Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Na czym zarabiać w 2015 roku?

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.01.2015

Na czym zarabiać w 2015 roku?

Nowy rok to nowe postanowienia. Przeczytaj wpis - może pomóc Ci w realizacji jednego z nich.


W namiętnie przygotowywanych przez media materiałach o noworocznych planach Polaków pojawiają się głównie trzy cele: rzucenie palenia, odchudzanie i rozpoczęcie oszczędzania. Pierwszym i drugim tematem zajmować się nie będę, ale trzecim już jak najbardziej. Jak oszczędzać? 

Nie będę Cię skłaniał do oglądania każdej złotówki i odmawiania sobie czegokolwiek. Wszak oszczędzanie można praktykować przez zwiększenie zarabiania.

A w bankobraniu szans na zarabianie na bankach nie brakuje. Do Ciebie należy wybór: możesz zarabiać regularnie (zwrot za płatności kartą) lub jednorazowo (wyczekując okazji). 


Zacznij zarabiać już teraz! 100 zł od ING Banku Śląskiego


Jeśli chcesz zgarnąć premię za otwarcie konta skorzystaj z propozycji ING Banku Śląskiego. Trochę czasu trwa wyczekiwanie na wypłatę nagrody, ale na 100 zł warto poczekać. Warunki promocji są proste, a ich stopniowe spełnianie jednocześnie zwolni Cię z opłaty za kartę. Oprócz zgarnięcia gwarantowanej premii 100 zł, będziesz mieć jeszcze szansę na to, aby uzyskać zwrot nawet do 1000 zł za wykonane zakupy. A wtedy Twe zyski mogą wynieść aż 1100 zł 

Konto możesz założyć w najwygodniejszy dla siebie sposób - wniosek złożysz przez Internet, a zawarcie umowy nastąpić może albo przelewem, który wykonasz ze swego rachunku w innym banku, albo za pośrednictwem kuriera. Przy wyborze pierwszej opcji jest ważne, by dane które podasz we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy wykonanym przelewie. Identyczne być muszą: imię, nazwisko oraz adres.

Szczegóły znajdziesz wcześniejszym wpisie o promocji. Aby przystąpić do promocji złóż wniosek o otwarcie konta.


Zwrot za płatności kartą - nawet 300 zł od Getin Online


Jeśli chcesz zarobić więcej lub jeszcze więcej (bo nic nie stoi na przeszkodzie by uruchomić obydwie promocje) wybierz moneyback. Będziesz uzyskiwać 10% zwrotu od płatności kartą w sklepach spożywczych, monopolowych, w supermarketach i na stacjach benzynowych. W ten sposób zgarniesz do 40 zł miesięcznie i nawet do 300 zł w ciągu roku.

Oferta Getin Online nie jest nowością. Ze względu na jej walory, w mym podsumowaniu roku, gdzie wskazywałem hity i kity w bankobraniu za rok 2014, właśnie to konto zasłużyło na miano największego hitu.

Bardzo krótki wniosek o otwarcie konta złożysz online, po czym skontaktuje się z Tobą konsultant banku, potwierdzi dane i umówi kuriera. Jedynie w ten sposób zawrzesz umowę. Ale z doświadczenia mogą powiedzieć, że współpraca z kurierami przyjeżdżającymi z umową przebiega bardzo sprawnie. Kurierowi zależy na skuteczności - czyli na uzyskaniu Twego podpisu. W takich przypadkach zazwyczaj więc dzwoni z rana w dniu planowanej wizyty i umawia się na pasującą Ci godzinę, wykazując się przy tym sporą elastycznością. Dodam też, że we wniosku o otwarcie konta wskazujesz adres zamieszkania i korespondencyjny (do przesłania karty). Ale w rozmowie z konsultantem banku możesz wskazać jeszcze jeden adres - właśnie na potrzeby podpisania umowy. Jeśli najwygodniej będzie Ci to zrobić  np. w miejscu pracy to możesz podać taki adres.


Szczegóły promocji znajdziesz we wpisie o Koncie z Kartą Tanie Zakupy. Aby założyć konto z moneybackiem złóż wniosek o otwarcie konta.


W obydwu przypadkach banki nie zastosowały zapisu o lojalności, co oznacza, że konta możesz zamknąć w dowolnym momencie, bez ponoszenia konsekwencji - np. zwrotu wypłaconych premii.

W ING Banku Śląskim premia zostanie wypłacona 15.07.2015 r., więc nawet tego samego dnia pojawi się możliwość złożenia wniosku o zamknięcie rachunku.

W Getin Online comiesięczne premie wypłacane są na 10. dzień miesiąca kalendarzowego. Jeśli dobrze Ci pójdzie, tzn. każdego miesiąca będziesz wykorzystywać maksymalnie przysługujący limit zwrotu (tj. 40 zł) to ostatnia taka wypłata pojawi się 10.09.2015 r.


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

8 komentarzy:

 1. Mam takie pytanka odnośnie Getinu i jego moneybacku:
  1) warunki... bo żeby konto było darmowe (tzn. bodajże 4zł/mc za kartę, czy coś) oraz żeby otrzymać zwrot pieniędzy, to trzeba otrzymać przelew na 1000zł oraz wydać minimum 400zł/mc kartą, prawda? I martwi mnie tylko ten przelew. Czy mogę sobie po prostu przelać raz w miesiącu te 1000zł z mojego innego konta bankowego w innym banku i warunek jest spełniony, czy przelew musi nadać nie wiem, pracodawca, czy coś?
  2) czy w/w warunki trzeba spełnić od 1 do 31 danego miesiąca, czy np. od dnia w którym się założy konto? jak to jest?
  3) maksymalnie rocznie da się zarobić "tylko" 300zł, czyli jeśli wydajemy te ok. 400zł/mc żeby wyrobić limit, skorzystamy w ciągu roku max. przez siedem i pół miesiąca. A co z resztą roku? Wtedy już korzystamy z karty, ale nie dostajemy zwrotu, prawda? Czy nadal trzeba spełniać te warunki 1000zł/400zł? Łatwo zamknąć wtedy konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Opłata za kartę wynosi 3,99 zł; a konto jest darmowe jeśli wydasz wspomniane 400 zł i odnotujesz wpływ 1000 zł - jak najbardziej możesz go zrobić ze swojego konta z innego banku
   2) warunki należy spełnić w miesiącu kalendarzowym. Np. data otwarcia konta nie ma znaczenia
   3) Po wypłacie wszystkich premii, jeśli będziesz chcieć nadal posiadać konto to będzie niezbędne spełnianie warunków: 1000 zł wpływu i płatności kartą na 400 zł - bo to są warunki zwalniające z opłaty za konto. W dowolnym momencie, np. po wypłacie ostatniej premii możesz zamknąć konto - przebiega to bez najmniejszych problemów - w ciągu 30 dni rachunek jest zamykany

   Usuń
  2. Dzięki. Ostatnia rzecz. Sklepy, za które zwracane jest te 10% są określone kodami MCC, czy coś. Czy np. Tesco, Auchan i inne super/hipermarkety liczą się jako sklepy spożywcze? Tzn czy dostanę zwrot jeśli zapłacę za zakupy w supermarkecie kartą, czy koniecznie muszą to być typowe sklepy spożywcze jak np. nie wiem, Społem, czy coś?
   p.s. da się tu odpowiadać jako nie-anonimowy? założyć konto, czy cuś? chyba jest odpowiedz jako konto google, ale w sumie to chyba trzeba mieć profil google+?

   Usuń
  3. Tak miejsca, w których naliczane są zwroty są wymienione po numerach MCC, charakteryzujących je właśnie np. jako sklepy spożywcze. Z doświadczenia mogę potwierdzić naliczanie zwrotu za zakupy w sklepach Biedronka, Lidl, Piotr i Paweł, Alma, Netto, Tesco, Auchan, Kaufland, Carrrefour, Żabka, Fresh Market, Małpka, Społem, Polo Market, Lewiatan, Inter Marche. I na stacjach Orlen, Statoil, Lotos, Shell, BP.

   Komentarze możesz umieszczać jako nie-anonimowy np. korzystając z opcji "Nazwa/adres URL" - wystarczy wpisać imię/nick w polu nazwa, a drugie pole zostawić nieuzupełnione. W tym przypadku jednak ktoś inny może też użyć Twej nazwy. Jeśli chcesz mieć wyłączność, potrzebne będzie konto Google.

   Usuń
 2. Z tego co się dowiedziałem na infolinii Getin Banku, to aby otrzymać bonusy w okresie 10-miesięcznym o których Pan pisze, należy podpisać lojalkę 2 lata. Jeśli wcześniej się zamknie konto, to proporcjonalnie od długości korzystania z konta należy zwrócić otrzymane pieniądze. Nie jest więc tak że od razu po 10 miesiącach można zamknąć konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto z kartą Tanie Zakupy jest dostępne w Getin Banku i Getin Online (to internetowy oddział Getinu). I w tym drugim nie ma klauzuli lojalnościowej :)

   Usuń
 3. Dobry wieczór
  Odnośnie Getin Banku- zachwala Pan ten bank i jego ofertę bardzo mocno i często. Na prawdę nie ma Pan z tym bankiem problemów ? Uczciwie wypłacają to co obiecują ? Nie pobierają nieuzasadnionych opłat ? Proszę o odpowiedź bo zasugerowałam się Pana opinią i założyłam u nich konto ale to co teraz czytam na forach np. OSZUKANI-FINANSE, MONEY, WYBORCZA.BIZ...wzbudza mój niepokój. Ludziom giną pieniądze, naliczane są dziwne opłaty, brak zwrotów za zakupy...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opinie zawsze bywają różne, a do Internetu zazwyczaj trafiają te negatywne. O Getinie wypowiadałem się też negatywnie np. w kitach 2014 roku.

   Jeśli chodzi o moneyback dla konta z kartą Tanie Zakupy, w moim przypadku zawsze naliczany jest regularnie na 10. dzień miesiąca. Raz jedynie zdarzył się 11. Raz też pobrano mi opłatę 9,99 zł za prowadzenie konta (w pierwszym miesiącu, gdy jeszcze nie otrzymałem karty) i po wiadomości wysłanej w bankowości internetowej, w ciągu 3 dni opłata została zwrócona. No i jeszcze historia sprzed paru lat, gdy po odnowieniu jedna z lokat nie była widoczna w bankowości internetowej - opisywałem to tutaj. Finalnie skończyło się to dla mnie nawet korzystnie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...