Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Start 5% last minute. Dla (nie)nowego klienta. Sprawdź!

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.01.2015

Lokata Start 5% last minute. Dla (nie)nowego klienta. Sprawdź!

Dzieją się rzeczy niepożądane przez ceniących sobie bezpieczne oszczędzanie.

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych. Ale spadają niestety stawki u jednego z liderów najwyższego oprocentowania. Najdobitniej dowodzi tego ruch, jaki Idea Bank podjął właśnie względem Lokaty Happy. To może być impuls dla innych banków by też obniżyć oprocentowanie. Ale w wśród tych negatywnych informacji jest też jedna bardzo pozytywna.

Lokata Happy przez długie miesiące była dostępna z oprocentowaniem na poziomie aż 5% w skali roku. Co prawda tylko dla nowych klientów, wyłącznie na trzy miesiące i jedynie dla kwoty do 10 000 zł. Od dziś nastąpiła zmiana oprocentowania w złym kierunku. Na 4,5%.

Magiczny poziom 5% utrzymuje jeszcze Meritum Bank. Daje tyle Lokata Start, gdzie jak sama nazwa wskazuje jest to oferta dla nowych klientów, którzy dopiero co rozpoczynają współpracę z bankiem. Ale nic bardziej mylnego. Bo jak się okazuje, mogą z niej skorzystać również osoby, które już kiedyś były klientami Meritum Banku

Informacja ze strony internetowej banku mówi,  że "Możesz założyć jedną Lokatę Start w ciągu miesiąca od złożenia wniosku o otwarcie Prostego Konta Osobistego". I właśnie ta część dotycząca rodzaju konta jest w tym przypadku kluczowa. 

Jeśli kiedyś posiadałeś inny rachunek (np. pamiętane przez "starszych" bankobiorców konto z moneybackiem za pliwo), lokatę albo kredyt w Meritum Banku, to teraz możesz powrócić i założyć promocyjny depozyt. Lokata Start jest dostępna dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł i na okres 2 miesięcy. 

Ile zyskam? Może się wydawać, że okres dwóch miesięcy to niewiele, a maksymalna kwota lokaty jest mała i fatyga z otwieraniem lokaty w Meritum jest daremna. Ale jeśli w jakimś banku masz 3,5% w skali roku, a tu dostaniesz 5%, oznacza dla Ciebie ni mniej, ni więcej, że zyskasz, już pod objęciu podatku Belki, o 20 zł więcej! 

Aby skorzystać z lokaty należy założyć, wspomniane wyżej, Proste Konto Osobiste, ale ono akurat nie sprawi żadnych problemów. Bezwarunkowo prowadzone jest za darmo. Identycznie jest z kartą płatniczą, ale o nią nawet nie musisz wnioskować. Po zakończeniu lokaty, konto możesz zamknąć bez konsekwencji. 

Cały proces sprawdziłem. Choć już wcześniej byłem klientem Meritum Banku - korzystałem z jego konta i lokat, a umowę wypowiedziałem w pierwszym półroczu 2014 r., teraz otworzyłem Proste Konto Osobiste i cieszę się już oprocentowaniem 5% :) 

Lokata Start, którą założyłem 2.01.2015 r. mimo, że byłem już kiedyś klientem Meritum Banku

Wpis o lokacie na tym blogu to wyjątek od reguły. Bezpiecznym formom oszczędzania - lokatom i kontom oszczędnościowym - poświęcony jest blog odsetkobranie. Ale ze względu na kilkunastokrotnie większy zasięg  bloga bankobranie i poniekąd bankobiorczą w swych zasadach możliwość wykorzystania okazji, jaką daje Meritum, myślę, że również Was ona zainteresuje.

Jeśli nie dysponujesz środkami na opłacenie lokaty już dziś, a będziesz je mieć w ciągu 30 dni to nie zwlekaj. Załóż konto teraz, a możliwość otwarcia lokaty na aktualnych warunkach będziesz mieć dostępną w bankowości internetowej przez wspomniane 30 dni od dnia otwarcia konta. 

Jeśli dotąd nie byłeś klientem Meritum Banku, wniosek o otwarcie Lokaty Start wraz z kontem złóż tutaj.

Jeśli wcześniej byłeś klientem Meritum Banku, najpierw złóż wniosek o otwarcie Prostego Konta Osobistego, a możliwość otwarcia Lokaty Start,  będziesz mieć dostępną w bankowości internetowej Meritum Banku. Wniosek  o konto złożysz tutaj.

12 komentarzy:

 1. Cenny news. Już otworzyłem konto. Lokata 5% jest dostępna. Pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Konto założę przelewem czy jest kurier konieczny?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostało ledwie kilka sensownych ofert, a chyba już można się przyzwyczaić, że 3 proc. to będzie górna granica zysku z lokaty (pomijając inflację).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też już złożyłam wniosek o otwarcie konta :).
  5% to ładna kwota :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za cenne informacje:) są bezcenne. Wniosek złożyłam, konto założone pozostało przelać środki na lokatę i tu się zawahałam... Czy pieniądze muszą przejść przez konto osobiste w MB, czy można z innego konta w dowolnym banku przelać na lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że informacja okazała się dla Ciebie tak wartościowa :) Ja zakładałem tylko konto w Meritum, a dopiero później Lokatę Start (już z poziomu bankowości internetowej Meritum). Więc niestety nie powiem, jak to wygląda w przypadku złożenia wniosku o lokatę z kontem. Na podany w trakcie rejestracji mail powinnaś jednak otrzymać wniosek z danymi i tam będzie wskazany numer rachunku,na który należy przelać środki.

   Usuń
 6. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. poprawka co do konta w get in banku obecnie weszła w życie promocja do 50 zł zwrotu
  jednak nie więcej niż 300 zł i BARDZO WAŻNE UMOWA Z KLAUZULĄ 24 MIESIĘCY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dzień dzisiejszy w Getin Online obowiązuje nadal promocja na zasadach opisanych tutaj.

   Usuń
 8. Czy możnaw ycofać środki z lokaty przed upływem 2 miesięcy bez konsekwencji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Przy wcześniejszym zerwaniu lokaty zostanie Ci tylko kapitał z lokaty, a odsetki przepadną

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...