Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2019 roku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

28.07.2019

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2019 roku

Nadszedł dzień, w którym biorę się za zbilansowanie mych zysków na promocjach bankowych.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2019
Podliczam więc, ile w praktyce zarobiłem dzięki promocjom i aktywnemu korzystaniu z kont bankowych oraz kart dopasowanych do mych potrzeb. Dzielę się również informacjami, jakie to promocje, ile przy tym wydałem oraz co się zmienia w mym portfelu. No i na końcu przypominam o obecnie dostępnych promocjach, bo ich ostatnio bardzo dużo..

Korzystanie z promocji bankowych jeszcze z 6-7 lat temu było dla mnie swego rodzaju "zabawą". Traktowałem to jako okazje na wzbogacenie swego budżetu o incydentalnie pojawiającą się stówkę czy inną - mniejszą lub większą - kwotę. Dziś nie potrafię już sobie wyobrazić sytuacji, bym np. robił zakupy i płacił za nie "zwykłą" kartą czy gotówką. Nie! Karta musi być tak dobrana, by przynosiła określone korzyści w postaci zwrotów czy gwarantowanych bonusów. I to sprawdza się już od wielu lat, co na blogu skrupulatnie dokumentuję od grubo ponad 5 lat.

Na początek promocja, która dała zarobić najwięcej. To program "Polecam PKO", dzięki któremu wpadło po 100 zł za polecenie (przeze mnie) i otwarcie konta (przez żonę). Takie działanie w parze. Łącznie w całkiem prosty sposób zgarnęliśmy 200 zł. Innych poleceń nie uwzględniam w podsumowaniu (choć z mego kodu korzystają też Czytelnicy), a ograniczam się wyłącznie do podawania premii za polecenia w rodzinie lub wśród znajomych (czyli tak, jak robić może każdy).

Od BNP Paribas pojawił się już trzeci bon Allegro o wartości 100 zł za skorzystanie z promocji karty kredytowej. Czas szybko leci, bo to przedostatni z przewidzianych bonów. Kolejny zaraportuję jeszcze tylko w przyszłym miesiącu. To promocja bardzo podobna do obecnie dostępnej (z tą różnicą, że wtedy dostępne były tylko bony Allegro, a teraz można wybrać bony o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro lub w sklepach Douglas, Empik bądź RTV Euro AGD).

Drugą z nagród o wartości 100 zł jest... premia pieniężna od mBanku, którą powinienem odnotować najpóźniej miesiąc temu. Bank wypłacił jednak premię po publikacji mego comiesięcznego raportu (co robię zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca), a w kolejnym miesiącu mi ta premia po prostu umknęła. Nadrabiam więc zaległości i donoszę: tak, kasa jest (i dopełniła bilansu w promocji, w której za założenie konta łącznie do wzięcia były bonusy o łącznej wartości 300 zł)!

Sporo odnotować mogę przy koncie w Eurobanku. Owocuje ono 5-procentowym zwrotem za płatności w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych (są to głównie miejsca związane ze sportem, turystyką i podróżami). No i tym razem wpadł maksymalny zwrot jaki przysługuje miesięcznie. To 60 zł, które w praktyce jest efektem jednej płatności kartą w hotelu podczas wakacyjnego wyjazdu z rodziną.

Zwrot, będący równowartością 5-procentowego moneybacku, wpadł również na konto w T-Mobile Usługi Bankowe. To najdłużej odnotowywana przeze mnie promocja, dzięki której co miesiąc uzyskuję 25 zł z Kontem Premium (więcej o tej promocji piszę tutaj - obecnie nowi klienci mogą jeszcze skorzystać z podwyższonego oprocentowanie dla oszczędności; bank oferuje 3% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 50 000 zł).

Całość uzupełnia zwrot za płatności w Alior Banku. Tu wraca 1% transakcji opłaconych zbliżeniowo telefonem lub za pomocą BLIKa. Konto zostało założone kilka miesięcy temu w promocji z bonusem na start, ale ciągle je utrzymuję ze względu na moneyback oraz na oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym. Tym razem wpadło 3,12 zł.

Wszystkie bonusy, zwroty i nagrody zebrane w jednym miejscu, to:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
PKO BP
Program „Polecam PKO”
610 zł*
2 x 100 zł
BNP Paribas
Bony Allegro za kartę kredytową
1008 zł
bon Allegro 100 zł
mBank
Promocja "Konto z premią – IV edycja"
9 zł
100 zł
Eurobank
Zwrot 5% za płatności kartą
1248 zł
60 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Zwrot na Konto Premium
501 zł
25 zł
Alior Bank
Zwrot (1%) za płatności telefonem lub BLIKiem
312 zł
3,12 zł
* płatności kartą wykonywane w ciągu 2 miesięcy

A wpływy na konta i przekazane nagrody wyglądały tak:
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2019

Wyliczenia 


Gdy zsumować wszystkie wymienione wyżej bonusy, wyjdzie że uzyskałem ‭488,12‬ zł. I jest to kwota, którą mogę przyjąć jako ostateczny zysk na czysto, bo posiadane przeze mnie konta i karty nie wiązały się z opłatami, ponieważ albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwolniło spełnienie warunków promocji.

Zarobek z promocji bankowych wynoszący ‭488,12‬ zł w jednym miesiącu tradycyjnie porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać taką samą kwotę z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać kwotę aż 234 843,49 zł.

Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi


Ponad 5,5 roku prowadzenia bloga Bankobranie i comiesięczne publikowanie podobnych wpisów jak ten niniejszy, sprawia, że już sporo można porównywać. Poniżej możesz sprawdzić jak wyglądało moje zarabianie na bankach w analogicznych miesiącach w latach poprzednich. Zyskiwałem wtedy:

Wychodzi na to, że tegoroczny wynik z podsumowywanego miesiąca wypada ciut gorzej na tle tych samych miesięcy z lat poprzednich... co jest akurat wyjątkiem w trendzie, który zauważałem w miesiącach poprzednich. Wychodziło bowiem, że teraz idzie zarobić więcej, niż kiedyś.

(Po)rachunki - czyli co zmieniło się w moim portfelu


W mijającym miesiącu do zamknięcia poszło konto w Nest Banku. No a że bankobranie pustki nie znosi, to żona zdecydowała się założyć konto w Pekao, gdyż do wzięcia jest premia 100 zł i 3% dla oszczędności (to już ostatnie chwile tej promocji!).

Promocje bankowe godne uwagi


Mimo okresu wakacji, a może właśnie i wskutek tego (bo więcej osób na wyjazdach i o sprawach bankowych mniej myślimy), to banki przygotowały obecnie mnóstwo propozycji. Obecnie najpopularniejsze promocje to:
 • bonusy na sumę aż 300 zł za konto w BNP Paribas - z udziałem w tej promocji nie warto zwlekać, bo pula promocyjnych wniosków jest ograniczona, a doświadczenia z poprzednich edycji (nawet z niższymi bonusami) uczą, że promocje tego banku często kończą się przed czasem;

Zainteresował Cię temat promocji bankowych i chcesz wiedzieć więcej?


Sięgnij po bezpłatny przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera objaśnienia, wskazówki, podpowiedzi oraz triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Przewodnik przekazuję jako prezent dla każdego, kto zapisze się na mój darmowy newsletter. Zostaw swój adres e-mail i odbierz darmowy przewodnik.

27 komentarzy:

 1. A to ja się pochwalę moim najlepszym wynikiem odkąd zacząłem w styczniu:
  - 400 zł (Allegro) za kartę kr. w Citibanku
  - 200 zł za konto w Millenium
  - 100 zł za konto od BNP Paribas
  - 250 zł za konto od Credit Agricole
  - 50 zł (punkty Priceless Specials) do konta w Aliorze
  - 25 zł Visa Oferty

  Razem 1025 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i 850zl z tego szybko się nie powtórzy albo nigdy :) credit millenium i citi kk

   Usuń
  2. Credit całkiem możliwe, że się powórzy, ja już dwa razy od nich brałąm premię :)

   Usuń
  3. Posprawdzałem trochę historii i różnych promocji. Nie powinno być źle.
   W Citi liczę na promocję na zatrzymanie. I jeszcze może kiedyś konto założę.
   W Milennium złożę wniosek o kartę kredytową (200 zł) jak zmniejszę limit w Citi.
   BNP Paribas robi już coraz krótsze karencje (ostatnio 9 miesięcy). No i przede mną też jeszcze wzięcie karty kredytowe.
   W Credit Agricole będzie trzeba zaczekać do półtora roku.

   Usuń
  4. @Kasia, 28 lipca 2019, 20:57

   Ja i moja rodzinka są trzy razy 'przenosiliśmy' konta do CA-Lukas, ale wychodzi na to, że wreszcie strybili co jest grane i teraz już nie chcą premiować starych-nowych klientów - o se ne vrati :)

   Usuń
  5. W którejś z niedawnych promocji była premia bez konieczności przenoszenia konta.

   Usuń
  6. Chodzi o tą z 'końcówkami' przy płatnościach kartowych? Dziękuję, postoję :)

   Usuń
  7. A ile czasu kosztowało korzystanie z tych promocji?

   Usuń
 2. A ja mam pytanie z innej beczki. Złotówo, czy kiedyś rezygnowałeś z karty Citibanku i czy coś dostałeś na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rezygnowałem ostatnio. Dali mi 10% zwrotu czyli maxymalnie 100 pln za wydanie 1000pln.

   Usuń
  2. Citi na zatrzymanie daje 200 zł (jako zwroty 10% za transakcje).

   Usuń
  3. A da cos Citi jakby się chciało zamknąć konto Priority ?

   Usuń
  4. a ja poskładałam wypowiedzenie i tym razem cisza, nic mi nie proponują :(

   Usuń
  5. za pierwszym razem jak wypowiadałem zaproponowali 200 zł, wypłacili ostatnio znów złożyłem wypowiedzenie i zadzwonili, że jeszcze 100 zł mogą :) więc wycofałem wypowiedzenie :) do października mam czas na wydanie 1000 zł

   Usuń
  6. Millenium też zatrzymuje. Na koncie zwroty do 360 zł za płatności kartą i Blikiem.

   Usuń
  7. Zwroty karta w Millennium to jedynie 2%

   Usuń
  8. Oferta zatrzymaniowa w Millennium to 5% zwrotu za płatności BLIK oraz 2% zwrotu za płatności kartą.

   Usuń
 3. Ja przytuliłem 120 zeta od ING (aż 3 reklamacje!) oraz 30 zeta od Visa Oferty - eta wsio.

  OdpowiedzUsuń
 4. O i już kolejny miesiąc mija...
  u mnie w tym miesiąc najskromniej od początku roku, tylko 257 zł, ale i to cieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry.Poproszę o analizę i opinię Nest Skarbonki która niedawno się pokazała w Nest Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zadałem im pytanie na ten temat w bankowości. Minęło już 7 dni i wciąż cisza :)

   Usuń
 6. 100 bnp kk
  Telefon oppo ax7 Citi kk
  350 credit konto

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tez zanotowałem dobry miesiąc:
  - Karta kredytowa z Santander 112 zł
  - Bonus za wpłynięcie wynagrodzenia do Santander 50 zł
  - zwroty z Millenium 55,60 zł
  - Kod na allegro z Aliora 100 zł
  - Bonus z ING 160 zł (po 3 reklamacjach).
  Razem 477,60 zł

  OdpowiedzUsuń
 8. a mi wpadło 300 pln od PKO i 120 z ING.... do stycznia chyba uznieramy na bilety do Wietnamu.... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To ja tez sie pochwale:
  Citi KK - 100 zł - premia na zatrzymanie (właśnie dostałam kolejną propozycję na zatrzymanie - taka samą)
  Millenium - 34,15 zł zwrot za płatności kartą niestety ostatni
  Mill KK - 200 zł
  CA - 200 = to niespodzianka bo wpłynęlo po zlozeniu wypowiedzenia a wcześniej nie uznali mi reklamacji przez 2 miesiące
  RAZEM 534,15
  Trochę kurczą mi sie możliwości

  OdpowiedzUsuń
 10. Getin Bank też daje po 100 zł za polecenie 🙂 dlaczego tutaj tego nie ma?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...