Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Pod Słońcem: 3,3% do 40 000 zł w Getin Banku od Open Finance

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.06.2016

Lokata Pod Słońcem: 3,3% do 40 000 zł w Getin Banku od Open Finance

Dla osób mających ochotę i czas pofatygować się na spotkanie z doradcą Open Finance czeka promocyjne oprocentowanie.

Lokata Pod Słońcem jest depozytem bankowym prowadzonym przez Getin Bank (podlega więc Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu). Można ją założyć wyłącznie za pośrednictwem Open Finance. Nie wymaga jednak korzystania z konta czy jakichkolwiek innych produktów oferowanych przez bank czy pośrednika finansowego.

Oprocentowanie 4-miesięcznej lokaty w pierwszym i drugim miesiącu wynosi 3,3%, a w trzecim i czwartym 2% w skali roku. Druga "połówka" więc nieco psuje efekt finalny - w przypadku utrzymywania oszczędności na lokacie przez cały okres umowy średnie oprocentowanie w skali roku wyniosłyby już 2,65% (choć na tle wielu obecnie dostępnych lokat to ciągle dobre oprocentowanie). Zaletą Lokaty Pod Słońcem jest możliwość zerwania jej w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Odsetki naliczone zostaną wtedy za okres faktycznego utrzymywania depozytu. Najbardziej więc opłaca się to zaraz po upływie dwóch miesięcy, tak by zgarnąć wyłącznie odsetki naliczone według stawki 3,3% w skali roku. Mankamentem jest jednak to, że likwidacja lokaty gwarantująca zwrot kapitału jak i odsetek możliwa jest tylko w oddziałach Open Finance. Tym samym potrzebna będzie jeszcze jedna wizyta i spotkanie z doradcą. Zgodnie z informacjami w Karcie Produktu, jeśli lokatę zerwiesz w inny sposób, wówczas otrzymasz zwrot samego kapitału.

Lokata Pod Słońcem dostępna jest dla kwoty od 500 do 40 000 zł. Po złożeniu wniosku o lokatę będziesz mieć 7 dni na wykonanie przelewu i zasilenie rachunku lokaty. Przelew należy wykonać z własnego rachunku (ważna jest zgodność danych w przelewie i we wniosku) oraz w wysokości równej kwocie zadeklarowanej podczas składania wniosku.

Na spotkanie z doradcą Open Finance warto się uprzednio umówić - wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Kontaktujący się z Tobą konsultant ustali miejsce i termin spotkania.

Tego typu propozycje nie są nowością w ofercie Open Finance. Choć od ostatniej podobnej lokaty minęło sporo czasu. Ale gdy wspomnieć, że w sierpniu ub.r. mogliśmy założyć Lokatę Odlotową 4,5% do 50 000 zł to łezka kręci się w oku. Ech, cóż to było za oprocentowanie...

Bądź na bieżąco z promocjami lokat: 

Tego typu promocyjne lokaty rzecz jasna nie są prezentem  rozdawanym bezinteresownie. Open Finance zależy na przyciągnięciu nowych klientów. Nie zdziw się jeśli na spotkaniu pojawią się też inne propozycje, np. inwestycje. Oczywiście decyzja należy zawsze do nas i żadnym namowom ulegać nie musimy, gdy interesuje nas tylko i wyłącznie Lokata Pod Słońcem.
Chcesz być na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi, a także lokatami "spod lady" jak powyższa? Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

29 komentarzy:

 1. Lokata na 4-mc @ 2,65% - czy to żart? Ten sam Getin oferuje 3% na 36-mc i nie trzeba się z nikim spotykać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Noble Banku jest 3% na 36 miesięcy, ale dopiero od 150 000 zł :(
   Na krótki okres, bez warunków (typu "nowe środki", "nowy klient" itp.) o 3,3% (2 miesiące) jednak nie sposób.

   Usuń
  2. Nawet przy 40K różnica netto po tych 2 miesiącach między 3,3% a 3% wynosi jedynie 16,20zł i później apiat szukanie czegoś rozsądnego? Dziękuję!

   Nie ma dzisiaj nic lepszego na rynku niż Lokata Rentierska w Getin na 36-mc. Każdy, kto cokolwiek rozumie finanse doskonale wie, że stopy procentowe nie wrócą do poprzednich poziomów!

   Usuń
  3. Zalatuję reklamą agenta Getin'u. 3% (brutto) / 2,43% netto i blokada środków na 3 lata, to wabik dla: a) małoobrotnych, b) małorozumnych. Slogany w stylu "tanio/drogo już było" przypominają mi bazarowych nawoływaczy z lat 90-ch.

   Usuń
  4. Obie lokaty są de facto z Getin - ta del Sol to wabik, a Rentierska dla bogatszych na dość bezpieczne "parkowanie" ... każdy na swój strój :)

   Usuń
  5. To nie tylko zalatuje reklamą ale czuć mocny fetor od trolli z Getin Banku. Okropne są te agencje reklamowe. poza tym tak jak napisał Mr Złotówa - lokatę Pod Słońcem można zerwać bez utraty odsetek a Getinu za 3 lata to może już może nie być także powodzenia z lokata rentierską.

   Usuń
 2. Jak mam lokatę w Getinie to mogę skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysłałem formularz. Oddzwonili po 15 minutach. Jestem umówiony na jutro.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drobna uwaga: Open Fajans od dłuższego czasu jest na stratach, a Getin Bank jest na cenzurowanych w KNF za naganne praktyki w kwestiach kredytowych (zwłaszcza na CHF). Nie wiem co może przynieść mieszkanka dwóch brendów nie tylko o splamionym autorytecie, zaś równie nagannej sytuacji finansowej. Ale jak ktoś lubi ryzyko przy groszowym zyski, to polecam. Może być ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OF oferuje "produkty" Getin gdyż jest częścią tej samej grupy finansowej Czarneckiego

   Usuń
  2. A widziałeś tą ... strukturę? Polecam do wglądu:

   http://galeria.bankier.pl/p/7/a/ba845abc2edf80.png

   Diabeł straci resztki resztki rozumu, chcąc dojść co i skąd tam "przepływa". W razie przysłowiowego w. - życzę powodzenia z dochodzeniem roszczeń.

   Usuń
  3. Sama perspektywa wizyty w Otwartym Fajansie wystarczy, żeby dać sobie na wstrzymanie - tylko chyba GetinOnline bardziej porażało niekompetencją :)

   Trudno zgadnąć dlaczego Czarnecki nie zlikwiduje tego cyrku!

   Usuń
 5. Pamiętam Lokatę Odlotową. Przez nią trafiłem na Bankobranie. 4,5% wobec 3,3% robi olbrzymią różnicę. Wtedy było warto. Teraz już się tak nie opłaca. Choć owszem przy 40 tys przez te 2 mies. będzie mniej o ok. 38 zł niż w BGŻ Optima na 2,6%. Więc nie mówię, że w ogóle się nie opłaca. Jak ktoś ma oddział Open Finance pod nosem to nie szkodzi zajść. Nawet 38 zł piechotą nie chodzi. Ale specjalnie gdzieś dojeżdżać to już nie warto.

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłem założyć tę lokatę. Jakiś młokos mnie obsługiwał, kituś bajduś że może część kasy zainwestuje, bo będę miał lokatę na 8% a z inwestycji bajońskie zyski. Oczywiście się nie dałem. Znam te ich numery. Wniosek złożony. Kasę przeleję w czwartek. I już się umówiłem 8 sierpnia na kolejne spotkanie celem zerwania lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ak szybko po spotkaniu zrywajacym ma sie srodki na koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem o to. Wychodzą zgodnie z najbliższą sesją Elixir.

   Usuń
  2. Dokładnie. Jeśli lokatę zerwiesz do południa to jeszcze tego samego dnia kasa będzie na wskazanym koncie.

   Usuń
 8. Ja dziś wypełniłam formularz, oddzwonili po 10 minutach. Wyobraźcie sobie, że się dowiedziałam, że tylko w kilku oddziałach można się umówić, jeśli chodzi o tę lokatę. W moim mieście (100 tys. mieszkańców) - ta lokata jest NIEDOSTĘPNA... To jak to w końcu jest?

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego cięgle formularz krzyczy, że wpisuję niepoprawny numer telefonu? Wpisuje 9 cyfr, inaczej sie nie da, a nie przepuszcza mnie ze względu na niby niepoprawny numer telefonu.

  OdpowiedzUsuń
 10. W trakcie wizyty proponowali wrzucić pieniądze na coś takiego co się nazywa "Nowa Europa". Oprocentowanie 3.14% netto i odsetki naliczane co miesiąc. Umowę można zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek. Czy ktoś coś o tym słyszał lub korzystał / korzysta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fundusz obligacji korporacyjnych. Przypadkiem doradca nie wspomniał o opłatach administracyjnych, ryzyku, braku gwarancji zysku i kilku innych szczegółach? Radzę omijać. Na teoretycznie bezpiecznych obligacjach, choć przypomnę o niedawnych upadłych PBG, GANT, SK BANK, w chwili obecnej moim zdaniem jest taka bańka, że jak poprzedni kryzys zaczął się od rynku nieruchomości, tak kolejny zacznie się od wykrzaczenia na obligacjach. Tego jest masą. Ludziom nawciskano tego tyle bazując na utartym mylnie przekonaniu, że jak obligacje to bezpieczne, państwowe (ot, Niemcy nawet mają ujemną stopę zwrotu). Ale fundusze by podkręcić zyski pakują do wora coraz więcej obligacji śmieciowych emitowanych przez firemki z tragicznym ratingami. Owszem jest duża dywersyfikacja i dziś bankructwo jednego emitenta może być niezauważalne na wykresie i wyniku ale w końcu jak dojdzie do kryzysu to będziemy mieli efekt domina i wszystko poleci na łeb na szyję. Ja nie polecam. Już czerwoną lampka powinna się zaświecać gdy ktoś reklamuje się lokata 3,3 a właściwie 2,65% brutto. A Ty tam idziesz i nagle "specjalnie dla Ciebie" jest 3,14 netto.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o ryzyko to wspomniał o tym że jest ochrona kapitału i pokazał też że fundusz ma stabilny wzrost bez wpływu giełdowego i bankowego. Co do prowizji to są liczone one tylko od zysków i tak naprawdę ten fundusz ma brutto koło 3,8%. Wspomniał też że w rzeczywistości co do lokat też nie ma pełnego pokrycia w kapitale ponieważ podobno obecnie w BFG jest koło 11mld więc to nie ma szans aby pokryło wszystkie lokaty w Polsce. OK, czyli raczej nie ruszać jak się na tym człowiek nie zna.

   Usuń
  3. Znałem fundusze, które bezpośrednio skupują akcje. Ten nawet w to się nie bawi, ale ma certyfikatu inwestycyjne innych funduszy:

   http://openlife.pl/fileadmin/dokumenty/spawozdania/20160429/UFK_Open_Life_Obligacji_Korporacyjnych_Europy_Srodkowej_i_Wschodniej_Roczne_sprawozdanie_UFK_za_rok_2015_sporzadzone_na_dzien_31.12.2015.pdf

   Więc tu nawet trudno mówić o strategii zarządzania doborem składników portfela.

   Ochrona kapitału... hm, z regulaminu zacytuję:
   "W ubezpieczeniu na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Ubezpieczający ponosi ryzyko inwestycyjne związane z inwestowaniem w Fundusz. W przypadku materializacji któregokolwiek z ryzyk, o których mowa w ust. 1, Ubezpieczający może ponieść stratę"

   Określenie "ochrona kapitału" jest takim listkiem figowym. Brzmi prawie jak "gwarancja kapitału", ale to nie to samo.

   W przypadku upadku Ubezpieczyciela gwarancja wynosi 50% kapitału, do 30k euro. Przy lokacie BFG (100% do 100k euro). Prawdą jest, że w BFG zgromadzono 11 mld zł. Byłoby więcej gdyby nie upadki SKOKów. Ale mało realnym jest upadek któregoś z banków w Polsce - jakiś chylący się do upadku bank prędzej zostanie przejęty niż upadnie. Bo każdy bank w Polsce jest łakomym kąskiem. W najczarniejszym scenariuszu gdyby kwota wypłat była większa niż środki w BFG to będzie ekstra zrzuta tak jak było z SK Banku. Choć wtedy potrzebne było "zaledwie" ok 2 mld zł.

   Wzrost jest stabilny - to się zgadza. Póki co ;)

   Co do opłat. Kolejny cytat:
   "Fundusz powstaje z alokowanych przez Towarzystwo Ubezpieczeń Składek Jednorazowych pomniejszonych o opłatę wstępną"
   Czyli coś na wstępie jednak raczej skrobną ;)

   Usuń
 11. UAWAGA !!! WIELKIE UTRUDNIENIA ZE STRONY "OPEN'a" DLA CHCĄCYCH WCZEŚNIEJSZEGO ZERWANIA LOKATY. CHYBA GETIN JEST NIEWYPŁACALNY I TO DLATEGO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie miałem z tym problemu. Zamknąłem po dwóch miesiącach i skorzystałem dzięki temu z wysokiego oprocentowania.

   Usuń
  2. U mnie to samo żadnych problemów a lokata zamknięta 3 dni temu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...