla obecnych klientów (+ do 200 zł dla nowych klientów)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.07.2019

2,7% na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium nawet dla obecnych klientów (+ do 200 zł dla nowych klientów)

Wystartowała - można rzec, że zgodnie z oczekiwaniami - 15. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - 15. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków
Zarówno nowi, jak i obecni klienci uzyskać mogą stawkę 2,7% w skali roku, którą bank gwarantuje teraz na nieco dłuższy okres, bo na 100 dni pod warunkiem wpłacenia "nowych" środków. Cudzysłów nie jest tutaj przypadkowy, bo prosty trik pozwala obracać tą samą kwotą i z edycji na edycję korzystać z podwyższonej stawki.

[Promocja zakończona. Sprawdź nowości pod tagiem Bank Millennium.]

To wyróżnik konta oszczędnościowego w Banku Millennium na tle propozycji innych banków, gdzie promocje są zazwyczaj czasowe (dla nowych klientów bądź dla nowych środków, ale z bardziej wyśrubowanymi bądź przed kolejną edycją nieprzewidywalnymi warunkami).
💡 Jeżeli nie jesteś jeszcze klientem Banku Millennium, sprawdź jak zyskać 200 zł za założenie konta osobistego (którego posiadanie jest niezbędne do uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym).

Konto oszczędnościowe Profit 2,7%


W przypadku konta oszczędnościowego Profit, wystarczy by środki z Banku Millennium wycofać na określony dzień (tym razem był to 20.07.2019 r.). I można z nimi szybko powrócić, by - najczęściej - dalej korzystać z oprocentowania uzyskanego jeszcze w poprzedniej edycji, a zaraz potem płynnie "wskoczyć" na promocję oprocentowania z obecnie obowiązującej edycji. W praktyce więc, dysponując stale tą samą kwotą, da się ciągle uzyskiwać dla niej status "nowych środków" i utrzymywać promocyjne oprocentowanie z edycji na edycję. Więcej na ten temat przeczytasz w mym poradnikowym wpisie: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie?

Posiadaczom Konta Oszczędnościowego Profit kilka dni temu przypominałem na blogu o tym, że warto przygotować się do kolejnej edycji promocji. I ten zakładany scenariusz znów się sprawdza. Warunki załapania się na 15. edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium są identyczne, jak w poprzednich edycjach. Główne cechy obecnej odsłony promocji to:
 • oprocentowanie: 2,7% w skali roku dla "nowych środków";
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł; nadwyżka ponad tę kwotę objęta będzie oprocentowaniem w wysokości 1,4% w skali roku; 
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 20.07.2019 r. (pod uwagę brane są środki zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach technicznych, oszczędnościowych oraz lokatach - także strukturyzowanych); 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 100 dni od momentu pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" (w okresie promocji) na koncie oszczędnościowym (tym razem bank nieco wydłużył ten okres, bo dotąd regularnie oferował okres z promocyjnym oprocentowaniem przez 92 dni); 
 • czas dostępności oferty: od 21.07. do 7.09.2019 r. (to ostateczny termin, w którym możesz uruchomić promocję poprzez wpłacenie pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe; bez względu na to, czy środki wpłacisz teraz, czy dopiero pod koniec promocji, czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania będzie dla Ciebie taki sam, a więc przez 100 dni).

By uzyskać promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit, niezbędne jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego w Banku Millennium. Kto dopiero teraz stanie się klientem Millennium (co się opłaca ze względu na premię do 200 zł za otwarcie konta), ten z automatu załapie się na promocyjne oprocentowanie, bo każda wpłacona kwota będzie spełniać wymóg "nowych środków". Obecni klienci muszą z kolei policzyć saldo swych środków na rachunkach w Banku Millennium na koniec dnia 20.07.2019 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obowiązywać tylko dla nadwyżki środków ponad wspomniane saldo.

Przypomnę, że choć kolejne promocje oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit niezmiennie wymagają wpłacania "nowych środków", a i w regulaminie znajduje się zapis:
"Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie"... 

... to przy odpowiedniej taktyce można korzystać z kolejnych edycji (jedna po drugiej). I jest to możliwe przy lokowaniu nawet tej samej kwoty. Zastosować trzeba jednak prosty trik, który polega na tym, że środki z kont w Millennium wycofane są na odpowiedni moment (to pozwala do nowej promocji podchodzić z najkorzystniejszym saldem środków - sprawdź wspomnianą już wcześniej instrukcję korzystania z konta oszczędnościowego Profit).

Ile kosztuje Konto oszczędnościowe Profit


Konto oszczędnościowe w banku Millennium otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym bezpłatna jest tylko jedna (pierwsza) wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobierze opłatę 7,50 zł.

Jeśli planujesz wpłacić kwotę powyżej 50 000 zł, pamiętaj, że w Banku Millennium obowiązuje dzienny limit przelewów zlecanych za pośrednictwem bankowości internetowej. Wynosi on właśnie 50 000 zł, więc w przypadku posiadania większych sum i chęci ich przelania do innego banku, transakcje będzie trzeba rozłożyć na więcej niż jeden dzień.


Przydatne dokumenty: 

32 komentarze:

 1. Kiedy będzie należało wyczyścić saldo w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 7.09.2019 r. (czyli ostatni dzień dostępności 15. edycji).

   Usuń
 2. Jak wycofałem środki na 20.07. i wpłacę je w poniedziałek, to teraz będę mieć 2,7% na 100 dni od 22.07.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli już korzystałeś z promocyjnego oprocentowania, to nadal może Cię jeszcze obowiązywać 92-dniowy promocyjny okres z poprzedniej edycji (liczony od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe Profit). Ta wypłata środków na 20.07. sprawiła, że po upływie tego okresu, Twe środki od kolejnego dnia zostaną objęte promocyjnym oprocentowaniem (2,7%) z 15. edycji (jeśli 92-dniowy okres z poprzedniej edycji zakończy się najpóźniej do 6.09.).

   Usuń
  2. Może lepiej przelać środki na konto oszczędnościowe podpięte pod konto junior- to otwarte w promocjiz bonusem 100 zł?

   Usuń
  3. Promocja nie dotyczy kont dla dzieci.

   Usuń
  4. Aha, poza tym jest limit miesięczny przelewów z konta 360 Junior. Ok. 5000 zł.

   Usuń
  5. Promocja (2,7% dla konta oszczędnościowego do 100000zł) dotyczy także konta junior. Jest tylko mały haczyk. Zobacz nota prawna dla konta junior lub § 6 lub "Regulamin Ogólny Świadczenia Usług Bankowych dla Osób Fizycznych w Banku Millennium S.A.". A tam jest napisane że: "Dysponowanie przez Posiadacza rachunku środkami pieniężnymi zgromadzonymi na koncie, w tym za pomocą karty do konta oraz kanałów bankowości elektronicznej, jest możliwe po ukończeniu 13 lat. Przedstawiciel ustawowy oraz posiadacz rachunku po ukończeniu 13 lat mogą dysponować środkami pieniężnymi zgromadzonymi na koncie w ramach miesięcznego limitu wskazanego w Regulaminie ogólnym świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium S.A. Na dokonanie czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu winien wyrazić zgodę sąd opiekuńczy."

   Usuń
 3. Czy jest jakiś sposób żeby zwiększyć dzienny limit przelewów na coś więcej niż 50.000zł?
  Przez ten limit millenium jest dla mnie zdyskwalifikowane jako główne konto, nie można np założyć lokaty w innym banku na więcej niż 50.000zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit ponoć ma być podniesiony do 100k przy autoryzacji mobilnej.

   Usuń
  2. Ehh "too bad", mam telefon, nie smartfon.

   Usuń
  3. Dokładnie, ten limit to porażka, ale niestety nie da się podwyższyć :(

   Usuń
  4. No ale przecież można złożyć dyspozycje wcześniej i wtedy jednego dnia wyjdzie wszystko.

   Usuń
  5. Anonimowy21 lipca 2019 15:08

   Można zlecać przez kilka dni przelewy z datą przyszłą na ten sam dzień i wtedy środki wyjdą na zewnątrz jednego dnia chociaż "w porcjach" po 50 kPLN. Jednak lokaty powyżej 50 kPLN w innym banku nie da się założyć bowiem wymagany jest JEDNORAZOWY przelew na rachunek lokaty. Należałoby wtedy zakładać kilka lokat po 50 kPLN.

   Usuń
 4. A ja chyba niepotrzebnie wycofałam,bo mój czas promocji to 07.06-06.09 więc idealnie bym przeszła do następnej edycji.Wycofałam,bo zalożyłam ,że następna edycja zacznie się znów ok.25.09.i kasa będzie bezproduktywnie lezeć od 07.09 do rozpoczęcia tej nowej edycji.Powiedzcie,czy ja dobrze rozumuję? Dopiero niedawno zaczęłam bankobranie i nie wszystko jeszcze ogarniam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że niepotrzebnie, saldo dla 16 edycji badane (prawdopodobnie) będzie na 07.09.2019 roku. Czyli wyzerowanie salda na 20.07.2019 roku nic ci nie dało. Saldo zerowe dla 16 edycji, to ostatni dzień 15 edycji 07.09.2019 roku.

   Usuń
  2. Idealnie. 7.09. włączy ci się 2,7% na 100 dni z tej edycji. I 7.09 nie będziesz musiała zerować, bo 100 dni to na 99,99% będzie dłużej niż 16. edycja.

   Usuń
 5. Bardzo dobra wiadomość! Brawo dla Millenium. Choć dziwi trochę że tym razem promocja ma być dostępna tak krótko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie. Posiadałam środki na koncie profit normalnie oprocentowane. Wycofałam wszystko na 20.07. Info na moim koncie że byłam w 13 edycji która jest ważna 10.05-09.08. Saldo było badane 30.03 wtedy nie mialam jeszcze KO Profit więc nie było nowych środków. Jak teraz działać? Jak to się policzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie miałeś KO Profit na dzień badania salda na potrzeby 13 edycji to jak teraz wpłacisz coś to będziesz mieć 2,7% z 13 edycji, a od 10.08 wskoczy ci 2,7% z 15 edycji.

   Usuń
 7. Idea oferuje lokatę zawrotną na 3 miesiące na 2,7% przy przelewach do Millenium (kwota przelewu trochę powyżej 10k).

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli na dn.20 lipca miałam zero na koncie i wpłaciłam na konto profit 21 lipca to kiedy powinnam Nast razem wyzerować konto? 06.09.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7.09. Zawsze na ostatni dzień danej edycji.

   Usuń
 9. czy jeżeli dzisiaj wpłacę pieniądze to promocyjne oprocentowanie będzie trwało 100 dni, czyli do 30.10.2019 r. Na 7 września (sobota) zeruję konto i wpłacam 9 września, to czy od 31.10 te środki będą już oprocentowane promocyjne wg. kolejnej edycji, czy jeszcze raz ten sam manewr muszę zrobić w październiku, w czasie trwania kolejnej promocji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 dni od p-wszej wpłaty nowych środków na KO Profit. Po powrocie 9 września będziesz mieć jeszcze 2,7% z 15 edycji, ale potem wskoczy ci oproc. z 16 edycji. O ile 100 dni upłynie w okresie w którym dostępna będzie 16 edycja. Tak to należy liczyć

   Usuń
 10. Przy prubie wycofania srodków z idei na poczet konta profit w milenium idea oferuje zawrotną na 2,7

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Jest 2,7%. Ale chyba tylko przy przelewie do millennium. Bo jak do getinu, to pojawia się 2,2%

   Usuń
 11. Witam jeżeli rok temu korzystałem już z podobnej promocji (wtedy bło 150 za założenie konta) następnie zamknąłem konto i obecnie nie mam nic w millenium to teraz znów mogę skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millennium z promocji oprocentowania możesz skorzystać także jako klient powracający. Jednak z promocji z premią 200 lub 300 zł za otwarcie konta osobistego już nie, bo na 99,99% rot temu założyłeś Konto 360° lub 360° Student (a posiadanie tego konta otwartego w jakiejkolwiek promocji wcześniej, teraz eliminuje z obecnej). Jeśli jednak upłynęło już 12 miesięcy rozbratu, to możesz powrócić do Millennium i skorzystać z promocji "Lubię to polecam". Nagrody skromniejsze, ale zawsze coś :)

   Usuń
 12. Witam,
  na KO miałam informację, że jestem w promocji która trwa od 1 lipca do 1 października (14 edycja niby). Mimo to zakręciłam się i wycofałam 19 lipca środki, wpłaciłam je 22 lipca, żeby wpaść w 15 edycję ale wciąż jestem w 14 a środki oprocentowane promocyjnie to nagle tylko 1000 zł. kompletnie tego nie rozumiem, może mi ktoś to wyjaśnić? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam
  Postanowiłem wystartować pierwszy raz w tej promocji z oprocentowaniem 2,7. Dnia 19 lipiec nie miałem nic na w Banku Milenium. W dniu 22 lipca wpłaciłem sobie na zwykły ror ok 1000zł. Natomiast dziisaj wpłaciłem 100K bezposrednio na KO profit. Aktualnie jak na nie wejdę i na zakładke moje środki to jest informacja że nie biore udziału w promocji i mam standardowe oprocentowanie. Czy to jeszcze sie musi minąc np 1 dzień aby wyższe oprocentowanie sie włączyło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, promocyjne oprocentowanie widać następnego dnia dopiero..Też miałam takie obawy jak zakładałam to konto.Jutro powinno być OK.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...