Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: ING Bank Śląski: 100 zł za otwarcie Konta z Lwem

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.08.2015

ING Bank Śląski: 100 zł za otwarcie Konta z Lwem

Powraca promocja, w której ING Bank Śląski premiuje za otwarcie konta.

Zyskać można premię w kwocie 100 zł. Aby spełnić wymogi promocji, uprawniające do uzyskania nagrody, a z drugiej strony uniknąć opłat za kartę, trzeba zastosować odpowiednią strategię. O tym oczywiście poniżej.

>>Ta promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualniejsze  propozycje ING Bank Śląski<<

Aby skorzystać z promocji i otrzymać premię należy:
 • najpóźniej do 30.09.2015 r. zawrzeć umowę o konto, dostęp do systemu bankowości internetowej (ten punkt nie dotyczy klientów banku, którzy już takowy dostęp posiadają) oraz o dowolną kartę debetową do rachunku 
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych
 • do 31.01.2016 r. wykonać transakcje (które w w/w terminie powinny też być rozliczone) na łączną sumę min. 1 000 zł 
 • na dzień 26.02.2016 r., czyli w terminie wypłaty premii, nadal posiadać konto i kartę
Zgodnie z regulaminem, w akcji promocyjnej udział mogą wziąć osoby, które:
"od dnia 01 stycznia 2014 r. do dnia 2 sierpnia 2015 r. nie były posiadaczami ani współposiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim"
Zgodnie z zapisami regulaminu, premia zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Konto Direct z kartą - prześwietlenie oferty


Konto z Lwem Direct bezwarunkowo prowadzone jest za 0 zł, więc bank nie wymaga regularnych wpływów. Karta płatnicza do konta może kosztować Cię 7 zł miesięcznie, ale opłaty tej unikniesz, jeśli wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł w okresie rozliczeniowym, który w ING Banku Śląski obowiązuje od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego. Nieco łatwiej będę miały osoby w wieku 18-26 lat, bo do 28.09.2015 r. wymóg zwalniający z opłaty za kartę to suma płatności na min. 200 zł.

Otwierając konto on-line, możesz skorzystać z dwóch opcji zawarcia umowy: za pośrednictwem kuriera lub poprzez przelew autoryzujący wykonany z Twego konta w innym banku. Wybierając drugą opcję, pamiętaj, by dane które wpiszesz we wniosku o konto ING Banku Śląskiego, idealnie zgadzały się z tymi, które pojawią się wraz z przelewem (chodzi tu o imię, nazwisko oraz dane adresowe - jeśli mieszkasz np. na ul. Gen. Kutrzeby to zwróć uwagę, jak to jest zapisane w Twoim obecnym banku, bo kombinacji może być sporo: ul. Kutrzeby, ul. T. Kutrzeby, ul. Tadeusza Kutrzeby, nie mówiąc już o dopisanym stopniu wojskowym). Uważaj na to, ponieważ przy nieprawidłowościach, wniosek zostanie odrzucony. I nie pomoże tu wizyta w oddziale banku, bo do promocji mogą przystąpić jedynie osoby, które konto założą przez Internet.

Jak do premii dojść najprościej i najtaniej? 


Realizację wymogu wydania 1 000 zł dobrze rozłożyć w czasie na kilka miesięcy. Dzięki temu i spełnisz wymogi promocji, i uzyskasz zwolnienie z opłaty za kartę. W kolejnych okresach rozliczeniowych warto więc wydawać po nieco ponad 300 zł. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Jeśli konto założysz teraz, pierwszym okresem rozliczeniowym, w którym będzie trzeba wykonać płatności kartą na sumę min. 300 zł będzie pierwszy pełny okres rozliczeniowy, czyli 29.08.-28.09. Później będzie trzeba taki wymóg spełnić w okresach: 29.09.-28.10., 29.10.-28.11., 29.11.-28.12 (po tym okresie spełnisz już wymóg wydania w sumie min. 1 000 zł), 29.12.-28.01. oraz 29.01.-28.02. (tu 26.02. nastąpi wypłata premii).

Do promocji można przystąpić do końca sierpnia, więc jeśli otwarcie konta chcesz odłożyć w czasie ("przeskakując" tym samym jeden z okresów rozliczeniowych), zapisz się na newsletter. Dzięki temu pod koniec sierpnia dostaniesz przypomnienie o "ostatnim dzwonku" by złapać szansę na premię.

A jeśli w czasie chcesz odłożyć założenie konta w ING Banku Śląskim, teraz skorzystaj z innej promocji z premią 100 zł za otwarcie konta. W programie "Mam Inteligo", by zarobić, wystarczy wydać mniej, bo 210 zł.

Skorzystaj z promocji, złóż wniosek o konto

27 komentarzy:

 1. Czyli de facto trzeba wydać 1800 zł by zyskać 100 zł i jednocześnie nic nie zapłacić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można tak, ale można też konto założyć później. Wówczas wystarczy wydać 1500. A jak zawnioskujesz np. 31.08., a konto otworzysz dopiero 29.09. to wtedy ubędzie Ci jeszcze jeden okres rozliczeniowy :) Ale to już taka gra na krawędzi ;)

   Usuń
  2. Można wydawać te 300 zł miesięcznie ponad osiągnięty już wymóg promocji, tj. 1000 zł, ale jeśli ktoś ma np. kartę BPH ze zwrotem 3% to lepiej 300 zł wydawać z BPH: zwrotu będzie 9 zł, a opłata z ING to 7, więc zawsze to +2 zł ;)

   Usuń
 2. A ja mam kilka pytań:
  1) jest lojalka?
  2) jeśli nie ma, to czy np. jeśli 27.02 złożę wypowiedzenie to jeszcze w ciągu kolejnego okresu rozliczeniowego będzie trzeba wydać 300 zł??
  3) jak można zamknąć konto w ING?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) nie ma
   2) nie, bo kartę zlikwidujesz w starym okresie rozliczeniowym (29.01.-28.02.)
   3) najlepiej w oddziale: http://bankobranie.blogspot.com/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń
  2. Konto bez karty możesz zamknąć nawet później, bo samo nic nie kosztuje. W oddziale zamykają je od ręki, bez okresu wypowiedzenia.

   Usuń
  3. @Anonimowy 5 sierpnia 2015 12:06
   ad. 3) najlepiej i w najbardziej ludzki sposób w oddziale; możliwe jest też wysłanie listu, ale wtedy ING wymaga potwierdzenia wzoru podpisu przez notariusza!

   Usuń
 3. Bardzo fajna promocja. Mam konto w BPH ze zwrotem 3%, więc za wydanie 300 zł otrzymuję 9 zł, także w ING nie będę wykonywał 300 zł miesięcznie kartą tylko będę płacił 7 zł miesięcznie (+2 zł do przodu). Później wykonam tylko płatność kartą ING na 1000 zł (comiesięczne rachunki w aplikacji Sprytny Bill + jedzenie) i wpada 100 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym że karta którą dostaniesz z Banku Śląskiego to będzie Visa, więc przy płatności z aplikacji Sprytny Bill policzona zostanie prowizja 2,3% wartości transakcji.

   Usuń
 4. A gdyby tak nie brać karty od razu tylko w styczniu 2016r. i wykonać płatność 1 000 zł do 29-01-2016r. wówczas nie trzeba będzie płacić za kartę przez te wcześniejsze miesiące....mam rację ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł dobry, gdyby nie regulamin. Umowę o konto z bankowością internetową i kartą należy zawrzeć do 30.09.; a dalej jest zapis, że na dzień wypłaty musi być aktywne konto i karta otwarte przy przystąpieniu do promocji.

   Usuń
 5. Za 100 zł tyle wygibasów co najmniej przez pół roku? Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie zmusza. Ale 10- czy nawet 8-procentowy zwrot nie jest zły. Ba, jest całkiem spoko

   Usuń
  2. "Tyle wygibasów" w ING to nic nowego. Zasady takie są co edycja.

   Usuń
 6. Dobre rady z tym założeniem konta później by przeciągnąć na kolejny okres rozliczenia. Zmniejsza się wydatki kartą i wyjdzie całkiem niezły moneyback.

  OdpowiedzUsuń
 7. O jednej rzeczy w przypadku tego konta chyba nigdy nie było napisane. Logując się na stronie jest ikonka bankujesz-zyskujesz. Co miesiąc przez wydanie tych 300zł do konta dopisywane jest 60 punktów (wiadomo im więcej się wyda tym więcej punktów), które można wymieniać na nagrody (z dopłatą - nigdy nie wiem czy to korzystne czy nie), ale też na kupony rabatowe i tak np po 2 miesiącach można odebrać kupon na 20% w sklepie gryfnie.com, niby nic a jednak

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdzie można znaleźć definicję płatności kartą w tej promocji, czy mogą to być płatności na allegro /.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczą się wszystkie transakcje oprócz tych które są wykluczone wg regulaminu:
   4. Z Promocji wyłączone są następujące transakcje:
   a. Wypłata gotówki z bankomatu;
   b. Anulowane w częściowej lub pełnej kwocie lub wycofane w związku ze zwrotem
   produktu lub rezygnacją z usługi.

   Usuń
 9. Czy mogę skorzystać z promocji mają tylko konto oszczędnościowe bez osobistego? Wyczytałam, że tak. Proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo zgodnie z regulaminem "Uczestnikami Promocji mogą być osoby fizyczne (...) które spełnią łącznie poniższe warunki:
   1.1. od dnia 01 stycznia 2014 r. do dnia 2 sierpnia 2015 r. nie były posiadaczami ani współposiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim (...)"
   Posiadający konto oszczędnościowe nie są wykluczeni z promocji.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Też mam tylko konto oszczędnościowe. Dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi, że mogę. Jeśli masz już dostęp online to tam, jeśli nie masz to wniosek złożysz z linku wyżej

   Usuń
  3. no i przy założeniu konta przez obecnych klientów w bankowości internetowej trzeba też pamiętać o wypełnieniu formularza rejestracyjnego

   Usuń
 10. Jest premia. Czyli wystarczy teraz zastrzec kartę, żeby konto było darmowe? I przy okazji przejść się do oddziału zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Premia już jest na koncie - można zamnknąć kartę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię gdy można przez bankowość internetową. Co niezwłocznie po premii zrobiłem.

   Usuń
 12. Dla zainteresowanych dodam, że konto w oddziałach ING można zamknąć od razu, bez okresu wypowiedzenia!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...