Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata "Tylko Teraz" w Idea Banku: 2,75% bez warunków

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

13.10.2016

Lokata "Tylko Teraz" w Idea Banku: 2,75% bez warunków

Po raz kolejny można łapać okazję na wyższe oprocentowanie w Idea Banku.

Lokata Tylko Teraz 2,75% 2 miesiące w Idea Bank
Tego typu propozycje w tym banku zazwyczaj pojawiały się w końcówce miesiąca kalendarzowego. Tym razem już w pierwszej połowie miesiąca można skorzystać z lokaty Tylko Teraz z oprocentowaniem 2,75% w skali roku. To 2-miesięczny depozyt bez konta i bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia.

Z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Jeśli jednak dopiero po raz pierwszy chcesz zawierać umowę z Idea Bankiem to współpracę warto zacząć od jednej z lokat powitalnych, o których jednak piszę nieco niżej.

Jeśli chodzi o lokatę Tylko Teraz to jej główne cechy są następujące:
 • minimalna kwota: 500 zł
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł
 • okres lokaty: 2 miesiące
 • oprocentowanie: 2,75% w skali roku
 • dostępność oferty: co najmniej do 14.10.2016 r.

Lokata zakładana jest jako odnawialna. Trzeba jednak pamiętać, że po upływie dwóch pierwszych miesięcy odnowi się ona na warunkach standardowej oferty co oznacza - delikatnie mówiąc - słabe oprocentowanie. Warto więc zapisać sobie datę zakończenia lokaty i zaraz po odnowieniu ją zerwać. Ewentualnie w czasie trwania umownego okresu dwóch miesięcy lokatę można zmienić na nieodnawialną składając taką dyspozycję w oddziale lub na infolinii banku. 

Jak założyć lokatę?


Jeśli jesteś już klientem albo wcześniej było Ci już dane posiadać jakieś produkty Idea Banku to zapewne został Ci wydany dostęp do bankowości internetowej. I to właśnie tam - po zalogowaniu - należy złożyć wniosek o Lokatę Tylko Teraz:
Lokata Tylko Teraz w systemie Idea Cloud

Jeśli posiadasz konto w Idea Banku środki na opłacenie lokaty będzie można pobrać automatycznie. Jednak gdy takiego rachunku nie posiadasz to lokatę będzie należało zasilić przelewem z innego banku. Czasu na to jest niewiele: 2 dni. Dla przykładu: jeśli wniosek o lokatę złożysz w piątek (14.10.) to czas na jego opłacenie upłynie... w niedzielę. A przecież w weekend przelewy Elixir nie są realizowane, więc chociażby ten fakt pozwala nam przypuszczać, że możliwość zawnioskowania o lokatę Tylko Teraz zostanie jednak wydłużona (a nie będzie obowiązywać tylko do 14.10., jak to zostało wspomniane nieco wcześniej).

W sytuacji gdy dotąd nie było Ci dane korzystać z propozycji Idea Banku, wniosek o Lokatę Tylko Teraz złożysz tutaj. Aczkolwiek na początek bardziej opłaca się założyć którąś z lokat promocyjnych dla nowych klientów.

Idea Bank - lokaty powitalne


Nowi klienci banku - tacy, którzy dotąd nigdy nie mieli z Idea Bankiem żadnej umowy - mogą skorzystać z jednej z poniższych propozycji:
 • Lokata Happy - depozyt na kwotę od 1 000 do 10 000 zł. Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od wybranego wariantu czasowego. Na 1 lub 3 miesiące wynosi 3,5% w skali roku, a na 2 miesiące stawka wynosi 4% w skali roku. Złóż wniosek o Lokatę Happy
Lokatę Happy lub Happy Plus również założysz bez otwierania konta i bez korzystania z innych produktów Idea Banku. Wraz z powitalną lokatą uzyskasz jednak dostęp do bankowości internetowej, a tam możliwość zakładania kolejnych lokat (w tym również Lokaty Tylko Teraz).


Bądź na bieżąco z promocjami.  na Twitterze i polub na Facebooku:

23 komentarze:

 1. Wczoraj Bezkonkurencyjna 2,5%, dziś Tylko Teraz 2,75. Może się rozpędzają i jutro będzie jeszcze więcej??

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie kolejny rzut jakichś letnich lokat im się kończy i desperacko próbują utrzymać odpływ gotówki. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, dobrze, niech walczą o moje pieniądze :)

   Usuń
  2. Dokładnie. Mnie konczy się LOKATA GO ale to dopiero 21-go. A czytałem też że ludziom kończą się jakieś długie lokaty bodaj na 9 miesięcy. Więc muszą powalczyć o zatrzymanie klientów i ich kasy. Chociażby z powodu BGŻ Optima

   Usuń
 3. Mam Beztroską, którą z przyjemnością bym zerwał i przeniósł środki na tę lokatę. Niestety - po wybraniu opcji "zerwij i przenieś" nie widać lokaty Tylko Teraz. Muszę przelać na zewnętrzne konto i założyć nowym wnioskiem. Trochę słabo :(

  Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią wtopę IB, kiedy tymczasowo znikło mi kilka konkretenych lokat z systemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrób inaczej. Najpierw załóż Lokatę TYLKO TERAZ z opcją przelew z innego banku. Później zrywaj BEZTROSKĄ i tam wklej numer rachunku tej TYLKO TERAZ. Tytuł przelewu nie ma wtedy znaczenia. Kwota która wpłynie z BEZTROSKIEJ na TYLKO TERAZ może być nieco wyższa (z odsetkami) niż we wniosku.

   Usuń
  2. Lokata jest na liście, tylko jeśli korzystał z IdeaKŁODY, to jest ona "zakopana" gdzieś w połowie listy i jest prawie niezauważalna.
   W starym interfejsie (żona ma taki) - lokata "Tylko Teraz" jest piknie wyeksponowana na samej czołówce listy lokat.
   W KŁODZIE, natomiast, nie jest już tak prezentowana. Zapewne trik marketingowy, uprzykrzający życie "nowoczesnym" użytkownikom.
   Jak zakładałem wczoraj, to sam się zdziwiłem, że "Tylko Teraz" nie mam (mimo, że u żony była). Miałem już transferować środki do niej, ale uważnie przeglądnąłem listę lokat i ... odnalazłem.
   Przyjrzyj się i zapewne też zauważysz.

   Usuń
 4. Właśnie się sam zastanawiam którą lokatę założyć bo Tylko Teraz na 2 m-ce i wyższa a bezkonkurencyjna trochę niżej ale na 5 m-cy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bierz "Tylko Teraz".
   Za 2 miechy będziesz się martwił.
   Zapewne wówczas też coś zaserwują, jak ludziom "Tylko Teraz'y" będą się kończyć.
   2,5% na Bezkonkurencyjnej - to żadna atrakcja, nawet jak na obecne czasy. Tyle (albo i więcej), bez większych problemów, dostaniesz nawet na koncie oszczędnościowym (Eurobank, Getin).

   Usuń
  2. Dokładnie, lepiej brać na 2 miesiące. Bo za te 2 miesiące na pewno mniej niż 2,5% nie będzie. A może jeszcze coś lepszego się pojawi.

   Usuń
 5. Oto co otrzymałem z Idei na temat dotrzymania terminu 2 dni tj do niedzieli "Szanowny Panie, uprzejmie informujemy, że wniosek o lokatę Tylko teraz został złożony prawidłowo, jeśli dokonałby Pan przelewu rano środki zostały zaksięgowane ostatnią sesją przychodzącą w Idea Banku. -- Pozdrawiam Natalia ******** (edyt. usunięto nazwisko) Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta

  OdpowiedzUsuń
 6. Mr. Złotówa, dzięki za informacje.
  Dzisiaj skończyła mi się lokata Happy Plus i pieniążki zamiast na promo.oszczędnościowe do Millenium, pozostały w Idea na �ylko TylkoTeraz...zawsze to 0,05% więcej 😉
  Pozdrawiam, Kasia.  OdpowiedzUsuń
 7. zupełnie nie ma co się przejmować terminem 2 dni.
  te ich 2 dni to chwyt marketingowy żeby wywołać sztuczne zamieszanie.
  polują też na takich nierozsądnych (czyt. głupich) którzy zrobią przelew, wniosek straci ważność a idea przez kilka dni za darmo obróci ich złotówkami.
  ja spokojnie czekam do niedzieli-poniedziałku wtedy zakładam lokatę i robię przelew.
  każdy spyta a jak lokaty już nie będzie?
  po 1. jak nie będzie to nie będzie, i tyle.
  po 2. albo będzie w innym banku albo będzie za niedługo bo nie uzbierają tyle zł co chcieli.
  po 3. będzie.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w nd na 100% będzie. Tylko w dni robocze wprowadzają/wycofują lokaty.
   Napisał: kilkuletni klient Idea Banku

   Usuń
  2. Ja liczę na to, że jeszcze w pn po północy uda się zawnioskować to będzie można w środę opłacić gdy się lokata kończy

   Usuń
 8. Mr. Złotówa dzięki za info.
  Dzisiaj właśnie skończyła mi się happy plus i miałam przenieść środki na promocyjne- oszczędnościowe do Millennium...ale zostałam w Idea z lokatą Tylko Teraz , zawsze to 0,05% więcej ;)
  pozdrawiam, Kasia

  OdpowiedzUsuń
 9. Najpierw myślałem, że skoro tak szybko dają lokatę promocyjną to jeszcze do końca miesiąca wyskoczą z czymś nowym na poziomie 3%. Ale skoro dają tę lokatę do dziś to podejrzewam, że lokata Tylko Teraz powisi jeszcze co najmniej tydzień.

  OdpowiedzUsuń
 10. dzis lokata na 7% ,na 1 dzień, 7% w skali 1 dnia niestety bez gwarancji z BFG, Real - Legia (handicap 0:1)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak się przejmowali czy lokata dotrwa do niedzieli, a tu - loguję się dzisiaj, a Tylko Teraz nadal jest. Zapewne weszła na listę stałych propozycji Ideabanku. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lokata ta nadal jest. A od dziś (ważna do jutra) pojawiła się nowa: Halloween na 3% - miesięczna (niestety).

  OdpowiedzUsuń
 13. Po Halloween'ie pewnie będzie ... Zaduszna, a w ślad za nią ... Niepodległościowa. :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...