Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 300 zł za konto w Santander Banku (+ zwroty do 300 zł + do 500 zł za polecenia + lokata 1%)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.05.2021

Zyskaj 300 zł za konto w Santander Banku (+ zwroty do 300 zł + do 500 zł za polecenia + lokata 1%)

W praktyce to kumulacja kilku - łączących się ze sobą - promocji.

Marcin Dorociński promuje Konto Jakie Chcę w Santander Banku
Zmianą na plus względem poprzedniej edycji jest to, że jeszcze większą część premii bank wypłaci wcześniej.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Poniżej dowiesz się jak zyskać premię 250 zł na start oraz dodatkowe 50 zł za otwarcie konta z polecenia. Oprócz tego opisuję też zasady otrzymywania zwrotów za płatności, bonusów za polecenia oraz przyglądam się lokacie mobilnej z oprocentowaniem 1%.

Premia do 300 zł za konto w Santander Banku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie ma i co najmniej od 1.05.2020 r. nie miała konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (wykluczenie dotyczy też współposiadaczy konta). 

Dodatkowo w regulaminie znajduje się zapis, iż w promocji możesz wziąć udział, o ile "od 1 kwietnia 2019 r. nie otworzyłeś Konta [Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select,  - przyp. Mr. Złotówa] w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez bank [czyli Santander Bank - przyp. Mr. Złotówa] lub inny podmiot".

Jeśli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy konto firmowe), to w promocji Konta Jakie Chcę z premiami na sumę min. 300 zł możesz wziąć udział. Pamiętaj jedynie, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko tak składany wniosek kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli już posiadasz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Nagroda. Do wzięcia są dwie premie pieniężne: 100 i 150 zł (w promocji "Otwórz Konto, zyskaj 250 zł") oraz bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia (poniżej znajdziesz potrzebny do tego kod i instrukcję udziału w promocji).

💡 By ułatwić Ci korzystanie z tej promocji i jak najszybsze spełnienie warunków, na końcu niniejszego wpisu udostępniam rozpiskę, która możesz sobie pobrać, wydrukować i z nią wygodniej realizować wytyczne promocji.

Zasady promocji "Otwórz Konto, zyskaj 250 zł"


By zdobyć tytułową premię pieniężną:
 • do 31.05.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;

  we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 1000279022 - dzięki temu zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
  • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz najpóźniej do 30.06.2021 r. wyraź zgody na: 
   • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
   • kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym,
   • kontakt telefoniczny w celu marketingowym oraz
   • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji);

  • do 15.06.2021 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto;
   • w czerwcu 2021 r.:
    • zapewnij wpływ na konto 1000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
    • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na łączną kwotę min. 250 zł (może to być np. 5 transakcji po 50 zł każda lub każda inna, większa liczba transakcji - ważne by łącznie wyszło min. 250 zł); mogą być to płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro); płatności tych nie możesz anulować w terminie 7 dni od ich wykonania; do transakcji zaliczają się też przelewy na telefon BLIK oraz
    • min. 5 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (wystarczy samo zalogowanie - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

   Tu dodam, że spełnienie tych warunków jednocześnie sprawi, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej). Za realizację powyższych warunków pierwszą część premii (100 zł) otrzymasz na swe konto do 31.07.2021 r.

   By zgarnąć pozostałą część premii (150 zł), zarówno w lipcu, jak i w sierpniu 2021 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy):
    • zapewnij wpływ na konto 1000 zł
    • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na łączną kwotę min. 250 zł;
    • min. 5 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku oraz
    • wykonaj min. 1 przelew natychmiastowy do innego banku (może to być przelew np. na własne konto w innym banku; wszystkie przelewy natychmiastowe z Konta Jakie Chcę - co jest jego wyróżnikiem na tle oferty innych banków - realizowane są za 0 zł!).

   Wytyczne dotyczące lipcowego i sierpniowego wpływu, płacenia kartą lub BLIKiem oraz logowania do aplikacji są takie same jak te, o których piszę wyżej (przedstawiając warunki w czerwcu). Premię 150 zł uzyskasz, jeśli uprzednio spełnisz w czerwcu warunki premii 100 zł.

   Wypłata premii 150 zł przewidziana jest do 30.09.2021 r.

   Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


   Biorąc udział w powyższej promocji z premią 250 zł za Konto Jakie Chcę, możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santander Banku mieści się w okresie, jaki liczony jest w ramach promocji z premią do 250 zł).

   By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
   • we wniosku o Konto Jakie Chcę (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 250 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1000279022 i zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą; 

   • aktywuj aplikację mobilną Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii);
   • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
    • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
    • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie i BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł - w tej sumie musi być co najmniej jedna płatność BLIKiem (w tym przelew na telefon BLIK) choćby na małą kwotę; resztę transakcji możesz wykonać kartą; do tej sumy wliczą się już płatności, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią 250 zł.

   Gdzie uzupełnić kod polecający? Pole do wpisania kodu polecenia znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
   Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

   Bonus 50 zł otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (jeśli konto otworzysz w maju, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca czerwca - wtedy bonus 50 zł dostaniesz do 31.07.; jeśli jednak z realizacją warunków wyrobisz się już w maju, to bonus dostaniesz nawet szybciej - już do 30.06.). 

   Warunkiem uzyskania bonusu jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

   Dodatkowe korzyści z Kontem Jakie Chcę


   Nagrody za polecanie. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zarabiać na poleceniach (a osobę poleconą zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć też 300 zł premii). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja XI", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

   Zwroty za płatności z konta. Poza wymienionymi gratyfikacjami, Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

   W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wyciśnięcie aż tyle jest trudne, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

   By uzyskiwać zwroty, koniecznym jest zgłoszenie do banku rachunków/faktur, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

   Lokata Mobilna. A to już coś dla oszczędzających. Osoba, która nigdy nie założyła lokaty mobilnej w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK), teraz może jednorazowo skorzystać z 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej, która daje 1% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

   Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty


   Główne cechy konta zakładanego w Santander Banku:
   • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (z dowolnego źródła, nawet swojego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

    Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są również przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle innych);
   • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
   • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

   Regulamin promocji z premią 250 zł nie wymaga wyrabiania karty do konta, ale jest ona konieczna (wymaga tego regulamin), jeśli dodatkowo chcesz też zdobyć 50 zł za otwarcie konta z polecenia.

   Do udziału we wszystkich ww. promocjach uprawnia wyłącznie wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. Po 2-3 dniach roboczych otrzymasz maila i SMSa z powiadomieniem o aktywacji konta. Karta do konta przyjdzie listem (a PIN do niej nadasz przy aktywacji poprzez bankowość internetową).

   Spodobał Ci się ten wpis? Niechaj premię zgarną też Twoi znajomi!  Udostępnij na Facebooku

   💡 Na koniec dodam, że w Santander Banku można zyskać jeszcze więcej:

   Promocje konta osobistego, karty kredytowej, jak i konta firmowego można łączyć; kolejność złożenia wniosków nie ma znaczenia.

   Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:   Rozpiska z warunkami promocji

   By spełnianie warunków było wygodniejsze, przygotowałem rozpiskę, która możesz pobrać i wydrukować - w ten sposób Twa droga do zgarnięcia premii będzie prostsza: pobierz rozpiskę tutaj.

   42 komentarze:

   1. Założyłem konto w poprzedniej edycji w zeszłym miesiącu. Nie zdążyłem polecić żony. Czy teraz mogę to zrobić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, możesz polecać (pamiętaj jedynie przystąpić do aktualnej, dostępnej od dziś, XI edycji programu poleceń).

     Usuń
   2. Czy umowę można podpisać w oddziale?

    OdpowiedzUsuń
   3. Czy doładowanie Revoluta kartą zalicza się do warunków?

    OdpowiedzUsuń
   4. Mam takie pytanko. Założyłem konto kilka miesięcy temu, premia wpadał, wszystko okej. Postanowiłem zostawić sobie konto. Czy mogę korzystać ze zwrotów 1% za przelewy? Czy trzeba to jakoś włączyć i czy nie jest już za późno skoro od otwarcia konta jednak trochę już minęło.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W każdej chwili można przystąpić do korzystania ze zwrotów. Trzeba tylko (jednorazowo) dodać fakturę/rachunek w sposób wyżej opisywany (poprzez bankowość lub w placówce).

     Usuń
   5. Witam, zarejestrowałem się w promocji tydzień temu, ale nie przyszedł żaden mail, żaden sms, nie zadzwonił nikt z banku. Czy to normalne? Ostatnio tak miałem w Citi banku, ale tam na kontakt czekałem tylko 3 dni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z banku nikt się nie kontaktuje. Przyjeżdża kurier z umową. Przez długi weekend mogło to się wydłużyć.

     Usuń
   6. Mr.Złotówa, mam takie pytanie..w którym miejscu była zgoda na kontakt w sprawie wniosku i dostarczenie regulacji bankowych? Bo gdzieś nie dopatrzyłam...ale wszystkie zgody wydaje mi się uzupełniłam..z góry dziękuję za odpowiedź:))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W chwili obecnej nie mam możliwości przeklikania wniosku i sprawdzenia gdzie ta zgoda jest (ale kojarzę, że jest - kilka miesięcy temu konto w Santander Banku zakładała żona).

     Ze zgodami na szczęście jest taki myk - nawet gdyby ich zaznaczenie umknęło we wniosku - że można to zrobić później (regulamin dopuszcza do 30.06.; a zgody można zweryfikować i ewentualnie zmienić po zalogowaniu do bankowości w zakładce Ustawienia).

     Usuń
   7. Czy wykonanie płatności kartą która jest zarejestrowana w Google Pay a płatność jest wykonana za pośrednictwem tej aplikacji jest zaliczana do spełnienia warunków dot.platnosci ta karta ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Płatność Google Pay jest zaliczana.

     Usuń
   8. CZY JA DOBRZE ROZUMIEM - 1% ZWROTU ZA RACHUNKI MAX W MIESIACU - 25 ZŁ, CZYLI W DANYM MIESIĄCU TRZEBA MIEC RACHUNKI ZA 2500,00 ZŁ ŻEBY WZIĄC MAX KWOTĘ TJ 25 ZŁ?? NIKT NIE MA TAKICH RACHUNKÓW - MOŻE W CAŁYM ROKU UZBIERA SIĘ TEGO ZWROTU ZE 30 ZŁ. TAKZE MARKETINGOWO SUPER ALE W PRAKTYCE TO JUZ SŁABIUTKO. PZDR.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie dom jednorodzinny. Gaz (ogrzewanie) + prąd + telefony + internet + tv razem wychodzą 9000 zł w rok. Ok. 90 zł wpada.

     Usuń
   9. 1. Czy po tym jak otrzymam nagrody muszę przez jakiś czas trzymać konto czy nie jest to jakoś obwarowane?
    2. Czy takie premie trzeba rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym?

    OdpowiedzUsuń
   10. dzisiaj dostałem 50 zela za kod polecający ze strony bankobranie ,dzięki za ten kod

    OdpowiedzUsuń
   11. Mam pytanie. Kiedy można zamknąc konto? Od razu po otrzymaniu wszystkich premii? Czyli powiedzmy na początku pażdziernika?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Regulamin promocji wymaga utrzymania konta do momentu wypłaty premii. Później można zrobić co się chce (a więc także wypowiedzieć umowę; acz warto zwrócić uwagę, że jeszcze kilka opcji na dalsze zyskiwanie jest - bonusy za polecenia, zwroty za płatności itd.).

     Usuń
   12. wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na łączną kwotę min. 250 zł (może to być np. 5 transakcji po 50 zł każda lub każda inna, większa liczba transakcji - ważne by łącznie wyszło min. 250 zł)

    Jak to rozumieć? Te 250 zł nie musi być sumą 5 transakcji? Może być ich np. 10 (każda po 25 zł) i też będzie okej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Musi być min. 5 (ale może być więcej) płatności - ważne przy tym by wykonać płatności na łącznie min. 250 zł.

     Można więc to ogarnąć np. w taki sposób: 30 zł + 70 zł + 40 zł + 100 zł + 10 zł albo wieloma transakcjami na mniejsze kwoty, które w sumie w ciągu miesiąca dadzą 250 zł.

     Usuń
   13. Dzisiaj podpisałam umowę. Czy mogę już polecać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dopiero posiadając konto, po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej będzie możliwe przystąpienie do programu i uzyskanie kodu polecającego - wtedy będzie można polecać.

     Usuń
   14. warunek do bonusu z polecenia

    wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie i BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł - w tej sumie musi być co najmniej jedna płatność BLIKiem (w tym przelew na telefon BLIK) choćby na małą kwotę; resztę transakcji możesz wykonać kartą; do tej sumy wliczą się już płatności, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią 250 zł.

    czy powyższe można spełnić wykonując same przelewy na telefon BLIK?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam czy obowiązkowy jest przelew blikiem na telefon? Czy wystarczy 1 płatność blikiem w sklepie?

     Usuń
    2. Nie jest. Może być płatność.

     Usuń
   15. Visa czy Mastercard? Co lepiej wybrać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bez znaczenia.

     Usuń
    2. Nie do końca bez znaczenia. Różnice są w programach lojalnościowych tych kart.

     Visa daje konkretne rabaty i zniżki. A przy Mastercardzie zbierać trzeba punkty w sposób mało efektywny. No chyba że jest jakaś promocja.

     Usuń
   16. Nie działa pobieranie rozpiski. Czy możesz wstawić ją inaczej, jako zdjęcie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ona domyślnie pobiera się na urządzenia. Alternatywnie więc podrzucam tutaj, gdzie można wyświetlić i samodzielnie pobrać. A gdyby nadal nie działało, proszę o maila na kontakt@bankobranie.pl - podeślę.

     Usuń
    2. Dziękuję bardzo, udało się 😊 w poprzednim linku wyskakuje błąd

     Usuń
   17. Dzień dobry,
    Czy w ramach tej edycji jest możliwość uzyskania bonusu za przeniesienie wynagrodzenia?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tej promocji nie ma już chyba od dłuższego czasu.

     Usuń
   18. Witam.
    Trzeba zrobić przelew natychmiastowy,pytanie czy jeśli wybiorę opcje "zwróć przelew" opcja natychmiast to też będzie to wzięte pod uwagę jako 1 przelew natychmiastowy.
    Jakby nie było to zwrot na konto...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przy wykonywaniu przelewu, już po wpisaniu "Tytułem", do wyboru jest "Typ przelewu":
     1) zwykły (Elixir)
     2) natychmiastowy (Express Elixir)
     3) natychmiastowy (Bluecash)

     Na jaki rachunek będzie to przelew (czy na konto z którego pojawił się przelew przechodzący) to nie ma znaczenia. Byle byłby to przelew natychmiastowy (spośród tych dwóch wymienionych) na konto w innym banku.

     Usuń

   Aktualnie najpopularniejsza promocja:

   Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

   Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...