Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon 200 zł do wykorzystania na Allegro za przetestowanie karty Citi Simplicity

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

24.06.2020

Bon 200 zł do wykorzystania na Allegro za przetestowanie karty Citi Simplicity

Citibank powraca z promocją swej karty kredytowej Citi Simplicity.

Bon Allegro 200 zł za kartę Citi Simplicity
Do wzięcia czeka gwarantowana nagroda w postaci bonu o wartości 200 zł, który będzie można wykorzystać w największym serwisie zakupów online w Polsce.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji może być osoba pełnoletnia, która nie posiada oraz co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta, lokaty czy pożyczki, a nawet dodatkowej karty kredytowej) na szczęście nie wyklucza z promocji.

Bon Allegro 200 zł za kartę kredytową Citibanku


Nagroda. Dzięki promocji karty kredytowej otrzymasz nagrodę gwarantowaną, którą jest bon o wartości 200 zł do jednorazowego wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Bon Allegro ma być ważny przez 12 miesięcy.

Zasady promocji. By skorzystać z promocji i zgarnąć aż 200 zł do wydania na Allegro:
 • do 30.06.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Cimplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji); 
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia ww. wniosku przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody, 
 • zawrzyj umowę o kartę i aktywuj ją; 
 • do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku (Citi Mobile);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na sumę co najmniej 1 000 zł (nie muszą to być płatności na Allegro). 

By spełnić warunki promocji, możesz wykonać jedną płatność na dużą kwotę lub wiele transakcji na mniejsze kwoty - ważne jest jedynie to, by łącznie uzbierało się min. 1 000 zł płatności. Realizację tych warunków możesz dostosować do swych możliwości, bo są na to 3 miesiące (a nawet trochę więcej, bo kartą można płacić już w miesiącu jej wyrobienia). Jednak czym szybciej spełnisz warunki promocji, tym prędzej otrzymasz nagrodę.

Kiedy Citibank przekaże bon Allegro?


Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A sam voucher Allegro bank wyśle Ci w ten sam sposób w ciągu maksymalnie 60 dni od wspomnianej wiadomości.


Na co zwrócić uwagę wykonując płatności na potrzeby promocji?


Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie, ale trzeba pamiętać, że pod uwagę bank weźmie tylko te transakcje, które:
• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Transakcjami zwróconymi.

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie."

W praktyce więc Citibank postanowił wyeliminować miejsca, w których łatwiej byłoby o zrobienie większych obrotów na karcie bez faktycznego robienia zakupów. Można za to swobodnie płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, u lekarza, mechanika lub na stacjach paliw, a także w Internecie (m.in. na Allegro). Te transakcje zaliczą się do wymaganej sumy co najmniej 1 000 zł.

Jak korzystać z karty, by nic za to nie płacić? 


Karta kredytowa bywa - z racji nazwy - negatywnie kojarzona. Tymczasem nie musi ona wiązać się z kredytowaniem (i idącymi za tym kosztami w postaci chociażby odsetek). Karta kredytowa daje bowiem dostęp do limitu kredytowego, z którego możesz korzystać kiedy chcesz i w zakresie według własnego uznania. Ale nawet, gdy środki z karty wykorzystasz (np. wykonując płatności na potrzeby promocji), to i tak kosztów nie musisz ponieść. Wykorzystaną kwotę z karty kredytowej spłacić możesz bowiem jeszcze w okresie bezodsetkowym (który w przypadku karty Citi Simplicity wynosi od 26 do 56 dni). A to oznacza, że oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką wydasz za pomocą karty (bez odsetek i bez prowizji czy jakichkolwiek kosztów).

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,59%, to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz bowiem wspomnianej spłaty w okresie bezodsetkowym, to bank nie naliczy odsetek.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Kto może uzyskać kartę kredytową Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank honoruje także dochody z tytułu umów cywilno-prawnych, emerytury, renty, dochody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnej kwoty dochodu.

Citi Simplicity - prześwietlenie karty


Karta wydawana jest za 0 zł. Opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć - warunkiem jest wykonanie płatności na sumę min. 1000 zł miesięcznie.

Wyrabiając kartę, warto też pamiętać o tym, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Nie przegap podobnych promocji w przyszłości. 


Zostaw mi swój adres e-mail. Wykorzystam go tylko do przesyłania wiadomości o nowych wpisach na blogu (newsletter wysyłam do dwóch razy w tygodniu). Jeśli kiedyś z jakiejś przyczyny zechcesz zrezygnować z subskrypcji, to zrobisz to równie szybko, jak zapis:

Przydatne dokumenty:

32 komentarze:

 1. Witam. Czy karta kredytowa motokarta BP wyklucza uczestnictwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza każda główna karta kredytowa, a więc i ta.

   Usuń
 2. ciekawe dlaczego promocja wypłynęła 6 dni przed końcem bo trwa od 17 kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłem zaskoczony, że dopiero dziś ta promocja ujrzała światło dzienne.

   Usuń
 3. Karta już nie jest bezpłatna jak kiedyś. Teraz trzeba już wydać co miesiąc 1000zł....

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy konto trzeba zakładać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej potrzeby. Można mieć samą kartę Citi Simplicity i dostęp do bankowości internetowej przy niej.

   Usuń
 5. Ktoś przyglądał się zmianie toip w citibanku?

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnych teraz już nie będzie, co miesiąc 12 zł za kartę lub transakcje co miesiąc 1000 zł, dyskwalifikuje tą promocję. W tym przypadku przez 3 miesiące, aby uniknąć opłaty trzeba wydać 3000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie pisz o przetestowaniu, bo przecież karta nie jest już bezwarunkowo darmowa! Wprowadzasz w ten sposób w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam. Czy wiadomo może w jakim celu podaje się numer telefon pracodawcy i dokładny adres? Czy Citi Bank robi z tego względu jakieś kontrole np. dzwoniąc do pracodawcy? Wydaje się mi to trochę dziwną praktyką, gdzie np. podczas składania wniosku o kartę kredytową w Millennium takich wymogów nie było. Ma ktoś może jakieś większe doświadczenie w tym temacie i może się wypowiedzieć?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak miałem w Millennium i w Paribas. Jak pamiętam któryś z nich zadzwonił do szefa i spytał się czy taka osoba pracuje itp.

   Usuń
  2. Dokładnie, niektóre banki tak robią. Ale u mnie w rodzinie u 4 osób jeszcze citi do nikogo z pracy nie dzwonił. Być może to ma mieć taki aspekt psychologiczny żeby prawdę podawać.

   Usuń
  3. Podaj miejsce pracy ZUS.
   Tam nikt się teraz nie dodzwoni.

   Usuń
 9. Kiedy można taką kartę zamknąć? Czy jest jakiś minimalny okres, przez który należy kartę używać?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak spłaca się taką kartę? Może być przelew z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, karta ma swój rachunek i na ten rachunek możesz zrobić przelew.

   Usuń
 11. Czy wydaną kwotę można spłacić przelewem z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak możesz nawet na poczcie wpłacić KK ma swoj osobny nr konta co bys nie wpisał w tytule przelewu zawsze zaksięguje się jako spłata

   Usuń
  2. Jeśli nie masz u nich Konta Osobistego to oczywiście spłacasz z innego konta .

   Usuń
 12. Jeśli karta została aktywowana w bankowości internetowej zamiast w aplikacji mobilnej to raczej przepadni mi nagroda ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sposób aktywacji nie ma znaczenia.

   Usuń
 13. Jak się nie mylę, ostatnio Citi dawał 400 zł na Allegro lub do Lidla...
  Koronakryzys...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale u tych którzy w takiej promocji biorą udział.
   Banki zawsze wypuszczają co jakiś czas słabe i bardzo słabe oferty bo na taki lep też znajdą się - delikatnie to ujmując - "chętni".
   A przecież wystarczy poczekać na normalną promocję... :(

   Usuń
  2. Ciekawe czy jest szansa żeby te promocje wróciły w najbliższym czasie

   Usuń
 14. Czy jak złożyłem wypowiedzenie przez wiadomość w bankowości, to dostanę potwierdzenie przyjęcia tej dyspozycji? Czy na oferte utrzymaniową można liczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ofertą utrzymaniową dzwonią ale musisz zaczekać. Do mnie zadzwonili dopiero po 3-ech tygodniach.

   Usuń
 15. złożyłem dyspozycję likwidacji karty i dzisiaj zadzwoniła pani z CITI i zaproponowała, że jeżeli do końca października zrobię obrót min. 1000zł to do 15 listopada otrzymam 100zł. Czy ktoś dostał lepszą propozycję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie także 100 zł. Propozycja w ubiegłym tygodniu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...