Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2014 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.01.2015

Zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2014 roku

Nadszedł ten czas. Podsumowanie praktycznego bankobrania za ostatni miesiąc.


Premie w większości wypłacone, więc podliczam. A na potrzeby podsumowania na blog robię to po raz dwunasty. Bo blog skończy niebawem rok. 

W grudniu, a właściwie w jego pierwszych trzech tygodniach wydatki były wzmożone. Wiadomo, przygotowania do świąt. Dlatego bez problemu zrealizowałem maksymalne obroty na kartach do kont w Getin Online i Open Online. Zwroty z tego tytułu stanowią i pewnie przez dłuższy czas będą stanowiły lwią część mych zarobków z bankobrania.

Tym bardziej, że coraz większymi krokami zbliża się koniec okresu, w którym zwrot wypłaca Toyota Bank. Jak widać jednak z poniższego zestawienia, w grudniu nie udało mi się "wycisnąć" maksymalnego zwrotu, który miesięcznie jest limitowany do 50 zł.

Wynik byłby lepszy gdyby nie opodatkowanie zysków z bankobrania. Od 1.01.2015 r. od wypłacanych nagród banki są zobowiązane do odprowadzania zryczałtowanego podatku. W ten sposób część zarobków niestety stopniała.

Dokładnie moje zarabianie na bankach w grudniu 2014 r. wyglądało tak:

Gdzie i co?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Getin Online i
Open Online:

konto z kartą Tanie Zakupy
800 zł – sklepy spożywcze i supermarkety
100 zł – sklep monopolowy
600 zł – zakup paliwa
4 x 32 zł
Toyota Bank:
Konto założone w promocji na groupon.pl
1244,40 zł – zakup biletów na pociąg, nocleg w hotelu, płatności w lokalach gastronomicznych i kinie
37,08 i 25,14 zł
BZ WBK:
Konto Godne PoleceniaKonto 1|2|3Karta kredytowa 1|2|3

Zwrot do 3% za opłacane rachunki za media

Zwrot do 3% za zakupy

300 zł – inne wydatkiOpłacenie rachunków za gaz i telefon


75 zł – płatność w sklepie spożywczym


40 i 30 zł4,19 zł0,75 zł
Raiffeisen Polbank
Konto Wygodne
230 zł – zakupy w aptece, płatność u weterynarza
6,90 zł


O ile liczby mogą cieszyć komórki mózgowe odpowiedzialne za budżet domowy, o tyle oko cieszył widok z poniższymi wpływami.

Zarabianie na bankach - moje podsumowanie bankobrania za grudzień 2014 r.

Łącznie zebrało się więc 272,06 zł. Gdyby nie ten podatek... no ale nie ma co gdybać. Jak co miesiąc wynik uzyskany z bankobrania odnoszę do oszczędności, jakie musiałbym posiadać, by lokując je na najlepszych kontach oszczędnościowych uzyskać w ciągu miesiąca taki sam wynik z odsetek. A, że oprocentowanie takich kont sukcesywnie spada to i musiałbym nadal posiadać kwotę niemałą, bo aż 110 140,07 zł. 

Jeśli jeszcze nie zarabiasz na bankach albo już to robisz, ale chcesz skonsultować swój system, skorzystaj z bezpłatnej recepty na bankobranie.


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

14 komentarzy:

 1. Jednak mniej niż miesiąc wcześniej, ale i tak szacun!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ile byś wydał, gdyby nie było ty h promocji i czy rzeczywiście jesteś na plus :) promocje mają to do siebie, że zmuszają do wydatków. Dlatego nie warto korzystać ze wszystkich możliwych a wyłącznie z tych najlepszych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wydałbym ani więcej, ani mniej. Moneybacki czy premie są sposobami na zarobek "przy okazji". A najlepszym dowodem na to, że nie skłaniają do niepohamowanej konsumpcji jest niewykorzystanie całości przysługującego zwrotu od Toyota Banku.W pełni się zgadzam z tym, że warto korzystać wyłącznie z najlepszych okazji :)

   Usuń
 3. Witam. Doczytałem gdzieś, że banki za 2014r. z wypłaconych premii będą wysyłać PIT. Czy jest to prawdą, bo nie wiem czy czekać z rozliczeniem na owe PITy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jaka promocja i jakie premie. Jeśli miałeś moneyback to nie będzie PITa. Tak samo z premiami jednorazowymi. Ale jak miałeś program poleceń, jak ING czy Inteligo i mogłeś zarobić bez ograniczeń to wtedy PIT dostaniesz

   Usuń
 4. Wychodzi że wydałeś w grudniu 3349,4 pln to dość dużo. Ja za tyle to ponad 2 miesiące nie raz przeżyłem... No i żeby móc tyle wydać trzeba przynajmniej tyle zarobić a to nie każdy ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że poziom zysków z bankobrania zależy przede wszystkim od faktycznych wydatków "na życie". Nieważne jednak jakie one są, ważne by coś uszczknąć dla siebie ;)

   Usuń
 5. Dlaczego w OO i GO nie zostaly odliczone opłaty za kartę 4zł ? na konto ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam :) Nie rozumiem dlaczego 4 x 32 zl w Getinie ? Masz tam 4 konta lub 4 karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małżeńskie ;) a założone jeszcze w "dobrych czasach" gdy posiadanie konta w Getin Online nie wykluczało się z Open Online.

   Usuń
  2. Tylko szkoda ,że nie uwzględniłeś opłat za kartę... Powinno być 4x28zl

   Usuń
  3. Aha OK :) Czyli obecnie małżeńsko :) moge zalozyc dwa konta i miec dwie karty ze zwrotem ?

   Usuń
  4. Aktualnie już nie ma możliwości by Jan Kowalski miał konto z kartą Tanie Zakupy zarówno w GetinOnline, jak i Open Online. Ale dwa konta w Getin Online są możliwe jeśli założy je Jan Kowalski i Maria Kowalska ;)

   Usuń
 7. Plus babcia i dziadek o ile razem mieszkają i się dogadują!!!! oczywiście zaufanie

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...