Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Męski sposób na tanie kupowanie - kartą Alfa od Banku Millennium

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

7.01.2015

Męski sposób na tanie kupowanie - kartą Alfa od Banku Millennium

Gdzie ci mężczyźni,  prawdziwi tacy... co skorzystają z karty kredytowej z moneybackiem.

Rzadko się zdarza by banki kierowały swą ofertę do grupy docelowej dobieranej ze względu na płeć. Jeśli już to mieliśmy do czynienia z propozycjami dla pań. Ale tym razem jest coś ekstra dla panów (choć i panie skorzystać mogą, bo bank tego nie wyklucza 😉).

Bank Millennium nie tak dawno wprowadził do swej oferty kartę kredytową Alfa. To plastik dedykowany męskiej części klienteli banku, będący poniekąd odpowiedzią na kartę Inspiracje,  z której już od dawna mogą korzystać klientki Millennium. 

Wyobrażenia o idealnej karcie dla faceta, w męskim gronie Czytelników bloga mogłyby popuścić wodze fantazji i dać nadzieję na rabaty przy zakupie biletów na mecze, zniżki na zakup piwa albo czasopism dla facetów. Ale nic z tych rzeczy. 

Oferta banku jest dość ugrzeczniona. Daje 5-procentowy zwrot od płatności kartą w miejscach, które kojarzyć się mogą wręcz ze sprawianiem prezentów paniom, a nie samemu sobie. Moneyback można bowiem uzyskać np. sklepach Apart i Sephora. Poza tym zwroty naliczane są za zakupy w Leroy Merlin, Go Sport, Inter Cars, Empik, Cinema City i travelplanet.pl.

Rocznie z tytułu zwrotów można uzyskać do 760 zł. Dużym plusem oferty jest nielimitowanie zwrotu miesięcznego. Tym samym całość przewidzianych premii można zgarnąć nawet w jednym miesiącu! W kontekście naliczania zwrotów np. w markecie budowlanym Leroy Merlin może to być całkiem realne. A wyrobienie karty Alfa może się opłacić nawet na doraźne używanie, gdy zaczynamy realizować budowę domu czy gruntowny remont. W takiej sytuacji wydanie 15200 zł może przyjść bardzo szybko, jak i szybko przyjdzie wypłata premii. Wypłacana jest ona do 10. dnia roboczego po miesiącu, w którym wykonano płatności.

Jeśli z karty kredytowej chcesz korzystać długodystansowo, sposobem na uniknięcie miesięcznej opłaty za jej posiadanie (7,99 zł) jest wykonanie za jej pomocą min. 5 płatności w miesiącu. Bank Millennium nie pobiera opłaty rocznej za kartę kredytową Alfa.


Karta Alfa dostępna jest w dwóch wariantach - klient może wybrać jej wizerunek

Okres bezodsetkowy dla karty Alfa wynosi do 51 dni. Czyli jest jednym z krótszych jakie dają banki w Polsce, ale z drugiej strony różnice te nie są duże. Wrażenie robi za to możliwość rozłożenia zadłużenia w karcie na raty i to z oprocentowaniem 0%. Oczywiście bank pobierze prowizję za skorzystanie z takiej usługi (w zależności od wybranej liczby rat wynosi ona od 2 do 8%), ale mimo wszystko oferta ta jest jedną z najtańszych form kredytowania. 

Przydatne dokumenty:

Źródło grafik: 1) freedigitalphotos.net 2) bankmillennium.pl

3 komentarze:

 1. No i to mi się podoba :) chyba skorzystam z tej promocji :) Mężczyźni górą ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy łączy się z tą promocją: http://bankobranie.blogspot.com/2016/09/rabat-10-procent-w-leroy-merlin-od-open-finance.html ??? Bo w sumie można by oszczędzić 15%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo w promocji Open Finance otrzymasz rabat, a więc po prostu zapłacisz w kasie 10% mniej. A od tego co w tej kasie zapłacisz i opłacisz kartą kredytową Alfa dostaniesz zwrot 5% od Banku Millennium.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...