Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zarabianie na bankach - moje podsumowanie lipca 2015 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

30.08.2015

Zarabianie na bankach - moje podsumowanie lipca 2015 roku

No i zleciał kolejny miesiąc. Więc czas na raport z mego bankobrania.

Wakacje i... mniejsze wydatki. Przynajmniej u mnie. A do tego wygasająca część promocji dla kart w moim portfelu. To sprawiło, że zyski z zarabiania na bankach za poprzedni miesiąc były mniej okazałe, niż we wcześniejszym podsumowaniu.

No ale zeszłomiesięczny bilans, który przyniósł wynik prawie 700 zł trudno powtórzyć. Aktualne zyski, choć niższe to cieszą jak zawsze, bo są to zyski "w zasadzie za zero roboty", jak to niedawno na Twitterze skomentował jeden z Czytelników bloga.

W tym miesiącu żegnam się ze zwrotami od Getin Banku. Zgodnie z zasadami konta z kartą Tanie Zakupy, zwroty wypłacane w roku kalendarzowym mogą wynieść maksymalnie 300 zł i w sytuacji, gdy moneybacki zbierałem już od ubiegłego roku, teraz róg obfitości się wyczerpał. Bank na każdym z trzech posiadanych przez nas kont (założonych w czasach, gdy istniała możliwość otwarcia konta tego samego typu w Getin Online, jak i w Open Online przez jedną osobę) wypłacił "końcówki" z przysługujących pul zwrotów. Wyszło nieco ponad 60 zł. Boleję, bo konta oddające 10% wydatków w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach benzynowych przyniosły mi olbrzymie kwoty premii, ale cóż... trzeba się z tym pogodzić - pomyślałem. Złożyłem wypowiedzenie umów i... po tygodniu odebrałem telefon. Konsultantka banku skontaktowała się celem potwierdzenia dyspozycji, ale i przekonania do pozostania klientem. Nie mogłem oprzeć się jej argumentom, gdy powiedziała, że... mogę zyskiwać dalej. Zaproponowała konwersję konta (ale tylko tego założonego za pośrednictwem Open Online) na konto Getin Up prowadzone już w "stacjonarnym" Getin Banku. Za spełnienie warunków pakietu korzyści "Mój bank" (czyli wydanie kartą min. 300 zł i zapewnienie zewnętrznego wpływu na min. 1000 zł) mam otrzymać premię 50 zł. Co prawda jednorazową, ale dobre i to ;) Sprawdź konto Getin Banku z 10-procentowym zwrotem (na obecnych zasadach).

Większość wydatków, które opłacałem kartami z banków grupy Leszka Czarneckiego, teraz - przynajmniej przez trzy miesiące - będę opłacać kartami dwóch kont otwartych w niedawnej promocji Eurobanku, dostępnej na Grouponie. Za wydanie 400 zł miesięcznie jedną kartą, bank wypłaci premię 50 zł. A jeśli zakupy będę robił w wybranych miejscach (kina, restauracje, sklepy sportowe) wówczas dostanę też 5-procentowy moneyback. Jeśli Tobie takie konto się podoba... z jego zakładaniem wstrzymaj się ;) Niebawem będzie można założyć konto w Eurobanku z całkiem sporą premią w programie poleceń. Szczegóły oczywiście pojawią się na blogu.

Wraz z wygaszeniem getinowych zwrotów, wzrastać będzie znaczenie w mym portfelu kart do rachunku "Lubię to! Konto" w Banku BPH. Konta założone w promocji "Pieniądze Cię lubią!" oddają 3% wydatków w dowolnym miejscu. 

Za lipiec wpłynęła również ostatnia premia od BZ WBK z promocji "Zewsząd dostępne 150 zł". Ale nadal czekam za kartą prepaid doładowaną kwotą 100 zł, gdyż rachunek otwarty został w kumulacji promocji. Bank niestety zwleka z wysyłką (choć owszem, zgodnie z regulaminem ma czas do końca sierpnia), ale to dość typowe dla promocji BZ WBK, że na bonusy trzeba czekać do ostatniej chwili. W tym miesiącu BZ WBK mimo wszystko przyniósł mi wyjątkowo dużo zysków. Bank zaprosił mnie bowiem do udziału w promocji "Dziękuję, że masz Kartę kredytową BZWBK", w której codziennie nalicza mi premię 1 zł za co najmniej jedną transakcję kartą, którą wykonam. Za lipiec udało mi się zdobyć całą pulę: wpłynęło 31 zł. W związku z tym, że posiadana przeze mnie karta kredytowa to karta 1|2|3, otrzymuję też moneyback - jest on jednak dość symboliczny, więc i transakcje, które co dzień wykonywałem były dość symboliczne ;) W 31 transakcjach wydałem łącznie ok. 50 zł.

Na początku lipca wykorzystałem też trzy rabaty, które Visa rozdawała przy okazji zakupów w sklepach Biedronka i na stacjach Orlen. Zainteresowały mnie jednak tylko rabaty na zakupy z Allegro, gdzie bonus wynosił 20 zł. Zaoszczędziłem więc 60 zł, choć - żeby być perfekcyjnie dokładnym - "na czysto" było ciut mniej. Przy jednym z zakupów, by dobić do wymaganego minimum wartości koszyka zakupów (100 zł), który umożliwiał wykorzystanie rabatu, musiałem dobrać drobne małowartościowe przedmioty na sumę 1,98 zł. Wydatek bezsensowny, ale dzięki niemu mogłem dostać bonifikatę 20 zł, więc jestem "do przodu" o 18,02 zł :) A łącznie z pozostałymi 58,02 zł.

Zestawienie lipcowych zysków z bankobrania zamyka Raiffeisen Polbank. Tym razem wypadający całkiem okazale, bo w tym miesiącu nie tylko z moneybackiem, ale też z podwyżką wynagrodzenia. Szkoda tylko, że sierpień jest ostatnim miesiącem za który można otrzymać premie. Bank postanowił wyłączyć program. Więc i ja niebawem wyłączam to konto ;)

Podsumowując, bankobranie za lipiec wyglądało następująco:

Gdzie i co?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Getin Online i Open Online: konto z kartą Tanie Zakupy
10% zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach benzynowych
600 zł – zakupy paliwa
600 zł – zakupy w sklepach spożywczych
20,00; 20,00 i 23,79 zł
Bank BPH: Lubię to! Konto
Konto otwarte w promocji „Pieniądze Cię lubią!” – 3% moneybacku za płatności kartą w dowolnym miejscu
794,92 zł – wydatki w sklepie odzieżowym, aptece, zakupy na Allegro
17,13 i 6,72 zł
BZ WBK
Konto 1|2|3 – do 3% zwrotu od faktur za media
Opłata faktury
0,41 zł
Karta 1|2|3 – do 3% moneybacku + promocja „Dziękuję, że masz kartę kredytową BZ WBK”
Ok. 50 zł – zakupy w sklepach spożywczych
0,48 zł i 31,00 zł
Konto Godne Polecenia – promocja „Zewsząd dostępne 150 zł” 
50 zł - doładowanie telefonu
50 zł
Raiffeisen Polbank
Moneyback 3% od płatności kartą w dowolnym miejscu oraz 3% podwyżki wynagrodzenia
Ok. 313 zł – bilety kolejowe, część wydatków spożywczych
9,57 zł i 40,00 zł
Blue Media
Robot finansowy bm.pl umożliwiający opłacanie rachunku ze zwrotem 5%
Opłata faktury
7,70 zł
Visa
Promocja „Płać kartą Visa na stacjach Orlen lub w sklepach Biedronka i wybieraj swoje powody do radości!”
Koszty pokrywające się z płatnościami kartą do konta w BPH
58,02 zł

A radujące oko i portfel wpływy z premii i moneybacków prezentują się tak:

Z premii i moneybacków za lipiec wpłynęło łącznie 284,82 zł. Uwzględniając koszty posiadanych kont i kart, odnotować muszę opłatę 3,99 zł za każdą kartę "Tanie Zakupy". Pozostałe nie generują dla mnie żadnych opłat, ani prowizji.

No i na koniec comiesięcznego raportu z zarabiania na bankach, tradycyjne odniesienie do zarabiania na odsetkach. Żeby na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych uzyskać tyle samo co z lipcowego bankobrania, przez całym miesiąc musiałbym mieć zdeponowane oszczędności równe kwocie 128 279,64 zł.

Chcesz również zarabiać na bankach? Przejrzyj aktywne promocje. A przede wszystkim zwróć uwagę na te, które niebawem dobiegają końca:


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

27 komentarzy:

 1. No BZWBK za dobrego świadectwa sobie nie wystawia tym ociąganiem się. Jutro mają ostatni dzień. Pewnie dopiero wyślą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bz wbk #SorryTakiMamyKlimat

   Usuń
  2. Że tak powiem, BZ WBK #SorryTakiMamyKlimat

   Usuń
  3. Kartę prepaid ja już mam :) Właśnie przywiózł ją kurier DHLu

   Usuń
  4. U mnie tak samo, wyrobili się jednak

   Usuń
 2. Z ciekawości - jaki jest wzór matematyczny, by obliczyć ile musiałbym mieć na lokacie, by uzyskać mój zysk z danego miesiąca? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 klasa szkoły podstawowej, równanie pierwszego stopnia. 284,82 / 0,03 * 12 - zakładając ze 3% oprocentowanie by miał. Jeśli chceć uwzględnić belkę to 284,82 / (0,03*0,8) * 12

   Usuń
  2. Przykładowo skoro X*3%/12 = 284,82 to wystarczy rozwiązać równanie :)

   Usuń
 3. Serdecznie gratuluję wyników :) Ja dopiero zaczynam, w lipcu załapałem się na bon z BOŚ na 600 zł a w sierpniu tylko 100: 50 z Getin (rzutem na taśmę załapałem się na Aktywną kartę, wyłącznie dzięki bankobraniu) i 50 z BPH. Wtopa: ING - okazało się, że mam konto direct od 2007 (o czym nie pamiętałem) i nici z promocji. Oczywiście natychmiast zamknąłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również przyłączam się do pogratulowania wyniku i chcę podziękować za ciągłe inspiracje i wskazówki. U mnie za lipiec wyszło ok. 200 zł. Sierpień będzie lepszy. Wszystko z bankobrania sobie odkładam i zobaczymy ile wyjdzie na koniec roku. Pozdrawiam

   Usuń
  2. @Anonimowy 31 sierpnia 2015 07:03 i @Anonimowy 31 sierpnia 2015 11:59, dzięki serdeczne za gratulacje! I również Wam życzę dalszego owocnego bankobrania!

   Usuń
 4. No proszę, właśnie zadzwonił kurier DHL, że ma dla mnie kopertę z BZWBK. Czyżby z dawna wyczekiwana karta pre-paid? Dowiem się za kilka godzin :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kurier dhl właśnie przywiózł mi kartę pre paid od BZ WBK

   Usuń
  2. Mogę i ja potwierdzić. Przed chwilą kurier dostarczył kartę.

   Usuń
  3. Z ciekawości zapytam - czy jak wykorzystamy te 100 PLN z karty, to można ją samodzielnie doładować i np. komuś sprezentować? Czy to raczej "jednorazówka"?

   Usuń
  4. karta prepaid daje możliwość doładowania, ale ma termin ważności. Moja do 12/15 tylko.

   Usuń
 5. Karta prepaid dotarła, więc jutra czas się przespacerować do oddziału BZ WBK i zobaczyć jak tam mają ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. W tym miesiącu dostałem 150 zł od BZ WBK i 50 zł od BPH czyli razem 200 zł, z lokaty dostanie jakieś 46 zł także na jaką imprezę w następnym miesiącu będzie w sam raz.
  Szkoda ze 2 promocje się skończyły od BZ WBK i teraz tylko BPH mi pozostaje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj i to na całkiem porządną imprezę wystarczy ;) A tak to niestety bywa, że coś się kończy a coś zaczyna ;) Część promocji kończy się dziś (mBank 300 zł, ING 100 zł, BZ WBK 20 euro, Citibank i gadżety Samsung); pewnie w ich miejsce pojawią się nowe, a i są fajne trwające promocje jak Inteligo i 100 zł czy Pocztowy też ze stówką.

   Usuń
  2. http://bankobranie.blogspot.com/2015/08/opaca-sie-opacac-bank-pocztowy-daje-10.html

   Usuń
 7. Drodzy Bankobiorcy i Panie Złotówa,
  zauważyłem, że na moim koncie w Getinie mam -3,99 na kartę z początku sierpnia, a pod koniec +3,99 jako zwrot. Czyżby Getin zrezygnował z pobierania opłaty za kartę? Może ktoś potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co zrobi Getin nigdy nie wiadomo. Ale lepiej niż w te stronę, niż drugą. Chyba faktycznie zwracają opłaty za kartę

   Usuń
  2. Przy Koncie Perfekcyjnym otwartym w Getin Online w promocji "Tanie Zakupy" zapis o opłacie 3,99 zł jest w regulaminie promocji. Nie zauważyłem by bank miał zmienić regulamin. Więc jak pisze @Anonimowy 1 września 2015 17:16, lepiej gdy coś "w te stronę, niż drugą" ;) U mnie opłaty za kartę ostatecznie w ogólnie nie pobrano, ale już teraz konto mam w okresie wypowiedzenia.

   Usuń
  3. U mnie pobrali opłatę, lecz później również została zwrócona. Coś mi się kojarzy, że od lipca miało nie być opłaty.

   Usuń
 8. ile obecnie kosztuje znaczek na list bo chce zamknąć pare kont

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykły list 1,75 zł; polecony ekonomiczny 4,20 zł.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...