Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Opłaca się opłacać" - Bank Pocztowy daje 10% zwrotu za rachunki opłacane z Konta ZawszeDarmowego

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.08.2015

"Opłaca się opłacać" - Bank Pocztowy daje 10% zwrotu za rachunki opłacane z Konta ZawszeDarmowego

Bank Pocztowy nieczęsto pojawia się na Bankobraniu. Tym razem zaoferował jednak promocję wartą prześwietlenia.

Opłacając rachunki czy robiąc przelewy z konta w Banku Pocztowym można uzyskać 10-procentowy zwrot. Suma premii to 100 zł, ale żeby ją zdobyć, niezbędne będzie kilkukrotne pofatygowanie się do placówki Banku Pocztowego lub placówki pocztowej.

Promocja skierowana jest do osób, które na dzień ogłoszenia programu (czyli 17.08.2015 r.) nie były posiadaczem, ani współposiadaczem konta w Banku Pocztowym przez okres ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli spełniasz powyższe kryterium:
 • zawrzyj umowę o Konto ZawszeDarmowe w Banku Pocztowym (wraz z kartą płatniczą oraz świadczeniem usług drogą elektroniczną dla osób fizycznych)
 • wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych (przez bank, ale i przez podmioty współpracujące) w celach marketingowych 
 • wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od banku 
 • w okresie trwania programu nie odwołuj żadnej z powyższych zgód 
 • podaj poprawny numer kontaktowy 
Aby uzyskiwać zwrot, zgodnie z regulaminem programu, niezbędne jest zapewnienie:
"1) wpływu na Konto w łącznej minimalnej kwocie 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych), w formie przelewu, z wyłączeniem przelewów dokonywanych z rachunków prowadzonych przez Bank na rzecz Klientów detalicznych, 
2) zrealizowanie w sieci placówek Banku oraz w Placówkach Poczty Polskiej S.A. prowadzących obsługę Klientów Banku dowolnej ilości przelewów na inne rachunki (z wyłączeniem rachunków prowadzonych przez Bank na rzecz Klientów detalicznych)"
 I w tym niestety kryje się haczyk. Skoro przelewy muszą być realizowane w placówkach banku lub pocztowych to będziemy musieli za dyspozycje tam składane zapłacić. Prowizja wynosi 2,50 zł, co oznacza, że mimo 10-procentowego zwrotu, "na plus" wyjdziemy dopiero przy zleceniu przelewu na kwotę co najmniej 25 zł. Inny mankament programu to rozbicie wypłacania premii na pięć miesięcy co oznacza maksymalny miesięczny zwrot w kwocie 20 zł. Jak więc najlepiej taktycznie podejść do promocji? Co miesiąc zlecaj jeden przelew na kwotę min. 200 zł. Wtedy dostaniesz 20 zł zwrotu i zapłacisz 2,50 zł. "Na czysto" przez pięć miesięcy uda się zarobić 87,50 zł.

Premia ma być wypłacana do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym wykonano przelew(y) i spełniono warunki promocji. Otrzymana premia nie podlega opodatkowaniu. Program ma być dostępny do odwołania, ale nie krócej niż do 30.09.2015 r.

Program "Opłaca się opłacać" można łączyć z inną promocją Banku Pocztowego, w której co miesiąc można zyskać 10-procentowy zwrot wydatków na znaczki i inne usługi pocztowe.

Na koniec prześwietlenie oferty rachunku, który należy założyć w promocji. Konto ZawszeDarmowe, jak sama nazwa wskazuje, prowadzone jest za 0 zł bez żadnych dodatkowych warunków. Jednak by nic nie płacić za kartę będzie należało wykonać nią płatności na sumę co najmniej 300 zł miesięcznie. W przeciwnym razie opłata za plastik wyniesie 5 zł.

Informację o promocji podrzucił Charles. Dziękuję!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi nowościami z Bankobrania?

76 komentarzy:

 1. Czyli wynika, że przelew może być dowolny? Nie koniecznie za prąd, gaz itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby jest definicja opłacania rachunków, ale bardzo liberalna:
   "OPŁACANIE RACHUNKÓW – usługa płatnicza polegająca na obciążeniu Konta Posiadacza na podstawie dyspozycji przelewu złożonego w sieci placówek Banku oraz w Placówkach Poczty Polskiej S.A. prowadzących obsługę Klientów Banku, zwana dalej „przelewem”."

   Usuń
  2. Czyli robimy przelew do siebie i w nazwie podajemy np Spoldzielnia a w tytule Czynsz wrzesien i powinnien bonus wpasc tak ?

   Usuń
 2. Nie wierzę!!! Połowa drugiej dekady XXI wieku, a promocja celowana w tych co płacą w okienku na poczcie. Uszczypnijcie mnie. Dawno nie byłem na poczcie, może tam nadal listy wysyłają gołębiami?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello, ale konto można założyć online! Jest więc postępowość :) Przelewy niestety trzeba robić na poczcie.

   Usuń
 3. Jest postępowość, ale kto przelew robi na poczcie.. to jest żal

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlatego będą namawiać na założenie konta te babcie co po emeryturkę i opłaty i tak tam przychodzą. Zwrotu nie dostaną, ale za to będą "przywiązane" do banku...

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowny Panie,

  Ponieważ Regulamin zasiał mi wątpliwości,to wysłałem emaila i dostałem taką odpowiedź z Banku: "W odpowiedzi na wysłane pytanie: "czy aby spełnić warunki promocji i otrzymać zwrot do 10 % rachunków należy otworzyć konto wraz z kartą czy wystarczy zawnioskować o samo konto bez karty?" informuję, że
  aby wziąć udział w Programie Opłaca się opłacać, nie jest wymagane posiadanie karty do konta."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informację. To ciekawa interpretacja, bo regulamin mówi: "Uczestnikami Programu mogą być osoby fizyczne z grupy osób określonej na podstawie niniejszych kryteriów, które należy odczytywać łącznie: (...) 2) zawarły Umowę o prowadzenie Konta", a wcześniej Umowę zdefiniowano: "UMOWA – umowa o prowadzenie rachunków bankowych, o kartę płatniczą oraz o
   świadczenie usług drogą elektroniczną dla osób fizycznych." Bardziej więc stałbym przy stanowisku, że o kartę należy zawnioskować i zawrzeć umowę, ale można z niej nawet szybciutko zrezygnować.

   Usuń
  2. W zakresie karty. Może wystarczy wnioskować o kartę, natomiast jej nie aktywować. Niektóre banki w tej sytuacji nie naliczają opłaty za kartę.

   Usuń
 6. Aby wziasc udział w promocji nie trzeba zakładać konta z karta płatnicza. Wszystkie umowy w Banku Pocztowym sa umowami ramowymi ktore zawierają wszystkie zapisy związane z dodatkowymi produktami z ktorych klient moze korzystac od razu po zalozeniu rachunku lub w przyszłości. Zostalo to stworzone po to aby klient nie musial znowu otrzymywać nowej umowy jezeli zdecydowałby sie zamowic sobie karte lub debet do ROR w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakładał już ktoś to konto, by móc skorzystać z tej promocji?
  Zorientowanych proszę o odp na poniższe pytania:
  1) Czy rzeczywiście można już na etapie podpisywania umowy ramowej zaznaczyć opcję nie chcę karty i jednocześnie nadal spełniać warunki regulaminu?
  2) Przelewy na łączną kwotę 1000 zł mogą być dokonywane np. w własnego rachunku w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kartę nie pytałem, ale przelewy mogą być własne z innego banku.

   Usuń
 8. Czy ktoś skłądał wniosek on-line o otwarcie tego konta i jeśli tak, to jak szybko od momentu złożenia wniosku zostało otwarte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piątek rano wniosek, w poniedziałek konto otwarte.

   Usuń
 9. Skusiłem się, założyłem konto. 40 minut stania przy okienku aż wszystko zostanie załatwione (komputer wolny, dopytywanie się u przełożonej, drukowanie na zapleczu etc.). Szczęście, że chociaż nie musiałem jeszcze czekać na swoją kolej, bo nie wiem czy bym wytrzymał. Poczta jeszcze trochę musi się nauczyć, ale i tak robi postępy... :) Jeżeli można złożyć wniosek on-line to się sfrajerzyłem :P

  Karty nie brałem, przelewy mogą być łączone (w sensie, że może być ich kilka do sumy 1000zł) z własnego innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za relację. Wiem już jak się przygotować do takiej wizyty.

   Usuń
  2. Dzisiaj w okienku się dowiedziałem, że nie trzeba chodzić na pocztę, by opłacić rachunki - ktoś sugerował, że jednak trzeba. Ktoś wie, jak to w końcu jest?

   Usuń
  3. Regulamin mówi kategorycznie o przelewach w placówkach.

   Usuń
 10. Założyłem bez karty. Interesuje mnie płatność rachunku. Czy faktycznie można przelać 200 zł na rachunek np.żony z dopiskiem ,,czynsz lub telewizja''. Jeśli ktoś jest zorientowany proszę o info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie reklamują, że chodzi o przelewy za rachunki. Ale tak samo jak Smart pisze o tym, że bon na pizzę i promocja jest dla studentów. A gdzie takie paragrafy w regulaminach? Nie ma. Więc kto nie kumaty nie będzie nawet próbować. A tymczasem masz w regulaminie Pocztowego jedynie taki zapis: " zrealizowanie w sieci placówek Banku oraz w Placówkach Poczty Polskiej S.A. prowadzących obsługę Klientów Banku dowolnej ilości przelewów na inne rachunki (z wyłączeniem rachunków prowadzonych przez Bank na rzecz Klientów detalicznych)". Czyli wynika dość jasno z tego, że nie możesz przelać na konto kogoś znajomego kto ma konto też w Pocztowym (bo to byłby przelew wewnętrzny, a i pewnie darmowy z tego powodu). Wychodzi z tego, że możesz przelać na byle kogo konto, ale poza Pocztowy. Ja tak zrobię, podając tytuł przelewu w stylu który sugerujesz. Powinno przejść na 99,9999%. A jak nie no to znów majątku nie stracimy ;)

   Usuń
 11. Problem polega na tym, że bank (zgodnie z regulaminem promocji - par. 2 ust. 5 i 6 oraz par. 3 ust. 2) może zakończyć tę promocję już w październiku i dotknie to również tych, którzy już otworzyli konta w ramach promocji. Może się więc okazać, że dostaną premię tylko za wrzesień, a nie za 5 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wątek przeniesiony z komentarzy spod wpisu "Bank Pocztowy daje aż 10-procentowy moneyback i konto darmowe na zawsze":

  Anonimowy 9 września 2015 12:27
  Problem polega na tym, że bank (zgodnie z regulaminem promocji - par. 2 ust. 5 i 6 oraz par. 3 ust. 2) może zakończyć tę promocję już w październiku i dotknie to również tych, którzy już otworzyli konta w ramach promocji. Może się więc okazać, że dostaną premię tylko za wrzesień, a nie za 5 miesięcy.

  Anonimowy 9 września 2015 13:18
  Powyższy komentarz dotyczy promocji "Opłaca się opłacać".

  W_W 9 września 2015 13:59
  No tak, ale w regulaminie masz też zapis "Premia będzie wypłacana raz w miesiącu przez następujących po sobie miesięcy kalendarzowych liczonych od daty zawarcia umowy o Konto" więc to już raczej będzie prawo nabyte. A paragrafy na które się powołujesz raczej odnoszą się do kwestii samego przystępowania do programu. Tak to czuję i w takie coś wierzę :)

  Anonimowy 9 września 2015 14:20
  Premia wypłacana jest (par. 4 ust. 1) Uczestnikom programu, a Uczestnikiem jest się do momentu zakończenia Programu, a to może nastąpić już w październiku.

  Anonimowy 9 września 2015 16:27
  I to jest słuszna interpretacja, bo potwierdza ją Regulamin (par. 2 ust. 6): "Ogłoszenie (...) o zakończeniu Programu Organizator zamieści na stronie internetowej Banku www.pocztowy.pl, w sieci placówek Banku oraz w Placówkach Poczty Polskiej S.A. prowadzących obsługę Klientów Banku nie później niż miesiąc przed datą zakończenia Programu, a Uczestnicy Programu zostaną dodatkowo poinformowani w tym terminie o zakończeniu Programu w sposób i w formie przewidzianej w Umowie dla przekazywania wyciągów bankowych."
  Gdyby zakończenie promocji oznaczało tylko brak możliwości przystępowania do niej przez nowych uczestników, to po co bank miałby informować o jej zakończeniu dotychczasowych Uczestników ("w sposób i w formie przewidzianej w Umowie dla przekazywania wyciągów bankowych")?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowi słuchajcie -> jest § 4 ust.2 gdzie macie wyraźnie napisane:
   "Premia będzie wypłacana raz w miesiącu przez 5 następujących po sobie miesięcy
   kalendarzowych liczonych od daty zawarcia umowy o Konto"
   Poza tym np.promocja w BPH skończyła się w czerwcu a mimo "zakończenia" jeszcze wiele miesięcy z niej korzystać można.

   Usuń
  2. Jest też paragraf 8 ust. 2, gdzie masz napisane:
   "Zmiana Regulaminu lub zakończenie Programu nie powoduje utraty prawa Uczestnika do Premii za ostatni miesiąc przed dniem wejścia w życie zmiany Regulaminu, bądź zakończenia Programu."
   Za "ostatni miesiąc", a nie za wszystkie miesiące pozostałe z 5 miesięcy. Anonimowi mają rację.

   Usuń
  3. A wyżej masz ust.1 w § 8, którego dotyczy zapis, który zacytowałeś/zacytowałaś. Tak więc jednak Anonimowi nie mają racji.

   Usuń
  4. W paragrafie 8 ust. 2 jest wyraźnie mowa o "zakończeniu Programu", a nie "zakończeniu uczestnictwa" w Programie przez danego uczestnika (w wyniku zamknięcia konta, wniesienia sprzeciwu wobec zmian Regulaminu lub odwołania zgód). Anonimowi zdecydowanie mają rację.
   Z doświadczenia wiem, że ten bank ma dość "luźne" podejście do kwestii prawnych, a na reklamacje z nimi związane odpowiada "wymijająco". Jeżeli będzie chciał, to zakończy Program zanim pierwsi uczestnicy "zgarną" premie za całe 5 miesięcy - i będzie miał do tego podstawę w postanowieniach Regulaminu.
   Oczywiście też liczę na to, że - chociażby ze względów "marketingowo-wizerunkowych" - bank nie zdecyduje się na zakończenie Programu wcześniej niż za 5 miesięcy.

   Usuń
  5. Wszelkie Regulaminy,akty prawne po to mają różne paragrafy,punkty,podpunkty i ustępy,żeby było jasne, że jak o czymś mówi § 8 to te przykładowe dwa,trzy czy pięć podpunktów w § 8 dotyczy tego paragrafu. I te "zakończenie" zust.2 § 8 ma związek z tym co opisane w ust.1§ 8.
   Więc jak widzisz w § 4 ust.2 "Premia będzie wypłacana raz w miesiącu przez 5 następujących po sobie miesięcy kalendarzowych liczonych od daty zawarcia umowy o Konto" to po polsku znaczy dokładnie to: "Premia będzie wypłacana raz w miesiącu przez 5 następujących po sobie miesięcy kalendarzowych liczonych od daty zawarcia umowy o Konto" . Chyba tego zdania prościej w języku polskim nie da się napisać.

   Usuń
  6. Z treści komentarzy wnioskuję, że charles nie jest prawnikiem - gdyby nim był, to wiedziałby, że "zapis" to instytucja prawa spadkowego, a umowy (w tym wzorce umowne, np. regulaminy) zawierają nie "zapisy", a "postanowienia". Mnie (autora poprzedniego komentarza) uczono tego już na pierwszym roku studiów prawniczych (które - żeby nie było wątpliwości - ukończyłem). Czy charles na pewno wie, czym jest "wykładnia systematyczna"? Proszę zwrócić uwagę, że paragraf 8 przedmiotowego Regulaminu ma tytuł "Postanowienia końcowe", a zawarte w nim ustępy (1 i 2) nie są ze sobą logicznie związane (każdy z nich reguluje inną kwestię).
   Anonimowi zdecydowanie mają rację, a nie-prawnikom sugerowałbym, aby powstrzymali się od "stanowczego" wypowiadania się w takich kwestiach.

   Usuń
  7. Myślę, że zapisy, ich interpretacja czy wykładnia to jedno, a to co w głowie bankowcom z Pocztowego siedziało to drugie. Osobiście podejrzewam, że chodziło im o nabycie prawa do premii przez 5 miesięcy, bo totalną głupotą byłoby wprowadzanie promocji w sierpniu z zapowiedzią premii do 100 zł i w tym samym regulaminie zapowiadać wygaszenie (okej, możliwość wygaszenia) już z końcem września. To byłoby debilne. Interpretacje regulaminu (pewnie zgodne z metodologią prawnej interpretacji regulaminów) być może są prawidłowe, ale wierzę, że to się nie ziści.

   Usuń
  8. Autor tego bloga "promuje" precyzję pojęciową - chociażby odróżnianie pojęcia "moneyback" od "cashback". Przyłączając się do tego "promowania", zachęcam do posługiwania się (właściwym z prawnego punktu widzenia) pojęciem "postanowienia regulaminu" zamiast "zapisy regulaminu".
   PS. Cytując klasyka: "Jak by było wszystko jedno, to by ludzie g**** jedli".

   Usuń
  9. Anonimowy z godz.17.25,skoro byłeś na pierwszym roku studiów prawniczych,to wiesz jakie są rodzaje wykładni; ja starałem się wskazać Wam gdzie jest błąd w myśleniu - ale nie zamierzam,jak to się mówi "bić się z koniem",skoro chcesz żyć w przekonaniu,że masz rację to żyj. Tylko to co starasz się udowodnić,to jak napisał Anonimowy z 17.33 "byłoby debilne".Nie komplikujcie prostych regulaminów przez wydumane interpretacje. Miłego weekendu.

   Usuń
  10. Drogi charles
   Nie widzę sensu kontynuowania tego wątku w ramach "teoretyzowania" - to nie jest forum prawnicze. Proponuję zawiesić tę "dyskusję" do momentu, w którym bank ogłosi zakończenie Programu.
   Ci, którzy chcą skorzystać z tej promocji, sami - również na podstawie lektury komentarzy - ocenią, czy warto wziąć w niej udział, czy też nie. Ja wskazałem tylko pewne dodatkowe "ryzyko", które trzeba brać tutaj pod uwagę - może się okazać, że zyska się mniej, niż się oczekiwało.
   PS. Ja też uczestniczę w tej promocji.

   Usuń
  11. @charles
   Teraz możemy wrócić do tematu - Bank właśnie ogłosił zakończenie obowiązywania Programu z dniem 15 kwietnia 2016 r.
   Teraz ci, którzy dopiero otworzyli konta, mogą się zdziwić, jeśli premie dostaną tylko za jeden, a nie - tak jak się spodziewali - za pięć miesięcy.
   Pozdrowienia dla "prawników-amatorów"!

   Usuń
 13. Biuro Rachunkowe Radek18 września 2015 10:14

  Ta promocja celuje w dziadków i babcie, którzy nie potrafią korzystać z komputera. Kto inny przy zdrowych zmysłach będzie robił przelewy na poczcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten, kto chce zgarnąć łatwy pieniążek, wystarczy go tylko podnieść (tu:zajść na pocztę)

   Usuń
 14. dostał już ktoś pierwszy zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam.

   Usuń
  2. Ja dostałem wczoraj. Za przelew zlecony 29.09. w kwocie 200 zł, wpłynęło okrągłe 20 zł.

   Usuń
  3. Zgadza się. U mnie również wczoraj pojawiło się uznanie z tytułem "Premia 'Opłaca się opłacać' - dziękujemy!"

   Usuń
 15. Osoby które dostały premię - mieliście kartę debetową do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto założyłem na samym początku września. W połowie przyszła karta - wziął ją mimo, że Pani na poczcie twierdziła, że nie potrzeba. Aktywowałem kartę i następnego dnia zastrzegłem na infolinii. W pierwszym miesiącu niepełnym nie ma opłaty za kartę. Zwrot dostałem.

   Usuń
  2. Nie, konto założone od razu bez karty.

   Usuń
  3. nie ma premii = reklamacja. Skoro tym bez karty też wypłacili.

   Usuń
  4. Do uczestnictwa w Programie nie jest wymagana karta do konta, ale żeby uzyskać premię, warunków trzeba jednak łącznie spełnić kilka (przy zakładaniu konta i potem w każdym miesiącu) - wystarczy niedopełnienie jednego z nich, a premii nie będzie (w ogóle lub tylko za dany miesiąc).
   Oczywiście gdy ma się pewność, że wszystkie warunki są spełnione, a premia nie została wypłacona, trzeba składać reklamację (można mailowo, ale odpowiedź dostaje się pocztą tradycyjną, więc trochę to trwa).

   Usuń
  5. No tu akurat te warunki nie są wyśrubowane. I oczywiste, że niespełnienie jakiegoś wiąże się z brakiem prawa do premii. Ale to wszędzie tak jest

   Usuń
  6. Zawierałem umowę bez karty i zwrot dostaję

   Usuń
 16. też złożyłem reklamację i czekam

  OdpowiedzUsuń
 17. Reklamacja uwzględniona, odpowiedź na reklamację przyszła emailem (jak dobrze pamiętam, to chyba miałem wybór co do formy odpowiedzi) - a dlaczego wcześniej nie wypłacili ? "z powodu błędu systemu". Mam nadzieję, że nie będę musiał co miesiąc tego powtarzać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzisiaj w Banku Pocztowym to ta promocja faktycznie może się przydać - od rana całkowity brak dostępu do bankowości internetowej, z powodu awarii (i w dodatku brak informacji o przewidywanym czasie rozwiązania problemu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczorajsza awaria już usunięta, a na koncie (otwartym w ramach promocji) właśnie wczoraj pojawiło się 20 zł premii za październik.

   Usuń
 19. Czyli wystarczy jednorazowy przelew 1000zł czy co miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
 20. myslicie ze jak wnioskowalem o konto pod koniec listopada, a ostatecznie konto aktywowalem 1 grudnia to moge pierwsza oplate zaplacic w styczniu aby zalapac sie na 5x20zl=100zl? czy juz od grudnia musze placic?

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziś byłem na poczcie zrobić przelew, a okazało się, że zwrot za poprzedni miesiąc już jest. Szybko w tym miesiącu, bo już 9.12. wypłacony

  OdpowiedzUsuń
 22. Dziś wpłynęła premia. Szybko czas leci, bo to już czwarta, czyli przedostatnia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaliście już premię w tym miesiącu? Ja jeszcze nie.

   Usuń
 23. Jakie zgody trzeba zaznaczyć? Bo jest tu ich od groma! Najpierw są trzy, już odhaczone oświadczenia marketingowe Banku Pocztowego. Potek kolejne trzy oświadczenia marketingowe Podmiotów z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej, te już nie odhaczone. Mógłby mi ktoś powiedzieć, które muszę zaznaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te p-wsze 3 wystarczą (dotyczą Banku Pocztowego). A pozostałe obejmują grupę kapitałową i tam już zgody nie musisz wyrażać. Zaznaczone o udostępnieniu informacji do wglądu tak samo muszą zostać zaznaczone. Nic zmieniać nie trzeba.

   Usuń
 24. Byłem dzisiaj opłacić swój pierwszy rachunek na poczcie. Pani w okienku usilnie próbowała mnie odwieść od przelewu z rachunku bo zapłacę 2,50. A jeżeli wpłaciłbym u niej to było by taniej. Twierdziła, że nie dostanę żadnego zwrotu i tylko na tym stracę. Powiedziałem, że zaryzykuję i zleciłem przelew.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawostka! Umowy o rachunek bankowy (tzw. umowy ramowej) w Banku Pocztowym nie można rozwiązać! Oczywiście można złożyć wypowiedzenie tej umowy, ale Bank traktuje je nie jak wypowiedzenie umowy, tylko jak dyspozycję zamknięcia rachunku. Rachunek zostaje więc zamknięty, ale umowa obowiązuje nadal. Nie wierzycie? To spróbujcie po upływie okresu wypowiedzenia (miesiąc), kiedy rachunek zostanie już zamknięty, złożyć wniosek o zawarcie nowej umowy - dowiecie się wtedy, że nadal obowiązuje umowa poprzednia, czyli ta którą skutecznie wypowiedzieliście! To jest niesamowite - raz zawarta umowa wiąże was z Bankiem dożywotnio, chociażbyście ją wielokrotnie skutecznie wypowiedzieli! Takie rzeczy to tylko w Banku Pocztowym :D
  I druga ciekawostka! Jeżeli ktoś ma konto w Banku Pocztowym i w mBanku, to niech zrobi sobie między nimi przelew (taki zwykły, zlecany przez bankowość internetową). Po zaksięgowaniu tego przelewu na koncie w mBanku sprawdźcie szczegóły transakcji. Okaże się, że przelew przyszedł nie z waszego konta w Banku Pocztowym, ale z konta w mBanku należącego do Banku Pocztowego (przelew wewnętrzny) - coś na modłę bluemedia. Dziwne? Może i dziwne, ale nie w Banku Pocztowym!
  I jeszcze jedna ciekawostka! Jak robicie przelew albo wypłatę na poczcie, to taka operacja zaksięguje się na waszym koncie po... kilku dniach! No, ale przecież w końcu się zaksięguje, więc nie ma sprawy.
  Bank Pocztowy? Serdecznie polecam... testerom bankowych absurdów!

  OdpowiedzUsuń
 26. Założyliśmy z żoną dwa konta i opłaciliśmy rachunku. Zdziwienie moje jest takie, że u niej na potwierdzeniu widnieje prowizja 2,50 a u mnie 0,00. Poza tym wszystko wygląda tak samo. Czy w związku z tym nie dostanę zwrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może zrobiłeś przelew na konto w Pocztowym? Wewnętrzny jest darmowy.

   Usuń
  2. Jeśli w numerze konta cyfry od trzeciej do szóstej to 1320 to będzie konto w Pocztowym.

   Usuń
  3. Zgadza się, cyfry od trzeciej do szóstej to 1320. Wychodzi na to, że spółdzielnia ma konto w Pocztowym. W takim przypadku nie przysługuje mi zwrot?

   Usuń
 27. Komunikat na stronie internetowej Banku Pocztowego:
  >>Bank Pocztowy S.A., na podstawie § 2 ust. 5 i 6 Regulaminu Programu "Opłaca się Opłacać" ogłasza zakończenie obowiązywania Programu z dniem 15 kwietnia 2016 r.<<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oznacza, że ostatnie premie będą wypłacone do 15 kwietnia - za spełnienie warunków (wpływ + przelew) w marcu.

   Usuń
  2. No zobaczymy jak będzie w praktyce. Przede mną będzie ostatni zwrot. Na szali stawiam niewiele bo 2,50 zł ;)

   Usuń
  3. Dostałem odpowiedź z banku: W odpowiedzi na Pana zapytanie dotycz±ce programu "Opłaca się Opłacać" infomuję, że dla Pocztowych Kont ZawszeDarmowych założonych przed dniem wycofania Programu "Opłaca się Opłacać" tj 15 kwietnia br; zachowany zostaje 5 miesięczny okres wypłaty premii zgodnej z Regulaminem.
   (Przykład: Pocztowe Konto Zawsze Darmowe założone zostaje 15 marca 2016 r - wypłata premii następować będzie przez 5 kolejnych miesięcy - od kwietnia do sierpnia 2016 r.)"

   Usuń
 28. W mojej mieścinie na poczcie to jest heca. Ciągle wisi plakat z informacją o 100 zł za płacenie rachunków. Miesiąc od odwołania promocji.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ba, w mojej mieścinie dziś, tj. 16 maja 2016 poinformował, ze promocja ciągle trwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Profesjonalny" Bank Pocztowy. Nie ma co :)

   Usuń
  2. No cóż, jak robi się obsługę bankową na każdej poczcie w mieścinach i mieścinkach gdzie pani Bożenka nie ogarnia tematów dot. bankowości to tak to potem wychodzi. A może im się ten plakat ze stówką po prostu podoba??

   Usuń
 30. Otworzyłem konto 29 lutego. Byłem pewny, że zwroty przysługują mi za okres marzec-lipiec. Niestety za ostatni miesiąc premii ni dostałem. Napisałem reklamację. I co się okazało? 5 miesięcy liczone jest od lutego! Musiałbym w dniu otwarcia konta, tj. ostatniego dnia lutego lecieć na pocztę płacić rachunki, których już za ten miesiąc nie miałem! Cyrk!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...