Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 200 zł na zakupy w sklepach LIDL za kartę Citi Simplicity

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

29.06.2020

Odbierz 200 zł na zakupy w sklepach LIDL za kartę Citi Simplicity

Citibank odpalił kolejną promocję swej karty kredytowej.

Odbierz 200 zł na zakupy w sklepach LIDL za kartę Citi Simplicity
Tym razem do wzięcia czeka karta podarunkowa o wartości 200 zł, którą można wykorzystać podczas zakupów w sklepach Lidl.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i odbierz 200 zł na karcie prezentowej Lidl


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta, pożyczki czy nawet karty dodatkowej do karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wyklucza z promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i odbierz 200 zł na karcie prezentowej Lidl" i uzyskać tytułową nagrodę:
 • do 31.07.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji); 
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody i zawrzyj z bankiem umowę o kartę;
 • zainstaluj aplikację mobilną Citi Mobile (dostępną na urządzenia z systemem Android oraz iOS) i za jej pomocą aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (mogą, ale nie muszą być to płatności w sklepach Lidla - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Płatności mogą być wykonane jedną lub wieloma transakcjami - ważne by łącznie we wskazanym okresie wydać kartą sumę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres: od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności można więc rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości lub się pospieszyć (bo czym prędzej wykonasz transakcje na wymaganą sumę, to tym prędzej otrzymasz nagrodę, o czym piszę nieco niżej).

Na potrzeby promocji bank dopuszcza dokonywanie płatności kartą zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w internecie. Zwróć jedynie uwagę, że bank uwzględni tylko takie transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniami przelewu krajowego w złotych
• nie będą Transakcjami zwróconymi, 

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Na potrzeby promocji można za to płacić kartą w sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

Karta prezentowa Lidl 400 zł za kartę kredytową Citi Simplicity
Kiedy otrzymasz nagrodę? Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz karty prezentowe do stacjonarnych sklepów Lidl o łącznej wartości 200 zł. O ich przyznaniu Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A karty prezentowe zostaną wysłane na Twój adres korespondencyjny najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Do dnia przyznania karty posiadaj aktywną kartę.

Karta prezentowa ma być ważna przez 6 miesięcy, a można z niej korzystać wielokrotnie, aż do wykorzystania salda dostępnych na niej środków.

A teraz kilka słów na temat tego, jak działa karta kredytowa. Choć nazwa karty sugeruje kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, która wymagana jest na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek czy prowizji).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,59%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Kto może otrzymać kartę w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity w Citibanku spełnić musi poniższe wymagania:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. Jednak w każdym przypadku obowiązują te same kryteria minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty


Karta wydawana jest za 0 zł. Opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć - warunkiem jest wykonanie płatności na sumę min. 1000 zł miesięcznie.

Wyrabiając kartę, warto też pamiętać o tym, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najlepsze promocje bankowe, to skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga 😉 Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. To już nie to co kiedyś....
  1000zł obrotu trzeba co miesiąc zrobić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepsze 200 zł niż nic. A jak ktoś płaci kartą to ten 1k miesięcznie wyda.

   Usuń
 2. Nie ma wykluczenia dla współposiadaczy zamkniętej już karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma czegoś takiego jak współposiadacz karty kredytowej. Jest się albo posiadaczem albo nie. To indywidualny produkt. Co najwyżej można mieć kartę dodatkową.

   Usuń
 3. Ja właśnie odebrałem 2 takie karty za Moto bp ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie dostałem kart z tej promocji Citi z kartami do Lidla.
   Ale zacząłem tą kartą dopiero od początku czerwca płacić...

   Usuń
 4. Czy doładowanie Revoluta się liczy jako wyrobienie 1000zł? czy korzystanie z nakładki Curve też zalicza się do wyrobienia limitu 1000zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej te operacje mają MCC 4829 i jesli ten kod nie jest wykluczony to się zaliczą, jednak zgodnie z TOiP Handlowego takie myki nie należą do najtańszych :)

   Usuń
  2. Oba sposoby to transakcje szczególne.

   Usuń
 5. Czy coś się w trakcie promocji zmieniło? Na stronie promocji widnieje informacja "Dokonaj transakcji swoją nową kartą o łącznej wartości min. 2000 zł"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluczowe jest to, co w regulaminie (pkt. 4, ppkt. f), bo to on jest wiążący dla banku i uczestnika promocji. Tam mowa o płatnościach na sumę min. 1000 zł :)

   Usuń
 6. 1) jeśli teraz złożę wniosek to czy nie będzie za późno? Liczy się złożenie wniosku czy podpisanie umowy do 31-go?
  2) czy muszę zakładać konto? Jeśli nie to czy będę miał dostęp do bankowości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) możesz złożyć. do 31.07 jest czas na wnioski
   2) nie trzeba zakładać konta. Wystarczy sama karta. Jak ją dostaniesz to możesz sobie sam nadać login i hasło. Instrukcję będziesz mieć w liście załączonym do karty.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...