Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 1110 zł w kumulacji promocji Citibanku, a do tego lokata 3%. Mega prześwietlenie i wskazówki jak krok po kroku wycisnąć wszystkie zyski

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.03.2018

Nawet 1110 zł w kumulacji promocji Citibanku, a do tego lokata 3%. Mega prześwietlenie i wskazówki jak krok po kroku wycisnąć wszystkie zyski

Na okazjach do bankobrania można zarobić dużo, korzystając z ofert wielu banków. Ale świetnie jest, gdy równie dużo zarobić można z jednym bankiem.

Promocja konta Citi Priority karty kredytowej CIti Simplicity i program poleceń Citibanku, czyli nawet 1110 zł do wzięcia
I taka okazja nadarza się w Citibanku. Mamy tu do czynienia z niewykluczającymi się promocjami, dzięki którym zyskać można do 300 lub 360 zł z kontem osobistym, 300 zł za kartę kredytową, nawet 450 zł w ramach programu poleceń, a do tego wszystkiego - dla oszczędzających - dochodzi jeszcze lokata 3%. Dla każdego coś miłego.

Takie kumulacje nie zdarzają się często. Zazwyczaj banki wprowadzają różnego rodzaju ograniczenia lub skupiają się na promowaniu wyłącznie konta osobistego, nieco zapominając o innych produktach lub, w przypadku ofert lokat, odbiegając z proponowaną stawką od poziomów pożądanych stawek.

Wszystkie promocje, które omówię tutaj, są już na blogu opisane. W związku z różnymi datami,  w których wystartowały, poświęciłem im odrębne posty. By można je łatwiej ogarnąć i wycisnąć maksimum korzyści, dziś przedstawiam wszystkie w jednym miejscu. Rozsiądź się wygodnie. Przed Tobą długi wpis. Ale poświęcony przez Ciebie czas zaowocuje sporym zyskiem. Może to być nawet 1 110 zł i jeszcze odsetki z bardzo dobrej - jak na obecne czasy - lokaty.

Poniżej opisuję kilka różnych promocji:
 • za wyrobienie darmowej karty kredytowej Citi Simplicty czeka jedna z nagród (do wyboru):
  • voucher o wartości 300 zł do wykorzystania na Allegro lub
  • voucher o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka, lub
  • nagroda pieniężna 300 zł do wydania na dowolny cel;
 • otwierając konto zyskać możesz:
  • zwrot 300 zł za płatności kartą lub
  • zwrot 360 zł za płatności kartą oraz lokatę 3% do 20 000 zł;
 • a będąc już klientem Citibanku (posiadając konto osobiste i/lub kartę kredytową) dasz sobie możliwość zarabiania na polecaniu konta osobistego - tu do wzięcia jest nawet 450 zł w postaci premii pieniężnych

Promocje darmowej karty Citi Simplicity


Zacznę od omówienia promocji kart kredytowych... ale najpierw ten akapit poświęcę samej karcie kredytowej, która kojarzyć może się z... kredytem. Jednak karta kredytowa znacznie się różni się od samego kredytu. Ten bowiem wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Z kolei karta kredytowa daje dostęp do limitu kredytowego, z którego możemy, ale nie musimy korzystać. Jeśli nie korzystamy, to i opłat, odsetek, ani innych kosztów nie ma (bo karta Citi Simplicity jest darmowa bez warunków). No, ale dobra, w promocji trzeba będzie jednak wykonać 10 płatności kartą (o czym szczegółowo piszę niżej), więc jakąś kwotę się wykorzysta. Czy z tego powodu będą koszty? Też nie, jeśli wydaną kwotę spłacisz w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę. Chociaż na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%", to pamiętaj, że jest to jedynie wyliczenie, które powstało w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać (tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy).

W przypadku promocji Citibanku, w których w głównej roli jest karta kredytowa, warunki w każdej z nich są identyczne. Skorzystać możesz jednak wyłącznie z jednej propozycji. O tym, którą nagrodę chcesz zdobyć, decydujesz samodzielnie, wysyłając formularz zgłoszeniowy do udziału w danej akcji na dedykowanej stronie:
 • z voucherem do Biedronki;
 • z voucherem do wydania na Allegro;
 • z nagrodą pieniężną 300 zł.

By wziąć udział w promocji karty kredytowej z nagrodą, nie możesz posiadać głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2015 r.

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego skontaktuje się z Tobą (zazwyczaj trwa to około tygodnia) konsultant banku celem przyjęcia wniosku. Umowę do podpisu (na koszt banku) przywiezie kurier i odeśle ją do banku. Dalej pozostanie już tylko spełnienie (bardzo prostych) warunków uzyskania nagrody. Do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz w egzemplarzu umowy, który bank odeśle do Ciebie listownie) będzie należało:
 • przez 2 kolejne miesiące wykonać po min. 5 płatności kartą (na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach - mogą to być punkty handlowo-usługowe, jak i Internet);
 • co najmniej 1 raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku.

Nagrodę otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. W przypadku voucherów otrzymasz je w formie elektronicznej wiadomością w bankowości internetowej. Nagroda pieniężna zostanie z kolei wypłacona na rachunek karty kredytowej.

A jak to wygląda w praktyce? Jeśli datą zawarcia umowy o kartę będzie data z marca, to płatności kartą (i lokowanie) możesz wykonać już w marcu i kwietniu albo w kwietniu i maju. W przypadku, gdy uda Ci się już wyrobić w marcu i kwietniu, to nagroda trafi do Ciebie do końca maja. Jeśli jednak warunki (na bazie powyższego przykładu) spełnisz w kwietniu i maju, to nagrodę otrzymasz w czerwcu. I to już wszystko. Prosto i całkiem przyjemnie.

Wyrobienie karty kredytowej opłaca się jednak nie tylko ze względu na nagrodę otrzymywaną z tego tytułu. Otworzyć sobie można bowiem drogę do łatwiejszych warunków uniknięcia opłaty za prowadzenie konta, jeśli na jego założenie się zdecydujesz. A to też warto zrobić, bo do wzięcia czekają dodatkowe gratyfikacje.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku?


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"
Źródłami dochodu akceptowanymi przez bank są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego dochodu.

Promocje konta Citi Priority


W tym przypadku mamy do wyboru dwie opcje. Do wzięcia są zwroty na sumę 300 zł, które zgarnąć można w 6 miesięcy lub większe, bo nawet do 360 zł, których zdobywanie jest jednak rozłożone w dłuższym czasie (12 miesięcy).

O tym, w której promocji możesz wziąć udział, zadecyduje definicja nowego klienta, a także odpowiednia strategia, którą warto przyjąć. Najpierw o tych wytycznych, kto może wziąć udział w danej okazji do bankobrania.

Dla kogo promocje?


W promocji konta Citi Priority z premiami na sumę 300 zł może wziąć osoba pełnoletnia, która po 1.01.2016 r. nie posiadała konta osobistego, ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Wykluczenie to dotyczy także współposiadaczy oraz pełnomocników do w/w rachunków w Citibanku. W promocji brać udział mogą posiadacze innych produktów w tym banku (w tym także karty kredytowej).

Z kolei w promocji konta Citi Priority z premiami na sumę 360 zł i z lokatą 3% wymogi banku są bardziej restrykcyjne. Udział w tej akcji może bowiem wziąć wyłącznie osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2016 r. nie posiadała (i nie posiada obecnie) żadnego produktu w Citibanku. Wykluczenie to obejmuje także współposiadaczy oraz pełnomocników konta w Citibanku.

Jeśli więc było Ci już już dane posiadać (po 1.01.2016 r.) albo nadal posiadasz jakikolwiek produkt w Citibanku (w tym także kartę kredytową), to druga z promocji nie jest dla Ciebie i pozostaje wyłącznie opcja pierwsza (z premiami do 300 zł).

Którą promocję wybrać?


Jeśli od 1.01.2016 r. nie masz nic wspólnego z Citibankiem, a (jeszcze lepiej) od 1.01.2015 r. nie posiadasz karty kredytowej z logo Citi, to masz teraz pełen wybór. Możesz bowiem założyć i konto osobiste, i wyrobić kartę kredytową. Do zgarnięcia jest więc sporo. Ale w tym przypadku w grę wchodzi już odpowiednia strategia. Zanim przejdę do omówienia dwóch możliwych scenariuszy, napiszę jednak kilka słów na temat konta Citi Priority.

Kiedy jest ono prowadzone za 0 zł? Gdy zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
 • utrzymasz na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł lub
 • posiadasz jeden z produktów kredytowych w Citibanku (może to być np. karta kredytowa) oraz zapewnisz na konto wpływ min. 5 000 zł (jedyne wykluczenie: wpływ ten nie może pochodzić z rachunku dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Citibank; może więc to być przelew z Twego konta w innym banku)

Warunek drugi jest o wiele prostszy do zrealizowania. Przy pierwszej opcji, po pierwsze trzeba posiadać niemałą kwotę (min. 30 000 zł), a po drugie (już nawet posiadając takie środki) nie ma co liczyć na korzystne oprocentowanie w Citibanku (poza lokatą 3% we wspomnianej promocji, ale to tylko na 3 miesiące i do 20 000 zł). Zdecydowanie lepiej więc posiadać darmową kartę kredytową (Citi Simplicity), zapewniać wpływy (wystarczy by się pojawiły w historii rachunku - zaraz potem można je wydać, wypłacić lub przelać) i już wszystko załatwione - konto będzie darmowe.

Co więc z tymi strategiami? Dotyczą one kolejności wnioskowania o produkty (konto i kartę kredytową w Citibanku). Wybór tej kolejności ma bowiem duże znaczenie.

Bezpieczniejszą opcją jest zdecydowanie się najpierw na wniosek o kartę kredytową, a później - gdy już będziesz wiedzieć o jej przyznaniu - na otwarcie konta osobistego w promocji (wtedy już tylko z premiami do 300 zł, bo tylko do niej będziesz się kwalifikować, biorąc pod uwagę wcześniej wymienione warunki udziału).

Dla osób, które chcą poczuć dreszczyk emocji jest strategia druga. W niej najpierw należy założyć konto osobiste (bo wtedy załapać się można na promocję z 360 zł do wzięcia i lokatą 3%), a dopiero po jego otwarciu na wyrobienie karty kredytowej (bo nią można w promocji założyć nawet będąc już klientem banku - oczywiście trzeba to jednak zrobić za pośrednictwem dedykowanej strony promocji). Dlaczego taka kolejność wiąże się z dodatkową adrenaliną? Bo przyznanie karty kredytowej jest decyzją banku (zależy od zdolności kredytowej, którą bank ocenia). Jeśli więc najpierw otworzysz konto... a później okaże się, że karty jednak nie otrzymasz to by nic nie płacić za prowadzenie konta pozostanie spełniać pierwszy z dwóch możliwych warunków zwolnienia z kosztów (czyli utrzymywać saldo 30 000 zł).

Jeśli zatem wybierzesz wariant spokojniejszy i bezpieczniejszy:
 • zawnioskuj o kartę Citi Simplicity w promocji z voucherem 300 zł do Biedronki, voucherem 300 zł do wykorzystania na Allegro lub z nagrodą pieniężną 300 zł;
 • po uzyskaniu karty kredytowej otwórz konto Citi Simplicity (w promocji z premiami na sumę 300 zł).

Skupiłem się już nad wyborem odpowiedniej promocji i właściwym podejściem do niej... ale teraz w końcu czas się przyjrzeć poszczególnym promocjom z osobna.

Część zasad jest identyczna. W obydwu przypadkach na promocje konta załapać się można do końca maja, ale jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że akcje zakończą się wcześniej w przypadku wyczerpania puli wniosków objętych promocją (co już wcześniej się zdarzało). Jeśli coś takiego nastąpi, bank ma zaprzestać przyjmowania kolejnych wniosków. W obydwu promocjach umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą zawrzeć można najpóźniej do 30.06.2018 r., a robiąc to należy wyrazić zgody na: przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu informowania o produktach i usługach przez podmioty współpracujące oraz na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Jak wygląda procedura zawierania takiej umowy z bankiem? Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Citibanku, to przyjedzie do Ciebie kurier z dokumentami do podpisu. Jeżeli jednak posiadasz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku (taki uzyskuje się np. po wyrobieniu karty kredytowej), to wtedy po złożeniu wniosku o konto w rozmowie telefonicznej (konsultant dzwoni po wysłaniu przez Ciebie formularza zgłoszeniowego), dokumenty będziesz mieć udostępnione do akceptacji po zalogowaniu.

Warunki promocji konta z premiami na sumę 300 zł


Bo korzystać z tej promocji, do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta utworzyć trzeba co najmniej jedno zlecenie stałe z konta Citi Priority. Przez 6 kolejnych miesięcy (liczonych od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało otwarte konto) zapewnić należy również wpływ min. 5 000 zł oraz wykonać co najmniej 3 dowolne przelewy na rachunek inny niż Twoje rachunki w Citibanku. W tym okresie bank będzie Ci naliczał 5-procentowy zwrot za płatności kartą (mogą to być płatności zarówno kartą debetową, wydawaną do konta, jak i kartą kredytową, jeśli takową będziesz posiadać). Za każdy miesiąc uzyskać można do 50 zł zwrotu, co przez pół roku zaowocować może zyskiem na sumę nawet 300 zł. Do naliczania tego moneybacku kwalifikować się będą wyłącznie płatności w punktach handlowo-usługowych (transakcje w Internecie niestety się nie łapią).

Warunki promocji konta z premiami do 360 zł i lokatą 3%


By wziąć udział w tej promocji, niezbędne jest dysponowanie kwotą min. 30 000 zł. Nawet jeśli nie chcesz otworzyć lokaty. Wymogiem jest bowiem utrzymanie salda środków w takiej kwocie przez jeden dzień. Należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto.

Dalej już w promocji będzie można zarabiać. Na wysokość premii wpłynie 5-procentowy zwrot od płatności kartą (wydaną do konta) w punktach handlowo-usługowych (do tego moneybacku niestety nie będą się zaliczać płatności w Internecie). Miesięcznie uzyskać można do 30 zł zwrotu, a jako że ten ma być naliczany przez rok (dokładniej: 12 miesięcy liczone od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta), to do wzięcia jest nawet 360 zł. By uzyskać zwroty w każdym miesiącu, trzeba jeszcze z konta Citi Priority wykonać co najmniej 3 przelewy na rachunek inny niż Twe rachunki w Citibanku.

Jeśli zaś chodzi o lokatę, to można na nią wpłacić od 1 000 do 20 000 zł na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem stałym 3% w skali roku (da się to zrobić do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta).

Program poleceń konta w Citibanku


Z Citibankiem zarobić można jednak nie tylko na otwieraniu kolejnych produktów. Premie można bowiem uzyskać również za polecenie konta osobistego znajomym czy członkom rodziny.

By móc polecać konto osobiste w Citibanku, niezbędne jest posiadanie co najmniej jednego z produktów: dowolnego konta lub głównej karty kredytowej.

Z kolei poleconym może być osoba, która nie posiada, ani nie posiadała co najmniej od 31.10.2016 r.  konta osobistego, ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy oraz pełnomocników do konta w Citibanku w w/w okresie. Polecany od 31.10.2016 r. nie może też posiadać głównej karty kredytowej z logo Citi. Warto zwrócić uwagę na różnicę w tych datach względem terminu wyznaczającego karencję w promocji konta (z premiami do 300 lub 360 zł) - tam konta należy nie posiadać od co najmniej 1.01.2016 r.

Polecenie odbyć się może za pośrednictwem strony programu poleceń, gdzie podać należy imię, nazwisko, telefon, mail oraz PESEL osoby polecanej i zaznaczyć oświadczenia (wśród nich zobowiązanie do poinformowania osoby polecanej o przekazaniu danych do banku celem jej polecenia).

Program poleceń ma być dostępny do 31.05.2018 r., aczkolwiek i tu przewidziano ograniczenie - Citibank przygotował 1 000 nagród za polecenia. Każdy polecający może zdobyć do 3 nagród za skuteczne polecenia po 150 zł (co daje więc szanse na zyskanie nawet 450 zł).

Polecający otrzyma premię, jeśli osoba polecona w rozmowie telefonicznej (którą bank podejmie po otrzymaniu polecenia od osoby polecającej), najpóźniej do 31.05. złoży wniosek, a do 30.06.2018 r. zawrze umowę o konto Citi Priority. Polecony musi też wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu w zakresie poinformowania przez bank o przyznaniu premii. Polecający otrzyma premię, jeśli osoba polecona założy konto i do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:

 • wykona co najmniej dwie płatności kartą wydaną do konta na łączną sumę co najmniej 300 zł (mogą to być transakcje w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie) oraz
 • spełni jeden z poniższych warunków:
  • utrzyma na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł lub
  • posiada jeden z produktów kredytowych w Citibanku (może to być np. karta kredytowa - o korzyściach wynikających z jej wyrobienia piszę wyżej) i zapewni na konto wpływ min. 5 000 zł (jedyne wykluczenie: wpływ ten nie może pochodzić z rachunku dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Citibank)

Wypłata premii dla polecającego nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków przez poleconego. Do momentu wypłaty premii polecający musi posiadać konto lub kartę kredytową w Citibanku.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty


O karcie Citi Simplicity napisałem już praktycznie wszystko w krótkim zdaniu: jest bez warunków darmowa. Bank nie pobiera bowiem ani opłat za jej wydanie, ani opłat rocznych czy miesięcznych. I by tak się działo, nie trzeba wykazywać się jakąkolwiek aktywnością. Nawet gdy karta będzie leżeć nieużywana w szufladzie, to nic za nią nie zapłacisz. Choć oczywiście pamiętaj wykonać min. 10 płatności na potrzeby promocji z wybraną przez siebie nagrodą.

Wyrabiając kartę kredytową w Citibanku warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie zamawiać dodatkowych funkcji czy usług, bo te mogą już kosztować. Nie włączaj więc usługi CitiPhone (to opłata za dostęp do obsługi telefonicznej). Nie zamawiaj też karty dodatkowej (np. dla bliskiej, zaufanej osoby), ani naklejki do płatności zbliżeniowych, bo zarówno karta dodatkowa, jak i naklejka są płatne. Do spełniania warunków promocji są jednak zbędne. Wystarczy bowiem główna karta w tradycyjnej postaci, a więc plastikowa. I ona - jak wspomniałem - jest bez warunków darmowa.

Konto Citi Priority - prześwietlenie oferty


Z opłaty miesięcznej za konto Citi Priority (30 zł) zwalnia - wspomniane już - spełnienie jednego z dwóch warunków (utrzymanie średniomiesięcznego salda środków w banku na poziomie 30 000 zł lub posiadanie produktu kredytowego i zapewnienie wpływów na sumę min. 5 000 zł). Karta wydawana do konta jest już bez warunków darmowa. Bez opłat pobierać można również gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to, do jakiego banku lub instytucji należy urządzenie).

Tu również pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (takich jak CitiPhone), bo są one płatne, ale niepotrzebne do spełnienia warunków w promocji,

Przydatne dokumenty:

31 komentarzy:

 1. Szkoda że wykluczyli płatności w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okres karencji mocno przesadzony. Biorac pod uwagę, że zrezygnowałem ze swojej kredytówki w marcu 2016 a zazwyczaj okresy liczy się od początku roku to jeszcze długo pozostanie mi czekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Liczyłem (jak pewnie wielu), że w tym roku przesuną ale już marzec a tu ciągle taka sama karencja.

   Usuń
 3. Jeśli ktoś z Krakowa chciałby załatwić to w oddziale to mogę śmiało polecić pana Mariusza z Bonarki. Szybko i sprawnie widać że ten pan ma ogromną wiedzę mimo młodego wieku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w/w promocje z kartą kredytową nie są dostępne w placówkach. Tylko via internet.

   Usuń
 4. Witam - czy osoba, ktora zostala polecona rowniez bedzie mogla skorzystac z promocji zakladajac konto osobiste oraz karte kredytowa? dziekuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będzie mogła skorzystać z obydwu promocji.

   Usuń
 5. a tak z innej beczki... kolegoZłotówa możesz omówić progeram poleceń w WBK, na któym można sporo zarobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://bankobranie.blogspot.com/2018/03/premia-pieniezna-do-150-zl-za-konto-lub-karte-kredytowa-w-bz-wbk.html

   Usuń
 6. Karta przesyłana jest za darmo czy jest jakaś opłata za to? Bo widzę 30 zł za dostarczenie przez kuriera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie karta wysyłana jest listem. Bez opłat.

   Usuń
  2. Karta kurierem jest tylko na żądanie klienta i wtedy płacisz. Kurier z umową jest na koszt banku.

   Usuń
 7. Warto też dodać że Citi daje promocje na zatrzymanie. Jak chciałem zrezygnować z karty kredytowej to dostałem moneyback 10% do 200 zł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, odnośnie promocji wariant premia na sumę 300 zł czy zamiast karty kredytowej może być kredyt odnawialny ?? I w takim razie jak to wygląda przy pierwszym otwarciu konto tj. czy taki kredy odnawialny otrzymuje się od ręki ?? czy być może decyzja o przyznaniu może być przesunięta ze względu na dopiero co otwarte konto....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być limit w koncie albo pożyczka lub kredyt. Ale z tego co pamiętam z komentarzy pod którymś z wpisów to niestety uzyskanie takiego limitu nie idzie jak z płatka.

   Usuń
 9. Żona miała rozmowę dzisiaj i powiedziano jej coś w stylu, ze standardowo jest Citi phone za 6zl i że moze to wyłączyć dopiero w kwietniu. Czy na pewno dopiero w kwietniu czy od razu? I czy moznmto zrobić przez wiadomość w bankowości internetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz już teraz. Napisz wiadomość w CitiOnline by wyłączyli.

   Usuń
 10. Jaki jest maksymalny termin przystąpienia do promocji? Czy tylko ja takowego nie widzę?

  Zastanawiam się nad wersją z dreszczykiem, a nie miałam nic wspólnego dotychczas z tym Bankiem - jestem Nowym Klientem:)
  Nie wiem czy dobrze rozumiem, tak łopatologicznie: Zakładam konto osobiste 360 (ale raczej nie stricte dla 360 zł zwrotu, bardziej dla 3% lokaty). Zrozumiałam, że muszę na wstępie wpłacić 30 000 zł i już mam możliwość założenia lokaty do 20 000 zł na 3%. By uniknąć opłat za konto, składam wniosek o kartę kredytową i przypuśćmy, że ją dostaję. Z tych 30 tyś zakładam lokatę 20 tyś i resztę przelewam na inne konto oszczędnościowe. Teraz już muszę "tylko" wpłacać miesięcznie 5 000 zł (na chwilę i potem przelewać je gdzie indziej), by uniknąć opłat za konto ORAZ by dostać 300 zł za kartę kredytową: zalogować się do aplikacji mobilnej raz w miesiącu przez 2 miechy i np. zapłacić 5 razy w kiosku za baterie za 2.99zł kartą kredytową (a potem szybko ten kredyt spłacić) - w drugim miesiącu to samo. Jak lokata mi się kończy, a coś mi się w banku nie podoba inkasuję po 2 miesiącach 300 zł i po 3 miesiącach 121,5 zł odsetek na czysto (+ to co było wpłacone na lokatę i konto) i zawijam manatki gdzie indziej, a jak chcę zostać, to płacę kartą z tego konta indywidualnego by spróbować wyciągnąć jak najwięcej ze zwrotu. Dobrze rozumiem? Mam dwie karty - kredytową i do konta indywidualnego? Kredytową po dostaniu premii chowam, niszczę, likwiduję? Muszę zgłosić jej likwidację?

  A jak nie dostanę karty kredytowej, to co znaczy, że mam utrzymać saldo 30 000? One tam mają tylko leżeć? Czy wartość lokaty (20 tyś) się do tego liczy? Wpływy jakieś muszą być (bo chyba nie 30 tyś miesięcznie O_O )? Nie dostaję karty kredytowej i chcę zrezygnować z konta: trwa to 30 dni (?) podczas których staram się uniknąć opłat za konto?

  Przepraszam jeśli piszę chaotycznie, późna pora już, a bankobranie mi się dziś przerodziło w bankomanię ;)

  Pozdrawiam,
  Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Scenariusz opisałaś wyczerpująco. Nic dodać i nic ująć.
   Jak będziesz chciała zrezygnować z katy kred. to musisz złożyć wypowiedzenie (wystarczy wiadomość w bankowości).
   Lokata liczy się do salda.

   Usuń
  2. Byłam dziś ze swoimi pytaniami w oddziale Citibanku. Pierwsza rzecz, że sposób obsługi klientów w tym banku jest jakiś dziwny (przynajmniej w Krakowie na Karmelickiej). Wchodzi się do pomieszczenia, które wygląda jak kafejka internetowo-bankomatowa: żadnej kasy, biurek - tylko wysoki blat z dwoma komputerami. Lekka dezorientacja dla kogoś kto jest pierwszy raz, bo miałam silną potrzebę spytać czy poważniejsze rozmowy odbywa się w dalszej części lokalu. Panie wyglądające bardziej jak stewardessy w samolocie, obsługują klienta na stojąco lub przy jednym z "kafejkowych" stanowisk komputerowych, na którym klient loguje się na swoje konto (klawiaturą i monitorem skierowanymi do pozostałych, oczekujących na stojąco klientów) i operują na jego koncie, a każdy może zajrzeć i podsłuchać. Ale nie o to, nie o to, nie po to tam poszłam.
   Moja próba rozmowy z Panią o tym produkcie wielokrotnie kończyła się na tym, że Pani oferowała mi podobną, jednak mniej korzystną ofertę do założenia na miejscu w oddziale: próbowała mi wcisnąć kartę kredytową z bonem 300 zł tylko do Biedronki lub walizką(?) i konto z lokatą 2%... Silne ciśnienie na sprzedaż... Kiedy mówiłam o lepszej ofercie internetowej próbowała omijać temat milczeniem lub zmianą tematu. Dowiedziałam się tyle, że ta promocja obowiązuje do 9. 04. 2018, jednak nie jestem pewna czy mówiła o tej internetowej, czy o tej swojej w oddziale banku :) Mamy dwie karty, choć kredytowa nic nie kosztuje to zrezygnować z niej można składając wniosek i obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia. Dowiedziałam się, że szanse na to, że kartę kredytową dostanę są duże więc mogę "ryzykować" tą strategię. Niestety na pozostałe moje wątpliwości pani reagowała podejściem typu: "ale po co to Pani wiedzieć skoro w oddziale pani założymy co innego i ja sobie na tym zarobię." Często jest tak, że oferta internetowa banku jest korzystniejsza dla klienta niż ta oferowana w placówce. Pracownik jest w niemałym dylemacie kiedy przychodzi klient pytający o tę lepszą ofertę - czy wciśnie mu swoją w placówce i wyrobi swój plan sprzedażowy, czy rzetelnie odpowie na pytania i zyska nowego klienta dla banku choć nic z tego nie będzie miał. Jednak spotkałam się dotychczas z dużo większą kulturą tego typu rozmów. Byłam w wielu bankach i lepiej wspominam rozmowy przy biurku, nieraz w osobnym pomieszczeniu, z pracownikiem, który nie narzuca się swoim wyglądem (np. tak krótka spódnica, którą przy siadaniu pani musi ciągle ręką poprawiać...). Swoją drogą może taki właśnie mają marketing - podczas mojej wizyty w banku w kolejce stali sami panowie (przypadek?).

   Wilk Stepowy (wylogowało mnie)

   Usuń
  3. Promocja karty Citi Simplicity dostępne są w różnych terminach: z Biedronką do 9.04., z nagrodą pieniężną do 23.05., a z Allegro do 31.05.2018 r. (nie ma limitu nagród). W przypadku promocji konta (do 360 zł, jak i do 300 zł) oferta ma być dostępna do 31.05. (ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli).

   Tak to (nie)stety działa, że promocje dostępne w Internecie nie są dostępne w oddziałach. Pracownicy z sieci placówek (zwłaszcza tych z centrów handlowych) odpowiedzialni są za aktywne pozyskiwanie klientów. Za to samo odpowiedzialni są też pracownicy działu (nazwijmy to) promocji internetowych. I gdyby Ci drudzy "naganiali" klientów do placówek to ciężko byłoby zweryfikować kto ma większy wkład w osiągnięty sukces (czyli pozyskanie klienta). Jeśli jest rozdział tych procesów to weryfikacja jest prosta, a dla banku korzyść podwójna. Bo klientów zdobywa na 2 różne sposoby. Promocje internetowe Citibanku, do których klient zgłasza się sam są najprostsze w swych zasadach i to najważniejsze.

   A skoro są chętni (ci panowie) do stania kolejek i spełniania trudniejszych warunków to ich wybór ;)

   Usuń
  4. Dzięki za odpowiedzi :)

   Usuń
 11. czy ktoś przerabiał już więcej niż jednokrotnie sprawę rezygnacji z karty kredytowej citi simplicity? za pierwszym razem dali 10% zwrotu - maksymalnie 100 zł jak nie zrezygnuję, nie zrezygnowałem i dostałem nagrodę/premię 100 zł i teraz mam pytania ?
  1. czy ktoś ponownie drugi/trzeci/kolejny raz dawał rezygnację i citi bank znowu dawał nagrodę/premię za nierezygnowanie ?
  2. czemu dali mi tylko 100 zł, choć wszędzie czytam, że dawali 200 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Tak, drugi raz.
   2. Nie wiem. Mnie dali najpierw 200, a później 100 zł.

   Usuń
  2. ok. dzięki :)
   teraz jako posiadacz karty kredytowej city simplicity i konta citi priority jak najkorzystniej pokierować sprawą, bo żona nie miała nigdy konta ani kk w city handlowym, najlepiej polecenie najpierw, potem założenie karty kredytowej i potem konta city priority ?

   Usuń
 12. Skoro poruszacie temat rezygnacji i ja mam pytanie . Czy przy drugim zamykaniu konta Citi Priority próbują po raz drugi zatrzymać moneybackiem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, próbują. Ale w logicznym odstępie czasu. Po pół roku co najmniej.

   Usuń
  2. Sorry, zamiast próbują miało być proponują.

   Usuń
 13. Próbował ktoś z zarobkami z zagranicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dochód musi być od polskiego pracodawcy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...