Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Noworoczne zakupy z BZ WBK. Sporo kasy do wzięcia i... do stracenia

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

21.01.2015

Noworoczne zakupy z BZ WBK. Sporo kasy do wzięcia i... do stracenia

Nic za darmo - zdaje się, że stwierdzili bankowcy.


Tym razem by mieć szansę na zgarnięcie nagród pieniężnych od Banku Zachodniego WBK trzeba nie tylko płacić kartą, ale też... zapłacić bankowi!

W promocji i konkursie "Noworoczne zakupy z BZ WBK" mogą wziąć udział pełnoletni posiadacze głównej karty kredytowej BZ WBK, którzy mają aktywne usługi bankowości elektronicznej lub mobilnej BZ WBK i posiadają także dowolne konto osobiste w banku. Chcąc wziąć udział w promocji należy również wypełnić formularz zgłoszeniowy na dedykowanej stronie

W konkursie nagroda główna to 5000 zł, a w promocji bank przewidział 500 nagród po 50 zł każda. Nagrody te wyglądają więc blado, porównując je chociażby z tymi z zeszłorocznej promocji "Kartowa losomania". Wtedy nagród było nieco mniej, ale za to główna z nich - samochód audi - warta była ponad 100 000 zł.

Zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie akcji, wypłacone nagrody będą de facto jeszcze niższe, bo bank potrąci od nich  zryczałtowany podatek dochodowy. Od nagród w promocji będzie to 19%, a od nagrody głównej w konkursie 10%.


Co zrobić by wygrać w promocji?


Oprócz spełnienia wyżej wymienionych warunków, w okresie promocji (19.01-28.02.2015 r.) należy wykonać transakcje bezgotówkowe (czyli płatności w punkach handlowo-usługowych) lub gotówkowe (tj. w bankomacie, ale tu uwaga: od wypłat w bankomacie bank nalicza prowizję i nie uwzględnia dla nich okresu bezodsetkowego) na łączną kwotę co najmniej 2015 zł. Konieczne jest także dokonanie co najmniej jednego przelewu z karty kredytowej przez bankowość BZWBK24 na kwotę min. 500 zł. I za to bank pobierze prowizję w wysokości 3%, min. 5 zł. 


Nagrodę otrzyma pięciuset pierwszych uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki promocji. 
Czy to się opłaca? Sprawdzam! Od nagrody 50 zł, pobrany podatek wyniesie 10 zł. Do tego dojdą koszty przelewu z karty kredytowej, czyli min. 15 zł. Zysk "na czysto" wyniesie więc... 25 zł. I to pod warunkiem załapania się do grona pięciuset najszybszych. A wydanie kartą co najmniej 2015 zł to w końcu niemało...

Co zrobić by wygrać w konkursie?


Tu również należy wykonać transakcje bezgotówkowe lub gotówkowe na łączną sumę min. 2015 zł oraz pamiętać o przelewie z karty kredytowej na co najmniej 500 zł. Nagrodę zdobędzie ta osoba, która w czasie trwania promocji zrealizuje sumę transakcji o wartości unikatowej. A przez taką wartość BZ WBK rozumie: "kwotę transakcji lub sumę transakcji gotówkowych lub bezgotówkowych, która jest najbliższą, i wyższą niż wartość 2015 PLN i została zrealizowana tylko i wyłącznie przez jedną osobę spośród wszystkich Uczestników Konkursu". 

W akcji można zdobyć wyłącznie jedną nagrodę. Tą z promocji lub z konkursu.


Moim zdaniem


Konkursy kartowe mają na celu aktywizację klientów w płaceniu przez nich posiadanym plastikiem. Wizja zdobycia nagrody może do tego skłonić, tym bardziej, że zastąpienie płatności gotówkowych płatnościami kartowymi nic nas nie kosztuje. BZ WBK stwierdził jednak, że tak łatwo być nie może. Obliguje do korzystania z usług, za które pobiera sowite prowizje. Ewidentnie widać w tym skutki cięcia opłat interchange. Po jej obniżeniu, od każdej płatności kartą, zysk dla banku jest niższy i teraz bankowcy postanowili to sobie odbić. Szkoda, że poprzez kuszenie klientów nagrodami. Między innymi z tego powodu w ratingu ofert, unikatowym systemie oceny promocji bankowych, dostępnym wyłącznie na blogu bankobranie, akcja "Noworoczne zakupy z BZ WBK" dostaje najniższą z możliwych ocen: jedną gwiazdkę. 

Jeśli chcesz zarabiać na bankach sukcesywnie i bez kosztów, znajdź swój sposób i skorzystaj z recepty na bankobranie.


Źródło grafiki: bzwbk.pl

1 komentarz:

  1. Czyli ten konkurs to jedna wielka loteria z tą różnicą, że na każdym kliencie bank zarabia minimum 15zł. Na nagrody bank wyda 30tyś, więc wystarczy, że udział weźmie 2tyś osób i bank jest na czysto :) Oby więcej takich konkursów!

    OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...