Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

30.05.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2021 roku

Czas na nowy raport z mego korzystania z promocji bankowych. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2021 roku
Na blogu Bankobranie nie tylko teoretyzuję, ale przede wszystkim pokazuję praktyczną stronę zarabiania na bankach. Dziś możesz więc sprawdzić ile (a wyszło całkiem sporo) i w jaki sposób zyskałem w ostatnim miesiącu - czym płacąc oraz ile wydając. Nadszedł czas żniw w promocjach, w których ostatnio wziąłem udział.

Zarabianie na promocjach bankowych to poszukiwanie okazji tam, gdzie inni ich nie widzą. Nie trzymam się kurczowo jednego banku i nie mam jednego konta, z którego korzystam, bo "trzeba" albo tylko z przyzwyczajenia. Najważniejsze jest dobieranie kont i kart w taki sposób, by czerpać z nich dodatkowe korzyści. Ale ta aktywność ogranicza się wyłącznie do tego, bo ciągle kupuję to samo, co kupowałem i robię zakupy w tych samych miejscach, co robiłem. Nie wydaję więcej... a wręcz przeciwnie. Część tych wydatków, które i tak bym robił, wraca. 

Jednostkowe, czyli comiesięczne zyski z mego bankobrania może nie są aż tak imponujące, gdy mówimy o kwocie 200, 300 czy 400 zł. To w praktyce dodatek do innych źródeł dochodu. Ale perspektywa się zmienia, gdy zsumować wszystkie bonusy uzbierane w ciągu 7 lat - ich zebrało się ponad 36 tys. zł (taki wynik wyszedł w podsumowaniu, które opublikowałem przy okazji rocznicy bloga - a jest on właśnie miejscem, w którym - tak jak poniżej - raportuję swe zarobki z promocji bankowych). I to tyle tytułem wstępu - przede wszystkim dla osób, które być może po raz pierwszy trafiły na Bankobranie. 

To o czym tu mowa w pigułce przedstawia poniższy filmik:

A niżej przechodzę już do bieżącego raportu. Wypada on całkiem fajnie, bo pojawiają się pierwsze efekty promocji, do których przystępowałem w ostatnich miesiącach.

150 zł do Biedronki

Na pierwszy front idzie BNP Paribas, w którym za otwarcie konta do wzięcia czekały bony do Biedronki o łącznej wartości 350 zł. Otrzymałem właśnie kolejne nagrody - tym razem o wartości 150 zł. Za miesiąc przyjdzie czas na kolejne, już ostatnie bony. Przy prostocie warunków tej promocji (wpływ na konto + przelew do innego banku + 4 płatności BLIKiem na dowolne kwoty), nagrody odbiera się miło, a jeszcze milej robi zakupy na koszt banku.

100 zł od Santandera na spółkę z żoną

Z żoną prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe, mając wspólne dochody i wspólne wydatki, więc i jej konta uwzględniam przy comiesięcznym podsumowaniu zarabiania na bankach. Tym razem i ja się przyczyniłem do jej bankobrania, gdyż dzięki temu, że założyła konto w Santander Banku z polecenia, dostała bonus 50 zł. Ale tyle samo za skuteczną rekomendację konta dostałem też ja. Łącznie zebrała się więc już stówka, ale to nie wszystko. Konto żony bierze bowiem też udział w akcji, w której oprócz wspomnianego bonusu, do wzięcia są też premie pieniężne do 250 zł - na ich odnotowanie przyjdzie jeszcze czas. A przy okazji przypomnę, że i teraz ciągle można zgarnąć do 350 zł za konto w Santander Banku (i także można polecać).

100 zł na zakupy od Citibanku

Mym zdaniem to jedna z prostszych i przyjemniejszych promocji, w której przygotowano promocyjne punkty w programie Bezcenne Chwile dla użytkowników z już zarejestrowaną kartą Mastercard (wyjątkowo, bo większość takich propozycji skierowana jest jednak do osób, które dopiero zarejestrują się w programie i za to otrzymają punkty powitalne). Do wzięcia czekało 6800 punktów za wykonanie płatności kartą Citibanku na sumę 100 zł w dwóch różnych sklepach należących do wybranych partnerów programu. Punkty szybko wpadły, a jako nagrodę odebrałem 2 bony po 50 zł każdy na zakupy w RTV Euro AGD. W praktyce więc tyle ile wydałem, tyle dostałem.

4 x 25 zł od Credit Agricole

W tym przypadku mowa o promocjach na dwóch kontach w Credit Agricole, które odrębnie posiadam ja i żona. Wpadły nam bonusy za wpływy wynagrodzenia i wykonywanie 3 płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie (2 x 25 zł), a na jednym koncie zebrało się jeszcze dodatkowe 24,96 zł za opłacanie należności za media oraz wpadł bonus 25 zł, będący efektem 1-procentowego zwrotu za płatności kartą lub BLIKiem. Wyszło tak dużo, bo była okazja na większy wydatek. Żona teraz dumnie jeździ na swym rowerze. Jak mówi, to jej pierwszy własny rower w życiu, bo wcześniej jeździła albo na rowerach braci, albo na moim :) Łącznie uzbierało się zatem 99,96 zł.

Miła niespodzianka od Getinu: bonus 50 zł

Większość bankowych gratyfikacji to efekt udziału w promocjach jako nowy (lub powracający) klient. Tak było w przypadku wyżej wymienionego BNP Paribas czy Santandera. Są też promocje, w których banki potrafią zaproponować dodatkowy zysk po złożeniu wypowiedzenia (tak, by zatrzymać klienta), co miało miejsce w Credit Agricole.

Promocja od Getinu różni się od wyżej wymienionych, bo w tym banku ani ostatnio nie zakładałem konta (mam je od dłuższego czasu ze względu na - do niedawna - w miarę fajnie oprocentowane konto oszczędnościowe), ani nie składałem dyspozycji zamknięcia konta. Jakiś czas temu zaskoczył mnie dzwoniący konsultant, który zaproponował promocję ze względu na lojalność. Za spełnienie niewyśrubowanych warunków (zapewnienie wpływu i wykonywanie pojedynczych transakcji) przewidziane są 2 bonusy po 50 zł - pierwszy z nich właśnie wpadł.

Alior: z bonusami, ale... na minusie

W Alior Banku mam 2 konta. Na Koncie Jakże Osobistym (kiedyś założonym dla premii na start) uzyskałem 3,19 zwrotu w ramach 1-procentowego moneybacku naliczanego za zbliżeniowe płatności telefonem. Z racji posiadania innych kont, w chwili obecnej jestem bliski rezygnacji z tego rachunku. Aktualnie płatności wykonywałem już głównie w celu uniknięcia opłaty za kartę do tego konta. Z kolei Konto Premium (mam je jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe, ale marka ta zniknęła i obsługą jej byłych klientów zajął się właśnie Alior), zaowocowało bonusem 25 zł - taki wpada zawsze, gdy w miesiącu wykonam płatności na sumę min. 500 zł. Tym razem muszę jednak odnotować opłatę za kartę kredytową (roczną w wysokości 35 zł, która jest pobierana, jeśli nie wykonałem płatności na sumę 15 tys. zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy - aż tyle wydatków opłacać za pomocą tej karty nie było sensu, bo na potrzeby bonusów wystarczy wydawać min. 500 zł). Jednorazowo więc w przypadku tego konta odnotowuję symboliczny "minus". Kolejne miesiące jednak to odpracują.

Wszystkie wyżej wymieniony nagrody i bonusy w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

BNP Paribas

Promocja dla otwierających konto

12 zł

150 zł

(bony do Biedronki)

Santander Bank

Bonus za otwarcie konta z polecenia (i za polecenie)

301 zł

50 + 50 zł

Citibank (Bezcenne Chwile)

Promocyjne punkty za płatności kartą Mastercard

101 zł

100 zł

(bony do RTV Euro AGD)

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

8 zł

2 x 25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, woda, Internet, telefon)

-

24,96 zł

Zwrot 1% za płatności kartą i BLIKiem

2500 zł

25 zł

Getin Bank

Promocja „Bonus za wynagrodzenie na prostych zasadach – edycja VI”

12 zł

50 zł

Alior Bank

Zwrot 1% za płatności telefonem

319

3,19 zł

Zwrot na Konto Premium

508 zł

25 zł


A udokumentowaniem otrzymanych gratyfikacji są poniższe zrzuty ekranu:
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca


Wyliczenia 

To był bardzo dobry miesiąc. Łącznie dzięki promocjom wpadło 528,15 zł. Ze względu na wspomnianą opłatę roczną za kartę kredytową w Alior Banku, za ostateczny zysk uznać mogę kwotę 493,19 zł. Inne konta i karty, które posiadam już takich kosztów nie spowodowały, bo albo są bez warunków za 0 zł, albo z opłat zwalnia aktywność  (zazwyczaj wykonywanie płatności), którą i tak realizuję na potrzeby uzyskiwania bonusów.

Uzyskaną w ten sposób kwotę tradycyjnie odnoszę do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać taką samą kwotę z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych aż 1 543 716,60 zł (jest to więc kwota astronomiczna, ale takiemu obliczeniu i porównaniu - które stosuję od początku istnienia bloga - "sprzyja" obecnie to, że oprocentowanie dla oszczędzających, niestety, poleciało ostro w dół).

(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu

Średnio w ciągu miesiącu wychodzi, że otwieram jeden nowy produkt bankowy (konto lub kartę) i z jednego rezygnuję. Ostatni miesiąc minął jednak bardzo spokojnie. Chciałem jedynie zrezygnować z dwóch posiadanych kart kredytowych, ale w obydwu przypadkach pozostawiłem je sobie, gdyż banki się o to postarały. Citibank zaproponował mi 10-procentowy zwrot, dzięki czemu będę mógł zyskać do 100 zł. Z kolei Santander Bank na mej karcie włączył 2-procentowy zwrot, do 30 zł miesięcznie (przez 4 kolejne miesiące) - i właśnie te moneybacki skłaniają mnie do wspomnianej wcześniej rezygnacji z Konta Jakże Osobistego (lub przynajmniej z karty do konta) w Aliorze.

Promocje bankowe godne uwagi

Wśród promocji aktualnie dostępnych, warto sprawdzić poniższe (cieszące się wśród Czytelników bloga największym zainteresowaniem):


Jeśli zaś chodzi o promocje z kartą kredytową w roli głównej, to i tu wybór jest całkiem duży (a przy tym łatwo te karty utrzymać za 0 zł, dzięki czemu faktycznie można zyskać nagrodę gwarantowaną o wymienionej wartości bez konieczności ponoszenia jakiegokolwiek kosztu). W Citibanku można zgarnąć telefon Xiaomi Redmi 9 (o realnej wartości ok. 500 zł) lub bon 400 zł do wykorzystania podczas zakupów na Allegro. A jeśli nie łapiesz się na propozycję z kartą Citi Simplicity, to możesz sprawdzić akcję BNP Paribas, w której do zgarnięcia są bony Allegro o wartości 300 zł.

A żeby mieć ogląd na promocje z różnymi produktami bankowymi, to podpowiem, że sporo zyskać mogą też osoby prowadzące działalność gospodarczą. W Aliorze do wzięcia czeka nawet 2000 zł za konto firmowe. Nieco w tym względzie ustępuje promocja konta dla firm w Santander Banku, gdzie można załapać się na kumulację z bonusami do 1300 zł.


Z historii bankobrania - porównanie z przeszłością

Na koniec coś dla lubiących statystykę i historię. A jako że bloga Bankobranie prowadzę już od grubo ponad 7 lat i jest to jednocześnie okres, przez który regularnie - co miesiąc - publikuję swe zestawienia zarabiania na bankach, to sporo jest materiałów porównawczych. Me wyniki w analogicznych miesiącach lat poprzednich wyglądały następująco:


Tegoroczny wynik za miniony miesiąc wygląda całkiem fajnie. Pokazuje też, że mimo upływu czasu ciągle można aktywnie uczestniczyć w promocjach, niejednokrotnie już powracając do banków. Dzieje się tak choć już w większości banków kiedyś klientem byłem. Czas jednak upływa, więc okres wykluczenia dla byłych klientów mija i da się w końcu powrócić. I to sprawia, że mimo upływu lat, korzystanie z promocji bankowych ciągle może się kręcić.

Ręka na pulsie Bankobrania


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Promocje bankowe to czysty zysk, który można realizować przy okazji tego, co i tak na co dzień się robi: płacąc za zakupy, wykonując przelewy za należności typu media itp. By nie przegapić najlepszych okazji, na których możesz regularnie zyskiwać, skorzystaj z newslettera dla Czytelników bloga. 

A zapisać się na te bezpłatne wiadomości ode mnie warto, gdyż przygotowałem prezent powitalny: e-book "Jak zyskiwać dzięki bankom?". Możesz go pobrać i poczytać na telefonie, tablecie czy komputerze. A dlaczego warto to zrobić? Dzięki temu poradnikowi z łatwością zrozumiesz świat bankowości i promocji bankowych - w przystępny sposób przybliżam tam zasady, wyjaśniam definicje i pojęcia, a także dzielę się wskazówkami, podpowiedziami, doświadczeniem oraz sposobami, które ułatwiają korzystanie z promocji.


21 komentarzy:

 1. Mój miesiąc skromniejszy bo 149 zł. Ale ostatnio minęły mi karencje w BNP i Santanderze więc wracam do czegoś większego.

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie najlepszy miesiąc od początku roku i na razie tak zostanie. To za sprawą tego, że Santander wcześniej udostępnił bonu do Biedronki, ale za to czerwieć będzie o tyle słabszy :)
  no więc w maju 757 zł :)
  - 60 Getin zwroty za płątność kartą
  - 42 Millennium jak wyżej
  - 375 Santander bony do Biedronki
  - 200 Citi bony do Circle
  - 50 Pekao bony do Circle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za zwroty od Getinu?

   Usuń
  2. złożyłam wypowiedzenie konta, to zaproponwali zwroty za płatności kartą. 5% max 30 zł na miesiąc przez 6 msc. A jak to u nich była ;) wypłacili mi podwójnie za pierwszy miesiąc

   Usuń
 3. Jak w Citi złożyć wypowiedzenie żeby dostać taki zwrot w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam że chcę zamknąć kartę i za jakieś 2-3 dni zadzwonili że za rezygnację z wypowiedzenie proponują 10 % cashbacku , max 100 zł.

   Usuń
  2. To jest standard w Citi. Już drugi raz dostałem taką ofertę. Kiedyś wpadło 500 zł w promocji, później 100 zł na zatrzymanie i teraz znowu 100 zł na zatrzymanie. Ciekawe czy będzie do 3 razy sztuka.

   Usuń
 4. U mnie jedynie zwroty za płatności BLIK oraz kartą i reklamacja do Begieżetu - lipa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w tym miesiącu 25zl TM i 50 zl Santander za kato z polecenia, zawsze to coś na plus.

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka ciekawostka. Złożylem wypowiedzenie w środę konta w Banku Millennium. W czwartek tel.od kobsultanta.
  Pierwsza propozycja by pozostac przy koncie zwroty za platnosc goodie plus bonus 30zl.ale to za bardzo mnie nie interesowalo.
  Propozycja druga -od czerwba do końca listopada 5%zwrotu za platnosci blikiem do 30 w miesiacu plus 2%zwrot za platnosci karta do 30zl. Czyli 360 mozna wyciagnac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info :)

   Usuń
  2. już drugi raz dostałam taka propozycję od Milennium :)

   Usuń
  3. Ja już chyba 8 takich propozycji dostałem i konto mam przez to już 5 lat.

   Usuń
  4. No i tak powinni trzymać klienta wszędzie :)

   Usuń
  5. A w jakiej formie to wypowiedzenie składacie?

   Usuń
 7. Napisz cos o lokacie na 3-msc dla nowych klientow w Neobanku na 0,9%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z samych tylko poleceń blisko 2 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
 9. W marcu w Citi założyłam konto w promocji "Finansowa rewolucja - edycja V" z 3 bonusami pieniężnymi po 50 zł każdy. Dziś ostatni dzień maja, wieczór, a moj bonus 50 zł wciąż nie wpłynął na konto . Warunki oczywiście spełnione...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestey w City widać cały czas to samo. Za płatnośc GPay nie wypłacali złodzieje i w poprzednich edycjach. Piszę ostro, ale jak ludzie piszą, że spełnili warunki, to czemu te łosie nie wypłacają. Samam byłam w takiej sytuacji, ale odpuściłam, nie będę się z koniem kopała.

   Usuń
 10. U mnie dobry miesiąc :)
  550 od Citi: 50 zł za konto + 400 zł do Allegro za kartę kr. + 100 zł z Bezcennych Chwil
  150 zł od BNP
  83 zł od Millennium
  25 zł od Aliora (ex. TMUB)

  OdpowiedzUsuń
 11. A u mnie lipa jednak z Bankiem Citi.., nie otrzymałam do konca maja tej pierwszej premii 50 zł za wplyw wynagrodzenia 2tys w kwietniu...(a był to przelew z innego banku z rachunku indywidualnego osoby XX z tytułem przelewu -wynagrodzenie) - czyzby to miało nie przejść i tylko faktyczne Wynagrodzenie się kwalifikowało do bonusu??

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...