Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet do 350 zł w bonach Allegro dla otwierających Konto za Zero w PKO BP

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.05.2021

Nawet do 350 zł w bonach Allegro dla otwierających Konto za Zero w PKO BP

Po dłuższej przerwie wraca popularna promocja konta osobistego w największym banku w Polsce.

Do wzięcia czekają bony Allegro o wartości 150 zł na start za otwarcie Konta Za Zero. A w uprzywilejowanej sytuacji są rodzice, gdyż za konta dla dzieci można zgarnąć kolejne bony (do 200 zł). Zaleta promocji: zdecydowanie skrócono okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w PKO BP.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w PKO BP.]

Promocja "Sprawdza się w działaniu" z bonami Allegro od PKO BP


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2020 do 12.05.2021 r. nie posiadała, ani nie współposiadała rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO BP. Z udziału w promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie Konta Inteligo.

Dodam, że posiadanie konta w Banku Pekao (z żubrem w logo) nie jest przeszkodą do wzięcia udziału w niniejszej promocji. To dwa odrębne banki.

Nagrodami w promocji są bony Allegro: 50 i 100 zł (to nagroda główna) za Konto Za Zero oraz nawet 2 bony o wartości 100 zł każdy za konta dla dzieci (to nagrody dodatkowe). Bony mają mieć ważności do 31.12.2021 r. Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z tej formy płatności na Allegro, sprawdź wpis: Kod Allegro: co to jest? Jak wykorzystać kartę podarunkową Allegro i gdzie wpisać kod na Allegro?

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Sprawdza się w działaniu":
 • złóż wniosek o Konto Za Zero wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgodę na otrzymywanie od banku informacji marketingowych (w tym informacji handlowych) elektronicznie i telefonicznie; 
 • do 27.06.2021 r. zarejestruj się na stronie promocji - tu też można wskazać nagrody, na których Ci zależy. Do wyboru jest jedna z trzech poniższych opcji:
  • nagroda główna do 150 zł (gdy założysz konto tylko dla siebie) lub
  • nagroda główna i dodatkowa do 250 zł (gdy otworzysz konto dla siebie i jednego dziecka), lub 
  • nagrody: główna i dodatkowe o łącznej wartości do 350 zł (w sytuacji gdy oprócz konta dla siebie, założysz też 2 konta dla swych dzieci).
 • w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia Konta Za Zero wykonaj min. 5 płatności kartą lub Blikiem (to warunek o tyle prosty, że jego spełnienie jednocześnie może sprawić, że karta do konta będzie za 0 zł - ale o tym piszę jeszcze nieco niżej).

Nagrody mają być przekazywane wiadomościami w bankowości internetowej w dwóch transzach:
 • bon Allegro o wartości 50 zł dostaniesz za spełnienie warunków w pierwszym miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy - bank prześle go do 20. dnia kolejnego miesiąca; 
 • bon Allegro o wartości 100 zł otrzymasz po realizacji pozostałych warunków (czyli płatności w drugim i trzecim miesiącu po otwarciu konta - ta nagroda przyjdzie do 20. dnia kolejnego miesiąca.

Upraszając: jeśli Konto Za Zero założysz w maju, to po 5 płatności na potrzeby promocji będzie należało wykonywać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Do 20.07. otrzymasz bon 50 zł, a bon 100 zł przyjdzie do 20.09.2021 r.

Promocja ma być dostępna do 27.06.2021 r., ale trzeba mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, bo bank przygotował 5 000 nagród głównych (o wartości 150 zł) oraz 2 000 nagród dodatkowych (o wartości 100 zł każda) - o ich przyznaniu decydować będzie kolejność spełnienia wszystkich powyższych warunków. Gdyby miało się tak stać, to bank powiadomi o tym tutaj (choć regulamin promocji zawiera też zapis o możliwości zwiększenia puli nagród).

Nagrody za konto/konta dla dziecka/dzieci


By zdobyć nagrodę dodatkową (czyli bon Allegro o wartości 100 zł) za założenie konta dla swego dziecka (o ile nie posiadało ono konta w PKO BP w okresie od 1.01.2020 do 12.05.2021 r.): 
 • do 27.06.2021 r. otwórz PKO Konto dla Dziecka (kierowane do dla dzieci do 13. roku życia) wraz z wydawaną do niego kartą Junior lub PKO Konto Pierwsze wraz z wydawaną do niego kartą (dla osób w wieku 13-18 lat); 
 • w każdym z dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta dla dziecka zapewnij wykonanie min. 2 płatności kartą wydaną do konta.

Założenie konta dla dziecka możliwe jest na jeden z dwóch sposobów: albo w placówce banku, albo po złożeniu wniosku w bankowości internetowej (gdy już będziesz mieć Konto Za Zero dla siebie) - wtedy kurier przyjdzie z umową do podpisu.

Nagroda dodatkowa ma być przekazana do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Przykładowo: jeśli konto dla swego dziecka założysz w maju, to po 2 płatności będzie należało wykonywać w czerwcu i lipcu, a bon otrzymasz do 20.08.2021 r.

Jeśli założysz 2 konta dla dwójki dzieci, to otrzymasz dwie nagrody dodatkowe (każda o wartości 100 zł). Za ewentualne założenie kolejnego konta (jeśli np. masz trójkę dzieci) nagroda nie będzie już przyznana.

Konta można założyć w dowolnej konfiguracji: 2 PKO Konta Dziecka lub PKO Konto Dziecka i PKO Konto Pierwsze, lub 2 PKO Konta Pierwsze.

Nagrody (zarówno główna - czyli bony łącznej wartości 150 zł, jak i dodatkowe po 100 zł) zostaną przekazane w formie kodów, które otrzymasz  wiadomością w bankowości internetowej iPKO. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj konto/konta (również nie przekształcając ich w rachunek innego typu) wraz z wydaną do niego kartą i wyrażone zgody marketingowe.

Konto osobiste w PKO BP - szczegóły oferty


Główne cechy Konta za Zero zakładanego w promocji to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatność kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta;
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce. 

Konto Dziecka i Konto Pierwsze - prześwietlenie oferty 


PKO Konto Dziecka to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla dzieci do 13. roku życia. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. Za wydanie (i wznowienie) karty PKO Junior bank pobiera opłatę w wysokości 15 zł. Za jej pomocą za 0 zł można wypłacać środki z bankomatów PKO BP. W przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 5 zł.

PKO Konto Pierwsze to konto osobiste zakładane młodzieży w wieku 13-18 lat. Jego główne cechy to: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir (PLN) zlecane w bankowości internetowej;
 • 0/3,90 zł - opłata miesięczna za kartę PKO Ekspres nie jest pobierana jeśli w danym miesiącu wykonano co najmniej 2 płatności kartą i/lub BLIKiem na dowolne kwoty;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce i na świecie.

Przydatne dokumenty:

55 komentarzy:

 1. Już teraz nie trzeba wydawać 300 zł miesięcznie żeby uniknąć opłaty za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zmiana obowiązująca już od ponad roku. W przypadku wcześniej zakładanych kont, by uniknąć opłaty za kartę, faktycznie trzeba było wykonywać płatności na sumę min. 300 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym. Teraz jest prościej, bo wystarczy 5 płatności (kartą lub Blikiem) na dowolne kwoty.

   Usuń
 2. Jeśli żona i ja założymy KZZ to możemy dla dwójki naszych dzieci założyć po 2 konta? Wtedy będzie 2 x 150 zł + 2 x 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie promocji można znaleźć zapis "Dla jednego dziecka można otworzyć wyłącznie jedno konto w Promocji", więc w grę wchodzi 2 x 150 zl oraz 2 x 100 zł.

   Usuń
 3. We wniosku jest do odhaczenia "Mam kod promocyjny". Trzeba tam coś wpisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kod poleceń? Właśnie, czy w PKO jest program poleceń?

   Usuń
  2. Na potrzeby promocji z bonami Allegro nie ma potrzeby uzupełniania tego pola.

   Aktualnie program poleceń konta w PKO BP jest niedostępny (pojawia się sporadycznie). Jeśli już był, to nie kojarzę by kiedykolwiek łączył się z innymi promocjami (za jednym wyjątkiem Konta dla Młodych - w wieku 18-26 l., gdy kiedyś się z czymś łączyło).

   Usuń
 4. Czyli przy zakładaniu konta dla dzieci poniżej 13 roku życia trzeba się liczyć z opłatą 15zł za wydanie karty? To w sumie zysk netto 85zł. Niby spoko, ale szkoda, że nie da się uniknąć tej opłaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wychodzi. Pewnie takie karty nie są używane w ogóle albo tylko trochę więc bankowi by się nie zwróciła produkcja i wysyłka więc robią płatną.

   Usuń
  2. Ale chyba tylko PKO daje 100 zł za konto dla dziecka. Jak coś dają w innych bankach to powszechne jest 50-60 zł. Czyli i tak na plus.

   Usuń
  3. Ale karty do konta dziecka do 13 roku życia nie będzie można płacić więc jak spełnić warunki promocji.

   Usuń
 5. Czy te 5 transakcji dla uniknięcia opłaty za konto to tak jak kiedyś należy robić w cyklach zależnych od daty otwarcia konta, czy od 1 do ostatniego dnia miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powyższego artykułu: "miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatność kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta"

   Usuń
 6. A jak zamyka sie konto dla dziecka, sa jakies problemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zwykłe konto zamknąć można tylko w placówce lub listownie to takie pewnie podobnie. A problemy? Jakie problemy?! Składa się wypowiedzenie i mają zamknąć.

   Usuń
 7. "Za ewentualne założenie kolejnego konta (jeśli np. masz trójkę dzieci) nagroda nie będzie już przyznana."

  Ale jeśli konto Za Zero założy też drugi rodzic to za konto dla trzeciego dziecka też dostaniemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma przeciwwskazań. Jeden rodzic otwiera konto dla siebie i dla dwójki dzieci: zgarnia bony o wartości 350 zł. A drugi rodzic zakłada dla siebie i trzeciego dziecka: zgarnia 250 zł.

   Usuń
 8. A z samej promki na konto dla dziecka można skorzystać czy jest to tylko dla nowych nowozakładających konto za zero? 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym razem promocja z nagrodami za konto dla dziecka przewidziana jest dla uczestników promocji (czyli aktualnie zakładających Konto Za Zero w promocji). Ale podobne akcje (gdy udział wziąć mogli wszyscy - także obecni posiadacze konta osobistego) już się w PKO BP zdarzały, więc pozostaje zaczekać na okazję.

   Usuń
 9. Mam kredyt hipoteczny w PKO, ale nie mam konta bo ma je tylko współkredytobiorca. Rozumem że mogę brać udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykluczyć może tylko i wyłącznie posiadanie konta osobistego w PKO BP (jakiekolwiek inne produkty - np. kredyt, karta kredytowa, konto oszczędnościowe, rachunek firmowy - nie są przeszkodą do wzięcia udziału w powyższej promocji).

   Usuń
 10. czy najpierw trzeba złożyć wniosek o konto czy najpierw zarejestrować się w tej promocji? Czy kolejność nie ma znaczenia?

  OdpowiedzUsuń
 11. Serwus
  Mam pytanie. Czy można zamknąć kartę, żeby mieć konto za zero i nie ponosić opłat za kartę nawet jeśliby konto było nieużywane? Nie chciałbym zamykać konta (może się przydać do kredytu hipotecznego) ale nie chcę pamiętać, że muszę kupić pięć bułek co miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę musisz mieć do dnia otrzymania nagrody. Później możesz zrezygnować.

   Usuń
 12. W piątek rano wniosek. Dzisiaj kurier. I od razu konto aktywowane. Mają tempo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy kurier dzwonił przed przyjazdem?

   Usuń
  2. Tak, dzwonił.

   Usuń
  3. Tak, PKO BP tym bardzo mile zaskakuje. Tak samo było z otwieraniem konta Inteligo. Wszystko wręcz błyskawicznie.

   Usuń
 13. Dla dziecka powyżej 13 lat zakładasz konto w bankowości elektronicznej i z automatu dostajesz do niego kartę.

  Dla dziecka do 13 lat zakładasz konto w bankowości elektronicznej, NASTĘPNIE dzwonisz na infolinie i zamawiasz kartę dla tego dziecka (opłata 25zł tak mi podali na infolinii).

  OdpowiedzUsuń
 14. Jaki kurier przywozi umowy z banku PKO BP?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy jak ktoś ma obecnie stare Konto rodzica, to może skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym razem promocja z bonami za konto dla dziecka przewidziana jest wyłącznie dla osób (rodziców), które założą Konto Za Zero w powyższej promocji.

   Usuń
  2. w pytaniu chodziło mi o to, czy mogę wziąć udział w tej promocji, jeśli nadal nie zamknąłem starego konta rodzica. mam też drugiego dziecko, któremu jeszcze nie otworzyłem rachunku.

   Usuń
 16. Czy kolejność złożenia wniosku i rejestracji ma znaczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Regulamin promocji wyznacza jedynie ramy czasowe, w jakich należy to zrobić, więc kolejność może być dowolna.

   Usuń
 17. UWAGA
  Wniosek o konto dla dziecka można złożyć dopiero jak twoje dokumenty podpisane przy kurierze wrócą do banku i zostaną przetworzone

  OdpowiedzUsuń
 18. Skąd pewność że klienci Inteligo nie są wykluczeni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wynika z regulaminu promocji, który mówi o tym, że udział wziąć może osoba, która "w dowolnym czasie zawierającym się w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 12 maja 2021 r. włącznie nie posiadała lub nie była współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku (nie dotyczy kont Inteligo)".

   A więc nie można było posiadać konta w PKO BP, ale Konto Inteligo (nawet obecnie posiadane) nie stoi na przeszkodzie do wzięcia udziału w promocji Konta Za Zero.

   Usuń
 19. Te bony się łączą?

  OdpowiedzUsuń
 20. Nagroda wpadła :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Niestety u mnie cisza w sprawie nagrody....

  OdpowiedzUsuń
 22. U mnie tez cisza, przyszedł sms czy cos na meila?

  OdpowiedzUsuń
 23. Na maila ani smsa nic nie przychodzi. Sprawdźcie w wiadomościach w bankowości PKO (w wersji internetowej, nie w aplikacji).

  OdpowiedzUsuń
 24. Potwierdzam, kod jest na w wiadomości w wersji internetowej. Dzięki za podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 25. Aby skorzystać z promocji trzeba się było zarejestrować na stronie www.pkobp.pl/sprawdzasie. Nie jest to napisane w poście...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest punkt:
   "do 27.06.2021 r. zarejestruj się na stronie promocji - tu też można wskazać nagrody, na których Ci zależy. Do wyboru jest jedna z trzech poniższych opcji (...)", który linkował do tejże strony.

   Usuń
 26. Dzisiaj w serwisie iPKO pojawiła się informacja o przyznaniu bonu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Czy ktoś już otrzymał wiadomość z bonem, który ma być przyznany do 20.09?
  Albo otrzymał wiadomość z potwierdzeniem, że warunki spełnione i nagroda będzie przyznana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nic nie mam, ale jeszcze im trochę czasu zostało.

   Usuń
 28. Bony już są :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...