Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca: bon Allegro o wartości 400 zł za przetestowanie karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

12.05.2021

Hit powraca: bon Allegro o wartości 400 zł za przetestowanie karty Citi Simplicity

Przy nagrodzie gwarantowanej o takiej wartości popularność tej promocji nie może zaskakiwać. 

Bon Allegro 400 zł za kartę Citi Simplicity
Nowa edycja to szansa dla tych, którzy nie zauważyli, przegapili lub nie zdecydowali się na udział w poprzedniej odsłonie. Na szczęście zasady pozostają bez zmian: łatwe warunki uzyskania bonu, uproszczony sposób utrzymania karty za 0 zł oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi (co dla niektórych jest szansą na opłacalny powrót).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bon Allegro o wartości 400 zł otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę:
 • zalogujesz się do aplikacji mobilnej i aktywujesz w niej kartę;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 1000 zł (masz na to 3 miesiące);
 • zwrot opłaty za kartę (12 zł) otrzymasz, jeśli w danym okresie rozliczeniowym wydasz kartą min. 300 zł.

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji znajdziesz poniżej.

Promocja karty kredytowej: najważniejsze fakty


Na początek jednak kilka wskazówek i objaśnień dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może po raz pierwszy (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że takich promocji jest dużo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak "nie ma nic za darmo". I to prawda. Za darmo nie ma, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. Ale bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyskuje i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to więc o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał - taki klient może przecież skorzystać też z innych produktów. Ale to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania, bo tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce od ponad 7 lat, a więc od początku prowadzenia bloga.

Czy to aby na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,24%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

400 zł do wydania na Allegro w prezencie za kartę Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. 

Jeśli masz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz uczestniczyć w niniejszej promocji.

Nagroda. Bon, który otrzymasz od Citibanku, będzie można wykorzystać podczas zakupów na Allegro. Tu warto zauważyć, że od kwietnia br. obowiązuje zmiana, która polega na tym, że tego typu bony można wykorzystywać wielokrotnie - jeśli więc zrobisz mniejsze zakupy (poniżej wartości bonu) i zapłacisz bonem, to reszta zostanie do wydania podczas kolejnych zakupów. Bon Allegro ma mieć ważność przez 12 miesięcy.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i 400 zł w voucherze Allegro – edycja IV" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • do 14.06.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji możesz wykonać jedną lub wiele transakcji - ważne, by łącznie we wskazanym czasie wykonać płatności na sumę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres: od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności możesz zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości (choć czym prędzej je wykonasz, tym prędzej otrzymasz nagrodę).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

O przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagrodę otrzymasz w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

💡 Na koniec dodam, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia jest też premia 150 zł za CitiKonto + 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem Allegro można połączyć z promocją konta (kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia), co dodatkowo się opłaca, bo tylko z kontem otwiera drogę do zgarnięcia wspomnianego moneybacku do 100 zł. W sumie można więc zgarnąć nawet 650 zł (premię 150 zł za konto + 100 zł moneybacku + bon Allegro o wartości 400 zł za kartę kredytową).

Jeśli chcesz śledzić najlepsze okazje i zyskiwać na promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

30 komentarzy:

 1. Mam kartę dodatkową do karty kredytowej męża. Czy to wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brałem udział w 1.edycji. Nagroda przyznam mimo że mam kartę dodatkową.

   Usuń
 2. Po otrzymaniu bonu mogę bezpłatnie zlikwidować kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Wtedy zaoferują ci jeszcze promocję na zatrzymanie :)

   Usuń
  2. Jakieś szczegóły?

   Usuń
  3. Po wypowiedzeniu w ciągu 1-2 tyg dzwoni konsultant żeby potwierdzić. Próbuje przekonać żeby kartę zostawić i przyznaje promocję z 10% zwrotu za płatności. Można uzyskać do 200 zł.

   Usuń
 3. czy np płatność za rachunki karta możne być?np na poczcie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, próbowałem wziąć udział w tej promocji w marcu br. Bank odrzucił mój wniosek mimo znacznego przekroczenia wszystkich min. kryteriów, również tego dot. wieku, niestety ;). Widziałem na tym blogu kilka podobnych komentarzy. Po zapytaniu na infolinii o przyczyny odrzucenia wniosku dowiedziałem się, że zostanę o nich poinformowany pisemnie. Do dzisiaj nic, cisza - żadnego pisma. Czy przypadkiem bank pod przykrywką promocji nie zbiera danych z rynku? A może Mr. Złotówa skomentuje jakoś takie przypadki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja katę dostałem dwie edycje temu, a żona w poprzedniej bez problemu. Może coś masz ze zdolnością albo w historii? Sprawdź sobie BIK.

   Usuń
  2. Hej, ja mialem tak samo w poprzedniej i obecnej promocji, wszystkie kryteria spełnione z nawiązką, duży dochód, czysty BIK i "tylko" 2 otwarte kredytówki na 5k kazda, pismo dostałem ale oni nie podają w nim żadnej przyczyny niestety, może mają jakąś czarną listę:)

   Usuń
  3. Polityka kredytowa to wewnętrzna polityka banków, pilnie strzeżona i choć wiele kwestii jest znanych, to znaczna część opiera się na przypuszczeniach. Wpływ na podejmowanie decyzji przez bank ma wiele czynników: wysokość dochodów i ich źródło oraz czas uzyskiwania, koszty utrzymania, zobowiązania kredytowe oraz ich dotychczasowa obsługa (m.in. terminowość spłat), zobowiązania finansowe, a także cechy wnioskodawcy (wiek, wykształcenie, stan cywilny, status mieszkaniowy).

   Znam przypadek (akurat nie z Citi), gdy zdolność kredytową klient miał (sprawdzaną w banku, a nie przez klienta kolejnymi wnioskami) przy każdym stanie cywilnym (kawaler, żonaty, rozwiedziony, wdowiec, w związku nieformalnym) poza separacją... która była jego faktycznym stanem cywilnym. I oczywiście to o czym piszę nie jest przestrogą przed podawaniem takiego stanu cywilnego. W tamtym konkretnym przypadku miało wpływ, a przy innym nie będzie.

   Algorytm systemu weryfikującego wnioski kredytowe (o karty kredytowe, pożyczki itp.) w bankach (piszę ogólnie o bankach; a większość wniosków procesowanie jest automatycznie - nawet jeśli konsultanci mówią o analitykach) oblicza sobie wszystko, bazując na uśrednieniach danych (z bazy obsługiwanych produktów oraz klientów) i po prostu wychodzi mu taka, a nie inne decyzja (bo np. osoby danej płci w wieku XX-XX lat z miejscowości o liczbie mieszkańców pow. XXX tys. mieszkańców mają skłonność do większych opóźnień w spłacie).

   A jeśli chodzi o dane z rynku? Dla banków źródłem dochodów jest jego podstawowa działalność, czyli odsetki i prowizje. Handel danymi to mit - szczególnie w czasach RODO i gdy zgody marketingowe nie są nawet wymagane. A bez nich bank nic nie jest w stanie zrobić i banki się tego trzymają, bo jeśli chodzi o kontrole UODO, UOKiKu, KNF itp. to jest pierwszym z weryfikowanych, bo będzie łatwo ściągalny.

   Usuń
 5. Chciałbym polecić koledze kartę kredytową aby wziął udział w promocji 400 zł na allegro. Obecna promocja w Citihandlowy ma symbol IV i trwa do 14.06, jednak na stonie poleceń widnienie regulamin o oznaczeniu III i trwa do 10.05. Pytałem sie na infolini czy osoba polecana otrzyma bon na allegro ale nic nie wiedzą. Wysłałem e-mail z konta kk i nie odpowiadają, na czacie też nic nie wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też nie dostalam karty, czyste konto, zadnych kredytow. Moze w za malej firmie pracuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. żoma nie ma dochodów. jest na urlopie wychowawczym. Czy we wniosku może podać mój dochód. Czy musi udokumentować swój "zerowy" dochód :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To żona musi mieć dochody a twoje nie mają tu znaczenia. Jeśli poda twoje to ich nie udokumentuje. Albo poświadczy nieprawdę.

   Usuń
 8. Co jeśli mam już konto w Citi? Też wniosek przez stronę promocji? Czy można to jakoś ogarnąć przez bankowość?

  OdpowiedzUsuń
 9. co w przypadku, jeśli aktywowałem kartę przez stronę internetową a nie aplikację? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to zrobiłem. Napisałem reklamację i poprosiłem o uwzględnienie. Odpowiedzieli mi że nagrodę dostanę, więc spoko.

   Usuń
  2. Kurczę, dopiero teraz na to zwróciłam uwagę! I do tego trzeba się też raz zalogować do aplikacji, a nie na stronie! :( Tyle lat bankobrania, a jakoś to przeoczyłam. Tutaj też reklamacja pomoże? Ktoś miał podobną sytujację?

   Usuń
  3. @Anonimowy 28 maja 2021 23:02
   a to co powyżej nie wystarczy?

   ":( Tyle lat bankobrania"

   Usuń
  4. Jak aktywowałeś kartę w apce to już to masz załatwione wg mnie.

   Ale loguj się nawet później jeśłi już po czasie. a jak coś to pisz reklamację.

   Usuń
  5. Napisałem właśnie reklamację w sprawie aktywacji karty przez stronę zamiast apkę, również liczę na pozytywne rozpatrzenie :)

   Usuń
  6. Dostałem dzisiaj odpowiedź z banku, że pozytywnie rozpatrzyli moją reklamację i od razu podali mi kod na 400 zł :), można zamykać kartę, odczekać rok i polować dalej w citi :D

   Usuń
 10. Długo u was weryfikowali wniosek? Ile trwała dostawa karty?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli nie aktywowanego karty w terminie to mogę zapomnieć o bonusie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już o co najmniej kilku takich przypadkach słyszałem. Warto to zgłosić jako reklamację z prośbą o uwzględnienie w promocji (bo akurat o ile różne rzeczy można nadrobić, to aktywacja jest jednorazowa). Z informacji jakie do mnie docierały, to takie zgłoszenia były rozpatrywane pozytywnie.

   Usuń
 12. Czy "zwrot opłaty za kartę" polega na tym, ze najpierw mi tą opłatę pobierają a później oddaja? Kartę mam od polowy maja, w maju i czerwcu nic mi nie pobrali, w czerwcu wykonałem transakcje na ponad tysiąc zł i 2 lipca pobrali mi opłatę 12 zł za kartę. Pisać reklamacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pierwszy okres nie pobierają. A te kolejną zwrócą ci.

   Usuń
  2. jednak zrobili mi zwrot opłaty 4 lipca

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...