Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 100 zł za otwarcie konta w ING Banku Śląskim

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

8.06.2016

100 zł za otwarcie konta w ING Banku Śląskim

Bank z lwem w logo przypomniał sobie, że można płacić klientom za konto.

Ostatni raz na promocję z premią 100 zł dla osoby zakładającej konto w ING Banku Śląskim mieliśmy do czynienia w styczniu. Teraz ponownie można zarobić. Na plus zmienił się zapis dotyczący karencji. Jest krótszy niż we wcześniejszych edycjach.

>>Ta promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualniejsze  propozycje ING Bank Śląski<<

Aby skorzystać z promocji "100 zł za otwarcie Konta" wystarczy:
 • do 31.08.2016 r.: 
  • zawrzeć umowę o w/w konto wraz z kartą płatniczą, Otwartym Kontem Oszczędnościowym oraz dostępem do bankowości internetowej (jeśli takowego dostępu jeszcze nie posiadasz)
 • do 31.12.2016 r. wykonać płatności kartą na sumę min. 1 000 zł - muszą one zostać rozliczone i zaksięgowane w powyższym terminie
 • utrzymywać konto osobiste wraz z aktywną kartą i konto oszczędnościowe do dnia wypłaty premii, tj. do 31.01.2017 r. (bonus zostanie wypłacony na Otwarte Konto Oszczędnościowe)

Dla kogo promocja?


Zgodnie z regulaminem udział w promocji może wziąć:
"osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, która spełni (...) warunki: 
od 1 stycznia 2015 r. do 6 czerwca 2016 r. nie posiadała lub nie współposiadała w Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student"
Poza tym wymóg jest jeszcze jeden:
"Uczestnikiem Promocji nie może być osoba, która wyraziła sprzeciw wobec przetwarzania jej danych osobowych w celach marketingowych przez Bank"

Formularz dla obecnych klientów banku


Jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (bo np. korzystasz z karty kredytowej), także możesz brać udział w promocji. Wówczas obowiązuje jednak nieco odmienna procedura przystąpienia do promocji. Wniosek o konto należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej, a oprócz tego do 31.12.2016 r. trzeba też wypełnić formularz kontaktowy dostępny tutaj. Podkreślę jednak: formularz ten muszą wypełnić wyłącznie obecni klienci banku, którzy konto założą po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Osoby, które aktualnie nie są klientami banku, wniosek o konto powinny złożyć tutaj (bez konieczności wypełniania dodatkowego formularza).

Bądź na bieżąco z okazjami do bankobrania: 

Prześwietlenie oferty ING Banku Śląskiego


Zgodnie z regulaminem promocji by załapać się na 100 zł można założyć Konto z Lwem Direct lub Konto z Lwem Komfort. Drugiego z nich nie biorę jednak pod uwagę, gdyż wiąże się ze stałą miesięczną opłatą za prowadzenie (przez pierwsze trzy miesiące "promocyjna" opłata wynosi 6 zł, by później wzrosnąć do 12 zł miesięcznie!).

Konto Direct wygląda już o wiele korzystniej:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej
 • 0 zł za smsKody służące do autoryzacji zlecanych transakcji
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta
 • 0/7 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym (który w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) wykonasz płatności kartą na łączną sumę min. 300 zł
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash
 • w pozostałych bankomatach: 
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu 
  • 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu
Udział w promocji wezmą wyłącznie konta założone przez wniosek online. Umowę o konto można zawrzeć za pomocą przelewu weryfikacyjnego (uwaga! Tymczasowo opcja ta może być niedostępna. Więcej na ten temat piszę tutaj)  lub za pośrednictwem kuriera. W pierwszym przypadku koniecznie pamiętaj by dane przy przelewie, który wykonasz ze swego konta w innym banku były identyczne z tymi, które podasz we wniosku o konto w ING Banku Śląskim. Uwaga przy tym jest szczególnie wskazana, ponieważ rozbieżności między danymi powodują odrzucenie wniosku bez możliwości ponownego złożenia go drogą internetową. Konsultanci infolinii proponują wówczas otwarcie konta w oddziałach banku, ale... złożenie wniosku w taki sposób nie uprawnia do zdobycia premii.

Otwarte Konto Oszczędnościowe to z kolei rachunek, na który możesz - jeśli chcesz - przerzucać swe zaskórniaki. Oprocentowanie konta nie jest oszałamiające - dzięki "bonusowi na start" przez 4 miesiące możesz skorzystać z promocyjnej stawki 2% w skali roku (przy kwocie do 100 000 zł). Standardowa stawka przy takiej kwocie wynosi 1,0%.

Otwarcie i prowadzenie Otwartego Konta Oszczędnościowego jest darmowe. Nic nie zapłacisz też za pierwszą wypłatę z rachunku w miesiącu kalendarzowym. Za każdy kolejny przelew lub wypłatę w danym miesiącu zapłacisz 10 zł (czyli słono - jak to bywa w większości przypadków kont oszczędnościowych w bankach w Polsce).

Optymalizacja dla bankobiorców


Uzyskanie prawa do premii wymaga wykonania płatności na sumę co najmniej 1 000 zł w terminie do 31.12.2016 r.. Warunek ten można zrealizować w dowolny sposób - nawet jedną płatnością. Ale transakcje warto rozłożyć w czasie, bo... wtedy będzie możliwe jednoczesne spełnianie wymogu promocji, jak i warunków zwalniających z opłaty za prowadzenie konta.

Opłata za kartę nie jest pobierana za okres rozliczeniowy trwający w momencie składania przez Ciebie wniosku o konto. Jeśli umowę zawrzesz do 28.08.2016 r., wówczas najlepiej wykonywać transakcje na sumy co najmniej 300 zł w okresach rozliczeniowych 29.08.-28.09., 29.09.-28.10., 29.10.-28.11 i też może jeszcze w okresie 29.11.-28.12.2016 r. (by uniknąć opłaty za kartę w tym okresie). Przypomnę: ważne, by do 31.12.2016 r. wykonać płatności na łączną kwotę 1 000 zł. Tak spełnisz warunki załapania się na stówkę. Przed wypłatą premii (31.01.2017 r.) zostanie jeszcze jeden okres rozliczeniowy (29.12.2016 r. - 28.01.2017 r.). Do Ciebie będzie należeć decyzja czy w tym okresie także wydawać 300 zł czy ewentualnie pogodzić się z opłatą 7 zł za kartę.

53 komentarze:

 1. Po wyrobieniu tego tysiąca płatności mogę zastrzec kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do momentu wypłaty premii (31.01.2017 r.) karta musi pozostać aktywna.

   Usuń
  2. Fakt, czytałem ale jakoś nie przyswoiłem ;) dzięki!

   Usuń
 2. Płatności kartą na sumę min. 1 000 zł dla klientów TMUB są warte nie mniej ni więcej tylko 50 zeta!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem ostatniego akapitu. Teraz trwa okres rozliczeniowy 29.05 - 28.06, więc kolejny - już z wymaganymi płatnościami za kartę będzie od 29.06, a nie 29.07. Prawda?

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu jakaś promocja, na którą się mogę załapać. Tylko chyba bardziej opłaca się przystąpić pod koniec trwania promocji ze względu na ten wymóg min. 300 zł za zwolnienie z opłaty kartę.
  Jeszcze pytanie, jeśli ktoś założyłby teraz konto to aktywnością w płaceniu kartą trzeba się wykazać od 29.07.2016? A nie od 29.06.2016?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to może być odpowiednia strategia. Teoretycznie najbardziej opłaca się złożenie wniosku i zawarcie umowy w okresie od 29. do 31.08.2016 r. Okres rozliczeniowy do 28.09. nie będzie wymagać płacenia kartą. W okresach 29.09.-28.10, 29.10.-28.11. oraz 29.11.-28.12. wydać będzie trzeba po min. 300 zł (uwzględniając by łącznie do 31.12. wydało się łącznie min. 1 000 zł). Później zostanie okres 29.12.2016-28.01.2017 r. (decyzja należy do uczestnika czy wydać 300 zł czy zapłacić 7 zł) i wypłata premii 31.01.

   W poprzednich edycjach takie rozwiązanie i wyczekania do ostatniej chwili rekomendowałem (obowiązywały jednak nieco inne zasady: wniosek należało złożyć do terminu X, a umowę zawrzeć do terminu Y co dawało większą swobodę). Obecnie ostateczny termin złożenia wniosku i zawarcia umowy jest jednakowy. Zostałoby więc wtedy otwarcie konta przelewem... ale musimy pamiętać, że niebawem wejdą w życie zmiany wynikające z rekomendacji KNF dot. procesu zakładania konta. Z pierwotnych zapowiedzi wynikało, że wycofana zostanie opcja zawierania umów przelewem. Później pojawiły się pogłoski o wspólnie wypracowywanym przez banki rozwiązaniu alternatywnym, ale jak to będzie wyglądało i ile czasu będzie zajmował taki proces, na razie nie wiemy. A jeśli okazałoby się, że do zawierania umów zostanie już tylko kurier to w 3 dni (od 29 do 31.08.) może być to ciężko ogarnąć. Takiego zostawiania tematu do ostatniej chwili więc tym razem nie rekomenduję (przynajmniej w chwili obecnej, gdy nie znamy sposobów zawierania umów zawieranych zdalnie w sierpniu br.).

   Usuń
  2. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czyli bezpieczniej będzie pewnie złożyć wniosek tak koło 20 sierpnia, tak żeby swobodnie zdążyć z kurierem.

   Usuń
  3. @Mr. Złotówa - 8 czerwca 2016, 18:58
   ostateczny termin złożenia wniosku i zawarcia umowy jest jednakowy
   ---
   Czy to oznacza, że daty złożenia wniosku i zawarcia umowy są uznawane jako jednakowe?

   Usuń
  4. Nie. Zacytowane zdanie odnosi się do dat w regulaminie. We wcześniejszy edycjach inny był ostateczny termin złożenia wniosku, a jeszcze inny zawarcia umowy. Można było w ten sposób odwlec otwarcie konta. Teraz zapis jest taki, że do 31.08.2016 r. wyrobić się należy zarówno ze złożeniem wniosku, jak i zawarciem umowy.

   Usuń
  5. Logicznym więc byłoby uznanie obu dat - daty złożenia wniosku i zawarcia umowy - jako jednakowe.

   Usuń
 5. Wymagać konta oszczędnościowego... No to im się wzięło na promowanie oszczędzania. W czasach gdy dają takie stawki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie skończyła się u nich akcja konta oszczędnościowego na 4-mc @ 2,5% i ludzie z ichniego marketingu obudzili się z letargu :)

   Usuń
 6. Dziwne: Bank Śląski używa miesiąca obliczeniowego od 29. dnia obecnego miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca, a wszystkie daty progowe są ustalone na koniec miesiąca kalendarzowego. To może jedynie oznaczać mega-nieporozumienia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Należy utrzymywać konto osobiste wraz z aktywną kartą i konto oszczędnościowe do dnia wypłaty premii, tj. do 31.01.2017 co oznacza, że gdyby nawet złożyć dyspozycję rezygnacji z konta i z karty 01.02.2017, to płaci się za kartę do 01.03.2017 czyli 14 zł - masakra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata za kartę jest pobierana w momencie zastrzeżenia karty proporcjonalnie do dnia okresu rozliczeniowego które już upłynęły. Więc jeśli zrobisz to 1.02. wówczas opłata wyniesie mniej niż 1 zł (4/31 x 7 zł). W scenariuszu w którym odpuszcza się płatności w okresie 29.12.-28.01. łączne opłaty za okres oczekiwania do premii wyniosą <8 zł.

   Usuń
  2. Złotówa, wydając kartą jedynie absolutne minimum, tzn. 1 tys. zł płatności za kartę wyniosą: 3mies. x 7zł/mies. = 21zł + opłaty za końcówkę sierpnia oraz kilka dni marca, tzn. circa 25 zł. W tym samym czasie te 1000 zł wydane kartą ING mogłyby dać np. 50 zł zwrotu gotówki w TUMB ... co Ty na to?

   Usuń
  3. Wyliczenie (ewentualnych) kosztów przedstawiłem wyżej.

   Co do porównania z TMUB to każdą promocję można odnosić do innej. Tak samo można wykazywać plusy lub minusy danej oferty. Twoje założenie przyjmuje, że ktoś wydaje 1000 zł miesięcznie i zgarnia w TUMB 50 zł. A jeśli wydaje 300 zł miesięcznie? Zgarnie 15 zł (z kontem Freemium w TMUB). Więc jemu może odpowiadać promocja ING. A gdy wydaje 1300 zł miesięcznie? Może zarabiać z TMUB 50 zł, ale do zagospodarowania zostaje 300 zł miesięcznych wydatków. I też może pozwolić sobie na ING.

   Na blogu wielokrotnie powtarzałem, że nie ma wzorca bankobrania jedynie słusznego. Różne są gospodarstwa domowe, różne wydatki i przychody. Z czego, kiedy i w jaki sposób korzystać każdy może decydować samodzielnie.

   Usuń
  4. Ja też powtarzam, że nie ma jedynie słusznego wzorca, ale mam nadzieję, że zgodzisz się, iż zmuszanie się do wydania 1000zł, po to żeby dostać 100zł jakiejś nagrody (minus koszta!) zalatuje czystą głupotą, nieprawdaż?

   Usuń
  5. Jeśli premię względem płatności kartą przyrównać do moneybacku to jakby nie patrzeć wypada on lepiej niż 5-procentowy zwrot w TMUB. W skrajnym przypadku wydawania 300 zł już nawet przez 5 miesięcy (celem unikania opłat) wynik z promocji odpowiadałby moneybackowi na poziomie 6,67%, a w przypadku pozwolenia na pobranie dwóch opłat i wydania 1 000 zł przez okres 3 miesięcy ~8,6%.

   Usuń
  6. Wynik z promocji odpowiadałby zwrotowi gotówki na poziomie 6,67% ~ 8,6% ??? Skąd te liczby?

   Nie widzę powodu, żeby wydawać 1000zł w celu otrzymania 100zł nagrody. Amen!

   Usuń
  7. W piątek dostanę od MoneyManii 100 zł za wykonanie 5 przelewów z darmowego konta w mBank - to jest życie!

   Usuń
 8. Biorąc pod uwagę, że "posiadanie" karty kosztuje aż 7 zł miesięcznie oraz mając na uwadze konieczność wydania 1000 zł kartą kwestia otrzymania 100 zł nagrody w bardzo odległej przyszłości wydaje się lekkim nieporozumieniem!

  Za 300 zł wydatku kartą można dostać 15 zł od TMUB albo mieć darmowe konto w BOŚ do lokaty na 50K @ 3,25% - Holendrzy muszą trochę wyżej podciągnąć rękawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bierz udział w tamtych promocjach.

   Usuń
 9. Promocja fajna, ale kokosów z tego nie ma. Sam z niej skorzystam, bo jeszcze nigdy nie miałem konta w ING, więc zobaczę ich system transakcyjny :)

  1. Zakładam konto 29 sierpnia, więc we wrześniu nie muszę wykonywać transakcji i karta za 0 zł.
  2. Październik wydaję 300 zł na rachunki.
  3. Listopad wydaję 300 zł na rachunki.
  4. Grudzień wydaję 400 zł na rachunki.
  5. Styczeń wydaję 300 zł na rachunki, aby nie płacić 7 zł za kartę.

  Dostaję premię 100 zł - 4,2 zł na list polecony, aby zamknąć konto = 95,8 z zysku. Niby mało, ale dostać 95 zł za to, że siedząc przed PC zapłacę rachunki? Czemu nie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zakładam konto 29 sierpnia, więc we wrześniu nie muszę wykonywać transakcji i karta za 0 zł"

   Założenie konta 29.08 jest możliwa jedynie przelewem. Zakładając, że ta metoda będzie dalej w użyciu - do tego czasu KNF może uznać ją za nielegalną - to ING jest chyba ostatnim bankiem gdzie takie otwieranie konta jest zalecane (nawet niezgodny "/" czy kropka albo przecinek może spowodować odrzucenie wniosku).

   Tak czy owak już od 30 sierpnia bije licznik na kartę tzn. należna jest opłata 7zł.

   PS. Konto oszczędnościowe na 2% to zwykły żart - powodzenia!

   Usuń
  2. @CowPL możesz kartę zastrzec online a konto zostaje darmowe. Zamkniesz je przy okazji gdy będziesz gdzieś gdzie jest oddział. Zamykają od ręki bez okresu wypowiedzenia.

   Usuń
  3. Anonimowy8 czerwca 2016 21:37 nie doczytałeś że płatności 300 zł zwalniają z opłaty za kartę. Więc jeśli wydanie 1000 zł rozłożysz w czasie to sobie unikniesz ich przez 3 miesiące.

   Usuń
  4. Anonimowy8 czerwca 2016 22:07 tak jak piszesz. Zamykają od ręki gdy wcześniej zastrzeżesz kartę. Jeśli kartę ktoś chce zastrzec w oddziale przy okazji zamykania konta to wtedy okres wypowiedzenia będzie.

   Usuń
  5. Ludzie nie złożyli jeszcze wniosku, a już interesuje ich sposób
   wypowiedzenia - rzadkie :)

   Jakie korzyści mogą mieć banki z tych akcji?

   Usuń
  6. Nastukanie tych 1000zł kartą może dać bankowi więcej, niż te 100zł jest warte. Poza tym na te promocje nabiera się masa lemingów, bankobiorców jest zaledwie garstka. Lemingi zostaną w banku i dalej będą generować zyski, a przy okazji dowali im się jakieś dodatkowe opłaty i już kasiora wędruje do kieszeni. Nawet jeśli kilkudziesięciu bankobiorców narazi bank na niewielką stratę, to oni i tak będą sporo do przodu i im to dynda.

   Usuń
  7. na rower nie wydajesz nic zrzucasz pare kalorii i jedziesz do oddziału zamknąc osobiście :)

   Usuń
 10. "Nastukanie tych 1000zł kartą może dać bankowi więcej, niż te 100zł jest warte" - myślisz, że banki dostają aż 10% od transakcji? Tak nie było nawet w Zimbabwe przy 5-cyfrowej inflacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interchange w przypadku kart wydawanych do konta wynosi 0,2%. Więc łatwo policzyć, że jeśli zrobimy płatności na sumę 1000 zł to bank zarobi 2 zł.

   Usuń
  2. Czyli wystarczy, że taki klient wyda ich kartą 50 tys. zł i te 100 zeta już im się zwróci :)

   Usuń
 11. "0/7 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym (który w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) wykonasz płatności kartą na łączną sumę min. 300 zł"
  Osoby do 26-go roku życia muszą wydać 200zł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy to prawda, że data złożenia wniosku przez internet jest uznawana jako data założenia konta bez względu na datę podpisania umowy dostarczonej przez kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak przynajmniej piszą uczestnicy poprzedniej edycji. Znowu trzeba będzie pisać reklamację.

   Usuń
 13. Dziwne, że okres obliczeniowy mają od 29. dnia każdego miesiąca ... ciekawe co robią w lutym?

  OdpowiedzUsuń
 14. Probuje zlozyc wniosek o konto i po wypelnieniu wszystkich pol i zatwierdzeniu wyskakuje mi komunikat:

  "Niestety nie moglismy przetworzyc Twojego wniosku..."

  Czy ktos tez tak mial? Macire jakis pomysl, o co moze chodzic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż przez inną przeglądarkę albo wyczyść coockies.

   Usuń
  2. Dziekuje. Wyczyscilam cookies i sie udalo.

   Usuń
 15. Czy jesli wniosek zlozylam 25 lipca, a kurier z umowa dotarl dopiero 1 sierpnia, to w sierpniu nie nusze robic platnosci karta na 300zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy okres rozliczeniowy gdzie musisz wydać 300 zł będziesz mieć od 29 sierpnia do 28 września.

   Usuń
  2. Podobno data złożenia wniosku przez internet jest uznawana jako data założenia konta bez względu na datę podpisania umowy dostarczonej przez kuriera ... tak piszą ludzie z poprzedniej edycji.

   Usuń
  3. Na jakiej podstawie tak miałoby być? Dajmy na to składasz wniosek 27.07., kuriera umawiasz na 10 sierpnia, kartę dostajesz po 20-stym i kiedy niby do 28. sierpnia byłoby możliwe wydanie 300 zł?

   Usuń
 16. jezeli mam w ing jednostki funduszy ppi to jest klientem banku ? czy fundusze a konto to dwie inne rzeczy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co innego bo TFI to nawet nie jest cześć banku. Więc możesz konto zakładać :D

   Usuń
 17. Mam pytanie
  Czy najpierw otworzyć konto a potem wypełnić formularz rejestracyjny do promocji czy na odwrót? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie ?

  dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej to nie ma znaczenia. Formularz możesz później bo czas jest na to do końca roku.

   Usuń
 18. nie wiem jak to u was wygląda ale lepiej sie śpieszyc jeśli rozwozi to inpost obecnie u mnie na śląsku zamkneli oddział jastrzebie zdrój który obsługiwał całe południe śląska, wiec umowy z bzwbk już 20 dni to trwa żeby wróciły do banku , wożą je zwykli kurierzy a podpisują sie ci wyspecjalizowani mają kilka tysiecy przesyłek bankowych opóźnienia

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...