Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Premiowanie przez bankowanie" - Idea Bank płaci nawet 900 zł za konto firmowe

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

25.08.2015

"Premiowanie przez bankowanie" - Idea Bank płaci nawet 900 zł za konto firmowe

Masz firmę? Masz szansę na zdobycie aż 900 zł. Idea Bank zaoferował nową promocję.

Przedsiębiorcy są hołubieni przez bankowców. Dowodził tego już mBank, który za otwarcie konta firmowego płacił niedawno 600 zł. Teraz promocję przebił Idea Bank i daje jeszcze więcej.

Promocja wystartowała kilka dni temu i obowiązuje do odwołania. Uczestnikiem może stać się osoba fizyczna, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą. Aby wziąć udział w akcji należy złożyć wniosek oraz zawrzeć umowę o rachunek oraz bankowość elektroniczną. 

Aczkolwiek z promocji mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, gdyż w regulaminie mamy też zapis:
"Do Promocji może również przystąpić w Okresie Promocji osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą i która na dzień przystąpienia jest stroną zawartej z Bankiem Umowy o Rachunek i Umowy o Bankowość Elektroniczną, pod warunkiem że w momencie przystąpienia do Promocji wiąże ją Regulamin prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank SA dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wprowadzony dnia 16 czerwca 2015 r."
Jak to bywa w promocjach, w których premie są tak wysokie jak tutaj, wypłata gratyfikacji odbywa się w transzach. W promocji "Premiowanie przez bankowanie" trwa to przez rok. Miesięcznie można uzyskać maksymalnie do 75 zł, a można je "uzbierać" dzięki wykonaniu wybranych czynności lub zrealizowanie transakcji zgodnie z poniższą tabelą:

Czynność lub transakcja
Szczegółowe warunki
Wysokość premii
Utrzymanie średniego miesięcznego salda* na rachunku uczestnika w kwocie:
Od 5 000,01 do 10 0000,00 zł
15 zł netto 
(19,00 zł brutto)
Od 10 000,01 do 15 000,00 zł
25 zł netto 
(31,00 zł brutto)
Od 15 000,01 do 20 000,00 zł
30 zł netto 
(37,00 zł brutto)
Powyżej 20 000,01 zł
40 zł netto 
(49,00 zł brutto)
wpłata gotówki we wpłatomacie na Rachunek Uczestnika
od każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 500 zł
10,00 zł netto 
(12,00 zł brutto)
przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego z Rachunku Uczestnika
od pierwszego przelewu w miesiącu na kwotę minimum 250 zł
50,00 zł netto 
(62,00 zł brutto)
wystawienie i opłacenie faktury na Rachunek Uczestnika poprzez Bankowość Elektroniczną
za każdą wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł
10,00 zł netto 
(12,00 zł brutto)
*Średnie miesięczne saldo na Rachunku stanowi iloraz sumy sald na Rachunku Uczestnika na koniec każdego dnia w danym miesiącu kalendarzowym i liczby dni w tym miesiącu kalendarzowym.

Trzeba przyznać, że wymóg utrzymywania najwyższego z sald na koncie jest dość wyśrubowany, ale z drugiej strony premia 40 zł netto (49 zł brutto) od kwoty nieco ponad 20 000 zł to odpowiednik lokaty na poziomie 2,96% w skali roku. Mając takie oszczędności warto je jednak ulokować na standardowej lokacie, a premię zdobywać poprzez spełnianie innych warunków promocji.

Premie mają być wypłacane do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji. Analiza czynności lub transakcji wymaganych w promocji zaczyna się już od miesiąca, w którym uczestnik przystąpi do akcji.

Podanie kwot premii netto i brutto jest sugestią, co i potwierdza treść regulaminu, że to bank oblicza i pobiera zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 19%.

Na koniec oczywiście kilka zdań o koncie zakładanym w promocji. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezwarunkowo darmowo. Darmowe są również przelewy złotówkowe (w tym do ZUS i US) zlecane w bankowości internetowej. Jeśli zdecydujesz się na kartę płatniczą otrzymasz ją również za 0 zł, ale miesięcznie przyjdzie za nią płacić 4,99 zł. Jest opcja zwolnienia z tejże opłaty, ale należy wówczas spełnić określone warunki - dla kart wydanych do konta prowadzonego na podstawie umowy zawartej od 5.01.2013 r. jest to wykonanie płatności kartą na sumę co najmniej 400 zł miesięcznie. Warto jednak zauważyć, że regulamin promocji nie wymaga wyrabiania karty płatniczej do konta, choć wydaje się ona być niezbędną jeśli premię chcesz gromadzić np. poprzez wpłaty gotówki we wpłatomacie.

Złóż wniosek o konto w promocji

Za podrzucenie newsa o promocji, dziękuję Czytelniczce Oldze!

Bądź na bieżąco:

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

94 komentarze:

 1. Warto dodać, że dla nowych klientów Idea Bank ma odpowiednik Lokaty Happy (powitalnej dla klientów indywidualnych) - do 20 tys. można dostać 4% na 1 m. Ale też tylko dla nowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to Lokata Przedsiębiorcza. Plus to kwota do 20 tys. zł (przy Happy dla klientów indywidualnych jest 10 tys.). Minus: okres 1 mies. (Happy jest na 3 mies.)

   Usuń
  2. Jak czytam opinie na temat jakości usług Idea banku to włos się na głowie jeży... faktycznie jest z tym aż tak źle...??? Jakie macie osobiste doświadczenia w relacji z tym bankiem?

   Usuń
  3. Będzie jakoś, że mam u nich konto ze 3 lata. Miałem tylko raz problem z lokatą dzienną. Mimo dyspozycji jej nie założyli. ale następnego dnia gdy wysłałem reklamację w systemie. Zadzwonili do mnie tegeo samego dnia z przeprosinami i odsetki były następnego dnia. Reszta bezproblemowa. Kto daje negatywne komentarze? Ci co brali kredyty albo kupowali polisolokaty a nie czytali umów. Teraz robią najwięcej rabanu. No ale to znajdziesz w przypadku każdego banku

   Usuń
  4. a podpowie ktos jak wlaczyc tą promocje bo nigdzie nie moge znaleźć zakładki "promocje".
   Poniżej cytat ze strony Idea Banku:
   Aby otrzymać premię, załóż konto firmowe i zaloguj się do serwisu transakcyjnego Idea Cloud. Wystarczy aktywować Promocję "Premiowanie za bankowanie" dostępną w szczegółach konta w sekcji Promocje -> Zobacz -> Aktywuj

   Usuń
 2. Tak jak już ktoś wczoraj zauważył tak i dzisiaj napiszę ja. Bankobranie znów informuje jako pierwsze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za takie spostrzeżenie! Taki fakt sprawia sporą satysfakcję :)

   Usuń
  2. przeciez pierwszy poinformowal prnews

   Usuń
  3. Tam to akurat robią przedruki informacji prasowych, więc w tekście jest tylko marketingowa papka i wypowiedzi przedstawicieli banku.

   Usuń
 3. Potwierdzam, że bankobranie informuje jako pierwsze z serwisów o okazjach bankowych. Jednak o tej promocji można było dowiedzieć się wcześniej z serwisu mamokazje.pl, ale oczywiście tam nie było tak ładnego opisu jak na bankobraniu:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy dobrze rozumiem, że wystarczy założyć rachunek firmowy i:
  - cały czas trzymać na nim 5000,01 zł
  - wpłacić 6x 500zł we wpłatomacie

  aby dostać premię 75zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wychodzi, bo 10 zł jest "od każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 500 zł"

   Usuń
  2. Możesz nawet nie utrzymywać na koncie ani grosza, a zrobisz 8 wpłat i załatwione :) 75 zł co miesiąc.

   Usuń
  3. dokładnie tak, 8 wpłat po 500 zł można dokonać jednego dnia, a następnie środki wypłacić... z tym, że nie każdy ma blisko siebie wpłatomaty Idea Banku, jeśli mieszka w mniejszej miejscowości :-(

   Usuń
  4. @resu to fakt, ale trzeba przyznać, że fajnie to skonstruowali. Ktoś nie ma tyle oszczędności, może zdobywać premie inaczej, ktoś nie ma wpłatomatów u siebie to też może zarabiać na inne sposoby. Więc całkiem spoko.

   Usuń
  5. wpłata we wpłatomacie jest płatna o ile nie wykupimy sobie abonamentu (chyba - 9,99)

   Usuń
  6. Wpłata we wpłatomacie według tabeli opłat wynosi 0,00 zł. Nie ma nic napisane o abonamencie.

   https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/TOiP_FTJ_29012015.pdf

   Usuń
  7. Może przy jakimś innym koncie, bo w TOiP jest pozycja: "Wpłata gotówkowa dokonana w wyznaczonych wpłatomatach lub bankomatach posiadających funkcję wpłat 0,00 PLN od każdej wpłaty" A tych Euronetu jest dużo: https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Lista_wplatomatow_1696.pdf

   Usuń
  8. No tak, tylko żeby móc zrobić wpłatę, to trzeba mieć kartę za 4,99zł. Czyli na czysto można zarobić miesięcznie 70zł, chyba, że się wyda 400zł tą kartą. Opłaca się trzymać 5000,1zł na koncie za 15zł, bo to jak lokata na prawie 4%.

   Usuń
 5. jestem obecnie klientem ideabanku, Gdzie to jest w panelu? nie mogę znaleźć nigdzie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.ideabank.pl/premiowanie-za-bankowanie

   Usuń
  2. @Anonimowy 25 sierpnia 2015 12:23 Jak już jesteś klientem to chyba tylko przy zalogowaniu do Idea Cloud

   Usuń
  3. Jeśli już masz to po następującej ścieżce:
   Konta, konta firmowe > Szczegóły konta > Promocje > Zobacz > Aktywuj

   Usuń
 6. "Miesięcznie można uzyskać maksymalnie do 75 zł" -
  czyli jak saldo > K 20 i wykonana opłata do ZUS = 40 zl + 50 zl= 90 zl jest ścięta do PLN 75?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ścięta. Więc wtedy wystarczy przelew do US/ZUS i saldo od 10 000,01 zł - będzie 50 + 25 zł = 75 zł (miesięczny maks)

   Usuń
 7. Jak czegoś nie ma w afiliacji, a więc blogerzy nie mają reflinków to nie opisują. Ale jak jest jakaś Comperia Bonus lub inna akcja to wtedy piszą namiętnie. Ot, takie "uczciwe" podejście do czytelników. Ja już jakiś czas temu przestawiłem się na bankobranie bo tu są wszystkie promocje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że to zauważasz i doceniasz! Niezmiennie opisuję wszystkie promocje bez względu na to czy ich przedstawienie daje potencjał zarobku (tzn. są dostępne reflinki) czy też nie. I tak pozostanie :)

   Usuń
  2. A jak są reflinki to opisują nawet największe bzdety i przedstawiają jako Bóg-wie-co :P

   Usuń
  3. no ale artykuł się opóźnił się przez to o ponad tydzień. Znając promocje "pojawiam się i znikam" idea bank to może być 90% czasu promocji :)

   Usuń
 8. "premia 40 zł netto (49 zł brutto) od kwoty nieco ponad 20 000 zł to odpowiednik lokaty na poziomie 2,96% w skali roku" - najlepiej jest utrzymywać saldo w wysokości minimalnej, czyli tylko 5000 zł, bo wtedy premia odpowiada lokacie na poziomie aż 4,5%!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawia mnie czy jeśli np mam 6k i cały miesiąc je trzymam ale codziennie wieczorem uruchamiam lokatę ping pong ? Na liczy mi się te 15 pln?

   Usuń
  2. Raczej nie, bo saldo liczone jest z kwot na koniec każdego dnia roboczego (w tabelce na dole masz wyjaśnienie), a jak będziesz miał lokatę pingpong to saldo na koncie na koniec dnia wyniesie 0.

   Usuń
 9. Chciałbym zauważyć, że nie opłaca się za bardzo tego konta otwierać w sierpniu, bo z regulaminu wynika, że bank będzie analizować w następnym miesiącu wykonanie określonych czynności bankowych począwszy od miesiąca przystąpienia do promocji (zawierając umowę automatycznie przystępujemy do promocji), a więc już sierpień będzie analizowany. Poza wpłatomatami bardzo trudno byłoby spełnić pozostałe warunki jeszcze w sierpniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak karty nie wydają od razu (tego nie wiem) to z wpłatomatów też nici

   Usuń
  2. słuszna uwaga, czyli sierpień praktycznie odpada...

   Usuń
 10. wydaje mi się że tą promocję można wykorzystywać z każdym kontem firmowym idea bank, a mają kilka typów takich kont m.in. konto które premiuje 10% za transakcje kartą w wybranej branży sklepów (ale to konto nie jest już za 0zł). Warto by było opisać jednak tą możliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi Ci zapewne o Konto Branżowe ze zwrotem 10% zakupów. W regulaminie tamtej promocji niestety znajduje się następujący zapis: "Niniejsza Promocja nie łączy się z  innymi akcjami promocyjnymi organizowanymi przez Bank".
   Z samym Kontem Branżowym można zyskiwać do 40 zł/mies., więc w rok wyjdzie zdecydowanie mniej niż w powyższej promocji "Premiowanie przez bankowanie".

   Usuń
 11. Jeżeli mam już u nich konto firmowe to muszę gdzieś zgłosić chęć uczestnictwa czy dzieje się to automatycznie? I drugie pytanie, czy można to połączyć ze zwrotem 10% za zakupy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie promocji Konta Branżowego (tego ze zwrotem 10%) jest zapis o niełączeniu z innymi promocjami :(

   Usuń
 12. Czy to musi być wpłatomat Idea, czy może być Euronet? Bo w tym drugim też można bezprowizyjnie wpłacać pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłatomaty Idea Banku to z tego co kojarzę to są de facto wpłatomaty Euronetu. A w regulaminie nie ma zapisu, że muszą to być takie a nie inne więc można we wszystkich.

   Usuń
 13. Rozumiem że dzięki temu że do zus idą 3 przelewy miesięcznie to można je rozłożyć między bankami i skorzystać z nawet 3 promocji tego typu w różnych bankach (np. równolegle z ostatnią promocją mbank)...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jeśli poszczególne części będą minimami wymaganymi w danej promo... ale na razie oprócz tej i mBanku nie ma "tej trzeciej"

   Usuń
 14. Moment przystąpienia do promocji jest problematyczny. Regulamin sugeruje, że wystarczy złożyć wniosek i zawrzeć umowę, aby przystąpić do promocji, a na stronie Idea Banku dotyczącej tej promocji jest napisane, że po założeniu konta należy zalogować się do serwisu transakcyjnego Idea Cloud i aktywować promocję w sekcji Promocje - Zobacz - Aktywuj. Można by teraz założyć konto, a aktywować promocję we wrześniu, ale bezpieczniej poczekać do września z założeniem konta, żeby mieć pewność, że dopiero wrzesień będzie pierwszym miesiącem zaliczanym do promocji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam,

  Co oznacza ten zapis?

  "Podanie kwot premii netto i brutto jest sugestią, co i potwierdza treść regulaminu, że to bank oblicza i pobiera zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 19%."

  Tzn, że bank będzie mi oddawał kwotę netto i wtedy nie muszę się rozliczać w KPiR? Czy dostanę kwotę brutto i będę musiał ją księgować jako przychód firmy? Czy może zaś będę musiał rozliczać premie w PICIE?

  Dzięki za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wypłacą po prostu netto, nie będzie zachodu z samodzielnym rozliczaniem tego.

   Usuń
  2. Ale te premię netto i tak muszę wpisać jako przychód w książce przychodów i rozchodów?

   Usuń
  3. teoretycznie - wg. banku nie. Jednak moim zdaniem interpretacja przepisów przez bank jest błędna i urząd skarbowy i tak będzie oczekiwał odprowadzenia podatku od twojej firmy - a ty nie będziesz mial żadnego potwierdzenai że bank juz to zrobił jakoby za ciebie. Polska, każdy ma swoją interpretację przepisów (w tym każdy urząd i urzędnik), a przepisy zmieniają się kilka razy w tygodniu.

   Usuń
  4. Pewnie masz rację. Korzystam również z promocji mBanku (50 zł za przelewy do ZUS) i z tej premii muszę się rozliczać jako przychód. Tu pewnie jest podobnie. Ale i tak promocja fajna nawet odliczając 4,99 za kartę, którą można wpłacać. Wychodzimy wtedy 70 zł na plusie :)

   Usuń
  5. "...z tej premii muszę się rozliczać jako przychód" A dostałeś PIT od banku za ubiegły rok? Bo jak nie, to nie trzeba się rozliczać.

   Usuń
  6. Do premii mBanku przystąpiłem od kwietnia tego roku. Na stronie bankobrania, który ową premię opisywał, było napisane, że "Otrzymane premie będą stanowić przychód i bank zastrzega, że to na kliencie spoczywa obowiązek z rozliczenia podatku.". Tutaj po wczytaniu się w regulamin wydaje mi się, że takiego obowiązku nie ma, gdyż "Od kwoty wypłaconej Premii Bank obliczy i pobierze 19% zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodu Uczestnika z tytułu otrzymania Premii, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4b Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku
   dochodowym od osób fizycznych, i odprowadzi go do urzędu skarbowego właściwego według siedziby Banku. Bank obciąży Rachunek Uczestnika kwotą podatku w dniu wypłaty Premii."

   Usuń
  7. idea bank przymusowo zakłada konto osobiste do konta firmowego więc może tam będą wypłacali kwotę brutto i od razu zabierali z niej podatek (tak jak robione jest przy lokatach). Tak czy inaczej bank błędnie próbuje w ten sposób obejść przepisy w jakimś celu bo jeśli przychód powstaje na skutek działania na koncie firmowym - na skutek działania firmy - nie ma znaczenia na jakie konto zostanie przelany. Stanowi dochód firmy, a bank niesłusznie pobiera od niego zryczałtowany podatek.

   Usuń
 16. * Średnie miesięczne saldo na Rachunku stanowi iloraz sumy sald na Rachunku Uczestnika na koniec każdego dnia w danym miesiącu kalendarzowym i liczby dni w tym miesiącu kalendarzowym.

  z tego wynik że depozyt nie musi leżeć cały miesiąc......można wpłacić na 1 dzień ok 620k zł i średniomiesięczne saldo wyniesie 20k :D

  ale to raczej w kategorii ciekawostki :D

  OdpowiedzUsuń
 17. przecież regulamin jest dostępny, bank płaci 19% ryczałtu od max 75zł kwoty netto

  OdpowiedzUsuń
 18. Aby załapać się na promocję, trzeba logować się przez Idea Cloud. Nie wszyscy klienci zostali przeniesieni i kazali czekać cierpliwie. Pani z banku powiedziała mi, że można łączyć promocje. W tej chwili mam 10 % za zakupy kartą 400 zł. Na konto wpływa 44 zł. zabierają podatek 4 zł. Wcześniej przesyłali 40 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie sukcesywnie będą przenosili, jak wszędzie wymaga to czasu. Sama promocja jest naprawdę świetna i aż żal byłoby nie skorzystać.

   Usuń
 19. Fajna promocja, spora kasa jest za przelew do zus/us, do tego kilka wpłat we wpłatomacie i premia gotowa, 900 zł rocznie, faktycznie tego jeszcze nie było. Dzięki za info.

  OdpowiedzUsuń
 20. Które zgody trzeba zaznaczyć, żeby skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie nie ma nic na temat zgód, więc nigdzie nie trzeba wyrażać. No chyba, że przy którejś system by nie przepuścił, ale ja daję "tak" gdzie się da.

   Usuń
 21. Myślę, że ten produkt jest ciekawy sam w sobie, nawet bez tej premii. Ale - jak by nie patrzeć - możliwość jej otrzymania mocno zwiększa atrakcyjność konta. Pytanie - czy ktoś jest w stanie utrzymać na koncie wymagany poziom salda, co jest premiowane najwyżej... A tak z innej bajki, ktoś wie czy z jakimiś innymi promocjami można połączyć tę promocję? Z jakimi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie można by połączyć, bo w regulaminie powyższej promocji nie ma wykluczenia łączenia promocji. Ale w innej promocji Idea Banku (z 10-proc. moneybackiem takie ograniczenie już jest. Więc wychodzi, że albo to albo to.

   Usuń
  2. Nie da się mieć wszystkiego, wiadomo. Ale w mojej ocenie "Premiowanie przez bankowanie" ma jednak lepszy pakiet korzyści, jeśli tylko zechcieć wyciągnąć z tej promocji wszystko, co jest do wyciągnięcia. Bardzo mocno rozważam, szczerze powiedziawszy.

   Usuń
 22. Niech Ci z doświadczeniem pomogą. Jeżeli mam stary system i TYLKO lokatę to czekać na migrację, czy zakładać konto z dedykowanej strony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie masz żadnego konta to chyba szybciej będzie złożyć wniosek

   Usuń
  2. Jeśli nie masz żadnego konta to chyba szybciej będzie złożyć wniosek

   Usuń
 23. Wiadomo juz coś do kiedy będzie promocja? Łapać jak najszybciej i stracić premie za ten miesiąc czy poczekać juz do 1.10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank może odwołać każdej chwili, ale z info jakie mam to w październiku promocja powinna być nadal dostępna.

   Usuń
  2. To dobra wieść, bo najbardziej opłaca się jednak zakładać na początku miesiąca.

   Usuń
 24. Czy ktoś skorzystał z oferty? Ja skorzystałam i opłaciłam za wrzesień i październik ZUS zdrowotne. Do dziś włącznie nie otrzymałam zwrotu. Zanim napiszę lub zadzwonię do nich, może ktoś ma pomysł jaka jest przyczyna, lub również ma taki problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już na początku miesiąca miałem zwrotu za wrzesień

   Usuń
  2. Hmmm nie mam pomysłu dlaczego nie otrzymałam zwrotu. Jedyna transakcja to przelew na ZUS zdrowotne więc chyba spełniam warunki.

   Usuń
 25. Ja dostałem 30zł zamiast 75zł za wrzesień - tak jakby nie policzyli premii za przelew do zus. Napisałem do nich (przez bankowość elektroniczną) 18 dni temu, po upływie 12 dni dostałem bezsensowną odpowiedź o jakiejś weryfikacji (ale zero informacji czy taka nastąpi i kiedy) i dalej cisza - nie odpowiadają. Bank niby jest ale tak naprawdę go nie ma. Ktoś tak też ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie z premiami wszystko zagrało - 75 zł wpadło.

   Usuń
  2. Za wrzesień powinienem dostać 75zł - dostałem 25zł. Złożyłem reklamację - rozpatrzona pozytywnie po 3 tygodniach. Dostałem brakujące 50zł.
   Za październik powinienem dostać 75zł - dostałem 0zł. Kolejna reklamacja złożona. Czas na rozpatrzenie - 30dni.
   Obsługa - dno totalne.

   Usuń
 26. Mnożą się wątpliwości. W moim przypadku za wrzesień wpadło mi 75zł już 2 października (zus + wpłatomaty) ale nie skasowali mnie za kartę 4,99 choć używam jej tylko do wpłat, w październiku natomiast nie płaciłem już zusu z tego konta ale miałem tyle wpłat ponad 500złotowych że spełniłem warunki na te 75 ale kasy póki co nie widać :( poczekam do 10ego i wtedy będzie trzeba się dowiadywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uff, wypłacili 13ego, bez reklamacji i poganiania ;) w tym miesiącu sprawdzę czy jak nie będę płacił kartą to skasują 4,99 :D

   Usuń
 27. A ja mam pytanie: czy jesli zapłacę zus + wystawię 4 faktury to przeleją mi 90 zł, czy 75zł, skoro 75 zł to max kwota???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez względu na liczbę spełnionych warunków, za dany miesiąc można otrzymać maksymalnie 75 zł.

   Usuń
 28. Coś mi się wydaje że zmienił się regulamin i dla tych (w tym dla mnie) co czekali długo z migracją systemu transakcyjnego promocja może być niedostępna. Patrzcie na pkt c) który wymaga aby na koncie przez 3 miesiące nie było praktycznie obrotów, jak dla mnie to strzał w kolano.
  2.
  Do Promocji może również przystąpić w Okresie Promocji osoba fizyczna,
  która prowadzi działalność gospodarczą i która na dzień przystąpienia spełnia łącznie następujące warunki:
  a)
  jest stroną zawartej z Bankiem Umowy o Rachunek i Umowy o Bankowość Elektroniczną, pod warunkiem że w momencie przystąpienia do Promocji wiąże ją Regulamin prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank SA dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wprowadzony dnia 17 sierpnia 2015 r.,
  b) jest użytkownikiem serwisu transakcyjnego Idea Cloud, stanowiącego
  bankowość internetową,
  c) w ciągu ostatnich trzech miesięcy poprzedzających przystąpienie do
  Promocji nie dokonała żadnej operacji polegającej na: zasileniu lub obciążeniu rachunku rozliczeniowego prowadzonego na rzecz Uczestnika wpływem zewnętrznym (przelewem z innego banku, wpłatą gotówkową z uwzględnieniem wpłat za pomocą Karty) lub przelewem do innego banku na łączna kwotę min. 1000,00 PLN, transakcji bezgotówkowej Kartą na łączną kwotę min. 400,00 PLN, przelewu do Zakładu Ubezpie
  czeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiadomo już coś co z tą migracją? kiedy to nastąpi?

   Usuń
 29. Witam, czy w regulaminie nie ma nic o prowadzeniu księgowości przez bank bądź innych podobnych haczyków ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma haczyków. Założyłem konto we wrześniu ub.r. Dotąd wszystko odbywa się bezboleśnie. Jest program do fakturowania ale darmowy.

   Usuń
 30. Zadałem zle pytanie? Jeżeli odpowiedz jest oczywista to bardzo bym poprosił o nią ponieważ planuje założyć konto firmowe i ta oferta przykuła moja uwagę, a niechciałbym wplątać sie pozniej w jakieś problemy z tym związane. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy konto idealne które trzeba również otworzyc jest darmowe? Czy mozna w kazdym momencie zamknać te konta bez zadnych dodatkowych kosztow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darmowe bezwarunkowo. Dobre do zakładania lokat na klienta indywidualnego.

   Usuń
 32. Oferta juz nieaktualna. Od dzisiaj jest do 50zł zwrotu. Jezeli ktos tak jak ja jest w ich starym systemie to i tak nie moze przystapic do promocji, musi czekac na przeniesienie do nowego. Porazka ten bank

  OdpowiedzUsuń
 33. Idea bank zmienił sobie regulamin tej promocji jednostronnie (znacząco zmieniając zasady wypłacania premii) i stosuje nowy regulamin także dla osób które akceptowały tylko stary regulamin. Aktualnie złożyłem reklamację w tej sprawie - dobrze że zachowałem regulamin który akceptowałem. Ciekawe co odpiszą. Zgaduje że "spadaj na bambus i nas zaskarż w sądzie". Pięknie bank sobie poczyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd wiadomo, że zmiana regulaminu ma obejmować też "starych" klientów? A może obowiązuje tylko tych, którzy od dziś złożą wniosek o konto?

   Usuń
  2. tak zgaduje bo dostałem mniejszą premię za styczeń (zgodną z nowym regulaminem) - a spełniłem dokładnie te same warunki co w grudniu - co dokładnie sprawdziłem w historii konta.

   Usuń
  3. Ale w regulaminie jest zapis: "Z dniem wejścia w życie niniejszego regulaminu odwołaniu ulegają dotychczasowe warunki Promocji, z tym zastrzeżeniem, że w odniesieniu do Uczestników, którzy przystąpili do Promocji przed dniem wejścia w życie niniejszego regulaminu, obowiązują warunki Promocji zawarte we właściwych dotychczasowych Regulaminach Promocji „Premiowanie za bankowanie"". Więc raczej coś u Ciebie nie gra. Starzy klienci powinni dostawać premie wg starego regulaminu.

   Usuń
  4. Cóz, jak tylko kiedyś mi odpowiedzą to dam znać. Jak na razie czekam 15 dzień na odpowiedź. Myślę że za jakieś pół roku, gdy promocja już się skończy, dowiem się czegoś w tej sprawie.

   Usuń
  5. Jak na razie czekam sobie miesiąc i 6 dni na odpowiedź. Wygląda na to że na odpowiedź mogę sobie poczekać nawet kilka lat. Mogę tego nawet nie dożyć. Co zrobisz? Nic nie zrobisz, banksterzy.

   Usuń
  6. Po 56 dniach od zgłoszenia reklamacji dostałem tajemniczy przelew wyrównujący tamten brak. Nie dostałem jednak kompletnie żadnej odpowiedzi. Ciudowny bank.

   Usuń
 34. Założyłem w ostatniej chwili przed obniżką premii na 900 zł. Za luty jakoś zwrot do dziś nie wypłacony. Reklamacja złożona i czekam na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...