Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank: "Bonus za aktywność - IX edycja", czyli 2% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na rok

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.06.2020

Getin Bank: "Bonus za aktywność - IX edycja", czyli 2% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na rok

Osoba zakładająca konto w Getin Banku może zagwarantować sobie promocyjne oprocentowanie aż przez rok.


Bonus za aktywność - VIII edycja: konto oszczędnościowe 3,5% w Getin Banku
Konto oszczędnościowe w Getin Banku daje 2% na 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i powracający klienci, a dodatkową zachętą jest bon 50 zł na zakupy.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

"Bonus za aktywność", czyli Elastyczne Konto Oszczędnościowe 2% przez rok


Dla kogo promocja? Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte promocją oprocentowania założyć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 11.05.2017 r. do 31.05.2020 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO) i wyraź zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę co najmniej 1 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w dowolnym momencie możesz je wydać, przelać lub wypłacić). 

Chociaż regulamin promocji wspomina o wpływie "wynagrodzenia", to na szczęście jego definicja jest w tym względzie bardzo liberalna. Getin Bank uznaje, że to:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł" 

Wpływ ten nie musi być więc stricte wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę. W praktyce wystarczy przelew choćby z własnego konta w innym banku (co sprawdziło się w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Na pierwszy taki wpływ bank oczekuje najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (którym jest spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 1 000 zł na konto osobiste).

Odsetki otrzymasz w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego bank wypłaci odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania. Z kolei wyrównanie do poziomu 2% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w ramach promocji "Bonus za aktywność") na konto oszczędnościowe wpadnie najpóźniej do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 31.07.2020 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konta: osobiste i oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - prześwietlenie


Główne cechy Konta Proste Zasady (czyli konta osobistego w Getin Banku) to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Konto oszczędnościowe (Elastyczne Konto Oszczędnościowe) to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł. Obecnie - w ramach promocji obowiązującej do końca 2020 r. - z Elastycznego Konta Oszczędnościowego można wykonywać dowolną liczbę darmowych przelewów na własne konto osobiste w Getin Banku (po warunkiem ich zlecania poprzez bankowość internetową czy mobilną). Standardowo (a więc najprawdopodobniej i od 1.01.2021 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym klientowi przysługuje jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego.

Dodatkowy bon 50 zł za konto w Getin Banku


Kto założy Konto Proste Zasady (wymagane do uczestnictwa w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym), ten za spełnienie prostych warunków (które w praktyce pokrywają się z warunkami uzyskiwania stawki 2% dla oszczędności - wystarczy bowiem zapewnić wpływy; trzeba jeszcze jedynie pamiętać o wyrażeniu dodatkowych zgód, o których piszę w niżej podlinkowanym prześwietleniu promocji), zapewnić może sobie dodatkową nagrodę.

By otrzymać bon o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com, we wniosku o konto podaj kod polecenia (jak go uzyskać, dowiesz się we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady - VIII edycja").

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

7 komentarzy:

 1. Dobrze widze tylko 10 tys. na oszczednosciowym, nie 100 tys? Masakra

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to oznacza zmianę dla wszystkich klientów? Zakładałem konto wcześniej w promocji na 3,5% do 10 tys złotych i zastanawiam się czy teraz będę miał 2% czy ciagle 3,5 po spełnieniu warunków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. To tylko dla nowych. Starzy nadal mają 3,5

   Usuń
  2. 2% też jest do 200 tys. zł ale w innej ofercie. Na nowe środki. I na 2 miesiące tylko.

   Usuń
  3. O wysokości oprocentowania decyduje to, w której edycji nastąpiło przystąpienie do promocji. Regulamin gwarantuje utrzymanie tego oprocentowania przez 12 miesięcy (bez względu na zmiany następujące w nowych edycjach promocji czy ogółem w tabeli oprocentowania).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...