Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: 3% do 100 000 zł na 6 miesięcy za otwarcie konta (i posiadanie karty kredytowej)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

24.07.2019

Citibank: 3% do 100 000 zł na 6 miesięcy za otwarcie konta (i posiadanie karty kredytowej)

Wystartowała promocja konta Citi Priority z zachętą dla oszczędzających.

Konto oszczędnościowe 3% w Citibanku
Citibank premiuje skorzystanie z konta osobistego dodając w gratisie promocyjne oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym. Stawkę tą bank gwarantuje na pół roku nawet dla całkiem sporych środków. W uprzywilejowanej sytuacji są osoby, które już posiadają (lub dopiero wyrobią) kartę kredytową w Citibanku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która po dniu 1.01.2018 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego w Citibanku (typu: Citi Priority, Citigold lub Citigold Private Client lub Rachunek Oszczędnościowy).

Poza otwarciem konta, regulamin promocji w celu uzyskania stawki 3% dla oszczędności wymaga również posiadania (lub wyrobienia) karty kredytowej z logo Citi.
💡 Jeśli nie posiadasz jeszcze karty kredytowej w Citibanku, to możesz wyrobić bezwarunkowo darmową kartę Citi Simplicity i jeszcze przy tej okazji zyskać. 
Choć strona promocji z 3% dla oszczędności jednoznacznie tego nie wskazuje, to regulamin jest konkretny: 
"Uczestnik może skorzystać z innych ofert specjalnych dla kart kredytowych dostępnych w Banku"
I tak w tych promocjach do wzięcia czekają np. bony o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro lub 400 zł do wydania w sklepach Biedronka. Jako kolejność najpewniej najwłaściwszą sugerowałbym najpierw złożenie wniosku o kartę (w wybranej promocji, a więc za pośrednictwem strony dedykowanej dla danej akcji), a potem o konto w promocji z 3% dla oszczędności.

Jeśli kartę kredytową w Citibanku już posiadasz, to jesteś w uprzywilejowanej sytuacji. Regulamin promocji mówi bowiem tylko o posiadaniu karty kredytowej (a nie jej wyrabianiu tu i teraz). Zatem korzystając z takiej okazji, po prostu wystarczy założyć konto i dalej mieć kartę kredytową, by uzyskać 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwoty do 100 000 zł.

Nagroda w promocji to promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, które wynieść może 3% w skali roku. Bank gwarantuje jego utrzymanie przez 6 kolejnych miesięcy. Podwyższona stawka obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Citibanku:
 • najpóźniej do 30.09. wypełnij formularz na stronie promocji oraz zawrzyj z Citibankiem umowę o Konto Citi Priority;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto: 
  • załóż konto oszczędnościowe oraz
  • zaloguj się min. jeden raz do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz;
 • przez 6 kolejnych miesięcy po miesiącu, w którym otworzysz Konto Citi Priority (w każdym miesiącu) spełniaj jeden z poniższych warunków:
  • na swych rachunkach w Citibanku utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł lub 
  • otrzymaj na Konto Citi Priotity wpływy na sumę min. 8 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).

Za spełnienie powyższych warunków, na swym koncie oszczędnościowym uzyskasz oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku. Wyższą stawkę, czyli 3% w skali roku, zgodnie z regulaminem Citibank przyzna:
"jeżeli Uczestnik spełni dodatkowy warunek - posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku w jednym z dwóch miesięcy: 
i. w miesiącu, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym lub 
ii. w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym"

Promocyjne oprocentowanie za dany miesiąc ma być naliczane najpóźniej do 12. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Do momentu wypłaty tych odsetek nie zamykaj konta Citi Priority i Konta oszczędnościowego, ani nie składaj wypowiedzenia umowy.

Przykładowo: otwierasz konto w lipcu, warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania musisz spełniać najpóźniej od sierpnia. Przez 6 kolejnych miesięcy bank będzie naliczał Ci promocyjne oprocentowanie. Odsetki za sierpień otrzymasz do 12.09.2019 r., a ostatnie z odsetek - za 6. miesiąc - powinny wpłynąć do 12.02.2020 r. (za styczeń).

Ważne wskazówki. A teraz jeszcze kilka przydatnych objaśnień:
"Średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank, których jest on głównym posiadaczem podzielonej przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym (...)" 
przy czym:
"Przy wyliczaniu salda średniomiesięcznego nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank dla Klientów indywidualnych innych niż rachunki Uczestnika oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem"

Oczywiście w zacytowanych fragmentach regulaminu, gdy pada słowo "Bank", to mowa o Citibanku (a nie o jakimkolwiek innym banku).

Jeśli zaś chodzi o wpływy, to wykluczenie jest tylko jedno: nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych. A więc najprościej będzie zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku.

Ile kosztuje konto Citi Priority? 


Główne cechy Konta Citi Priority, czyli konta osobistego zakładanego w promocji, to:
 • 0/30 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • średnie saldo na wszystkich rachunkach klienta wyniesie min. 30 000 zł lub 
  • wpływy na Konto Citi Priority wyniosą min. 5 000 zł

   w praktyce więc spełnienie warunków promocji jednocześnie zapewni Ci brak opłaty za konto;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty płatniczej do karty (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Po wysłaniu formularza na stronie promocji, w sprawie wniosku o konto, skontaktuje się z Tobą konsultant banku - zawarcie umowy będzie możliwe za pośrednictwem kuriera lub poprzez bankowość internetową (o ile do takowej w Citibanku posiadasz dostęp, np. korzystając z karty kredytowej).

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, na którym uzyskiwać będziesz promocyjne oprocentowanie, to jest to rachunek prowadzony za 0 zł, jeśli klient posiada konto osobiste w Citibanku (a więc dzięki temu, że założysz Konto Citi Priority, to i konto oszczędnościowe będziesz mieć za darmo). 

W każdym miesiącu kalendarzowym możesz wykonać jeden przelew za 0 zł z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w Citibanku. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu bank pobierze opłatę w wysokości 10 zł. Czyli właściwie standard z większości banków - środków z konta oszczędnościowego zbyt często nie opłaca się wypłacać.

Przydatne dokumenty: 

49 komentarzy:

 1. 1) spłaty karty kredytowej muszą być na jakąś minimalną kwotę?
  2) czy kartą do konta trzeba wykonywać jakieś transakcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Dowolne
   2) Transakcje nie są wymagane (ani na potrzeby promocji, ani ze względu na tabelę opłat i prowizji, bo karta jest bezwarunkowo darmowa).

   Usuń
 2. Formularz wysłany. Ale jeszcze mam szybciutkie pytanie. Czy jakieś zgody marketingowe są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak da się sprawdzić kiedy zamknąłem konto w Citibanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj zadzwonić na infolinię. Raczej powinni ci powiedzieć.

   Usuń
 4. Warunki dla zwykłych "szaraczków" to to nie są niestety :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego? Masz albo wyrabiasz kartę. Otwierasz konto Priority i oszczędnościowe. Wpłacasz kasę. Jeśli nie wpłacisz 100 tys. to co miesiąc na konto Priority musi wpłynąć suma min. 8 tys. Kto nie ma takiej kwoty może obracać mniejszą w tę i z powrotem np. 4 x 2 tys. Jak ktoś ma konto w Santanderze to z darmowymi przelewami natychmiastowymi to to nawet szybko pójdzie.

   Usuń
  2. A przejdzie coś takiego?

   Usuń
  3. Ale co by miało nie przejść?

   Usuń
 5. Ale zaraz po otrzynaniu odsetek, czyli 12-go każdego miesiąca trzeba przelewać odsetki, gdyż konto na 3% jest do 100 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli na koncie będzie więcej niż 100 tys. zł to saldo do 100 tys. pozostaje z oproc. 3%, a tylko nadwyżka będzie na standardowym.

   Usuń
 6. A co z osobami, które już teraz mają zarówno kartę kredytową jak i konto Citi priority? Bo konto otwierałem w lutym, kartę również w lutym wtedy kiedy były akcje promocyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ma być? Niech się cieszą plastikiem :)

   Usuń
  2. @Anonimowy 25 lipca 2019 01:01
   No normalnie, idziesz na zakupy i płacisz kartą k., potem ją spłacasz w terminie i tak cały czas...
   Ja tak zawsze robię. :)

   Usuń
 7. Wczoraj wysłałem formularz. Dziś z samego rana telefon. Rozmowa dość krótka. Kurier przyjedzie i tak w celu podpisania regulaminu promocji. Rzekomo taki wymóg.

  OdpowiedzUsuń
 8. W trakcie ich ostatniej promki tego ROR ja i żona przeszliśmy z nimi istny kurs pisanie reklamacji - nigdy więcej !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest prosto. Nie ma tematu z "wynagrodzeniem"/wynagrodzeniem ;)

   Usuń
  2. W promce, w której uczestniczyliśmy również nie było.

   Usuń
  3. Ja w promocji z 5-procentowym zwrotem za zakupy podobnie, tzn. co miesiąc reklamacja, a czasem nawet trzeba było pisać reklamację dwukrotnie!

   Usuń
 9. Dziś był kurier (Poczta Polska). Rano telefonicznie potwierdzony. Co ciekawe to rachunek konta już wcześniej pojawił się w bankowości. Ale jest nieaktywny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy też kazano Wam przygotować ksero dowodu osobistego dla kuriera i czy jest to konieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to niezgodne z RODO.

   Usuń
  2. Bzdura. Jest zgodne. Ostatnio ten temat był głośny. I jest zgodne z prawem.

   Usuń
 11. Czy jezeli w polowie sierpnia otworzę konto oszczednosciowe na 3% to oprocentowanie to będzie ważne od razu czy od następnego m-ca? I jak z warunkami promocji jest wtedy?. Mi kazali przysłać skan dowodu na ich emaila.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilka dni temu złożyłam wniosek o kartę kredytową (w promocji zakupy 400zł do Biedronki). Do tej pory nikt się ze mną nie skontaktował. Czy już w tym momencie złożyć wniosek o konto citi prioriti z promocyjnym oprocentowaniem oszczędności 3% na koncie oszczędnościowym czy czekać do momentu otrzymania karty kredytowej (zakładając, ze ktoś się zemną skontaktuje...)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczekaj bo jest zawsze wariant niedostania karty.

   Usuń
 13. Ale nawymyślali.. Tu 5 tyś, a tam 8 tyś co miesiąc i jeszcze ta karta kredytowa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wpływ 8k i załatwia oba warunki naraz.

   Usuń
 14. W Getin bez takich ceregieli 3,5% na rok! Pozamiatali..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Karnencja w Getinie niewiele krótsza
   2. Też trzeba robić wpływ co miesiąc (choć na mniejszą kwotę)
   3. W Getinie max. 10k a tu 100k.

   Usuń
 15. Czy ktoś już to założył i ma doświadczenie z tym bankiem w zakresie kont oszczędnościowych promocji i prawidłowości rozliczania? jestem klientem tego banku ale mam kartę kredytową, złożyłem wniosek miła Pani oddzwoniła, kurier miał być do 3 dni, dzisiaj już mija prawie 10 dni i nikt się ze mną nie kontaktuje, w bankowości online pojawiły się pozycje rachunku, karty i konta oszczędnościowe jeszcze jako nieaktywne i czytając opinie o tym banku w internecie zaczynam mieć mieszane uczucia, czy dla tych 20 zł różnicy od 100 tys miesięcznie warto się w to pchać? ktoś może doradzi z własnego doświadczenia, czy jest sens z nimi uwiązywać się na 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 16. Hej Mr. Złotówa! Czyli jeśli konto założyłem 5.08.2019 r. i wszystkie warunki promocji spełniłem też w sierpniu. To czy już w sierpniu będę mieć 3% na koncie oszczędnościowym? Proszę o pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Posiadam oszczędności ale jakoś boje się korzystać z innych banków niż ING lub milenium .czy ten bank jest pewny żeby nie było że bank zbankrutuje a ja zostanę bez oszczędności...jak to jest?

   Usuń
  2. @Anonimowy 8 sierpnia 2019 13:08
   Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 6 kolejnych miesięcy po miesiącu, w którym Konto Citi Priority zostało założone (w Twym przypadku będzie to więc okres od 1.09.2019 do 29.02.2020 r.).

   @Anonimowy 14 sierpnia 2019 08:43
   Citibank, a także każdy bank, który opisuję na blogu, niczym nie różnią się od wspomnianych banków. W każdym z nich obowiązuje ochrona Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do limitu będącego równowartością kwoty 100 tys. euro (polecam podlinkowany wpis - tam wszystkie szczegóły). Zatem do tej kwoty środki są bezpieczne i można spać spokojnie :)

   Usuń
 17. Warto dodać, że konto oszczędnościowe otwiera się samemu. Ja bym to przegapił, ale teraz doczytałem że faktycznie tak jest. Po otwarciu konta osobistego. Trzeba się zalogować do bankowości i kliknąć (+) (Przelewy) Tam trzeba wybrać (Konta) i założyć Konto Oszczędnościowe PLN

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety ja konta oszczędnościowego nie mogę otworzyć. Na stronie pojawia się błąd. Konsultanci odpisali mi pustą wiadomością i uznali temat za zamknięty 🙃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przecież to wysyłasz tylko prosty formularz. Konsultant oddzwania, przyjmuje wniosek i wysyła kuriera z papierami do podpisu.

   Usuń
 19. Dziwna sprawa, spełniłem warunki promocji a konto oszczędnościowe nadal oprocentowane jest standardowo 0,1%. Czy ktoś korzystający mogłby się wypowiedzieć jaka jest o niego sytuacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo. Jutro zamykam konto!

   Usuń
  2. Jutro zamykasz konto? Komu zrobisz na złość? Hehe. Bank tego twego heroicznego, nacechowanego romantyzmem ruchu nawet nie dostrzeże. A ty stracisz odsetki. Co jest wiążące? to co masz gdzieś tam napisane czy wyświetlone czy regulamin?

   Usuń
  3. jesli spelniasz warunki nalicza dopiero w nastepnym miesiacu, prowadzilem korespondencje z konsultantami ponad miesiac i otrzymalem kilka mylnych interpretacji, warunkiem jest uzywanie karty kredytowej Simplicity i dokonywanie splat w KAZDYM MIESIACU!

   Usuń
 20. Promocja została przedłużona do 30 stycznia

  OdpowiedzUsuń
 21. 8-go wpadły odsetki.

  OdpowiedzUsuń
 22. Pomimo spełnienia warunków w poprzednim miesiącu, odsetki na koncie oszczędnościowym 0,1 %. Nie wiem o co chodzi, poszła reklamacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania. Te wyliczone na podstawie promocyjnego zostaną wypłacone do 12.11.

   Usuń
  2. Też się na to złapałem w poprzednim miesiącu i pospieszyłem z reklamacją. Reszta odsetek faktycznie wpadła bodaj 11-go.

   Usuń
 23. Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie o konto Priority i oszczędnościowe. Przez bankowość internetową. I poprosiłem o zamknięcie w możliwie najszybszym czasie. Co zrobili? Zamknęli dzisiaj. Brawo Citi!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...