Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Bezkarna w BGŻ Optima teraz z wyższym oprocentowaniem! 3,2% na 3 miesiące

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

10.10.2016

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima teraz z wyższym oprocentowaniem! 3,2% na 3 miesiące

Wzrost oprocentowania - nawet niewielki - w obecnych czasach musi cieszyć.

lokata bezkarna 3,2% BGŻ Optima
Taki ruch ze strony banku może zaskakiwać. Gdy większość banków obniża oprocentowanie lokat, BGŻ Optima robi coś zupełnie innego. Podnosi stawkę, która aktualnie wynosić będzie 3,2% w skali roku przez 3 miesiące. Obniżona została jednak maksymalna kwota jaką można na lokatę wpłacić.

Na Lokacie Bezkarnej można aktualnie zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Ale i ci, którzy mają większą sumę oszczędności nie tracą. Bo dotychczasową ofertę Lokaty Bezkarnej (do 100 000 zł) zastąpiła Lokata Bezkompromisowa (3% w skali roku przez 3 miesiące). Odzwierciedlenie tych zmian, jak i propozycje innych banków można znaleźć w aktualizowanym na bieżąco rankingu najlepszych lokat bankowych


W obydwu przypadkach niezmiennie jest to oferta wyłącznie dla nowych klientów oraz osób powracających do banku (po okresie minimum 12-miesięcznego rozbratu z BGŻ Optima). Jeśli nie pamiętasz kiedy zostało zamknięte Twe konto oszczędnościowe w BGŻ Optima to możesz się skontaktować z infolinią banku (801 280 280 lub 22 574 37 00). Po krótkiej weryfikacji, konsultant banku poda Ci tę datę. 

Nawet aktualne posiadanie konta lub innych produktów w BGŻ BNP Paribas nie wyklucza możliwości założenia lokaty dla nowych klientów w BGŻ Optima. Na potrzeby promocji oferty te traktowane są oddzielnie. 


Lokatę Bezkarną, jak i Lokatę Bezkompromisową można bez konsekwencji w każdym momencie zerwać - dostaniesz wtedy nie tylko kapitał wpłacony na lokatę, ale również odsetki za faktyczny czas utrzymywania środków w banku.

Wraz z dowolną lokatą dla nowych klientów BGŻ Optima zakłada klientowi konto oszczędnościowe. To bezwarunkowo darmowy rachunek służący obsłudze lokaty, ale i lokowaniu dodatkowych oszczędności. W chwili obecnej oprocentowanie dla nowych środków wpłacanych na ten rachunek wynosi 2,5% w skali roku nawet do 150 000 zł. Oprocentowanie te jest jednak gwarantowane wyłącznie do 24.10.2016 r. więc z wpłacaniem środków na konto w chwili obecnej warto się powstrzymać. Jeśli bank utrzyma dotąd obowiązujące zasady oferty promocyjnego oprocentowania to od 25.10.2016 r. powinna pojawić się nowa oferta dla nowych środków (dlatego więc bezsensowne byłoby wpłacanie środków na to konto już teraz).

Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego nic nie kosztuje. Podobnie jak przelewy z tego konta (to wyróżnia BGŻ Optima na tle innych banków, które zazwyczaj dają tylko jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego, a za kolejne każą sobie sporo płacić). Tutaj można przelewać do woli ;) 

Jak otworzyć lokatę w BGŻ Optima? Wystarczy złożyć wniosek o Lokatę Bezkarną (3,2% na 3 miesiące do 20 000 zł) lub Lokatę Bezkompromisową (3% na 3 miesiące do 100 000 zł) i na podany numer rachunku przelać zadeklarowaną kwotę. Ważne, by przelew ten pochodził z Twego konta, a podane przy nim dane (imię, nazwisko, adres) były identyczne jak te, które wpisałeś/-aś we wniosku o lokatę. Wraz z otwarciem depozytu uzyskasz dostęp do bankowości internetowej BGŻ Optima. Tam będziesz mógł zarządzać posiadanymi depozytami, zakładać kolejne, a także - w przyszłości - zamknąć lokaty i konto oszczędnościowe.

W BGŻ Optima zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów jest jeszcze jedna ciekawa propozycja. To Lokata Deklasująca, na którą można wpłacić do 100 000 zł (a każdy klient może założyć trzy lokaty tego typu, więc de facto może ulokować do 300 000 zł). Na 3 miesiące bank daje oprocentowanie 2,5% (od poniedziałku 17.10 obowiązuje nowa propozycja) 2,3% w skali roku. Warunek jest jeden: trzeba wpłacić nowe środki, które bank wylicza względem stanu na 28.09.2016 r 16.10.2016 r.. W ofercie dostępne jest tylko 5 000 Lokat Deklasujących.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i ofertami najlepszych lokat. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

11 komentarzy:

 1. Mój niedawny komentarz tu na blogu okazał się błędny. Nie obniżają oprocentowania!!! Co to się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Francuscy właściciele i nie mszczą się za Caracale. Brawo Ty, brawo BNP ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy lokaty te można też założyć w oddziałach BGŻ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank BGŻ został już wchłonięty i w chwili obecnej są wyłącznie oddziały BGŻ BNP Paribas.

   Jeśli jednak chodzi o ofertę BGŻ Optima to od początku istnienia była ona dostępna wyłącznie online - jest to internetowy oddział służący przede wszystkim lokowaniu oszczędności (dlatego wyższe oprocentowanie), w którym nie ma w ofercie nawet konta osobistego z kartą. Proces składania wniosku, założenia i obsługi lokaty odbywa się przez Internet.

   Usuń
 4. Potwierdzam. Na infolinii udzielają informacji kiedy konto zostało zamknięte. U mnie do upływu roku zostało 9 dni :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ktoś ze starych klientów Optimy próbował założyć lokatę bezkarną po upływie 12 m-cy od zakończenia poprzedniej lokaty bezkarnej a nie od czasu zamknięcia konta? Przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi być 12 miesięcy od zamknięcia konta oszczędnościowego. Owszem możesz teraz Bezkarną założyć ale zweryfikują Ci oprocentowanie na standardowe więc słabe

   Usuń
 6. Później konto można zamknąć przez internet? Czy jakoś inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wysłać wiadomość po zalogowaniu: wypowiadam umowę ramową.

   Usuń
 7. Czy muszę wyrabiać kartę do konta??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nawet gdybyś chciał(a) to się nie da. Bo to jest konto oszczędnościowe bez karty. Nie ma w BGŻ Optima czegoś takiego jak konto osobiste z kartą.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...