Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2020 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.06.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2020 roku

Poniżej, jak co miesiąc, prezentuję najkorzystniejsze propozycje banków dla oszczędzających.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2020 roku
Za nami kolejne cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Sprawdzam więc, gdzie jeszcze można załapać się na dobre - jak na chwilę obecną - oprocentowanie. Bo kolejne cięcia stawek przez banki to zapewne kwestia czasu (a nawet dni). Warto więc wyłapać jeszcze, co lepsze okazje.

Niektóre cięcia są już mocno zauważalne. Idea Bank, w którym do niedawna, w ciemno można było zakładać znalezienie najwyższego oprocentowania na lokatach bez szczególnych warunków, obecnie na najlepszej lokacie dla obecnych klientów daje 1,5% w skali roku (ale trzeba posiadać konto i wpłacić nowe środki). A Bank Millennium, gdzie jeszcze do 25.04. szło załapać się na 2,6% w skali roku na koncie oszczędnościowym Profit, od wczoraj zaoferował nową, 22. edycję promocji (?!) ze stawką... 1% w skali roku (dla nowych środków).

By jednak nie było tak pesymistycznie, to na początek dobra wieść: wśród lokat mamy nowego lidera! Jeden z banków - wbrew trendowi na rynku - zaproponował promocyjną lokatę z oproc. 3% w skali roku, z której skorzystać mogą zarówno nowi, jak i część obecnych klientów. Ale o tym za chwilę.

W niniejszym wpisie znajdziesz najlepsze lokaty bankowe na czerwiec 2020 roku, a także najkorzystniej oprocentowanie konta oszczędnościowe. Wszystkie z omawianych propozycji oferowane są przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (dający ochronę dla środków klienta, których równowartość nie przekracza 100 tys. euro).

Przy spadającym oprocentowaniu, jako remedium na malejące odsetki przychodzą promocje bankowe, które są przecież kwintesencją tematyki podejmowanej na blogu Bankobranie. To okazje dzięki którym można połączyć gwarantowany zysk z lokaty czy konta oszczędnościowego wraz z gwarantowanymi bonusami od banku. I o takich propozycjach na początek.

⚡ Promocyjne oprocentowanie + premia (oprócz odsetek)


To okazje na podwójny zysk. Otrzymasz bowiem odsetki (często wynikające z dobrego, promocyjnego oprocentowania) oraz dodatkową, gwarantowaną premię pieniężną za spełnienie zazwyczaj bardzo prostych warunków.

Pekao: lokata 3% + do 150 zł


Pekao: lokata 3% + do 150 zł
Na początek już wspomniana nowość. To propozycja Banku Pekao, w którym założyć można 3-miesięczną lokatę PeoPay z oproc. 3% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni klienci (którzy w ostatnim czasie nie korzystali z aplikacji mobilnej), jak i osoby, które dopiero teraz założą konto osobiste w Banku Pekao. A okazja ku temu jest kusząca, bo do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 100 zł (na dowolny cel) oraz 50 zł na zakupy. Sprawdź szczegóły promocji w Banku Pekao >>

mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł


mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 150 zł
Kilka dni temu mBank odpalił nową edycję swej promocji, w której na osoby otwierające konto osobiste jednocześnie czekają: premie pieniężne na sumę 140 zł oraz podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje cele". Stawkę 2,5% w skali roku można zagwarantować sobie dla kwoty do 20 tys. zł na okres 4 miesięcy kalendarzowych. Sprawdź szczegóły promocji w mBanku >>

TOP6: najlepsze lokaty na czerwiec 2020 roku


W tej części znajdziesz obecnie najlepsze lokaty bankowe. Niestety po cięciach stóp procentowych, ta lista jest dość krótka.
 1. Lokata PeoPay 3% w Banku Pekao - o niej pisałem już wyżej, gdyż można ją połączyć z promocją i zyskać jeszcze więcej.

 2. Lokata na Wejście 3% w mBanku (do 10 tys. zł; na 3 mies.) - nowy klient, zakładający konto w mBanku, może skorzystać z lokaty powitalnej, acz... jeśli już zakładać konto w tym banku (bo jest ono w tym przypadku niezbędne), to lepiej wtedy wybrać wniosek objęty promocją, dzięki której do wzięcia jest premia do 140 zł + 2,5% dla oszczędności (oprocentowanie jest w tym przypadku nieco niższe, ale premia zrekompensuje różnicę i to z nawiązką).

 3. Nest Lokata Witaj - choć Nest Bank drastycznie ściął oprocentowanie dla lokat standardowych, to pozostawił promocję oprocentowania na lokacie powitalnej, na którą wpłacić można do 10 tys. zł. Propozycja Nest Banku skierowana jest jednorazowo do osoby, która zakłada Nest Konto (czyli bezwarunkowo darmowe konto osobiste w Nest Banku). Wybrać można wariant 3- lub 6-miesięczny. W przypadku krótszego okresu depozytu nie ma konieczności spełniania jakichkolwiek innych warunków, ale jeśli zdecydujesz się na wariant 6-miesięczny, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia.

 4. Lokata powitalna w Idea Banku - do wyboru jest jedna z lokat: Happy 2,5% 2,4% (po obniżce) do 20 tys. zł lub Happy Pro 2% 1,9% dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł; oprocentowanie względem początku poprzedniego miesiąca niestety spadło (odpowiednio o 0,5 i 0,6 p.p.). Lokatę można założyć bez konta i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. Z oferty skorzystać może tylko nowy klient, który dotąd nie posiadał żadnej umowy, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt, w Idea Banku.

 5. Lokaty mobilne z oprocentowaniem 2% w skali roku - tego typu depozyty grupuję, gdyż sama lokata mobilna nie jest aż takim magnesem, by skłoniła do założenia konta w danym banku. Ale jeśli już jesteś klientem, to z okazji warto skorzystać. I tak się składa, że lokaty mobilne oferują podobne warunki - zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość oprocentowania. W Santander Banku na 3 miesiące ulokować można do 20 tys. zł, ale największą wadą tej propozycji jest to, iż z lokaty skorzystać można tylko jeden raz w. W Getin Banku po zakończeniu jednej lokaty mobilnej można założyć kolejną. Jednak tu można zdeponować maksymalnie 10 tys. zł (na 3 miesiące). Ostatnia z lokat mobilnych to Lokata Urodzinowa w Banku Millennium, na którą również można wpłacić do 10 tys. zł, a stawka 2% w skali roku obowiązuje przez 1 miesiąc. Ta lokata jest prezentem dla klientów obchodzących urodziny.

 6. Lokaty w Toyota Banku - aktualnie to właśnie w tym banku można znaleźć najkorzystniej oprocentowane lokaty bez konieczności spełniania jakiś wyśrubowanych warunków. No i można do tego wpłacić większe środki, bo bank nie limituje kwot depozytów aż tak jak to robią banki wcześniej wymienione. W przypadku lokat krótkoterminowych najlepsze oprocentowanie daje obecnie 9-miesięczna Lokata Plus (1,8% w skali roku) oraz 180-dniowa Lokata Sprint (1,7% w skali roku; do 20 tys. zł na jednej lokacie, ale klient może założyć 20 takich lokat, więc łącznie da się ulokować nawet 400 tys. zł). By skorzystać z tych lokat, trzeba jednak posiadać lub założyć konto w Toyota Banku (warunki jego prowadzenia za 0 zł są jednak bardzo proste). Bez konta można uzyskać 1,7% w skali roku na 9-miesięcznej Lokacie Standard. Jeśli środki zechcesz ulokować na dłuższy okres, to w Toyota Banku uzyskać można do 1,8% w skali roku (na 24 lub 36 miesięcy). W przypadku posiadaczy konta w tym banku, uzyskać można nieco więcej (do 1,9% w skali roku na 36-miesięcznej Lokacie Plus). W dniu 3.06.2020 r. bank przedstawił nowe stawki oprocentowanie. Maksymalnie uzyskać można 1,5% w skali roku (na wspomnianej lokacie 9-miesięcznej). Nowe propozycje przedstawia ranking lokat.

Pozostałe lokaty i inne banki dają już zdecydowanie niższe oprocentowanie (poniżej 1,5% w skali roku).

Alternatywą dla lokat (zwłaszcza tych kilkumiesięcznych) są konta oszczędnościowe, które gwarantują utrzymanie (zazwyczaj promocyjnego) oprocentowania przez określony czas. Tym samym z góry można sobie obliczyć spodziewany zysk. A i zalet konta oszczędnościowego (w porównaniu z lokatą) jest więcej, bo środki można dopłacać, jak i w dowolnym momencie część lub całość wypłacić bez utraty odsetek.

Najlepsze konta oszczędnościowe w czerwcu 2020


3% w skali roku na koncie oszczędnościowym obecnie oferują 2 banki. To wspomniany już Credit Agricole (do 20 tys. zł na 3 mies. dla otwierających konto osobiste) oraz Alior Bank. W tym drugim banku propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów. Warunkiem jest jednak posiadanie Konta Jakże Osobistego i włączenie tzw. 'korzyści' dającej podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Obecna oferta obowiązuje do końca czerwca (i zapewne pod koniec miesiąca dowiemy się o propozycji banku na lipiec; dotychczasowa stawka 3% sukcesywnie była przedłużana od 2017 roku).

Kolejnym progiem oprocentowania oferowanym przez banki jest stawka 2,5% w skali roku, którą znaleźć można w mBanku (przywoływanym już przy okazji omówienia promocji z premią do 140 zł), a także w T-Mobile Usługi Bankowe (gdzie promocyjne oprocentowanie uzyskać może wyłącznie nowy klient, zakładający konto; 2,5% w skali roku obowiązywać ma przez 92 dni dla kwoty do 30 tys. zł.).

W Getin Banku już tylko do 7.06.2020 r. można załapać się na 2% w skali roku dla nowych środków (oferta obowiązuje przez 62 dni dla kwoty do 200 tys. zł).

Przydatne informacje


Stan przedstawiony w powyższym przeglądzie lokat i kont oszczędnościowych obowiązuje na dzień publikacji, czyli 1.06.2020 r. Jako że sytuacja może się dynamicznie zmieniać, to zachęcam do śledzenia na bieżąco aktualizowanych zestawień:

Podając oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych, w każdym przypadku mam na myśli stawkę w ujęciu rocznym. Mowa też zawsze o oprocentowaniu stałym. Więcej objaśnień w tej kwestii znajdziesz we wpisie "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty".

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. W czasach tak niskiego oprocentowania wszelkie tego typu okazje są na wagę złota. Jeśli nie chcesz ich przegapić, skorzystaj z bezpłatnego mailingu do Czytelników bloga Bankobranie (maksymalnie 2 razy w tygodniu otrzymasz przegląd nowości):

123 komentarze:

 1. Profit już 1%?? Dzięki Złotówo za ten trik który przedstawiłeś o rezygnacji ze starej edycji. Mam jeszcze 20. edycję z 2,6%. No a potem będzie trzeba się żegnać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam widzę "promocję" oprocentowania na 1,5%, ale to nadal marna stawka.

   Usuń
  2. Chociaż strona "promocji" w szczegółach konta mówi o 1,5% to regulamin "promocji" mówi o 1%, paranoja.

   Usuń
  3. Jest tylko kwestią czasu gdy banki przestaną nawet oferować KO.

   Usuń
  4. Ja widzę 1% wszędzie. I w regulaminie i na stronie banku.

   Usuń
 2. Obawiam się że za miesiąc wiele z tych lokat zostanie już tylko wspomnieniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie dla osób korzystających z ING i OKO.
  Korzystam z promo "Bonus na start", tzn. podwyższone oprocentowanie do 2,5% (przynajmniej wg apki) przez pierwsze 4 miesiące, ale odsetki za poprzedni miesiąc naliczyło mi zgodnie ze standardowym oprocentowaniem 0,5%. O co chodzi? To jakiś błąd, czy oni to jakoś osobno wypłacają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasa za 2% będzie na drugi dzień

   Usuń
  2. Kasa za te 2% będzie na drugi dzień po zamknięciu 4 miesięcy.I jak mi tłumaczono na drugi dzień po skończeniu się okresu promo dla Twojego konta

   Usuń
  3. Na koniec dostaniesz i te bonusowe odsetki.

   Usuń
  4. na koniec dostaniesz całość

   Usuń
  5. Odsetki wynikające z promocyjnego oprocentowania wypłacone będą w pierwszym dniu roboczym po upływie 4-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO.

   Usuń
  6. Dodatkowe odsetki powyżej 0,5% otrzymasz na koniec 4 miesięcznego okresu (za cały okres 4 miesięcy)

   Usuń
  7. Od 1 września będzie 0.01%

   Usuń
 4. Najlepsza lokata to w tej chwili skarpeta.Taki procent to se mogą wsadzić wiadomo gdzie.Jeszcze ta belka...Pieniądz praktycznie 2 razy opodatkowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatek Belki jest jednak od zysku. A to co w skarpecie, to nie da ani grosza (czyli w żaden sposób nie zniweluje skutków inflacji).

   Usuń
  2. ale można sobie liczyć, układac na kupki , cieszyć tym oko ewentualnie jechac do reichu po auto i sprzedac tu z zyskiem a zdrowie psychiczne to tez zysk

   Usuń
 5. nie łatwiej po prostu streścić artykuł w 1 słowie BRAK ?

  OdpowiedzUsuń
 6. a OKO Bonus albo elastyczne w getinie jeszcze jest to coś warte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OKO Bonus w ING Banku Śląskim obecnie daje 1%. A Elastyczne Konto Oszczędnościowe (podlinkowany opis) to 2% w skali roku na 62 dni do 200 tys. zł (promocja dostępna już tylko do 7.06.2020 r.).

   Usuń
 7. Czy lokata w Toyota B. na okres 24 lub 36 posiada oprocentowanie 1,8 w skali roku?

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie, lokata 3% do 10 tys.na 3 miesiące bardzo opłacalna. Zysk niesamowity 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To typowy przykład wabika. Ja właśnie przerzuciłem niemal sporo kasy z KO w Alior, ING oraz Millennium na 3-letnią Lokatę Plus w TB póki nie pójdą śladem Nest oraz Idea :)

   Usuń
  2. Oferta TB zapewne wkrótce ulegnie 'aktualizacji' podobnie jak w kwietniu czyli kilka dni po tym jak zrobiły to Idea oraz Nest.

   Usuń
  3. Chyba jeszcze większa obniżka oprocentowania niż w Nest czy Idea była w BOŚ.

   Usuń
  4. chyba najlepiej w TB założyć teraz lokatę plus na 9 miesięcy plus żeby było spokój z opłatą za konto/kartę (nie pamiętam za co liczą 2,49)bo na jakieś lokaty z premią za nowe środki raczej nie ma co liczyć

   Usuń
  5. Jeszcze 9. kwietnia założyłem 'pod korek' 5-letnią Lokatę 5-na-5 w BOŚ @ 2,84% - za 5 lat takie oprocentowanie będzie jedynie snem o przeszłości :)

   Usuń
  6. ROR w Toyota Bank zwany Moto Konto jest za friko np. jeśli uśrednione miesięczne saldo na lokatach wynosi 2,5k.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 1 czerwca 2020, 17:18

   Dlaczego lokata 9-miesięczna jest najlepsza? Na lokacie 36-miesięcznej dają tyle samo co na 9-miesięcznej ... czyżbyś zakładał, że po 9 miesiącach nagle banki podwyższą oprocentowanie? Ja w to wątpię :)

   Usuń
  8. No i okazuje się, że mój wczorajszy przelew całej kasy z kont oszczędnościowych w Alior oraz ING na 36-miesięczną Lokatę Plus w Toyota Bank był po prostu strzałem w 10-tkę!

   Usuń
 9. Oplaty za rachunek ROR to zysk zaden

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie chodzi o opłaty za kartę, konto, wypłaty z KO, etc.

   Usuń
 10. Z poważnych ofert zostały jeszcze lokaty w TB oraz obligacje skarbowe - reszta to plankton!

  OdpowiedzUsuń
 11. Odsetki na poziomie 1% to jedynie 10-krotność WIBOR :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W Idea Banku najlepsza lokata bez konta to teraz 1%. Słabiusieńko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w kwietniu ub.r jak mieli lokatę roczną na 3,5% to niektórzy pisali że czekają na więcej xD

   Usuń
  2. W tym banku od wielu oferty pojawiają się zgodnie z zapotrzebowaniem na depozyty.

   Usuń
  3. A przełom 2018/19 dawali 3,9% więc stąd wtedy oczekiwania więcej

   Usuń
  4. A jeszcze wcześniej dawali jeszcze więcej tak jakby byli zapatrzeni na stopy procentowe :)

   Usuń
  5. Ping pong 0,4%. A jak kiedyś wprowadzili te lokatę to było bodaj 5%. I wtedy jako lokata jednodniowa dawało to obchodzić podatek Belki.

   Usuń
  6. A to jeszcze ktoś z Ping Ponga korzysta?? Jeśli już to lepsza Beztroska. Chociaż teraz to też bieda 0,7%

   Usuń
  7. A na stronie mają taki opis:
   Konto OSZCZĘDNOŚCIOWE IDEALNIE PROSTE
   Atrakcyjne oprocentowanie – aż 0,30% w skali roku

   Podkreślam: ATRAKCYJNE OPROCENTOWANIE haha

   Usuń
  8. IB raczej nigdy nie brylował w ofercie kont oszczędnościowych. Ale to nie zmienia faktu, że to co zrobił z oprocentowaniem lokat jest radykalnymi ruchami. Choć to oczywiście wynik działań RPP a nie samej polityki banku.

   Usuń
 13. Szkoda, że oprocentowanie z każdym miesiącem tak spada :( No ale cóż, mamy czas, jaki mamy... Ja ciesze się jeszcze oprocentowaniem promocyjnym 2,6 w Millenium i 2,7 w Getinie, niestety tylko do lipca. Później to już będzie pewnie tragedia, tak jak ktoś wcześniej napisał: "przyjdzie się żegnać" i znów czekać lepszych czasów dla depozytów (może nadejdą w przyszłym roku?).

  OdpowiedzUsuń
 14. Rozumiem, że wirus i kryzys ale na czym konkretnie banki tak straciły, że tną oprocentowanie tak znacząco?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niby które to banki coś straciły?

   Usuń
  2. Kryzys nie jest przez wirusa.

   Usuń
 15. Złotówa, TB ma dwie tabele oprocentowania:
  jedna obowiązująca od 29. maja (https://www.toyotabank.pl/fileadmin/user_upload/PDFy/PDF_oplaty_prowizje/tabela_oprocentowania_ind_29_05.pdf)
  oraz druga mająca obowiązywać od 20. czerwca (https://www.toyotabank.pl/fileadmin/user_upload/PDFy/PDF_oplaty_prowizje/tabela_oprocentowania_ind_179_0620_29_05.pdf)
  i jeśli idzie o lokaty, to niczym się nie różnią.

  Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to może oznaczać, że nie zmienią oprocentowania lokat co najmniej do 20-go czerwca?

   Usuń
  2. No i jest odpowiedź na moje pytanie: nowa tabela oprocentowania wchodzi w życiu już jutro, a tamta z 20.06 będzie skorygowana ... dziwny bank :)

   Usuń
 16. Dzisiejszy stan oprocentowania lokat i kąt oszczędnościowych ma zniechęcić ludzi do trzymania pieniędzy w bankach i spowodować żeby ich się pozbyli, jednocześnie rozruszać przy tym gospodarkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe jasne będę kupował jak szalony a jak sie noga powinie pójde spac pod most bo będe bez oszczedności co to za polityka? no i stopy w dół żeby rząd miał niższe raty pieniędzy które pożyczył

   Usuń
 17. Dzisiaj po południu dostałem taka wiadomość z Toyota Bank:

  "Szanowni Państwo,
  uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją Rady Polityki Pieniężnej z dnia 28.05.2020 r., od dnia 29.05.2020 r. obowiązywać będą nowe Tabele Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych oraz Przedsiębiorców.

  Obniżeniu ulega oprocentowanie kredytów: Pożyczka, Comfort Pay (wariant standardowy), Standard Kredyt na samochody nowe i używane, Standard Pożyczka bez AC dla samochodów używanych.
  Wprowadzone zmiany dotyczą umów zawartych od 29.05.2020 r.

  Nowe Tabele Oprocentowania dostępne są na stronie internetowej Banku pod adresem: www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/oprocentowanie/

  Z poważaniem,
  Zespół Toyota Bank"

  Czy nowa TOiP nie powinna być wprowadzona z co najmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TOiP tak, ale nie tabela oprocentowania.

   Usuń
  2. toyota bank chce 2 zł za założenie lokaty z konta oszczędnościowego tak samo za każdy przelew z tegoż konta czyli de facto dopłaca się do interesu.

   Usuń
  3. W jakim celu ktoś miałby zakładać lokatę z KO, a nie z ROR ???

   Usuń
  4. Ja jeszcze nigdy nie próbowałem zakładać lokaty z konta oszczędnościowego ... dość kuriozalne :)

   Usuń
  5. 1) Przelewy z konta oszczędnościowego zazwyczaj są płatne a tylko 1 w miesiącu jest za darmo
   2) Założenie lokaty z konta oszczędnościowego opłacało się w Getinie gdy nie było EKO bo tak szło obejść płatny przelew. A później lokatę można było zerwać i się nie płaciło.

   Usuń
  6. Jeśli obniżka spowodowana jest obniżką stóp procentowych to muszą to zrobić od razu. Chyba że umowa zastrzega jakiś tryb aktualizacji % co jakiś okres.

   Usuń
  7. To wszystko prawda, ale tu mowa o Toyota Bank :)

   Usuń
 18. UWAGA NA TOYOTA BANK przelew z konta oszczędnościowego na ROR opłata 2 zł!! na szczeście zauważyłem to są szczyty wyciągania forsy od ludzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie na ich KO obowiązujące od 18 maja 2015 r. było wyjątkowo mizerne (https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oszczedzanie/konta-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/szczegoly/) więc dotyczy to chyba bardzo niewielu osób :)

   Usuń
  2. Oprocentowanie na ich KO nigdy nie powalało i w zasadzie służyło jedynie do chwilowego parkowania kasy z lokat zapadających w weekend. Przy dużych sumach odsetki znacznie przewyższają opłatę w wysokości 2 zeta :)

   Usuń
  3. Ta opłata jest u nich od dość dość dawna, a zresztą oni nie są jedynie - np. Pekao chce aż 7 zeta za taki przelew :)

   Usuń
  4. Ale co ma Toyota Bank do Pekao? To chyba nie ten wątek jednak.

   Usuń
  5. Fakt od roku nic nie wypłacałem z KO w Toyota Bank po prostu wpłacałem tam jakieś drobniaki zeby mnie kiedyś miło zaskoczyło no i zaskoczyła opłatą

   Usuń
  6. @Anonimowy, 2 czerwca 2020, 12:08 - odsetki netto dla kwoty 100k na KO to 3 zeta dziennie.

   Usuń
 19. Mr.Złotówa,czy lokata Plus 36 miesięcy w Toyota banku jest na 1,9% ? Nie piszesz nic o tej lokacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Kojarzę ten moment, gdy tworzyłem ten wpis - oderwało mnie dziecko na chwilę ;) Już dopisuję. A ranking najlepszych lokat uwzględnia ją niezmiennie :)

   Usuń
  2. I już nieaktualne. Od jutra (3 czerw.) zjazd do max 1,2 i 1,5%.

   Usuń
  3. Szanowni Państwo,
   uprzejmie informujemy, że od dnia 03.06.2020r. obowiązywać będą nowe Tabele Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych oraz Przedsiębiorców.

   Zmianie ulega oprocentowanie: Lokaty Sprint, Lokaty Standard, Lokaty Mix, Lokaty Plus,Lokaty Mocny Procent oraz Lokaty dla Firm.

   W mocy pozostaje korekta oprocentowania na Rachunkach Oszczędnościowo Rozliczeniowych, o której informowaliśmy Państwa 20.04.2020 r. obowiązująca od dnia 20.06.2020 r.

   Nowe Tabele Oprocentowania dostępne są pod adresem: www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/oprocentowanie/

   Z poważaniem,
   Zespół Toyota Bank.

   Usuń
  4. A co to za 'korekty' na tych ROR-ach? Pewnie wyższe opłaty :)

   Usuń
 20. Jedyna sensowna lokata to Toyota Bank. Tylko że nie da się tam założyć konta - od tygodnia czekam na kontakt i potwierdzenie wniosku (teoretycznie mieli to zrobić w ciągu 2 dni)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również w miarę sensowny krok, to zakup obligacji skarbowych z ochrona antyinflacyjną. Zakupić można internetowo przelewem z innego banku, a założenie konta trwa jedynie 5 minut!

   Usuń
  2. To już nie muszą sie śpieszyć. %-ty już nieaktualne. Od jutra (3 czerw.) zjazd do max 1,2 i 1,5%.

   Usuń
  3. Rzeczywiście, od jutra obniżają oprocentowanie i to sporo. Co ciekawe np. 36-miesięczna Lokata Plus spadnie z 1,9% na 1,25%, a 9-miesięczna spadnie 1,9% na 1,5% tzn. o tyle co ostatnia obniżka stóp.

   Wygląda na to, że ludzie w TB uważają, że długoterminowo stopy zostaną na obecnym niskim poziomie.

   Usuń
  4. I tak ciągle nieźle jak spojrzeć na to co dzieje się w innych bankach.

   Usuń
 21. Złotówa, z jakiego powodu wyciąłeś linki do stron MinFin z obligacjami skarbowymi w moim wcześniejszym wpisie: Anonimowy, 2 czerwca 2020, 18:07 ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie publikuję linków do zewnętrznych stron, które nie dotyczą stricte tematyki promocji bankowych i ofert bankowych. Aczkolwiek faktem jest, że w obecnej sytuacji obligacje skarbowe (choć nie są bez wad) mogą być alternatywą dla lokat.

   Usuń
  2. Mr.Złotówa, wysoce cenię sobie Twoje zdanie i wiedzę. Chciałabym poznać Twoją opinię na temat lokowania w obligacje. Do kwietnia lokowałam wyłącznie na lokatach i KO. W kwietniu zrobiło się głośno o obligacjach- poczytałam i wrzuciłam parę groszy na COI i EDO. Jak wszyscy dziś rozglądam się za sensownymi lokatami, ale jest coraz gorzej. Jak wyżej wspomniałeś obligacje nie są bez wad i trudno dzś przewidzieć jutrzejszą inflację. Emisja kwietniowa była 3 razy lepsza od dzisiejszej.Coś jednak trzeba będzie zrobić z lokatami kończącymi się w lipcu. Wrzucać w obligacje? Jeżeli tak to w COI czy EDO? ROD niestety nie dla mnie. Jakie jest Twoje zdanie ?

   Usuń
  3. Dzięki za miłe słowa :) Na tę kwietniową emisję, rzutem na taśmę też udało mi się załapać (dużej części swych oszczędności nie wpłaciłem, ale podzieliłem na obligacje 2- i 4-letnie oraz ROD). Patrząc na obecną sytuację, wydaje się, że to mogła być dobra decyzja. Przynajmniej z dzisiejszej perspektywy (ale w kontekście EDO czy ROD to jednak szmat czasu, bo mowa o 10 oraz 12 latach i wiele w tym czasie może się wydarzyć - jak pokazują ostatnie miesiące, mogą przecież dziać się rzeczy niespodziewane). Obligacje mogą być ciekawą alternatywą i uzupełnieniem w portfelu oszczędności (na pewno nie traktowałbym ich jako zamiennika do lokat w 100%).

   Usuń
 22. Obniżka oprocentowania na lokatach w Idea jest bez precedensu. Mam u nich konto od stycznia 2012 r. ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem!

  OdpowiedzUsuń
 23. A w Nest Banku lokata lojalna max 0,8% a Nowe Środki 0,7%. Jeszcze nie tak dawno, bo w lutym zakładałem roczną na 2,4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zakładałem na jesieni 2-letnią na Nowe Środki @ 2,65% choć mogłem wrzucić tą kasę na KO w Getin na 3% lecz tylko na 92 dni - taki klimat :)

   Usuń
  2. W Nest Banku podnieśli oprocentowanie Lojalnej. Teraz jest 0,9% na 24 lub 18 mies. A na 3 mies. jest 0,6%

   Usuń
 24. Katastrofa dla oszczędności. Tak to można skomentować. W ciągu 1-2 mies. Millennium zleciał z 2,6 na 1%, ING z 2,5% na 1%, Alior z 2,5 na 1,5%. Santander wyciął 3% na koncie 123.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kolejny dowód na to jak krótkowzroczne jest wchodzenie w 3-miesięczne KO zamiast w kilkuletnie lokaty!

   Usuń
  2. Przy rosnącej inflacji i nieprzewidywalności rządzących , zakładanie kilkuletnich lokat to gra w rosyjską ruletkę.

   Usuń
  3. RPP obniżyła stopy procentowe, to i lokaty tąpnęły. Nie ma w tym nic dziwnego.

   Usuń
 25. Zastanawiam się, dlaczego na blogu nie ma opisanej lokaty Facto? Włoski bank z oddziałem w Pl, ma włoski fundusz gwarancyjny i wszystko wygląda ok. W tej chwili np. 2,4% na 2 lata chyba bez górnej kwoty. Chciałabym założyć, ale trochę się cykam, czy na pewno wszystko jest z tym ok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankowość włoska jest jak ich samochody czyli dość zawodna :)

   Usuń
  2. Z kilku powodów. Nie przekonuje mnie inny niż polski BFG. Me obawy rodzi procedura realizacji wypłat środków. Ponadto trzeba pamiętać, że w razie realizacji gwarancji wypłata nastąpi w walucie euro. A z bieżących kwestii nie odpowiadają mi zapisy na wypadek przedterminowego zerwania lokaty - zwrot kapitału może nastąpić do miesiąca! To długi okres przetrzymywania środków, a to zapala u mnie czerwoną lampkę (z podejrzeniem braku płynności). Dlatego na chwilę obecną do tych propozycji nie jestem przekonany (a na blogu opisuję to, z czego sam korzystam lub co najmniej chciałbym skorzystać).

   Usuń
  3. I z tym się zgadzam. A sam % też budzi wątpliwości. We Włoszech oprocentowanie jest niższe więc dlaczego tak szczodrze dają?

   Usuń
  4. Lokaty Facto też spadają do 1% od 17 czerwca, ciężkie czasy nastały jak będziemy kombinować z procentami rzędu 0,3 - 1%

   Usuń
 26. Cześć , co radzicie odnośnie Millenium ? Moja edycja kończy się 16.06 i wtedy wpadnę w standardowe oprocentowanie 0,ileś tam ?
  Lepszy już ten 1 % ,ale chyba już za póżno by uciec ze środkami ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za późno. Nowa edycja jest od 31 maja a kolejna od 5 lipca będzie. Pytanie czy z 1% czy mniej?

   Usuń
  2. Kiedy wobec tego będzie następną trzeba wycofać środki? Przed 5.07?
   Żeby tylko było do czego wracać..
   Zagapilam się niestety u to w takim momencie...

   Usuń
 27. Niestety Getin bank ma już słabiutkie procenty:
  lokata mobilna 1%
  lokata na nowe środki 1,2%
  Konto w ofercie na nowe środki też chyba się wyświetliło 1% (ale tego nie pamiętam dobrze bo tak się wkurzyłem że szybko to zamknąłem)
  Takie opcje miałem zabierając od nich dziś pieniądze.

  Idea bank również codziennie niżej: lokata na nowe środki 2m - dziś już tylko 1,4, a jutro.....?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EKO w Getinie 2% w skali roku przez 2 miesiące do 200 tys. zł. ALe to już tylko do 7-go czerwca. W poniedziałek pewnie 1 z groszem %

   Usuń
  2. W nowej ofercie Elastyczne Konto Oszczędnościowe

   1,2% w skali roku
   przez 2 miesiące
   do 200 tys. zł

   Usuń
  3. 2 zamiast 3,5% w ofercie BONUS ZA AKTYWNOŚĆ nie pozwalało liczyć na nic więcej.

   Usuń
  4. Chociaż akurat to był bank który dotąd był w czołówce i miał oprocentowanie góra 10-20% niższe niż najlepsze oferty. Jeżeli teraz za najlepszą ofertę przyjąć 3% w Aliorze czy 2,5% w mBanku to Getin zaczął dawać o ponad połowę mniej.

   Usuń
 28. A w getinie lokata mobilna teraz już jest tylko na 1% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli teraz najlepsze oprocentowanie w Getinie jest na KO. "Aż" 1,2%

   Usuń
 29. A na nowe środki jeszcze gorzej. 0,9% więc pozamiatali.

  OdpowiedzUsuń
 30. Hit jest teraz z banku BPS. Na lokacie dają 0%!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zmierza ku temu by oszczędności pchnąć np w akcje lub obligacje. Pieniądze rękami rządzących na całym świecie są wypychane z banków. Siłą ich zająć nie mogą to robią to w taki sposób. A inflacja zjada oszczędności.

   Usuń
 31. Idea Bank już nie oferuje lokaty Zawrotnej. Jak banki tak bardzo nie chcą już naszych pieniędzy to ja mam dla nich pomysł (nie patentuje go, możecie korzystać do woli). A mogłaby to być dopłata za wypłacenie pieniędzy. Choćby jakaś symboliczna kwota za każdy 1000 PLN. Chętnie bym czyścił konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie Zawrotna się pojawiła dzisiaj. 1,3% na 3 mies.

   Usuń
  2. U mnie też lokata Zawrotna była. Kwota 112k. i 1,35 na 3 mies.

   Usuń
  3. U mnie 1,3%

   Usuń
 32. Właśnie odczytałam wiadomość w aplikacji ING o kolejnej obniżce oprocentowania na kontach oszczędnościowych... Nie ma żadnych ciekawych perspektyw. Oprocentowaniu 0,05; 0,01...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo w Santanderze. Wiadomość z wtorku:

   "Od 18 sierpnia 2020 r. obniżymy oprocentowanie do poziomu 0,01%

   Konta Systematycznego

   Konta oszczędnościowego Select

   Konta oszczędnościowego Private Banking"

   A wczoraj jeszcze o tym przypomnieli w SMS-ie.

   Usuń
  2. To w ING będzie lepiej. Bo od 1. września aż 0,05%

   Usuń
 33. Oszczedzaj i badz HAPPY. Poznaj Lokate Happy Back 1,4% na 3 mies. Szczegoly znajdziesz w Idea Cloud.

  SMSa o takiej treści przesłał mi dzisiaj Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może coś się ożywia i zaczynają potrzebować pieniądzy. No ale to już teraz będą zabawy w przedziale 1,2-1,5% i raczej nic już więcej.

   Usuń
 34. W obecnym czasie najlepiej wziąć 25%-50% tego co chcieliście wpłacić na lokatę i zainwestować w duże spółki związane z energetyka. Zapewniam, ze pozostałą cześć możecie trzymać w skarpecie, a zysk wielokrotnie przekroczy to pseudo oprocentowanie w bankach. Oczywiście należy wpłacić i zapomnieć na kilka miesięcy, szczególnie w przypadku ludzi o słabych nerwach. Można tez kupić akcje i od razu wystawić na sprzedaż np. +10%.. choć to marnotrawstwo potencjału. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Energetyka po takich wzrostach jakie były ostatnio?! Jak ktoś wpłaci na dniach to śmiało może być kilkanaście % w plecy bo to czas na korektę.

   Usuń
 35. Alior z włączoną dodatkową korzyścią czyli płatności 300 pln google pay ..dają 1%.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...