Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Kantor Walutowy Alior Banku: 10 euro dla nowych klientów i 50% niższy spread dla wszystkich

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

16.06.2016

Kantor Walutowy Alior Banku: 10 euro dla nowych klientów i 50% niższy spread dla wszystkich

W internetowym kantorze Alior Banku można załapać się na premię - jak przystało na kantor - w walucie obcej.

mistrzowska promocja na euro kantor internetowy alior banku
"Zdobądźmy to Euro!" - chciałoby się rzec nie tylko kibicując polskim piłkarzom grającym na Mistrzostwach Europy we Francji, ale również będąc bankobiorcą. Bo do zdobycia jest bonus właśnie w walucie euro.

"Mistrzowska promocja na Euro" skierowana jest zarówno do obecnych jak i nowych klientów kantoru Alior Banku. Dla wszystkich przewidziane jest ścięcie o połowę spreadu dla pary walut EUR/PLN w dni, w które na Euro gra polska reprezentacja (a więc dziś, tj. 16.06. oraz 21.06.2016 r., jak i przy okazji każdego kolejnego meczu, jeśli uda się awansować do kolejnej fazy turnieju). Obniżka spreadu ma obowiązywać od godz. 9:00 do końca dnia, w którym odbywa się mecz. 

Nowi klienci mogą dodatkowo zgarnąć bonus w kwocie 10 euro.

Aby wziąć udział w promocji i zgarnąć bonus pieniężny: 
 • najpóźniej do 17.07.2016 r. dokonaj wymiany waluty
Za spełnienie tych prostych warunków uzyskasz premię - 10 euro ma być wypłacone do 31.07.2016 r. Co ciekawe regulamin promocji nic nie wspomina o tym jaki rachunek w promocji należy założyć w kantorze, ani na jaki zostanie wypłacona premia. Domyślać się możemy, że pewnie najlepiej będzie założyć rachunek w walucie euro.

Dla kogo promocja?


Jak to bywa w promocjach Alior Banku, w regulaminie mamy bardzo restrykcyjny zapis o tym, kto może wziąć udział w akcji:
"Promocja dostępna jest tylko dla Klientów, którzy przed rozpoczęciem Oferty Specjalnej, tj. 9 czerwca 2016 r., nie mieli zawartej żadnej umowy z Bankiem"
Przy takich wykluczeniu zawsze rodzi się jedno ważne pytanie: czy warto brać udział w takiej promocji i stawać się klientem banku za 10 euro (być może wykluczając się tym samym z przyszłych, kto wie czy nie lepszych promocji; ale tu oczywiście decyzję każdy powinien podjąć samodzielnie).

Kantor Walutowy Alior Banku - prześwietlenie oferty:


Kantor Alior Banku jest konkurencją dla banków (oferuje wymianę walut po lepszych kursach) i dla kantorów stacjonarnych oraz internetowych (gdzie kursy bywają jednak najlepsze, ale zawsze należy pamiętać, że są to przedsiębiorstwa prywatne i  środki tam przekazywane nie podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu).

Najważniejsze cechy oferty Kantoru Alior Banku to:
 • 0 zł za korzystanie z usługi 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku walutowego 
 • 0 zł za 10 pierwszych haseł SMS służących do autoryzacji transakcji w każdym miesiącu (za kolejne: 0,20 zł)
 • 0/15 zł za wydanie karty płatniczej do rachunku (opłata nie jest pobierana jeśli w ciągu pół roku od dnia jej wysłania wykonasz min. jedną płatność)
 • opłaty za różne formy przelewu znajdziesz w tabeli opłat i prowizji Alior Banku (tutaj)

Jeśli chcesz dowiadywać się na bieżąco o nowych wpisach na blogu, polub Bankobranie na Facebooku:

29 komentarzy:

 1. a jesli ja mam konto w USD?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie za bardzo bo już masz umowę z Aliorem.

   Usuń
  2. Jeśli zakupiłeś USD jeszcze po ok. 3 zeta, to wygrałeś na tym być może więcej niż na wszystkich "promocjach" przez ostatnie kilka lat :)

   Usuń
 2. A mówią, że koniec € to jedynie kwestia czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Promocja dostępna jest tylko dla Klientów, którzy przed rozpoczęciem Oferty Specjalnej, tj. 9 czerwca 2016 r., nie mieli zawartej żadnej umowy z Bankiem"

  Jakiej umowy? O kantor? Jeśli JAKIEJKOLWIEK umowy, to nawet moja babcia ma tam konto do płacenia rachunków za gaz i światło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnej. To tak jak jakiejkolwiek.

   Usuń
  2. A może tu idzie o to, że klient przed dniem 9 czerwca 2016 r. nie był związany umową z Alior? Wątpię, żeby im chodziło o klientów, którzy nigdy przedtem nie byli ich klientami ... rozpacz, kto tam jest zatrudniany, no ale taki właśnie jest dzisiaj poziom szkolnictwa w Polsce - ludzie nie potrafię się nawet precyzyjnie wypowiadać!

   Usuń
 4. Znając życie... czy raczej znając alior to wykluczeni są też klienci TMUB i byli Meritum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Si señor, a Meritum był jednym z najlepszych banków jeśli idzie o stosunek do klientów, którzy w Polsce są traktowani zazwyczaj jak owce do strzyżenia!

   Usuń
 5. 16/06/2016 1 EUR 4,4426 sprzedaj 4,4549 kup Spread 0,0123
  jestem klientem kantoru i dupy nie urywa 0,0123/2 = 0,06 PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W większości banków komercyjnych w PRL-bis to jest 6-7%

   Usuń
  2. poprawiam 0,0123/2 = 0,006 zł to nawet nie jest 1 gr!

   Usuń
 6. "Promocja dostępna jest tylko dla Klientów, którzy przed rozpoczęciem Oferty Specjalnej, tj. 9 czerwca 2016 r., nie mieli zawartej żadnej umowy z Bankiem"

  Czy mam ten zapis rozumieć, że na dzień 09.06.2016 nie mam aktualnie zawartej żadnej umowy z bankiem, czy może tak, że nigdy w przeszłości nie miałem zawartej żadnej umowy z bankiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakiś matrix - dlaczego nie sformułuje im tego ktoś, kto włada językiem polskim chociaż na poziomie gimnazjum?

   Kogo oni tam zatrudniają?

   Usuń
  2. To na pewno piszą prawnicy, którzy wyciągają kilkanaście tysi na miesiąc. Konstrukcje agramatyczne i pisma na bakier z interpunkcją to normalka wśród prawników.

   Usuń
 7. Sprzedać się bankowi za 10 euro to za mało. No chyba, że euro byłoby po 10 zł to co innego. Ale na chwilę obecną mówię NIE.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak wpłacić euro na takie konto i wymienić później na złotówki? trzeba mieć dwa konta u nich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam walutowy. Złotówki przelewasz na wskazane konto by kupić walutę, a jak sprzedajesz to dostajesz je na wskazane konto.

   Usuń
 9. Dziękuje za 120 zl (zlaozylem konto dla 3 osob) :) esy chajs tak trzymaj.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja mam euro i chcialbym je wymienić na złotówki, da się to zrobić jakoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, może się uda ... daj cynk jak poszło :)

   Usuń
 11. W tym tygodniu wymiana walut będzie bardzo popularna - Brexit!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ruch się zaczyna - funt stracił 10%, ojro trochę mniej, a franek poleciał wysooooko :)

   Usuń
 12. Pytałem co z klientami TMUB i Meritum> dostałem następującą odpowiedź:
  "W odpowiedzi na otrzymaną korespondencję uprzejmie informuję, że z przedmiotowej promocji wyłączeni są Klienci Alior Banku, którzy zawierali z Bankiem dowolną umowę oraz posiadający kartotekę Klienta w Banku. Dane Klientów Meritum Banku zostały zmigrowane wraz z fuzją operacyjną banków.

  Bank nie wyłącza z promocji Klientów T-Mobile Usługi Bankowe."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to znaczy "posiadający kartotekę klienta"? Dawni klienci, którzy przestali nimi być również?

   Usuń
 13. Zastanawiam się nad tym kantorem (kontem?), bo mam dość ciekawą sytuację: niedługo wyjeżdżam na roczne stypendium do Korei Południowej, gdzie płaci się w wonach koreańskich (KRW), ale stypendium otrzymam (w dwóch, dość sporych częściach) w euro. Co najlepiej zrobić, żeby stracić jak najmniej pieniędzy na przewalutowaniach/płatnościach kartą/wypłatach?

  Obecnie mam tylko konto podstawowe w Banku Smart. Myślę nad założeniem tego kantora (choć rozumiem, że ma też funkcjonalność zwykłego konta euro?), założeniem konta bankowego już w Korei i wymiany między tymi dwoma walutami przez jakiś kantor online. Znacie może jakiś, który jest bezpieczny i oferuje tak "egzotyczne" waluty?

  Czy może lepiej byłoby już zachować jedno z "naszych" kont i płacić tam kartą? Jednocześnie będę chciał co jakiś czas wypłacać pieniądze... Ale fajnie byłoby nie zbankrutować. Macie w tej kwestii jakieś doświadczenie?

  Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, rachunek w kantorze internetowym Aliora działa jak konto walutowe. Możesz mieć do niego kartę. Polecam bo Ci się przyda. Poza strefą euro najlepiej jednak będzie korzystać z karty dolarowej. Dlaczego? Bo przewalutowanie masz od razu po kursie MasterCarda i nie będziesz mieć podwójnej wymiany.

   Najgorsze co mogłoby być to karta i konto złotówkowe. Podwójne przewalutowanie PLN -> waluta rozliczeniowa -> KRW. Do tego prowizje za przewalutowanie, opłaty za wypłatę w bankomatach itd.

   Docelowo najkorzystniej pewnie będzie założyć konto w jakimś tamtejszym banku, ale to już inna bajka i nic nie podpowiem.

   Usuń
 14. Czy T-mobile Usługi Bankowe to też Alior Bank ? Czy jednak inny podmiot ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Różnie do tego podchodzą. W Comperii wykluczali. Ale tu dostałem odpowiedź taką jak Anonimowy22 czerwca 2016 09:35 wyżej, że w promocji konto TMUB nie wyklucza.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...