Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ostatnia szansa (?) na 3% nawet dla dużych środków

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

12.07.2019

Ostatnia szansa (?) na 3% nawet dla dużych środków

W tym banku w ostatnim czasie oprocentowanie mocno poleciało w dół. Choć jest jeszcze jeden wyjątek i tym samym szansa na 3 lub nawet 3,5% w skali roku.

Ostatnia szansa (?) na 3% nawet dla dużych środków w Getin Banku
Przeanalizowałem kolejne edycje promocji oprocentowania na lokacie i koncie oszczędnościowym w Getin Banku począwszy od listopada 2018 r. (sprawdź poniżej tabelę oraz wykresy). I wszystko wskazuje na to, że to już ostatnie chwile, by załapać się na 3% w skali roku (lub w niektórych przypadkach nawet na 3,5%). No i do tego - oprócz odsetek - do wzięcia jest też gwarantowany bonus 50 zł, który zwiększy ostateczny zysk!

[Promocja zakończona. O nowej edycji przeczytasz tutaj.]

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, Getin Bank oferował stawki 3,5% na koncie oszczędnościowym i nawet 3,9% na lokacie (w każdym przypadku mowa o propozycjach dla nowych środków). To było maksimum na jakie można było się załapać. Z czasem oprocentowanie zaczęło systematycznie spadać. Trend szczególnej dynamiki nabrał w przypadku lokaty, na której oprocentowanie w marcu spadło z 3,3 na 2,8% w skali roku. Jeszcze w pierwszej połowie czerwca w kolejnych odsłonach promocji stawka wynosiła 2,6%, by potem spaść do 2,4 i w końcu na początku lipca wyhamować na poziomie 2,1% w skali roku. Zjazd to drastyczny. A zwrócić uwagę trzeba również na inną cechę lokaty. Getin Bank wcześniej pozwalał lokować nawet bardzo duże kwoty (do miliona złotych, choć ja zawsze przypominam o limicie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który generalnie ustalony jest na poziomie będącym równowartością 100 tys. euro). W najnowszej odsłonie lokata na nowe środki nie dość, że daje już tylko 2,1% w skali roku, to umożliwia wpłacenie maksymalnie 100 000 zł.

Radykalne zmiany dotknęły również 3-miesięczną Lokatę Mobilną w Getin Banku. Do niedawna można było na nią wpłacić do 20 000 zł i uzyskać oprocentowanie wynoszące aż 4% w skali roku. Bank najpierw obniżył maksymalną kwotę lokaty (do 10 000 zł), a później spadło oprocentowanie - obecnie wynosi ono 3% w skali roku.

Konto oszczędnościowe Getin Banku w promocji dla nowych środków przez kilka miesięcy (od listopada ub.r. do stycznia 2019 r.) dawało niższe oprocentowanie od lokat dla nowych środków. Teraz jednak niezmiennie daje więcej, choć również podąża za zmianami oprocentowania na lokacie. Tempo spadku oprocentowania na koncie oszczędnościowym na szczęście nie jest aż tak duże, ale też wydaje się niezahamowane.

Wykres przedstawiający zmiany oprocentowania na lokacie na nowe środki i promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym:
Zmiana oprocentowania na lokacie dla nowych środków i na koncie oszczędnościowym w Getin Banku [wykres]

Po cięciach stawki obowiązującej na lokacie, które nastąpiły w czerwcu i lipcu, wiele wskazuje na to, że podobny los spotka promocję oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym.

Tabela przedstawiająca zmiany oprocentowania w Getin Banku
Historię pojawiania się kolejnych odsłon oprocentowania na lokacie i koncie oszczędnościowym w Getin Banku znajdziesz w tabeli obok.

W chwili obecnej może być to więc ostatnia okazja, by zaklepać sobie 3% w skali roku. Owszem, takie oprocentowanie ciągle jest oferowane przez inne banki. Stawkę 3% w skali roku na swych kontach oszczędnościowych udostępniają Credit Agricole, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Pekao i Alior Bank (i w dwóch przypadkach obowiązuje ono przez dłuższy okres, bo w Pekao przez 180 dni, a w Aliorze do 31.12.2019 r.). Ale w każdym z nich  o wiele niższa jest maksymalna kwota jaką można ulokować z promocyjnym oprocentowaniem. W dwóch pierwszych bankach limit ustalono na poziomie 50 000 zł, w Pekao do 30 000 zł, a w Aliorze maksymalnie 20 000 zł.

W Getin Banku można wpłacić sporo większe środki (bo na 3% w skali roku da się ulokować do 400 000 zł) i zapewnić sobie takie warunki na okres 4 miesięcy. To w opcji zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów banku, bo liczy się przecież wpłacenie nowych środków (ale przypomnę, że w ofercie Getin Banku jest też promocja konta oszczędnościowego ze stawką 3,5% gwarantowaną aż na 12 miesięcy, aczkolwiek tylko do 10 000 zł oraz dla nowych klientów - o tym jeszcze za chwilę).

Poniżej szczegółowo przedstawię obecnie dostępne propozycje banku. A na końcu znajdziesz instrukcję co zrobić krok po kroku, by załapać się na wszystkie opcje jednocześnie.

3% nawet dla dużych kwot


Konto oszczędnościowe w Getin Banku daje 3% w skali roku pod warunkiem wpłacenia nowych środków (z oferty mogą więc skorzystać nie tylko nowi, ale i obecni klienci banku). Na promocyjnym oprocentowaniu ulokować można nawet do 400 000 zł.

Na uruchomienie dla siebie promocyjnego oprocentowania 3% w skali roku można załapać się już tylko do 21.07.2019 r. (niedziela). Przy czym - i to ważna uwaga - liczy się przede wszystkim wpłata pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe. W tym celu wystarczy przelanie nawet drobnej kwoty. Symboliczna złotówka uruchomi promocyjne oprocentowanie, które będzie obowiązywać przez 122 dni (czyli w praktyce przez 4 miesiące) od tejże pierwszej wpłaty. W tym czasie na promocyjne oprocentowanie można też środki dopłacać.

Wypłata odsetek na koncie oszczędnościowym następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Jako że ten wpis w dalszej części skupia się już tylko na propozycjach dla nowych klientów, którzy dopiero teraz założą konto w Getin Banku, to jeśli jesteś już klientem tego banku, sprawdź (tutaj) jak wyliczyć nowe środki i załapać się na promocyjne oprocentowanie 3% dostępne już tylko do 21.07.

3,5% do 10 000 zł na cały rok!


Na tym samym koncie oszczędnościowym w Getin Banku uzyskać można też oprocentowanie 3,5% dla kwoty do 10 000 zł, które bank gwarantuje na 12 miesięcy. To jednak propozycja wyłącznie dla nowych klientów, którzy konta osobistego w Getin Banku nie posiadają co najmniej od 11.05.2017 r. (otwarcie konta osobistego teraz będzie niezbędne do załapania się na promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym).

By uzyskiwać promocyjne oprocentowanie 3,5% w skali roku, trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnić wpływy na Konto Proste Zasady (czyli na konto osobiste) na sumę co najmniej 1 000 zł. Wystarczy w tym przypadku przelew z własnego konta w innym banku (ważne jedynie, by taki wpływ nie pochodził z innego konta w Getin Banku, gdy jego właścicielem jest klient indywidualny). Wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii konta, więc w każdej chwili część lub całość tych środków możesz wycofać.

Pierwszy wpływ na konto osobiste - w praktyce uruchamiający oprocentowanie 3,5% na 12 miesięcy na koncie oszczędnościowym - musi pojawić się do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto osobiste w Getin Banku.

W przypadku korzystania z tej promocji, odsetki będziesz otrzymywać w dwóch transzach. Na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego lub - jeśli się łapiesz - promocyjnego (dla nowych środków). A do 15. dnia miesiąca kolejnego otrzymasz bonus będący wyrównaniem do odsetek wynikających z oprocentowania na poziomie 3,5% w skali roku.

Bonus 50 zł dla nowych klientów


Jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 3% i/lub 3,5% na koncie oszczędnościowym wymaga (posiadania lub) założenia konta osobistego w Getin Banku, to teraz czas też przyjrzeć się korzyściom z tego wynikającym. A do wzięcia czeka gwarantowany bonus 50 zł. Warunki do spełnienia są bardzo proste. Zarówno jeśli chodzi o warunki promocji, jak i uniknięcia opłat za to konto - można je mieć za 0 zł.

By załapać się na tę promocję, wystarczy nie posiadać konta osobistego w Getin Banku zaledwie od dnia 30.04.2019 r.

Bonus za otwarcie konta w Getin Banku otrzymasz jeśli we wniosku podasz kod polecenia od obecnego klienta Getinu (jak zdobyć taki kod, piszę nieco niżej) oraz w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnisz jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 1 000 zł - musi to być przelew z konta w innym banku (lub ewentualnie z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank). Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta, więc nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas (w dowolnej chwili możesz część lub całość środków wydać, przelać lub wypłacić). Najprostszym sposobem na spełnienie tego warunku będzie wykonanie przelewu z własnego konta w innym banku.

Bonus 50 zł wpłynie na Twe konto do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe w Getin Banku? 


Teraz czas sprawdzić ofertę Getinu. Konto Proste Zasady (czyli konto osobiste) charakteryzuje się poniższymi cechami:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) wykonasz minumum jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub
  • (II) gdy posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydanej do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można jeden darmowy przelew (co jest standardem w większości banków, gdyż taki warunek ma zachęcić do oszczędzania, a nie co rusz podbierania środków). Za drugi i każdy kolejny przelew (w tym samym miesiącu kalendarzowym) bank pobierze opłatę w wysokości 9 zł. Aczkolwiek darmowe (i to już bez limitów) są również wszystkie wypłaty z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilą lokatę zakładaną w Getin Banku.

Krótka instrukcja skorzystania z wszystkich promocji


Na bonus 50 zł za otwarcie konta załapać się można do końca lipca, a promocja z oprocentowaniem 3,5% gwarantowanym na rok dostępna jest nawet do końca sierpnia. Ale by załapać się także na stawkę 3% w skali roku do 400 tys. zł, to czasu już jest niewiele, bo do 21.07.2019 r. należy nie tylko założyć konta (osobiste i oszczędnościowe), ale już dokonać pierwszej wpłaty na konto oszczędnościowe, która uruchomi promocyjne oprocentowanie na okres 122 dni.

By spełnić warunki wszystkich promocji:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady wraz z kontem oszczędnościowym (na tej stronie banku znajdziesz informacje jedynie o promocji 3,5% w skali roku, ale to to samo konto oszczędnościowe, na którym uzyskasz też 3% na 4 miesiące do 400 tys. - tej promocji nie jest bowiem dedykowany żaden specjalny wniosek, bowiem z oprocentowania 3% mogą korzystać zarówno nowi, jak i nawet obecni klienci);
 • we wniosku o konto podaj kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku; jeśli nie posiadasz kodu polecenia możesz go uzyskać tutaj;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS, na możliwość prowadzenia marketingu oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi tu wyłącznie o to, że bank wypłacając premię za polecenie w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna);
 • zawrzyj umowę z bankiem;
 • by uzyskać 3% w skali roku na 122 dni dla kwoty do 400 000 zł:
  • najpóźniej do 21.07.2019 r. wpłać pierwsze nowe środki na konto oszczędnościowe;
 • by uzyskać 3,5% w skali roku na 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł:
  • co miesiąc zapewnij wpływy na Konto Proste Zasady na sumę co najmniej 1 000 zł;
 • by uzyskać bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
  • w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł.

I można by rzec, że to już wszystko... Choć jeszcze możesz zgarnąć 2 bilety do kina (Cinema City lub Helios). O tej promocji nie wspominałem wcześniej, bo w tym przypadku nie możemy mówić o nagrodzie gwarantowanej - wejściówki do kina Getin Bank zamierza rozdawać aż do wyczerpania puli. To promocja dla tych, którzy konta osobistego w tym banku nie posiadają co najmniej od 1.06.2018 r. A teraz wystarczy:
 • najpóźniej do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto wykonać min. jeden przelew w bankowości internetowej lub mobilnej na rachunek prowadzony w innym banku (przelewy na rachunki uczestnika promocji nie będą uwzględniane).

Nagrodę w postaci voucherów wymienialnych na 2 bilety do kina otrzymasz w ciągu 7 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków promocji.

Wniosek o konto w Getin Banku złożysz tutaj, po czym z umową do podpisu przyjedzie do Ciebie kurier (przywiezie on już również kartę wydawaną do konta). We wniosku o konto znajdziesz opcję wpisania adresu wyłącznie do dostarczenia umowy (może to więc być inny adres, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny). Wtedy możesz przyjąć kuriera tam, gdzie będzie to dla Ciebie najwygodniejsze - np. w miejscu pracy bądź tam, gdzie przebywasz na wakacjach.

Przydatne linki i dokumenty:

38 komentarzy:

 1. Czy jeśli skorzystam z tego wszystkiego to mogę też założyć lokatę mobilną? Byłoby akurat pod limit BFG.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem, że jako nowy klient GB od 1 miesiąca to 10 tys zł mam na 3,5% przez rok czasu, a nadwyżke ( przez 4 m-ce ) ponad 10 tys zł ma oprocentowane 3% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Na koniec miesiąca będziesz dostawać odsetki od całej kwoty (3%). A do 15-go jeszcze 0,5% od 10 tys.

   Usuń
  2. Oczywiście oprocentowanie w skali roku.

   Usuń
  3. Potwierdzam - te promki się łączą.

   Usuń
 3. Czyli jak wczoraj wpłaciłem nowe środki na ko oszczednosciowe to beda traktowane jako nowe i oprocentowane na 3% na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to nowe środki to tak.

   Usuń
  2. Kasa jest uznana za nową w relacji do salda z dnia badania tegoż.

   Usuń
 4. A jeśli posiadam teraz konto oszczędnościowe oprocentowane na 3,5 do pierwszych dni sierpnia (to ta lutowa promocja gdzie do 03.03 trzeba było wpłacić środki i są oprocentowane przez 153 dni) i mam na koncie 50tys to jeśli wpłacę teraz nowe środki ponad te 50tys to one zalapia się na te 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załapią się na te oprocentowanie co masz przez 153 dni.

   Usuń
  2. Raczej 152 dni.

   Usuń
 5. Gdzie najlepiej wrzucić 150tys? Kończy mi się w poniedziałek promocyjne 3,4 w getin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o wysoki % to tylko obligacje greckie!

   Usuń
 6. A ile obecnie daje Idea Bank na zawrotnej?
  W okolicach 20 lipca jakoś kończą się depozyty z Lokaty Wiosennej to pewnie będą próbowali zatrzymywać środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Idea Bank obecnie najwyżej oprocentowana lokata, to Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS od 500,00 do 1 000 000,00 PLN -3 miesiące 2,80%

   Usuń
  2. Ta lokata jest na nową kasę tzn. wszystko ponad saldo z 20. dnia poprzedniego m-ca!

   Usuń
 7. No niestety poprzednie promocyjne oprocentowanie KO w Getinie skończyło mi się 23 czerwca, więc się nie łapię :(

  OdpowiedzUsuń
 8. może wrzuć część do millennium na konto oszczędnościowe profit od poniedziałku powinna być nowa promocja w poprzednich edycjach 2,7% do 100.000 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd ta wiadomość, że od 20. lipca ma być jakaś nowa promocja w Millennium? Co mają promować?

   Usuń
  2. Do 20 lipca jest obecna promocja na koncie oszczędnościowym i zreguly startowali zaraz z nowa

   Usuń
  3. Gdyby tak rzeczywiście miało być, to Złotówa by o tym już dawno temu pisał :)

   Usuń
  4. Jeszcze chwilka. Wpis przypominający o przygotowaniu się do kolejnej (potencjalnej) edycji będzie wkrótce ;)

   Usuń
  5. Czy będzie też o tym jak sobie 'radzić' z dziennym limitem głównym ustalonym odgórnie na 50K przez Millennium?

   Usuń
 9. Do 20.07 jest ta promocja w Millennium potem pewnie ruszy jak to bywało w przeszłości nowa

  OdpowiedzUsuń
 10. W Pekao jest promocja 3% na koncie oszczędnościowym, ale tylko do 30000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dodatek mają opłatę z przelew z KO na ROR - cyrk!

   Usuń
  2. Dlatego najlepiej robić przelew aplikacją mobilną, wtedy jest darmowy.

   Usuń
 11. Ja tam już się od nich ewakuowałem. Promocja na "nowe środki" mnie nie obowiązuje natomiast chętnie skorzystałbym jeszcze raz z lokaty mobilnej 4%, ale nie dość, że zmniejszymi najpierw możliwą kwotę do ulokowania z 20 tys. zł do 10 tys. zł to dodatkowo obniżyli oprocentowanie z 4% an 3%. Odpłynie od nich więcej kasy to znowu podbiją stawkę. Trzeba przeczekać w Millennium i Aliorze na lepsze czasy. Tak czy inaczej na lokatach przy obecnej wysokiej inflacji nie zarabiamy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy jeśli mam dostęp on-line bez konta (kiedyś lokaty) to zalapie się na 50 zł? I czy lepiej otwierać konto z poziomu własnej bankowości elektronicznej czy podanych tu linków?

  OdpowiedzUsuń
 13. Złotówa, oferty KO w Credit Agricole, TMUB, Pekao czy Alior są również obwarowane posiadaniem ROR bądź są dostępne tylko dla nowych klientów, a poza tym mają o wile niższe limity - kudy temu do oferty KO w Getin!

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie do tych co już konto zakładali. Czy jak dzisiaj złożę wniosek to jest szansa że kurier jeszcze w tym tygodniu przyjedzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. U mnie kurier był następnego dnia! A po 2 dniach konto było już otwarte.

   Usuń
 15. Brak alternatywy dla(idea,getin) dla większych środków powiedzmy 200-400 w kawałku trzeba pitolic się na mniejsze kawałki i to przerzucac;/

  OdpowiedzUsuń
 16. Mr. Złotówa! Pomocy!!! Cyt. regulamin. "Nowy Klient w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Konta Osobistego,
  zapewni jednorazowy wpływ na nowo otwarte Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble w wysokości co najmniej 1000 zł z
  rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Noble Bank."

  I dwa pytania od mnie:

  1. Co należy rozumieć pod pojęciem "wpływ"??? Przelew z mojego konta w innym banku też pod to podlega??? Regulamin nie precyzuje dokładnie jak bank interpretuje wpływ!!!
  2. Co najmniej 1000 PLN - kwota jednorazowa, czy może kumulacja wszystkich operacji tzn. przelewów + wpłat w bankomatach?

  Z góry dzięki, Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Może być przelew z własnego konta w innym banku.
   2) Wpływ musi być jednorazowy (i ma być to przelew, a nie wpłata gotówki). Zatem w grę nie wchodzą np. 2 przelewy po 500 zł, bo musi być jeden na min. 1 000 zł.

   Pozdrawiam

   Usuń
 17. Oczywiście chodzi o promocję Getin kono proste zasady IV edycja!

  OdpowiedzUsuń
 18. Wznowili 3% ale już do 200 tys. Powyżej jest 2% (do 400k)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...