Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zdecydowanie najlepsze konto i karta ze zwrotem za zakupy. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o ofercie Tanie Zakupy

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

23.01.2015

Zdecydowanie najlepsze konto i karta ze zwrotem za zakupy. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o ofercie Tanie Zakupy

Konto z kartą Tanie Zakupy. Już sama nazwa wskazuje, że możesz mieć taniej.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA. Sprawdź aktualne konta dające zwrot za płatności kartą.


I to aż o 10%! Konto w ofercie Getin Online dostępne jest już od dłuższego czasu. Obserwując Wasze zainteresowanie nim: klikalność we wpisy mu dedykowane i liczbę złożonych wniosków o jego otwarcie, napiszę jedno: jest to absolutny numer jeden wśród kont, które zakładacie dla regularnych, comiesięcznych wpływów. 

Między innymi dzięki temu konto to zasłużyło moim zdaniem na pierwsze miejsce w zestawieniu hitów bankobrania 2014 roku.

W związku z częstym przewijaniem się tematu, licznymi pytaniami które stawiacie w komentarzach i przesyłanych do mnie mailach, postanowiłem w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje dot. Konta z kartą Tanie Zakupy w Getin Online. Są to nie tylko informacje z regulaminu, ale też z mego wielomiesięcznego doświadczenia w korzystaniu z tego konta.

Konto z kartą Tanie Zakupy daje 10% zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych, monopolowych, supermarketach i na stacjach paliw. Miesięcznie można uzyskać do 40 zł zwrotu, a w ciągu roku kalendarzowego łącznie nawet 300 zł. Wypłata premii następuję 10. dnia miesiąca po miesiącu wykonania transakcji.

Konto prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zasilenia konta kwotą co najmniej 1 000 zł oraz wykonania płatności kartą na sumę min. 400 zł miesięcznie. Opłata za kartę jest obligatoryjna i wynosi 3,99 zł miesięcznie.

W promocji może wziąć udział każda osoba, która nie posiada obecnie konta w Getin Online Banku (bank rozszerzył wykluczenie). Aktualna edycja promocji trwa od 1.01.2015 r.do odwołania. Z przystąpieniem do niej nie ma jednak co zwlekać ze względu chociażby na niższe dochody, jakie banki uzyskują z tytułu opłat interchange, przez co mogą stawać się mniej skłonne do tak szczodrego moneybacku.

W ciągu 24 lub 48 godzin (bo dwie różne informacje można znaleźć na stronie banku) skontaktuje się z Tobą konsultant celem potwierdzenia wniosku i umówienia kuriera. To jedyna droga do zawarcia umowy. Ale może być szybka i wygodna. W rozmowie z konsultantem możesz bowiem wskazać adres miejsca podpisania inny, niż miejsce adres zamieszkania czy korespondencyjny. Dzięki temu kurier może przyjechać np. do Twej pracy. W związku z tym, że kurierom zależy na skutecznym dostarczeniu przesyłki - w tym przypadku koniecznie do rąk własnych - zazwyczaj taka wizyta jest poprzedzona telefonem i wskazaniem konkretnej godziny jego przybycia. 


Gdzie naliczany jest zwrot 10%?

Regulamin promocji wymienia sklepy i punkty objęte zwrotem jedynie po numerze MCC - jest to numer przypisywany terminalowi płatniczemu, charakteryzujący zakres działalności danego punktu handlowo-usługowego. Zwrot jest naliczany w następujących miejscach:

5921 (sklepy z piwem, winem oraz innym alkoholem),
5411 (sklepy spożywcze, supermarkety spożywcze),
5499 (sklepy spożywcze, sklepy z artykułami pierwszej potrzeby),
5172 (ropa naftowa i produkty naftowe - paliwo),
5541 (stacje serwisowe (z usługami dodatkowymi lub bez nich),
5542 (samoobsługowe stacje benzynowe),
5983 (stacje benzynowe – olej opałowy, drewno, węgiel, benzyna)


Czy możesz wymienić sklepy, które biorą udział w promocji?

Z doświadczenia mogę potwierdzić naliczanie zwrotu za zakupy w sklepach Alma, Auchan, Biedronka, Carrefour, Fresh Market, Inter Marche, Kaufland, Lewiatan, Lidl, Netto, Piotr i Paweł, Polo Market, Tesco, Twój Market, Żabka.

Zwrot naliczany jest też na stacjach BP, Lotos, Orlen, Shell, Statoil. 

Zwrot w tych miejscach naliczany jest za zakupy dowolnych towarów. Kiedy będę mógł zamknąć konto?

W regulaminie promocji brak zapisu o lojalności. Możesz zamknąć je każdej chwili.


Jeśli chcesz wykorzystać całą pulę przysługujących zwrotów, może to wyglądać tak:
Oczywiście czas realizacji wydatków i wykorzystywania zwrotu należy do Ciebie. Nie musisz miesięcznie "wykorzystywać" całości z przysługującego zwrotu miesięcznego. Pamiętaj jednak, że w ciągu roku kalendarzowego z tytułu zwrotów nie otrzymasz więcej, niż 300 zł. 

Symulacja jest wyłącznie przykładem. Z konta możesz korzystać nadal - zgodnie z regulaminem zwroty od płatności gwarantowane są przez okres 12 miesięcy, ale okres premiowania może zostać wydłużony.


W sklepach spożywczych i na stacjach wydaję ok. 300 zł. Czy inne płatności zaliczą się do zwolnienia z opłaty za konto?

Z opłaty za prowadzenie konta (9,99 zł) zwalnia odnotowanie w ciągu miesiąca kalendarzowego wpływu na kwotę min. 1000 zł oraz wykonanie płatności kartą na sumę min. 400 zł. Mogą być to płatności wykonane w dowolnych punktach handlowo-usługowych.

Przykładowo: jeśli w miesiącu wykonasz płatności kartą 200 zł w sklepach spożywczych, 100 zł na stacji benzynowej i łącznie 100 zł w drogerii, kinie i sklepie odzieżowym to:
- zostaniesz zwolniony z opłaty za prowadzenie konta
- dostaniesz 30 zł zwrotu


Czy 10% zwrotu to jest zysk "na czysto"?

Niestety, od kwoty wypłaconego zwrotu bank co miesiąc pobierze 19% zryczałtowanego podatku. W związku z obowiązującymi zasadami zaokrąglania będzie to 8 zł przy kwocie 40 zł zwrotu. Uwzględniając też opłatę za kartę (3,99 zł miesięcznie), rzeczywista wysokość zwrotu wynosi 7% 9%. Mimo to konto niezmiennie pozostaje najlepszym wśród aktualnie dostępnych kont z moneybackiem w polskich bankach.

Aktualizacja w dn. 29.05.2015 r.: Bank opublikował komunikat, z którego wynika, że od 1.06.2015 r. (na skutek interpretacji przepisów otrzymanej z Ministerstwa Finansów) zaprzestaje potrącać podatek! Szczegóły tutaj.


Czy mogę sobie po prostu przelać raz w miesiącu te 1000 zł z mojego innego konta bankowego w innym banku i warunek jest spełniony, czy przelew musi nadać pracodawca?

Nie musi być to przelew wynagrodzenia od pracodawcy. Przelew może być wykonany chociażby z Twego rachunku. Ważne jednak by był to przelew z rachunku w innym banku.

Konto z Kartą Tanie Zakupy jest dostępne już dość długo. Czy jak założę konto, Getin Online nie zmieni nagle zasad i wycofa zwroty?

Zgodnie z regulaminem promocji: "Czas trwania Promocji nie będzie krótszy niż 12 miesięcy licząc od dnia przystąpienia Uczestnika do Promocji", więc co najmniej przez taki czas możesz korzystać ze zwrotów.


Po złożeniu wniosku o konto otrzymałem informację o tym, że w ciągu 48 godzin skontaktuje się konsultant celem potwierdzenia danych. Czas ten minął, ale nikt się nie dzwonił.

Nie wysyłaj kolejnego wniosku. Napisz, proszę, za pomocą formularza kontaktowego dostępnego po prawej stronie: podaj datę i (chociażby przybliżoną godzinę) wysłania wniosku oraz imię i nazwisko. Sprawę będę mógł zgłosić do banku celem weryfikacji.

Aktualizacja: osoby, które posiadają konto w Getin Banku nie mogą już wnioskować o konto w Getin Online. Obecnie konto z kartą Tanie Zakupy w Getin Online dostępne jest wyłącznie dla nowych klientów. Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

251 komentarzy:

 1. Można tez płacić w sklepach MarcPol i Real

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam Getin szału może nie robi, ale ten zwrot 10% jest przekonujący. Dodatkowy plus to wypukła karta, więc można nią płacić w Internecie i w ten sposób wyrobić minimum kwoty płatności by uniknąć opłaty. To duży plus

   Usuń
 2. Zwrot jest też w E.Leclerc

  OdpowiedzUsuń
 3. Również z tego korzystam. Dodatkowo robię zakupy, gdzie firma dzieli się zyskiem. Jest taki innowacyjny sklep i już zacząłem go polecać bo bardzo się opłaca. Tam kilka procent. Tu kilka procent i tak można mieć kilkadziesiąt złotych w portfelu więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego nie piszesz o darmowym koncie Tanie Zakupy w stacjonarnym Getinie, gdzie dodatkowo warunki są lepsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzmianka o Koncie Tanie Zakupy w Getin Bank (GB) faktycznie jest na wskazana. Ale nie mogę się zgodzić, że to propozycja lepsza od tej w Getin Online (GO).
   - zwrot jest taki sam: 10%; do 40 zł/mies.; do 300 zł/rok.
   - w GB Konto Tanie zakupy może założyć tylko osoba, która nie posiada w nim ROR-u co najmniej od 1.06.2013 r.
   - w GB konto darmowe przy wpływie 1000 zł i płatnościach kartą min. 300 zł (to na plus dla GB)
   - w GB również brak opłaty za kartę, a premia naliczana jest w większym zakresie punktów handlowo-usługowych, ale dopiero przy wydaniu kartą min. 300 zł/mies., a w GO przy dowolnej sumie wydatków
   - w GO brak zapisów o lojalności, a w GB trzeba konto posiadać przez min. 24 miesiące - w przeciwnym razie będzie trzeba zwrócić część dotąd wypłaconych premii. Premie w GB także są gwarantowane wyłącznie przez 12 miesięcy. Po 12 miesiącach premii, przez kolejne 12 miesięcy będzie trzeba więc wykazywać aktywność: uzyskiwać wpływy, płacić kartą min. 300 zł, by konto było darmowe

   Usuń
 5. Czyli zysk na czysto to 40zł-8zł-3,99zł=28,01zł
  Dla mnie konto nr 1 w tamtym roku to Konto Godne Polecenia 70zł co miesiąc przez 10miesięcy czyli 700zł.
  700zł a 300zł (a raczej jeszcze mniej koszt katy trzeba uwzględnić) to Getin Online nie zasługuję na konto nr 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z promocji BZ WBK też korzystam, ale jej dostępność była czasowa. Osobiście dla mnie nieco uciążliwe jest spełnianie rozlicznych warunków, które w tej promocji są wymagane. No, ale Hity bankobrania 2014 roku to oczywiście subiektywne zestawienie ;)

   Usuń
 6. Korzystam z Tanich Zakupów w getinonline od dłuższego czasu. Jakoś obsługi mocno spadła w dół. W grudniu 11-tego złożyłem reklamację na brak bonusu za m-c listopad. Po kilku dniach napisali bzdury o wykorzystanym rocznym bonusie. Zakwestionowałem ich analfabetyzm matematyczny. Mimo, ze minęło kolejne 30-dni (zgodnie z procedurą reklamacyjną) nie uzyskłałem odpowiedzi. Moze napiszą, że przepraszają np: 1+1 to 2 a nie 3 lub 4 bo to była winna systemu. 30 dni to za mało, aby zsumować parę liczb i doczytać regulamin promocji. Czy jest w Getinie dział reklamacji od reklamacji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz kolejną reklamację na brak odpowiedzi w 30 dniach, wyślij DW KNF i pozamiatane

   Usuń
  2. miałem podobnie z bzdurami matematycznymi i zrezygnowałem z konta

   Usuń
  3. Jeżeli w ciagu 30 dni nie dostałeś ŻADNEJ odpowiedzi na reklamacje to z automatu taka reklamacja musi zostać zaliczona jako rozpatrzona na Twoją korzyść. ;)

   Usuń
 7. Witajcie,
  Czy. jeżeli otrzymałam kartę do konta ok. 19.01.2015 r. muszę dokonać płatności kartą na 400 zł w styczniu, żeby uniknąć opłaty 9,99 zł?
  I czy liczy się data zaksięgowania transakcji, czy też data realnej zapłaty kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się data księgowania. Jesli konto otwierałeś w styczniu to opłaty nie będzie. Za pierwszy niepełny miesiąc nie ma

   Usuń
  2. O to super, dzięki :).
   To księgowanie w getin jest dramatycznie powolne, też tak macie?

   Usuń
  3. Raz szybciej, raz wolniej. Ogólnie księgowanie płatności kartą to w Polsce to jakaś ślimacza dyscyplina.

   Usuń
 8. Po złożeniu wniosku warto się uzbroić w cierpliwość bo do mnie dzwonili po 4 dniach. Zakładałem konto w grudniu. 10 stycznia wpłynął pierwszy zwrot 40 zł. Elegancko :) Teraz zakładamy na żonę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego piszecie, że "Konto prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zasilenia konta kwotą co najmniej 1 000 zł oraz wykonania płatności kartą na sumę min. 400 zł miesięcznie". Zaglądam w taryfę opłat i prowizji konta Godnego Polecenia (bo tak się przecież nazywa) i zarówno w taryfie od 1 stycznia jak i nowej od 1 lutego nie widzę opłat za prowadzenie konta. Strona 55 tabeli opłat i prowizji - prowadzenie "bez opłat". Po rezygnacji z kart płatniczych konto jest całkowicie darmowe. Czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu mowa o koncie z Kartą Tanie Zakupy w Getin Online, a Konto Godne Polecenia jest dostępne w BZ WBK

   Usuń
 10. Mam jeszcze pytanie dot. dat realizacji tego wszystkiego. Ponoć dana transakcja ma być rozliczona do końca miesiąca by się zaliczyła do cashbacku. A więc znając życie, transakcje są zrealizowane w 2-3 dni. Tak więc przykładowo, gdybym zapłacił za zakupy dnia 30 stycznia, czyli jutro, a owa transakcja zostałaby rozliczona już 1 lutego, to co wtedy? Wtedy kwota tej transakcji liczy się do cashbacku jeszcze styczniowego, czy już idzie na poczet zbieranego cashbacku lutowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się data księgowania. Więc płatności zrobiona np. 31 stycznia, a rozliczone w lutym da Ci cash back za luty czyli 10. marca

   Usuń
 11. czy mogę założyć konto na siebie i żonę, i wtedy oboje będziemy dostawać ten zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, jeśli konto jest indywidualne to zwrot każdemu przysługuje z osobna

   Usuń
 12. A jak wygląda kwestia płacenia przez internet, czy można za pomocą kodu i to się liczy jako płatność kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu liczą się jedynie zakupy w sklepach stacjonarnych (bo roxzpoznawane jest MCC)

   Usuń
  2. Chodzi mi bardziej o te 400 zł, które trzeba zapłacić, taka transakcja będzie się liczyła jako płatność kartą tak po prostu?

   Usuń
  3. Jeśli chodzi o wyrobienie obrotu na karcie to też możesz płacić w Interenecie

   Usuń
 13. Dzięki, o to mi właśnie chodziło. Jeszcze muszę wyczaić jak to właściwie zrobić, bo nie wiem jak w getin jest :).

  OdpowiedzUsuń
 14. A czemu getin a nie open? Tam jest niższa opłata za kartę. A zwrot taki sam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, karta w Open Online (OO) może kosztować mniej, bo 2,99 zł. Jednakże aktualny regulamin promocji Konta z kartą Tanie Zakupy w OO stawia to konto w cieniu "bliźniaka" z Getin Online (GO). Wysokość procentowego zwrotu jest identyczna, limity zwrotów też, gwarancja wypłaty moneybacku obowiązuje przez 12 miesięcy, ale promocja w OO zawiera wymóg lojalności. Konto trzeba posiadać przez 24 miesiące - czyli po 12 miesiącach - choć już bez moneybacku - nadal będzie trzeba z niego aktywnie korzystać i płacić kartą by w OO uniknąć opłat za konto (9,99 zł) i za kartę (nawet 6,99 zł). W przeciwnym razie, chcąc zamknąć konto będzie trzeba zwrócić część premii.
   Regulamin promocji konta w GO na szczęście takich zapisów nie zawiera.

   Usuń
 15. Mam pytanie do osób, które złożyły wniosek o konto w ostatnich dniach. Czy dzwonili już do Was konsultanci z infolinii banku? Powinno to nastąpić w ciągu 24, max. 48 godzin. Będę wdzięczny za info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Pierwszy telefon był w ciągu 24h, ale nie mogłem odebrać. Następna próba kolejnego dnia i wtedy odebrałem. Po 2 dniach był już u mnie kurier z umową.

   Usuń
  2. Świetnie. Dzięki za informację.

   Usuń
 16. Założyłem dla żony konto z kartą moje zakupy. Jakie było moje zdziwienie jak osoba z Getinu oświadczyła jej że umowa jest na 30 miesięcy. Czy coś się zmieniło w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie zmieniło. To jest akurat promocja, którą monitoruję codziennie i opisane wyżej zasady są nadal obowiązujące.

   Usuń
 17. Dziś zakładałem o godzinie 15 a o 18 już był telefon od "opiekuna" z obsługi klienta. Szybka i rzeczowa informacja. Zostałem także poinformowany że oferta jest na 12miesięcy, a dla osób z pierwszej edycji promocji została przedłużona dodatkowo o 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, pierwsza edycja była wydłużona. Miejmy nadzieję, że tu będzie podobnie. Dzięki za info zwrotne

   Usuń
 18. Może nie tu powinienem zadać to pytanie, ale...

  Kiedyś w Getin Banku otrzymywałem dość duży zwrot za tankowanie paliwa, czy może jest coś podobnego w jakimś innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli aktualnie nie masz konta w Getin Online to możesz założyć powyższe. Inny zwrot za paliwo to promocja Toyota Banku (opisywana tutaj), ale jest ona dość skomplikowana.

   Usuń
 19. witam,
  od x lat mam konto w inteligo i żeby sobie nie robić kłopotu po prostu nie interesowałem się zachetami banków i dlatego też, może troche śmieszne, pytanie: czy jeżeli mam kredyt w getin banku i oczywiście założone do niego konto to jeżeli założe konto w getin online-to będzie mi przysługiwało to o czym pan pisze, czyli zwroty 10%?? czy pomimo że to getin i to getin to działają one niezależnie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma śmiesznych pytań, więc dobrze, że je napisałeś! Jeśli masz konto i kredyt w Getin Banku, a domyślam się, że w tym - nazwijmy to - stacjonarnym, to w Getin Online swobodnie możesz założyć powyższe konto. Getin Online to internetowy oddział Getinu. Traktowany oddzielnie. Zwrot 10% będziesz miał naliczany.

   Usuń
 20. Czy zwroty następują także za zakupy w Makro oraz Selgros?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od MCC - Makro i Slegros mogą mieć 4225 czyli przypisany hurtowniom

   Usuń
 21. Witam!
  Czy tankowanie na stacji Carrefour także zalicza się do zwrotów? A może ktoś ma rozeznanie odnośnie stacji paliw BP "Bonarka"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Carrefour się zalicza, co z tym drugim nie wiem, nie znam

   Usuń
  2. Wszystkie stacje dają zwrot

   Usuń
 22. skoro nie ma głupich pytań, to: jeżeli posiadam aktualnie nieużywane już konto w GO, to mogę je zlikwidować, by natychmiast założyć od nowa i załapać się na ową promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin: W Promocji może wziąć udział każda osoba fizyczna (dalej „Uczestnik”), nieposiadająca w Czasie przystąpienia do Promocji rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego Getinonline, która w Czasie na przystąpienie do Promocji zawrze z Bankiem Umowę Rachunku oraz zawrze z Bankiem Umowę o kartę debetową Getinonline wydanej w ramach niniejszej Promocji (dalej „Karta”).

   oraz: "V. Czas na przystąpienie do Promocji, okres uczestnictwa w Promocji i Czas trwania Promocji
   1. Uczestnicy mogą przystępować do Promocji drogą elektroniczną w terminie od dnia 1 stycznia 2015 r. do odwołania"

   Usuń
 23. BZWBK: Mobilni zyskują więcej – nawet 700 zł dla Ciebie ->czy ta akcja jeszcze jest na dzien dzisiejszy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już nieaktywna promocja. Była dostępna 03-05 ub.r.

   Usuń
 24. Jak rozumiem, mogę rozwiazać umowe z bankiem kiedy chcę, ale czy w zwiazku z tym, będę ponosiła jakieć koszty? Tzn. jeżeli zerwę umowe z bankiem przed uplynieciem 24 miesięcy - czy będe musiała zwracac część otrzymanjej "premii"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowę o Konto z kartą Tanie Zakupy w Getin Online można rozwiązać w dowolnej chwili bez konsekwencji. W regulaminie promocji nie ma klauzuli lojalnościowej.

   Usuń
 25. Cześć :-) Chciałem zapytać czy wpływy na konto na kwotę min. 1000 złotych mogą być co miesiąc np. od innego członka rodziny z konta w innym banku, aby uniknąć opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływy mogą być od kogokolwiek - ważne tylko by przelew był z konta w innym banku.

   Usuń
 26. witam.
  a ile kosztuje przelew powrotny 1000 zł na konto w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy złotówkowe z Getin Online do innego banku są darmowe.

   Usuń
 27. czyli przelewam 1000 do getin online i na drugi dzien przelew z powrotem za darmo, tak?

  OdpowiedzUsuń
 28. Po jakim czasie dostanę kartę do konta od podpisania umowy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie do 14 dni. W praktyce raz czekałem na kartę 4 dni, a innym razem tydzień.

   Usuń
 29. Nie wiecie czy można założyć wspólne konto z żoną i wziąć do tego dwie karty ze zwrotami?

  OdpowiedzUsuń
 30. jeśli mam konto w Getinbank to nie mogę robić przelewu do GO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew 1000 zł, będący jednym z warunków zwolnienia z opłaty za prowadzenie konta, powinienem być wykonany z konta w innym banku, niż Getin

   Usuń
 31. A czemu piszecie ze zwrot wynosi 40 zł? Przecież trzeba odjąć 19 % podatku czyli 8 zł oraz opłatę za kartę 3.99 zł a więc zostaje 28 zł .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 40 zł jest zwrotem brutto. Wyliczenie faktycznego zysku jest w pytaniu "Czy 10% zwrotu to jest zysk >>na czysto<<?".

   Usuń
 32. Witam, czy bank stosuje jakies zagrywki "ponizej pasa" odnosnie dokumentow dostarczanych przez kuriera? Tzn. Czy moge sie spodziewac jakis kruczkow w dostarczonej mi dokumentacji do podpisania? Pytam poniewaz moja wiedza na temat umow jest znikoma a w najblizszych dniach ma przyjechac kurier, a z maila wynika ze kilka dokumentow bedzie do podpisania. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że umowa jak każda inna. Przy kontach i kartach banki już nie bawią się w kruczki, bo to powszechny i łatwy do pozbycia się produkt, tzn. łatwo zrezygnować, krótki okres wypowiedzenia itd. Gorzej bywa z kredytami i inwestycjami. Tam to jeszcze kombinują.

   Usuń
 33. Witam ;)
  Od niedawna mam konto w GO. Jego założenie trwało bardzo długo bo zanim się zebrali z wysłaniem umowy, potem jeszcze karta itd. Z miesiąca bez opłat za kartę pozostały zaledwie dwa tygodnie.. ale dobra jakoś to przełknę. Mam inne, nurtujące mnie pytanie. Jak często GO księguje moje płatności kartą? Wpłaciłem pewną sumę, kupuję sobie w sklepach, a na koncie nic się nie zmienia. Oczywiście dokładnie wiem ile wydałem bo wszystko zapisuję, ale nie wiem jak mam to odbierać.. Chciałoby się mieć darmową kartę kredytową (haha) bez konieczności spłaty, ale trzeba być realistą. Problem w tym, że za jakiś czas muszę przelać 1000 zł żeby uniknąć opłat i nie chce, aby kwota ta zniknęła gdzieś w internetowym eterze, niezaksięgowana. Mamy przecież zarabiać na bankach ;) Miał ktoś podobną sytuację? W sumie jestem ciekaw co by było, gdybym chciał zrobić debet. Może spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem kiedyś sytuację gdy płatności w Getinie nie księgowały mi się przez ponad tydzień. Skontaktowałem się z infolinią - okazało się, że nie widzieli tego wyłącznie klienci, a w systemie banku było wszystko w porządku. Potwierdziliśmy nawet wybrane płatności. Po kilku dniach historia konta w moim dostępie do bankowości internetowej się uzupełniła i wszystko się zgadzało. Z przelewem nie powinno być problemu - to u mnie wówczas się wyświetlało. Możesz jednak testowo najpierw przelać tylko złotówę ;)

   Usuń
 34. Witam! Czy pobiera sie opłata za konto i kartę w miesiącu założenia konta? Nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej standardem jest, że w pierwszym niepełnym miesiącu opłat nie ma. Zwłaszcza, że może zbraknąć czasu na zrobienie płątności.

   Usuń
 35. Dobry wieczór
  Czy posiadając konto GO korzystam z takich samych bonusów jak z GB, np. zwrot 2% za płacenie rachunków /gaz, telefon.../ ?

  OdpowiedzUsuń
 36. Witam
  Próbowałem złożyć wniosek o otwarcie konta, teoretycznie się udało, bo po całym procesie wpisywania danych wyświetliła mi się informacja, że na maila dostanę dane do konta a na telefon sms z hasłem. Piszę teoretycznie, bo w praktyce nic na maila ani na telefon nie dostałem, w dodatku 48h minęło już i konsultant nie dzwonił. Wniosek najpierw składałem w piątek, a następnie w poniedziałek. W czym może być problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę o wiadomość za pomocą formularza kontaktowego po prawej z datą i godziną wysłania wniosku oraz z imieniem i nazwiskiem. Wówczas będę mógł zgłosić to do banku celem weryfikacji.

   Usuń
 37. Witam, mam ten sam problem, zlozylem juz dwa wnioski i dalej nikt sie w zaden sposob ze mna nie skontaktowal. Wniosek skladalem w sobote i wponiedzialek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez mam identyczny problem , wczoraj o 11 zlozylem wniosek i do dzis nikt sie do mnie nie odezwal .. Moze juz nie chca otwierac wiecej kont bo wszedzie chca podwyzszac za korzystanie z konta .. ;-)

   Usuń
  2. Teoretycznie powinno to być 48 godzin. Ale najwyraźniej wniosków musi być bardzo dużo, bo czas ten się wydłuża. Jeśli jutro nikt z banku się z Tobą nie skontaktuje, proszę o wiadomość za pomocą formularza kontaktowego z podaniem daty i (chociażby przybliżonej) godziny złożenia wniosku oraz imienia i nazwiska. Będę mógł zgłosić to do weryfikacji.

   Usuń
 38. A regulaminie jest napisane "comiesięczne dokonanie wpływów na Rachunek z tytułu Wynagrodzenia w wysokości nie niższej niż 1000,00 PLN", czyli mogę przelać z innnego konta a tylule wpisać wynagrodzenie? I czy może Pan porównać konto „AKTYWNA KARTA” z „Tanie Zakupy” które lepsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy koncie z kartą Tanie Zakupy w Getin Online mowa o konieczności "wykonania w danym miesiącu kalendarzowym wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Konto Perfekcyjne (dalej: 'Rachunek') w wysokości nie niższej niż 1000,00 PLN, przy czym wpływ musi następować z rachunku w innym banku lub za pomocą Getin Point oraz musi następować jednorazowo".
   Może więc to być przelew z własnego rachunku w innym banku.

   Promocja "Aktywna Karta" była już opisana na blogu dość dawno temu. Premia wypłacana jest przez pierwsze 6 miesięcy po 50 zł. Wystarczy zrobić 5 płatności kartą. Ale z drugiej strony by być zwolnionym z opłaty za konto pozostałe zasady są identyczne (wpływ 1000 zł i comiesięczne transakcje kartą na sumę 400 zł). Regulamin promocji "Aktywna Karta" zobowiązuje też do utrzymywania konta przez kolejne 18 miesięcy od wypłaty premii, pod rygorem zwrotu całej lub sporej części premii.

   Usuń
  2. A wpłata we wpłatomacie też się liczy, czy musi być Getin Point?

   Usuń
  3. Może być tylko wpłatomat w Getin Point.

   Usuń
 39. Zdecydowałem się i założyłem konto - wszytko przebiegło poprawnie. Ale coś mnie niepokoiło, więc starałem się wgryźć w temat i jakież było moje zdziwienie kiedy jak rozumiem "prawie" 2 banki mają tą samą ofertę z różnymi warunkami opłat - proszę potwierdźcie lub zaprzeczcie:
  GB z pakietem korzyści i "Tanie zakupy" -II edycja (10%caschbaku, 2% za polecenie przelewu rachunków, za free wszystko przy min 1000zł wpływu z tytułu wynagrodzenia, i 300zł zrobionych zakupów, lolajka na 24m-c)
  oraz druga oferta GO też oferta "Konto perfekcyjne z kartą Tanie Zakupy IV" (10% caschbacku, opłata za kartę 3,99, konto free przy min wpływie 1000zł i 400 zł zakupy - bez lojalki).

  "Prawie" dwa banki podobne oferty. Pewnie na 1 i 2gim można zyskać.

  Z góry dziękuję za podpowiedź, albo porównanie oferty - bo czuję w tym podstęp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak piszesz, w GB jest to bardziej rozrośnięte, ale obwarowane warunkami. W GO jak opisano w artykule

   Usuń
 40. Teraz doczytałam informacje o Aktywnej Karcie w powyższych komentarzach- także dziękuję pytanie nieaktualne :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Wiadomo czy już coś ruszyło w sprawie składania wniosków? U mnie prawie mijają dwa tygodnie i dalej nikt się nie odzywa.

  OdpowiedzUsuń
 42. Mam pytanie, czy na paragonie platnosci karta widac numer kodu MCC ?
  Jesli tak to w ktorym miejscu lub jak jest on tam nazwany, pytam zebym mogl sie upewnic czy dany sklep lapie sie w warunkach promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma MCC na paragonie. Zazwyczaj. Jak się zdarzy to epokowe wydarzenie

   Usuń
 43. http://www.getinonline.pl/egetin2/doc/regulamin-konto-tanie-zakupy.pdf
  To jest link do regulaminu Getin Banku Tanie Zakupy, który obowiązuje od 1 stycznia 2015r. i nie znalazłam tutaj żadnej informacji o wpłacie 1000zł.aby nie płacić za konto? Czy mam rację, że nie ma już tego zobowiązania? Wiem, że muszę dokonać wpłat chociaż 300 lub 400zł, aby mieć pokrycie na zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin faktycznie takiej informacji nie zawiera, ale odnosi się on wyłącznie do promocji "Tanie Zakupy". A dla konta obowiązują warunki z Tabeli Opłat i Prowizji, dostępnej tutaj. Tam właśnie mowa o wymogach dot. możliwości prowadzenia konta bezpłatnie, czyli o wpływie min. 1000 zł i płatnościach kartą.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 44. A czy jest określone do którego dnia miesiąca muszę zasilić konto tą kwotą 1000 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dowolnego dnia. Ważne by w danym miesiącu kalendarzowym taki wpływ się pojawił.

   Usuń
 45. A czy jest limit jednorazowego przelewu internetowego w getin online bo chciałbym przelać jednorazowo 11000 zł z getin online do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 46. Gdzie jest ten formularz kontaktowy ? minelo już 14 dni i zero kontaktu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę napisać czas złożenia wniosku (datę, przybliżoną godzinę) oraz imię i nazwisko oraz nr tel. za pomocą formularza dostępnego po prawej stronie (pod "Archiwum bloga"

   Usuń
  2. To są jakieś jaja. Też składałem wniosek ponad tydzień temu i zero odzewu. Z informacji jaka wyświetla się po złożeniu wniosku powinienem dostać niezwłocznie maila i smsa.
   Dziś złożyłem też dla żony i czekamy...

   Usuń
  3. Bardzo proszę o wyżej wskazane informacje za pomocą formularza kontaktowego.
   Sytuacja już się poprawiła, kontakt ze strony banku powinien być podejmowany. Od kilku dni nie miałem już żadnych sygnałów od Czytelników o braku kontaktu.

   Usuń
  4. Drugi wniosek - również brak kontakt.
   Wniosek wypełniałem bezpośrednio ze strony banku.

   Usuń
 47. Witam. Mam pytanie karta platnicza jest tylko na pin i nie mozna nia placic w systemie paypass? Np. Alior bank ma takze zwrot za zakupy 3% ale platnosci musza byc potwierdzone pinem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu również jest możliwość płatności zbliżeniowych

   Usuń
 48. U mnie telefon był po dwóch dniach, kurier po trzech - przed chwilą odjechał. No więc czekam na kartę. Profesjonalnie, bardzo szybka rozmowa z infolinią, nie mam uwag.

  OdpowiedzUsuń
 49. A skąd będę wiedział, które opłaty karta zostały zaliczone na poczet premii jesli dokonuje wielu drobnych płatności w wielu miejscach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wyciągu widzisz w jakim miejscu była płatność i możesz sobie to podliczyć. Ja robię jednak tak, że kartę Getinu przeznaczyłem wyłącznie do płacenia w sklepach spożywczych i przy tankowaniu, a kartą z innego banku płacę za wszystko pozostałem. W ten sposób łatwo mi to ogarnąć.

   Usuń
 50. Podzielę się moim doświadczeniem z „założeniem” konta w Getin Online.
  Na początek wszystko wyglądało ze będzie to pestka. Poniedziałek (16.02) wieczorem składam internetowy wniosek (poprzez przekierowanie z blogu Bankobranie) o otwarcie konta w Getin Online.
  Otrzymuję błyskawicznie na e-mail oraz na telefon poprzez sms : nr klienta, hasło do logowania i hasło do kontaktu telefonicznego. Na drugi dzień w godzinach dopołudniowy otrzymuje telefon od konsultanta w celu dopełnienia formalności. We wtorek 17.02. po południu otrzymuje sms-a z informacja ze „w dniu dzisiejszym” wysłana zostanie do mnie przesyłka kurierska zawierającą umowę do podpisania.
  I teraz zaczynają się „schody”. W środę 18.02. w godzinach porannych dzwoni kurier z informacją, ,ze ma dla mnie przesyłkę!! Super!! Niestety jestem w pracy i mój charakter pracy nie pozwala mi na opuszczenie stanowiska a tym bardziej nie mogę nikogo „przyjąć” aby odebrać przesyłkę.
  Przekazuję kurierowi info, że bardzo chętnie odbiorę przesyłkę, lecz dopiero po godz. 16 jak będę już pod adresem wskazanym jako adres doręczenia.
  Kurier nie przyjmuje tego tłumaczenia tylko próbuje na mnie wymóc inny sposób doręczenia pod innym adresem niż wskazany. Grzecznie odpowiadam, że niestety nie mogę i zapraszam z przesyłką po godz. 16 na co słyszę „ze mnie o tej porze tam nie będzie”. Kończymy na tym rozmowę. Następnie sprawdzam, że stronie kuriera (Siódemka), kiedy dostarczają przesyłki dla klientów indywidualnych. Jest napisane, ze usługę wykonuje się między godzinami 8.00 a 20.00.
  Po ok 2-3 godz. Telefon z „centrali” kuriera (siódemki), w sprawie przesyłki. Przekazuje tą samą informacje, że odbiorę przesyłkę jeszcze dziś, ale po 16! Następie dzwonie na infolinię Getin Banku z prośba aby przekazali mi nr listu przewozowego w celu lepszej komunikacji z firma kurierska. Niestety Pani z infolinii nie jest w stanie udzielić takiej informacji! Daje sobie zatem czas jak sytuacja się rozwinie.
  Czwartek 19.02. – nie ma żadnych ruchów ze strony firmy kurierskiej jak i Banku. Sam też nie wykonuje żadnego ruchu. Zwyczajnie czekam!
  Piątek 20.02. – w południe otrzymuje sms z informacją, ze próba kontaktu z moja osobą w celu ustalenia terminu doręczenia przesyłki się nie powiodła. JEST TO KŁAMSTWO!! Nikt do mnie nie dzwonił!! Ale w sms-ie jest podany nr listu przewozowego!! Super mogę monitorować przesyłkę!! Obecnie „w doręczeniu”!!! Dzwonię na infolinie do Siódemki i przekazuje, że nie podjęto próby doręczenia przesyłki i ponownie potwierdzam ze przesyłkę chętnie odbiorę po godz. 16. Pani na infolinii potwierdza ze dostarczają przesyłki miedzy 8 a 20 i nic nie stoi na przeszkodzie abym ją odebrał po 16!! Następnie dzwonię na infolinię do Getin Banku w celu przekazania informacji, że nadal chce otworzyć konto, lecz firma kurierska nie zamierza mi dostarczyć przesyłki w miejscu i terminie ustalonym ze mną! Otrzymuję zapewnienie ze będą to monitować z ich strony.
  Poniedziałek 23.02. popołudniu –prawie tydzień po złożeniu wniosku. Dzwonię na infolinię do Siódemki, otrzymuje informacje, że przekazano zgłoszenie do „rejonu”. Dzwonię do Getin Bank – słyszę, że nic więcej nie mogą zrobić, bo jakieś tam „procedury”!!
  Wtorek 24.02. – piszę maila do biura obsługi Siódemki z informacją jak wygląda ich usługa. Po dwóch godzinach otrzymuję odpowiedz ze sprawę doręczenia przekazuje się do oddziału właściwego do takich spraw i ze przepraszają za sytuację!
  Czwartek 26.02. – pisze monit do biura obsługi klienta Siódemki w sprawie „mojej” przesyłki, gdyż przez ostatnie 48 h nic się nie dzieje w mojej sprawie. Przesyłka nadal widnieje jako w „doręczeniu”!
  Piątek wczesny wieczór 27.02. – tracę cierpliwość. Na stronie Siódemki w monitorowaniu przesyłki informacja, ze „przesyłkę zwrócono do nadawcy”. Dzwonię do Getin Bank i mówię ze nie chcę być już ich klientem!!! Proszę o wycofanie mojego wniosku oraz zniszczenie moich danych osobowych!
  Nikomu już nie polecę usług w Getin Banku ani też w Siódemce!! Nie są tego warci!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się poirytowaniu po takim "wożeniu się" z możliwością podpisania umowy. Z Twego opisu wynika, że głównie zawiniła tu Siódemka, ale i w banku nie wykazano się należytą woli pomocy. Niestety daną instytucję oceniamy po tym jak zostaniemy obsłużeni przez konkretnego pracownika. Jeśli nawet tylko jeden reprezentant firmy będzie taki, na jakich trafiłeś to niestety opinia może stać się po całości negatywna.

   Usuń
  2. Miałem podobną sytuację z Siódemką. Z tym, że kurier mówił, że jeździ tylko do 14-tej godziny i później nie może. Udało mi się, bo na drugi dzień jechałem później do pracy i zastał mnie rano. Inaczej umowy bym nie podpisał.
   To wina organizacji w firmie, albo samych kurierów, którzy jak najszybciej chcą rozwieźć paczki. Myślą, że wszyscy w domach siedzą i na paczki czekają :) A w sumie wystarczyłby 1 dzień w tygodniu, w którym jeździliby po południu i wieczorem.
   Ostatnio mile zaskoczył mnie kurier VIVA XPRESS, który dzwonił po 19-tej i pytał czy nie jest za późno, żeby przyjechać.

   Usuń
  3. Ja założyłem rachunek 10 lutego a dopiero 6 marca otrzymałem maila że jedzie do mnie kurier z umową co za ... beznadziejna obsługa

   Usuń
 51. Mam pytanie, założyłem konto 10 lutego, dostałem kartę i od 20 lutego okazało sie że rachunek jest zablokowany, co już 5 krotnie zgłaszałem telefonicznie, 1 raz osobiscie w placowce gdzie otrzymałem odpowiedz ze nie obsluguja problemow z kontami zakladanymi on-line natomiast Pani sprawdzila mi i okazało sie że konto jest zablokowane tzn. nie moge na nie zrobic przelewu. 7 krotnie zgłaszałem ten problem on-line i jedyne co otrzymuję to odpowiedź że niedlugo skontaktuje sie ze mna konsultant na pytanie kiedy na infolinii uzyskałem odpowiedz że w miniony pt do 16, oczywiście kontaktu brak w zwiazku z tym czy promocja obejmuje 12 miesiecy od daty założenia czy odblokowania rachunku ?

  Piotr Węgrzyn

  OdpowiedzUsuń
 52. Złożyłam wniosek 28.02.2015. SMS z kodem i e-mail z loginem przyszły tego samego dnia. 1.03 - kolejny e-mail dotyczący realizacji wniosku o założenie rachunku - wniosek został zrealizowany. Do tej pory nie było jednak żadnego kontaktu telefonicznego. Czy w związku z tym mam cierpliwie czekać?

  Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze pojawia się kontakt telefoniczny, umówienie kuriera itd. Napisz proszę za pomocą formularza kontaktowego po prawej: imię, nazwisko oraz przybliżoną godzinę złożenia wniosku - zgłoszę sprawę do weryfikacji.

   Usuń
 53. Po zalogowaniu sie do serwisu getin , automat kierował na Noble bank . Tam tez jest ta promocja ale z kontem nazywającym sie getinup. Nie perfekcyjne. Czy jest jakaś różnica w kosztach konta i karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin Up wygląda lepiej cenowo, ale ma lojalkę 24 mies.

   Usuń
  2. Jednak masarka- jak dotychczas we wspołpracy z grupą Getin Noble. Niestety konto getin up ma nie dowolne przelewy -tylko z tytułu wynagrodzenia. Ponadto 24 mies lolalki no i karta tez jakas inna. Najwazniejsze jest to sama strona nie daje mi mozliwosci zalogowania sie na getin-tylko od razu kieruje do nobla -gdzie ten produkt jest zmodyfikowany. Co gorsza -zakladajac to -odebralem sobie mozliwosc uczestnictwa w promocji z kontem na nczas nieokreslony. 5 przekierowan z infolini oraz info ze jeszcze pobiora mi za 1 miesiac oplate za konto mimo ze zamkne je po 1 dniu. Nie polecam wspolpracy z ta grupą.

   Usuń
  3. Nie wypowiadaj umowy, ale odstąp od niej. W regulaminie promocji jest zapis: "Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od Promocji, o ile przystąpienie do Promocji od której Uczestnik chce odstąpić nastąpiło:
   a) poza lokalem przedsiębiorstwa – w terminie 14 dni od dnia przystąpienia do Promocji bez podania przyczyny lub
   b) przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość w terminie 14 dni od dnia przystąpienia do Promocji bez podania przyczyny.
   Uczestnik zobowiązany jest do złożenia odstąpienia w formie pisemnej.
   W przypadku odstąpienia od Promocji warunki Promocji uznawane są za nieprzedstawione i nieobowiązujące, a Rachunek i Karta będą obsługiwane na zasadach standardowych wskazanych w Umowie Rachunku". Tak jak z promocji, tak i z umowy o konto i kartę możesz odstąpić

   Usuń
 54. Mr. Złotówa mam pytanie,
  jakbym otworzył teraz konto to nadal bym miał możliwość otrzymania tych 300zł?
  Pierwszy zwrot byłby w kwietniu, czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja jest nadal dostępna. Jak najbardziej możesz założyć konto. Premie są wypłacane do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano płatności kartą. Więc jeśli pierwsze zakupy zrobisz w marcu to w kwietniu będzie pierwszy wypłacony zwrot.

   Usuń
  2. Dzięki wielkie !
   Jesteś naprawdę wspaniały :P

   Usuń
 55. Tadaaam! Dziś otrzymałam swój pierwszy bonus z bankobrania - wypadło na Getin. I od razu mam pytanie. W lutym udało mi się zrobić zakupy na równo 318 zł, natomiast zwrotu otrzymałam 31,44. Czy nie powinno być 31,80? Pytam z ciekawości i dla idei. Jak jest u Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jakaś drobna płatność (wychodzi, że 3,60 zł) była wykonana w innym miejscu, niż te ze wskazanym MCC? Albo nie zdążyła zostać zaksięgowana w lutym i "przeszła" na marzec?

   Usuń
  2. faktycznie :) Dokładnie 3,65. Dziękuję. Swoją drogą - szkoda że nie widać w getinie daty księgowania. Pozdrawiam wszystkich bankobiorców :)

   Usuń
  3. Można kliknąć w transakcję na historii. Pokażą się szczegóły wraz z datą księgowania.

   Gratuluję pierwszego bankobrania! :) Niech obfituje!

   Usuń
  4. Faktycznie! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję pomysłu bloga - dzięki temu wielu ludzi skorzysta z bankobrania :)

   Usuń
 56. A kiedy pobierają 3,99 zł za użytkowanie karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest na zasadzie "nie znasz dnia, ani godziny". Zazwyczaj 10., ale bywa też innego dnia

   Usuń
 57. Widać datę księgowania transakcji, przynajmniej u mnie.

  OdpowiedzUsuń
 58. Miałam sporo obaw otwierając to konto. O Getinie opinie różne. Ale się zdecydowałam. No i najpierw rozczarowanie. Telefon z banku miał być w ciągu 48 godzin, a czekałam 5 dni. Ale później poszło sprawnie. Kurier, karta. No i pierwszy zwrot terminowo :) Przekonana. Więc konto zakłada teraz też mój mąż.

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja też nie byłam zadowolona na początku.
  Bardzo długo rozliczały się transakcje, nie były widoczne jako autoryzacje, ale dostałam swój 2 zwrot i to maksymalny, także zadowolona :).

  OdpowiedzUsuń
 60. Czy jeśli posiadam konto w stacjonarnym oddziale Getin Banku mogę założyć to konto w Getin Online? Pytam ponieważ w komentarzach przeczytałam że nie ma przeszkód i ze te banki traktowane są jako dwa osobne. Wczoraj jednak byłam w oddziale Getin Bank i tam poinformowano mnie że nie mogę założyć konta w Getin Online ponieważ jestem już klientem Getin Bank i jest to sprawdzane. Czyli jak w końcu to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie promocji mowa: "W Promocji może wziąć udział każda osoba fizyczna (dalej: „Uczestnik”), nieposiadająca w Czasie przystąpienia do Promocji rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego Getinonline". Nie ma więc mowy o Getin Banku, a tylko o oddziale internetowym. Kiedyś tą różnicę uwzględniano, ale ostatnio pojawiają się głosy Czytelników, które są identyczne z Twoim. Staram się sprawę wyjaśnić.

   Usuń
 61. Opłata za konto nie jest pobierana pod warunkiem zasilenia rachunku kwotą min. 1000 zł oraz wykonania kartą debetową transakcji bezgotówkowych o wartości min. 400 zł miesięcznie. Czy karta debetowa to ta karta obligatoryjna do rachunku? Czy jest ona synonimiczna do zwykłej karty płatniczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. debetowa = płatnicza = bankomatowa

   to jest po prostu zwykła karta do konta :)

   Usuń
 62. Witam jak jest z wyrobieniem płatności w miesiącu założenia konta czy muszę w kilka dni zrobić te 400 zł aby uniknąć opłaty za kartę ? Co z przelewem może być z dowolnego konta. I jak z zamkniecie po zakończeniu promocji w oddziale czy można online.

  OdpowiedzUsuń
 63. Spełnienie wymogów dot. wpływu i transakcji kartą weryfikowane jest dopiero za pełny miesiąc kalendarzowy po miesiącu, w którym konto otwarto.

  Przelew można wykonać z dowolnego konta, także swojego - ważne by było to konto poza Getinem.

  Wypowiedzenie umowy w oddziale lub listem.

  OdpowiedzUsuń
 64. Dostałem umowę kurier dostarczył i czytam że opłata za obsługę karty debetowej miesięcznie wynosi 2,99 zł a na blogu powyżej pisze pan 3,99 zł co jest nie tak złą kartę dostałem nie będzie zwrotów ?

  OdpowiedzUsuń
 65. Zgodnie z obowiązującą ofertą Getin Online opłata za kartę Tanie Zakupy do Konta Perfekcyjnego niezmiennie wynosi 3,99 zł.

  OdpowiedzUsuń
 66. U mnie jak byk widnieje opłata 2,99 z kartę a zakładałem konto z linka na tej stronie ? Czy jest możliwość że wybrałem złą kartę ? Mam też oświadczenie o przystąpieniu do promocji "Konto perfekcyjne z kartą tanie zakupu III "

  OdpowiedzUsuń
 67. We wniosku chyba nawet nie ma alternatywy jeśli chodzi o kartę. Jeśli jest Konto Perfekcyjne w Getin Online to jest ok. Nie wiedzieć czemu zaplątała się opłata 2,99 zł...

  OdpowiedzUsuń
 68. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 69. Spokojnie. Miałem to samo. Najpierw było otwarte Swobodne. Jak zadzwoniłem do nich to mi powiedzieli, że jak dotrą podpisane dokumenty to mi je skonwertują na Perfekcyjne. I tak się stało. Wszystko mam już w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 70. Dzięki za informację :)

  OdpowiedzUsuń
 71. Już jest ok mam faktycznie zmienione konto na takie jak powinno być.
  Czekam na kartę mam tylko jedne pytanie jak już w ostatnim miesiącu skorzystam ze zwrotu to muszę trzymać kartę aktywną ? Chodzi mi o sytuację że konto jest aktywne bo czekam na zwrot z ostatniego miesiąca ale w kolejnym już nie będzie zwrotu po co płacić ich kartą można wtedy jej się już pozbyć tak jak to zrobiłem w BNP wyrobiłem obrót 2 dni karta do kosza poszła :) Czy jest wymóg aby do konta karta była aktywna ?

  OdpowiedzUsuń
 72. Czy zwrot działa na stacjach paliw Tesco?

  OdpowiedzUsuń
 73. Mr. Złotówa
  W nocie prawnej w odnośniku "wniosek o otwarcie Konta z kartą Tanie Zakupy" na dole jest napisane iż w przypadku zamknięcia rachunku przed upływem 24 mies. zabierają premię- to chyba lojalka
  Brak tej info. w głównym artykule.
  Tomi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, w regulaminie na stronie Getin Online brak zapisów o lojalce. Dziś sprawdzałem. Taka lojalka jest w Getin Banku (stacjonarnym) i Open Online. Gdzie konkretnie to znalazłeś?

   Usuń
  2. Przeszedłem wniosek testowo - nie znalazłem informacji o 24 miesiącach. Wniosek po linku z powyższego wpisu o konto w Getin Online

   Usuń
  3. Zaraz po kliknięciu w odnośnik.
   Na dole jest nota prawna

   Usuń
  4. Masz rację. Zmienił się w ogóle layout wnioski i wtedy musiał pojawić się ten zapis. Aczkolwiek to regulamin jest wiążący dla klienta, a nie zapisek prawie niewidoczną czcionką na białym tle.

   Aby ustrzec się nieporozumień wyłączyłem linki - do czasu wyjaśnienia sprawy.

   Usuń
  5. @Tomi, dzięki za czujność. Dotychczasowy wniosek zawierał layout z błędną informacją. Teraz jest OK.

   Usuń
  6. Już się przestraszyłem, a mieliśmy w kwietniu zakładać na żonę. Potwierdzałem dziś w Getin Online - promocja jest nadal dostępna z możliwością rezygnacji z konta w każdej chwili bez konsekwencji.

   Usuń
  7. Suma sumarum w GO po odliczeniu podatku i opłat, maksymalnie można zarobić 16,26 zł/mc. W eurobanku w odpowiednich kategoriach.

   W eurobanku "na czysto" 5% w odpowiednich kategoriach i zwrot 720 zł/rok, a konto przy odpowiedniej wpłacie też darmowe i karta również (od 200zł/mc)

   Usuń
  8. Dlaczego 16,26 zł/mc? 40 zł - 3,99 zł opłata za kartę - 8 zł podatku = 28,01 zł. (~7%) zwrotu przy wydaniu kartą 400 zł na stacjach paliw, w sklepach spożywczych, supermarketach. Eurobank to zwroty jednak za zupełnie inną kategorię (rozrywka, sport, rekreacja, podróże).

   Usuń
  9. Też zdecydowanie wolę Getin Online. Wydatki na spożywkę są u każdego, na paliwo prawie u każdego. A na biura podróży, teatr, sklepy czy wypożyczalnie samochodów są może większe, ale rzadsze i nie u każdego Kowalskiego.

   Usuń
 74. Już tłumaczę, zakładamy konto 01.01.2015, limit zwrotu to 300 zł/rok = 243 zł netto. Przez 12 MC płacimy za kartę 48 zł. Po odjęciu kosztów max zysk to 195 więc 16,26/MC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwroty można jednak wyrobić w krótszym czasie - nie trzeba liczyć 12 miesięcy :)

   Usuń
 75. Przy liczeniu na przedłużenie promocji ponad 12 Mc to wychodzi zysk 16.26.

  OdpowiedzUsuń
 76. Mija 12 miesięcy odkąd korzystam z tego konta:
  Czy mogę zamknąć konto i założyć nowe (takie same)?
  Chciałbym po prostu przez następne 12 miesięcy korzystać z promocji.
  Istnieje jeszcze opcja założenia takiego konta przez Open Finance.
  Tylko nie wiem czy jeżeli Getin ma mnie w swojej bazie to wypłaci mi premie :/ ?

  OdpowiedzUsuń
 77. 13 kwietnia a zwrotu nie widać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wypłaty nastąpiły. Od kiedy posiadasz konto?

   Usuń
 78. od marca. konsultanat dzwonil w polowie marca z pytaniem czy doszla karta, czy zalogowalem sie do bankowosci internetowej i informowal ze wyjonane platnosci do konca marca beda juz ws postaci zwrotu w kwietniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak powinno być. 10.04. powinna zostać wypłacona premia za transakcje wykonane w marcu. Jeśli płatności kartą wykonywałeś w końcówce marca, sprawdź w historii rachunku czy nie zaksięgowały się dopiero w kwietniu. Bo jeśli tak będzie to premia za nie będzie dopiero 10.05. No, a jeśli są wykonane i zaksięgowane w marcu to pozostaje złożenie reklamacji. Po zalogowaniu się do bankowości internetowej jest opcja kontaktu z bankiem i tam można wysłać krótką wiadomość w stylu: proszę o wyjaśnienie braku wypłaty premii z tytułu zwrotów od płatności kartą za poprzedni miesiąc.

   Usuń
 79. rzeczywiście data operacji 30 data księgowania 01. Dzięki wielkie. Czyli musze sie ograniczyc w tym miesiacu z płatnościami i przerzucic kaske na BPH.

  OdpowiedzUsuń
 80. Najbardziej optymalny wariant dla osób chcących uzyskać największy zwrot to założenie konta w maju - 8 mc po 40 zł zwrotu daje 320 czyli do wypłaty 300 zł - podatek, a następne 4 mc to kolejne 40*4=160 czyli łącznie 460 zł - podatek.

  Gdyby ktoś założył konto w styczniu to by tylko otrzymał 300 zł - podatek.

  OdpowiedzUsuń
 81. Najbardziej optymalny wariant dla osób chcących uzyskać największy zwrot to założenie konta w maju - 8 mc po 40 zł zwrotu daje 320 czyli do wypłaty 300 zł - podatek, a następne 4 mc to kolejne 40*4=160 czyli łącznie 460 zł - podatek.

  Gdyby ktoś założył konto w styczniu to by tylko otrzymał 300 zł - podatek.

  OdpowiedzUsuń
 82. Czy za konto i kartę pobiorą opłaty za 04.2015 jeśli konto założę również w 04.2015 i nie zrobię 400 zł transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W miesiącu założenia konta nie ma potrzeby spełniania warunków. Ale jeśli uda Ci się już coś zapłacić w tym miesiącu i zaksięguje się to 10.05 dostaniesz zwrot

   Usuń
 83. Dokładnie,
  Najlepiej założyć w pod koniec kwietnia aby mieć pewność że w maju już będzie konto aktywne. W pierwszym niepełnym miesiącu - obowiązuje nas już zwrot a nie musimy wykonywać zasilenia na 1000zł, martwić się o transakcje za 400 zł i unikamy opłaty 3.99 za kartę za maj.

  W kolejnych miesiącach jesteśmy do przodu o 300 zł w przypadku pełnego wykorzystania cashbacku (243 po odjęciu podatku belki). po odjęciu 7 płatności za kartę po 3.99 (27,93) zarabiamy (a raczej oszczędzamy) w stosunku rocznym 215,07 zł

  Daje nam to średio 26,88 zł oszczędności miesięcznie przez kolejnych 8 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 84. Czy kurier z umową Getin może przyjechać z umową pod inny adres niż korespondencyjny/zamieszkania podany we wniosku ? Czyli np. do pracy ?

  OdpowiedzUsuń
 85. Witam,
  Nie dostałam zwrotu 10 % od zakupów jak się dowiedziałam od Pana na infolinii banku ze względu na to, że moja wpłata 1000 zł nie była tytułem wynagrodzenia (resztę warunków spełniłam). Czy możesz potwierdzić , że musi to być wpłata wynagrodzenia??? bo z tego co pisałeś w poście to nie było takiego wymogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Konta Perfekcyjnego z kartą Tanie Zakupy w Getin Online wymóg wpływu 1000 zł nawet nie jest warunkiem otrzymania zwrotu, ale dotyczy zwolnienia z opłaty za konto. Więc pytanie jakie konto posiadasz? Bo wymóg wpływów wynagrodzenia 1000 zł jest w Getin Banku (stacjonarnym) przy koncie Getin Up :/

   Usuń
  2. Sprawdze to oczywiscie ale konto zakladalam klikajac poprzez link w twoim poscie. Dam znac jak rozwiaze zagadke ;)

   Usuń
  3. Czekam zatem na info. Link prawidłowo prowadzi do wniosku o konto w Getin Online. Do kont w Getin Banku link byłby inny.

   Usuń
 86. !!! Dobra, przestrzegam przed GetinOnline jeśli kiedykolwiek wcześniej miało się np. lokaty w OpenOnline czy systemie grupy GetinNoble innym niż GetinOnline. Złożyłem wniosek, konsultant oddzwonił, potwierdziłem wszystkie zgody itp. Po czym po kilku godzinach powiedział, że jednak nie mogę wziąć udziału w tej promocji i mogę przystąpić do promocji Tanie Zakupy ale Getin Bank z lojalką, gdyż wcześniej miałem już na swój PESEL założony profil (akurat miałem z 5 lat temu jakąś lokatę w OpenOnline). Żenada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym samym musi być to wewnętrzne ograniczenie (pewnie techniczne, bo nawet nie regulaminowe) banku, gdyż w regulaminie promocji jest zapisane: "W Promocji może wziąć udział każda osoba fizyczna (dalej: „Uczestnik”), nieposiadająca w Czasie przystąpienia do Promocji rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego Getinonline". Tyle ograniczeń. Nigdzie nie ma mowy o wykluczeniu wcześniejszych klientów banku.

   Usuń
  2. Zgadza się - dlatego przestrzegam, bo nigdzie nie ma ograniczeń zapisanych, a mimo to nie realizują złożonych wniosków - coś na zasadzie wydawania Promes kredytowych a w wyznaczonym dniu uruchomienia wycofywanie się z warunków, bo coś tam... Bardzo nieładna zagrywka

   Usuń
 87. Czy sprawdzał już ktoś czy zwroty są przyznawane za zakupy w Makro i Selgrosie? I drugie pytanie, czy jak mam w GO takie konto, na lokatę to mogę założyć te?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co oznacza "takie konto na lokatę"? Jeśli nie jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, a np. konto techniczne lokaty to możesz założyć :)

   Usuń
 88. Złozyłem wniosek 31 Marca a karte otrzymałem dopiero 17 Kwietnia. Póki co nic nie wpłacałem na to konto. Czyli jeśli nie będzie wpływu 1000 zł w kwietniu i rozliczonych płatności na 400 zł to zostanę obciążony opłatą 9,99 zł. Zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew warto zrobić, bo brak karty nie jest przeszkodą. A jeśli chodzi o obrót na karcie to w kwietniu jest on już wymagany, więc w przypadku braku jego spełnienia będzie pobrana opłata. Swego czasu podobną historię opisywałem - można wtedy zgłosić reklamację o anulowanie opłaty w związku z opóźnieniem w dostarczeniu karty (wystarczy krótka wiadomość w bankowości internetowej).

   Usuń
  2. Jeśli wiesz, że nie dasz rady zrobić płatności, a jeszcze nie aktywowałeś karty to zaczekaj, aktywuj za kilka dni i zgłosisz, że dostałeś jeszcze później ;)

   Usuń
 89. A jak z bankomatami? Darmowe wszystkie w Polsce czy z jakimiś ograniczeniami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystkie w PL za darmo bez ograniczeń

   Usuń
 90. Czy jeśli transakcja za 420 zł wykonana 30.04.2015, a zostanie zaksięgowana w maju np. 04.05.2015, to czy mam otwarty limit na maj a premia za 30.04.2015 zostanie wypłacona 10.06.2015, czy może przez to, że transakcja zaksięguje się dopiero w maju, to mam zablokowany limit za 05.2015 i w sumie będę w ślepej uliczce, bo będę musiał wykonać transakcje za 400 zł (by nie pobrali opłaty za konto) w 05.2015 za które mi nie zwrócą cashbacku ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co zaobserwowałem to liczy się księgowanie. Więc dziś zrobiona płatność ale zaksiegowana w maju oznacza, że w maju nie musisz więcej płacić. Będziesz zwolniony z opłaty, a w czerwcu dostaniesz zwrot za maj

   Usuń
 91. Dostałem wiadomość od banku oto jego treść

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 lipca 2015 r. Getin Noble Bank S.A. wprowadza zmiany w:

  Tabeli prowizji za czynności bankowe oraz opłat za inne czynności dla Klientów detalicznych w obszarze Getin Banku:
  zmiany dotyczą wszystkich wydanych i nowych kart debetowych: Visa Debit, Visa SimplyOne oraz MasterCard i MasterCard Display,opłata za miesięczną obsługę karty debetowej wyniesie 6,99 zł miesięcznie lub 0 zł dla Klientów posiadających w danym miesiącu kalendarzowym rozliczone transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 300 zł,powyższa opłata od 4 maja 2015 r. nie dotyczy Klientów do 28 roku życia, opłata ta wynosi bezwarunkowo 0 zł,

  To rozumiem że zwrot będzie jeszcze większy bo nie będzie opłaty za kartę jak się wyrobi 300 zł a wiadomo że dla pełnego zwrotu robię ponad 400 zł
  Dobrze rozumiem tą zmianę czy może coś źle interpretuję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferty Konta Perfekcyjnego z kartą Tanie Zakupy raczej to nie dotyczy, bo zapis "Opłata za obsługę Karty wynosi 3,99 zł miesięcznie" mamy w regulaminie. Oczywiście dopytam Getin o jego interpretację sprawy, ale dla posiadaczy powyżej opisywanego konta nie powinno się nic zmienić. Odpowiedź od banku opublikuję w komentarzach.

   Usuń
  2. No tak jak ma się nie tyczyć konta Perfekcyjnego z kartą tanie zakupy to po co mi na skrzynkę to wysyłają jak mam tylko takie konto ?

   Usuń
  3. Odpowiedział bank odnośnie tej zmiany opłat za kartę ?

   Usuń
  4. Wczoraj dopiero: "W przypadku zmiany TOiP od dn. 1 lipca (dla wszystkich Klientów powyżej 28 roku życia), dla Klientów posiadających jakąkolwiek promocję wiążące są zapisy z Regulaminu promocji chyba, że Klient spełni kryterium określone w Taryfie. Generalnie, po upływie okresu uczestnictwa w promocji, Klienta obowiązują zapisy z TOiP"

   Usuń
  5. A kiedy pobierają opłatę za tą kartę bo mam konto jakoś od połowy marca 2015 r wiadomo za marzec nie wzięli za kwiecień do tej pory też nie pobrali a mamy już połowę maja. Kiedy wam pobierają tą opłatę za kartę ?

   Usuń
  6. Zazwyczaj 10., ale zdarza się, że też w innym terminie. W tym miesiącu mi jeszcze też nie pobrali.

   Usuń
 92. Wpłynie o tyle ze nie będzie bezpłatnych bankomatów czyli konto tylko do zakupow

  OdpowiedzUsuń
 93. Też tak macie że jak zmienili system bankowy to nie widać teraz transakcji do momentu zaksięgowania ?
  Wcześniej nawet płacone zbliżeniowo były widoczne natychmiast do 2 min po płatności a teraz lipa.
  Mnie przenieśli wczoraj do nowego systemu i nic nie widzę żona jeszcze w starym i każda płatność widoczna niemal natychmiast. No i pisali że będzie lepiej :(

  OdpowiedzUsuń
 94. Czy jeśli mam konto Tanie zakupy założone 04.2015 w GetinOnline to czy zmiany od lipca 2015 wpływają w jakikolwiek sposób na regulamin tej promocji, czyli nadal brak lojalki ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...