Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: listopad 2016 + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

31.10.2016

Najlepsze lokaty bankowe: listopad 2016 + ranking lokat

Nowy miesiąc przed nami więc czas przyjrzeć się ofercie banków i znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

najlepsze lokaty bankowe - ranking lokat na listopad 2016 r.
Kto śledził blog Bankobranie w minionym miesiącu, ten nie przegapił żadnej okazji na najlepsze oprocentowanie. Pojawiło się kilka nowości. Choć większość z nich była ofertami okazjonalnymi to ciekawych propozycji nie brakuje też na listopad. Zapraszam do lektury comiesięcznego przeglądu najkorzystniejszych depozytów bankowych.

Ten wpis na blogu zawsze zaczynam od rewizji ofert i przytoczenia po jednej najlepszej opcji z każdego banku. Wykres ten świetnie obrazuje trendy i tendencje zmian.
przegląd najlepszych lokat w bankach - listopad 2016


Oprocentowania lokat uwzględnionych na wykresie w sporej mierze dotyczą promocyjnych propozycji (wymagających np. otwarcia konta lub bycia nowym klientem banku). Widać jednak jak wiele zmian w ostatnim czasie nastąpiło. Z 28 uwzględnionych banków w pięciu nastąpił spadek oprocentowania, ale i również w pięciu stawki wzrosły.

Poniżej znajdziesz przegląd nie tylko ofert promocyjnych. Dla ułatwienia całość pogrupowałem na: 
 • Lokaty z dodatkowymi premiami
 • Lokaty dla nowych klientów
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Lokaty z dodatkowymi premiami


W tym miesiącu jest z czego wybierać. Można bowiem znaleźć dwie propozycje lokat bankowych, które oprócz standardowo naliczanych odsetek dają także dodatkowe korzyści w postaci gwarantowanych premii.

W ostatnich dniach wystartowała kolejna, już 7. edycja promocji Comperia Bonus, w której organizator płaci za założenie wybranego produktu bankowego. Tym razem można zyskać 110 zł za rejestrację w promocji oraz skorzystanie z konta i lokaty (na min. 10 000 zł na 130 dni; oprocentowanie: 2,5% w skali roku) w Toyota Banku. Promocja jest bardzo prosta w swych zasadach, a finalny zysk uwzględniający odsetki oraz dodatkową premię (nawet po uwzględnieniu opłaty za prowadzenie konta, którą można też ominąć) powoduje, że przy ulokowaniu 10 000 zł zarobimy tyle, ile przyniosłaby nam lokata standardowo oprocentowana na poziomie nawet 5,4% w skali roku! Przejdź do opisu promocji>>


Długoterminową propozycją jest z kolei promocja oferowana przez Deutsche Bank. Tu można zyskiwać co rok wypłacaną premię w wysokości nawet 500 zł. Lokata db Plan 500+  odróżnia się jednak od standardowych lokat tym, że ma skłaniać do regularnego oszczędzania i wymaga dopłacania oszczędności w trakcie jej trwania. Oprócz odsetek (naliczanych według zmiennego oprocentowania odpowiadającego stawce WIBID O/N) dostaniesz też dodatkowe bonusy w wysokości 1/12 sumy wpłat dokonanych w ostatnim roku. I tak przez kolejne lata. Lokata jest przewidziana na okres aż 10 lat; bez utraty wypłaconych premii można z niej zrezygnować po pięciu latach. Przejdź do opisu promocji>>

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi: na Twitterze.

Lokaty dla nowych klientów


Numerem jeden wśród propozycji wyłącznie dla nowych klientów danego banku niezmiennie pozostaje Lokata Happy w Idea Banku. To tu można uzyskać 4% w skali roku na okres dwóch miesięcy lub 3,5% na jeden lub trzy miesiące. Na wybrany wariant okresu lokaty można wpłacić do 10 000 zł bez konieczności zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. Warunek skorzystania z oferty jest tylko jeden - lokatę mogą założyć wyłącznie osoby, które dotąd z Idea Bankiem nie miały żadnej umowy.

Powitalną lokatę w Idea Banku można też założyć w wariancie dla większych środków. Przy kwocie od 10 000,01 do 100 000 zł na okres trzech miesięcy uzyskasz stawkę 3% w skali roku na Lokacie Happy Plus. Warunki skorzystania są identyczne jak przy Lokacie Happy: jest to oferta dla nowych klientów, bez konieczności zakładania konta bądź zawierania umowy o inne produkty.

Także dwa rodzaje lokat powitalnych ma w swej ofercie BGŻ Optima. Tu pojawia się konieczność założenia konta, ale na szczęście jest to konto oszczędnościowe, które bank prowadzi za 0 zł bez konieczności spełniania przez Ciebie jakichkolwiek warunków. Jeśli dysponujesz kwotą do 20 000 zł to najlepszą propozycją będzie dla Ciebie 3-miesięczna Lokata Bezkarna, która oferuje oprocentowanie 3,2% w skali roku. Jeśli zechcesz wpłacić większe środki, wówczas optymalnym wariantem jest Lokata Bezkompromisowa (do 100 000 zł) - również na okres trzech miesięcy, ale ze stawką 3% w skali roku. W obydwu przypadkach (a więc zarówno przy Lokacie Bezkarnej, jak i Bezkompromisowej) z propozycji skorzystać mogą nowi klienci, jak i powracający klienci BGŻ Optima (czyli tacy, którzy konta oszczędnościowego w tym banku nie mieli co najmniej od 12 miesięcy). Przeczytaj więcej o ofercie BGŻ Optima>>

Lokaty z promocyjnym oprocentowaniem znajdziemy jeszcze w kilku bankach. Solidarnie podwyższoną stawką obejmują one jednak wyłącznie środki do 10 000 zł. Takie propozycje przygotował Alior Bank (4% na 2 miesiące), mBank (3,5% na 3 miesiące) oraz Nest Bank (będący kontynuatorem marek: BIZ Bank i Bank Smart) oraz Plus Bank (po 4% na 3 miesiące). W każdym z nich trzeba jednak założyć konto osobiste. O ile w pierwszych trzech wymienionych bankach rachunek taki może być darmowy (w wariancie bez karty płatniczej: Konto Internetowe w Alior Banku oraz eKonto Standard w mBaku, a w Nest Banku konto także z kartą) to w Plus Banku można się nadziać na spore opłaty. Miesięcznej opłaty w wysokości 7 zł można co prawda uniknąć, ale wymaga ona "trochę" wysiłku. Trzeba bowiem wykonywać płatności kartą po min. 300 zł miesięcznie. Niezbyt to się opłaca. Tym bardziej, że wydając takie kwoty można wzbogacić się dzięki zwrotom za płatności kartą oferowanym przez niektóre banki.

Dla większych kwot niż dotąd wymienione, ofertę kieruje Lion's Bank. To de facto nie odrębny bank, ale oddział Idea Banku, który ofertę kieruje do najzamożniejszych klientów. I tutaj by założyć promocyjną lokatę powitalną trzeba posiadać co najmniej 100 000 zł. W przypadku depozytu do 350 000 zł najlepszą opcją jest Lokata Welcome, która aktualnie już jest dostępna na okres zaledwie 40 dni (a nie jak wcześniej trzech miesięcy) i daje zarobić 2,75% w skali roku. Jeśli wpłacisz więcej (od 350 000,01 do 600 000 zł) to stawka oprocentowania wyniesie 4% w skali roku (również na okres 40 dni). Przy tej ostatniej opcji pamiętaj jednak, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny obowiązuje wyłącznie dla sumy środków, która nie przekracza równowartości 100 000 euro. Zasada ta obowiązuje w każdym banku.

Lokaty mobilne 


Tego typu lokaty nie są bez wątpienia ofertą, która skłaniałaby do stawania się klientem danego banku i zakładania tam konta. Ale na pewno jest pewnym ukłonem w stronę aktualnych klientów oraz zachętą do instalacji lub korzystania z pobranej już aplikacji mobilnej. Bo to właśnie tam, a nie w oddziałach czy w bankowości internetowej, można znaleźć poniższe propozycje:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)/
2,75% (lub 3,0%)**
500 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Credit Agricole
36 miesięcy
2,8%
1 000 zł
Bez ograniczeń
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Lokaty mobilne można znaleźć także w innych bankach (m.in. w Inteligo, Pekao, PKO BP i Raiffeisen Polbank), ale tam oprocentowanie tych depozytów jest już na poziomie poniżej 2,5% w skali roku.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


W zeszłym miesiącu pojawiało się wiele propozycji, które wyróżniały się na tle standardowych ofert. Prym w serwowaniu promocyjnych lokat jak zwykle wiódł Idea Bank. Bez warunków do spełnienia, bez konta, nowy, jak i obecny klient banku mógł uzyskać nawet dla sumy do miliona złotych oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku na okres miesiąca (Lokata Halloween) lub trzech miesięcy (Lokata Jesienny Sejf). Te korzystne lokaty nie mogły umknąć uwadze osób oszczędzających śledzących na bieżąco blog Bankobranie. 

Lokaty kilkumiesięczne 


Aktualnie najlepszą propozycję lokaty krótkoterminowej bez wydumanych warunków ma Nest Bank (to nowa nazwa banku, która zastąpiła marki Bank Smart i BIZ Bank). Choć i tu trzeba zapewnić wpłatę "nowych środków" i założyć (lub już posiadać) konto osobiste, które na szczęście bez warunków prowadzone jest za 0 zł. W przypadku okresu 6 miesięcy oprocentowanie depozytu wynosi 2,6%, a na 3 miesiące 2,5% w skali roku. Można konta nie zakładać, ale wtedy niższe będzie oprocentowanie - dla wspomnianych okresów odpowiednio 2,4 oraz 2,3% w skali roku.

Alternatywną formą lokowania oszczędności na krótszy czas (3-4 miesiące) z oprocentowaniem na poziomie min. 2,5% (a w praktyce nawet do 3,5% w skali roku) są konta oszczędnościowe, o których piszę nieco niżej.

Lokaty długoterminowe 


W tym przypadku mamy większy wybór, niż wśród lokat krótkoterminowych. Na 24 miesiące najwyższe oprocentowanie oferuje Idea Bank (2,75% w skali roku) oraz Toyota Bank (2,7%). Więcej możliwości mamy, gdy spojrzymy na propozycje depozytów 36-miesięcznych. Tutaj można załapać się na 2,8% w Credit Agricole lub po 2,75% w Idea Banku, Lion's Banku oraz Toyota Bank (w każdym przypadku mowa oczywiście o stawkach oprocentowania w skali roku).

Decydując się nad tak długi okres zdeponowania środków musisz pamiętać o tym, że w tym czasie może zmienić się sytuacja na rynku i stopy procentowe mogą wzrosnąć. Wtedy te zmiany Cię ominą (bo nieopłacalne będzie przecież zerwanie długoterminowej lokaty np. w połowie jej umownego okresu). Aczkolwiek jeśli oprocentowanie lokat znów by spadało to Twoja decyzja o długoterminowym ulokowaniu środków okaże się słuszna. Bank przy lokacie z oprocentowaniem stałym deklaruje określony zysk i choćby w tym czasie nastąpiły radykalne spadki, Ty będziesz mieć pewność, że swoje otrzymasz.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Konta oszczędnościowe zazwyczaj mają to do siebie, że oprocentowanie na nich oferowane może zmienić się z dnia na dzień. Poniżej opisuję jednak wyłącznie takie, które działają na podobnych zasadach jak lokata. Warunkiem koniecznym do spełnienia, by konto znalazło się w zestawieniu jest gwarancja utrzymania stawki oprocentowania przez określony czas. A gdy jest to zazwyczaj okres 3-4 miesięcy to takie konto można potraktować właśnie jako krótkoterminową lokatę. Z tą dodatkową zaletą, że w każdej chwili można na konto dopłacić środki lub z niego wypłacić bez utraty odsetek.

Najlepszą ofertę ma Orange Finanse, ale w tym przypadku trzeba jednak przyjrzeć się szczegółom. Bo o ile stawka 3,5% obowiązuje przez okres aż sześciu miesięcy to jednak wyłącznie dla kwoty nieprzekraczającej 10 000 zł. Dodatkowo trzeba też spełnić szereg dodatkowych warunków z płatnościami kartą na sumę minimum 300 zł co miesiąc. Dużo tych wymogów, więc gra może być niewarta świeczki.

Całkiem wysokie oprocentowanie, bo na poziome 3% w skali roku, można uzyskać w Eurobanku. Na rachunku Ekstra Zysk stawka ta gwarantowana jest przez okres trzech miesięcy i dla kwoty do 30 000 zł. Niestety dotyczy tylko i wyłącznie nowych klientów. Więcej na temat tej oferty pisałem na blogu Odsetkobranie.

Lepiej już wygląda promocja konta oszczędnościowego w Banku Millennium. Bo obejmuje ona zarówno nowych, jak i obecnych klientów. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania w wysokości 2,7% w skali roku nawet do 100 000 zł jest wpłacenie "nowych środków". Wspomniana stawka obowiązuje przez okres 92 dni od dnia pierwszej wpłaty środków na konto oszczędnościowe. Jeśli nie masz jeszcze konta w Banku Millennium, sprawdź promocję, dzięki której możesz zyskać do 360 zł za otwarcie konta oraz płatności kartą i BLIKiem.

Gwarantowane oprocentowanie na koncie oszczędnościowym przez określony czas oferuje jeszcze Deutsche Bank. Tutaj stawka oprocentowania wynosi 2,55% w skali roku i obowiązuje przez okres 4 miesięcy dla kwoty do 100 000 zł. Bank nie wymaga otwierania konta osobistego, ale jego posiadanie może się opłacić. Konto osobiste dbNet prowadzone jest bowiem bez warunków za 0 zł (jeśli nie zamówisz do niego karty). A konto osobiste przyda Ci się, jeśli zechcesz wypłacać środki z konta oszczędnościowego. W przypadku przelewu wewnętrznego (na własne konto osobiste w Deutsche Banku) za taki pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym bank nie obciąży Cię opłatą. Jeśli przelew miałby być wykonany bezpośrednio z konta oszczędnościowego w Deutsche Banku do innego banku to prowizja wyniosłaby 10 zł (zarówno za pierwszy, jak i za każdy kolejny przelew w miesiącu).

Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 9.11.2016 r.
Eurobank
Rachunek „Ekstra Zysk”
3,0%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe
2,7%
do 100 000 zł
92 dni
do 7.01.2017 r.
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania

Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, obchodzonego 31. października, na blogu opublikowałem wyczerpujące kompendium wiedzy na temat lokat bankowych. Tam też znajdziesz kalkulator odsetek, który ułatwi Ci wyliczenie zysków z lokaty lub konta oszczędnościowego.

Bądź na bieżąco z nowościami na blogu. Polub Bankobranie na Facebooku:

14 komentarzy:

 1. 2,8 na k.oszcz. w Getinie już nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja obowiązywała do wczoraj. Od dziś już tylko 2,2%.

   Usuń
  2. Bez sensownie zrównali z oprocentowaniem lokaty dla nowych środków. Tyle samo można mieć a bez zakładania konta więc to żadna promocja.

   Usuń
 2. Lokata Welcome na 40 dni? Marketingowcom Lions Banku polecam zaoferowanie 4,5% by byli najlepsi ale np. na 4 dni. Żal, bo na tak krótki czas zakładać lokatę to szkoda podeszwy butów by iść do ich oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przejęcie BGŻ przez BNP Paribas zepsuło ofertę lokat. Zmiana na Nest Bank póki co widać, że wychodzi na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oferta Nest na plus. Ale widać, że inni nie reagują i jakoś nie oferują lepszych procentów.

   Usuń
 4. A nie piszesz nic o nowej ofercie NEST Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższym wpisie mowa o lokacie powitalnej 4% oraz o lokatach dla nowych środków (2,6/2,5%). Odnośnie rachunku oszczędnościowego pojawi się odrębny wpis.

   Usuń
 5. Nic nie wspominasz o ofercie neobanku -energolokata 3 m plus dla nowych klientów. Czy nie warto z niej skorzystać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ci od czyścicieli kamienic z Poznania?

   Usuń
 6. Pytałem w banku i te konto Ekstra Zysk w eurobanku ma być tylko do końca listopada.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś niepokojąco długo milczy w tym miesiącu Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na stronie Idea Banku info o Lokacie Black Friday. Narazie bardzo tajemnicze:


  Lokata Black Friday
  ?
  ?
  ?
  Odwiedź naszą stronę w piątek i poznaj szczegóły!
  Lokata BLACK FRIDAY będzie aktywna w dniu 25.11.2016

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzejkowa 2,3%. Więc może teraz rzucą coś dobrego. Celowałbym w 3% na 2 miesiące.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...