Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zakupy do pełna, czyli Visa Turbokarta w Santander Consumer Banku ze zwrotem za płatności

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

5.10.2016

Zakupy do pełna, czyli Visa Turbokarta w Santander Consumer Banku ze zwrotem za płatności

W Santanderze można skorzystać z karty kredytowej dającej moneyback do 360 zł w rok.

Visa Turbokarta ze zwrotem za płatności od Santander Consumer Bank
To debiut tego banku na blogu Bankobranie. Gdy kolejny bank daje nam szansę na zarobek to takie momenty cieszą :) Karta kredytowa Visa Turbokarta wyższym zwrotem premiuje zakupy na stacjach paliw, ale moneyback jest naliczany za każdą płatność zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

[Aktualizacja w dn. 3.08.2020 r.: Santander Consumer Bank zapowiedział zmiany w moneybacku naliczanym przy płatnościach za pomocą TurboKarty. Nowa promocja wejdzie w życie od 1.09.2020 r. - sprawdź jej prześwietlenie: "Zakupy do pełna".]

Na początek krótkie wyjaśnienie. Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (który wcześniej działał jako BZ WBK). To odrębnie działający bank, choć z tym samym właścicielem. Posiadanie konta, karty kredytowej czy jakiegokolwiek innego produktu w Santander Banku nie wyklucza z poniższej promocji (i na odwrót - jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by jakakolwiek promocja Santander Banku wykluczała klientów Santander Consumer Banku). Zatem korzyści można mieć podwójne, tj. w obydwu bankach 😉

Zwroty dla karty kredytowej Santander Consumer Banku w ramach promocji "Zakupy do pełna" wynoszą: 
 • 3% dla płatności na stacjach paliw (nie trzeba kupować wyłącznie paliwa; moneyback obejmie też inne zakupy na stacji) 
 • 1% dla pozostałych płatności (a więc w każdym innym dowolnym punkcie handlowo-usługowym, jak i w Internecie; zwrot obejmuje również płatności wykonywane za granicą)

Warunkiem naliczenia premii jest dokonanie i zaksięgowanie płatności w danym okresie rozliczeniowym karty oraz dokonywanie terminowej spłaty karty w kwocie minimalnej (to kwota, którą bank podaje na zestawieniu transakcji; w praktyce lepiej jednak spłacać całą wykorzystaną kwotę - wtedy bowiem oddaje się dokładnie tyle samo ile zostało z karty wykorzystane i ani grosza więcej).

W danym okresie rozliczeniowym zyskać można do 30 zł, co w ciągu roku daje szanse na zwroty w łącznej kwocie nawet 360 zł.

Dla kogo promocja?


Tu zasady w regulaminie są zdefiniowane bardzo krótko. Program zwrotów przeznaczony jest:
"dla pełnoletnich osób fizycznych posiadających pełną zdolność do czynności prawnych (...). Uczestnikiem Programu może być osoba fizyczna (...), która jest stroną zawartej z Bankiem Umowy o przyznanie limitu kredytowego i wydanie karty kredytowej TurboKARTA"

TurboKarta kredytowa - prześwietlenie oferty


Pojawić może się opłata za posiadanie karty. To 4,90 zł miesięcznie. Pobierana jest w momencie aktywacji karty, a także w każdym kolejnym miesiącu. Ale wtedy kosztu tego można jednak uniknąć jeśli suma transakcji wykonanych kartą w danym okresie rozliczeniowym wyniesie 1 000 zł. Takie warunki obowiązują dla osób, które zdecydują się na elektroniczne zestawienie transakcji. Jeśli ma być ono w formie papierowej wówczas opłata za kartę wynosić będzie 5,90 zł (z takim samym warunkiem jej uniknięcia). Wykonanie płatności na 1 000 zł może wydawać się wyśrubowanym wymogiem, ale właśnie wydanie minimum takiej kwoty (na stacjach paliw) zapewni maksymalny miesięczny zwrot. Ważne jednak, że nie trzeba wydawać więcej celem uniknięcia opłaty, niż jest to opłacalne celem uzyskiwania moneybacku.

Do karty bank dorzuca bezwarunkowo darmowy pakiet ubezpieczenia Car Assistance, realizowany przez Europ Assistance Polska. Obejmuje on całodobowe wsparcie w przypadku awarii lub kradzieży auta.

Ot, i tyle. Krótki opis, bo warunki i zasady bardzo proste.

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,35%, to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz jednak spłaty w okresie bezodsetkowym, to bank nie naliczy odsetek. No i opłatę za kartę też można uniknąć (po spełnieniu wspomnianych wyżej warunków).

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy (a więc okres dzięki któremu oddajesz dokładnie tyle samo ile wydasz - bez odsetek i bez opłat).

Bądź na bieżąco z promocjami. i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

79 komentarzy:

 1. Czy umowa na czas określony może być?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być umowa na czas określony, a nawet umowa cywilno-prawna. Santander pod tym względem nie jest zbyt wymagający ;)

   Usuń
  2. Może być nawet przelew z innego konta firmowego jako dochód :)

   Usuń
 2. Najlepsze jest to w Santanderze, że wystarczy przelew weryfikacyjny na 1 zł by zawrzeć umowę o kartę. Nie ma żadnych wizyt w oddziale czy kurierów itp.!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwrot naliczy się też za zakupy na Allegro??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, mam tą kartę już kilka miesięcy i jest ok

   Usuń
  2. Liczy się wszędzie stacjonarnie, mobilnie i w Internecie bez wyjątku.

   Usuń
 4. Czy trzeba zakładać konto??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Sama karta wystarczy.

   Usuń
  2. A jak z bankowością internetową? Będzie bez konta?

   Usuń
  3. Sama karta wystarcza by uzyskać dostęp do bankowości internetowej.

   Usuń
 5. Warunkiem spłata minimalna? Były już takie badziewia, odsetki zjedzą jakiekolwiek zwroty. Promocja nie warta wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak spłacisz całość też będzie dobrze. Chodzi by w ogóle te minimalną kwotę spłacić.

   Usuń
  2. a kto bierze kartę kredytową i spłaca kwotę minimalną ? na darmowy kredyt liczysz i jeszcze moneyback od tego chcesz ?

   Usuń
 6. Czy od rachunków opłacanych Sprytnym Billem będzie zwrot 1% ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy z kartą można rozstać się bez bólu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Składasz wypowiedzenie i po sprawie. Zamykają po 30 dniach.

   Usuń
 8. Nie widze do kiedy jest ta promocja …
  A może by to była alternatywa dla kończącego się niedługo w sumie już okresu promocyjnego dla kont w mBanku i Millenium ( zwroty 2% płatności standardowe i 4 lub 5% BLIKiem). Tu byłby 1% lub 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma terminu zakończenia. Będzie można brać tak długo jak moneyback będzie dostępny.

   Usuń
 9. Tankuję rzadko. Zakupy na stacjach benzynowych - to raczej samobójstwo lub nader pilna potrzeba (np. "zabrakło"). Więc, jak 360 zł miałoby wydobyć z 1% uzyskiem, to trzeba machnąć raptem jakieś 36000 złotych. Jest trochę do przeorania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wydajesz mało to lepiej założyć sobie konto w TMUBdpAB.

   Usuń
  2. Mam tam nawet 2. I drugie 2 - na żonę.
   Tyle, że tam się wydaje własne środki
   Przy KK - najpierw wydaję, a później spłacam skumulowane wydatki (oczywiści w okresie bezodsetkowym). Nie muszę się martwić czy mam środki (o ile nie wyjechałem ponad limit). Po zamknięciu okresu rozrachunkowego - dopiero nadwyrężam własne fundusze. A w międzyczasie: swoje środki rozpycham po lokatach, kontach oszczędnościowych. Wydatki zaś pokrywam pieniędzmi banku.

   Usuń
 10. Aż tak żeby odsetki zjadły zwrot to nie powinno być, ale fakt: trzeba pamiętać, że mówimy o karcie kredytowej. W TOiP przeczytać można m.in:
  - Pierwsza opłata naliczana jest i obciąża przyznany limit kredytowy w dniu aktywacji karty, każda następna – w odstępie miesięcznym,
  Dodatkowo jest opłata za odnowienie karty, która się nie odnowi - 15 zł.

  W kontekście Car Assistance, w pierwszej kolejności zaznaczyć trzeba, że dotyczy wyłącznie samochodów nie starszych niż 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jak ma się już dwie kredytowki to dadzą mi bez problemu następną? Czy te opłaty co pobierają z góry to potem zwracają? Pech z tym car assistance bo akurat mam stare auto którego nie zamierzam się pozbywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Snadtanderze masz te 2 karty? Nie ma wykluczeń że ktoś nie może. Jak nie masz TorboKarty to możesz.
   Masz w innych bankach?? Zależy od zdolności kredytowej. Najprostszy sposób by sprawdzić? Wysłać wniosek ;)

   Usuń
  2. Nie w innych. W sumie to limit kredytowe już przekraczają mój miesięczny zarobek. Wniosek poszedł i od razu było negatywnie niestety nie ma podane dlaczego.

   Usuń
  3. Wartość moich kart kredytowych już dawno przekroczyła moją rentę a i tak, jeśli nie ma jakiegoś specjalnego warunku, typu 1200 dochodu jak w citku, dostałabym jeszcze jedną.
   Jeśli chcesz, możesz spróbować.

   Usuń
 12. Przy mojej działalności dużo wydaję na reklamy AdWords i na Fb więc choć to tylko 1% zwrotu to 3 dyszki wpadną. Oprócz tego 5 z T-Mobile i już się robi całkiem fajny pieniądz razy 12 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Może i mam już 11 kart w portfelu ale i tą przyjmę z otwartymi ramionami :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiedzą kiedy ruszyć z taką promocją, skoro ceny paliw na stacjach benzynowych powoli idą w górę i podobno będą rosły nadal przynajmniej do końca roku. Tym bardziej że reszta rzeczy też idzie w górę - woda, prąd, nie wspominając o stawkach ubezpieczeń oc.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chcę wysłać formularz i cały czas wyskakuje mi błąd wysyłania formularza. Miał ktoś taki przypadek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłosiłem ten błąd - został on już przez bank zauważony i trwają prace nad usunięciem.

   Usuń
  2. Już się ze mną kontaktowali, pomimo ww. błędu. Dzięki za szybką odpowiedż i interwencję. Pozdrawiam.

   Usuń
 16. Pytanie do tych którzy z karty korzystają. Kiedy wypłacają zwroty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kończy się miesiąc i od razu wypłacają zwrot.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź.

   Usuń
 17. Ostatnio (maksymalny zwrot) to dostałem już 29. marca

  OdpowiedzUsuń
 18. Wniosek rozpatrzony negatywnie...
  Nawet nie prosili bym okazał zaświadczenie o zarobkach - o co chodzi? O.o
  Mam historię kredytową czystą jak łza w mBanku.

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam mam pytanie czy za przelew jest pobierana opłata?

  OdpowiedzUsuń
 20. skoro wszedzie sie zwrot liczy to moze karta revolut? slyszalem ale nie jestem pewny,ze doladowujac karte liczy sie okres bezodsetkowy a do tego karta mozna 800 zł wyplacic za darmo z bankomatów( chyba byl ostatnio problem ze starymi kartami i jakies oplaty naliczal w euronecie) wtedy juz by zostalo 200zł? jesli sie myle niech mnie ktos poprawi,bo sam sie zastanawiam nad revolutem tylko po to..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie czy kartę da się podpiąć w R.? No i piszesz o 1k PLN ale to zwolni z opłaty i da 10 zł zwrotu. Więc trzeba by na 3k doładować R.

   Usuń
  2. R. dział w tym przypadku znakomicie.

   Usuń
 21. Odpowiedzi
  1. Turbokarta daje 1% wszędzie, a 123 tylko w sklepach spożywczych.
   Za paliwo z turbokartą masz 3% zwrotu, a z 123 tylko 2%.

   Karta 123?? Dobra tylko dla tych co wydają dużo na żarcie na mieście (3%), ale wtedy lepszy Eurobank bo masz 5%

   Usuń
 22. Mr. Złotówa ..piszesz "Pojawić może się opłata za posiadanie karty. To 4,90 zł miesięcznie. Pobierana jest w momencie aktywacji karty, a także w każdym kolejnym miesiącu. Ale wtedy kosztu tego można jednak uniknąć jeśli suma transakcji wykonanych kartą w danym okresie rozliczeniowym wyniesie 1 000 zł. " pytanie moje brzmi .jezeli załozyłem kk 10,11 to mój okres rozliczeniowy jest od 10.11 do 10.12 do zwroty za bezpłatnosc karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P-wszej opłaty nie unikniesz. Później opłata i obrót liczy się miesiącami kalendarzowymi a nie okresem rozliczeniowym.

   Usuń
 23. Szybko naliczają zwroty. Nie spodziewałem się nawet że można tak szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam. Chcę się upewnić czy dobrze rozumuje. Wyrabiam KK na limitem 3200 zł. Przelewam 3000 na revolut. Z R. przelewam na swój rachunek bankowy i spłacam kk i zgarniam 30 zł. Dziękuję za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na R. robisz nie przelew ale płatność. Ale ogólnie plan jest dobry :)

   Usuń
  2. Gratuluje pomysłu!! Za chwile zablokują taką możliwość i tyle. Chciałeś zabłysnąć jaki to ganialny plan wymyśliłeś, na zarabianie pieniędzy??

   Usuń
 25. Ten bank to wielka porażka. Odmówili mi karty kredytowej. Złożyłem zatem wniosek w promocji z BGZ i dostałem limit 15 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dostałem bez problemu przy przelewie własnym ze spółki SC na ryczałcie, gdzie w takim CITI analityk od 10 lat nie może się pozbierać po mim wniosku :).

   Usuń
 26. Taka ciekawostka. Płatności w eBOK PGNiG mają kod MCC 5983, który też jest objęty zwrotem 3%. A prowizja za płatność kartą w eBOKu PGNiG to jedyne 0,50 zł

  OdpowiedzUsuń
 27. Troche słabo bo nie można podpiąć karty pod telefon, pod google pay. Dla mnie to ważne bo nie muszę nosić portfela tylko wystarczy telefon. Szkoda taką prostą rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 28. Dla niektorych lepszym wyborem moze byc karta z Toyota Bank ze wzrotem 5 lub 10 proc. za paliwo. Fakt, ze to debetowka i nie kazdemu moga pasowac warunki, ktore nalezy spelnic, by otrzymac ten zwrot, ale jednak jesli się duzo jezdzi, i duzo paliwa zuzywa, to zwrot 5 lub 10 proc. moze byc duzo bardziej kuszacy niz te 3 proc. Warto porownac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo - promocja dla klientów Toyota Banku obniżająca koszty zakupów na stacjach paliw nawet o 10%" podrzucam do porównania. Tam wadami są zwrot za płatności wyłącznie na stacjach paliw (acz wyższy, bo 5 lub 10%) oraz dodatkowe aktywności, których bank wymaga.

   Usuń
  2. Mr Złotówa przy okazji czy orientujesz się, a może ktoś wie, jaki kod płatności MCC jest w ebok Tauronu przy płatności za prąd kartą?
   Chodzi czy Toyota Bank zrobi zwrot za płacenie kartą tak jak w wypadku PGNiG?
   Dla mnie to istotne,bo nigdy nie próbowałem. W ebok Tauronu za płatność kartą pobierają aż 1,50. A więc tylko dla wyższych płatnośći.

   Usuń
  3. W tyota bank też zmiany na gorsze i tylko 30 zł mc, a nie 50 jak było do 31 lipca 2020 :(

   Usuń
 29. Czy promocja jest nadal aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, promocja jest niezmiennie aktualna.

   Usuń
  2. U mnie już 3,5 roku zwrotów.

   Usuń
 30. zalicza zwroty za revoluta albo sprytnego billa ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ze SP tak. inna sprawa, że SP znacznie podniósł ostatnio opłaty

   Usuń
 31. Od 1 września zmiana warunków

  OdpowiedzUsuń
 32. Od 1 września zwroty będą ograniczone. 5% na samoobsługowyh myjniach, 3% w restauracjach, pubach, kawiarniach itd, a 1% na stacjach paliw. Szkoda.

  Jakby kolejność była odwrotna, czyli 5% za paliwo to miałoby sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałam właśnie list z tą informacją. Nic nie może wiecznie trwać. A korzystałam 3 lata.

   Usuń
  2. Jak można zmienić warunki w trakcie już trwającej umowy, którą bank podpisał z klientami? To sprawa do UOKiK ... albo dla Jaworowicz :)

   Usuń
  3. Nie rozśmieszaj mnie. Promocję zrobili na czas nieokreślony więc każdej chwili mogą zmienić lub wycofać z odpowiednim wyprzedzeniem zapowiadając. Co innego gdyby zmienili reguły w trakcie promocji na czas określony.

   Usuń
 33. Czas zamknąć kartę 1 września po zgarnięciu ostatniej 30. Fajnie było ale się skończyło :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Podejrzewam że będzie lawina wypowiedzeń.

   Usuń
  2. Tak, ale co z lojalką?

   Usuń
 34. U mnie w mej mieścinie są 3 myjnie samoobsługowe ale na żadnej kartą nie da się płacić.

  OdpowiedzUsuń
 35. Jeden z ostatnich sensownych moneybacków dogorywuje. Czas się pożegnać. Szkoda będzie też spłaty blikiem bo tego nigdzie więcej nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 36. Umowę wypowiedziałem telefonicznie. Pani na infolinii próbowała mnie zatrzymać jedynie zwolnieniem z opłaty na 12 miesięcy. Podziękowałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w Millenium po rezygnacji zwrot 3% przez 3 mies. (do 760 zł).

   Usuń
  2. Przy rezygnacji z czego?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...