Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: iKonto Biznes w Alior Banku z premią 1500 zł

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.06.2016

iKonto Biznes w Alior Banku z premią 1500 zł

Wystartowała kolejna promocja dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Tym razem z rekordową premią.

premia 1500 zł za konto firmowe alior bank
Za otwarcie konta firmowego w Alior Banku i wykazanie się comiesięczną aktywnością w korzystaniu z rachunku, karty i innych usług banku czeka aż 1 500 zł. Dotąd żaden bank nie płacił aż tyle. Warunki do spełnienia w promocji możesz wybierać samodzielnie.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kont firmowych.]

Udział w promocji może wziąć osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, która zgodnie z regulaminem spełni poniższe warunki:
"a) nie posiada i przed przystąpieniem do Promocji nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w Alior Banku; 
b) w okresie Promocji złożyła Wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej Banku, otrzymała Potwierdzenie otwarcia iKonta Biznes na podany we Wniosku o iKonto Biznes adres e-mail, tym samym przystępując do Promocji i akceptując niniejszy Regulamin Promocji; 
c) w okresie Promocji zawarła z Bankiem Umowę ramową o świadczenie usług bankowych oraz prowadzenie rachunków rozliczeniowych i lokat dla przedsiębiorców i innych podmiotów."
Promocja trwa do odwołania, ale nie krócej niż do 30.06.2016 r. Pierwsza premia zostanie wypłacona do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji (a datą przystąpienia jest dzień, w którym bank prześle Ci mailowe potwierdzenie zawarcia umowy).

Wypłata premii podzielona jest na 12 miesięcy. W każdym miesiącu można zdobyć maksymalnie 125 zł za spełnienie wybranych warunków. Każda z aktywności została wyceniona przez Alior Bank i tak można dostać:
"25 zł za przelew do ZUS
25 zł za przelew do US
10 zł za przelew SEPA
10 zł za przelew natychmiastowy
10 zł za transakcję kartą
10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku, 
5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku oraz 
od 0 do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika"
Sumując wymienione stawki mogłoby się uzbierać nawet 155 zł, ale zgodnie z regulaminem miesięcznie uzyskać możesz premie do 125 zł. Oznacza to więc, że nawet dla zgarnięcia całej stawki spośród wymienionych wyżej aktywności nie wszystkie musisz wykonywać.

Poniżej omawiam szczegółowo każdą z premii.

Przelew do ZUS


Tu zasady są proste i klarowne. Bonus otrzymasz za pierwszy w miesiącu przelew składek do ZUS na kwotę min. 250 zł. Za taki przelew nie poniesiesz kosztów - ale o warunkach cenowych konta piszę na końcu wpisu.

Przelew do US


Premia również zostanie wypłacona za pierwszy w miesiącu przelew do Urzędu Skarbowego, którego minimalna kwota wyniesie 500 zł. Realizacja tego zadania będzie niestety trudniejsza dla osób, które rozliczają się kwartalnie lub ich miesięczny podatek nie przekracza wymaganej kwoty.

Przelew SEPA


Bonus to 10 zł. Zgodnie z regulaminem:
"Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 100 EUR z Rachunku Uczestnika"
Miesięcznie klient konta firmowego może skorzystać z pakietu pięciu darmowych przelewów SEPA w miesiącu. Ale mankamentem jest to, że przelew walutowy (100 euro) należy wykonać z rachunku złotówkowego, a to oznacza niestety uwzględnienie kosztów przewalutowania po kursie bankowym, a więc takim którego spready - delikatnie mówiąc - do korzystnych nie należą.

Przelew natychmiastowy 


Premia wyniesie 10 zł za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy w kwocie min. 500 zł. Zdobycie tej premii jest więc proste i nie będzie Cię nic kosztować, bo każdy klient otrzymuje miesięcznie pakiet pięciu darmowych przelewów Express Elixir.

Transakcje kartą


Premia 10 zł należy się za:
"rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie min. 500 zł kartą lub kartami wydanymi do Rachunku Uczestnika"
Mamy więc do czynienia ze zwrotem, który przy wydaniu płatności kartą na sumę dokładnie 500 zł da nam 2-procentowy moneyback.

Skorzystanie z oferty terminali


Tutaj premia może wynieść 10 zł, a otrzymasz ją:
"za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu, w którym spełniony będzie w/w warunek"
Niestety to bonus nie dla każdego. Są bowiem formy działalności gospodarczej, które rozliczają się tylko gotówką lub bezgotówkowe (w formie przelewów). Z drugiej strony kto terminal płatniczy w swej firmie może udostępniać ten pewnie już to robi i teraz nie będzie zmieniać umowy dla promocyjnych 10 zł od Alior Banku. Decydując się na skorzystanie z terminalu płatniczego za pośrednictwem Alior Banku warto też porównać ofertę banku z konkurencją. Może się bowiem okazać, że różnice cenowe "zjedzą" ewentualną premię 10 zł.

Skorzystanie z oferty kas


Warunki, które należy spełnić dla uzyskania tej premii (5 zł) zostały opisane następująco:
"Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł"
Szczegółów mamy więc dość mało. Ale najprawdopodobniej chodzi o promocję, którą na blogu opisywałem  już grubo ponad rok temu tutaj. Alior Bank zachęca do zakupu urządzenia w Polskim Centrum Kas Fiskalnych (PCKF) i dzięki promocji możliwe jest zdobycie wspomnianego zwrotu 100 zł.

Premia za średniomiesięczne saldo 


Tutaj wysokość premii może wynieść 0, 5, 15, 30 lub 60 zł. Wszystko zależy jednak od tego ile środków będziesz utrzymywać na swym koncie.

I tak otrzymasz premię w wysokości:
"- 0 zł za saldo do 2 500,01 zł 
- 5 zł za saldo od 2 500,01 do 10 000 zł 
- 15 zł za saldo od 10 000,01 do 25 000 zł 
- 30 zł za saldo od 25 000,01 do 50 000 zł 
- 60 zł za saldo od 50 000,01 zł"
Jak wyliczyć średniomiesięczne saldo wyjaśnia regulamin:
"Średniomiesięczne saldo jest obliczane, jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes i rachunkach pomocniczych Uczestnika otwartych do tego rachunku) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. Środki na bieżących rachunkach walutowych Uczestnika przeliczane są na złote po kursie średnim Narodowego Banku Polskiego z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia"
Jednak nie wszystkie środki utrzymywane przez Ciebie w Alior Banku będą się liczyć do "salda"
"Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku, środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku"
Tym samym bonus za średniomiesięczne saldo nie należy do nazbyt opłacalnych. Spora kwota musi bowiem leżeć na nieoprocentowanym rachunku.

Czy to się opłaca? 


Premia 1 500 zł brzmi bajecznie. Aż chce się wziąć udział w promocji. Wczytując się jednak w szczegóły oferty okazuje się, że "wyciśnięcie" maksimum gratyfikacji wymaga sporo wysiłku i poniesienia dodatkowych, często pewnie niepotrzebnych kosztów.

Ale nawet jeśli nie dasz rady zdobyć 1 500 zł to całkiem sporo da się uzbierać po linii najmniejszego oporu. Wykonując tylko przelewy do ZUS, US czy przelew natychmiastowy już zbierze się 720 zł w ciągu roku. Jeśli do tego wykonasz płatności kartą dojdzie dodatkowe 120 zł.

Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku premii wypłacanych dla osób prowadzących działalność gospodarczą to po stronie uczestnika promocji leży obowiązek rozliczenia podatku.

iKonto Biznes - prześwietlenie oferty


No i na koniec czas na najważniejsze. Czy w ogóle warto skorzystać z konta firmowego w Alior Banku? Poniżej przedstawiam najważniejsze cechy:

 • 0/15 zł - opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana jeśli utrzymasz średniomiesięczne saldo 1 000 zł na rachunku oraz wyrazisz zgody marketingowe
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bank nie pobiera też opłat za przelewy do ZUS i US)
 • 0/8 zł - opłata za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w danym miesiącu co najmniej czterech płatności kartą na dowolne kwoty (warto jednak zwrócić uwagę, że regulamin promocji nie wymaga wyrabiania takiej karty - jeśli nie zamierzasz zdobywać premii za transakcje kartą to może Ci ona być niepotrzebna)
 • wypłaty w bankomacie: 
  • 0 zł w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku 
  • 0 zł za pierwsze pięć wypłat w miesiącu w bankomatach sieci Euronet oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę
  • 0 zł za pierwsze pięć wypłat w miesiącu w bankomatach sieci PlanetCash oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę
  • 0 zł za pierwsze pięć wypłat w miesiącu w bankomatach pozostałych sieci krajowych oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę

45 komentarzy:

 1. Dodałbym jeszcze do tych realnych do zdobycia premii 5 PLN za saldo 2500,01 PLN. Bo skoro trzeba utrzymywać 1000 PLN do uniknięcia opłaty za konto to te 1500,01 dodatkowego salda nie wpływa aż tak na efektywność zarabiania na tych środkach w inny sposób. A dzięki temu można mieć dodatkowe 60 zł w rok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest jeszcze jeden problem. Przelewami do ZUSu realizuję warunki mBanku, przelewami do US warunki Idea Banku i tej promocji nie miałbym już czym ogarnąć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo. Szkoda promocję odpuścić bo kilka stów można by wyciągnąć bez wysiłku no ale nie da już rady przez te przelewy ZUS/US.

   Usuń
  2. Jeśli masz normalne stawki zus (a preferencyjne dla nowo otwierajacego firmę) to wykonaj przelew za ubezpieczenie społeczne z jednego konta, a za zdrowotne z drugiego. w mbank i idea bank musi być min 250zł więc da radę tak - sam tak robię.

   Usuń
 3. Zakładając konto trzeba zrobić przelew z innego banku. Czy przelew z T-Mobile będzie przelewem z innego banku ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Skąd informacja że promocja trwa do 30 czerwca? Wg regulaminu
  "Promocja trwa od 02.06.2016 r. do odwołania jednak nie krócej niż do 30.06.2016r."
  a więc zapewne będzie trwała dłużej. Poczekam chyba więc do lipca z założeniem bo zus za czerwiec juz poszedł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już doprecyzowane. Promocja trwa "do odwołania jednak nie krócej niż do 30.06.2016 r.".

   Usuń
  2. czy ta promocja jest jeszcze aktualna?

   Usuń
  3. Tak, promocja jest niezmiennie dostępna.

   Usuń
 5. Czy promocja bie dotyczy osob ktore maja osobisty rachunek w Alior?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Wykluczeni są tylko ci którzy mają lub mieli kiedykolwiek coś dla firm w ALiro banku.

   Usuń
  2. Ale chodzi wlasnie o rachunek nie dla firm. Zwykly rachunek osobisty na os fiz. Czy taka os fiz chcac zalozyc rachunek firmowy (samozatrudnienie) jest wykluczona z promocji?

   Usuń
  3. Podobno konto w Synku wyklucza z udziału?

   Usuń
  4. Może założyć. I bzdurą jest że konto osobiste w TMUB czy w Aliorze wyklucza z promocji na te konto firmowe.

   Usuń
 6. Za saldo powyżej 50K zł oferują premię w wysokości 60 zeta?

  To chyba jakieś nieporozumienie, bo gdyby nawet trzymać te same pieniądze na 2,6% koncie w BGŻ-Optima to odsetki wyniosłyby 87,75zł miesięcznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To fantastyczna oferta i chyba nawet założę jakąś firmę, żeby się na to załapać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I żebyś wiedział, że na preferencyjnym ZUSie za chwilę będzie to opłacalne rozwiązanie: założyć firmę, spełniać warunki wszystkich promocji kont firmowych i będzie "na plusie".

   Usuń
 8. Średnio-miesięczne saldo jest obliczane, jako ILORAZ sumy sald. I to jest właśnie problemem, bo powinno być zdecydowanie jako ILOCZYN sumy sald.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ILORAZ. Bo masz sumy sald z każdego dnia podzielone przez liczbę dni. I wychodzi średnie saldo.

   Usuń
  2. To dlaczego nie jest napisane, że tu chodzi o średnią arytmetyczną? Nie od dziś wiadomo, że w bankach pracują najzdolniejsi absolwenci wszelakich szkół gotowania na gazie :)

   Usuń
 9. Czy zakładając rachunek w czerwcu i opłacając podatek do US, w lipcu dostanę pierwsze "zwroty/premie" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pierwszy zwrot jest już za miesiąc otwarcia. Więc w lipcu dostaniesz premie

   Usuń
 10. Sms autoryzacyjny 0,20 zł/szt

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwaga!!!!!!!
  To jest oferta skierowana TYLKO dla osób zakładających obecnie firmę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To błędna informacja. Ani regulamin promocji, ani regulamin konta nie mówią nic o tym by była to oferta wyłącznie dla nowo powstających działalności gospodarczych.

   Usuń
  2. Wniosek został odrzucony , gdyż jak mnie potem poinformowano na infolinii , że firma została założona w 2002 r. i to jest promocja tylko dla nowych powstających firm.

   Usuń
  3. Może byłeś kiedyś klientem Aliora lub Meritum Banku który został przez Aliora wchłonięty?? To wtedy nie możesz. Ale ja wysłałem zapytanie i dostałem taką odpowiedź: "uprzejmie informuję, że z promocji mogą skorzystać podmioty, które nie posiadały wcześniej żadnej relacji firmowej z Alior Bankiem. Okres prowadzenia działalności gospodarczej nie warunkuje otrzymanie premii".
   Mam firmę od 1998 r. i konto założone.

   Usuń
  4. A gdzie jest napisane, że nie można było mieć wcześniej konta w Meritum Bank ? Jest tylko informacja o Aliorze.

   I drugie pytanie : gdzie jest napisane (który punkt), że płacą już za pierwszy miesiąc za spełnianie warunków ? Chodzi mi oto, by mieć pewność czy założyć np. dzisiaj czy dopiero w poniedziałek 1.08 konto żeby mieć czas na spełnienie warunków promocji ? Dzięki

   Usuń
  5. §5 pkt 3. "12 premii w ciągu 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, od momentu przystąpienia Uczestnika do Promocji, wliczając miesiąc przystąpienia do Promocji".

   Na p-wsze pytanie nie odpowiem bo nigdy nie miałem nic wspólnego z Meritum.

   Usuń
  6. Po 24 dniach od zapytania mailowego dostałem odpowiedź w sprawie z Meritum:

   "Na wstępie przepraszam za okres oczekiwania na odpowiedź.


   W nawiązaniu do otrzymanej korespondencji uprzejmie informuję, że w tej sytuacji najlepiej będzie udać się do Oddziału celem zweryfikowania czy został zmigrowany Pana kontekst firmowy z Meritum Banku. Jeżeli tak nie będzie możliwości założenia wskazanego przez Pana rachunku."

   W tym kontekście to mi się nie chce iść do oddziału.

   Usuń
 12. IMO jest to martwa promocja, bo nie da się założyć obecnie konta, za każdym razem komunikat o braku weryfikacji w banku z którego chcesz wykonać przelew aktywacyjny a to nieprawda.

  Sprawdzałem 4 różne rachunki, które zakładałem w oddziale lub kurier – na każdym z nich ten sam komunikat. Zgodnie z regulaminem „w okresie Promocji złożyła Wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej Banku, otrzymała
  Potwierdzenie otwarcia iKonta Biznes na podany we Wniosku o iKonto Biznes adres e-mail, tym samym
  przystępując do Promocji i akceptując niniejszy Regulamin Promocji” czyli tak naprawdę nie ma co iść do oddziału bo i tak warunków promocji nie spełnisz. IMHO Alior Bank ma obecnie martwą promocję, ale chwali się, że płaci 1500 zł. :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co piszesz jest faktem niezaprzeczalnym. W czerwcu żona założyła to konto bez problemu przelewem autoryzacyjnym. Teraz chciałem ja założyć i... choć w teorii jest to możliwe to w praktyce się nie da.
   Bank nadal reklamuje promocję. Ale rekomendacji KNF nie przeskoczymy :(

   Usuń
  2. Jest lepiej niż myślisz. Ja jestem klientem alior (mają mój wzór podpisu, skan dowodu) i nawet nie mogę utworzyć tego konta iBiznes robiąc przelew weryfikacyjny z ich własnego banku (z rachunku ror). Napisałem do nich z 6 wiadomości i na każdą dostałem nic nie wnoszącą wklejkę nie pasującą prawie wcale do mojego zapytania. Co tam się dzieje w tym aliorze to ja nie wiem. Jakaś wyższa kultura chyba.

   Usuń
  3. Napisz reklamację i na pewno dostaniesz odpowiedź :)

   Usuń
 13. Czy komukolwiek udało się otworzyć to konto przelewem (po 1 lipca)? Jeśli tak to z jakiego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Oni se w kulki jadą z tym. Jak widzisz komentarz wyżej - założyć nawet nie może klient aliora robiąc przelew z konta w aliorze...

   Usuń
  2. Czy ta promocja jest dalej aktywna? czy jak kiedyś miałem konto prywatne - nie firmowe to czy się łapie na tą promocję ?

   Usuń
  3. Nadal aktywna. Jak klikniesz w link do wniosku pojawia się informacja o dostępności promocji. Posiadanie konta indywidualnego nie eliminuje z udziału w promocji :)

   Usuń
 14. Czy ta promocja jest aktualna? Nie ma problemu z założeniem konta? Ustały problemy ze zrobieniem przelewu weryfikacyjnego?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy ktoś w ostatnim czasie korzystał z tej promocji? Aktualna?

  OdpowiedzUsuń
 16. zmieniono warunki gry w trakcie gry... Alior nieładnie, oj nieładnie... Nowy regulamin jest mniej korzystny

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...