Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.05.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj 2021 roku

Skoro już maj, to czas sprawdzić obecnie najkorzystniejsze propozycje dla oszczędzających.

Sejf i lokaty bankowe na maj 2021 roku
Takie poszukiwania do łatwych teraz nie należą. Dzięki mojemu zestawieniu nie musisz patrzeć na te wszystkie oferty z ułamkami po przecinku (i niestety zerem na początku). Zebrałem w jednym miejscu aktualnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem od 1 do 2% w skali roku.

Najlepsze lokaty na maj 2021 + promocje

Oprocentowanie dla oszczędzających jest kiepskie. Odsetki z lokat nie rekompensują skutków inflacji, a jedynie częściowo minimalizują spadek siły nabywczej naszych zaskórniaków. Choć w coraz mniejszym zakresie. Dlatego przegląd dla oszczędzających na maj zacznę od podpowiedzi co zrobić, by to sobie odbić? 

Na blogu Bankobranie o promocjach bankowych piszę już od ponad 7 lat. Sam korzystam z nich jeszcze dłużej. Aktualnie takie promocyjne okazje w bankach to dobry sposób na zrekompensowanie niskiego oprocentowania oszczędności. Mowa tu o promocjach bankowych, w których do wzięcia są gwarantowane nagrody (najczęściej to premie pieniężne) za spełnienie określonych - często całkiem prostych - warunków. Wiele tych promocji nawet nie wymaga ulokowania w banku oszczędności. Ale są też i takie propozycje, dzięki którym można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. I właśnie o takich okazjach niżej piszę. W ich przypadku jednocześnie uzyskasz podwyższone oprocentowanie oraz - przy okazji - dodatkowe gratyfikacje od banku. Tym samym zwiększysz swój ostateczny zysk, bo oprócz odsetek dostaniesz też bonus pieniężny lub inną nagrodę.

Zanim więc przejdziesz do klasycznego przeglądu najlepszych lokat i kont oszczędnościowych, zerknij najpierw na najkorzystniejsze obecnie kumulacje, dzięki którym zyskasz podwójne (odsetki + bonus od banku).

2% do 10 tys. zł gwarantowane na rok + min. 100 zł

Na osoby otwierające konto osobiste w Getin Banku (które można utrzymać za 0 zł w prosty sposób) czaka kilka promocji. Dla oszczędzających jest promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, wynoszące 2% dla kwoty do 10 000 zł, które bank gwarantuje na 12 miesięcy. A dodatkowo z kontem osobistym, spełniając łatwe warunki, możesz zgarnąć bon na zakupy o wartości 50 zł (do wyboru będzie Allegro lub Decathlon) oraz kolejny bon 50 zł do wykorzystania na Allegro lub 5-miesięczny dostęp do serwisu Player.pl. Wszystkie te promocje łączą się ze sobą. Dodatkowo nowi klienci mogą też założyć 2-miesięczną lokatę Mobilną, dającą 2% w skali roku również dla kwoty do 10 tys. zł. Kliknij i poznaj prześwietlenie promocji Getin Banku.


1,8% do 10 tys. zł + premie do 300 zł

mBank przygotował kilka promocji dla otwierających konto osobiste. Jedną z nich jest oprocentowanie 1,8% w skali roku gwarantowane na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez 3 miesiące. A oprócz odsetek można uzyskać też premie pieniężne na sumę nawet 300 zł (warunki do spełnienia są proste, bo w praktyce miesięcznie wystarczy wykonać 8 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty oraz zapewnić wpływ - np. robiąc przelew z własnego konta w innym banku - w wysokości min. 1000 zł).

I tu łatwo wyliczyć, jak wiele można zyskać dzięki takiej promocji z premią, bo gdy po 3 miesiącach "zamrożenia" 10 000 zł łącznie uzbiera się ok. 36 zł odsetek, to suma premii (nawet 300 zł) jest kilkukrotnie wyższa. Kliknij i zapoznaj się z prześwietleniem oferty mBanku.

1,6% do 5 tys. zł + premia do 160 zł

W ING Banku Śląskim zarówno na obecnych, jak i na nowych klientów czeka 1,6% w skali roku (do odwołania) na rachunku Smart Saver dla kwoty do 5 000 zł. A kto dopiero teraz stanie się klientem ING i założy konto osobiste, ten zgarnąć może premię do 160 zł: za Konto Direct lub (w przypadku osób w wieku 18-26 l.) za Konto Mobi.

Premia w wysokości 160 zł nie wydaje się aż tak pociągająca (choćby na tle propozycji innych banków)? Odwróćmy sytuację - by także 160 zł uzyskać dzięki odsetkom z jakiegokolwiek produktu, który dawałby 1,6% w skali roku, to przykładowo przez miesiąc trzeba by "zamrozić" (a przede wszystkim posiadać) kwotę aż 150 tys. zł. Tu bez dysponowania taką sumą, w prosty sposób 160 zł można zdobyć w postaci premii. 

1,5% do 20 tys. zł + do 500 zł dla aktywnych


Kto zakłada konto osobiste w Credit Agricole, ten może załapać się na promocję tegoż konta, jak i na podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Bank zapewnia stawkę 1,5% w skali roku przez okres 3 miesięcy. Przy tych warunkach możesz wpłacić do 20 tys. zł. A ze wspomnianym kontem osobistym da się z kolei uzyskać bonus 50 zł na start oraz (tu pod uwagę trzeba wziąć dłuższy okres zbierania korzyści, niż w wyżej wymienionych promocjach) zwroty za płatności kartą i/lub Blikiem, dzięki którym bank daje dodatkowo do 450 zł. Kliknij i zapoznaj się z omówieniem propozycji Credit Agricole.

Zysk jak na 3-miesięcznej lokacie 1,85% lub ponad 3%

To propozycja dla osób dysponujących sumą 400 tys. zł. Zdeponowanie takiej kwoty w Citibanku zaowocuje premią w wysokości 1 500 lub nawet 2 500 zł, co da zysk jak na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem wynoszącym min. 1,85% w skali roku. Promocja skierowana jest do osób otwierających konto Citigold. Kliknij i sprawdź prześwietlenie promocji Citibanku.

Takie kumulacje promocji bankowych zdarzają się częściej. Możesz zyskiwać na nich regularnie, najprościej, śledząc mój newsletter dla Czytelników bloga. Wybieram najkorzystniejsze okazje i daję o nich znać bezpośrednio na maila. Nie przegap, zapisz się i zyskuj na bankach nie tylko dzięki oprocentowaniu z oszczędności. 


Gdzie jeszcze można znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności? 

Oto najlepsze lokaty bankowe na maj 2021 roku:

 1. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku na 3 miesiące do 20 tys. zł - to nagroda w ramach programu poleceń, z której skorzystać mogą zarówno otwierający konto (poleceni), jak i obecni klienci Millennium (polecający) - więcej o tej promocji piszę tutaj;

 2. Getin Bank: Lokata Mobilna - wspomniana już wyżej lokata, z której skorzystać mogą nowi klienci banku (dla obecnych - ten sam depozyt - daje już tylko 0,4% w skali roku);

 3. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 1,5% w skali roku do 10 tys. zł na 3 lub 6 miesięcy - powitalna lokata jest propozycją dla osób zakładających konto osobiste w Nest Banku; dłuższy okres utrzymywania promocyjnego oprocentowania wymaga spełnienia dodatkowych warunków (wpływy wynagrodzenia na Nest Konto);

 4. Toyota Bank: Moto Lokata na 9 miesięcy - 1% w skali roku do 50 tys. zł; można założyć do pięciu takich lokat, więc w sumie da się ulokować nawet 250 tys. zł; oferta skierowana jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów (nie ma konieczności zakładania konta osobistego, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku);

 5. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku na 4 miesiące do 20 tys. zł - lokatę - jak nazwa może sugerować - da się założyć wyłącznie poprzez aplikację banku; z promocyjnego depozytu skorzystać mogą wyłącznie osoby, które nigdy nie miały lokaty mobilnej w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK);

 6. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; na 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku. Acz zamiast zakładać konto dla tej lokaty, lepiej skorzystać z promocji, którą opisuję wyżej (1,8% na rachunku oszczędnościowym + premie do 300 zł).

Inne lokaty dają obecnie już poniżej 1% w skali roku. Dlatego przygotowując zestawienie przejrzałem też konta oszczędnościowe z warunkami gwarantowanymi na określony czas (najczęściej jest to kilka miesięcy). Bank zapewnia utrzymanie oprocentowania na niezmienionym poziomie, dlatego takie konta oszczędnościowe są ciekawą alternatywną dla lokat krótkoterminowych. Jednakowo da się przewidzieć spodziewany zysk z odsetek. A konta oszczędnościowe mają jeszcze tą zaletę, że środki dopłacasz i w każdej chwili część lub całość wypłacasz bez utraty odsetek (bank naliczy je za faktyczny czas deponowania oszczędności). Tymczasem w przypadku lokaty takie przedterminowe zerwanie zazwyczaj oznacza utratę odsetek.

Najlepsze konta oszczędnościowe w maju 2021 roku


Pierwsza czwórka to propozycje, o których napisałem już wyżej. Tak się bowiem składa, że Getin, mBank, ING oraz Credit Agricole solidarnie serwują promocje z dodatkowymi gwarantowanymi bonusami.
 1. Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe 2% do 10 tys. zł przez 12 miesięcy;

 2. mBank: rachunek "Moje Cele" 1,8% w skali roku do 10 tys. zł przez 3 miesiące; 

 3. ING Bank Śląski: Smart Saver 1,6% w skali roku do 5 tys. zł do odwołania;

 4. Credit Agricole: Rachunek Oszczędzam 1,5% w skali roku do 10 tys. zł przez 3 miesiące;

 5. Nest Bank: Nest Skarbonka 1,1% w skali roku do 5 tys. zł (gwarantowane do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta) oraz rachunek Nest Oszczędności 1,1% w skali roku do 10 tys. zł (zapewnione do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta);

 6. Alior Bank: konto oszczędnościowe 1% w skali roku do 10 tys. zł do 30.06.2021  r. To propozycja, z której korzystać mogą wyłącznie posiadacze Konta Jakże Osobistego z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Inne banki oferują już stawki poniżej 1% w skali roku - nawet jeśli brać pod uwagę ich promocyjne propozycje. O standardowych ofertach już nie wspominam, bo one nieraz oprocentowane są na symbolicznym poziomie w przedziale 0,01-0,10% w skali roku.

Ważne wskazówki 


Wszystkie przytoczone wyżej lokaty i konta oszczędnościowe na maj 2021 roku oddają stan obowiązujący na dzień publikacji niniejszego zestawienia, czyli 1.05.2021 r. Jednakże banki zmieniają tabele oprocentowania i już nawet za kilka dni część z ofert może wyglądać inaczej. Zachęcam do sprawdzania rankingów, które aktualizuję na bieżąco: 

Gdy gdziekolwiek piszę, zawsze przedstawiam stawki w skali roku. Pod uwagę biorę tylko lokaty ze stałym oprocentowaniem, które zapewnia uzyskanie spodziewanych odsetek. 

Jeśli dopiero chcesz zacząć oszczędzać i lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, to polecam wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Znajdziesz w nim między innymi prosty i intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewane zyski.

Opisywane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są jedynie w bankach podlegających pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.


Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


103 komentarze:

 1. Moto Lokatę da się otworzyć bez konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Ja założyłem bez konta.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 1 maja 2021, 10:34 - w jaki sposób?

   Usuń
  3. Można, można. Składa się wniosek przez stronę banku. Potem przyjeżdża kurier z umową o lokatę. Po kilku dniach nadają dostęp i robi się przelew na rachunek lokaty.

   Usuń
  4. Na stronie nie ma żadnego wniosku.

   Usuń
  5. Teraz cóś im nie działa zakładka z oszczędzaniem.

   Usuń
  6. Na podstronie banku poświęconej Moto Lokacie faktycznie nie ma wniosku o Moto Lokatę. Ale da się ją założyć nie będąc klientem banku, ani nie zakładając konta. Należy wysłać Wniosek o Lokatę Standard. Gdy zadzwoni konsultant celem potwierdzenia danych i umówienia kuriera, to wtedy należy powiedzieć, że chodzi o Moto Lokatę.

   Usuń
  7. Dzięki za objaśnienie. Złożyłem wniosek.

   Usuń
  8. Gdy po tygodniu zdecyduję się na kolejną to co? Apiat to samo?

   Usuń
  9. Nie mając ROR za każdym razem trzeba znowu powtarzać ten proces.

   Usuń
 2. byłbym wdzięczny i może nie tylko ja za oddzielny ranking - najlepsze konta i lokaty z niegroszową sumą maksymalną - czyli np. z możliwością ulokowania od 50tys. wzwyż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Począwszy od Toyota Banku i lokat Plus. Co prawda do 40 tys. PLN jedna lokata, ale można założyć 10. Moto Lokata też 50 tys. ale można założyć 5.

   Usuń
  2. Czyli 10 lokat @ 40k plus 5 lokat @ 50k to daje zusammen aż 650k :)

   Usuń
 3. Wiadomo coś może na temat nowej edycji oprocentowania dla nowych środków w Santander Consumer? 0,8% jest do 5 maja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno coś wiedzieć i przewidzieć. Wczoraj wypłaciłem kasę i czekam na dalszy ciąg wydarzeń. Może 6-go coś zaoferują.

   Usuń
  2. Co konkretnie chciałbyś wiedzieć?

   Usuń
  3. I edycja: 1% do 30 tys.
   II edycja: 0,8% do 100 tys.

   Może być tak, że jak potrzebują nadal kasy to będzie do większej kwoty ale znów niższe oprocentowanie. Niewiadomą jest dzień badania salda. Ja na jednym koncie środki wycofałem już w piątek. Ale konto ma jeszcze żona i tak trzyma. We wtorek wypłaci.

   Usuń
  4. Najpewniej nowa oferta będzie identyczna z dniem badania salda 5. maja - tak było poprzednio.

   Usuń
  5. Jutro się okaże.

   Usuń
 4. Wczoraj przytuliłem kolejne odsetki za moje obligi 'anty-inflacyjne' - życie jest piękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To obecnie jedyna sensowna opcja.

   Usuń
  2. Czy to nie szmonces, że tak wyszydzane przed lata obligacje skarbowe są obecnie najlepszą formą inwestycji?

   Usuń
  3. Sytuacja się zmieniła :)

   Usuń
 5. Miałem już kiedyś lokate w Toyota Bank. Mimo że piniądze wypłaciłem mam dalej dostęp, moge sie zalogować.
  Moge załozyć znowu lokate ? Jak to najlepiej zrobić ? Ma ktoś linka ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę będziesz miał na liście lokat przy otwieraniu nowej. Przynajmniej ja tak mam ale mam też nadal konto osobiste.

   Usuń
  2. Konto techniczne z dostępem internetowym to nie ROR.

   Usuń
 6. A w Getinie jakiś lokat fajnych nie ma? Dobrze widzę, że na nowe środki to max 0,4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tylko to. Na koncie oszczędnościowym 0,5 proc dla nowych środków. A lokata Zawrotna 0,35 proc. tylko niestety.

   Usuń
 7. W najlepszych czasach Idea Banku to teraz byśmy raczyli się zakładaniem jakiejś lokaty Majówkowej. Brakuje tego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawni klienci Idea stali się 1. stycznia z automatu klientami tego reliktu z PRL znaczit Pekao.

   Usuń
  2. Większość już zamknęło tam konta. Ja zrobiłem to w tym tygodniu.

   Usuń
  3. W jaki sposób zamknąłeś konto w: placówce idea, pekao, infolinii czy bankowości internetowej?

   Usuń
  4. wypowiedzenie konta w placówce banku pekao.

   Usuń
  5. Raczej jedynie w wybranych (!) dawnych oddziałach Idea.

   Usuń
  6. Lokaty oraz bankowość internetową można zamknąć przez Infolinię dawnego Idea Banku.

   Usuń
  7. Kto i w jakim celu miałby zamykać lokaty założone jeszcze w czasach funkcjonowania Idea Bank?

   Usuń
  8. Raczej nikt :)

   Usuń
  9. One są odnawialne, potem masz ~0,00% :)

   Usuń
 8. Czy w ING da się założyć więcej niż 1 Smart Saver?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno można, bo za odsetki z 5k daje się jedynie kupić loda w Żabce :)

   Usuń
  2. Wolę mieć te 5,30 zł niż nie mieć. A przy 5-ciu już jest ponad 26 zł miesięcznie.

   Usuń
  3. Założyć to można do woli, ale na ilu wypłacą odsetki?

   Usuń
  4. Do jednego konta osobistego można mieć 1 smart Saver. Ale można mieć 5 kont, czyli razem da się ulokować 5 x 5 tys. zł. Sprawdzone. Za kwiecień dostałem odsetki na każdym z tych kont.

   Usuń
 9. Ciekawe co w kwestii KO zaoferuje jutro Santander Consumer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co nic. Jest tylko "Promocyjne oprocentowanie 0,30%1 powyżej 200 000 zł" :(

   Usuń
  2. Na to wygląda że nie ma nowej promocji.

   Usuń
  3. Czy poprzednia edycja pojawiła się bezpośrednio po zakończeniu wcześniejszej?

   Usuń
  4. Chyba dopiero na drugi dzień więc obstawiam że jutro się pojawi:)

   Usuń
  5. Santander Consumer to, podobnie jak Toyota Bank, firma oferująca głównie pożyczki - bez depozytów ich funkcjonowanie nie jest możliwe. Czekamy :)

   Usuń
 10. Jeszcze dobrą ofertę na koncie oszczędnościowym ma Toyota Bank bo jest 0,8% przy saldzie powyżej 50 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie - opłaty plus konieczność posiadania płatnego ROR eliminują to konto z radarów moich zainteresowań.

   Usuń
  2. Dla kwoty powyżej 50 tys. zł jest 0,8%. Ale dla poniżej jest niższe oprocentowanie. I jak wpłacisz 60 tys. to tylko od 10 tys. będzie 0,8%, a dla 50 tys. niższe. Średnia wyjdzie więc niższa.

   Usuń
  3. A i do tego nie ma darmowego przelewu z konta oszcz. Każdy kosztuje 2 zł.

   Usuń
  4. To i tak tanio, bo w Pekao biorą za taki przelew 7 zeta :)

   Usuń
  5. W Pekao te opłatę można obejść jak przelew robi się w aplikacji. Wtedy wszystkie przelewy są za free. W Toyocie w żaden sposób tego nie obejdziesz.

   Usuń
  6. W Toyota Banku przy małych kwotach bez sensu trzymać kasę:
   do 4 999,99 zł 0,30%
   od 5 000 do 19 999,99 zł 0,30%
   od 20 000 do 49 999,99 zł 0,40%

   0,8% jest od 50 tys. ale do 400 tys. Dla salda ponad to znów 0,3%

   Usuń
  7. Anonimowy5 maja 2021 22:45
   opłatę można akurat w prosty sposób uniknąć.

   Usuń
  8. Tylko bojkot kont z opłatami może skłonić bank do rozsądku - dość oczywiste, nie?

   Usuń
  9. No ale skoro opłaty można uniknąć to to nie jest konto z opłatami. Byś musiał powiedzieć że we wszystkich bankach są płatne konta i karty. A tak nie jest bo w większości da się uniknąć. W TB też.

   Usuń
  10. CitiKonto w Handlowym oraz Nest Konto są bezwarunkowo darmowe.

   Opłaty za przelew z KO w TBSA nie można uniknąć.

   Usuń
  11. Logowanie do konta w TB tylko że smartkiem- absurd!

   Usuń
  12. Dla nich to spora oszczędność na wysyłce kodów autoryzacyjnych poprzez wiadomości SMS - np. Pekao pobiera 20 groszy za sztukę 🤪

   Usuń
  13. Na to że mBank chciał wprowadzić opłatę za brak logowania do aplikacji to UOKIK zareagował bo nie każdy ma taką możliwość. mBank się wycofał. Z Toyota Bankiem nic się nie zmienia.

   Usuń
  14. Przy saldzie 150k PLN średnie oproc. wynosi 0,65%. Więcej niż w Getinie, Millennium i innych promocjach które dają 0,5%

   Usuń
  15. Są o wiele lepsze metody wykorzystania kapitału tego kalibru niż trzymanie w banku z tak symbolicznym oprocentowaniem :)

   Usuń
  16. Są, ale co jest innego niż lokata:
   - ma gwarancję wpłaconego kapitału
   - daje z góry określony zysk
   - pozwala ulokować w praktyce dowolne środki
   - jest bez prowizji, opłat i dodatkowych kosztów
   - w praktyce jest bezobsługowa
   - daje dostęp do środków w każdym momencie
   - umożliwia wybór dowolnej perspektywy lokowania środków

   Do wszystkich innych sposobów lokowania/inwestowania środków albo trzeba dysponować odpowiednią kwotą (np. nieruchomości) albo/i akceptować ryzyko (waluty, akcje), albo móc pozwolić sobie na długi horyzont czasowy inwestycji. Nie każdy ma takie możliwości/predyspozycje/chęci.

   Usuń
  17. Inwestycje w grunty albo nieruchy!

   Usuń
  18. Jak masz kilka-kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy to mało realne sposoby inwestycji.

   Usuń
  19. Mając jedynie kilka tysięcy nie masz się o co martwić - plus dodatni :)

   Usuń
  20. Mniejsza kwota oszczędności jest jakoś odporna na inflację?! Ciekawe...

   Usuń
 11. Zastanawiam się nad obligacjami skarbowymi. Mam pytanie do znawców tematu- czy warto ? Jeżeli tak to jakie wybrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4-latki wypadają dobrze. Przez pierwszy rok 1,3%, a w kolejnych inflacja + 0,75%.

   Rodzinne też są spoko ale to dla długodystansowców. No i tylko dla pobierających 500+

   Usuń
  2. 4latki. Pierwszy rok masz 1.3% co na dzisiejsze warunki bardzo fajny procent. Potem inflacja plus 0.75%. Ja kupiłem pod korek. Czas szybko leci :)

   Usuń
  3. Tylko COI mają sens. I wypłata odsetek co roku. EDO byłyby sensowne gdyby nie ta kapitalizacja odsetek.

   Usuń
  4. Dziękuję. Rodzinne nie dla mnie. A ja myślałem o Edo. Muszę dokładnie przemyśleć.

   Usuń
  5. EDO to 10 lat. Strasznie długo. A opłata za wypłatę to 2 zł od każdej obligacji (2 zł). Ja decyduję się na max. 4-latki. Tam też niższa opłata gdyby trzeba było wycofać. No i odsetki wypłacane co roku.

   Usuń
 12. A tymczasem czytam o tym że RPP daje sygnały i ma podnieść stopy procentowe w 2022 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaa, ich zapowiedzi są dla mnie tak wiarygodne... Szkoda gadać.

   Usuń
  2. Jakie sygnały?

   Usuń
  3. Zmieniła się treść komunikatu po posiedzeniu RPP.

   Usuń
  4. W 2020 roku Glapiński zarobił 947 tys. zł czyli prawie o 20% więcej niż rok wcześniej.

   Usuń
 13. Wygląda na to, że Santander Consumer nie będzie miał ponownej oferty na KO.

  OdpowiedzUsuń
 14. A Getin w nowej edycji po staremu:

  0,5% w skali roku do 200 tys. zł oraz 0,3% w skali roku dla nadwyżki od 200 000 zł do 400 000 zł, przez 3 miesiące, w ofercie "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym"

  Słabo, nic nie walczą o klienta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kim mają walczyć? Millennium ma na KO Profit 0,5% jedynie do 50k.

   Usuń
  2. W chwili obecnej jedynym konkurentem banków jest Skarb Państwa.

   Usuń
  3. Obligacje skarbowe? Okej, ale żeby były jakieś sensowne pół roczne albo roczne. Duża luka czasowa jest między 3-miesięcznymi, a 2-letnimi.

   Usuń
 15. Handlowy: zmiana TOiP CitiKonta oraz kredytu w rachunku płatniczym od 16 czerwca 2021 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te zmiany dot. konta Citigold - wspominam o nich w prześwietleniu promocji, a także we wpisie omawiającym nowy cennik (tutaj).

   Usuń
 16. W Getinie dziabnęli już nawet lokatę mobilną. Dla obecnych klientów jest 0,3% w skali roku zamiast 0,4.

  OdpowiedzUsuń
 17. W Neobanku jest teraz 0,7 proc. na 3 m-ce dla nowych środków (1 tys. - 1 mln)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy dłuższej nieaktywności i zmianie rachunku depozytowego na nowy typ jest jeszcze + 0,05%

   Usuń
 18. Czy oprócz Millenium jest jeszcze gdzieś lokata urodzinowa albo coś w tym stylu?

  OdpowiedzUsuń
 19. Pytanie oszczednosci zycia powierzylibyscie w estonskim inbank lub naszym neobanku bo w innych jest taka zaloba ze lepiej trzymac na 0 to zawsze mozna rotowac kwotami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej bym unikał banków zagranicznych. Owszem mają swój BFG ale jakoś mam obawy jeśli chodzi o ich wypłacalność. I jak to później wygląda ze zwrotami? Ja nigdy się nie zdecydowałem. A Neobank? Tu już owszem. Jestem z Poznania i korzystałem nieraz jeszcze w czasach bardziej placówek stacjonarnych. Ale teraz przez bankowość już też da się wszystko ogarnąć. No ale tam też oprocentowanie nie powala.

   Usuń
 20. Wczoraj dzwoniła do mnie konsultantka z Wrocławia z Santander Consumer Banku. Mówiła, że mają promocję oprocentowania. 0,3% powyżej 200 tys. ale powiedziałem że mnie takie oprocentowanie nie obchodzi. Dopytywała czy bym chciał wrócić ze środkami gdy znów zaoferowali tyle co było dla nowych środków czyli 0,8%. Przytaknąłem, ale jakiś konkluzji nie było. Widoczne sondują rynek i może będą wracać z ofertą.

  OdpowiedzUsuń
 21. Mi dzis getin zaoferowal przy wyplacie do innego banku 0,4% w lokacie w 2.wariantach i w ko na 3m i wybralem to ostatnie bo z konta zawsze mozna wyjąć bez utraty %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lepiej niż we wtorek, bo wtedy oferowali mi 0,35%

   Usuń
 22. Pytanko o ko w toyota 0,8 do 400 tysi jeszcze obowiązuje a do kiedy? I są ukryte opłaty? Po 2) dla citygold trzeba posiadać równo 400 czy można mieć np. 350000,00 ?

  OdpowiedzUsuń
 23. Istnieje jeszcze 0,8 % do 400.000? Toyota ? Są ukryte koszty jakieś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Istnieje na 12, 24 lub 36 miesięcy. 1 lokata max. 40 tys. zł, ale można założyć 10.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...