Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 9 promocji i co najmniej 1400 zł, które dają te proste promocje bankowe na wakacyjny luz

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

23.07.2019

9 promocji i co najmniej 1400 zł, które dają te proste promocje bankowe na wakacyjny luz

Poniżej znajdziesz wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami bez wymogu spełniania wyśrubowanych warunków.

Proste promocje bankowe dla wygodnych na lipiec 2019 roku
A i dzięki takim promocjom można też sporo zyskać. No, a w wakacje to raczej nikt przemęczać się nie chce, więc dziś analizuję promocje bankowe, w których premie zgarnąć można w maksymalnie wygody sposób. Takich propozycji jest obecnie aż 9 (więc więcej niż jeszcze miesiąc temu).


Promocje bankowe na wakacje


19. czerwca w przedwakacyjnej atmosferze wyjazdu rodziny Złotówy na urlop, opublikowałem wpis o 8 okazjach dla wygodnych. Urlop już dawno za nami, czas leci, miesiąc minął... i wiele się zmieniło wśród okazji do bankobrania. Z wówczas opisanych 8, dostępnymi pozostały tylko 4 promocje bankowe. Ale za to pojawiły się nowe, dzięki czemu wyboru nie brakuje. Część z promocji kończy się jednak już niebawem!

Poniżej opisuję wyłącznie promocje bankowe, w których wystarczy wykonywanie płatności na dowolne kwoty i zapewnienie wpływów z konta w innym banku (ale niekoniecznie przez pracodawcę, bo w większości przypadków mogą być to przelewy z własnego konta). Nie ma więc konieczności robienia transakcji na jakieś duże sumy, ani nie ma konieczności załatwiania dodatkowych formalności u pracodawcy.

Na początek garść wskazówek:

▶️ Gdy poniżej pojawia się wymóg wpływu na konto, to wystarczy przelew z własnego konta w innym banku (chyba, że w opisie zaznaczam inaczej - tak jest w przypadku Credit Agricole oraz ING Banku Śląskiego).

▶️ Wpływ na konto oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres (możesz je więc nawet od razu w części lub w całości wydać, przelać lub wypłacić).

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem oznaczają, że możesz płacić w dowolny sposób. Albo samą kartą, albo samym BLIKiem, albo w sposób mieszany (i kartą, i BLIKiem).

▶️ Płatności kartą lub BLIKiem, gdy nie wskazano, że mają być na jakieś określone minimum (tak jest tylko w promocji ING Banku Śląskiego), to mogą być na dowolne kwoty. Można zatem płacić np. za bułkę, gazetę lub napój i transakcja będzie już zaliczona.

Za każdym razem warunki oraz zasady uczestnictwa omawiam w podlinkowanych wpisach,w których bardziej szczegółowo opisałem poszczególne promocje bankowe.

Bonus 200 zł na start (+ 100 zł za konto dla dziecka) od Millennium


To niezwykle popularna promocja, dostępna już w kilku edycjach. Ale tym razem do wzięcia jest nie tylko bonus 200 zł na start (za spełnienie bardzo prostych warunków, które ograniczają się do zapewnienia wpływu i wykonania 1 płatności kartą lub BLIKiem w określonych miesiącach), ale można też zdobyć dodatkową premię w wysokości 100 zł. Ta druga gratyfikacja przewidziana jest dla tych, którzy mają dziecko i założą mu rachunek w Banku Millennium. A można to zrobić nawet dla noworodka! Dodatkowo, dla zdobycia 100 zł, trzeba też zapewnić wpływy z programu "Rodzina 500+". Promocja kończy się już 31.07.


Premia 100 zł za konto w Pekao (rzadka okazja)


W tym banku tego typu promocje zdarzają się na tyle rzadko, że szkoda je przegapić. Do wzięcia czeka 100 zł za spełnienie dwóch prostych warunków: wystarczy przelać sobie 500 zł z innego banku i wykonać 1 płatność kartą na dowolną kwotę. I to już wszystko. Warunki promocji idealnie pokrywają się w tym przypadku z warunkami, które jednocześnie zwalniają z opłat za konto i kartę. Dodatkową zachętą do skorzystania z propozycji Banku Pekao jest też promocyjna stawka 3% na koncie oszczędnościowym (gwarantowana na pół roku dla kwoty do 30 000 zł). Promocja kończy się już 31.07.


Bony (150 zł) do Biedronki + więcej za konto w Santander Banku


Osoba zakładająca Konto Jakie Chcę w Santander Banku jednocześnie może skorzystać z aż 4 promocji jednocześnie! W odrębnych (ale łączących się ze sobą) akcjach, do wzięcia są: bony o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka, bonus pieniężny 80 zł za otwarcie konta z polecenia, kolejny bonus 150 zł za zapewnienie wpływów oraz zwroty za płatności z konta (do 300 zł rocznie). Pierwsza z tych promocji (z bonami do Biedronki) to ultra proste warunki, bo wystarczy zapewnić wpływ i wykonać 5 płatności na dowolne kwoty. W pozostałych promocjach warunków jest już nieco więcej (choć o bonus 80 zł też jest całkiem prosto), ale to Ty możesz zadecydować z czego chcesz korzystać, a z czego nie.


Do 250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole


W tym przypadku w praktyce mamy do czynienia z dwoma (łączącymi się ze sobą) promocjami. To akcja "Letnie korzyści z Kontem dla Ciebie" (z premią do 200 zł) oraz z program poleceń (z bonusem 50 zł za otwarcie konta). W pierwszej z nich premiowane jest przeniesienie konta z innego banku. Chociaż warunki promocji z premią do 200 zł wydają się wymagające (przeniesienie konta z innego banku + wypełnienie dyspozycji do pracodawcy + zapewnienie wpływów), to tylko pozory. Jest o wiele prościej i docelowo wystarczą wpływy na konto w postaci wpłaty gotówkowej bądź przelewu z innego konta niż własne.


Bonusy do 140 zł za konto w mBanku


By zgarnąć bonusy (100 i 40 zł), właściwie wystarczy zapewnić 2 wpływy po 1 000 zł (mogą być to przelewy z własnego konta w innym banku) oraz łącznie wykonać 10 płatności kartą i/lub BLIKiem (warunki rozkładają się na nieco ponad 2 miesiące). Transakcje mogą być na dowolne kwoty. A i eKonto osobiste zakładane w tej promocji jest bardzo dobrym rachunkiem, bo do uniknięcia opłaty za kartę wystarczy tylko 1 płatność miesięcznie (na dowolną kwotę). Konto jest bez warunków za 0 zł.


Bonus 50 zł + 2 bilety do kina od Getin Banku


W tej promocji nagrody wyglądają może i skromniej. Ale za to bank ma wiele propozycji dla oszczędzających. Skorzystać można m.in. z 3,5% na koncie oszczędnościowym (przez 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł), 3% w skali roku na 4 miesiące nawet do 200 000 zł oraz z lokaty mobilnej 3% (na 3 miesiące; do 10 000 zł). Warunki do spełnienia są proste, bo na potrzeby promocji wystarczy zapewniać wpływy (np. z własnego konta w innym banku) oraz wykonać jeden przelew z konta w Getin Banku, a żeby nie płacić za konto nie trzeba robić nic więcej, niż 1 płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie. Promocja kończy się już 31.07.


Premia do 140 zł za Mobi w ING Banku Śląskim


Osoby w wieku 18-26 lat załapać się mogą na promocję konta osobistego w ING Banku Śląskim z bonusami od 100 do 140 zł na start. Warunki do spełnienia są bardzo proste - przynajmniej do zgarnięcia 120 zł, bo wystarczy wykonać 10 płatności kartą lub BLIKiem na dowolne kwoty oraz 3 płatności BLIKiem po min. 5 zł każda w sklepach internetowych (te 3 płatności wliczają się do wspomnianych wcześniej 10 transakcji). No i oprócz tego jest jeszcze dodatkowy bonus 20 zł za zapewnienie odpowiedniego wpływu na konto (co dokładniej definiuję w opisie promocji). A samo konto i wydana do niego karta płatnicza są darmowe bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.


120 zł do wzięcia w promocji konta dla młodych w mBanku


To alternatywna propozycja mBanku, bo przecież i młodzi mogą skorzystać z wyżej już wspomnianej promocji eKonta osobistego z bonusami do 140 zł. Niniejsza promocja wiąże się jednak z otwarciem eKonta możliwości i jest skierowana wyłącznie do osób w wieku 18-24 lata. Do wzięcia czekają 3 gwarantowane bonusy po 40 zł każdy. W celu ich zdobycia należy wykonać 2 płatności telefonem (za pomocą Google Pay bądź Apple Pay), 2 przelewy BLIK oraz aktywować cel oszczędnościowy. Konto i karta (do 26. roku życia) są darmowe bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.


Premia 150 zł na start za konto firmowe w Santander Banku


To właściwie kumulacja promocji. Bo z firmowym Kontem Godnym Polecenia w Santander Banku można też zgarnąć zwroty za płatności (łącznie 900 zł). Ale w łączącej się okazji do bankobrania do wzięcia jest też gwarantowana premia 150 zł na start za samo otwarcie konta i wykonanie zaledwie jednej płatności kartą lub BLIKiem albo przelewu z tego konta. I to już w praktyce wszystko. Uczestnicy promocji dodatkowo uzyskują też zwolnienie z wielu najważniejszych opłat, gwarantowane na 2 lata! Promocja kończy się już 31.07.Chcesz wiedzieć więcej o najlepszych promocjach organizowanych przez banki? Podobne zestawienia przesyłam każdemu, kto wyrazi chęć otrzymywania mojego newslettera. To prosty sposób na zawsze aktualną wiedzę o promocjach bankowych, bez konieczności codziennego przeglądania wszystkich ofert.

52 komentarze:

 1. Jestem tu w miarę nowy. Korzystam z promocji od niedawna. Myślę o kolejnych ale zastanawia mnie czy są jakieś limit nieopodatkowane? Czy trzeba coś od tego co zarobię odprowadzać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z reguły w regulaminach promocji jest adnotacja o tym, iż za nagrodę to bank płaci podatek w Twoim imieniu.

   Usuń
  2. Dokładnie! W regulaminach najczęściej jest o tym mowa. Nagrody do 2000 zł (w pojedynczej promocji) są zwolnienie z podatku, gdyż mamy do czynienia ze sprzedażą premiową (tak to fachowo się nazywa). W wyjątkowych przypadkach, gdy podatek jest do zapłacenia (tak jest m.in. w loteriach, gdy można wygrać nagrody o większej wartości) to organizator funduje nagrodę dodatkową, będącą równowartością należnego podatku i odprowadza go do Urzędu Skarbowego. Zatem można cieszyć się całą premią/nagrodą praktycznie w każdej promocji :)

   Usuń
  3. Te 2000 zł to limit na rok?

   Usuń
  4. To limit dla danej, jednej promocji.

   Usuń
 2. Moje pytanie może wydać się śmieszne i banalne dla znawców, ale ponoć nie ma głupich pytań? Czy jedna osoba może mieć wiele kont w wielu bankach czy jest jakiś limit, czy coś w ten deseń? Mogę mieć z 15 kont, co rusz otwierać i zamykać, żeby móc załapywać się na promocje tutaj opisywane? Mogę te różne transakcje wykonywać z kilku różnych swoich kont, żeby spełniać warunki danych promocji czy może jest to w jakiś sposób nielegalne i banki widząc jedną osobę robiącą przelewy między swoimi kontami mogą uznać to za nieuczciwe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystkie twoje pytania odpowiedź brzmi: Tak, możesz.

   Usuń
  2. Tak, można mieć wiele kont, w różnych bankach. "Co rusz otwierać i zamykać" jest ograniczone jedynie tym, że promocje są dostępne dla osób, które w określonym czasie w danym (tylko tym jednym, konkretnym) banku nie posiadają np. konta. Regulamin każdej z promocji określa warunki uczestnictwa.

   Każdy może posiadać dowolną liczbę kont (czasem limit jest określony w danym banku - np. w T-Mobile Usługi Bankowe można mieć max. 2 konta osobiste). I też obowiązuje swoboda przelewania środków między tymi kontami (nie jest to zakazane, ani reglamentowane).

   Usuń
  3. Dziękuję Wam za odpowiedzi, już skorzystałem z dwóch promocji :)

   Usuń
  4. W TMuB mogę mieć2 konta premium i na każdym mieć moneyback po 25zł ( oczywiście po spełnieniu warunków ) ?

   Usuń
  5. Zwroty można mieć niestety tylko na jednym koncie. Kiedyś była opcja na dwóch, ale to już chyba z 2 lata minęły, kiedy to wycofano.

   Usuń
 3. A czy gdzieś na stronie Millennium można znaleźć informacje którego dnia jest sprawdzany stan konta do promocyjnego naliczania % na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio było to wskazane w regulaminie promocji, a dodatkowo w opisie konta oszczednosciowego. W razie wątpliwości można też zadzwonić na infolinię.

   Usuń
  2. Ostatniego dnia miesiąca.

   Usuń
  3. Z poziomu bankowości: Konto oszczędnościowe --> Promocja --> Salda z dnia badania dla Promocji, w której bierzesz udział: data

   Usuń
  4. @Anonimowy 24 lipca 2019 11:20, ostatniego dnia dostępności poprzedniej edycji, a więc w praktyce jest to dzień poprzedzający start danej edycji.

   Usuń
  5. Ja wiem jak sprawdzić kiedy byl sprawdzany stan konta, ale nie wiem jak znaleźć informacje kiedy będzie następny raz sprawdzany. Np teraz mam napisane że okres naliczania promocyjnego jest 18.07-17.10 a saldo z dnia badania dla aktualnej promocji jako 15.05.... i nie wiem teraz kiedy będzie następny raz sprawdzane saldo dla kolejnej edycji.

   Usuń
  6. Następny raz sprawdzanie powinno być na 7.09.2019 r. Ale tej informacji nigdzie nie ma. Możemy tak zakładać, bazując na doświadczeniu z poprzednich kilkunastu edycji. Choć oczywiście nigdy nie będziemy mieć gwarancji, że bank czegoś nie zmieni lub nie zaproponuje kolejnej edycji (bo taka możliwość też istnieje).

   Usuń
  7. Dziękuję bardzo za odpowiedź ;)

   Usuń
  8. Po przejęciu €banku być może KO Profit zniknie z oferty Millennium.

   Usuń
  9. A niech nawet zniknie - ja nie widzę niczego specjalnie atrakcyjnego w tym koncie Profit. Mamy z żoną konta w Getin i od lat naprzemiennie używamy kolejne edycje KO, które ma wyższe oprocentowanie.

   Usuń
  10. Nie ma lepszej oferty niż KO Profit. Od ponad 1,5 roku mam tam ciągle wysokie oprocentowanie. Wskaż mi jakiś bank gdzie jest tak samo. 2,5 albo 3% na 3-4 mies. a później 0,4-1%. To dziękuję.

   Usuń
  11. To zależy jaką wartość ma dla kogoś dla 'ciągłość' i o jakie kwoty chodzi. Ponadto Millennium ma limit przelewów dziennych ustalony odgórnie na 50K, co przy limicie 100K na KO Profit jest co najmniej niepoważne z ich strony.

   Jak pisałem powyżej, mamy z żoną konta w Getin i naprzemiennie używamy kolejnych edycji mając nieprzerwanie wyższe oprocentowanie - w obecnej edycji nawet jedynie dla 100K to daje 20,25 zł różnicy miesięcznie.

   Usuń
  12. Ta pułapka w Millennium z dniem badania salda do KO (zazwyczaj w soboty!) przy tak śmiesznie niskim limicie przelewów definitywnie eliminuje ich z podium!

   Usuń
  13. Gdy zajdzie taka potrzeba, to z KO w Getin jest możliwość wielokrotnego wypłacania kasy bez żadnych dodatkowych kosztów - w Millennium takiej opcji nie ma.

   Usuń
  14. Limit przelewów ustalony na 50K, maksymalny depozyt z oprocentowaniem promocyjnym 2,7% oraz tzw. 'pułapka' z dniem obliczania salda to poważnie minusy KO Profit.

   Usuń
 4. Od 14 września logowanie do systemu bankowości internetowej mBanku będzie wymagało nie tylko wpisania loginu i hasła, ale także potwierdzenia kodem SMS lub tzw. mobilnej autoryzacji w aplikacji mobilnej - mega zonk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak będzie w każdym banku. To efekt dyrektywy PSD II. Uwierzytelnienie musi być 2-etapowe.

   Usuń
  2. Nie dość, żeby się zalogować do własnego konta potrzebny będzie telefon, to będąc za granicą taka opcja po prostu odpada.

   Usuń
  3. Unijna dyrektywa PSD2 ma rzekomo na celu poprawę bezpieczeństwa transakcji - bankowość internetowa nie może być uzależniona od posiadania telefonu. Przepis do zmiany.

   Usuń
  4. A w jaki sposób potwierdzasz przelewy? Kodem SMS. No chyba, że masz inną metodą. Np. token. To wtedy tokena będziesz używać przy logowaniu.

   Usuń
  5. Poza tym dwuczłonowe uwiarygodnienie to chyba nawet nie będzie musiał być kod z SMSa czy z tokena. Ale chyba może być np. obrazek do wyboru przy logowaniu. Takie coś ma np. PKO BP.

   Usuń
  6. W Eurobanku też już o tym powiadamiają:
   "Szanowny Kliencie,
   w związku z dostosowaniem się do nowych wymogów prawnych w obszarze usług płatniczych, od 14.09.2019 r., aby zalogować się do serwisu eurobank online oprócz identyfikatora i hasła, będziemy wymagać także dodatkowej metody autoryzacji: hasła SMS, wskazania tokena GSM lub użycia mobilnej autoryzacji.

   Funkcja dodatkowego zabezpieczenia podczas logowania włączy się automatycznie - nie musisz nic robić."

   Usuń
  7. @Anonimowy, 25 lipca 2019, 11:05

   Obrazek przy logowaniu ma również Nest w nowej bankowości.
   Wymóg potwierdzenia SMS-em logowania do konta internetowego to istna paranoja!

   PS. Pekao SA zrobi na tym fortunę :)

   Usuń
  8. Nie zrobi. Zgarniemy premię, wypłacimy kasę z KO i wypowiemy umowę PKO S.A. ;)

   Usuń
  9. Gdyby wprowadzili konieczność potwierdzenia kodem SMS przy logowaniu nie likwidując tej opłaty 20 groszy za SMS to zarobią i to miliony :)

   Usuń
 5. Wie ktoś jak wyglądają bony do biedrobki w promocji Santander? Jak pokaże bon Pani w biedrze to zrobi wielkie oczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To 13-cyfrowy kod. Dziś pracownicy Biedronki już dość sprawnie to ogarniają. Ale można przygotować się na ich poinstruowanie - o realizacji bonu piszę tutaj.

   Usuń
 6. Jakie macie doświadczenia z Idea Bankiem? W środę próbowałam zerwać lokatę Wiosenną, udało się dopiero za czwartym razem we czwartek, kasy nie mam do dej pory. Mam pecha, czy to już standard w tym banku? Przestrzegam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ostrzeżenie jednak zakładając u nich lokaty przez circa 8 lat nie miałem podobnej sytuacji :)

   Usuń
  2. U mnie 7 lat korzystania. Bez żadnych perturbacji.

   Usuń
  3. U mnie lokata wiosenne skończyła się 25.07. Kasa na koncie Idealnym z odestkami od razu. Założona kolejna loka.
   Od 3 lat zakładam lokaty tam i z powrtotem w IB, zrywam np. Beztroskie czy te sławetne na 3,9% w tym roku (rolowanie :)) i bez problemów.

   Usuń
  4. Jestem z Getinem od 10 lat, nigdy żadnych problemów nie było

   Usuń
  5. Getin chyba się jeszcze raczej na pewno nie połączył z Idea :)

   Usuń
  6. Przed kilkoma minutami zakończyła mi się lokata - kasa plus odsetki są już na Koncie Idealnym :)

   Usuń
  7. Niemal w każdym banku po założeniu bądź zerwaniu lokaty mija jakiś czas aż zostanie to zarejestrowane w tzw. systemie - nihil novi.

   Usuń
 7. Czy wpłata na konto we wpłatomacie zalicza się normalnie do wpływów na konto?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy liczy się płatność blikiem przez internet czy tylko w stacjonarnych punktach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O którą promocję chodzi?

   Usuń
  2. Wszystko jedno o którą, przyjmijmy, że mBanku. Czy na przykład płatność blikiem na allegro będzie uznana. Albo czy można gdzieś sprawdzić, czy dana transakcja została uznana jako jedna z pięciu wymaganych.

   Usuń
  3. No właśnie nie wszystko jedno. Bo wszystko zależy od regulaminu danej promocji. I tam znajdziesz odpowiedź.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...