Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Polecam Proste Zasady VIII edycja: bon 50 zł za konto w Getinie + do 800 zł w programie poleceń

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.06.2020

Polecam Proste Zasady VIII edycja: bon 50 zł za konto w Getinie + do 800 zł w programie poleceń

Getin Bank odpalił nową edycję swego programu poleceń konta osobistego.

Program poleceń Getin Banku
I jest to program, który wygląda, jak wyglądać powinien, bo nagrody czekają zarówno na polecającego, jak i polecanego (a bywają programy poleceń premiujące tylko obecnych klientów). No może bym zmienił proporcje wartości nagród. Do wzięcia są bony na zakupy - do wyboru jest Allegro, Decathlon oraz Empik.com.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

"Polecam Proste Zasady VIII edycja"


Dla kogo promocja? Poleconym może być osoba pełnoletnia, która od dnia 30.11.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku (ewentualne posiadanie innych produktów w tym banku nie wyklucza z udziału w promocji "Polecam Proste Zasady").

Polecający to z kolei osoba pełnoletnia, która ma (albo właśnie założy) konto osobiste w Getin Banku (posiadanie innych produktów niż konto osobiste nie uprawnia do udziału w promocji, jako polecający).

Nagroda dla otwierającego konto. W aktualnie dostępnej, 8. edycji programu "Polecam Proste Zasady" Getin Bank - podobnie, jak w poprzedniej odsłonie promocji - dla polecanego udostępnia katalog nagród do wyboru, w którym znaleźć można bony o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com.

Zasady promocji. By zgarnąć gwarantowany bon o wartości 50 zł za otwarcie konta w Getin Banku z polecenia:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku i zawrzyj umowę z bankiem (konto musi być aktywowane najpóźniej do 31.08.2020 r.).

  Jeśli nie posiadasz kodu polecenia możesz go uzyskać tutaj
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS, na możliwość prowadzenia marketingu, a także zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez bank w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej i urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi wyłącznie o to, że bank wypłacając premię dla polecającego w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna);
 • w trzech miesiącach kalendarzowych (w każdym z tych miesięcy) następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł (musi to być przelew z konta w innym banku lub ewentualnie z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie trzeba ich utrzymywać przez jakikolwiek określony czas; najprostszym sposobem na spełnienie tego wymogu będzie wykonanie przelewu z własnego konta w innym banku).

Przykładowo: jeśli konto założysz w czerwcu, to wpływy trzeba będzie zapewnić w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Wydanie nagród. O przyznaniu nagrody Getin Bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej (oraz mailem i SMSem). Nagrodę będzie można wybrać najpóźniej do 31.01.2021 r. w bankowości internetowej i mobilnej, na infolinii lub w placówkach banku. Do dnia wyboru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia oraz nie zmieniaj konta na wspólne (wymóg ten dotyczy nie tylko osoby, która założyła konto z polecenia, ale też osoby polecającej).

Gdzie wpisać kod polecenia? Kod trzeba podać na drugim etapie składania wniosku w polu "Kod polecenia" (znajdującym się pod oświadczeniami):
Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Proste Zasady

Jak polecać konto w Getin Banku? Żeby polecać, należy zapisać się do programu "Polecam Proste Zasady - edycja VIII" i wygenerować kod poleceń (kody z poprzednich edycji są już nieaktualne). Możliwe jest to po zalogowaniu do bankowości internetowej (wybierając tam: "Oferty i wnioski" => "Program poleceń"). Każda edycja programu poleceń wymaga odrębnej rejestracji (i przynosi inny kod polecenia).

Osoba polecająca także musi posiadać wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Dalej kod ten należy podać osobie poleconej, by ta wpisała go we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na wpisanie kodu polecenia; zwróć na to szczególną uwagę, bo nie każdy wniosek daje tę możliwość!). Za skuteczne polecenie, a więc takie, gdy polecona osoba spełni swe warunki uzyskania bonu o wartości 50 zł, osoba polecająca otrzyma możliwość wyboru bonu o wartości 80 zł (także do wykorzystania w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com). Bank wynagrodzi jednak maksymalnie 10 poleceń (co oznacza możliwość zgarnięcia nie więcej niż 10 bonów o łącznej wartości 800 zł).

Program "Polecam Proste Zasady" ma być dostępny do 31.08.2020 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń, jak i wymagane jest otwarcie i aktywowanie konta przez poleconego).

Opodatkowanie nagród


Zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie, nagroda dla nowego klienta nie podlega opodatkowaniu (bo to tzw. "sprzedaż premiowa"). Zatem osoba polecona będzie mogła cieszyć się całą wartością przyznanej nagrody.

W przypadku osób polecających sytuacja wygląda inaczej. W regulaminie można znaleźć zapis:
"Nagrodą dla Obecnego Klienta jest bon podarunkowy o wartości 80 zł., który podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym (...). Bank zobowiązany jest do naliczenia i odprowadzenia podatku do właściwego Urzędu Skarbowego."

Nie jest to nowość, bo podobnie było w poprzednich edycjach programu poleceń Getinu. Wtedy nagrodą były jednak premie pieniężne i bank pisał o bonusie w kwocie netto i brutto. Tym razem takich informacji brak - regulamin nie wspomina o ufundowaniu dodatkowej nagrody na poczet wspomnianego podatku.

Konto Proste Zasady - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego w Getin Banku są - co już sugeruje jego nazwa - bardzo klarowne:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty: 

19 komentarzy:

 1. A co w sytuacji gdy w poprzedniej edycji programu poleceń polecony nie zdążył przed 31 mają otworzyć rachunku bo kurier się uparła że przyjedzie 1 czerwca? Przepadam wszystko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce w grę wchodzi anulowanie "starego" wniosku (być może da się to zrobić na infolinii) i złożenie nowego w aktualnej edycji.

   Usuń
  2. W praktyce bylo po prosttu wpisac date 31 ja tak kiedyś zrobiłem choć wtedy byly reorganizacja inpostu u mnie i miesiąc to szło

   Usuń
 2. Czy bony da się łączyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Allegro każdy trzeba wykorzystać odrębnie. Jeśli dobrze kojarzę, to podobnie jest podczas zakupów w internetowym sklepie Decathlonu. Na Empik.com da się łączyć.

   Usuń
  2. Na stronie internetowej Decathlonu podczas zakupów można łączyć bony. Sprawdziłam w praktyce

   Usuń
 3. A otwarcie konta da się zrobić zdalnie ? czy tylko kurier ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier jest właśnie metodą zdalną, w odróżnieniu od metody w oddziale :)

   Usuń
  2. Tylko kurier. W Getinie nie da się otworzyć konta przelewem ani na selfie.

   Usuń
 4. Czy jeżeli konto otworzyłem w sierpniu, to żeby było ono darmowe muszę wykonać płatność w sierpniu? czy dopiero we wrześniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od nowego, pełnego m-ca, czyli od września.

   Usuń
 5. Dziś przyszła informacja z Getinu o spelnieniu warunków promocji w programie poleceń. Wybrałen jako nagrode kod do Allegro na 80zł
  Ale jak wprowadzam ten kod by wygenerować kupon to komunikat że podany kod został wykorzystany
  Pisałem do banku, to odpisali żeby kontaktować się bezpośrednio z Allegro.
  Pisałem do Allegro to odpisali :
  "Przesłany przez Pana kod jest aktywny i nie został wykorzystany na platformie Allegro. Przy wprowadzaniu rabatu proszę sprawdzić, czy wpisywane są właściwie małe oraz duże litery lub, jeśli Pan wpisuje kod ręcznie, proszę spróbować skopiować kod i wkleić we właściwe miejsce. Może Pani również sprawdzić, czy kupon jest dostępny przy realizacji zamówienia, na przykład, w formularzu opcji dostawy, po zaznaczeniu płatności z góry w wyświetlonej sekcji "płać mniej" należy podać kod kuponu"

  Ale nic nie działa. Miał tak ktoś ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie kilka kodów i każdy wykorzystany bez problemu.

   Usuń
 6. Czy ktoś wie ile dni bank ma na wypłatę nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagrodę będzie można wybrać najpóźniej do 31.01.2021 r.

   Usuń
  2. No ale od kiedy ten wybór powinien być dostępny?

   Usuń
  3. Wg regulaminu było że do końca m-ca kalendarzowego po m-cu zrealizowania warunków promocji. Ale w praktyce Getin zawsze robi to wcześniej.

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 7. Dzisiaj dostałem informację o tym, że mogę sobie wybrać nagrodę za polecenie osoby. Osoba która założyła konto, jeszcze 50 zł nie dostała.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...